Czy mogę podłączyć oscyloskop do gniazdka bez bolca i wtedy mierzyć przebieg na tym rezystorze gdzie jest 2.2V ? Nie! Przy takich pomiarach obudowa oscyloskopu zawsze znajdzie się pod napięciem. Sporo o tym jest na Forum. Sugerował bym Ci użycie przekładnika prądowego w obwodzie mostka.
Zawsze masa oscyloskopu musi się łączyć z "masą" obiektu mierzonego . Nie musi, wszystko zależy od zasilenia mierzonego urządzenia oraz samego oscyloskopu. Jednak dla bezpieczeństwa początkującego można tak przyjąć. Inna sprawa, że początkujący nie powinien nic mierzyć na potencjale ziemi.
Źle. .
Te pozostałe końce łączysz razem i powstaje układ gwiazdy. Te mostki Graetza w Twoim układzie będą pracowały jak normalny mostek prostowniczy 3-fazowy z 6 diodami prostowniczymi. Tyle, że tutaj masz zdublowane diody. Dodano po 47 Z Graetza zrobiłeś prostownik jednopołówkowy Coś się Koledze pomyliło :) Przypatrz się dobre i czytaj moją wcześniejszą odpowiedź.
Komparator i czujniki z diod prostowniczych.
Od 1:31 jest nagrany pomiar z diodą prostowniczą włączoną w szeregowo: https://youtu.be/Su84QhQrqBM?list=PL_1sN...
szukam dalej.. A co jest dalej ? Mam na myśli schemat. "element "471" wskazuje rozwarcie (w obu kierunkach) " Co to za "element" jak to ma być rezystor, to jest pewnie uszkodzony. Opis jaki kolega przedstawił (pomiar mostka prostowniczego) jest jakoś mało czytelny i mam wątpliwości co do właściwego pomiaru i jego wyniku.
Bez wylutowania mostka prostowniczego pomiar nie ma sensu. Pokaż co to za silnik( tabliczkę znamionową. Po za tym, widzę na płycie jeszcze malutką przetwornicę. I to ona może być problemem.
Ad1. Miernik ustawiasz na DC wartość np. 40V. Ad2. Pomiar dokonujesz za mostkiem prostowniczym.
Zaleciłbym pomiar diod/mostka prostowniczego oraz innych półprzewodników tylko, że niestety autor nie rozróżnia elementów oraz nie potrafi zinterpretować tego co wskazuje miernik - czy jest zwarcie czy go nie ma.
Przekładnik ma za małą moc, żeby zrobić z niego przepalacz, do zasilenia generatora udaru może by się nadal. Pomiar prądu wykonany jest po stronie pierwotnej transformatora WN a pomiar napięcia po stronie wtórnej za mostkiem prostowniczym. Czyli mamy pomiar napięcia i w trybie palenia i przy udarze na kondensatorach. Wygląd panela górnego i wnętrza...
Miernik na pomiar złącza diody i zmierz zaznaczony na zdjęciu mostek prostowniczy - nie ma prawa być zwarcia przy jakiejkolwiek kombinacji przyłożenia końcówek miernika.
Chcę sprawdzić wydajność prądową transformatora. Transformatory mogą dostarczyć wielokrotnie większego prądu niż katalogowy prąd maksymalny. Za to przy za dużym prądzie przegrzewają się i palą. Amperomierza prądu stałego mógł byś użyć wraz z mostkiem prostowniczym i przeliczyć. Bez prostownika pokaże zero.
Twój pomiar potwierdził uszkodzenie mostka prostowniczego (przebite, zwarte diody zaznaczone na zał. ilustracji): https://obrazki.elektroda.pl/5969864100_... Wymiana już sprawdzonych i uszkodzonych elementów, .. będzie dopiero początkiem Twojej przygody z naprawą zasilacza.
D557, D557, R555, R559. Przed wstawieniem nowego LA7845 sprawdź ze schematem napięcia: pin 1 około -15V, pin 6 około +15V. Ta dioda BZX 55C, to zenerka i zupełnie nie nadaje się na prostowniczą. Pomiar- minus miernika nie do "ekranu jakiegoś układu", tylko tego, który jest na masie (a nie wszystkie są!), zawsze pewna masa jest na głowicy. Powodzenia!...
Podaj na wzbudzenie rotora napięcie prosto z akumulatora. I zmierz miernikiem pobór prądu. Potem po pomiar mostków prostowniczych, ciągłości przełączników i samych uzwojeń wzbudzających.
Pomiaru uzwojenia, kondensatora i tam są chyba dwie diody prostownicze.
Pomiar prądu wejściowego możesz wykonać za mostkiem prostowniczym. Tam jest prąd stały. Obliczenia są ok, jednak zmierz prąd wejściowy który będzie mniejszy od wyjściowego jeśli "Car adapter usb" jest przetwornicą. Wyjdzie Ci inny wynik. Ten który obliczyłeś jest dla stabilizatora liniowego.
Sprawdź kondensator i diody prostownicze. Potem pomiar uzwojenia.
Proszę sprawdzić czy na wyprowadzeniu 4 transoptora IC1001 jest napięcie 5,1V. Pomiar pomiędzy masą układu czyli minusem C1004 a wyprowadzeniem. Jeżeli tego napięcia nie będzie to proszę zmierzyć po odłączeniu urządzenia od zasilania rezystancję elementów R1096, R1034 oraz R1036. Warto by było zmierzyć pojemność lub wymienić C1032. Przyczyną braku działania...
Nalezy wstawic opornik dobrany na caly zakres i mostek prostowniczy.
Sprawdź na samym początku bezpiecznik. Jak bedzie OK to pomiar diód prostowniczych, wymiana elektrolitów po pierwotnej, sprawdzenie tranzystora przetwornicy, scalaka lub hybrydy jak wystepuje. Pomiar diodek po pierwotnej stonie, oporniczków. To na sam początek. Ale zacznij od wymiany elków po pierwotnej stronie.
Zakładając że na transformatorze pojawi się napięcie około 12V (może nawet 14V). To wtedy pozostaje do transformatora podłączyć zaciski mostka prostowniczego AC te które odłączyliśmy na czas pomiaru transformatora. Teraz zmierzymy napięcie wychodzące z mostka prostowniczego będzie to już napięcie stałe. (trzeba zmienić ustawiony zakres na napięcie stałe...
Rozładuj kondensatory elektrolityczne i ponów pomiar nowego układu.
A za mostkiem prostowniczym ? Ten pomiar nie wystarczy .
Ale jakich innych rad oczekujesz? Powinieneś zacząć od pomiaru diod prostowniczych i pozostałych IGBT? Sprawdzić czy wgl da się to kupić :) Ps. Na zdjęciu widać ze poleciały SMD 101 przy pozostałych IGBT - kiepsko to widzę.
Tak na krokodylkach założonych na akumulatorze. To odepnij na chwilę akumulator i zmierz prostownik w stanie jałowym. To będzie ważny pomiar.
Odnośnie pomiaru napięć to mierzysz napięcia stałe po str. pierwotnej przykładając sondę minusową miernika do minusa kondensatora elektrolitycznego za mostkiem prostowniczym , a po stronie wtórnej minus miernika przykładasz do masy (obudowy) głowicy.
Chyba źle podłączyłem bo na zaciskach jest 0.2-0.8V :/ Dokładnie, musiałeś źle podłączyć mostek prostowniczy... (o ile jest sprawny).... Pomiar dokonywałeś na zakresie 200V DC w mierniku ?? Dodano po 1 Może wstaw jakieś zdjęcia to wtedy coś doradzimy jak sobie nie poradzisz z podłączeniem... PS. Jeśli masz zamiar wstawić zdjęcie to dobrej jakości :D
Mam prawo nie wiedzieć co to uzwojenie pierwotne, wtórne, przejście do mostka prostowniczego, pomiar diód w mostku, napięcie przemienne na uzwojeniu wtórnym itd. Owszem. Masz takie prawo. Doucz się i wróć tutaj. Wtedy będzie możliwość pomóc ci.
Witam Nie wiem dokładnie jakie są tam czujki, ale zwykle na wejściu zasilania jest dioda prostownicza. Więc pomiar omomierzem jest niedokładny. Jeśli możesz, to wykonaj jeszcze pomiar na zakresie diody. Dwukrotnie, ze zmianą końcówek miernika. PozdrawiaM.
Czesc, jednak zdecyduje sie na użycie transformatora 1:1 + mostek prostowniczy i pomiar napięcia na atmega Pomysł z LM331 również zobacze
Pomiar rezystencji na mostku prostowniczym wykazał zwarcie pomiędzy wyprowadzeniami AC. Zamówiłem zamiennik mostka (taki jaki napisałem w poprzedniej wypowiedzi). Dokonałem pomiaru porównawczego (żeby się upewnić że stary napewno jest spalony) no i wlutowałem nowy na miejsce starego.
Przed mostkiem masz zmienne napięcie27V a za mostkiem powinno być stałe. Czy prawidłowo zrobiłeś pomiar?
(at)sikorelo poczytaj jak się mierzy diodę i jak interpretuje wyniki pomiaru - sprawna/uszkodzona. Jak jest sprawna to wlutuj, włącz urządzenie, miernik ustaw na pomiar napięcia stałego a końcówki przyłóż do końcówek tej diody Zenera. Jakie masz napięcie? Nie ma? To teraz przyłóż końcówki miernika do kolejnej diody Zenera znajdującej się obok 4-ch...
Jak mierzone w układzie to niekoniecznie mostek uszkodzony, poza tym te wartości jakieś dziwne raczej jak jest uszkodzony to jest brak oporu, choć i zdarzają się takie dziwne wyniki ale rzadziej, być może zwarcie za mostkiem co skutkuje wynikiem pomiaru w układzie np. 12XXmV pomiędzy przemiennym.
Tak się nie mierzy napięcia na transformatorze. Odłącz transformator od części prostowniczej i wtedy zmierz napięcie na uzwojeniu wtórnym transformatora miernikiem ustawionym na pomiar napięcia przemiennego.
Małe pytanko, a jak sobie wyobażasz pomiar w PSpice?
...ale tam nie ma pomiaru prądu :/
To najpopularniejsza dioda prostownicza . Każdym z tych mierników sprawdzisz na zakresie kOhm , pamiętaj przed pomiarem rozładować kondensator.
Można zastąpić szeregowym połączeniem kilku innych diod zenera, diod LED, diod prostowniczych, tak aby suma spadków napięć na nich była równa 7,5V. Pokaż schemat tego układu, to będzie można powiedzieć coś więcej.
Ja uzywam prostownika z regulacja pradu, ktory sam zrobilem. Mialem transformator 24 V, 300 W. Na wejsciu (220V) zalozylem regulator obrotow silnika ze starego odkuracza (ok 1000 W). Calosc zabezpieczylem oczywiscie bezpiecznikiem. Na wyjsciu jest tylko mostek prostowniczy 30 A i pomiar pradu. Urzdzenie dziala znakomicie, ma pelna regulacje pradu od...
Bezpośrednio na mostku prostowniczym jest ok. 450V DC. Gdy pomiar wykonałem na końcach lampy (naciąłem izolację przewodu tuż przy końcu lampy), wynosiło ono 220V DC. no właśnie jeżeli nie ma elektronika układu regulacji siły błysków to napięcie na lampie powinno być takie jak na mostku prześledź cały układ zasilania lampy diody i mostek jeżeli lampa...
Oglądnąłem kilka zdjęć wnętrza tego prostownika, i wynika, że zbudowany jest tylko z transformatora z przełączanymi uzwojeniami, przełączników i mostka prostowniczego. Tak duża rozbieżność w pomiarach nieobciążonego transformatora raczej wskazuje na to, że miernik nie radzi sobie z pomiarem napięcia z prostownika dwupołówkowego. Zobacz jak będzie wyglądał...
Jeżeli użyłeś tylko diody prostowniczej ale nie dodałeś kondensatora filtrującego to woltomierzem na zakresie napięcia stałego nie zmierzysz prawidłowo takiego tętniącego napięcia. Właśnie dlatego, że to napięcie nie jest stałe tylko tętniące, wynik pomiaru będzie mocno zafałszowany i myślę, że o to tu chodzi. Pozdrawiam
Masa w transformatorze?... Wyciągnij to trafo z tego prostownika i zrób dobre zdjęcia z każdej strony albo podłącz tak jak było na początku i zrób pomiar napięć.
Wymień mostek prostowniczy, nawet jak pomiar wskazuje, że jest dobry, może puszczać dioda pod napięciem.
Jak robiłem prądnice to cewka testowa w całości wypełniająca żłobek pomiar z obrotami a wynik DC razy około 2.4 i wychodziło napięcie po mostku prostowniczym.
Silnik czasem ma oznaczenia wtopione lub namalowaną czerwoną kropkę. Możesz także podłączyć dowolnie, jeśli zakręci w złą stronę to odwrócisz bieguny. Jeśli dobrze widzę ścieżki i oznaczenia diod prostowniczych, to plus masz na górnym. Potwierdzisz to poprzez pomiar woltomierzem.
Arku zmierz napięcie na wsówce alternatora i na śrubie prądowej alternatora . Czyli na grubym i cienkim przewodzie. Ten pomiar WSZYSTKO wyjaśni.
Witam. Najlepiej go wymontować lub odlutować nogi odsysaczem lub linką wystarczy zwykły miernik ustawić na pomiar diody zmierzyć diodę prostowniczą i porównać z pomiarem tranzystora, lewa noga tranzystora to baza miernik powinien wskazywać pomiar diody między bazą a środkową nogą i prawą w inne strony 0
Witam, Mam pytanie jak wykonać pomiar napięcia na wyjściu mostka prostowniczego ok 500V i prądu 10 A. Do pomiaru chciałbym analogowych wejść sterownika 0-10V. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam,
Tak, jest to możliwe (ale równie dobrze może być uszkodzony mostek prostowniczy). Ustaw miernik na pomiar napięcia zmiennego i zmierz napięcie przed mostkiem prostowniczym. Jeśli nie będzie napięcia to odłącz mostek od transformatora i przełącz miernik na pomiar rezystancji (zakres 2kΩ), przyłóż sondy miernika do wyprowadzeń uzwojenia pierwotnego...
Zrobiło sie o tyle ciekawie że na opcji nr. 8 pomiar "Ja" i "Js" przy ustawieniach jakie widac na zdjeciu zaczeła sie żąrzyć spirala, powoli lecz skutecznie. Natomiast kiedy przełączam na spirala grzejną to nagrzewanie nie wystepuje.. https://obrazki.elektroda.pl/8219979300_... https://obrazki.elektroda.pl/7576517200_...
Coś mi tu nie gra z opornościami. Oporność uzwojenia pierwotnego, gdzie jest kilkadziesiąt, może więcej metrów cienkiego druta jest mniejsza niż kilka metrów druta, który jest co najmniej kilka razy grubszy. Jeśli zrobiłeś pomiar napięcia i masz na wtórnym napięcie 12 V, a na drugim 24 V, albo trochę więcej, to znaczy, że trafo jest dobre.
Wrzuć zdjęcia na forum zamiast linków, bo moderator się zirytuje ;) Najpierw odlutuj wszystkie przewody od tego mostka prostowniczego (tej kostki) a następnie sprawdź napięcie pomiędzy tymi 3 przewodami wychodzącymi z transformatora. Zapewne ma on dwa odczepy z różnymi napięciami (trzeba pomierzyć). Później przydało by się sprawdzić działanie mostka...
Kolega zrobił 5 zdjęć, z czego 3 prawie takie same, szkoda że zabrakło zdjęcia całości elektroniki i informacji, co to za zasilacz. Tym niemniej bezpiecznik nie rozpada się na kawałki przy delikatnym przekroczeniu prądu, na 99% po wymianie eksploduje znowu. Tak więc zacząłbym od sprawdzenia 4 diod prostowniczych na wejściu (pomiar oporności, jeśli na...
Badanie układów prostowniczych
Proponuję zastosować przetwornicę ze stabilizacją prądu. Potencjometr regulacji prądu wyprowadzić na zewnątrz obudowy. Narysować mu podziałkę lub włączyć miliamperomierz i można się już bawić nawet w zdejmowanie charakterystyk. Można by tym badać inne diody, od zwykłych prostowniczych do LED'ów.
Podczas pomiaru oporności w większości mierników uniwersalnych następuje zmiana biegunowości. Na ogół opisano to w instrukcji, lub na wyjściach przewodów. Przewód "+" służący do pomiaru np. napięcia staje się "-" przy pomiarze rezystancji...
Zmienne napięcie mierz na zaciskach transformatora - za mostkiem miernik pokaże głupoty. Pomiar za mostkiem nawet na zakresach DC będzie obarczony błędami, tam napięcie jest jednokierunkowe, ale tętniące. Szczegóły znajdziesz w opisach układów prostowniczych. Ograniczenie prądu można zrealizować montując tyrystor wyzwalany przesuwnikiem fazowym. Jest...
Kondensator na 100% do wymiany , po wylutowaniu zmierz na jego zasilaniu czy nie masz zwarcia, mostek prostowniczy też do pomiaru czy wszystkie cztery diody ok?Mogł przeżyć bo pewnie jest na 600 lub 800V. Ale ten sterownik przetwornicy w kółeczku co tam masz wlutowane , może być uszkodzony, jak wlutujesz nowy kondensator to podłącz moduł na stole poprzez...
Witam, dokonuje pomiarow mostka prostownoczego w alternatorze ktory przy pelnym obciazeniu nie laduje. Czy pomiar spadku calego mostka prostowniczego da mi pewnosc ze jest ok? Spadek napiecia pomiedzy b+ a masa alternatora to 0.5v. Czy mierzyc mam kazda poszczegolna diode czy caly mostek.
Witam. Wymień bez pomiaru diodę prostowniczą do C47µ 160 V.Miałem taki przypadek.
Witam, No na początek to trza to wymienic, polecam sprawdzenie diód w mostku prostowniczym no i koniecznie tranzystor w przetwornicy (zwykłym miernikiem na zakresie do pomiaru diód). Przydałby ci się schemat, pewnie będzie na elektrodzie w bazie. To R609 to pewnie jakiś rezystor mocniejszy.
Mostek prostowniczy obcina napięcie o około 1,4V (spadek na dwóch diodach) także nijak to się ma do pomiaru, druga sprawa to znaaaczne odkształcenie przebiegu od sinusoidy.
Gdzie konkretnie jest przykręcona ta masa, bo ja nie widzę? Zakładam że nie do wyjścia alternatora, więc gdzie i jaka masa? Był pomiar napięcia na akumulatorach w spoczynku i podczas pracy alternatora? Jakie były wyniki pomiaru? Ten alternator to zwykły chińczyk, ale przynajmniej jako nowy powinien działać.
3 fazowy oczywiście. Czyli nie działa jedna gałąź prostownika. Należy sprawdzić czy wszystkie trzy części uzwojenia wtórnego generują napięcie na wszystkich zakresach (pomiar woltomierzem AC). Jeżeli przełącznik i zasilanie są w porządku - trzeba po prostu wymienić uszkodzone diody w mostku prostowniczym. Dobrze byłoby również obejrzeć złączenie uzwojeń...
Miejsc na wstawienie żarówki jest wiele, można użyć i żarówki na 230 V (około 75 W szeregowo z uzwojeniem pierwotnym), i na 12 V w układzie niskonapięciowym - byleby nie między punktem pomiaru napięcia a akumulatorem.
Zależy jaka konstrukcja , 6 diod prostowniczych , 3 diody wzbudzenia .Sam pomiar nie jest miarodajny ,diody mogą fiksować przy obciążeniu ,to samo tyczy się uzwojeń .
Pomiar linii AC był wykonany za pośrednictwem transformatora 9V oraz mostka prostowniczego. Jaki jest wpływ zniekształceń na dokładność pomiaru? Czytałem, że im mniejszy prąd mostka prostowniczego tym większe zniekształcenia on wprowadza.
Tak wiem a w prostowniku ?? Bo plus idzie na druty z trafo, chyba bo dokładnie nie widać. A minus na bezpiecznik potem pomiar i dalej wcale nie widać, w tym sensie słaba fotka ... A wiem o co chodzi kabel minusowy przechodzi przez wyłącznik (stycznik 1-0) następnie przechodzi przez pomiar (amperomierz) i wchodzi do 4 diod prostowniczych w miejscu oznaczonym...
Ale 6F22 musisz dać do każdego woltomierza jak chcesz mierzyć napięcie każdego ogniwa jednocześnie. Dlaczegoż Kolega tak twierdzi? Zasilanie jest odrębne od wejścia pomiarowego. Jeśli jednak faktycznie tkwi tu problem, to czy nie można go rozwiązać stosując separacyjne diody prostownicze do zasilania każdego jednego z tychże modułów?
Przecież prąd można wyprostować tuż przed wskaźnikiem(amperomierzem) Wtedy pomiar będzie niemiarodajny. Na mostku prostowniczym, na każdej diodzie masz spadek 0,7V.
Dwa napięcia są potrzebne do zasilania dwóch urządzeń więc nie będą łączone. Dzięki za podpowiedzi będę pamiętał na przyszłość Dodano po 8 https://obrazki.elektroda.pl/5677761000_... jeszcze pytanko jakie diody ,rezystory oraz kondensatory trzeba tu zastosować aby zniwelować zakłócenia z sieci. Na rysunku źródła napięcia 33 v i 16 v...
Na pewno byłoby prościej zrobić to na przycisk, ale właśnie chciałbym zrobić taki eksperymentalny układ żeby po prostu pobawić się elektroniką. Jeśli nie zadziała to po prostu wyprowadzę przewód w włącznikiem. Prostownik będzie się opierał na zwykłych mostkach prostowniczych. Pomiar napięcia przez komparator np lm393. Żeby pomiar był rzeczywisty moze...
Ten miernk LASEROWY , dobrze opisz proces , co chciałbyś badać .wiesz to jest jzda w cyemno Napisałem tak bo w większości przypadków tak nazywają mierniki w których zasada działania nie ma nic wspólnego z laserem, laserowy jest jedynie wskaźnik, który daje złudne przekonanie precyzyjnie wybranego punktu pomiaru.
Nie wystarczy jedna dioda, procesor przy odwróconej polaryzacji też musi chodzić. Nie będzie wtedy mierzył nic sensownego, ale będzie mógł wykonać pare innych zadań. Masz dwa wyjścia: 1. Zastosować zasilanie zewnętrzne, niezależne od prądnicy. 2. Zastosować przetwornicę z separacją galwaniczną, zasilaną za pośrednictwem mostka prostowniczego.
Chyba nikt nie zwrócił uwagi, na fakt, że autor mierzył niewygładzone napięcie nieobciążonego transformatora. Moim zdaniem mamy tutaj dwa problemy do rozwiązania. 1. Wymiana baterii w multimetrze, bo jak ma za niskie napięcie to multimetr będzie zawyżał pomiar napięcia. 2. Pomiar należy wykonać za mostkiem prostowniczym z dołączonym kondensatorem (100UF...
Witam Amlituner trafił do mnie po jakimś serwisie. Po włączeniu po chwili pstrykają przekaźniki ale dźwięku brak. Pomiary na module DSP na stabilizatorze 3,3V na wejściu dają około 1,5V -to za mało do poprawnej pracy. Pomiar na diodach prostowniczych w zasilaczu daje 8V hmmm- wielkie zdziwienie. Po obejrzeniu schematu okazuje się ,że zasilanie modułu...
Włos mi się jeży na głowie, gdy czytam tekst Tomasza. Jak można brać się do naprawy urządzenia, zasilanego groźnym dla życia napięciem, bez znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa ! Twoje szczęście, że telewizor miał bezpiecznik. Przecież w sieci zasilającej jeden przewód (neutralny) jest na potencjale ziemi a drugi (faza ) ma 230V≈ w stosunku...
Chyba, że mowa o lampach bez prostowniczej? Fakt, w swoich rozważaniach nie uwzględniałem lampy prostowniczej. Można spróbować pomiaru z jednej strony rezystora do przerwy po ścieżce, później to samo z drugiej, suma da pogląd na wartość.
Diody głównego mostka prostowniczego sprawdza się pod obciążeniem, miernikiem można jedynie diody wzbudzenia. Diody miały jedna nóżkę odlutowana podczas pomiaru?
Pomiar napięcia ładowania. Ten mostek prostowniczy z linku jest do alternatora 9 diodowego. Zmierz napięcie pomiędzy dwoma przewodami niebieskimi na alternatorze. Jest na nich napięcie zmienne.
Dokonaj pomiaru wszystkich diod prostowniczych i zenera na płycie , któraś padła szczególnie ta za oporem R 13
Owszem, ale służy ona tylko i wyłącznie do ustawiania parametrów spawania (pomiar prądu po stronie wtórnej). W klasycznych rozwiązaniach bez uC stosuje się zwykły przekładnik prądowy. P.S: Daj znać o efektach.
czy może chodzi o to czy w czasie sprawdzenia diod , multimetr za każdym razem powinien pokazać ten sam wynik ? W podłączony układzie nie da się prawidłowo sprawdzić diód. Trzeba odłączyć jeden przewód od strony transformatora, wtedy mierzyć diody - najlepiej miernikiem z z pomiarem złącza. W stronę przewodzenia diody krzemowe powinny pokazać napięcie...
Jeśli uszkadza bezpiecznik to zwarcie powinno byc zmierzalne nawet omomierzem. Jeden! pomiar wystarczy na elektrolicie po mostku prostowniczym i wszystko wiadomo (pozystor czy przetwornica)
Mierzyłem na pierwszej diodzie jak na zdjęciu. Myślałem, że reszta diod zabezpiecza. Co miałyby zabezpieczać? Jakiś absurd. Przecież wszystkie 4 diody pracują w prostowniczym mostku tzw. Mostku Graetza.
Jeśli są tam 3 diody led to są do nich rezystory, poszukaj pewnie znajdziesz w środku jakieś inne rupiecie (części). Nie chce mi się wierzyć że zastosowali trzy diody led do prostownika tylko z diodami prostowniczymi. Podłącz na chwilę żarówkę bezpośrednio na uzwojenie wtórne transformatora. Napięcie będzie trochę za wysokie ale żarówka nie powinna...
Witam serdecznie Jestem nowy w elektronice zatem to pytanie może wydać się głupie, lecz kto pyta nie błądzi :) Ostatnio na zajęciach wykonując pomiary np diody prostowniczej w kierunku przewodzenia dla napięć od 0,1V co 0,1V do 0,85V pomiar prądu wymagał różnych zakresów od 20μA, 20mA, 200mA. Moje pytanie brzmi jak to będzie odwoływać się do charakterystyki...
Zgadza sie wstawilem nowy 3842. A dioda padla z powodu zwarcia na tranzystorze... Jednak dlaczego ta przetwornica nie startuje. Acha zamiast bezpiecznika wstawilem zarowe 200W i swieci pelna moca..... nic pozatym.. Pomiar napiec za mostkiem prostowniczym - prawie 0V. Jedak przay wypietym tranzystorze napiecie jest rzedu 320V
Cyferki robią trochę w konia, pokazują mniej dlatego, że w czasie pomiaru płynie malutki prąd więc spadek jest mniejszy niż przy dużym prądzie zwłaszcza jak mierzymy diody prostownicze, to spadek jest rzędu 450mV, ale przy mA a przy kilku amperach będzie już np 0,7V.
Po zmierzeniu miernikiem aku po odpaleniu pokazywał koło 12,8V Tak niska wartość napięcia ładowania podczas pracy alternatora oraz samoczynne rozładowywanie się akumulatora podczas postoju może być oznaką, uszkodzenia diody prostowniczej. Diagnozę tej usterki w najprostszy sposób można wykonać z wykorzystaniem oscyloskopu. Innym sposobem, jest demontaż...
Miernikiem cęgowym takim za 20-30zł zmierzę w miarę dokładnie Amperaż ? Jeśli chcesz mierzyć prąd po stronie wtórnej (za mostkiem prostowniczym) to nic nie zmierzysz, bo one są tylko do prądu zmiennego (te najtańsze). A ich dokładność raczej brał bym w wątpliwość. Należałoby zaopatrzyć się w cęgi z pomiarem RMS-u, a to już większy koszt. Sugerował...
No to teraz główkujcie. Ja zgłupiałem. CDN Dlaczego? przecież wszystko dobrze pokazuje, przekładnik sie nasyca bo na 2 pierwszych wykresach ma przebiegi jednopołówkowe po diodzie prostowniczej, a ACS pokazuje dobrze prąd.
W spoczynku na drenie Q1 mam 296V (tyle samo na wyjściu mostka prostowniczego) - zasilacz podłączony do sieci przez żarówkę 230V/100W. Na pozostałych wyprowadzeniach Q1 jest 0V, jak próbuję startować nie ma żadnej reakcji. Pomiar robiłem względem minusa mostka prostowniczego.
Jaki masz symbol na amperomierzu?Do prądy zmiennego jest inny ustrój pomiarowy i pomiar odbywa się poprzez przekładnik prądowy.Do prądu stałego jest ustrój magnetoelektryczny i pomiar u dokonuje się z użyciem bocznika.Przy zastosowaniu mostka prostowniczego dokładność pomiaru będzie żadna...Tętnienia napięcia na wyjściu z mostka zafałszują ci wynik...
Niewiele masz tam do sprawdzania. Zakładając, że cewka ładowania sprawna radzę bez zastanowienia wymienić mostek prostowniczy na współczesny (kilka PLZ). Z racji, że nie ma tam żadnego regulatora warto będzie dokonać pomiaru prądu ładowania . Oczekiwałbym wartości 0,5 A i więcej.
Jest to wzmacniacz Philips FA 760 Dodawanie obrazków: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic20... Mierzyłem tylko mostek prostowniczy przy pomocy miernika uniwersalnego a ustawiałem go na pomiar diod. Nie mierzyłem nigdzie tam napięć bo od razu bezpiecznik strzela.
pomiar dioda prostowniczy pomiar diody prostowniczy prostowniczy agregat
zerwana plomba whirlpool migające volvo check
rower elektryczny usuniecie konta
Obudowa dla głośnika ARN 6618: bass-reflex czy zamknięta? Obudowa bas-refleks dla głośnika ARN 6618 70/140