Zabrudzone, zużyte lub uszkodzone głowice wizyjne, również przerwy ("zimne" punkty lutownicze) na uzwojeniach transformatora wirującego.
Jeżeli płyta ma przerwę pod punktami grafiki może okazać się, że nie da się jej naprawić. Możesz spróbować gdzieś z jakiegoś demontażu kupić taką płytę, ale z tym może być ciężko, bo laptop w miarę nowy.
Nie powinno nigdzie. Już szczególnie miedzy kowadełkiem a sprężyną. po prostu od czasu do czasu ci tam zwiera i wypadają ci zapłony. Wymień przerywacz - komplet: młoteczek i kowadełko i kondensator, wyreguluj przerwę i punkt zapłonu i będzie dobrze.
Sprawdzenia czy jest masa we wtyczce lamp/lampy. Jak nie ma test z zewnetrzną masą. Jak zadziała prawidłowo poszukiwania przerwy lub dorobienie drugiego punktu masowego.
Chwile, czy tam po prostu nie ma przerwy w między punktami pomiarowymi? Wygląda jakby przyrząd przerwał na dłuższy czas działanie. Jaka jest częstotliwość próbkowania. Dlatego tego proszę o wersje "kropkową" bez linii łączących.
R618 ma przerwę... wreszcie jakiś punkt zaczepienia. :D Dobrze że MOSFET się nie uszkodził. A D607 cała?
Wygląda na to , że na pin 13 i pin 8 masz zasilanie. Na pin12 wyjście.A jeżeli działa , to masz gdzieś przerwę. Obejrzyj dokładnie punkty lutownicze w okolicy tego scalaka.
W lewym górnym rogu masz zasilanie. Zaraz pod nim mikrofon. Na prawo od tego dwa potencjometry. Od dołu od lewej są rezystory (te szerokie przerwy). Nad rezystorami są diody (małe przerwy między dwoma punktami). Na prawo od diod są tranzystory (te z trzema punktami).
NIE ! Złożenie nie jest sumą typu x+y tylko tworem geometrycznym utworzonym z punktów o współrzędnych X,Y. Dla każdej chwili czasowej przeliczonej na chwilowy kąt otrzymujemy parę (x,y), która jest współrzędnymi punktu leżącego na krzywej Lissajous. Ponieważ liczymy z jakimś skokiem fazy: dΦ=2*Π*n*f*dt+φ gdzie dt przyrost czasu a dΦ...
Do sprawdzenia pod względem zwarcia (upływności) mostki D106-109 i D206-209 a także kondensatory równoległe do tych diod (15nF) oraz C134 i C234 ewentualnie zrobić przerwy w zaznaczonych punktach i tym ewentualnie wykluczyć usterkę za tymi punktami. https://obrazki.elektroda.pl/8067454700_...
Jeśli zwiększyłeś przerwę na przerywaczu, a nie sprawdziłeś potem zapłonu, to teraz masz za wczesny. Zaczynasz od ustawienia przerwy a potem punktu zapłonu i już nic nie ruszasz. Sprawdź jeszcze, podmień, kondensator. Trudno będzie ci pomóc, bo widzę że nie potrafisz ocenić stanu przerywacza, a on powinien pracować precyzyjnie. Poproś kogoś na miejscu...
Zamarzło ?
Lewy nie ma przewodu bo napięcie dochodzi przez przewód obok i jest puszczone przez termostat który gdy stopa się nagrzeje grzanie jest wyłączane. Wyczyść styki i sprawdź czy wszędzie są przejścia i nie ma przerw. Na wyciągniętej wtyczce sprawdź czy przewody żelazko - baza czy nie ma przerw. Na zdjęciu mierząc między zaznaczonymi punktami powinno być...
Cześć. Kolega Richi ma rację - z za L904 brane jest napięcie do IC904 odpowiedzialnego za stabilizację napięć przetwornicy. Lepiej zrobić przerwę na ścieżce za punktem podłączenia R940. Pozdrawiam.
Może to tylko przerwa w gnieździe taśmy lub przerwy w punktach lutowania pinów gniazda?
Siemka, chciałbym stworzyć skrypt, który będzie klikał bez przerwy w dane punkty na ekranie co jakiś czas, ale jestem totalnie ciemny w tym temacie, pomożecie coś?
Przecież masz tam kondensator, obok cewki. Ustaw tłok dokładnie w górnym punkcie i zrób przerwę na przerywaczy okołom 0.3mm. Obok przerywacza jest śrubka, popuść ją do ustawiania
Tak taki zwyczajny. Ważne aby był właściwy amperaż. Wystarczy podejrzeć w podobnym sprzęcie (prostownik). Zapewne będzie to 1,6A lub coś "koło" tego. Tak jeszcze raz patrzę na ten transformator i widać, że wszystkie sześć łączówek ma przylutowane jakieś DNE. Być może ta przerwa to ten trzeci punkt lutowniczy a nie uszkodzony bezpiecznik termiczny (jak...
Niestety spotykałem czasem takie sytuacje, że zamiast ekranu w przewodzie mikrofonowym była żyła masy :) Jeśli w Twoim przypadku ekranu brak, może być przerwa właśnie w tej żyle. Kupując / wymieniając przewód zastosuj ekranowany. Pozdrawiam Andrzej Poprawka: przerwa w tym punkcie spowodowałaby brak odbioru. Zrób tak: Jak będzie piszczeć, wyjmij mikrofon...
są wszystkie napięcia, czyli : - pin : 8-9=53 V Coś zamotałeś pisząc że nie ma w punktach 3-4 napięcia AC gdyż punkty te są bezpośrednio podłączone do pinów 8 i 9 transformatora a przerwa w okolicy C220 znajduje się za tymi punktami.
Zacznij podważanie od tego punktu co jest widoczna przerwa na trzeciej fotce. Zatrzaski są na wysokości 5cm od dołu i od góry. Przednia ramka powinna się przesunąć do góry i wtedy schodzi z zatrzasków.
Nie rób nic na "łapu-capu". Przede wszystkim obejrzyj dokładnie płytki drukowane czy nie ma gdzieś przerwy na ścieżce oraz niepewnych punktów lutowniczych. Skoro sprzęt jest wiekowy mogły się ujawnić tzw. zimne luty. "Przejedź" lutownicą wszystkie punkty.
https://obrazki.elektroda.pl/4470071600_... Jeżeli w punkcie 5 jest 11 V, a w punkcie 12 napięcie zmienia się od 0 do 11 V to na pinie 3 układu U2 też ma się zmieniać w tych granicach. Jeżeli masz tam napięcie 0,45 V to: 1. Jest przerwa w gałęzi: punkt 12 pin 3 układu U2 2. Uszkodzony układ U2. Proponuję wyjąć z podstawki układ U2...
Na bank przerwa w obwodzie żarzenia. Wrażliwe punkty to: 1.Podstawka kineskopu (czy dobrze siedzi) 2.Luty podstawki kineskopu do plytki kineskopu 3.Wtyk-gniazdo na płycie głównej. 4.Piny żarzenia trafa WN. To wszystko co może być.
Zdecydowanie porobić pomiary - odlutować tranzystory dużej mocy i pomierzyć przewodność każdego z nich - między bazą a emiterem, bazą a kolektorem oraz między emiterem a kolektorem. Przerwy i przebicia w którymkolwiek punkcie dyskwalifikują tranzystor. Dla pewności przemierz tranzystory sterujące.
Zdrap warstwę izolacyjną ze starego,jak będziesz widział ścieżkę oporową to zrób pomiar UMką z obydwu stron rezystora ,do punktu przerwy ścieżki oporowej.
Wykorzystanie takiej płytki do napięć sieciowych nie jest bezpiecznym rozwiązaniem. Zauważ, że pomiędzy tymi liniami masz szereg punktów lutowniczych zmniejszających przerwę izolacyjną. Mółbyś ewentualnie wyskrobać niepotrzebne pola lutownicze, ale sensowniej byłoby nauczyć się projektowania pcb a satysfakcja będzie nieporównywalnie większa.
Najwyraźniej przerwy w punktach lutowania cewek w głowicy FM.
Nie chce mi się wierzyć, że jest to skutek przerw w punktach lutowniczych układu scalonego sterownika wyświetlacza, choć i to warto sprawdzić i ew. poprawić. Najczęściej jest to skutek zanieczyszczonego złącza elastycznego lub wytrawionych padów na obrzeżu szybki wyświetlacza z powodu zawilgocenia. W pierwszym przypadku, wystarczy przemycie (izopropanolem)...
http://obrazki.elektroda.pl/7783584800_1... Mam zastrzeżenia do punktów gdzie powinny być przerwy. Musisz to raz jeszcze oglądnąć lub miernik - omomierz.
Na początek sprawdź sam panel czy nie pojawiły się przerwy na punktach lutowania gniazda.
Nie mam schematu , ale powinieneś sprawdzić napięcia z zasilacza. Newralgiczne punkty gdzie mogą być przerwy to elementy dużej mocy ( rezystory , stabilizatory napięcia ) Wyświetlacz powinien pracować przy żarzeniu ( typowo 3V do 4V ), napięcie sterujące segmentami ujemne z zakresu -18V do -24V.
Ja szukałbym przerwy w obwodzie maty przy pomocy lokalizatora przewodów. Skoro masz 2 pomieszczenia zasilane z jednego punktu, to przejście (próg) między pomieszczeniami może być słabym punktem sytemu.
Patrzysz co przez tą kostkę jest łączone. Załóżmy że punkt A z B układu łączysz przez kostkę umieszczoną w puszcze rozgałęźnej. Piszesz wówczas: Przerwa między punktem A układu a kostką WAGO w puszce rozdzielczej. Nieodizolowany/ucięty przewód od strony kostki WAGO.
Przede wszystkim musisz połączyć te pozostałości ścieżek masy, które były połączone nóżkami korpusu gniazda USB. Jeden z pinów gniazda USB (GND) pewnie też jest połączony z tymi ścieżkami. Pozostałe piny gniazda (+5V; DATA- i DATA+) muszą być połączone z właściwymi ścieżkami. Odsłoń je sobie, delikatnie zdrapując (skalpelem) emalię, którą są zakryte...
Siada połączenie CAN pomiędzy sterownikami MR i FR (FMR). Układ przechodzi w prace awaryjną. Nie ma połączenia CAN - nie ma odczytu danych do diagnostyki. Możliwa jest również przerwa w zasilaniu modułu. Atego ma kilka punktów w których wiązki się przecierają.
Sprawdź po wymontowaniu skąd TACHO czerpie masę i sprawdź jej punkty styku z resztą nad/pod/wozia...
Moja wieża również ma spalony transformator (uzwojenie pierwotne) Teraz poszukuję trafo T05722A - nie znam jego parametrów :-( Schemat z miniwieży wrzuciłem do działu schematy. Udało Ci się dobrać trafo? Masz zwarcie, czy przerwę miedzy punktami AC603 i AC604? Jeśli przerwę, to czy sprawdzałeś transformator pod katem obecności bezpiecznika termicznego?
....wystarczy przelutować ten port no chyba że masz przerwę pomiędzy punktem lutowniczym a ścieżką na płycie ale to też można opanować.Pozdrawiam
3 mm przed GMP mają zaczynać się otwierać. Przerwa na platynkach 0,3 (0,25 trochę mało). Najpierw ustaw przerwę, a potem punkt zapłonu. Jeśli po ustawieniu punktu zapłonu stwierdzisz że zmieniła się przerwa to cała procedura od nowa, aż do skutku. Chyba że pogodzisz się ze zmienioną przerwą i tak zostawisz. To cofanie mieszanki może być spowodowane...
Obawiam się, że to tzw. zimny lut. Może opukaj, o ile to możliwe, płytę plastikowym prętem. Tą metodą daje się wykryć to miejsce,tę okolicę. Potem poprawianie punktów lutowniczych.
Impulsator wygląda normalnie. Rezystancję 14 Ω masz na cewce po stronie masy, czy po stronie przewodu niebieskiego? Sprawdź dokładnie rezystancję na punktach lutowniczych, czy też nie ma przerwy np. na przewodach. Jeśli dalej nic, to próbuj rozebrać impulsator dobierając się do płytki albo próbując trafić w punkty lutownicze cewek (patrząc na artykuł...
Mamy jeszcze pomysl ,ze bedzie 3V Dla składowej stalej będzie tak jak piszesz. A co ze składową zmienną? Jakieś pomysły? Podpowiem tylko, że dla składowej zmiennej źródła prądowe zastępujemy rozwarciem (przerwą w obwodzie).
Nic nie napisałeś czy tuner "chodził" na FM, gdy był zamontowany konwerter. Sprawdź czy przy podłączaniu konwertera poprzednik nie zrobił przerwy na fabrycznym montażu. W punkcie K10, przy regulacji L5 powinno być 3V, a przy regulacji C20 - 25V. Twoje opisy wskazują na to, że głowica nie pracuje poprawnie. Być może uszkodzony SAA1057, ale odpowiedź...
czyli to cały czas pracuje tak jak na filmiku... wolno, szybko, wolni, szybko itak w koło? I jescze co do tej żywotności ile taki układ może pracowac bez przerwy?
No i bingo!! Punkt 1 jest masą, minus baterii też. Te dwa punkty są połączone ze sobą ścieżką. Brak wskazań omomierza pomiędzy punktem 1 a minusem baterii wskazuje na istnienie przerwy gdzieś pomiędzy tymi punktami. Pozostaje więc wykryć tą przerwę.
Sprawdź zatem jeszcze czy kabelki mają dobry styk. Odłącz je, ewentualnie oczyść i przykręć ponownie. Uważaj tylko aby ich nie zwierać ze sobą. Można też profilaktycznie przemyć przełącznik widełkowy (najlepiej kontaktem). Gdy to też nie pomoże, to trzeba wyjąć płytkę i obejrzeć dokładnie druk i punkty lutownicze. Być może gdzieś jest przerwa na punkcie...
Oj przecież to proste, masz za dużą przerwę na przerywaczu bądź uszkodzony kondensator. Ustaw przerwę i punkt zapłonu i pewnie problem zginie.
ajibaz-popatrz na schemat i stanie się jasność: 1. sprawdzanie układu antistick. Zwarcie 9 z 10 powoduje zgaszenie diodki D1-jak te punkty rozewrzesz to diodka się zapali.Czyli tak jak podczas normalnej pracy spawarki: kiedy spawasz i wszystko jest OK diodka w transoptorze świeci, tranzystor w transoptorze jest otwarty zwierając punkty 9 z 10 do +12v-wówczas...
Cudów nie ma.Jeśli na gniazdku jest napięcie a w zaznaczonych strzałkami miejscach nie ma to musi być przerwa między punktem lutowniczym gniazdka a ścieżką prowadzącą do strzałki(lutowanie które jest dalej od krawędzi płytki).Połączyć kawałkiem drucika.
Też tak myślałem z moimi, ale nie sądzę żeby była to zwrotnica jeżeli głośnik wydaje z siebie jakiekolwiek dźwięki. W filtrze dolnoprzepustowym zwrotnicy szeregowo jest wstawiona cewka, gdyby dostała przerwy to nie grałoby wcale, a gdyby zwarcia to rozjechałby się punkt podziału, jest tam również kondensator połączony równolegle, jeżeli dostałby zwarcia...
Jeszcze mozna dołożyć doziemienie (różne w układach z uziemionym i izolowanym punktem zerowym). Pozdrawiam wszystkich jjanek
Nie podałeś czasów x,y i przerw pomiędzy x [ punkt a) ] bo może da się to zrobić na jednym TIM.
Po prostu sprawdź połączenia lutowane w.cz. UKF-u, czyli okolice druku gdzie dochodzi przewód anteny. Jeśli zalane cerezyną, to możliwe, że masz przerwy kilku punktów lutowanych.
Kol. Miwhoo ładnie to ujął (przedstawił). Dodam - Obiektem rozpatrywania jest układ 3F gwiazdowy z wyprowadzonym punktem neutralnym. Ramiona gwiazdy najczęściej są zygzakowate, co łagodzi skutki asymetrii. Odbiorniki 1F są tylko elementami układu 3F. Każda przerwa (nawet ruchowa) PEN || N wprowadza zaburzenie. Niebezpieczne jest przejście w układ trójkąta...
Na płytce drukowanej tylko mostki z drucików/przewodów. I można to robić łącząc nawet odległe punkty ścieżki, nie koniecznie w miejscu przerwy. Też wolę dołożyć izolowane kabelki i połączyć odległe punkty, niż łączyć tylko miejsce przerwy. Jest to zdecydowanie prostszy sposób.
Mogę się mylić, ale gdy dwa łączniki połączę równolegle to uzyskam zwarcie używając któregokolwiek, ale nie uzyskam rozłączenia używając drugiego Łączniki dzwonkowe są monostabilne - jak puścisz to już nie zwierają. Jak naciśniesz to w czasie naciskania będzie zwarcie w całej linii, po puszczeniu przerwa.
Na pinie 3 złącza CS2 powinno być zasilanie ponad 10V. Wydrukuj sobie schemat i cofaj się od tego punktu sprawdzając kolejne punkty aż znajdziesz przerwę.
W punkcie 4 napięcie jast, bo R7 stanowi obecnie przerwę. Jaki masz obecnie opornik o wartości między o,47Ω, a 2,2Ω? Może masz np. 4 szt po 5,6Ω?
Masz gdzieś przerwę między punktem w którym robiłeś "na złodzieja" a stacyjką(trudno podejrzewać 2 stacyjki o takie samo uszkodzenie). Miernik w rękę i sprawdź ciągłość przewodów od styków stacyjki.
Jedynym uszkodzeniem tego przekaźnika jest przerwa w cewce prawdopodobnie na skutek odłamania końcówki drutu cewki od któregoś z punktów 3-3. Jedynie to jest do naprawy, nie jakies przekątne pomiary pozbawione sensu.
Na początek to popraw porządnie ten punkt lutowniczy i sprawdź czy coś się zmieniło w działaniu wkrętarki.
Witam, po pierwsze Ty nic temu sam nie zaradzisz! najprawdopodobniej jest to wina przerwy w N, jeżeli dzieje się tak w całym bloku, to wezwać dobrego elektryka! żeby sprawdził punkt neutralny w złączu kablowym bloku(praca punktu neutralnego). I teraz trzeba stwierdzić gdzie ta przerwa na przewodzie N występuje, czy w wlz w bloku, czy w ZK, czy to w...
To jest układ rzeczywisty, czy symulacja? Tak to wygląda, jakby dwa tyrystory od strony + albo nie przewodziły, albo była przerwa w punkcie wspólnym (raczej to drugie, bo połówka sinusoidy od trzeciego tyrystora ma mniejszą wartość, co by sugerowało, że przewody są poluzowane)
Typowo te przejścia mają około 100 ohm. Ale ja nie mogę ustalić przejścia z punktu VON do flexy bo chyba ma przerwę a inne punkty znalazłem a są w innym miejscu niż w L06.
Absolutnie nie mam na celu "dowalanie" osobie która chwali się swoim urządzeniem na elektrodzie. Też uważam że to dobrze że autor podjął wyzwanie i coś zbudował. Staram się pokazać konkrety, jak ma być dyskusja nich będzie merytoryczna. Zazwyczaj obserwujemy w odpowiedziach zero konkretów tylko straszenie. Zaraz trumna, prokurator, więzienie. Straszenie...
Twoje działania z zapłonem tylko pogorszyły sprawę, jak widać. Teraz wygląda na to, że punkt zapłonu jest całkiem źle, skoro się nie odzywa. Próbowałeś na pych? Klin do sprawdzenia, bo jeśli nie spasowałeś dobrze na stożku i nie dokręciłeś mocno śrubą to będzie zerwany. Przerwa na przerywaczu ma mieć 0,3 mm, punkt zapłonu 2,8-3 mm przed ZZ. Nie wiem...
Zwiększając przerwę na przerywaczu aż do 2mm ,nie tylko zwiększasz przerwę , zmieniasz przyśpieszasz drastycznie moment -punkt zapłonu , ustaw prawidłowo przerwę a następnie zapłon .
Skoro działa rozmowa to w unifonach na pewno nie masz uszkodzenia, bo ta sama słuchawka służy raz do rozmowy a drugim razem do sygnalizacji wywołania. Prawdopodobnie masz przerwę w instalacji na odcinku zasilacz - kaseta lub przerwę w samej kasecie. Chodzi o wspólny punkt z którego sygnał wychodzi na dwa przyciski. Oczywiście najpierw należy sprawdzić,...
Na maksymalnym wznosie krzywki ustawiasz przerywacz na 0,4mm, drugi tak samo. Dopiero potem ustawiasz zapłon na 3mm przed gmp. Najpierw przerwy na przerywaczach, potem punkt zapłonu.
Z tego co wyczytałem w podobnym temacie, silnik jest zasilany napięciem stałym 24V. Skoro działa otwieranie a nie działa zamykanie, to problem tkwi w podaniu odwróconego napięcia na silnik. Prawdopodobnie jest przerwa w obwodzie. Podejrzane styki przekaźnika, punkty lutownicze przy nim i ewentualnie przerwana ścieżka na druku. Trzeba po prostu zlokalizować...
(at)jarekgol W amatorskiej płytce lepiej złącza lutować do litej miedzi. Takie rozwiązania, z przerwą, stosuje się żeby wszystkie punkty było tak samo łatwo rozgrzać, przy lutowaniu, żeby duża powierzchnia nie odbierała ciepła. W tym przypadku pojawiło się raczej z defaultowych ustawień programu a nie celowo.
Przy braku schematu pomocne są noty aplikacyjne takich Maxów. Sprawdził bym ścieżkę - punkt pomiarowy przy rezystorze 0Ω znajdującym się na foto, możliwe ze jest tam przerwa.
No tak ale w 3D marku nie mam raportów końcowych tylko pokaże mi jakieś punkty a jeżeli zapętle i przerwę test to już nawet tych punktów nie pokaże
Platynki się nie przestawią, tylko pewnie stopka przerywacza się ściera i zmniejsza się przerwa na przerywaczu, a co za tym idzie zmienia się punkt zapłonu. Tam ma być kawałek filcu nasączony olejem do smarowania krzywki. Jeśli zamontowałeś nowe platynki, to zapewne chińskie z plasteliny i nie dojdziesz do ładu, bo ciągle będzie się ścierać. Druga sprawa...
Sprawdź koniecznie rezystor R661 220Ohm. bardzo często dostaje przerwy po rozsadzeniu MJF'a. Możesz zastosować BUT11A (ale nie AF) lub BUT12A Pozatym zobacz czy C669 nie ma przerwy na punktach lutowniczych i czy czasem nie spuchł przy końcówkach. Powinieneś też po tych kilku strzałach zapobiegawczo wymienić sam UC3842.
odlacz kabelek od glownego elektrolitu lecacy na punkt 13 na glownej doprowadzajacy napiecie tylko i wylacznie na pare koncowa i zobacz czy zwali bezpiecznik. sprawdz wszystkie pr we wzmaku, rzadko sie udaje spalic pare ad. r45- 25om- ustawianie pradu zerowego koncowki, r41-100kom punkt pracy t6 sprawdz pod katem przerw lub zwarcia na plytce.
Grzałki w takich podgrzewaczach z którymi miałem do czynienia były połączone w Y z izolowanym zerem/punktem wspólnym. W przypadku przerwy na jednej fazie moc drastycznie maleje (9/11 z 2/3 czyli ~0.53 mocy znamionowej). Druga możliwość to padnięty jakiś element regulacji mocy triak/tyrystor lub sterowanie. Trzecia uszkodzony lącznik ciśnieniowy, ale...
Witam, przepraszam, że po dłuższym czasie, ale stan zdrowia się kłaniał. A więc wracając do tematu prostownika STC 24/50; rozwiązałem problem i dzielę się wiedzą: Przyczyną niesprawności, jaką przedstawiłem, była przerwa w punkcie lutowniczym na płytce MK 115304 w obwodzie złącza -J1- zacisk nr - 4 - ( w kolejności liczenia -3-). Przegrzane złącze wtyczki...
Pewnie zmniejszyła ci się przerwa na przerywaczu, przez wytarcie stopki. Sprawdź to i ustaw prawidłową i skoryguj ponownie punkt zapłonu.
Ścieżka nie wygląda na przepaloną - spróbuj oczyścić czymś ostrym ścieżkę z farby przy samych punktach lutowniczych - tam masz przerwę - pobiel cyną z kalafonią i napraw przerwę 5 mm odcinkiem srebrzanki. To przygasanie wyświetlacza jest podejrzane - albo zasilacz się nie wyrabia albo coś jest nie tak z radiem. Napisz coś z czego zasilasz to radio i...
Rozmiar dipola odczytać z rys. 43? Wkońcu to jest opis budowy Yagi. Czyli dziele 143/f? f- ma być czestotliwoscia srednia? W tej tabelce są częstotliwości średnie,ale chyba TV obecnie nadaje na wyższych częstotliwościach tak? Najlepiej jakiego materiału użyć i o jakich wymiarach? Czy ta przerwa między punktami lutowania na dipolu ma 2cm bo nie jest...
gdzie i jak szukać usterki(ciągłość przewodu itp.) NA płytce masz opis M+ i M- to podłączenie mikrofonu. Trzeba omomierzem sprawdzić czy są połączone z odpowiednimi pinami wtyczki. Jeśli miernik pokaże przejście - przerwa może być wewnątrz słuchawek - w przewodzie od tych punktów na płytce a mikrofonem.
Jesteś na dobrej drodze. Prąd kolektora K jest beta razy większy od prądu bazy B, gdzie beta to wspomniany przez ciebie współczynnik prądowy. Napięcie Ube między bazą a emiterem przyjmuje się jako 0,7V. Kondensator potraktuj jako przerwę w obwodzie. W tej sposób obliczysz tzw. punkt pracy tranzystora, czyli składowe stałe napięć i prądów tranzystora.
Przecież punkty 1-2 to przerwa i tam prąd nie płynie. A przez punkty 3-4 prąd płynie tak jak kolega zaznaczył, więc jakie jest pytanie?
Ewidentnie masz przerwy między tranzystorami, połączeniem emiterów Q13, Q16, a kolektorami Q14, Q17, bo według schematu to ten sam punkt, więc napięcia muszą być identyczne, a u ciebie na emiterach Q13, Q16 masz 35,2V, na kolektorze Q14 0V, a na kolektorze Q17 masz 8V, więc jest gdzieś przerwa, bo w tych miejscach powinno być 0V.
Czy czujniki A i C mogą byc podwójne? A1A2................BBBBBBBBBBBBBBBBBBBB... Jeśli mogły by być podwójne to wogóle mozna olać czujnik B. Wystarczą dwa podwójne czujniki poza obszarem rogatek. Wóczas nie ma znaczenia gdzie stoi czy tez jedzie pociąg. A1A2 okreslają kierunek jazdy pociągu, tak samo C2C1. Na podstawie sygnałów z tych...
Zrozumiałem, że z przodu ma być magnez, a z tyłu potas. A dalej, to w dalszym ciągu niejasne - czy na pierwszym planie (dla magnezu) ma być kolejność: najpierw wszystkie 16 punktów dla pierwszej głębokości, potem 16 punktów dla drugiej głębokości, czy na przemian: pierwszy punkt obie głębokości, drugi punkt obie głębokości itd. Tak czy siak na osi x...
nie chcę zapeszać, ale jak narazie działa bez zarzutu ! ! ! zobaczymy co bedzie później... pojawił się zielony, jeszcze lekka regulacja i będzie ok. miałeś rację, na płycie kineskopu były zimne luty i (co wyjaśniają uderzenia w obudowę) przerwy na punktach lutowniczych. Jestem Ci niezmiernie wdzięczny ! ! ! dzięki za pomoc...
To zagięte czarne "coś" to dekompresator. Jak zalejesz silnik to możesz go tym "przedmuchać" odkręcając. Przepustnica ustawiona w jedno ze skrajnych położeń (niepamiętam w którym) i zablokowana służy do uruchomienia (mało powietrza dużo paliwa) po rozgrzaniu zwolnić. Wtedy silnik powinien wejść na obroty nominalne. Bardziej "wychużdane" silniki zalewało...
Ok, następna rzecz do sprawdzenia. Na kolektorze T714 zmierzyłeś 2,1V a na kolektorze T502 i bazie T504 zmierzyłeś 0V. Powtórz te pomiary jeszcze raz. Jeśli jest tak jak napisałeś to trzeba będzie poszukać przerwy pomiędzy tymi punktami. Jeśli jest inaczej to podaj najnowszy rezultat. Przy okazji sprawdź R520 i R512.
Dokładnie. Amperomierz jest dla układu zwarciem. Prąd mierzy się w kabelku. Przecinając go i włączając w to miejsce amperomierz. Jest widziany przez układ jako kawałek kabla. Spalił byś miernik. Natomiast woltomierz jest dla mierzonego układu praktycznie niewidoczny, stanowi przerwę dla prądu. Mierzy napięcie między dwoma punktami. Możesz zmierzyć prąd...
Na schemacie nie ma tej przerwy. Jest to połączenie punktu 3 sekcji k przełącznika ARCz z C115 i R119
to oznacza, że wcześniej stanął w martwym punkcie. Wirnik ma uszkodzoną (przerwa) przynajmniej jedną sekcję. W przyszłości może znowu stanąć w tym martwym punkcie i bez ruszenia nie zakręci. To jak by zakręcił od "pycha" to musiał by być jednocześnie pchany i kręcony z kluczyka. Bendix ma zjechane żeby i się nie za sprzęgła tylko trafia w ząb wieńca...
Witam Sorry ale nie zrozumiałem co kolega naskrobał piszesz: Do strony pierwotnej transformatora dochodzą dwa kabelki na których przez chwilę pojawia się 230V. Potem: Pomiędzy jednym z kabelków zasilania trafa a tym punktem omomierz pokazuje rezystancję ~ 6-ciu Ohma. To jak jest przerwa czy jej nie ma na uzwojeniu pierwotnym? Zrób tak podłącz szeregowo...
Rozłącz te nóżki 10. Teraz będziesz musiał sobie ustalić gdzie masz przerwę. Przerwa jest pomiędzy minusem kondensatora CE13 a nóżką 10 układu OG01. Pomiędzy tymi punktami są ścieżki, które mogą być pęknięte, szczególnie przy punktach lutowniczych. Jest tam też potencjometr balansu który również może być uszkodzony w tym kanale który nie działa. Tak...
Poszukaj na początek ewentualnej przerwy w ścieżce pomiędzy kolektorem Q524 a resztą układu. To może być mikropęknięcie trudne do zauważenia. Zwróć szczególną uwagę na miejsca gdzie ścieżka łączy się z punktem lutowniczym.
"Przedzwoniłem" ścieżki od układu do wszystkich punktów lutowniczych. Przerwy w połaczeniach brak. Inne pomysły? Jakieś sugestie?
Jeśli po zalaniu, to szukaj przerwy na szynie adresowej lub szynie danych. Jakiś skorodowany element lub przepust. Brak możliwości wskazania konkretnego punktu.
Miało prawo "zgnić", Mam transformatory w urządzeniach i luzem /w tym z przedwojennych odbiorników radiowych/ ale nie spotkałem takiego przypadku, przerwa wystąpiła w uzwojeniu, nie na punktach lutowniczych. Styki włącznika są ruchome, mogły się wypracować, połamać, utlenić
doładowanie punktami punktami poboru graficznym punktami
unresolved external uszkodzić łopatka logitech wzmacniacz uszkodzony
zasilacz laboratoryjny lm723 dyfuzor samsung
Deutz F2L511 – luz zaworowy ssący i wydechowy 0,15 mm – regulacja i specyfikacja Bomag BT 68 – silnik działa, skoczek nie skacze: typowe usterki, sprzęgło, olej, naprawa