Witam. Dużym "pokrętłem" (takie plastikowe, znajdujące się się pod sprężyną) ustawiasz ciśnienie wyłączania, a tym małym wkrętem kontrowanym nakrętką (bodajże M5 ),który jest na samej górze wyłącznika ustawiasz ciśnienie załączania styków
vodliczka czy ten sygnalizator który wkleiłeś by wystarczył jako całość? Czy jednak do niego musiałbym też zamontować ten styk pomocniczy? Moment gdy pomiędzy wejściem a wyjściem bezpiecznika pojawia się napięcie 230V występuje za każdym razem gdy pompa pracuje prawidłowo więc chyba taki sygnalizator uruchamiałby przy każdym załączeniu pompy. Chodzi...
Masz rację działa zabezpieczenie termiczne. Dziwie się trochę że już po 15 minutach gdyż powinna pompa działać dłużej. Radzę oddać na naprawę gwarancyjną.
Zobacz: http://obrazki.elektroda.pl/9707030300_1... Prąd 13,5A. Termik, w przypadku pomp nastawia się nieznacznie wyżej niż maksymalny prąd pracy - możesz śmiało nastawić na 14,5A i wszystko będzie jak trzeba.
Sztuczna głupota nie zna postaw praw fizyki? Jedno z praw głosi, że ciśnienie w każdym miejscu zbiornika jest takie samo. Nawet biorąc pod uwagę ciśnienie hydrostatyczne, to przy jednym metrze różnica wynosi 0.1 bar. W punktach czerpalnych jeszcze mniej w zależności od wysokości... W tym opracowaniu przedstawiono montaż armatury na poduszce powietrznej:...
pozostałe 2 fazowe obcinam ? I izoluję!
Z jakimi parametrami wybrać taki wyłącznik ? Przeczytać na pompie prąd znamionowy silnika i taki kupić.
Ten układ niestety ma błędy. Dołączyłem schemat poprawiony. D1 to dioda optotriaka (akurat nie mam symbolu tego elementu). Rezystor R2 dodaje efekt histerezy do układu co zapobiega drganiom włączeniowym na granicy przełączania. Zasilanie z baterii nie ma sensu, bo jak zabraknie pradu w sieci to pompa i tak nie ruszy. Można najwyżej dać małego UPS-ka...
Zgadza sie tak ma być. Można jeszcze podpiąć przedów uziemiajacy z pompy pod to samo niebieski wyłącznika , ale to i tak się uziemia przez wode do ziemi.
PCU 520 spełnia Twoje wymagania: http://www.fif.com.pl/produkt/36/549
Taka pompa może być zasilona bezpośrednio przez pływak, bez pośrednictwa stycznika. Gdybyś jednak chciał użyć stycznik, to trzeba rozprowadzić przewody na stałe podłączyć pływak, stycznik i dać na końcu gniazdo, tak by sama pompa była włączana do gniazda, które ma napięcie( lub nie) w zależności od poziomu wody.
Jasne. Odrazu coś mnie nie pasowało. Na schemacie wychodzi pin A 49 Czarny/Szary do R1 Główny przekaźnik
To może być też spowodowane nieszczelnościami na wężu, lancy... albo zawór zwrotny nie szczelny. Pompa napompuje do powiedzmy 100 barów, wyłącznik ciśnieniowy wyłączy pompę, woda ucieka z układu, ciśnienie spada, wyłącznik ciśnieniowy załącza pompę i tak w kółko.
Gdybyś odpiął przewody od pompy, w wyłączniku ciśnieniowym, a w to miejsce podłączył żarówkę , to mógłbyś na 100% upewnić się, że za każdym załączeniem ciśnieniowego, pompa powinna mieć napięcie.
Typ B za drogi i niepotrzebny w tym przypadku. Typ A wystarczy, a i pewnie AC by się sprawdził, bo pewnie pompa działa z pełną mocą, więc czysty sinus.
Bogaty czy nie żadnego to znaczenia nie ma to jest studnia tylko do nawadniania a ten wyłącznik skrzynkę chciałbym mieć w kotłowni i tyle, po to tutaj pisze ten post bo nie wiem czy jest możliwość innego podłączenia czarny (zasilanie)L(in)L(out)czarny (pompa) niebieski (zasilanie+pompa)N(in)N(out)(wolny) żółto-zielony (zasilanie)PE(in)PE(out)żółto-zielony...
Witam :) Jeżeli jest podejżenie że silnik jest uszkodzony, to nalezy wziąść induktor i sprawdzić stan izolacji. Przy sprawnym silniku RCD nie wywali.
Ten przekaźnik zapina nie tylko pompę paliwa. Jak go odłączysz, to nie będzie chodził na gazie. Zrób wyłącznik samej pompy, choć lepszy byłby dodatkowy przekaźnik, który wyłączałby ją samoczynnie.
witam Kontaktron będzie działał ale przy prądzie stałym,przy przemiennym styki kontaktronu będą drżały w takt częstotliwości sieci zasilającej.Czym zamykasz ten odpływ,jak zawór to tam czujnik startu pompy. Wszystkie konkretne pompy mówię o takich z silnikami 55kW startuje się z zamkniętym zaworem na tłoczeniu,mniejszy prąd rozruchu. Do pomiaru możesz...
Można zrobić bufor w postaci dodatkowego zbiornika wyposażonego w pływak i wyłącznik. Do tego zbiornika pompa wpompuje pewną ilość ścieków a wyłącznik pływakowy ja wyłączy. Z tego zbiornika juz grawitacyjnie ścieki będą odprowadzane. Po spadku poziomu płynu w zbiorniku wyłącznik ponownie włączy pompę.
Zastosujesz wyłącznik ciśnieniowy, taki od hydroforu, z regulowanym ciśnieniem. Pompa zaczyna pompować, ale trwa to krótko, bo nie ma odpływu wody - jest 50m węża, ale zatkanego na końcu pistoletem. Ciśnienie błyskawicznie wzrasta do nastawionego na wyłączniku ciśnieniowym, to i wyłączy pompę. Naciskasz spust pistoletu, ciśnienie spada więc wyłącznik...
Ze schematu "sterownika" pompy wynika, że to żaden sterownik. Tak jak podłączyłeś powinno działać. Sprawdź bezpiecznik i połączenia w presostacie.
Kabel niebieski ( za skrzyką,od bezpicznika,lub przekaźnika pompy ) przeciąć i w obwód wbudować przekażnik 541 (styki 30 i 87a-normalnie zwarte).Cewkę zasilać z elektrozaworu na parowniku (kable przeważnie niebieski i czarny) Idea jest taka że jak zawór dostanie napięcie (jazda na gazie) przekaźnik rozłączy obwód pompy.
Niema problemu ! W zalaczniku jest schemat . Pozdrawiam
Dzień dobry, Posiadam pompę wody 1.5 kW 3-fazową i sterowaną jest bezpośrednio przez 3-fazowy wyłącznik ciśnieniowy LCA-2. Na stykach występuje iskrzenie przy rozłączaniu styków w wyłączniku ciśnieniowym, co wymaga czyszczenia ich co jakiś czas, bo pompa np. startuje na 2 fazy, aż zadziała wyłącznik silnikowy albo czasówka. Prawdopodobnie styki LCA...
Ale ecu nie monitoruje pompy, wygląda że coś innego jest problemem. Odciąłeś zasilanie pompy, czy wyłącznik bezpieczeństwa?
Witam. Tradycyjny wyłącznik ciśnieniowy nie posiada L,N ,jedynie wejście ,wyjście ,o dwóch parach styków ,oraz zacisk ochronny(wyłącznik ciśnieniowy do silników jednofazowych)Możesz podać typ,lub zdjęcie tego wyłącznika.Jeżeli jest tak jak piszę ,to wyłącznik podłącz na przewodzie fazowym ,za termikiem.
Witaj ponownie ! Pisałeś, że jest awaria pompy 2 , co dzieje się z wyłącznikiem silnikowym tej pompy. Załączony jest ?
Najprościej pływak w zbiorniku- mało wody, pływak opada, odcina zasilanie. Może to być pływak podobny jak przy pompach zanurzeniowych, a może pływak działający linką na dźwignię wyłącznika.
Może jeszcze raz przeczytaj swoje zapytanie. Skoro pompa nic nie może wtłoczyć do zbiornika to po co pracuje i po jakim czasie napełni tenże zbiornik? Więc w domyśle masz uszkodzoną/zużytą pompę albo wyłącznik. Ponieważ domyślam się, że to funkcjonowało więc zużycie nastąpiło niedawno. Co wskazuje ciśnieniomierz? Zapewne konieczna regulacja wyłącznika...
Mi w dwóch pandach z lpg to cofało się paliwo po nocy. Lepiej odpalały jak miły 3/4 paliwa w zbiorniku.W pierwszej wymiana pompy załatwiła sprawę i autko poszło do sprzedania. Druga mojej żony wymiana pompy i padła takie same objawy .Ciśnienie dobre a nie trzyma po nocy. Założyłem zaworek zwrotny do paliwa i wyłącznik pompy z wyłącznikiem czasowym.Trzy...
Czyli jakie zabezpieczenia powinny być do silnika 11 kw lub 13 kw? Tabliczka z danymi silnika, lub DTR pompy.
Ale leniwiec jestes:).Wystarczyło użyc Szukaj opel corsa opisywany byl chyba z 1000 razy. Pompa czerwony z niebieskim paskiem w lewym progu.
Prawdopodobnie brak poduszki powietrznej w hydroforze. Wyłącznik ciśnieniowy powinien ponownie włączyć pompę gdy ciśnienie w hydroforze spadnie do około 1.4 atmosfery.
Pa lewej stronie siedzenia kierowcy,gumowa pokrywka (okrągła)z narysowanym dystrybutorem paliwa,na samym wierzchu-widać bardzo dobrze.Tylko nacisnąć-nic nie przeskoczy ani nie stuknie ale zadziała.
Według mnie po pierwsze zasilacz na 24V na nim pływaki za pływakami czasówka po to aby pompa miała opóźnienie włączenia, całe sterowanie zrobiłbym na 24V + termik do pompy. stycznik i wyłącznik na całość.
Narysuj schemat, generalnie stycznik i wyłącznik ciśnieniowy może być zależy jakie masz sterowania stycznika , a termik pewnie inna wartość prądu trzeba sprawdzić.
Witam . Tak jak Kolega Bumble pisze zasilanie (trzy przewody ),dwa przewody zabezpieczenie termiczne. Konieczny pomiar uzwojeń stojana ,jak również poszczególnych przewodów względem obudowy .Termik w zależności ,czy będzie zastosowane sterowanie rozbudowane ,czy praca na samym przewodzie zasilającym . Wiadomo że warto zabezpieczyć pompę typowym wyłącznikiem...
Widzę, że znajomość działania i podstawowej obsługi hydroforu jest ci zupełnie obca. Na pompie jest zamontowany wyłącznik ciśnieniowy, który steruje włączaniem i wyłączaniem pompy, bo skąd by silnik/ pompa miała wiedzieć kiedy się uruchomić, abo zatrzymać.
w myjkach mają zastosowanie pompy nurnikowe i chyba tylko takie..
A z googla to umiesz korzystać? Pierwszy wynik, trzecie zdanie opisu i : https://www.dostudni.pl/zabezpieczenie-i... Wszystkiego może 5 minut.
A faktycznie, zapomniałem o diodzie Zenera. A jaki jest dopuszczalny? 1,4mA to już powinno być blisko granicy, ale z której strony? https://obrazki.elektroda.pl/5086446400_... R1 = 1kΩ, DZ1 = C6V8, D1 = 1N4148, C1 = 22µF/6,3V, R2=68kΩ, P1=1MΩ, T1=BS170. Zakładam zasilanie i sygnał +12V.
Jest bardzo dobre rozwiązanie młynek do fekalii taki rozdrabniacz. Jest nawet wersja z pompą . Poszukaj kolego w internecie , czy w marketach. Co do zabezpieczenia tej pompy to musimy znać prąd znamionowy tej pompy .
kolego wymień pompę na nowa i zamontuj sobie wyłącznik pompy w momencie jak jeździsz na gazie, nie ma sensu żeby cały czas pracowała. Dodatkowo uważaj żeby nie jeździć z mała ilością benzynki w zbiorniku.
No to w czym problem ? CZF jest niepotrzebny, termik już masz. Stycznik kup o parametrach zbliżonych do pierwszego z brzegu: http://www.relpol.pl/data/products/pl_PL... Styki główne złącz równolegle mostkami. Całe podłączenie jest banalnie proste. Proponuję powierzyć to komuś kto wie jak to zrobić...
Zacznij od rady kolegi czesia, jeśli nie pomoże wtedy reklamuj pompę. RCD AC też powinien działać poprawnie, ale właściwszy jest w wykonaniu A
Sprawdź, czy w zbiorniki przeponowym jest ciśnienie, po wyłączeniu pompy i spuszczeniu całkowicie wody.
mogę wykorzystać istniejący już wyłącznik ciśnieniowy, który znajduje się w studzience przy pompie, Jeśli nie będzie na przewodzie między ciśnieniowym,a hydroforem zaworu zwrotnego, to możesz tak zrobić. Dodano po 15 Dodam jeszcze,że domyślam się, że zawór zwrotny jest na pompie, albo między pompą,a tą studzienką. Dziwi mnie jedynie tak wysokie ciśnienie...
Np przekaźnik czasowy Przekaźnik czasowy PCA-512
Posiadam pompę wodną SKM-32 z nieistniejącego już chyba Zakładu Wytwórczego Urządzeń Wodociągowych w Mławie ul. 30-Lecia Wojska Polskiego 1, (nie mogę się tam dodzwonić). W skład pompy wchodzi włącznik/wyłącznik automatyczny Art. Nr 201P634/04 Typ: KLKDW23.3 IN=16A, UN=250V, UC=230V/50Hz producenta TRIPUS POLSKA Żeromskiego 18, 56-420 Bierutów 71 315...
W głowicy zaworowej i zawór BY-Pass jeżeli występuje. Brak filtra piasek w pompie to nic dobrego do tego uszkodzony wyłącznik ciśnieniowy pompy do wymiany.
Nie ma za co, Kolego Krek15 . :wink:
Najgorsze że potrzebowałbym jakiegoś konkretnego schematu, co gdzie i jak :D https://obrazki.elektroda.pl/1046201000_... Na prywatne zapytanie: Mógłbyś po krótko objaśnić mi co to jest to m itp? wyjaśniam co znaczą literki: -M1 - pompa, -S1 - wyłącznik pływakowy, -F3 - wyłącznik silnikowy, N - przewód neutralny zasilania, L - przewód...
Schemat polskiej pompy zanurzeniowej z wyłącznikiem pływakowym wygląda tak: https://obrazki.elektroda.pl/7156600800_...
W sieci nie znalazłem nic podobnego. Jaki zamienik powiniem kupić ? No jak nie ma jak jest: http://www.sklepy24.pl/sklep/pompysanok_... 42 PLN kosztuje + 10 PLN koszty wysyłki. Nawet z chałupy nie trzeba wychodzić. A z zamiennikami to różnie bywa, zawsze...
Cześć, posiadam pompę głębinową + wyłącznik Wyłącznik BRIO SK13 Omnigena Pompa głębinowa 3,5 SC 5/17 230 V Omnigena Podpinam całość pod GoSund SP111 Mimo wpięcia do sieci wifi pstrykania i zapalania się na czerwono co by potwiedzało że GoSund działa prawidłowo, pompa się nie załącza. Ktoś ma pomysł w czym problem? Ma to być dodatkowe zabezpieczenie...
Znajdź i wciśnij bezwładnościowy wyłącznik pompy paliwa. Prawdopodobnie jest przy prawym środkowym słupku, obok fotela pasażera.
LCA2 nie ma stanów pośrednich, jeśli po jego wyłączeniu, na zaciskach A1 i A2 stycznika nie będzie napięcia, a na zacisku 2 stycznika będzie napięcie i pompa będzie nadal pracowała to stycznik do wymiany.
Witam Kolego sprawdź najpierw w jakiej klasie ochrony wykonana jest ta pompa, jeśli II to błędem jest wprowadzanie potencjału na obudowę jeśli producent wykonał urządzenie w II klasie. Obstawiam że pompa ma tylko zaciski przyłączeniowe PE , L1, L2 i L3 bez przewodu neutralnego, oraz możliwość pracy w układzie gwiazda/trójkąt. W przypadku RCD w układach...
co mogę wyregulować tymi śrubami. Domyślam się , że pewnie chodzi o to ciśnienie ale nie chce jej jeszcze bardziej rozregulować. Źle się domyślasz. Ja na Twoim miejscu, wezwałbym prawdziwego Fachowca . Pozdrawiam.
widac to ze schematu Na schemacie jest podwójna gwiazda. Co zresztą potwierdza rysunek silnika z podwójnym uzwojeniem.
Przeważnie w myjce są dwa wyłączniki jeden główny do wyłączania i włączania myjki przez użytkownika. I drugi tzw ciśnieniowy sterują on pracą pompy (załącza gdy otworzysz zawór lancy i wyłącza gdy zamkniesz). Generalnie ustawiony jest na maksymalne ciśnienie pracy pompy i po otwarciu zawory lancy ciśnienie spada i myjka uruchamia pompę (myjesz sobie...
Chyba o to ci chodzi. Oddzielny sterownik nie zintegrowany z pompą ale z wyłącznikiem ASC.
Sprawdzałeś napięcie na tym ciśnieniowym przed nim i na wyjściu do pompy?
To też jest normalne, chociaż niektórzy robią wyłącznik pompy, żeby ją oszczędzać, ale jak paliwo jest w zbiorniku, to nic jej się nie dzieje. Krótko: tak ma być. I nie jeździć na oparach.
Rozumiem że pompa działa bez wyłącznika ciśnieniowego. Ale pytanie jak długo jedna próba czy więcej ? Wyłącznik ciśnieniowy działa bez pompy.
Może programator czasowy. Ustawić go aby załączał cyrkulacje co 30minyt kiedy domownicy są w domu, a nie działał gdy dom jest pusty, czyli od 15 do 22 a potem 6-8. Zależy od cyklu życiowego mieszkańców. Sterownik z czujnikiem temperatury. Coś jak sterownik do pomp CO przy piecach, tylko działający odwrotnie. Czujnik zakładamy na rurze(dobrze jak by...
To może zrób proste sterowanie wyłącznikiem czasowym ,by pompy pracowały naprzemiennie.
Wbudowany czy dodatkowy?Wbudowane często nie trzymają... Z jaką częstotliwością załącza się pompa?
Najtaniej, pływak od pompy do wody plus przekaźnik. Gdy jest mało wody (poziom niski) pływak przerywa obwód przekaźnika który zwalnia kotwice włączając stykami górnymi pompę, po uzyskaniu poziomu wysokiego pływak załącza przekaźnik rozłączając pompę. Ewentualnie wyłączniki krańcowe plus przekaźnik poza zbiornikiem a pływak w zbiorniku.
Ale po co takie kombinacje? Skoro jest wyłącznik ciśnieniowy to już wszystko masz. Jak włączy się nawodnienie to spadnie ciśnienie i co za tym idzie też i pompa. Zgadza się i tak mam aktualnie to ustawione. Tylko teraz wyobraź sobie sytuację wyjeżdżasz na wakacje i awarii uległa gdzieś instalacja .... Pompa daje 3m3/h .... Co zastajesz po powrocie...
Witam Ja mam taką pompę z wyłącznikiem pływakowym zainstalowana w piwnicy. U mnie jest teren podmokły i po deszczu woda podchodzi do piwnicy. W rogu piwnicy mam zrobiony dołek do którego wlewa się woda i gdy jest już pełny włącza się pompka i wypompowuje wodę przez wąż do rowu obok domu.
Najpierw różnicówka a następnie bezpieczniki zwłoczne typu C.( Dla 1.5kW to ok C16). Następnie stycznik.( wartość prądu obciążenia styków 4*prąd znamionowy pompy). Następnie wyłącznik silnikowy lub termiczny ustawiony na wartość 1.1 prądu znamionowego pompy. Czyli 1.1*Izn=? . To jest podstawa do zabezpieczenia. Dodatkowo możesz zastosować czujnik zaniku...
Podłączyć jak było, tylko poprzez stycznik (dwa styki) puszczamy FAZE (dowolną- R,S czy T) oraz przewód N . Pozdrawiam.
Przypominam sobie teraz, że faktycznie do korpusu pompy był przymocowany wyłącznik, Presostat, wyłącznik - wyłącznik ciśnieniowy. Ten silnik mimo, że jednofazowy, ciągle pracuje na trzech fazach- przesunięcie realizowane przez kondensatory.
Zabezpieczenie przedlicznikowe jest zapewne minimum C25 więc powinno dać radę. Dla pompy przydałby się wyłącznik silnikowy około 13.5A a dla motoreduktora około 6.5A. Do tego przydałby się jakiś opóźniacz włączenia motoreduktora dlatego że prawdopodobnie pompa startuje pod obciążeniem od razu w trójkącie. Choć nie gwarantuje tego wyłącznik C25 są bardzo...
Sprawdź czy ten schemat pasuje do Twojego samochodu. N040 to pompa paliwa z czujnikiem poziomu paliwa. H to kolor szary. https://obrazki.elektroda.pl/9281627600_...
Witam, masz może zdjęcie który to jest. Mam ten sam problem
Masz wyłącznik silnikowy który pracuje "na granicy" swoich znamionowych parametrów. Każdy wyłącznik silnikowy prócz regulowanego wyzwalacza przeciążeniowego (termicznego), ma nieregulowany wyzwalacz zwarciowy. Zwykle ma on prąd równy maksymalnemu prądowi jaki możesz ustawić na wyzwalaczu termicznym, i charakterystykę C lub D. I ten człon powoduje problemy....
Witam. Mam w swoim polonezie zrobiony wyłącznik pompy paliwowej. Prosta sprawa. Musisz znaleźć przewody zasilające, które idą do pompy paliwowej i założyć sobie wyłącznik. Ja sobie zrobiłem na kablu, który dociągnąłem sobie pod kierownicę i tam sobie wyłączam pompę przy jeździe na gazie.
czyżby jakiś wyłącznik pompy paliwowej ?? :-) Nie rób na bramkach a jeśli już to zrób na CD4093 bo mają przeżutnik szmitta co troche załagodzi ci drgania zestyków Pozdrawiam
Wyłącznik silnikowy dobieramy tak aby prąd znamionowy silnika mieścił się w zakresie nastawczym wyłącznika silnikowego. Kup wyłącznik z nastawą 6-10 A zmierz prąd pobierany przez silnik i ustaw 1,1 wartości odczytanej.
napędza on pompę oleju dla prasy hydraulicznej, potrzebuję wymienić gniazdo (mam metalowe) w budynku gospodarczym Więc gniazda wskazał Ci kolega Łukasz (kozi966), pozostaje pytanie czy pompa zabezpieczona jest np, przekaźnikiem/ wyłącznikiem termicznym, ale kolega pyta tylko o gniazdo w dziale dla elektryków - Elektryka Instalacje i Sieci. :wink:
na wyjściu wyłącznika nie odłączyłem kabli Pomiar zrób po odłączeniu pompy.
Witam Wyłącznik jest rozwarty do momentu włączenia pompy myjącej. Sprawdź poziom wody. Pozdrawiam
Witam Przy silniku na 230V podłączamy; - fazowy L do powiedzmy nr 1 - neutralny N do 4 - miedzy 2 i 3 podłączamy przewody silnika powiedzmy czarny/brązowy do 2 ; niebieski do 3 A żółtozielony PE do listwy poniżej gdzie zaciski oznaczone są tak: http://obrazki.elektroda.pl/8059162500_1... Ochronny PE od sieci zasilającej też tam pod druga śrubę....
To nie jest przycisk immo tylko bezwładnościowy wyłącznik pompy paliwa. Trzeba wyjąć ze starego silnika czujnik położenia wału i je podmienić. Powinno być ok.
6,3 A to stanowczo za mało. Policz prąd: I = P / (U x cos φ) cos φ odczytasz na tabliczce znamionowej, z reguły wynosi 0,85-0,9. przykład: I = 1500 W / (230V x 0,85) I = 7,67 A Do tego trzeba wziąć pod uwagę prąd rozruchowy. Czyli musisz kupić wyłącznik do 16 A i ustawić prąd na ok. 8-10 A
Wiele przyczyn; sterownik nie steruje przekażnikiem pompy , brak 12V na przekażniku , przerwa w obwodzie zasilania pompy , brak masy na pompie paliwa, wybity wyłącznik wstrząsowy. Mam nadzieje ,że po kolei sprawdzisz.
to jest wyłącznik termiczny nowa pompa będzie działać
Czyli, źle ponieważ na wstępie zbiornik jest pełen wody, musisz mieć większe ciśnienie w zbiorniku przeponowym. Ciśnienie wstępne powinno być o 0,5 bar niższe od ciśnienia załączania. Chodzi o to aby przepona zawsze była wstępnie napełniona, a ciśnienie nie spadało do zera. Moim zdaniem przyczyna może być w odległości presostatu do zbiornika. Wydajność...
Pewnie wtryskiwacze zapieczone mają końcówki jest na nich nagar dzieje się wtedy tak gdy jeździ się tylko na gazie .A prawidłowo powinno się odpalać na benzynie i kończyć jazdę na benzynie dodatkowo najlepiej mieć co najmniej pół zbiornika benzyny aby pompa paliwa miała chłodzenie lub dodatkowy wyłącznik pompy paliwowej znajdującej się w zbiorniku paliwa...
To chociaz coś podpowiedzcie odnosnie obwodu pompy ciepła.
Prąd pompy 22A a wyłącznika 20A, więc przy pełnym obciążeniu będzie wyłączał. Albo zmień wyłącznik albo zdław wypływ żeby zmniejszyć moc pompy.
W fieście 95r przekaźnik od pompy znajdował się pod deską rozdzielczą od strony pasażera, tam też był bezpiecznik od pompy. Dodatkowo na lewym przednim słupku koło nóg kierowcy był wyłącznik udarowy do pompy. Uderzenie tego wyłącznika powodowało odcięcie zasilania pompy paliwa. Wyłącznik udarowy potrafi zadziałać po wpadnięciu w duuużą dziurę lub od...
Pompę paliwa!!
Problem w tym, że to podłączali po kolej instalator od fotowoltaiki a za dwa tygodnie następny od pompy ciepła i to chyba oni powinni wiedzieć jak prawidłowo to podłączyć. Na mój zdrowy rozsądek to tragedia ale jak to ma wyglądać wg norm elektrycznych???
Pompa ogrodową jest na 18volt a wyłącznik czasowy jest na 24volt Może zacznij od tego czy sam wyłącznik czasowy będzie poprawnie pracował na 18 voltach. Daj mu zasilanie 18volt i testuj. Jak to sprawdzisz to 18volt na Pompę należy podać przez styki przekaźnika (wyłącznika czasowego) czyli szeregowo. Dodano po 22 Schemat podłączenia CN101A 24V
Jeśli wyłącznik ciśnieniowy ma styk przełączny, wystarczy zasilić drugą pompę z niego. Jeśli zaś nie ma, najprościej będzie użyć stycznika z przynajmniej jednym stykiem rozwiernym. https://obrazki.elektroda.pl/1625808100_...
Po załączeniu pompy wyłącznikiem pływakowym wyłącza ją wyłącznik nadmiarowo-prądowy.Jak podłączę przed jest dobrze i pracuje normalnie co może być przyczyną.
wyłącznik pompa wyłącznik nadprądowy pompa wyłącznik pływakowy pompa
tranzystor to220 dekoder cyfrowy polsat nawigacja widzieć satelit
opryskiwacz plecakowy sharp 32bc3e
Skoda Octavia 1.6 102 KM 2009 - Wibracje przy 3000 obr./min Mercedes CLS 219 - który przewód od podświetlenia wyświetlacza?