Napięcie się zbudza jak to obciążysz żarówką i zmierzysz będzie równe 0V.. :D
Witam, czytając twój post nasuwa mi się myśl klima jest napędzana tym samym kołem pasowym co pompa od wspomagania.Jeżeli obciążymy ją klimą wtedy pompa od wspomagania może nie mieć takiego ciśnienia i przekładnia może stuka, a przy podniesieniu obrotów pompa wydala i tego efektu nie ma.
Nie oszukujmy się 80 stopni to już spora temperatura. Przy takiej temperaturze prawa fizyki jeśli chodzi o rozszerzalność na pewno dają o sobie znać i tak jak pisałeś wszelkie luzy zaczynają się redukować. Pompa zaczyna pracować tak jak gdyby miała większe obciążenie, czyli rośnie pobór prądu.
Jaki masz numer ustawienia na pompie ?
Pompa pod dużym obciążeniem nie ma siły pompować wyjmij i zobaczysz luzy na ośce pewnie do wymiany, podejdzie każda aby wymiary się zgadzały. W pompie nie ma kondensatora.
Ale mając EZR (instalacja w większości na żeliwnych grzejnikach) zrobiłem dochładzacz powietrzny cieczy który ogrzewa spore pomieszczenie praktycznie FREE. Też ma EZR i zauważyłem jak czynnik skrpolony ma niską temp. ok 32 st (wejscie gazu ok 75 st ) to wzrasta zużycie prądu i defrosty są co 30 min . Pompa obciążona niestety na 100 % . Też tak masz...
A olej to kolega sprawdził może go niema,a jak nie to pompę trzeba sprawdzić a na końcu siłownik
A'propo czy jest dioda która będzie miała mniejszy spadek napięcia? moja jest zrobiona z 8szt dużych diód z prostownika każda ma 6A. Poszukaj pod hasłem "dioda idealna" są do tego gotowe sterowniki które sterują tranzystorami MOSFET ,napięcie w kierunku przewodzenia kilkadziesiąt mV. Dodano po 40 Przesyłam PDF sterownika.
Zakręć wszystkie grzejniki i odkręć ten najblizej pieca. Słuchaj odgłosów czy ulegają zmianie. Być może masz przykręcone kryzy i termostaty zamykając się powodują obciążenie pompy. Radziłbym zmniejszyć temperaturę na piecu, wtedy grzejniki będą potrzebować większego przepływu do przeniesienia energii.Spadnie ciśnienie na pompie, a mniejsze ciśnienie...
Podłącz pod pompę prostownik nr2 i powinno być być dobrze. Prostownik nie będzie maksymalnie obciążony, czyli będzie pracował optymalnie wraz z pompą.
(at)przemek3210 Ale to wszystko zależy od algorytmu sterowania jaki jest uruchomiony na falowniku. Sterowanie U/f nadaje się do obciążeń zmiennomomentowych jak np. wentylatory, pompy. Jeśli jest to obciążenie stałomomentowe jak np. podajnik to musisz uruchomić sterowanie wektorowe. Z tego co widzę falownik mitsubishi FR-D720 oferuje sterowanie wektorowe...
Napięcie zasilania kompletnie nie ma znaczenia. Kwestia doboru pompy do wymaganego wydatku na wyjściu pompy kwestia jaki jest lewar. Przy zasilaniu 3 fazowym będzie obciążenie rozłożone na każda z faz wiec przy "mocnej" pompie będzie łatwiej. Natomiast jak to ma być mały "hydroforek" to nie bawiłbym się w 3 fazy.
najprostszy sposób regulacji wydajności to dławienie wyjścia. Tylko że rośnie prąd obciążenia pompy.
W pierwszej fazie suchobiegu maleje obciążenie pompy, a tym samym prąd.
Może się okazać że masz za niskie napięcie wychodzące z agregatu pod obciążeniem agregatu silnikiem pompy .Wówczas silnik będzie pobierał większy prąd .Wskazane by było zainstalować hercomierz i po uruchomieniu pompy ustawić obroty agregatu aby częstotliwość prądu wynosiła 50 Hz pod obciążeniem wówczas prąd poboru powinien być w normie.
ciśnienie w na listwie wysokiego ciśnienia poza tolerancja a spowodowane jest usterką wtryskiwacz(a)y jak zciągniesz pojedyńczo z wtryskiwacza rurkę przelewową to na pracującym silniku na wolnych obrotach powinno nieznacznie wypływać paliwo jeśli z któreoś będzie wylewało się więcej niż z innych to ten wtryskiwacz jest podejżany pamiętaj też że po wymianie...
Startował bez obciążenia - w przeciwnym razie trzeba by było dołożyć albo pojemności tegoż kondensatora pracy, albo dołożyć jeszcze jeden - rozruchowy. W przypadku pompy hydraulicznej, silnik również startuje "na pusto" - obciążenie wzrasta wraz z obrotami, kiedy pompa osiąga swoją wydajność. Spokojnie możesz zejść do wartości 100uF. Pewnie i tak cały...
Według instrukcji Tech-24: http://www.sas.busko.pl/pl/images/storie... obciążenie wyjścia pompy C.O. wynosi 1 A, a więc 230 W. Czy podłączasz silniejsze pompy?
To znaczy przydławia się czy wyłącza? Jeżeli przydławia to normalne. Powodem jest prąd rozruchowy pompy i rodzaj obciążenia agregatu. W tym przypadku indukcyjne.
Daniel. Ten układ się nadaje do takiej regulacji. Zastanawia mnie tylko po co ci ta regulacja? Każdy palnik ma przecież regulację powietrza klapą. To załatwia sprawę ilości powietrza w 100 %. Do tego jak masz zapiętą pompę to ze względu na dodatkowe obciążenie silnika pompą - może nie wystartować z małych obrotów i spłonie silnik.
może zacznij od podania jaki to zetor
Poradzono mi by zaworu zwrotnego nie montować w studni przy pompie gdyż studnia służy do nawadniania trawników i przed mrozami trzeba wyciągać pompę obciążoną 30 metrowym słupem wody w rurze 6/4 cala by mróz nie rozsadził rur. Teraz nie wiem co zrobić gdyż zawór przy pompie ma wadę jak wyżej OK, to teraz ze sposobów starego majstra: Najprostszy sposób...
Tak na 99% moduł wykrywa zbyt duże obciążenie pompy i 1% moja pomyłka.
podłącz zamiast pompy żarówkę H4 albo H7 i zobacz czy świeci mocno jak kręcisz rozrusznikiem, pomiar miernikiem zwykle jest niemiarodajny (bez obciążenia)
Jeżeli miały by się uruchamiać jednocześnie obie pompy to pozostaje połączyć oba pływaki i wtedy będą załączać się obie pompy na raz. Ale to nie rozwiązuje sprawy sygnalizacji awarii którejś z pomp. Jeżeli byłyby pompy zasilane z oddzielnych obwodów, to może jakiś układ wykrywający obciążenie (brak obciążenia) jednej pompy przy jednoczesnym obciążeniu...
Z tego co zaobserowalem okap podbija sam obroty niezależnie od biegu jeśli przytkac mu trochę wylot. Taka jest natura pomp odśrodkowych (powietrze jest płynem, a wentylator pompą). Obciążenie jest zależne od przepływu, zamykasz wylot więc przepływ maleje i obroty rosną. Podobnie jest z odkurzaczem. Jak zatkasz rurę ssącą to obroty silnika rosną. Jak...
Zamieść zdjęcie całej pompy bo na filmie brzmi jak silnik magnetyczny a nie indukcyjny. Jeśli będzie magnetyczny to jego żywot dobiegł końca. Pompa nie startuje w pralce bo dochodzi obciążenie naporem wody.
Na takie obciążenie pompa wystarczy - oczywiście może pracować cały czas, ale zawsze to dodatkowe obciążenie dla silnika. Sprawdź czy nie ma przystawek na koło pasowe pompy z dodatkowym zazębianiem do rozłączania.
To się rozpisałeś. W skrócie - zbyt niska wysokość podnoszenia powoduje, że pompa pompuje więcej wody niz jej wydajność znamionowa (pracuje poza swoją charakterystyką) a to przekada się na przeciążenie silnika. Dławienie tłocznego ogranicza wydajność (wzrasta ciśnienie na pompie czyli rośnie wysokość podnoszenia) do wartości znamionowej pompy zmniejszając...
Witam Grzegorz, Tedzio4 , czy zerwanie strumienia będzie miało wpływ na większe obciążenie pompy? Ja sądzę, że niestety tak i to pomimo zamknięcia zb.drenażowego lub podobnie gdziekolwiek by ono nastąpiło (najgporzej jeżeli na szczycie kolektora)? Pzdr
Witam chciał się dowiedzieć z jakiego wzoru można obliczyć obciążenie pompa na wale w czasie rozruchu. Znam parametry pompy Q, H ,n oraz wiem jakie ma ciśnienie na ssaniu i tłoczeniu, znam gęstość cieczy (woda g= 998,2) . A chciałbym wyliczyć jaki moment obciążenia musi posiadać silnik w czasie rozruchu pompy Nm.
dalej nie ma komunikacji ze wspomaganiem. Widzę pewną niekonsekwencje w Twoich wypowiedziach. a ze wspomagniem pokazał, że nadal jest bład. na linii Can jest 2.2v a na drugiej 2.6v pod odpaleniu. A to jak i gdzie sprawdzaleś? Na wtyczce zapiętej do pompy czy odpiętej? Z pompy Can wychodzi? Na odpiętej wtyczce Can jest (od strony auta)? Mam wrażenie,...
Ona nie pracuje na niższych obrotach tylko zwalnia bo Pompie wzrasta obciążenie. Przy długotrwałej pracy na zamkniętej lancy uszkodzisz pompę a możliwe że też silnik.
Pompa hydrauliczna faktycznie może stawiać spore obciążenie. U mnie przy ciśnieniu 150 barów już silnik ma mocne obciążenie, śmiem podejrzewać, że zawór przeciążeniowy u ciebie jest ustawiony na ciśnienie około 200 a może i więcej bar dzięki czemu może i podniesie ci tonę albo nawet i sześć hihi ale za to silnik można zakatowac bo pompa hydrauliczna...
Duże obciążenie -> mniejsze napięcie w instalacji -> pompa wspomagania zostaje wyłączona. Ta pompa działa nawet bez ładowania, byle by był sygnał załaczenia z alternatora i ze stacyjki.
jak dam separator to raczej alternator nie będzie obciążony
Najniższy czerwowy kapturek na zdjęciu. Regulacja skokowa. Skąd wiesz że podczas użycia sekcji pompa jest obciążona? Wkręć w linie zasilania manometr a następnie podaj wartość jaką uzyskałeś.
Ale problem nie jest z CAN. Masz problem z zasilaniem pompy co pokazane masz parametrach live. Zamiast stabilnego w okolicach 12V masz 6 -7 V i to przy niepracującej pompie. Czyli pewnie klasyka i zielono w pompie. Jak we wtyczce pompy pod obciążeniem napięcie nie siada to pompa do naprawy/wymiany/regeneracji.
Witam. W większości aut nie trzyma się pełnego skrętu. Są modele co nawet potrafią węże pourywać mimo zaworów. Ta pompa daje spore obciążenie i stąd te piski. Pozdrawiam.
Ta pompa może chodzić przy zamkniętym wylocie. W pompach tego typu po zamknięciu odpływu, obciążenie spada.
Pompa też pracuje ale słychać, że kiedy tłoczy parę jest pod obciążeniem po chwili kiedy para nie leci pompa pracuje jakby na luzie. Tym kierunkiem rozpocznij, być może ma problem z zaciągnięciem cieczy.
Zawór zwrotny ze sprężyną. Pompa spokojnie go otwiera grawitacja nie da rady. Wady to większe obciążenie pompy i hałas przy niskich nastawach pompy (drganie trzpienia zaworu)
Witam chce kupić case5150 fajna maszyna tylko że słychać stukot gdy pompa ma obciążenie tak wszystko działa czy może to być sprzęgło czy coś innego ktoś miał coś takiego proszę o pomoc z góry dziekuje
Do tej pompy jak chcesz wykorzystać jej pełne możliwości to silnik 2 nawet 3 razy mocniejszy jest potrzebny. Ten co masz pompa będzie zdławiać (nie będzie wstanie utrzymać obrotów. No chyba że obroty przy mocy max tego silnika na pompie będą na poziomie 1500 RPM wtedy będzie ok ale wydajność spadnie do 42 litrów. Jak pompa jest napędzana z tego silnika?...
czyli jednak przyczyną nie będzie tandem pompa... pompa wstępna (ta która jest w baku) zasilana jest tak jak piszesz przez przekaźnik, po drodze jest jeszcze bezpiecznik... na tą chwilę musisz się skupić, aby otrzymać prawidłowe zasilanie pompy wstępnej... bezpiecznik, przekaźnik jak i same przewody... pomiar samym mulimetrem nie jest miarodajny, najlepiej...
Kolego trochę się gubię, zrób foto swojej skrzynki bezpieczników z przekaźnikami i zaznacz mi na nim który przekaźnik zaczyna Ci klepać gdy obciążysz zamiast pompy żarówką i do którego przekaźnika dokładasz plus że to się uspokaja. Dodano po 19 Z resztą masz schemat i szukaj po przewodach. http://obrazki.elektroda.pl/2166277500_1...
chodzi o silnik 11 kw to jakie zabezoieczenie tak zeby w domu korkow nie wywalalo Takie jakie masz , przecież zabezpieczeń NIE MOŻESZ zmienić bez zmiany instalacji. ALe pompa rusza bez obciążenia w rozruchu GT więc bez problemu powinno iść jak masz bezpieczniki 25A.
Myślę nad zamontowaniem na wężu odpływowym tuż przy zlewie zaworu jednokierunkowego Daj spokój z tymi zaworami, bedą z nimi tylko problemy i wieczne zapychanie. Masz miejsce, rozgałęś sobie kanalizę przy wannie, zrób osobne wyprowadzenie dla pralki i będzie wóczas idealnie. Zawór to dodatkowe obciążenie dla pompki wylewającej z pralki. Akurat to obciążenie...
Zabezpieczenie przedlicznikowe jest zapewne minimum C25 więc powinno dać radę. Dla pompy przydałby się wyłącznik silnikowy około 13.5A a dla motoreduktora około 6.5A. Do tego przydałby się jakiś opóźniacz włączenia motoreduktora dlatego że prawdopodobnie pompa startuje pod obciążeniem od razu w trójkącie. Choć nie gwarantuje tego wyłącznik C25 są bardzo...
Ja wolalbym to zrobic przez jakis przekaznik, gdzie przewody od sterownika będą po jednej stronie a wyjście na pompę po drugiej Niestety nic takiego nie mogę znaleźć. Czy istnieje taki przekaźnik zeby mozna bylo wykonac takie połączenie ? Sterowniki mogą dawać napięcie jednoczenie, lub każdy z osobna , lub żaden. W teorii starczy jeden przekaźnik z...
Zabezpieczenie pompy głębinowej przed suchobiegiem i przepięciami – praktyczny przewodnik dla instalatorów i nie tylko https://obrazki.elektroda.pl/4437390500_... Pompa głębinowa to nie pralka – nie podłączasz jej do gniazdka i gotowe. To element instalacji, który pracuje pod ogromnym obciążeniem, często na granicy warunków środowiskowych....
Nie mogę odszyfrować tego skąpego opisu, ale takie połączenie byłoby korzystne ze względu na równomierne obciążenie faz. Np. L1-N pompa/y a L2-N grzałka/i. czy niczego nie popale jeśli fizycznie kabel jest 5 żyłowy, ale na przyłączu obwodu odepnę jedna fazę to pozostają mi dwie fazy, N i uziemienie, Nie. Taki sposób zasilania jest często stosowany w...
Jeżeli chodzi o koszty, podejrzewam , że podobnie lub nieznaczne różnice. Słyszałem różne opinie. Z tym, że przy zasobniku jest większy komfort korzystania z c.w.u. Projektując instalację zachowaj właściwe średnice rur. Od kotła taka średnica, jaką dał producent na króćcach przyłączeniowych do mieszacza podłogówki, grzejniki bezpośrednio z kotła. Zwróć...
I dobrze, bo nie masz żadnej gwarancji, że pompa która wskazałeś cokolwiek zmieni w kwestii obciążenia. Tym bardziej, że autor wyraźnie napisał jak fazy teraz ma obciążone.
W tym przypadku absolutnie NIE!! Pompa to też obciążenie indukcyjne i sterownik jest przystosowany do takiego obciążenia.
Może problem można rozwiązać mechanicznie. Pomiędzy wał sinika i pompy wstawić podatne sprzęgło z możliwością obrotu np. o 1/4. Wtedy pełne obciążenie bedzie otrzymywał silnik już rozpędzony.
Pompa jest kontrolowana, a było za małe obciążenie bo ktoś wyjął pokrywę pompy.
A niby czego pompa ma się spalić ? Zamknięcie obiegu zmniejsza obciążenie
Ten agregat ma wydajność prądową według producenta Leistung in Ampere: 230 Volt max 4 A (kurz fristig 5A) Pompa to obciążenie indukcyjne i w grę wchodzi współczynnik mocy. Jeśli pompa ma słaby współczynnik cos φ to te 4 A mogą nie wystarczyć. Stąd te kłopoty.
Witam Potrzebuje pomocy w doborze odpowiedniego przełącznika. Mam 2 pompy głębinowe 230V które w parametrach mają podane max obciążenie na 20A. Jako że są wpięte w jeden układ z wyłącznikiem ciśnieniowym nie mogą pracować jednocześnie - każda musi być załączana osobno. Potrzebuje przełącznik który będzie przełączać raz jedna pompa raz druga. Znalazłem...
Ostatnie pytanie, jak ważny jest kondensator między zasilaniem i masą? I jeśli moje źródło po wyprostowaniu daje V od 15-17, i schodzi do 12V przy obciążeniu pompą To tylko zasilanie samego przekaźnika - jest ok. , to czy układ zadziała, i czy muszę dodać inny stabilizator, czy układ ten będzie działał ok? Jest w układzie. dioda zenera C6V8. Doskonale...
Witam Poszukaj sobie na stronach, temat był omawiany o Władku t25 ,jego pompie oraz rozdzielaczu,jest tego dużo.
Jeśli faktycznie ciśnienia paliwa się nie pokrywają pod obciążeniem to pompa wtryskowa. Kilka tych Boschu wymieniałem.
Ta zmywarka grzeje względem obciążenia pompy..
Jak wykorzystasz w szeregu oba styki stycznika to powiedzmy, że będzie wystarczający. Wg katalogu dla SM 425 dopuszczalna moc silnika to 2,2kW. Początkujący mechatroniku poczytaj o kategoriach obciążenia.
To nie tak. Zawór redukcyjny służy tylko do ograniczenia ciśnienia maksymalnego do bezpiecznej wartości - chodzi o to żeby nie rozerwało węży, rurek itp. Jak siłowniki jeszcze idą to masz 60bar bo pompa pompuje ile może przy swoich obrotach i olej ma gdzie iść czyli coś jak by się gdzieś przez małą dziurkę wylewał olej pompowany przez pompę. Jak siłowniki...
turbina ma za duży luz (wsuwa się i wysuwa na około 0,5-1 cm Taki luz może mieć nawet nowy silnik. Nie może być luzu poprzecznego do osi (na boki), a taki prawdopodobnie jest i dlatego pompa pod obciążeniem nie zawsze startuje. turbina jak kręci się ją palcami nie obraca się w sposób płynny, tylko takimi skokami i "sprężynuje" - tak ma być. Zacząć...
Może wykrywa zbyt dużą deltę na skraplaczu, albo zbyt duże ciśnienie i płacze z powodu praku obciążenia.
Uzupełnienie odnośnie zapotrzebowania na energię elektryczną. Każda z pomp może w szczycie obciążyć sieć mocą 15kW.
Sprawdź pod obciążeniem główne zasilanie pompy ABS we wtyczce pompy, może przewód uszkodzony, bądź jakieś zaśniedziałe połączenia, tak samo sprawdź masę.
Poprzednio pompa pracowała przy zablokowanym tłoczeniu i rozerwała łączenie. Czy na pewno prąd jest mniejszy? Czy dopiero po rozerwaniu rury i "mieleniu w kółko"? Jeśli rozerwała łączenie to znaczy, że instalacja hydrauliczna nie wytrzymała ciśnienia wytwarzanego przez pompę. Gdyby instalacja wytrzymała to przy zablokowanym przepływie pompa pobiera...
Jakie napięcia na pinach?Zasilanie obciążone np.halogenem?
Proszę poprawić tą sesję zdjęciową :) Pompa tego typu bez obciążenia (wody) pracować nie może. Dodatkowo jeśli ma uszkodzony wirnik to nie ruszy lub będzie wirować w złą stronę. Nie jest prosto to tak złożyć żeby działało dobrze, ale można próbować, z zastrzeżeniem drugiego zdania.
Kontaktron wykrywający prąd przemienny 50Hz będzie zwierał styki 100x na sekundę. I zapewne bez problemów wytrzyma ze 100 milionów przełączeń... czyli około 270 godzin pracy pompy. To chyba mało... Po pierwsze kontaktron obciążony prądem znamionowym a sterujący portem procesora ( kilka mikro amperów) to dwa różne reżimy pracy. Racja jest jednak po...
Sprzęgło wciskasz po to żeby odciąży rozrusznik obciążeniem skrzyni. Wciskasz sprzęgło i skrzynia nie pracuje. Gęsty olej dodatkowe obciążenie ze strony skrzyni. Co do odczekania na poszczególnych zakresach stacyjki, może dlatego że pompa dobija ciśnienia ale głowy nie dam. To że wiązki pod siedzeniami są to noe znaczy że Twoja wersja ma grzane fotele...
Wszystkie niesprawności, jak też pewien zapas mocy należało by uwzględniać gdyby pompa była obciążona w sposób ciągły ciśnieniem 180 bar, ale w tym układzie tak nie jest.
Podaj obciążenie CPU z menadżera zadań. Czy słychać pracę pompy AIO? Wszystko wygląda na jej uszkodzenie. Ostatnio ktoś podawał że AIO MSI (nie pamiętam czy konkretnie ten model) były wadliwe i nie działały/uszkadzały się w nich właśnie pompy. obciążenie 5% kurde nie wiem czy słychać nigdy nie zwracałem uwagi na to i nie wiem jaki powinien być to dźwięk
Dokładnie to co napisane 25 l/min. Producenci najczęściej podają ten parametr jako maksymalny - czyli przy pompie pracującej bez obciążeń.
Możliwe że się nie kręci, tylko szybko pracuje lewo-prawo, co w efekcie daje niby kręcenie, więc to możliwe. Druga rzecz, to jest zgubny test pompy elektromagnetycznej bez obciążenia (na sucho pod 230V) Bo nawet zużyta pompa, na sucho będzie pracować, a pod obciążeniem wody już nie będzie miała siły.
Przy pełnym obciążeniu sonda lambda wskazuje bogatą mieszankę i korekty spadają do zera — teoretycznie jest dobrze z wtryskiwaczami i pompą paliwa. Problem jest z małym obciążeniem, korekcje wskazują na ubogą mieszankę, idzie to w zupełnie przeciwnym kierunku. W tym silniku tylko przepływomierz decyduje o dawkowaniu paliwa? Tak jakby siedział tam egzemplarz...
To wynika z tego, że ciśnienie wstępne w zbiorniku i zakres ciśnień na presostacie, muszą być jednak niższe od maksymalnego ciśnienia pompy? Tak aby nie obciążyć zbytnio pompy a w najgorszym przypadku, nie spalić jej. Czy to samo dotyczy zestawów hydroforowych opartych na pompie ssącej i zbiorniku przeponowym ?
Pompa powinna posiadać pilota R100 bynajmniej tak piszą, pozwalającego na odczyt parametrów pracy pompy i pewnie rodzaju alarmów. Posiada pewnie również port komunikacyjny do podłączenia urządzeń diagnostycznych i od tego powinieneś zacząć. Pompa zasilana jest przemiennikiem częstotliwości który zainstalowany jest bezpośrednio na pompie i który wykrywa...
Po teście pompy wtryskowej urządzeniem diagnostycznym dedykowanym do mana okazało się że pompa nie wyrabia, a dokładnie robi ciśnienie tylko za wolno i przez to ten błąd. Wszystko się wyjaśni po założeniu nowej pompy która jest zamówiona napiszę co i jak z tym samochodem na razie czekamy na pompę. W moim przypadku była to pompa .
, ale co ja tam wiem. Ja nie wiem bo nie ma tego w serwisówce i w ogóle mało wiem, ale ostatnia naprawa nauczyła mnie, żeby nie opierać się na domysłach. Mrice, ja już zrobiłem coś dla Ciebie tylko czekałem na Twój komentarz. Doprowadziłem program swojej zmywarki do odpompowywania, następnie zablokowałem wirnik pompy myjącej drutem w chałupie. Po zamknięciu...
Najlepiej byłoby podpiąć pompę obiegową od podłogówki do pompy obiegowej w kotle - oczywiście o ile płyta kotła pozwala na takie obciążenie. Jeśli nie pozwala na takie obciążenie (dwie pompy) to dodatkowo wymagany będzie przekaźnik.
Dokładnie takie same efekty daje pompa wspomagania (elektryczna) w P407, zwłaszcza widoczne podczas manewrowania na parkingu, gdy obroty silnika są bliskie biegowi luzem. Po prostu alternator słabiej ładuje, a pompa dostaje największe obciążenie przy pełnym skręcie kierownicy. V.
Pompa w tym AiO jest zasilana tylko z płyty czy ma dodatkowy przewód do zasilacza? Wszystkie AiO z zasilaniem tylko z płyty można o kant wiadomo czego pobić. Pompa nie ma wystarczającej wydajności, żeby odpowiednią ilość wody przetłoczyć w odpowiednim czasie. Co do samego pomiaru temperatur - na wszystkich konfiguracjach sprawdzałem temperatury za pomocą...
Na wałku sprzęgłowym drugiego stopnia z niego napędzana jest pompa schematów jest pełno skrzyni ,takie pisanie to jakby wróżenie z fusów jedno wiadomo skoro pompa sprawna to nie ma napędu .Można dla pewności obciążyć tylne wyjście wom i włączyć jeśli będzie grzechotanie to znaczy że coś jest ścięte ,zerwane.
Jeśli pompa startuje od stuknięcia, to proponuję sprawdzić luzy na panewkach wirnika. Jeśli są duże, pompa nie zawsze ruszy, a wtedy pozostaje wymiana. Na sucho mogła startować, a pod obciążeniem już nie.
Czy klapa jest blokowana? Na pewno sprawdzić silnik-szczotki oraz pompę spustową.
Używam UPSa z dużym akumulatorem samochodowym , sprawuje się nieźle . Potrzebny mi jest do podtrzymania zasilania pomp CO . Obciążony jest w około 30% i potrafi pracować kilka godzin bez przerwy . Nie przegrzewa się i spokojnie ładuje akumulator . Akumulator podczas ładowania praktycznie nie gazuje - prąd ładowania nie przekracza 0,5A .
Obojętne bo będzie działać jak założysz .Jednak lepiej jest gdy pompy są po dwóch stronach silnika bo obciążenie łożysk silnika jest równiej rozłożone. Są i wady takiego rozwiązania ale ogólnie lepiej jest po dwóch stronach silnika
A jak stoisz z momentem rozruchowym, rzecz jasna maksymalnym tego silnika i obciążalnością udarową sterownika? Gdy obciążysz silnik bezszczotkowy np. śmigłem albo łopatkami pompy to w czasie startu ciężko nie ma ale jak podciągniesz obroty to zgodnie z krzywą np. kwadratową obciążenie rośnie. To samo dotyczy wydzielanego ciepła w silniku. Duże obciążenie...
Obwód zasilania pompy paliwa możesz bezpiecznie obciążyć dodatkowym obciążeniem, żarówka 3-5W . Podłączona przy wtyku pompy, pokaże czy trafiłeś z podejrzeniami. Jednak dobrze by było odpytać sterownik o błędy i podpatrzeć czy nie ma anomalii w odczycie live.
Czyli pompa jest obciążona ciśnieniem otwarcia zaworu. Wiec lepiej może byłoby gdybym dołożył ten drugi zawór pomiędzy pompę a rozdzielacz sterujący siłownikiem. Wtedy gdy siłownik będzie zatrzymany to ciśnienie będzie prawie równe zeru. Tylko czy ten zawór rexroth sie do tego nada i jak go wpiąć
Hmm, Przecież pompa pracuje cały czas i jest tylko zależna od obrotów silnika, a to co na orbitrolu to u mnie jest dodatkowo ograniczane przez zawór. Ciśnienie tłoczenia pompy nie jest w żaden sposób uzależnione od obrotów kierownicy a jedynie ciśnienie, które orbitrol przekierowuje na siłownik P-L. Orbitrol działa podobnie jak rozdzielacz, tzn w położeniu...
Sprawdź dopływ oleju do pompy oraz napęd samej pompy olejowej może być tak że olej się podwiesza w zbiorniku /brak odpowietrzenia/ oraz tulejkę- sprzęgło napędu pompy/być może również pompa olejowa pod ciśnieniem traci sprawność ale zacznij od napędu pompy,co zaś do oleju to hipol 6 nie jest za gęsty /oryginalnie zalecali silnikowy/
Mam dwa takie every sprawne a i tak buduję. Aby nie pobierały prądu z sieci podczas czuwania wykorzystywałem zimny start bo trudno wyeliminować zaplanowaną konstrukcję i zadania procka. Mają większe zniekształcenia i pobór prądu choć pompa pracuje poprawnie. Bez obciążenia sterownik pompy dziwnie mruga i pulsuje , z pompą jest dobrze. Poza tym kol....
Są momenty, że zaskoczy i się spryskiwacze kręcą także może jakby blokowało coś to blokowało cały czas, a nie raz by działało, a raz nie? Jeśli ramiona są czyste, nic tam nie ma, to raczej zasilanie. A pompa może po prostu padać pod obciążeniem i dawać niższe ciśnienie przy dłuższej pracy.
Nie powielaj istniejących tematów. Jak masz pieniądze i obciążenie bedzie duże to można użyć hydrauliki. Siłownik, rozdzielacz proporcjonalny 4/3, sterownik i oczywiście pompa. Jeśli obciążenie nie bedzie zbyt duże to można pomyśleć o pneumatyce, jest tańsza troszke od hydrauliki. Można też użyć siłownika elektrycznego. To wszystko zależy od obciążenia...
obciążenie rezystancyjne obciążenie indukcyjne włącznik obciążenie
peugeot partner czujnik paliwo phoenix programator karta cieknie pralki
pogłębianie studni philips uszkodzone oprogramowanie
Światła do jazdy dziennej przygasają zamiast gasnąć - przyczyny i rozwiązania Kondensatory MKSE w zasilaczach impulsowych: zastosowanie i ograniczenia