Mam pytani czy podłączając cewkę przekaźnika podłączamy ją bezpośrednio do źródła prądu czy należy dać jakiś rezystor ograniczający prąd ?? Jak zasilasz cewkę przekaźnika napięciem znamionowym (czyli masz przekaźnik 12 V i zasilasz go napięciem 12 V) to żaden rezystor nie jest potrzebny. Jednak gdybyś miał przekaźnik 12 V i chciałbyś go zasilać napięciem...
Ten tranzystor, jesli się nie mylę załączany jest napięciowo a nie prądowo, więc nie musi być żadnego rezystora. ;) Jeśli się mylę proszę o poprawienie mnie.
OK. Też czytałem ten Twój temat, i powinien być tak zakończony, zwłaszcza, że powiedziano tam wystarczająco dużo, ba aż nad wyraz dużo. Proszę się kolego zapoznać z notą aplikacyjna ukł. z rodziny MOC30xx, tu m.in. Twój MOC3042 Figure 8: http://www.datasheetcatalog.org/datashee... Podzielenie rezystora 360R na 2 nie jest sprawą "czysto...
Np przy odpowiednim doborze elementów (nie tylko diody ale i bezpiecznika) mogło by to działać. Tylko że na zamieszczonym schemacie nie ma żadnego opisu bezpiecznika ani diody. Ani tym bardziej opisu tekstowego. Więc jeżeli chodzi o ten schemat to nie można dać innej odpowiedzi niż tylko taka że to nie zadziała.
Rezystor ograniczający + dioda zenera.
Hmmmm. Dobierz diod LED na napięcie powiedzmy 300V. Do tego daj rezystor ograniczający ok 1,2k/0,5W. Kondensator będzie musiał być na 350V minimum a pojemność, powiedzmy 10-22uF. Mostek prostowniczy oparty na diodach 1N4007. Jest jeszcze sprawa ograniczenia impulsu prądu przy włączaniu całości do sieci. Daj po rezystorze powiedzmy 100 om na każdy z...
Połączenie potencjometru do minusa jest zbędne. Rezystor ograniczający - jak najbardziej.
Pokaże, bo dla niskich napięć nie przewodzi i ma sporą pojemność. Zasilaczem regulowanym napięcia/prądu stałego z zakresem regulacji do 150% napięcia progowego - oczywiście przez rezystor ograniczający prąd lub regulowanym miernikiem izolacji. Latwiej podejrzanego wymienić ? Chociaż na ogół ''zadziałany" warystor widać.
Tam jest neonówka a obwód zamyka się przez pojemność człowieka do ziemi. Dodatkowo w obwodzie jest rezystor ograniczający prąd.
Daj rezystor ograniczający do każdej diody z osobna, dopiero takie zestawy dioda+rezystor połącz równolegle.
Rezystor ograniczający prąd diod LED jest potrzebny w każdym przypadku ich łączenia.
Przez rezystor ograniczający... Nie ma gwarancji że napięcie będzie poniżej 6V.
Rezystor ograniczający prąd diody optotriaka jest co najmniej 20x za duży - optotriak nie ma szan się włączyć.
Proponuję: 17 x (6 diod szeregowo + rezystor ograniczający prąd) Rezystor: 150 - 700Ω (dobierz tak, aby Ci jasność odpowiadała)
Diody mocy trzeba zasilać stałym prądem. Pojedynczy rezystor ograniczający nie wystarczy, bo dioda wraz ze wzrostem temperatury (podczas pracy się nagrzewa) zmniejsza swoją rezystancję. oglądnij film: https://www.youtube.com/watch?v=73KIi9C6...
Może być źródło prądowe, lepiej PWM. Zamiast led array dioda, do tego rezystor ograniczający prąd. Michał
Dioda LED, jak i rezystor ograniczający jej prąd powinny być w obwodzie kolektora, a nie jak u Ciebie, emitera.
Obciążenie jest w typowych zastosowaniach dołączone równolegle do diody,a w szereg z tym równoległym połączeniem jest włączony rezystor ograniczający(narysuj to sobie).Dopóki napięcie na diodzie(czyli na obciążeniu) nie przekroczy napięcia zenera,prąd płynie przez obciążenie i rezystor ograniczający(przez zenera nie).Po osiągnięciu napięcia zenera,gdy...
Podstawkę dla pewności najlepiej wymienić w zarzeniu sprawdzić kondensatory elektrolityczne jak i rezystor ograniczający o ile takowy jest.
Witam.Kolego jest to rezystor ograniczający prąd cewki podczas normalnej pracy.Bardzo często stosowany patent w starszych japońcach.
Witam Takie obliczanie wartości rezystora, stosuje się gdy dioda zasilana jest ciągle. Tu zasilanie LED jest impulsowe, a producent chce uzyskać jak największy zasięg pilota. Dlatego rezystor ograniczający prąd w takim pilocie jest zwykle kilkuomowy. Pojedyncze "omy". Oczywiście przy rezystorze większej wartości, pilot też będzie działał, jednak będzie...
Nie trzeba nic podpinać REZYSTORÓW podciągających, diode można podłączyć bezpośrednio do pinu portu, nie trzeba dawać tranzystora, ale rezystor ograniczający na niej prąd już będzie potrzebny, tak samo nie potrzebny jest kwarc i jego rezystory, bo Tiny2313 może pracować na wewnętrznym RC
Rozbierz i zobacz może rezystor ograniczający walnął, mogę pomóc w naprawie piz na pw.
Szeregowo do LED musi być rezystor ograniczający maksymalny prąd. W przeciwnym wypadku LED może się spalić.
Dlaczego nie wymienisz na gwarancji w APS? Wszystkie te dekodery są na gwarancji. To jest rezystor ograniczający prąd LNB.Tak czy siak, jak nie masz o tym pojęcia to po co grzebiesz?
Podłączyłeś bez diody i dlatego tak się stało. Jeden pin bezpośrednio do minusa z wyjścia a plus puścić przez małą diodę prostowniczą, o rezystor ograniczający wychył.
Jaka to dioda, jakiego koloru ta dioda? Jak podłączyłeś diodę bezpośrednio do baterii to nic dziwnego, że spłonęła. Niezbędny jest rezystor ograniczający prąd diody.
To niestety za mało. Musisz załatwić zasilacz o wydajności prądowej minimum 1A. Poza tym potrzebny będzie dodatkowy rezystor ograniczający prąd ładowania akumulatora do około 250mA.
To, co zbudowałeś, nazywa się dzielnikiem prądowym. Pierwsze co musisz zrobić to wstawić tam stały rezystor ograniczający prąd maksymalny diody, a dopiero później dać potencjometr do regulacji. A najlepiej to zrobić źródło prądowe np na LM317.
Najlepiej podziel te diody na mniejsze sekcje, np. po 8 diod, bo jak ci jedna się przepali to się zaszukasz na śmierć ;)) 1 sekcja to 10 diod + rezystor ograniczający i łączysz równolegle 10 takich sekcji Rezystor ograniczający: R=(Ucc-10*Ud)/Id Id - założony prąd sekcji diod (10-15mA) Ud - napięcie przewodzenia jednej diody przy prądzie Id (z katalogu)...
No to pozostaje kupić miernik lub improwizować. Do sprawdzenia półprzewodników wystarczy źródło napięcia, LED i rezystor ograniczający prąd LED do np. 5mA. Na tym zakończę, bo przyczynię się do powstania sekty improwizatorów. ;)
Pełna gaz to 4,5V pieczony to 0V. Można dać rezystor ograniczający prąd t samym napięcie. Ale pamiętaj to silnik BLDC. Szczotkowy można dowolnie. Tu niestety nie. Dlatego pisałem tylko o małym zakresie. Zmierz napięcie na wyjściu manetki gazu. I coś z tym pokombinować trzeba.
Tak możesz, ale rezystor ograniczający prąd musisz zastosować o odpowiedniej mocy. Jeśli zasilisz z 15V i przyjmiemy że podświetlenie pobiera te 200mA, to moc wydzielona w rezystorze wyniesie 2W. Nie przeocz tego problemu.
A dlaczego nie sam? Może lepiej zastosuj potencjometr wieloobrotowy i wtedy powinien on płynnie regulować... No rezystor ograniczający prąd to swoją drogą być jej nie spalił ale o tym z pewnością wiesz...
Pewnie,ze musi być rezystor ograniczający prad. Po co ma być ten rezystor. Nie ma nigdzie informacji, że trzeba go stosować przy przekroczeniu jakiś warunków. Można dla ciekawości włączyć mA, i zobaczyć jaki tam prąd płynie i czy nie rośnie prąd z temperaturą otoczenia. Ta dioda występuje, też w wersji 12V, gdzie 15V to napięcie maksymalne ale nie...
Wykorzystywany akumulator do testów to oczywiście ten sam? Możliwe (bez schematu można się tylko domyślać) że jest tam oprócz tranzystora zastosowany np.: rezystor ograniczający prąd i to jest powodem słabszego sygnału akustycznego, albo (można tylko dalej przypuszczać).
Diodę prostowniczą, np. 1N4007, następnie kondensator np. 470uF/16V następnie musisz dla diod dodać rezystor, który musisz obliczyć (to poszukaj), a do ładowania akumulatora też trzeba rezystor ograniczający.
Spali się i to z wielkim hukiem być może. W tym układzie potrzebny jest jeszcze rezystor ograniczający prąd płynący przez diodę. Przydałaby się też dioda prostownicza lub mostek, żeby prąd płynął w jednym kierunku. Obniż napięcie do 13V i zamiast diody włóż żarówkę samochodową a nie będzie niespodzianek.
No nie jest to najlepszy pomysł w telefonie sa układy które sterują ładowaniem aku Ewentualnie możesz podłączyć szeregowo rezystor ograniczający prąd i sprawdzać stan naładowania i temperatury baterii ale to dorażny sposób :-)
Witam Możesz go wysterować poprzez dzielnik napięcia złożony z 2 rezystorów: Nie musi być stosowany dzielnik napięcia. Wystarczy jeden rezystor ograniczający prąd diody transoptora. Możesz dać 1k wtedy prąd płynący przez LED będzie niewiele ponad 10mA, co powinno wystarczyć do właściwego otwarcia tranzystora. Można też dać rezystor 510ohm. PozdrawiaM.
Nie bezpośrednio 12V i nie tak duże napięcie. Napięcie sterujące należy podać przez rezystor ograniczający. Katalogowo stan wysoki podany jest dla 3,5V i prąd rzędu 25-30uA( max.50uA), a parametr" Input voltage (DC)" VIN= -0.5 ... +6 V . Profety są dedykowane do sterowania stanami logicznymi. Co prawda wejście ma jakieś zabezpieczenie w postaci diody...
Można by było spróbować , połącz je szeregowo, i ładuj ładowarką 5V/ od starego telefonu/. Dobrze by było wstawić szeregowo rezystor ograniczający prąd ładowania, jakieś 330 om/ ładować 10 h. Końcowe napięcie ładowania powinno być na poziomie 1.44V na ogniwo.
jak do ładowania akumulatora od samochodu to trafo,diody prostownicze ,rezystor ograniczajacy prad i jakis amperomierz o zakresie 0-6A a jak inny to napisz do czego -to co pisal moj poprzednik po co rezystor ograniczający, co to da??
Oryginalny włącznik jest 2-biegudnowy więc bez problemu można go wmontować w szereg przewodów sygnałowych, czyli piny 2 i 3 złącza XLR. Dla diody sygnalizacyjnej można podać napięcie z diody Zenera przez rezystor ograniczający około 1K
Ad6. Niektóre to przetwornice impulsowe. Wszystkie diody powinny mieć rezystor ograniczający, ponieważ muszą być sterowane prądem. Jeśli zależy Ci na dobrej regulacji jasności to proponuje założyć zamiast rezystora regulowane źródło prądowe (przetwornik napięcie-prąd). Tym bardziej, że z potencjometrem na 4W może być problem. O żadnych przeskokach nigdy...
Najprościej będzie jeśli ustawisz zasilacz na, powiedzmy, 6V i w obwód ładowania włączysz rezystor ograniczający prąd do 200-300mA. Nie wiem jakiej pojemności masz akumulator, ale podane przeze mnie wartości powinny być w miarę bezpieczne..... :) pozdrawiam
Do obliczeń trzeba wziąć wartość średnią wyporostowaną napięcia sieciowego, a nie skuteczną, wiec 207V/112kOm=1,84mA dla prostownika dwupołówkowego i 103V/112kOm=0,92mA dla jednopołówkowego. Pominąłem spadek napięcia na obciążeniu który należało by odjąć ale to tylko 1% różnicy. Moc strat to kwadrat napięcia skutecznego podzielony przez rezystancję...
Witam, muszę naładować kondensator 4700uF do 320-300VDC, nie nie pomyliłem się 4700uF. I tu pojawia się problem, przy tak dużej pojemności potrzebuje rezystora szeregowo z kondensatorem w tym celu zrobiłem softstart- układ czasowy który po trzech sekundach zwiera rezystor i kondensator jest już podtrzymywany na napięciu sieciowym po naładowaniu go w...
Czy ten schemat będzie działać ? ..to zależy co ma robić urządzenie oparte na tym schemacie Diod nie łączy się równolegle - każda musi mieć swój rezystor. Można dać każdej rezystor ograniczający prąd do 20mA - takie trzy gałęzie (diody z rezystorami) łączysz równolegle - i tam możesz dać już szeregowo potencjometr. Powodzenia august
Witam. Sygnał możesz podłączyć z przewodów głośnikowych, wystarczy szeregowo podłączyć rezystor ograniczający sygnał, wystarczy rezystor o wartości 50-100 ohm, jeżeli sygnał okaże się za duży zwiększ wartość tego rezystora, ważne nie możesz łączyć ze sobą przewodów głośnikowych (grozi uszkodzeniem radia, zresztą jak każda przeróbka). Pozdrawiam.
A może po prostu tak to zrobić. Sorki za beznadziejny schemat. Dodałbym jeszcze rezystor ograniczający prąd ładowania kondensatora. Przy dużych pojemnościach w tym połączeniu zasilanie chwilowo pracuje na zwarciu. Poza tym nie jest to "zdrowe" dla kondensatora. Pozdrawiam.
Pierwsza sprawa trzeba zacząć od sterowania. Stosuje się kilka metod zasilania ledów. Albo rezystor ograniczający - to raczej w ledach mniejszej mocy, albo sterowanie stabilizatorem prądowym. Inny fakt że mogą być tam wątpliwej jakości diody i będą padać jak muchy.
Dual - robił podobne. Prostota zrobienia zwrotnicy 3-drożnej. Coś ala Dual CL-130. Poszukaj czegoś lepszego niz Fonics. Podejrzewam, że tam masz 16cm głośnik a nie 20cm jak ten Fonics. Jakby przekrzykiwały go: te średnio i wysokotonowe, możesz zamontować w Nim rezystor ograniczający je.
Jeżeli połączysz diody szeregowo to napięcie potrzebne do zasilania wyniesie 9V a prąd 300 mA, możesz użyć zasilacza wtyczkowego ale o napięciu 12V/350 mA lub wyższym ale w szereg trzeba dodać odpowiedni rezystor ograniczający prąd. Dla 12V będzie 10Ω/1W.
Wylutować z płytki i podłączyć napięcie z baterii, akumulatora lub zasilacza. Tylko, że trzeba dodać diodzie rezystor ograniczający prąd co by diody nie spalić. Aha i napięcie musi mieć odpowiednią polaryzację tzn. plus do anody a minus do katody.
Zasadą jest, że (delikatne) styki kontaktronu nie powinny bezpośrednio, bez rezystora ograniczającego ładować kondensator, lub włączać/wyłączać indukcyjność (cewkę). Kondensator w pierwszej chwili włączenia "stanowi zwarcie", w teorii płynie nie skończenie duży prąd, i nastąpi wypalenie/sklejenie styków. Trzeba w szereg z kondensatorem dodać rezystor...
Witam Podciągnij pinb.0 rezystorem 10k do masy, powinno pomóc. A jeszcze lepiej przycisk podłącz do masy a pinb.0 pociągnij rezystorem do 5v i odpowiednio zmień program, ponieważ uC lepiej radzą sobie z wykrywaniem stanu niskiego. No i dodaj rezystor ograniczający prąd leda :D Pozdrawiam
Witam.Moze lepiej zostawic ten 7805.Na nim ma cyfrówka chodzić tak? Lepiej niech nie zakłóca +15V. Ewentualnie mozna przed jego wejściem dać rezystor ograniczający moc strat i wtedy owszem kondensator będzie potrzebny,ale nie 2,2uF raczej 10xwięcej. Zajrzyj tu; http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic31...
Zastąpienie jednego z tych rezystorów potencjometrem nie jest zalecane. Lepiej jest wybrać wartość jednego z rezystorów do uzyskania pożądanego prądu spoczynkowego , w przeciwnym razie przy przypadkowym ustawieniu potencjometru na minimum lub maksimum można uzyskać nieprzyjemną niespodziankę. Jeśli używasz potencjometru do regulacji prądu szeregowo,wraz...
LED podłączoną mam do wyjścia PWM - układ zasilany 5V. Czy konieczny jest rezystor ograniczający prąd diody jeżeli sygnałem PWM steruje w zakresie 0-60% czyli do 3V? Układy typu PWM przy zasilaniu LEDów nie sterują ich napięciem ale średnią mocą przekazywaną do diody. Napięcie nadal masz 5V. Rozrysuj to sobie na wykresie a zrozumiesz o co chodzi. Aby...
Chyba coś się dzieje z tymi nmosami podczas lutowania. Na świeżych sztukach na "teście diody" pomiędzy drenem a źródłem pojawia się napięcie tylko w jedną stronę. Na sztukach które wylutowałem napięcie pokazuje w obie strony. Dokładnie tego się obawiałem. Tego nmosa można zastąpić tranzystorem npn - musisz jednak dodać rezystor ograniczający prąd bazy.
Typowe napięcie przewodzenia białej diody to nieco ponad 3V. W taśmach 12V są po trzy diody w szereg co dale napięcie przewodzenia ponad 9V + niewielki rezystor ograniczający prąd. W taśmach 24V masz po 6 diod w szeregu, co już daje napięcie przewodzenia ponad 18V + rezystor. Możesz zapomnieć, że przy 12V się cokolwiek zaświeci.
To jest rezystor szeregowy ograniczający prąd obwodu pierwotnego. Działać ma również jako bezpiecznik i właśnie zadziałał. Poległ i świadaczy to o tym, że uszkodzeń jest więcej. Niestety.
Wysterowywujesz bramki, dając w szereg od anod diodę na odpowiednie napięcie zaporowe (np. 1N4007) w kierunku przewodzenia na bramkę, oraz rezystor ograniczający prąd załączenia bramki najczęściej 47 - 100 Ω dla niskich napięć - do spawarki na wtórnym będzie OK. Opłaca się raczej na duże prądy, gdy mamy jakieś stare zapasy do wykorzystania...
Takie czujniki mają różne warianty od najprostszych LED i fototranzystor, do wersji z układem scalonym (ta sama zasada działania ale inaczej się łączy z urządzeniem). Jeśli nie ma oznaczenia typu, to trzeba by pomierzyć napięcia, a może przeanalizować budowę układów które się z nim łączą, czy jest tam rezystor ograniczający prąd LED? czy może doprowadzenie...
To zamiast tranzystora Q1 daj transoptor i struj nim tranzystor o odpowiednio duzej mocy. Możesz też sterować triak bezpośrednio z wyjscia kostki 4020. Można tez sterować odpowiednio dobranym tranzystorem, tylko trzeba zastosować jakiś rezystor ograniczający napiecie podawane na noge R kostki 555. Pozdrawiam
Nie powinno się łączyć równolegle diod LED, bez oddzielnych rezystorów dla każdej diody. Nawet jak są z tej samej paczki, różnią się nieznacznie, dlatego nie będą świecić jednakowo. I może nastąpić zniszczenie najsłabszej z nich. Lepiej je połączyć szeregowo, licząc średnio 2V na diodę i zastosować jeden rezystor ograniczający prąd do np. 10mA.
Przecież dioda IR to rodzaj diody LED - napięcie przewodzenia każdej jednej będzie zbliżone, różnią się tylko mocą (a co za tym idzie prądem znamionowym). Przyjmij napięcie przewodzenia na ok. 1.7V sprawdź jaki masz tam rezystor ograniczający prąd i spróbuj wyliczyć o jakiej mocy powinna być pojedyncza dioda.
Emiter tranzystora podłącz do masy mikrokontrolera, a kolektor możesz podłączyć do A1 tak jak zaznaczyłeś lub do pinu wejściowego timera, by wykorzystać go do zliczania impulsów w czasie. Dioda powinna mieć rezystor ograniczający prąd. Dzielnik - wystarczy że policzysz dla wybranych parametrów: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzielnik_n...
Podświetlenie (tak jak każdą diodę LED) musisz podłączyć do zasilania przez rezystor ograniczający prąd. http://obrazki.elektroda.net/4_128602825... N.p. Dla Vzas=5V i Iak=18mA należy zastosować R=100Ω/0,125W (wartość standardowa); (wg. wyliczeń: 94,444Ω/0,0306W).
Można tak podłączyć, jednak szeregowo z każdy LED-em musi być włączony rezystor ograniczający prąd diody. Jeśli napięcie zasilające silniczek jest w przedziale 5-12V rezystor może mieć wartość między 470ohm - 1kohm moc 0,125 - 0,25 W. Czas pracy silniczka zapewne jest krótki, świecenie LED-ów może być niezauważalne. Może mały buzerek? , Dodano po 1...
Podejrzewam kolego że robisz podstawowy błąd bo łączysz szeregowo 5 czy tam 6 diod. Przecież wtedy napięcie się tak rozkłada że w życiu to nie zaświeci..Robi się wtedy dzielnik napięcia o zbyt niskich wartościach napięcia. Jeśli masz ich 6 to proponuję połączyć po 2 równolegle (otrzymując 3 pary) a wtedy trzeba by dać 2x mniejszy rezystor ograniczający...
Mam amperomierz i sądzę, że 1A przy połowie UB to za dużo. A Kolega na pewno ma w gniazdku 230V~, więc przy odrobinie ostrożności można to wyprostować, a nawet podwoić i puścić na ten gruby czerwony kabel (oczywiście przez rezystor ograniczający). Multimetr też ma prawie każdy - a Kolega nie podał wyniku pomiaru (pisałem, że można spróbować multimetrem).
Moim zdaniem jest to błąd przy robieniu zmiany Jakiej zmiany - co kolega ma na myśli? w szereg z potencjometrem powinien być szeregowy rezystor ograniczający Nic podobnego. Rezystor ograniczający już tam jest - to górny opornik 200 Ohm, który wyznacza prąd dzielnika I=1,25V/200 Ohm= ok.6mA - i taki prąd płynie przez opornik 1,8k czy podstawiony tam...
Witam ma listwe LED wymontowaną z telewizora. Na listwie jest 8 diod połączonych szeregowo. Napięcie zasilania to 26 V. W telewizorze zasilanie tych LED-ów jest zrealizowane na zasilaczu prądowym. To, że Ty zmierzyłeś i na nich odkłada się napięcie 26V, to nie znaczy, że podłączenie do zwykłego zasilacza o takim samym napięciu, zagwarantuje im długie...
A ja zawsze myslałem że jak damy rezystor ograniczający prąd to zabezpieczamy LED'a ;) Do dokumentacji zajrzę ;) W sumie na LED'ach mocy nic nie robiłem ;) stąd moją wiedze z LED;ów zwykłych przeniosłem wprost na LEDy mocy :) Zresztą nawet w linku z pierwszego posta schemat jest prosty jak budowa cepa i nie ma tam źródła prądowego.
Jeśli mnie wzrok nie myli, to transformator ma jedno uzwojenie z wyprowadzonym środkiem względem którego napięcia wynoszą 22 - 23 V. Wydajność prądowa? 2 x 200 mA może być odpowiednie. Teraz uzwojenie żarzenia. Raczej nie kupisz transformatora z takim uzwojeniem. Znając prąd żarzenia można by dobrać rezystor ograniczający i wykorzystać trafo z uzwojeniem...
LM317L jako źródło prądowe, Jedno z lepszych rozwiązań: [url=http://mikrokontrolery.blogspot.com... Lecz czy w tym przypadku warto "kombinować" ?. Do podświetlania (LED) można wykorzystać napięcie 16VDC (punkt "A" na schemacie) oraz GND. (rezystor ograniczający prąd LED) :!:
Kolego to nie rezystor a bezpiecznik ! Co za głupoty kolego wygadujesz. Jest to rezystor ograniczający prąd ładowania kondensatorów E100 i E101 (prawdopodobnie 4,7µF/400V bo słabo widać ze zdjęć) oraz zabezpieczający inne elementy przed zwarciem ze strony układu LNK 364. Wspomniany układ do wymiany, wspomniane elektrolity do wymiany, żołty MKP...
Kolego trochę źle liczysz. W połączeniu takim jak twoje tzn. równolegle na każdą z baterii podasz napięcie 12V 15A ograniczone jedynie rezystorem. Jeżeli już tak bardzo chcesz ładować je z zasilacza komputerowego to połącz je w szereg to znaczy -jednej baterii z + następnej i tak dalej i napięcie podaj na końce powstałego w ten sposób układu. No i oczywiście...
Kiedyś spotkałem się z LCD w którym trzeba było przylutować sobie rezystor SMD ograniczający prąd podświetlania, bez tego nie świeciło.
Nie każde tranzystory mają takie same napięcie przebicia i w tym jest cały problem. Nie bedzie Ci to nigdy migać jak tranzystor będzie wysokonapięciowy lub bedzie miał wartość napiecia przebicia większą niż napiecie zasilające układ. Wartość kondensatora i rezystora wpływa na stałą czasową tego obwodu a co za tym idzie częstotliwość migania diody. A...
No tak ale jeśli będziesz mierzył względem minusa baterii to będziesz miał plus albo 0. Innaczej mówiąc podłączysz diodę led do com i katodę do minusa baterii + oczywiście rezystor ograniczający prąd LED. Dioda będzie się zaświecała co 15 minut i gasła na tyle samo. Napisz co chcesz zrobić a będzie łatwiej Ci podpowiedzieć.
Witam wszystkich. Posiadałem wiekowy prostownik eltron B12/2,5/06072 jeszcze na mostku selenowym który nie działał. Oto jego schemat: http://obrazki.elektroda.pl/3129266300_1... Reanimowałem go wstawiając zamiast mostka selenowego mostek greatza 6A na radiatorze ze starej karty graficznej. Uzwojenie wtórne trafo było niesymetryczne,...
Witam 5 rzędów po 4 sztuki wychodzi, że na rząd idzie 20 mA , 15-16 V Co w sumie daje 100 mA, 15-16 V Do tego na każdy rząd powinien być rezystor ograniczający prąd dajmy na to ok. 250 Ω. Na rezystorze przyjmujemy spadek napięcia 5 V co w sumie daje 20-21 V i 100 mA. Taki zasilacz jak najbardziej da radę, tylko trzeba zadbać o rezystor, żeby nie...
Przypominam, że w instalacji jest 24V i LEDy też są przystosowane do napięcia 24V, także wysokość napięcia nie stanowi tutaj istoty problemu. To właśnie główny problem ponieważ po wyprostowaniu będzie 24V *pierwiastek z 2 odjąć spadek na mostku czyli około 33V. Pozostaje dobrać przetwornicę, albo w szereg więcej diod, albo dobrać rezystor ograniczający...
Sposób z diodą jest jak najbardziej praktyczny, do diody musisz dodać rezystor ograniczający prąd około 1kΩ. A co do włączani świateł lepiej jest zamontować jakiś układ, któy sygnalizuje że trzeba włączyć światła oraz wyłączyć, np. jakiś sygnalizator dźwiękowy i do tego kontrolka. Układ przy włączeniu zapłonu załączałby się na krótko, a po wyłączeniu...
Led jest wpięty prawidłowo, tylko trzeba rezystor ograniczający dodać. LED w roli kontrolki ładowania jest bez sensu bo oszczędności prądu zero a trzeba się nakombinować z rezystorami i odprowadzeniem ciepła. Led się prawidłowo zaświeci tak jak i żarówka w tym miejscu. http://obrazki.elektroda.pl/4089141700_1... Tylko led jak i diody...
Przede wszystkim, to jest tylko czujnik/wyłącznik na określoną temperaturę, a nie żaden gotowiec. Do niego wystarczy tylko podłączyć diodę LED i rezystor ograniczający, i to wszystko zasilić. Wykorzystanie tranzystora, tego "pracującego" na radiatorze, będzie skomplikowane, bo i tak trzeba będzie mieć jakiś "wzorzec" temperatury, i bez dodatkowej elektroniki...
1) Potrzebuję schematu wyprowadzeń trafopowielacza. Ktoś może pomóc? Jest taka firma HR Diemen która dostarcza zamienniki trafopowielaczy, 13929014A ma u nich odpowiednik HR 8864: http://www.hrdiemen.com/reparation/flyba... Czy dioda WN jest z kablem? Trafopowielacz ma diody _w_środku_, na końcu przewodu WN jest kapturek i czasem (nie zawsze)...
Wartości rezystancji w tym układzie są takie, że np. chwilowe zwarcie nie powinno nic uszkodzić. Wyjątkiem jest wielosekcyjny rezystor drutowy ograniczający prąd żarzenia lamp. Jego faktycznie jest łatwo spalić i później jest dramat. Trzeba dolutowywać rezystory cermetowe do wyprowadzeń starego.
Zwiększę rezystor ograniczający prąd Led w dwukropku może coś pomoże.
Nie mając odpowiedniej ładowarki, nawet nie próbuj, bo skończy się to źle dla telefonu. Możesz ewentualnie naładować samą baterię ładowarką do e-papierosów, którą można kupić za 5zł. Oczywiście musisz otworzyć ładowarkę, zdemontować gwint i przyłączyć się bezpośrednio do baterii, zachowując odpowiednią biegunowość. Uwaga też dla niektórych modeli ładowarek....
Ta jest ciut większa, ale możesz ją zastosować, obyś tylko biegunów nie pomylił. Ms621fe 3V Według karty technicznej producenta tego miniakumulatora (firma Seiko) dla ograniczenia prądu przy napięciu ładowania 3,3V należy wstawić rezystor ograniczający prąd o wartości 620 ohm lub większy. Dokonując pomiaru na płycie mojej FP HC-900LTE, rezystor ograniczający...
Witam A jakie napięcie i prąd chcesz mierzyć? Jeśli masz ogniwo fotowoltaiczne i chcesz mierzyć energię którą ono dostarcza to powinieneś mieć to podane. Z jakiego napięcia masz zasilany mikro-kontroler? Dzielnik napięciowy musisz dobrać tak żeby nie dawał wartości większej niż napięcie zasilania mikro-kontrolera. Dodatkowo daj rezystor ograniczający...
Witam, rozumiem, iż chcesz z owych przełączników wykorzystać isniejące w nich LEDy? Z opisu jasno wynika, iż mają one dobrany rezystor ograniczający prąd LED do napięcia zasilania 6 V , ale jak je zasilisz z napięcia 5 V to nie dużo stracisz na jasności, ponieważ wewnętrzny rezystor (dla 6 V ) dobrany jest dla wartości prądu LED ok. 22,5 mA . Pozdrawiam
1. Gdzie najlepiej włożyć diodę informują o włączeniu? Między V+ a GND. Pamiętaj aby dodać rezystor ograniczający prąd diody. Zasilanie będzie z baterii i nie chciałbym, żeby szybko jadło baterię nawet przy wyłączeniu Więc dodaj włącznik od baterii do V+. 3. Taki przełącznik jest dobry? Jak najbardziej.
Witam, pasek led Ten pasek ma wbudowany rezystor (rezystory) ograniczający pobór prądu przez diody?? Powinieneś zastosować przełącznik trój pozycyjny (1, 0, 2,) tak jak na foto. Pamiętaj o zastosowaniu radiatora na regulatorze. Zastosuj L7808CV. http://obrazki.elektroda.pl/9182346400_1...
Zacznij od poczytania noty katalogowej tego układu, jest na stronie atmela. W szereg z diodą obowiązkowo rezystor ograniczający prąd, aby nie przekroczyć prądu, nie tylko diody, ale też prądu portu, łatwo wyliczyć z prawa Ohma. A na portach P1.1 i P1.0 to jest komparator, a nie przetwornik ADC, musisz go obudować elementami i oprogramować, wtedy można...
Dobrym zabezpieczeniem byłaby dwukierunkowa dioda lawinowa ale produkują je na najniższe napięcie przebicia 6,8V. W przypadku zabezpieczenia 5V, wystarczy pomiędzy linią a wejściem odbiornika rezystor ograniczający prąd diody i zwarte wejście odbiornika z masą diodą zenera 5V. W przypadku pojawiewnia się przepięcia zgodnego z potencjałem sygnału dioda...
rezystor ograniczający zwarcie rezystor ograniczający prąd mostka dławik ograniczający
zasilacz impulsowy startuje katalizator wydech czujnik biegu wstecznego
początkujący elektronicy faac740 fotokomórki
Rezystancja czujnika temperatury Saeco Lirika: wartości i pomiary Termistor NTC 886985101010 w ekspresach Saeco