to zasilasz przekaźnik mniejszym napięciem? jeśli tak to nie ma prawa zadziałać ;)
Radiłbym najpierw sprawdzić ,o ile obniży napięcie grzałka 2kW włączona L-N na rozdzielnicy. Pomiar IPZ L-N na rozdzielnicy da odpowiedź. IPZ L-N na rozdzielnicy jest znacznie mniejszy niż na gniazdku. Siec jest projektowana tak, żeby zmiana napięcia na skutek włączenia grzałki była jak najmniejsza.
A co masz na myśli pisząc na tym rysunku "sygnał sterujący" ? Może miałeś na myśli "do uzwojenia pierwotnego trafa wzmacniacza stereofonicznego", albo coś w tym rodzaju. W sumie do wysterowania kotwicy przekaźnika można wykorzystać napięcie które już jest po stronie wtórnej transformatora wzmacniacza. Pobór prądu minimalny. Im cewka przekaźnika na wyższe...
A może masz "za dobry przekaźnik" tzn łączy przy niższym napięciu i pobiera mniejszy prąd ?
Powody mogą być 2. 1) Drugi koniec cewki przekaźnika nie jest na masie. 2) Wydajność prądowa wyjścia PIR jest zbyt mała do wysterowania tego przekaźnika.
Na pewno zmienia się napięcie (przy włączonym radiu) podczas przyciskania pomiędzy Tip i Sleeve. Zmierz to napięcie. Podejrzewam, że rezystory są elementem dzielnika napięcia i bez wciśnięcia będzie 5V, a po naciśnięciu przycisku napięcie będzie mniejsze (mniejsza wartość rezystora - mniejsze napięcie).
czy można przez taki przekaźnik podać wyższe napięcie niż 30V DC Uważam, że nie. Odstęp pomiędzy stykami jest zbyt mały aby zgasić łuk przy wyższym napięciu.
Pytanie takie, bo wyliczone że powinniśmy dać 3,3k i około 1,25mA prądu na bazę. Ale jak tak patrzę, że dla Rb=15k lub nawet Rb=10k uzyskuję mniejsze prądy Ib, co teoretycznie korzystniej jest dla Arduino jeśli chodzi o obciążenie portu cyfrowego Jak już tobie tak zależy na niskim poborze prądu to zastosuj tranzystor typu MOSFET. Twój tranzystor typu...
Rezystory 0Ω zastosowano najpewniej aby można było wygodniej poprowadzić ścieżki na PCB ewentualnie zastosować przekaźnik na mniejsze napięcie.
Napisz bardziej szczegółowo o badanym napięciu wejściowym. Możliwe, że ma za niską wartość, żeby wyzwolić przekaźnik. Możesz na próbę wstawić przekaźnik o mniejszym napięciu cewki.
W ten sposób możesz sterować przekaźnikiem podłączonym do 14,4V bezpośrednio z wyjść odbiornika, bez konieczności zmianny napięcia na mniejsze. Każdy przekaźnik 12V będzie działał. Tranzystor - dowolny NPN wytrzymujący prąd płynący przez przekaźnik.
Wymieniałem już tak jak pisałem wyżej. Niestety problem powraca. Mam na nim przycisk testu i jeżeli zewrę ręcznie tym przyciskiem styki to przekaźnik pracuje prawidłowo przez jakiś czas. Czy jeżeli dałbym mniejszy kondensator C1 myślicie ze to poprawiłoby prace przekaźnika? (wywczas mniejsze napięcie by się odkładało i mniejsze obciążenie styków by...
Ja mam podobną instalację i dla pewności wszystkie układy slave zasilam napięciem 12V i w każdym z nich mały zasilacz impulsowy. Wyższe napięcie zasilania to mniejsze prądy i mniejsze spadki napięcia i do tego 100% pewność, że układ będzie zasilany napięciem 5V. Dodatkowo stosuję przekaźniki na 12V i one wtedy też pobierają mniejszy prąd mniej obciążając...
Witam, Kontrakton musi sterować przekaźnikiem 230V Niekoniecznie... Kontaktrony z reguły mają dużo mniejsze napięcie maksymalne, które może płynąć przez ich styki. Jeśli już to przekaźnik z cewką na 12V i stykami wykonawczymi na 230V AC o odpowiedniej obciążalności. Pozdrawiam.
Jeżeli zasilanie będzie 9V to zastosuj przekaznik na mniejsze napięcie http://tedobczyce.republika.pl/06.html
Układ ten może być zasilany napięciem 3-15V. Przekaźnik to osobna sprawa. Układ może być zasilany w takim zakresie, ale czy nie trzeba zmieniać wartości elementów zewnętrzych przy mniejszym napięciu?
Zmierz teraz napięcie C-E T108 i sprawdź czy daje się regulować za pomocą R165 i jeśli tak to w jakim zakresie. Na koniec ustaw najmniejsze napięcie
Jaki to typ przekaźnika, który jest przystosowany do zasilania obwodów 400V (różnymi fazami) Zazwyczaj zbyt mała odległość uniemożliwia puszczenie rożnych faz stykami tego samego przekaźnika.
Napisz kolego konkretnie o co chodzi. Poco zasilać cewkę stycznika napięciem większym lub mniejszym? Jak masz stycznik na 230V to nie będziesz go chyba zasilał np 150v bo poco. Układy ograniczające napięci stosuje się w przekaźnikach, po załączeniu nie jest potrzebny już taki duży prąd płynący przez cewkę, więc włącza się szeregowo rezystor lub rezystor...
(at)fafiks Potrzebujesz tutaj regulatora PI oraz przekaźnika półprzewodnikowego do sterowania napięcia zasilania grzałki. Zapewne inercja tej grzałki jest zbyt mała dlatego regulacja dwustanowa z przekaźnika nie sprawdzi się.
Przekaźnik to jest taki przełącznik sterowany elektromagnesem. Ma takie zastosowanie że elektromagnes działa na niskie napięcie i wystarczy mały prąd, a w obwodzie styków może być spory prąd i znacznie większe napięcie.
Przekaźnik za NPN, tak jak na początku postów, chciałbym raczej na komparatorach. Upatrzyłem LM2903 ze względu na zakresy temperaturowe, w jakich będzie pracował. Dobrze byłoby, gdyby układ miał dodany jakiś regulator (stabilizator) napięcia na wejściach komparatora, np. stałe 9V, gdyż nie zawsze jest pełne 12V, a podczas pracy alternatora przekracza...
Przekaźnik mniejszy od bc139
Fazę od pompy obiegowe podepnij przez 11 i 14 (11 h wejście zasilania, 14 - wyjście na pompę). Przekaźniki na takich podstawkach zazwyczaj stosuje się w szafach sterowniczych, gdzie jest na to miejsce. Jak masz mało miejsca to poszukaj innego przekaźnika na odpowiednie napięcie i z odpowiednią obciążalnością prądową.
Proponuję mały transformatorek 230/24 (lub 12V) i przekaźnik na takie napięcie.
Ja stosowałem takie o dł. 15mm i śr. 5 mm (z uzwojeniem). Pewnie są mniejsze. No i praktycznie 0,0 V spadku napięcia.
Witam, mam podłączony w/w bramofon pod zasilanie stałe 12v - wszystko chodzi ok - nie mogę natomiast otworzyć elektrozaczepu - wyświetla się open - jakiś mały przekaźnik pyka - ale napięcia na złączach no/gnd nie stwierdzam. Tutaj pytanie czy trzeba połączyć kablikiem złącza gnd z c ?? Tak, ale to powinno być już zrobione fabrycznie. Ogólnie między...
Jezeli przekaznik ma napisane na sobie 12V 22A to _zazwyczaj_ oznacza ze : cewka wymaga zasilania 12V a styk zalaczalny/wylaczalny ma wytrzymalosc pradowa 22A "Jakie moga byc konsekwencje podlaczenia przekaznika, ktory wymaga nizszego natezenia pradu, czyli 12V/20A." - konsekfencja bedzie szybkie zniszczenie przekaznika... bo prad stykow jest za maly...
Przy zasilaniu 3.5V i sterowaniu przekaźników na 5V jeszcze przez diody, to raczej dziwne, że inne działają pewnie, a nie, że ten jeden działa słabo. Tu są potrzebne przekaźniki na mniejsze napięcie albo podwyższenie zasilania układu sterującego (o ile to go nie uszkodzi oczywiście).
Napięcie powrotu oraz wyzwolenia cewki można zmienić do jakiejś wartości maksymalnej i właśnie chciałbym dowiedzieć się jaka to wartosc w obydwóch przypadkach. Może być dowolnie duża (no, nie całkiem - jest jakieś ograniczenie napięcia na stykach) - to kwestia, jakie wstawisz oporniki. Ale napięcie załączania nie może wzrosnąć o mniejszy czynnik, niż...
Reasumując układ z #1 działałby gdyby bazował na napięciu przemiennym. Działby również gdyby przekaźniki były bardziej czułe. Przy wyborze mało czułych przekaźników, zmiana napięcia i przekaźników z DC na AC nic by nie dała.
Przekaźnik i mała przetwornica step down. Zasilasz samą przetwornice połączoną z przekaźnikiem. Na przetwornice podajesz napięcie ze stacyjki. Można też wykorzystać tzw hebel (rozłącznik prądowy do samochodów ) jest czysto mechaniczny a z prądem sobie poradzi.
AC ma zworę magnetyczną, od biedy cewkę AC można zasilić DC, ale wtedy podaje się mniejsze napięcie, w drugą stronę niezbyt.
Napięcie cały czas rośnie na przekaźniku, aż do 12.15V Napięcie na cewce przekaźnika powinno być stałe, trochę mniejsze od napięcia zasilającego. Lutownica jest na 12V czy 24V?
Dziękuję. Tak jeszcze dumam - rezystorem nie zbiję wydzielonej mocy? Taka cewka przekaźnika pobiera bardzo mały prąd...
Ok. Dobry pomysl. Tylko bede porzebowal pomocy. Rozumiem ze dekoder po wlaczeniu podaje napiecie na scard i tym U mam sterowac przekaznk. Nie. Nie przekaźnik, tylko układ tranzystorów, które w oryginale steruje procesor sygnałem włącz/wyłącz (ON/OFF). Poszukaj na schemacie, które to. I jest to wersja obsługi TV tylko praca/stby przy ciągłym włączeniu...
Witam... Chciałbym sie dowiedziec czy możliwe jest zasilenie układu sterującego przekaźnikiem samochodowym napięciem mniejszym niż standarodwe 12V (np 9V z bateri). Chciałbym zastosowac przekaźnik w budowanym przeze mnie modelu auta wyścigowego
W energetyce mierzy się w taki sam sposób spadki napięć na stykach wyłączników średniego napięcia, czyli np. 15 kV. Zrobione jest to w bardzo prosty sposób: Jest transformator, którym ustawia się prąd, regulując płynnie na 100 A. Prąd ten płynie przez zamknięty styk wyłącznika (zwarcie). Jednocześnie podpina się cienkimi przewodami cyfrowy miliwoltomierz...
Jeżeli ma być przekaźnik to dobrej jakości, jakiś R15 ze stykami 10A. Cewka tego przekaźnika ma być na prąd stały i napięcie 220V DC. Może być od biedy inne napięcie cewki, najlepiej nie mniejsze niż 110V DC. Jak będziesz miał taki przekaźnik to zmierz rezystancję cewki i napisz. Podaj napięcie na jakie jest cewka i jej oporność a ja narysuję schemat.
Należy wykorzystać fakt, że napięcie podtrzymania przekaźnika jest o wiele mniejszy, niż napięcie zadziałania. To otwiera drogę do szeregowego łączenia cewek.
Jarek a nie prościej by było dać mały przekaźnik odcinający jak napięcie spadnie? wtedy ładowarka by sobie spokojnie ładowała a jak napięcie dojdzie do sensownego poziomu to procek włączałby przekaźnik. Są takie miniaturowe na 5 i na 3.3V.
W takim razie trzeci przekaźnik na 12 V: https://obrazki.elektroda.pl/7738948700_... Dwie pozycje kluczyka wskazane, żeby przekaźnik sterowany czujnikiem, wzbudził się przed tym pośrodku rysunku. Inaczej, w chwili włączenia zapłonu, kondensator mógłby zdążyć się naładować i odciąć dopływ paliwa na kilka sekund. Wtedy trzeba by czekać....
Takie najczęstsze przyczyny w kolejności (wg mojego doświadczenia) -uszkodzony przekaźnik napięciowy w elektronice (np. zimny lut), najczęściej 12V DC, 10A, 250VAC -uszkodzone przewody w drzwiach (przetarcie, przerwanie), -zużyty kondensator foliowy w układzie zasilania płytki elektronicznej + często przez to przekaźnik napięciowy -uszkodzony czujnik...
Nie wiem jednak gdzie czegoś takiego szukać, nawet nie wiem jak to nazwać. Firma IMPULS w warszawie. Przedłużacz czasu otwarcia elektrozaczepu z przekaźnikiem. Mała płytka zasilana napięciem 12-24V DC. Niewielka cena.
Problemem zapewne było to że przekaźnik załączał zasilacz do led a ten ma po stronie pierwotnej sporą pojemność. Tego na dłuższą metę żaden mały przekaźnik nie przeżyje. Minimum styki 6A przy 250V.
Dobrać opornik w szereg z przekaźnikiem, sprawdzić czy przy napięciu nieco mniejszym niż 230V np. 200 V załączanie jest pewne.
Dioda o prądzie przewodzenia przynajmniej takim, jaki płynie przez przekaźnik w czasie jego pracy. Napięcie zaporowe diody podobnie, t.j. nie mniejsze niż nominalne napięcie przekaźnika.
3V nie jest za mało, tylko trzeba odpowiednio wysterować przekaźnik zasilany wyższym napięciem. Zobacz tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Załączony obrazek pokazuje sterowanie przekaźnikiem.
Nigdy takiego nie widziałem. Jakoś się nie dziwię, bo ten układ jest dość dziwny... W praktyce nie ma prawa działać w takiej konfiguracji. Zamiast miękkiego startu transformatora (co przy tak niewielkich mocach nie ma sensu) proponuję układ opóźnionego załączanie głośników. Robi się to inaczej: przekaźnik na mniejsze napięcie, a zasilanie brane jest...
W niezrozumiały dla mnie sposób rozwiązałeś sterowanie przekaźnikiem, układ zachowa się w praktyce jak źródło prądowe. Przy zwartej bazie do masy przez procesor prąd przekaźnika będzie ograniczony rezystancją R6, przy jedynce logicznej na wyjściu tranzystor nadal przewodzi, bo napięcie na wyjściu kontrolera nie może być wyższe niż 5,6V (wewnętrzna dioda...
siemka poszukuje schematu jakiegos żeby mi migało 8 Diod LED diody sa na np 3V chodzi mi o coś w zasadzie przekaźnika zeby mniejsze napięcie sterowało większym (tzn żeby ten przerywacz/przekaźnik pracował na np napięcie od 1V do 6V nie więcej i włączał i wyłąćzał mi te led łącznie na napięcie 6V ) tam dołączam mniejwięcej schemat jak to ma wyglądać...
Żadne rozmagnesowanie nie wchodzi w rachubę. Kontaktrony mają żywotność ok. 100 mln przełączeń, przy czy spada gwałtownie - nawet o 3 rzędy wielkości - przy wzroście natężenia prądu styków kilkukrotnym. Zmień przekaźniki na mniejszy prąd cewki, a niezależnie od tego zamontuj na cewkach przekaźników diody gaszące napięcie indukowane w chwilach przełączania....
Tak, tylko zastosowanie zwykłego przekaźnika to problem z baardzo dużą pojemnością kondensatora elektrolitycznego. Ani 100µF ani nawet 2200µF nie dadzą wymaganego czasu. O ile dobrze pamiętam, to np. w ofercie Relpol-a nie ma przekaźników na napięcie 12V o prądzie cewki mniejszym niż 15mA. A to oznacza, że dla takiego przekaźnika elektrolit...
Już nawet przekaźnik wymieniłem, tylko ze brak jest napięcia zasilana przekaźnika, mało tego sprawdziłem wszystkie 3 diody i przegrzałem luty bo częstym powodem jest zimny lut. :arrow: Poprawiłem TONI_2003
Zdjąć osłonkę skrzynki przekaźników ( komora silnikowa, strona lewa) są tam obok siebie takie dwa mniejsze przekaźniki, zobaczyć czy nie skorodowane nóżki albo gniazda.
Przekaźniki Siemens 5TT41010 na napięcie przemienne. Do mojego podłączenia wkradł się mały błąd przy przekaźniku KK1. Po poprawieniu działa, jednak czy przy zasilaniu przekaźnika takim krótkim napięciem stałym może mu zaszkodzić? Czy lepiej zastosować dodatkowo jakiś dzielnik napięcia lub inny element? Wariant z przekaźnikiem z dwoma stykami no też...
Dzięki, odpowiedź wydaje się banalna wręcz, tylko takiego przekaźnika raczej nie schowam w słupku, hm.... A czy ja pisałem, że w słupku :?: jeżeli już to w centralce. A wiesz może czy ten przekaźnik też ma napięcie wyjściowe 12 V ? czy mniejsze? Na wyjściu styków tego przekaźnika można podłączyć co się chce. Jak mówiłem patrząc na miernik to się dziwnie...
No, nie całkiem. Ta dioda jest zbędna - likwidację przepięć zapewnią diody mostka. Jeśli indukcyjność cewki przekaźnika jest mała, to jej prąd pulsuje, przez co przekaźnik może buczeć (czy warczeć). A jeśli jest duża, to średni prąd odpowiada napięciu o 10% niższemu minus spadek napięcia na diodach - czyli około 206 V - i to nawet jest akceptowalne,...
Witam, 0.6V to na granicy dla tranzystora npn, potestuj rozne egzemplaze. Czy na tym pinie masz napiecie stale czy zmienne (wsponimales cos o jakiejs ta mtransmisji) tu mozna by dac prosty podwajacz diodowy i bedzie pewniej. W przypadku gdy masz tylko 0.6V i nic nie da sie z tym zrobic zastosuj komparator, wiekszosc scalonych bez problemu bezposrednio...
Trzeba uwzględnić spadek napięcia na tranzystorze i chyba znależć inny przekaznik.Na 9V Bez przesady, spadek napięcia na nasyconym tranzystorze jest mniejszy niż 3V. Zasilanie przekaźnika wyższym napięciem niż znamionowe spowoduje przegrzanie cewki i jej spalenie.
Napięcie paneli zasila mały przekaźnik. Styki przekaźnika po zaniku napięcia na panelach zwierają się i po przez rezystor /dobrać/ zwirają Vcc z STER. W tym momenci układ przewodzi.
przekaźniki są raczej na duże prądy, tranzystory na mniejsze. Przykład: zapalanie LED - tranzystor, zapalanie żarówki kilku-kilkunastowatowej to już na przekaźniku. przekaźniki również gdy steruje sie mniejszym napięciem jakieś większe (np włączanie pilotem podczerwieni oświetlenia pokoju) Ważne (i to bardzo) jest że przekaźnik zapewnia izolacje galwaniczną...
Ta dioda znajduje się w obwodzie "czuwania" ekspresu. Włączenie ekspresu powoduje załączenie przekaźnika K1. Jakie napięcie jest na C64? Jedna diodą nie oznacza, że napięcie będzie połowę mniejsze, bo to zależy od obciążenia, czyli dotyczy wartości skutecznej. Bez obciążenia napięcie na C64 może osiągnąć nawet wartość amplitudy sieci, czyli około 324V....
Witam Daj na wyjście przekaźnik mało sygnałowy zasilany z tego napięcia to najprostsze rozwiązanie. Pozdrawiam Roman
Witam. Można to zrobić np. tak: http://obrazki.elektroda.net/80_12456768... Diodę D1 dołożyłbym ze względów "bezpieczeństwa" (w sytuacji chwilowych spadków napięcia głównego akumulatora 24V, przy dużych obciążeniach). Diody Schottky'ego mają mniejsze napięcia przewodzenia. Pozdrawiam.
A może pobawisz się takim prostym schematem? Można pokombinować z diodą zamiast przekaźnika i oczywiście mniejszym napięciem. No i dać dodatkowy wyłącznik zasilania, żeby wyłączyć diodę kiedy sobie chcesz. Daję linka, bo nie wiem czy można zamieścić schemat: http://fundamentjezus.com/poradywylaczni...
Nie wiem czy to już zrobiłeś ale jeśli nie, to trzeba to zrobić. Trzeba sprawdzić sprawność VT505, 506 oraz VD503, VD504, VD505, VD506. One są elektrycznie ''niewidoczne'' kiedy wzmacniacz jest w stanie spoczynku, bez sygnału sterującego, dlatego trzeba je sprawdzić zanim cokolwiek będzie robione. Następnie należy tak ustawić R582 aby jego rezystancja...
Jeśli wlutowałeś zwykłe, prostownicze zamiast Zenera to zasilacz nie miał ograniczenia napięcia. Diody blokujące przekaźników nie powinny się spalić bo mało prawdopodobne, że napięcie przekroczyło maksymalne wsteczne dla 1N4148 ale mogły ucierpieć inne półprzewodniki. Pozostaje mieć nadzieję, że ocalał mikrokontroler...
Weź tranzystor na małe napięcie, tudzież przekaźnik najmniejszy jaki uda Ci się znaleźć :)
Witam Proponuję dla większego napięcia podłączyć rezystor (potencjometr) na stałe, a do zmiany napięcia na mniejsze, dołączać za pomocą przekaźnika dodatkowy rezystor (potencjometr) o odpowiedniej wartości, by uzyskać wymagane mniejsze napięcie. Pozdrawiam
Przy zasilaniu 12V ładowanie do 7,4V ładowanie potrwa 0,95 stałej czasowej RC, a przy 24V ładowanie do 7,4V potrwa już tylko 0,37 stałej czasowej RC. Błędnie liczysz 7,4V Zenerka 6V2 działa na prądzie poniżej 0,5uA Znerka 6,2V przy prądzie 1uA ma napięcie ok.4V nie 6,2V. Przypradze poniżej 0,5uA jeszcze mniej. Przy zasilaniu 12V ładowanie do 7,4V ładowanie...
Witam! Dobrze myślisz. Przekaźnik z uzwojeniem na 12V, styki na 230V i wytrzymałości na obciążenia 5÷10A dla każdego gniazda oddzielnie. Zależne od tego, co chcesz tym załączać. No i przydałoby się jakieś źródło napięcia 12V. Mały akumulator, lub zasilacz podłączony przed stykami przekaźnika. Pozdrawiam To_masz_5
Układ nadaje sie bezpośrednio z tym, że jeżeli użyjesz przekaźnika 12V a zasilacza 15V to wypadałoby zmniejszyć napięcie na cewce chociażby dodając szeregowo z cewką diodę Zenera o dopuszczalnym prądzie przewodzenia nie mniejszym niż prąd cewki przekaźnika na napięcie 3,3V. Np. BZX85-3V3 dla przekaźnika o prądzie cewki do 70 mA. Dodano po 1 czy należałoby...
, natomiast przy 2uF mam 6V a przy 1uF tyle samo, ale już przy 330nF mam około 4V, więc napięcie za nic nie chce nadal przekroczyć tych 6V. Zmiana innych części nie pomoże? Elektrolit na jakie napięcie jest? Przekazik mam na 12V oporność 80 Ohm Co to jest za przekaźnik? Rezystancja cewki podejrzanie mała...
https://obrazki.elektroda.pl/3271952700_... Dodano po 1 Napięcie cewek przekaźników ma być 2 razy mniejsze jak zasilania,.
Termopara z kuchenki gazowej i jakiś mały przekaźnik albo detekcja prądu/napięcia termopary.
Witam. W tym układzie aby na stronie "pierwotnej" były impulsy HV, musisz naciskać i puszczać wyłącznik. Naciśnięcie i przytrzymanie wyłącznika tylko rozładowuje baterię. Jak powszechnie wiadomo prąd stały się nie transformuje. Lepiej zrób sobie jakiś prościutki generator na 3 tranzystorach, wtedy będziesz miał "normalnie" wysokie napięcie na wyjściu...
No to grubo, dzięki, że ostrzegłeś gdyż takie zasilacze beztransformatorowe zdarzają się nadal. Powiedziałbym raczej, że są stosowane bardzo często i niemal we wszystkich urządzeniach niewymagających dużego prądu. Nawet jak zawierają przekaźnik stosuje się tego typu zasilacz dający napięcie 12V lub nawet 24V (wówczas jest mały prąd cewki przekaźnika),...
bezpieczniki sprawdzałem są ok. Zimne luty na liczniku "docieplone" - bez zmian. Zrobiłem również dodatkowe uziemienie do panela z bezpiecznikami i przekaźnikami. zaowocowało to mniejszym napięciem na "-" przekaźnika obrotów, czyli w dalszym ciągu mam tam napięcie rzędu 0.02 lub 0,01 vol. Jeszcze jedną dziwną rzecz zaobserwowałem. gdy zapalam gdzieś...
Napięcie rośnie powoli, a przekaźnik buczy, czyli najprawdopodobniej nie może się przełączyć. Przy czystym DC to jest mało możliwe.
http://obrazki.elektroda.pl/6332319600_1... to jest symbol włącznika który naciskasz ręcznie, a jesli chcesz zrobić styki od stacyjki lub przekaźnika to rysuje sie sam styk bez tego patyczka po boku. Normalnie zwarte to robisz np. wyłączniki awaryjne. Polecam zapoznać sie z lista symboli uzywanych w elektronice ; http://www.redinpe.com/attachments/artic...
Pewnie to będzie dla Was proste, ja już zgłupiałem. :D Otóż: Mam wyjście z przekaźnika 15A 12V które po załączeniu przekaźnika podaje +12V. I tak ma być. Jednak przy nieaktywnym przekaźniku czasem pojawia mi się tam powiedzmy maksymalnie 2V. Co dodać na wyjściu żeby otrzymać coś takiego: jeśli pojawi się z przekaźnika napięcie mniejsze niż np. +5V chcę...
Do rzeczy... Możesz podać wersję dla mniej inteligentnych? Gdy napięcie jest >13.5v przekaznik zrobi pstryk Gdy napięcie jest <13.5v przekaznik nie zrobi pstryk Mały prosty układ z zennerką który odłączy upsa gdy nie będzie ładowania w samochodzie.
Zmierz napięcie na cewce przekaźnika jeśli będzie zblizone do znamionowego napiecia i przekaźnik nie załączy to znaczy że on jest winny. Jak bedzie mniejsze napięcie to układ sterujący.
Skoro jest dostępne 24 V, to należy przekaźnik zasilić z tego napięcia zamiast 220 mW przekaźnika + 1 W strat wynikających ze stabilizowania napięcia dla przekaźnika, będzie tylko 220 mW do zasilania przekaźnika 24 V. Prąd cewki takiego przekaźnika będzie też mniejszy, przez co tranzystor będzie wymagał mniejszego prądu bazy, a gdyby używać tranzystora...
Kolego Bruns 2 parametry - napięcie i prąd maksymalny to jeszcze za mało, aby określić parametry przekaźnika.
No to wszystko się zgadza z Prawem Ohma ! Przy kondensatorze 0,33µF płynie zawsze, prawie niezależnie, jaka oporność przekaźnika, ok 20mA. Ponieważ U=IxR - masz 20mA X 220Ω = 4400 mV czyli 4,4 V. Ten przekaźnik potrzebuje I=U/R 12V/220om≈55mA, czyli prawie trzy razy tyle. Aby układ Ci chodził koniecznie na tym przekaźniku, trzeba dać...
No i dlatego tym syfem zasilimy tylko cewkę przekaźnika To nie napięcie jest problemem tylko mała odległość śmiecących ledów od czujników cofania
Witam A jakie jest napięcie zasilania z przekaźnikiem działającym nie jest za słabe zasilanie (spadek napięcia)mało Amperów
A może przekaźniki inaczej się zachowują pod obciążeniem grzałki 1950W Dlatego przekaźniki sprawdza się pod obciążeniem i na napięciu mniejszym niż 12V :idea:
Rezystory 2W (wymienione na 5W) 220 omów i 470 omów są w układzie zasilania przekaźnika . Jeśli się grzeją to wytraca się na nich duża moc - napięcie zasilania jest większe od napięcia pracy przekaźnika. Sprawdź czy przekaźnik nie był wymieniany na jakiś o mniejszym napięciu niż oryginalnie. Jeśli nie - to normalne. Co do pozostałych dwóch rezystorów,...
Więc ja też pochwalę się swoją tfurczością ;) http://obrazki.elektroda.pl/9789870100_1... http://obrazki.elektroda.pl/8143565400_1... http://obrazki.elektroda.pl/7489862500_1... http://obrazki.elektroda.pl/1026322900_1... http://obrazki.elektroda.pl/3550159300_1... http://obrazki.elektroda.pl/9179960500_1...
Sygnał dajesz z tej kostki na przekaźnik i w momencie załączenia zapłonu przekaźnik dostaje sygnał załączenia i puszcza napięcie na dodatkowe gniazdo zapalniczki. Obwód jest zabezpieczony bezpiecznikiem z gniazdka zapalniczki. Przekaźnik po prostu robi w tym wypadku za włącznik napięcia na dodatkowe gniazdo zapalniczki. Cewka załączająca przekaźnik...
Za mała wydajność prądowa wyjścia logicznego w uC?
Czasem styki przekaźnika się nadpalają i choć klikają to mały prąd przenoszą bo pojawia się rezystancja i spadek napięcia. Nie wykluczam uszkodzenia pompy stąd moje pytania o diagnostykę.
Oczywiście źle z rozpędu napisałem - oba są wpięte szeregowo w obwód który zdaje się steruje cewką dużego przekaźnika, z którego wysokie napięcie dalej rozdzidlone jest na mniejsze przekaźniki od grzałek i wentylatorów. Płytka jest ładnie podzielona krechą na "high voltage" i "low voltage" i poza przekaźnikami i elementami układu prostowniczego to jedyne...
Kolego, napięcie załączające przekaźnik to jedno a prąd jaki wyzwoli ten przekaźnik to drugie, źródło załączające jest za słabe/mało wydajne.
Grzałka nie ma upływności do masy? Jeśli tacho daje cały czas napięcie ok. 13 V, to przyczyny mogą być: - Uszkodzony przekaźnik grzałki (mało prawdopodobne) - Błędy w oprogramowaniu modułu. - Uszkodzony moduł, a w tym gąszczu na płycie trudno znaleźć uszkodzenie.
Możliwe że właśnie dlatego jest zawodny, że jest taki mały.
Mało. Podejrzewam że napięcie zasilania jest nieprawidłowe. Czy to ma zasilacz beztransformatorowy?
ładowarka mniejszy napiąć kondensator mniejszy napiąć bateria napiąć mniejszy
klapka sterowania temperatura nawiewu częstotliwość telewizja aktualne klucze windows
programator czasowy philips 58pus7855
OP-COM do Opel Vectra C 1.9 CDTI 2006 – wybór interfejsu, firmware, kompatybilność CAN Mercedes W126 300SE – odpala za trzecim razem, KE-Jetronic, przekaźnik KPR, ciśnienie paliwa