1. Tak 2. Dać tam bezpiecznik 5A i podłączyć do 15.
https://allegro.pl/oferta/czujnik-ruchu-... Wodoodporna i sporo (1200) Watów, bez styczników czy przekaźników powinno zagrać? Można też dać na każdą czujkę po dwa punkty świetlne i nie łączyć ich wyjść L1 (prim) równolegle... https://obrazki.elektroda.pl/9280492100_...
Samochód wyposażony w instalację CAN. Po podłączeniu instalacji pod lampy system będzie wariował. Moduł wręcz wskazany!!!
Czy przy nie podłączonym wyłączniku na ścianie, w kablach na suficie (a właściwie w jednym kablu) może być napięcie? Nie może być, łącznik ma przerywać przewód fazowy. Instalację powinien sprawdzić elektryk, nie próbnikiem lecz przyrządem na którym można polegać. Kiedy wreszcie zrozumiecie, że orzekanie o sprawności instalacji na odległość jest niemożliwe?...
Gdy magistrala DALI nie jest używana oprawa świeci na 100%, więc normalnie zastępuje zwykłą oprawę. Niektóre zasilacze opraw umożliwiają sterowanie on-off poprzez chwilowe zwarcie przewodów od DAKI, co możesz sprawdzić jeśli taka funkcja Cię interesuje.
Wychodzi na to że masz sterowanie masą, czyli stały plus podawany jest na lewą nóżkę żarówki H4. Gdy podasz masę na mijania (środkowy pin żarówki) to świecą mijania (krótkie). Długie natomiast w starej wersji miałeś wyzwalane plusem. Teraz gdy podajesz plus na trzecią nóżkę H4 to powodujesz lekuchny przepływ prądu (różnica miedzy stałym plusem oraz...
1. Trzeba doprowadzić instalacje do obowiązujących przepisów. 2. Można podłączyć czujnik ruchu równolegle z wyłącznikiem światła o ile isteniajaca instalacja na to pozwala.
żółty na przeciwko żółtego Przecież nie masz takiego. Chodzi zapewne o czarny - a to czy możesz tak zrobić, zależy jaką funkcję pełni ten przewód. Jak już zostało powiedziane na 99% nie jest to przewód ochronny. A ja dodam, że na 99% jest to drugi przewód fazowy i to co chcesz zrobić może wówczas doprowadzić do groźnego dla życia i zdrowia porażenia...
Posprawdzaj podłączenia mas w lampach.
Wiesz jak podłączyć lampę, żeby świeciła, ale nadal nie wiesz jak ją podłączyć, żeby nie stwarzała zagrożenia. Przewód neutralny jest przewodem roboczym, więc może się na nim pojawić potencjał, który (w zależności od sytuacji) stwarza niebezpieczeństwo porażenia lub pożaru. Dlatego przewodu neutralnego nigdy nie podłącza się do obudowy urządzenia. Nigdy!...
Przecież tej lampy nie da się prawidłowo podłączyć bez przebudowy instalacji. W tym wypadku jedyna możliwość, to wymiana lampy na wykonaną w drugiej klasie ochronności.
Ochronny do ochronnego, neutralny do neutralnego i jeden z fazowych do fazy. Drugą fazę zaizolować, w przyszłości się przyda do podłączenia lampy 2 sekcyjnej. Oczywiście wszystko to o ile ktoś poprawnie podłączył resztę instalacji, a przez internet ciężko to stwierdzić.
Tak dobrze rozumiesz. Możesz dać kostkę jeśli uważasz, że zapewni to lepszą łączność. Ważne, żeby połączenie było solidne ponieważ z biegiem czasu mogą powstać problemy. I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Jeśli przewody są z miedzi, te nowe i te stare to ok, ale jeśli stare przewody są aluminiowe, musisz je połączyć w taki sposób aby miedź i aluminium...
Trzecią opcja jest najrozsądniejsza. Jeden zaizoluj, dwa podłącz i po sprawie.
W tym roczniku śmiało możesz podłączyć się w instalacje lamp.
Jeśli w nowym żyrandolu występuje przewód ochronny żółto-zielony, to powinien ten żyrandol być podłączony do odpowiedniego przewodu w suficie, który u Ciebie nie występuje. Taki żyrandol nie powinien być, zgodnie z obecnymi przepisami podłączony w takiej instalacji-dwu przewodowej. Dotyczy to żyrandoli z materiałów przewodzących, a takie głownie są....
Z tego co widzę to ta instalacja powinna być w trybie natychmiastowym odłączona od sieci energetycznej, ponieważ nie spełnia ona przepisów odnośnie instalacji elektrycznych.
Proszę Tak wystarczy zaizolować, albo nawet zostawić tak jak masz na zdjęciu, w zlączkach wago wtedy też nie powinno dojść do zwarcia.
(at)stomat dlatego zaproponowałem LEWĄ stronę bo podejrzewam niekontakt przy podwójnym przewodzie. Po prawej raczej wszystko OK, bo POŁOWA żarówek jednak świeci. Chyba, że ta świecąca połowa nie jest podłączona do kostki ze zdjęcia. Podejrzewasz że lampa jest po lewej a instalacja po prawej?
stworzyłem sobie lampę do warsztatu, stelaż zrobiony ze stali i Alu W takiej sytuacji obowiązkowo ma być trzeci przewód ochronny podłączony do stelażu ale też instalacja powinna posiadać przewód ochronny.
Skoro znalazłeś pusze to znajdź w niej fazę i zero (idące z "rozdzielni"), a następnie podłącz układ według schematu: http://obrazki.elektroda.net/51_12525987...
1. Czy jest to prawidłowe podłączenie w przełaczniku? (żółto-zielony jako N?!!) Nie. Nieprawidłowe. czy jest możliwość podłączenia lampy 2+1? Przy tak wykonanej instalacji (za mało żył wychodzi z sufitu) nie jest to (w prosty sposób) możliwe.
1. podłącz fazę i zero, a uziemienie zmostkuj z zerem. 2. podłącz tylko fazę i zero. Lampa i tak ma jakiś transformator na 12V DC, więc nie powinno się nic stać.
To są wyłączniki schodowe.Trzeba by instalację przerobić.
Z twojego opisu wnioskuję że : 1- Nie mamy tu do czynienia z gniazdkami 2-Nie mamy do czynienia z wyłącznikami pojedyńczymi Mamy natomiast do czynienia z układem schodowym- powinieneś mieć dwa wyłączniki schodowe. Powinieneś zacząć od wykręcenia żarówki /tej która ma się zapalać z wyłącznika- jeśli są dwie to wykręć obie / , odpięcia wyłączników, a...
Masa podłączona?
w jakim sensie irytuje? Ten przewód żółto-zielony ma doprowadzać fazę do drugiej lampy, czyli dla osób, które tego nie wiedzą, jest to niebezpieczne (no ale taką instalację nie spełniającą norm posiadasz).
Zasilacz najlepiej dobrać z zapasem głównie dlatego, że żarówki pobierają podczas włączenia przez chwilę znacznie większy prąd niż podczas normalnej pracy. A przerywacz należy podłączyć zgodnie z jego schematem włączenia, podobnie jak w instalacji samochodowej.
Tego nie podłączysz do oświetlenia, ani do wyłącznika dzwonkowego. Lampa z sensorem ruchu wymaga napięcia 230V na stałe takie jakie masz w instalacji gniazdkowej. Możesz tę lampę podłączyć do puszki której nie chciałeś "rozbebeszać" pod warunkiem ze znajdziesz tam przewodu na których na stałe jest 230V nie zależnie od stanu wyłączników
Popularna wyszukiwarka i hasło "włącznik schodowy podłączenie"
Da się bez problemu, kwestia to odpowiednio wykonana instalacja.
Uszanowanie. Opis sprawy - po remoncie pokoju na suficie widnieje instalacja na jedną lampę,włącznik na ścianie mam z dwoma pstryczkami z tego względu że lampa będzie na 3 żarówki i jednym pstryczkiem będzie się włączać dwie żarówki a drugim pstryczkiem jedną żarówkę. Moje pytanie czy na takie rozwiązanie potrzebna jest jakaś specjalna lampa z podzielonymi...
Uziemiajacy przymocowany jest do obudowy lampy, pytanie czy uziemiajacy może iść osobno Tak musi iść osobno. czy musi być połączony jakoś z N Nie może. Może być podłączony do przewodu żółto-zielonego w instalacji.
32pfs6905 05 tv philips Czy na tym Sophie zainstaluję play now oraz czy podłączę lampy hue by wzmocniły ambilight?
Witam, czy da rade założyć lampy led z tyłu jak mam prądnice i mam "plus na masie"? Jak to podłączyć?
Hej! Czy da się podłączyć gniazdko do kostki Podłączyć się da ale może być niewłaściwe i powodować zagrożenie zależnie od całej instalacji.
Najpierw podłącz pierwszy fazowy i zero jeśli nic to nieda to drugi i zero.Ewentualnie masz namieszane z instalacją i zero idzie na wyłącznik.
Ponadto znalazłem np. jeden punkt na gniazdko z 1 kablem, a drugi z 2 kablami, więc logika elektryka jest tutaj wątpliwa. Chyba twoja logika jest tutaj wątpliwa, bo to jest standardowe zakończenie. Ile tych lamp chcesz podłączyć? Instalacja jest przygotowana na co najmniej kilka lamp a z opisu wynika że chcesz tylko jedną podłączyć.
Podłączyłem przewody według podanych porad i lampa działa, dziękuje.
Nic z tego nie będzie. Nowa lampa może jedynie świecić się razem ze starą lampą. Aby lampy świeciły się oddzielnie, musiałoby do wyłącznika przychodzić 3 przewody i do lamp przynajmniej trzy. Nie wspominam tu o przewodzie ochronnym, który powinien być doprowadzony do lampy, ale w starej instalacji na pewno go nie masz.
Lampa nie nadaje się do tej instalacji, lub instalacja nie nadaje się do tej lampy. Brak w instalacji przewodu ochronnego, którego lampa bezwzględnie wymaga.
Lampa podlaczona z uwzglednieniem instalacji dwu zylowej
A np można było by zrobić do lamp + i - Nie można. W instalacji prądu przemiennego nie ma plusów i minusów.
ale dzwonek podłączony do przewodów elektrycznych. Dzwonek jak rozumiem wymaga zasilania 230 V? Czy jest taka możliwość żeby się jakoś do tych przewodów podłączyć? Jeżeli powyższe się zgadza, to można wykorzystać takie przewody, ale w miejscu lampy należy wykonać połączenie przewodów, gdyż inaczej przewód od lampy nie jest podłączony do instalacji.
Czyli żółtozielony też podłączam do N? Czy zostawiam bez żadnego podłączenia Nie wiem jaki rodzaj ochrony przed porażeniem jest przewidziany w instalacji Twojego mieszkania, więc nie mogę doradzić co zrobić.
Aby podłaczyć taką lampę, która jest wykonana w pierwszej klasie ochronności (to taka, która wymaga przewodu ochronnego) musisz wiedzieć czy w miejscu jej instalacji masz przewód ochronny. Jeżeli jest przewód ochronny to trzeba podłączyć przewód fazowy lampy do przewodu fazowego instalacji. Przewód neutralny do przewodu neutralnego, a przewód ochronny...
Cokolwiek ci tutaj napiszemy to podłączenie tej lampy do instalacji bez przewodu ochronnego będzie niezgodne z BHP i ze zdrowym rozsądkiem (bezpieczeństwo twoje i innych).
Elektryka w Ursusie C385. Ostatnio podłączyłem lampy LED 2x64 W na przekaźniku. Była to gotowa instalacja z przekaźnikiem z Allegro. Dlaczego po włączeniu LED-ów zaczynają one piszczeć, a gdy zapalę wszystkie, tzn. przód, tył i światła drogowe, przestają? Czy coś mogłem źle podłączyć, czy jest to normalne? AI: Czy możesz opisać, jak dokładnie podłączyłeś...
Nie jest to możliwe w łatwy do wykonania sposób. Poza tym nie każdą lampę możesz podłączyć do takiej instalacji ze względu na brak trzecież żyły. Podaj markę i oznaczenie tej lampy.
Przekażnik z cewką na 230 podłączony równolegle z żarówką z czujnikiem, natomiast styk łączy pozostałe lampy. Albo tak. Do tego puszka z odpowiednim IP zakopana w pobliżu albo chyba się nie zmieści w lampie.
Dla tych 12V masz osobne przewody do lamp od zasilacza pociągnięte czy kombinujesz na instalacji oryginalnej?
To co jeśli są 2 linie i neutralny? Albo będzie do neutralnego albo do niczego. Więc ustalmy że w takim przypadku trzeba zmienić lampę albo instalację.
Przewód ochronny (żółto-zielony) to przewód, który musi być doprowadzony do każdego punktu odbiorczego instalacji. Poza tym przewodu żółto-zielonego nie wolno wykorzystywać do innego celu niż ochrona i połączenia wyrównawcze. To powiedz mi kolego gdzie mam podłączyć ten przewód skoro mam takie oczko sufitowe led, z którego wychodzą dwa przewody faza...
A ta Twoja lampa umożliwia zapalenie dwóch I jednej żarówki? Bo że zdjęcia wynika , że niestety nie.
Parę rzeczy podstawowych wyłączniki schodowe nie istnieją w formie dwuklawiszowej. I to w zasadzie zamyka temat. Instalacja klatkowa zawsze wymaga trzech przewodów do każdego włącznika. One nazywają sie "krzyżowe" schematy połaczęń w każdym poradniku dla amatorów.... A czy amatorze sprawdziłeś co piszesz? Wyłączniki schodowe występują w formie dwuklawiszowej....
To co innego mam zrobić aby podłączyć tą lampę?
Nie wiem jak w toledo II ale w niektórych samochodach można wpiąć instalacje haka w lampę. Sprawdź czy w lampie masz jakieś wolne gniazda i czy dochodzi do nich prąd.
W.g instalacji Staszka
Daj tu schemat a dorysujemy Ci miejsce gdzie masz dać włącznik ręczny. Inna rzecz gdzie chcesz mieć fizycznie ten włącznik bo schemat schematem a rzeczywistość bywa inna i czy nie trzeba ciągnąć dodatkowych przewodów, ale bez schematu co gdzie masz a gdzie chcesz mieć dodatkowy włącznik ręczny nie rozgryziemy tego. Pozostaje też kwestia taka, że włącznikiem...
Jezeli jedna lampa świeci, to może nie chodzi o błędne piny we wtyku, a jest uszkodzona lampa lub instalacja. Nie znam tego auta, może to nie możliwe, ale ja bym podłączył nie działającą lampę do wtyku tej działajacej, żeby ustalic czy w ogóle działa. Może to byc jakas drobna pierdoła.
Jak próbowałem właczyć 1-fazową biorąc jedna faze sprzed różnicówki 3-fazowęj i sprzed niej także N to w momencie podłaczenia obwodu lamp obie róznicówki wyrzucają. Może bierzesz N nie od tego obwodu co trzeba, albo masz gdzieś zmostkowane N tego obwodu z resztą N instalacji
Lampę podłączyli elektrycy to chyba wiedzieli jak podłączyć.
Może tak..Nie masz jakiegoś kontaktu do wykonawcy tejże instalacji?
Żle rozumujesz. Ogólnie problem polega na tym że ten sterownik potrzebuje pełnego zasilania L i N a nie jak ten poprzedni - jemu wystarcza N przez żarówkę. Najpierw trzeba przy lampie sprawdzić ile jest przewodów. Jak będą trzy to znaczy że jeden to N a pozostałe dwa to takty z wyłącznika. Jeżeli instalacja jest wykonana w takim standardzie ( oszczędnym)...
kurcze nie ma jakiś gotowych rozwiązań?? Czego oczekujesz? Kupiłeś lampę przeznaczoną do samochodów, i na siłę chcesz podłączyć do instalacji stacjonarnej.
Obwód z żarówką nie jest skomplikowany, postaraj się z diagnozą. Podłącz żarówkę/lampę bezpośrednio do akumulatora - sprawdzisz czy "kabelki" i żarówka jest OK Jak OK to sprawdź instalację w ciągniku.
W bloku wynajmuje mieszkanie, nie mam mieszkania na własność. Więc w takim przypadku sprawność instalacji leży w gestii właściciela mieszkania - dajesz mu znać o problemie lub sam wzywasz elektryka na jego koszt (nie takiego ze "spółdzielni", tylko z ogłoszenia lub polecenia). Jeśli będzie się "pruł", to mówisz, że nie możesz korzystać z mieszkania,...
Cześć. Podłączyłem styki lampy poprawnie do instalacji na ścianie L do L, N do N i po włączeniu włącznika na ścianie, lampa świeci cały czas, czujnik nie działa. Co robię nie tak?
Wyprowadzić dwa przewody/ do lampy i do wyłacznika i połączyc je w puszcze ktora juz masz . Lampę z wyłącznikiem połączyć szeregowo a te dwie żyły ktore Ci zostaną wpiąć pod zasilanie. Niebieska do lampy to N a czarna do wyłącznika to L. Tylko uważaj żeby nie bylo nieszczęscia, lepiej bez napiecia. Pozdrawiam.
Ale w przewodzie z sufitu może być tylko L, N, PE więc niema prawa być przełącznika podwójnego. Jeżeli takowy istnieje to należy go bezwzględnie wymienić na pojedynczy oraz doprowadzić instalacje do pr,orządku.
https://obrazki.elektroda.pl/5007659400_... Witam. Próbuję podłączyć nową lampę pod starą instalację elektryczna ale żadna konfiguracja mi nie pasuje. Z sufitu wychodzi mi 6 przewodów (2 niebieskie, 2 czarne i 2 brązowe) natomiast w lampie mam takie podłączenie jak na załączonym zdjęciu. Pomoże ktoś z kolejnością? [img-0]
[/quote] "Problemem" jest człowiek, który wykonał wadliwą instalację i podłączył do niej lampę.[/quote] Wadliwą instalację pod jakim względem? tego że nie jest zrobiona ochrona PEN czy inna wada?
Dziękuje za odpowiedź, wahałem się z uwagi na tą naklejkę ale podłączyłem moduł do instalacji przy lampach. Z czujnikami zrobiłem tj. osłabiłem ich zasięg i już nie ma błędów. Nie trzeba fizycznie wyłączać czujników tylnych i przednich.
Od miesiąca jestem posiadaczem tej Toyoty D4D mam problem z podłączeniem świateł przeciwmgielnych przód. 1.Lampy zamontowane w zderzaku. 2.Podłączona instalacja do lamp. 3.Brak włącznika na kolpicie. 4.Bezpiecznik Front Fog jest. 5.Nie mogę znależc przekażnika do Front Fog. Proszę o pomoc,potrzebny opis skrzynek z przekażnikami i bezpiecznikami. Pozdrawiam...
To nie nie jest wina lampy tylko instalacji do której została podłączona. Lampa sama z siebie się nie żarzy. Gdzieś jest uplyw prądu w obwodzie do N którego lampa jest podpięta. Nic nie napisałeś o polaryzacji i który przewód rozłącza włącznik.
...śmiało możesz położyć 0.75... Nie, bo 1,5mm² jest minimalnym przekrojem jaki można w instalacji stosować.
Przeróbka jest możliwa, ale niekoniecznie legalna, bo narusza konstrukcję lampy, którą ktoś kiedyś sprawdził i ocenił jako bezpieczną. Przewody "brązowe" należałoby rozdzielić na dwa obwody, tak aby 2 przewody były połączone z przewodem do jednego włącznika, a pozostałe 3 przewody do drugiego przełącznika. Z racji bezpieczeństwa należałoby zrobić to...
Niestety, jest to niebezpieczne, gdyż do sterowania tym oświetleniem służą tzw. przewody zerowe instalacji. Nie jest przerywana faza w łączniku. (Być może mamy do czynienia z pozostałością starego układu zasilania budynku, i dlatego takie sytuacje występują). Jeżeli jest taka możliwość, wskazane zamienić przewody w puszce łączeniowej tej części obwodu....
Wiercić trzeba, wyprowadzeń niema, kabelki do lamp
Witam, chciałbym podłączyć lampę oświetleniową do angielskiej instalacji używając polskiej kostki. Instalacja jest zrobiona w ten sposób, że na dole jest podwójny wyłącznik do oświetlenia korytarza i schodów, a na górze pojedyńczy, którym się włącza tylko oświetlenie schodów. Bardzo proszę o pomoc, jestem zielony w temacie. https://obrazki.elektroda.pl/6841621100_...
Znasz coś małego szczelnego? W końcu to na zewnątrz będzie. Podałem Ci sposób rozwiązania Twojego problemu. Nie napisałeś jakie to lampy. Na rysunku brakuje przewodu ochronnego. Mam nadzieje, że w instalacji lamp jest?
A nie lepiej wymienić rezystory na tych paskach by pracowały na 12V? Trochę zabawy ale odpada przetwornica na 24V W samochodzie nie zawsze jest 12V więc nie można od tak sobie pasków 12V podłączyć pod instalację.
To, że przewody są miedziane wcale nie neguje pozostałej części mojej wypowiedzi. Jeśli instalacja jest jednofazowa, to wystarczy podłączyć do gniazda lampę - jeśli nie będzie migać w takt oświetlenia sufitowego, to na 99% problem jest wewnątrz instalacji w mieszkaniu.
Przecież na sterowniku jest wyraźny schemat. Co tu więcej potrzeba? Czarny to przewód neutralny, czerwony to przewód od wyłącznika, a żółto zielony to przewód ochronny. Podstawowe pytanie, to jaki jest układ sieci zasilającej - od tego zależy czy w instalacji autora istnieje przewód zerowy i można lampę podłączyć, czy też przewód neutralny i wtedy nie...
Czyli nawet jak owinę to izolacja to lepiej nie dotykać? Nie. Każde urządzenie elektryczne wykonane w I kl ochronnosci (z przewodem żółto-zielonym) musi mieć ten przewód podłączony do sprawnej instalacji. Od tego nie wyjątków. Izolacja i "lepiej nie dotykać" to jest zbyt słaba ochrona.
Podłącz wewnątrz lampy. PE na "masie" garażu to nieco odrębny i bardziej skomplikowany temat.
Kolego, Ty dalej nie rozumiesz. Chodzi o to, że w nowej lampie masz przewód ochronny, zielono-żółty z symbolem uziemienia. W swojej instalacji takiego przewodu nie masz, prawda? Można tę lampę podłączyć do istniejącej instalacji, ale po spełnieniu warunków: - układ sieciowy to TN, - właściwie wykonane zerowanie, - pomiar potwierdzający skuteczność ochrony...
witam mam pytanie ponieważ założyłem hak do vw sharan i chciał bym sie dowiedzieć czy podłączyć instalacje przez moduł czy bezpośrednio od lamp gniazdo 13pinowe :?: :?: :?:
Wtym modelu z gnazdem haka podpinasz się bezpośrednio pod lampy.
A te lampy są podłączone do instalacji auta czy ktoś po prostu zderzak poliftowy wstawił?
Muszę do domowej instalacji podłączyć lampę 1000W Podaj dane lampy lub link.
Mam lampę LED plafon na pilota. Problem jest taki, że po wyłączeniu z pilota jeszcze się delikatnie jarzy. Wyczytałem, że można to załatwić "eliminatorem rozbłysków" (czyli po prostu kondensatorem). Kupiłem 2 różne i podłączyłem do tej kostki ze zdjęcia. Do czarnego i niebieskiego. Jednak nie zmieniło to nic. Czy trzeba to podłączyć gdzieś indziej?...
Mógł być też zasilacz uszkodzony w chwili montażu. Masz dostęp do miernika? przed załączeniem kolejnego warto było by się upewnić czy nie ma zwarcia na wejściu, a jeśli uda się go załączyć to zmierz napięcie na wyjściu. Jak będzie OK to podłączysz lampy.
I wystarczy wtedy go podłączyć zamiast tego zwykłego podwójnego, który jest obecnie? W jaki sposób powinien być wpięty w tej moje instalacji?
Dwie lampy i poczwórny łącznik? Obie mają mieć funkcje sekwencyjne? Jaka jest lokalizacja tych łączników? (są obok siebie?) Jaka instalacja idzie do tych lamp (ilość żył)? Jak widzisz jest wiele niewiadomych, uzupełni je, wskazany schemat instalacji, jak i lokalizacja tych łączników.
To zależy. W puszce widzę trzy przewody. Jednym pewnie przychodzi zasilanie, a drugim idzie na lampę - oba są podłączone. Pytanie skąd się wziął trzeci przewód. Jeżeli idzie do lampy, to można go wykorzystać do podłączenia łącznika dwyklawiszowego.
A czy musi być podpięty pod kabel stałe 12 V po przekręceniu na zapłon? Tak zasilanie przy włączonym zapłonie. Czy może być podłączony do kabla świateł cofania? Spróbuj podłączyć biały + ACC do lampy cofania. Teoretycznie powinno zadziałać.
Witam poszukuje schematu do podłączenia lamp xenonowych w aucie Ford Galaxy.Niestety nie mam oryginalnych kostek oczywiście chodzi o podpięcie do samochodu,który nie miał ich wcześniej. Od razu napisze że spryskiwacze wysoko ciśnieniowe mam a samo poziomowanie montuje oryginał (żyroskopy p+t) czekam na części pytanie dotyczy jak podłączyć instalację...
Ja bym szukał problemu w instalacji, można podłączyć do kostki w lampie na próbę ibędzie wiadomo czy to lampa ?
Dzień dobry! Znalazłem przypadkiem lampę, która idealnie pasowała by mi do sypialni: Niestety nie mogą załączyć linku, ale wystarczy w google wpisać: "Philips Hue Ascend wall light" i wyskakuje niestety nie znalazłem tego produktu nigdzie w Polsce. Widzę w opisie, że lampa jest przystosowana do 110V. Czy da się bezpiecznie podłączyć do instalacji prądowej...
instalacja schodowy lampa instalacja elektryczny lampa podłączyć lampa beninca
komponentu label doblo czujnika zasilacz ramka cyfrowa
mikrokomputer cobra1 sprzedam stację weller
Jak oszukać błąd żarówki CANbus w Peugeot 207 przy LED Najlepsza jakość dźwięku w kodeku do kamery IP