Nalej wody do pralki odczekaj i zmierz jeszcze raz rezystancję grzałki.
Powinna mieć około 27 Ω
Czy to grzałka? Możliwe - prawidłowa rezystancja 25÷30Ω.
Jaka może być przyczyna braku napięcia na zaciskach grzałki? Dłubanina w zaklejonym module.
Łatwiejszy jest pomiar rezystancji grzałki niż jej demontaż.
Do sprawdzenia grzałka- prawidłowa rezystancja ok.26Ω i czujka NTC w temperaturze otoczenia prawidłowa rezystancja ok. 20kΩ.
miernikiem pomierzyć czy ma jakąś rezystancję To że ma rezystancję też nie znaczy ze dobra bo miałem grzałki które miały 10Kom rezystancji i były uszkodzone. Sprawna grzałka ma mieć właściwą rezystancję około 30om.
Jeżeli nowa grzałka ma rezystancję izolacji 2MΩ to nie jest dobrze.
Zacznij od sprawdzenia grzałki, rezystancja około 27 omów.
I czujnik temperatury przełóż ze starej grzałki do nowej no chyba, że kupisz w komplecie z nowa grzałka - tylko oby rezystancja się zgadzała.
Wybierz dowolny program prania i nie naciskaj startu. Następnie naciśnij i przytrzymaj jednocześnie start-pauza plus dodatkowe płukanie, po chwili pokaże ostatni zapamiętany błąd; E... Wykonałeś pomiar rezystancji grzałki omomierzem?
prawdopodobnie zacina sie pompa spustowa a jesli grzeje wode to moze czujka ntc w grzałce ma niewłasciwa rezystancje
Czujka NTC powinna mieć rezystancję około 20kΩ. Sprawdź grzałkę na przebicie.
W tryb serwisowy wszedłeś prawidłowo, E33 to błąd związany z układem hydrostatu, powodować go może również uszkodzona grzałka, sprawdź jej rezystancję i upływność , następnie moduł - przekaźnik grzałki.
Grzałka jest sprawna, rezystancja grzałki 39,5Ω jest Ok, rezystancja izolacji to min. 1KΩ1V czyli minimalna powyżej 230KΩ, czyli wynik pomiaru spełnia warunki.
Sprawdź grzałkę pralki, czy dochodzi do niej napięcie i jaka jest jej rezystancja.
Nakrętkę grzałki odkręcasz a śrubę wpychasz do środka. Pomagając sobie wkrętaczkem wyciągasz grzałkę. Przed wyjęciem sprawdź czy nie ma upływu do masy (megaomomierzem) oraz rezystancję, ma być ok 26 om
Zaraz Ci pokażę co masz wyczyścić jeśli znajdę foto. To wyczyść na błysk: https://north.pl/karta/zbiornik-odpowiet... a jest to wpięte tutaj: https://north.pl/karta/waz-polaczeniowy-... Sprawdź tak przy okazji rezystancję...
Proszę o informację czy w grzałce od pralki występuje zjawisko upływności prądu. Oczywiście. Pomierzyłem multimetrem rezystancję grzałki oraz przebicie na obudowę wyniki widać na załączonych zdjęciach. Na zakresie 200Ω to można sie za uchem podrapać, a nie mierzyć upływność. Zakres na max, a w zasadzie powinien to być induktor.
To neonówka, jaka rezystancja grzałki? Dodano po 2 jak ją podłączę szeregowo zasilając grzałkę Równolegle
To jest termistor , im wyższa temperatura tym mniejsza rezystancja , ma miec 20 kΩ w 20 stopniach , a nie 20 Ω .
Witam, Mam problem z pralką Whirlpool. Pralka normalnie działa, poza grzaniem wody. Rezystancja grzałki 26Ω więc chyba sprawna. Napięcie pojawia się na około 10-15 sekund, a potem znika. Ktoś może wie czy to normalne? Czy może pralka automatycznie odcina napięcie po wykryciu, że grzałka nie grzeje? Model pralki Whirlpool AWSP 63013P.
Błąd F03. Uszkodzony czujnik temperatury grzałki lub jego obwód/ moduł ewentualnie grzałka. Sprawdź rezystancję czujnika temperatury i grzałki. Dodaj zdjęcie tabliczki znamionowej pralki.
Nie wspomniałeś, czy sprawdziłeś bezpiecznik grzałki. W niektórych grzałkach stosowanych w ARDO jest taki bezpiecznik wsuwany w grzałkę. Pomiar rezystancji na konektorach grzałki wykazuje dobre wartości rezystancji, natomiast przepalenie bezpiecznika uniemożliwia dopływ napięcia do niej. W takim przypadku po prostu wyciągamy bezpiecznik i wyrzucamy...
Jak sprawdzić grzałkę już masz tutoriale z YouTube a o termostatach w pralkach nie ma nic, ale w przypadku piekarnika to ta sama zasada działania tylko zakres temperatur sporo niższy w przypadku pralki: https://youtu.be/mZnzimB-L_8 Najpierw mierzysz rezystancję grzałki, jeżeli będzie w okolicy 30Ω to włącz jakiś program prania (bez ubrań) i nastaw...
Odłaczyłem grzałke,pralka w koncu ruszyła... Czyli grzałka na 100% do wymiany? Raczej tak, ale możesz sprawdzić jej rezystancję powinno być około 28Ω i stan izolacji megaomomierzem.
Czujka sprawna Jaka rezystancja czujnika :?: W trybie serwisowym co działa? I dlaczego Koledze kolejne "zeznania" trzeba wyciągać siłą ?
Spróbować zastosować oryginalny czujnik temperatury. Jeżeli grzałka była zamiennikiem to czujnik może nie pasować rezystancją i pralka wody grzać nie będzie.
W tej pralce są dwie grzałki. Jeśli nie grzeje pralka w czasie prania oznacza to uszkodzenie w obwodzie grzałki podgrzewającą wodę. Być może winna jest sama grzałka. Wcześniej należy dokonać stosownych pomiarów - sprawdzić rezystancję grzałki która powinna wynosić ok. 26Ω.
Grzałkę jak najbardziej można wymienić samemu tylko pytanie czy dama z tym sobie poradzi? Warto by również sprawdzić czy czujnik temperatury jest sprawny. Pomiar czujnika powinien wykazać rezystancję około 20kΩ a po jego podgrzaniu rezystancja powinna spadać. Dodano po 5 Grzałkę również warto sprawdzić przed wymianą multimetrem. Sprawna grzałka...
Zanim go zamontujesz to sprawdź czy ma rezystancję. Tak na marginesie to czy Ty demontowałeś tą grzałkę? :wink:
Zmierzyłem rezystancję przebicia na wskazanym zakresie. Na początku pomiaru jest to ok. 10 kΩ, ale co ciekawe, nie przerywając pomiaru, rezystancja liniowo rośnie. Po kilkudziesięciu sekundach dochodzi do 80 kΩ i więcej. Zarówno na sucho jak i w wodzie jest podobnie. Trochę to dziwne ale pomiar jest niskim napięciem DC. Może zachodzi zjawisko polaryzacji...
Sprawna grzałka powinna mieć około 30Ω. Warto sprawdzić w trakcie cyklu prania czy grzałka dostaje 230V. Czujnik temperatury można zmierzyć na zakresie kΩ. Po podgrzaniu jego rezystancja powinna spadać. Pralki Amica miały czujniki temperatury o różnej rezystancji od 5kΩ do 10kΩ w temperaturze pokojowej.
Miedzy dwoma końcówkami grzałki jeżeli grzałka 2000W to ok 21 OHM sprawdź czyjnik NTC - też rezystancję. - czy grzałka jest dobra Upływ miernik na najwyższy zakres rezystancji jedna końcówka do zacisku grzałki druga na obudowę grzałki lub jeżeli grzałka w pralce zalana wodą to na obudowę pralki. Te diody też sugerują błąd F16: Niedziałający blok kosza...
Sprawdź rezystancję grzałki.
Rezystancja zimnej grzałki 32 omów. Rezystancja pomiędzy wyprowadzeniami grzałki a masą pralki > 2000 komów; (maksymalny zakres miernika). Czujnik w grzałce ma rezystancję około 22K przy temperaturze pokojowej. Same styki i wsuwki wyglądają dobrze. Hm...
Zmierz rezystancje grzałek (czarny - granatowy i czarny - zielonobiały). Jedna grzałka może być walnięta.
Bez zasilania masz zwarcie 1 i 3 a cewkę można poznać mierząc rezystancje te przekaźniki lubią się ich styki sklejac Tu masz dokumentację do przekaźnika strona 2
Czujnik temperatury ma 2 piny: https://expertagd.pl/pl/p/Czujnik-temper... Pomiar rezystancji czujnika temperatury: https://youtu.be/vxIXG_PGZtw Grzałka wystarczy, że ma rezystancję w okolicy 30Ω i nie ma upływności na masę a wtedy z pewnością będzie sprawna.
Można w taki sposób albo sprawdzić multimetrem czy pralka zasila grzałkę jak i samą grzałkę sprawdzając jej rezystancję. Sprawna grzałka powinna mieć około 30Ω.
wszystko wskazuje na to że pralka sygnalizuje Ci błąd F-8 czyli "błąd obwodu grzałki" (sprawdź rezystancję grzałki do masy >10Momów) jak nie masz czym sprawdzić to przepnij kabelki do nowej grzałki nie montując jej i zobaczysz czy Ci ruszy....(uważaj żeby Cię nie popieściło) i umieść grzałkę tak żeby nie zrobić zwarcia!!!!!!
Podaj rezystancję czujnika temperatury.
Element który się upalił Odkurz go; podejrzewam, że jest dobry. Sprawdź grzałkę (rezystancja, upływność). Który z tych trzech odpowiada za grzałkę? - u góry, po prawej, przy złączu.
Sprawdź grzałkę, rezystancję (około 26Ω)i upływność do masy (megaomomierzem) prawdopodobnie ma upływność i jest do wymiany.
Jeżeli grzałka nie wykazuje rezystancji to jest spalona. W temacie podałeś zupełnie inny model pralki bo po numerze producenta wychodzi zupełnie inny model, ale na przykład tutaj dedykowana grzałka: https://north.pl/karta/grzalka-z-miejsce... Jeżeli nie chcesz czekać na przesyłkę to powinieneś...
Po co zakładałeś nowy czujnik temperatury wraz z grzałką? Zmierz rezystancję oryginalnego czujnika temperatury i porównaj z nowym i jeśli rezystancja będzie rozbieżna to tu może tkwić problem.
Ta pralka nie sygnalizuje uszkodzenia grzałki, zacznij od pomiaru rezystancji grzałki, powinna wynosić około 26Ω, jeżeli jest przerwa - wymień grzałkę.
(at)armata88 Mierzyłeś w ogóle rezystancję oryginalnej grzałki czy jej wymiana była zasadna?
Zmierzyłem rezystancję grzałki, wynosi ona 26,5Ω. Wydaje mi się opór tej grzałki jest właściwy. Czujnik temperatury NTC ma rezystancję 22,7kΩ Oba parametry prawidłowe, więc szukaj w sterowniku.
Albo albo... Albo grzałka którą kupiłeś została uszkodzona albo czujnik temperatury dostał przebicia. Teraz miernik w dłoń i mierzymy rezystancję po między pinami grzałki a obudową pralki. Czujnik temperatury analogicznie. Jeśli rezystancja wyniesie ∞ będziemy szukać przyczyny dalej. Miernik powinien posiadać zakres pomiaru rezystancji wynoszący...
Witam. Zacznij od sprawdzenia grzałki (pomiar rezystancji).
Czujka NTC sprawdzona? Normalna jej rezystancja ok. 20kΩ
Napięcie 230V. Jaką rezystancję ma grzałka?
(at)kamilch-1984 Odłączyc pralke, odłączyć przewody do grzałki i dokonać pomiaru rezystancji miedzy grzałką a obudową.
Czy Ty mierzysz grzałkę na upływność pod napięciem? Silnik wyjmij i pomierz rezystancję pomiędzy wirnikiem, stojanem a korpusem( uziemieniem silnika).
Proponuję od sprawdzenia grzałki pomiar rezystancji grzałki oraz pomiar rezystancji izolacji grzałki (czy nie ma upływności).
Wartość rezystancji tak jak napisał axxx. Pewnie włożyli Ci grzałkę od whirlpoola tam jest NTC 10 do 15 kohm w 20st C
Ja bym wymienił ,bo na moje to ona powoduje wywalanie różnicówki. ale w czym problem włącz pralkę bez zasilania grzałki i zobacz co się dzieje, później na tym samym programie włącz pralkę z grzałką i zobaczysz różnice Dodano po 1 a i całkiem inna rezystancja przebicia do masy będzie wtedy gdy grzałka zostanie zanurzona w wodzie!
Witam, mam problem z pralko-suszarką EWW1696SWD 914604529/01 — nie jest załączana grzałka suszarki. Grzałka jest sprawna. Podstawione oba czujniki NTC, termiki sprawne, sprawdzone przekaźniki na module, kondensatory na module mocy, grzałka wody oraz jej rezystancja do masy. Pralka z falownikiem. Po dłuższym czasie z wtyczką wyłączoną z gniazdka grzanie...
Jeżeli grzałka i NTC są sprawne i mają prawidłowe rezystancje, sprawdź moduł, przekaźnik grzałki.
Nie ma prostej metody. Trzeba wylutować przekaźnik, podać napięcie na cewkę i sprawdzić czy na stykach przełączających jest zwarcie. http://obrazki.elektroda.pl/2434077700_1... Styki E to zasilanie - 12V (w Twoim przypadku) Styki C + NC - przy braku zasilania na cewce są zwarte - rezystancja bliska 0Ω, styki C + NO rozwarty Styki...
Zrobiłem pomiary i rezystancja grzałki jest 26 Ω, ale omomierz nie pokazuje żeby było przebicie na masę.
Musisz zacząć od sprawdzenia grzałki czy ma rezystancję i jeśli będzie sprawna to czy pralka podaje zasilanie na grzałkę podczas cyklu prania.
Jeżeli przyłożę końcówkę miernika do obudowy, a druga do jednej albo drugiej końcówki to rezystancja rośnie od 20KΩ w gore. Nie wiem czy traktować taka dużą wartość rezystancji jako upływność? Jednak chyba w ogóle nie powinno pokazywać w działającej grzałce rezystancji miedzy obudowa, a końcówką grzałki?
..... po jakimś czasie pralka nie grzała i nie grzeje nadal. I teraz prośba czego szukać ? Proszę o propozycje i tłumaczenie jak malemu dziecku. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Sam odpowiedziałeś sobie sprawdż grzałkę -jej rezystancję oraz przebicie do masy.Jeśli masz doświadczenie w posługiwaniu sie miernikiem bez problemu to zlokalizujesz.
Wybierak programów masz mechaniczny, ale moduł z tyłu (na dole) po prawej masz elektroniczny. Sprawdż grzałkę na przebicie, rezystancję NTC, jeśli Ok zajrzyj do modułu. Zobacz np to: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic22...
Witam, Mam problem z moją starą pralką Gorenje WA 801N... Zaczęło się tak... Nie miałem nigdy czasu by do niej zajrzeć aż do tydzień temu kiedy wyrwał się z bębna wąż łączący zbiornik z zasobnikiem. Woda się wylała i od tego zaczęła się naprawa... Heh, po 11 latach wiadomo łożyska i amortyzatory ale nie o to c hodzi... Jest problem z grzaniem tzn grzałka...
Masz taki silnik w swojej pralce: https://zipinsk.ru/products/motor-sma-in... Nigdzie nie dostępny w Polsce, ale jest szczotkowy więc w pierwszej kolejności demontaż silnika i oględziny stanu szczotek węglowych. Natomiast czujnik temperatury taki musi być: https://www.klinikaagd.pl/czesci-agd/Czu...
Dodaj do tematu zdjęcie tabliczki znamionowej pralki, ale wygląda na to, że pralka ma hydrostat analogowy i teraz pytanie czy kupiłeś nowy i podmnieniłeś czy kupiłeś używany? Grzałka jaką rezystancję wykazała podczas pomiaru?
Multimetr w dłoń i sprawdź czy grzałka ma przejście i rezystancję. Następnie sprawdź po jakiś 10-15 minutach od rozpoczęcia programu prania czy grzałka otrzymuje zasilanie 230V. Czujnik temperatury założyłeś orginalny?
Czujka NTC spełnia w tej pralce rolę termostatu, do sprawdzenia jej rezystancja. NTC jest wmontowana w grzałkę.
Ok, temat zamknięty. Przyczyną był tranzystor Q11, jeszcze raz przelutowany na nowy dał skutek. Oczywiście należy też poczekać, po włączeniu programów, aby grzałka zadziałała około 10-15 minut. Rezystancja czujnika 4,8 kΩ Pozdrawiam i może komuś się to przyda.
Tylko pytanie czy woda jest podgrzewana w trakcie prania?. Błąd F12 może również powodować brak zasilania grzałki a najczęściej jego powodem jest uszkodzony przekaźnik grzałki na module sterującym. Jeżeli grzałkę sprawdziłeś i wykazuje rezystancję to teraz musisz sprawdzić czy po upływie conajmniej 10 minut od rozpoczęcia programu prania na przewodach...
Pralka naprawiona ,uszkodzona była grzałka. Po dokonaniu pomiarów steierdziłem spadek napiecia na grzałce ok. 80 V.Pomiar rezystancji 24,4 ohma i brak zwarć na obudowę.Kupiłem nową grzałkę i zmierzyłem rezystancję, była taka sama.Po jej zamontowaniu pralka pracuje prawidłowo. Temat zamykam.
https://obrazki.elektroda.pl/1143606300_... Witam. Trafiła mi się pralka jak w tytule, z uszkodzoną grzałką i bez czujnika NTC. Jaką prawidłową rezystancję powinien mieć czujnik NTC w tej pralce, w temp. pokojowej? Podstawiałem czujnik od pralki Whirlpool - 6k i grzałka nie grzała. Podstawiłem inny czujnik - 12k i grzałka grzała tylko...
Wszystkie te elementy co wymieniłeś muszą się nagrzewać przy przepływie prądu,jest to zjawisko normalne.Pytanie tylko,czy nie zbyt przesadnie oceniasz ich temperaturę.Sprawdz omomierzem rezystancję grzałki i na przebicie do masy.Rezystancja 26 Ohm.Przebicie do masy max 1 mOhm.Sprawdz też wartość prądową bezpiecznika musi być min 16A.Pozdrawiam
wyskoczył kod f012 sprawdziłem grzałkę ma 28Ω czyli książkowo nie ma zwarcia na masę Grzałka nie koniecznie musi mieć zwarcie do masy. Masz zmierzyć rezystancję po między dowolnym pinem grzałki a masą pralki czy występuję jakaś rezystancja, najczęściej powyżej 40MΩ i więcej. Miernikiem na jakim zakresie sprawdzałeś to "zwarcie" grzałki?
Ponieważ czujnik temperatury w grzałce z zamiennika może mieć inne parametry czyli rezystancję a wtedy elektronika pralki nie będzie z nim współpracować.
Mozesz zmierzyc rezystancje na zakresie ok 2 MOhma miedzy tym zaciskiem grzalki a uziemieniem, czyli przewodem zolto-zielonym, napewno jest przebicie. Grzalka pewnie peknieta.
Sprawdź też grzałkę, rezystancję i upływność
Sprawdź rezystancję grzałki powinna wynosić około 27Ω.
Przemierzyłem grzałkę i rezystancja taka jak podał kolega wiec grzałkę można wykluczyć.
Sprawdź rezystancję czujnika i grzałki, oraz czy napięcie w ogóle jest podawane na grzałkę gdy ta powinna pracować.
O ile grzałka nie ma upłynności,to sprawdzić wybierak temperatury,przewody zasilające grzałkę oraz programator(zimne luty).
Rezystancja grzałki 27 Ω, żadna z końcówek nie ma przebicia na obudowę, rezystancja pomierzona poza zakresem. :arrow: Poprawiłem TONI_2003
Sprawdź rezystancje grzałki, powinna być około 26Ω.
Witam. Czujnik temperatury wykazuje rezystancje?Po podgrzaniu czujnika rezystancja spada?
Witam. Wyjmij kolego grzałkę z pralki i jeśli posiadasz multimetr to zmierz rezystancje pomiędzy dwoma pinami grzałki, prawidłowa powinna być około 30?. Dodano po 15 Jeśli zauważyłeś jeszcze jakieś objawy które Tobie mogą wydawać się nieistotne to napisz np. pompa spustowa pracuje głośniej niż kiedyś itp.
Sprawdź jeszcze termistor. Jest z tyłu pralki mocowany na gumowej uszczelce. W temperaturze 20"C musi mieć 20kΩ. Po jego podgrzaniu rezystancja musi spadać.
Pojawia się napięcie na grzałce w trybie prania? Najpierw sprawdź grzałkę, zdejmij jeden przewód od grzałki i zmierz jej rezystancje.
Witam. Sprawdź czujnik temperatury w grzałce. Warto sprawdzić jego rezystancje i czy spada po podgrzaniu czujnika.
Sprawdź grzałkę - rezystancję i na przebicie.
Sprawdź grzałkę na upływność do masy , rezystancję czujnika temp. tego w grzałce oraz ciągłość przewodów od tego czujnika do modułu.
Trzeba sprawdzić czy czujnik NTC ma rezystancję i czy rezystancja spada po jego podgrzaniu, ale skoro pralka włącza grzałkę na każdym programie to wygląda na to że zwarty jest przekaźnik grzałki.
Pralka jest uszkodzona. Jak zwykle w tego typu przypadkach zaczynamy badania od elementu uszkodzonego i w kierunku modułu podążamy. Warto na początku sprawdzić grzałkę na upływność prądu do obudowy pralki. Pomiaru dokonujemy miernikiem rezystancji o zakresie min. 40-50 MΩ. Eliminując grzałkę (to jest najprostsze) udajemy się w kierunku silnika....
tylko gdzie mogę szukać problemu? Raczej na płytkach elektronicznych czy w okablowaniu? A może należy wziąć miernik uniwersalny lub miernik rezystancji izolacji - wszak wypadałoby posprawdzać na samym początku elementy wykonawcze pralki, zaczynając od grzałki.
Czujka NTC w temperaturze pokojowej powinna mieć rezystancję około 14kΩ.
Pralkę udało się naprawić,nie była to wina systemu AQUA CONTROL którego nie ma w tym modelu (może dlatego że był kupiony w promocji w MEDIA MARKT),lecz uszkodzona -skorodowana-grzałka .Rezystancja izolacji była w granicach 400kΩ a sama grzałka ok.27Ω pozdrawiam
Po zdemontowaniu przedniej ścianki zmierz rezystancję grzałki powinna wynosić około 27Ω i rezystancję czujki NTC ma mieć około 6,5kΩ.
Liczy się prawidłowa rezystancja czujnika i możesz sobie zamontować choćby najprostszy z Allegro byle by miał 4,8 kilo. Bodajże w niektórych modelach pralek Bosch był montowany czujnik o tej samej rezystancji. Chcesz, kup sobie z grzałką. To Twoje pieniądze, tylko sprawdź gdy przesyłka dojdzie czy rezystancja jest prawidłowa i czy w ogóle grzałka pasuje...
pralka grzałka rezystancja rezystancja grzałka pralka grzałka rezystancja
xantia regulator rower magnesy honda civic termostat
volkswagen sharan volkswagen sharan
Jak zbudować antenę do odbioru Jedynki w Bułgarii? PCF8583: Przykładowy kod programu w C dla RTC