Nie trzeba. napięcia są stabilizowane, jeśli tylko wydajność prądowa zasilania będzie większa niż zapotrzebowanie urządzeń to wszystko będzie prawidłowo.
Laptop zatem 45W, modem 12W, router 5,4W, w sumie 62,4W. Niby fajnie. Od biedy Routerowi możesz dać po prostu stabilizator scalony LM7809 i stracić w sumie 7,2W na router co tragedią nie jest, zwłaszcza, że do chłodzenia nie potrzeba mu niczego szczególnego. Dla laptopa jednak musisz zrobić przetwornice podwyższającą, która 100% sprawności nie ma. Ot...
Pytanie brzmi, czy jeżeli mam dwa wejścia do MPPT1, to mogę zmostkować połączenie pierwszego stringu, aby rozdzielić napięcie na oba wejścia? W ten sposób rozdzieliłbyś tylko prąd podawany ze stringu na dwa. Napięcie stringu pozostałoby takie samo. Czy zostaje tylko demontaż dwóch paneli, aby obniżyć napięcie stringu, bądź demontaż jednego i rozdzielenie...
Tak jak kolega pisze, lepiej rozdzielić napięcia, np. sterowanie z 24VDC przełącza 230 lub sterowanie z 230 przełącza 24VDC, dobieramy - wiadomo do obciążenia z zapasem. Pozdrawiam Rafał
DidkuPL napisał: jak mam to zrobić?! Odpisałem Ci "przede wszystkim dobrze". Zamieściłem schemat (przykładowy bo można zrobić to na wiele sposobów). Życzysz sobie jeszcze czegoś? Tak, zbudowania układu i wysłania pocztą z instrukcją obsługi :)
HD44780 działa na 3,3V, musisz tylko na płytce wyświetlacza rozdzielić napięcie zasilania sterownika i zasilanie podświetlania, u mnie jest to taka kropelka cyny albo rezystor 0ohm, wtedy na nóżki 1,2 podajesz 3,3V a na 15,16 podajesz 5V na podświetlanie, u mnie tak działało. Jeśli oczywiście problem jest w sprzęcie a nie w programie :)
Albo szukać zasilacza mającego wyjścia 5V i 12V o odpowiedniej mocy (prądach). Jest proste wyjście, użyć zasilacza AT lub ATX. Z drugiej strony wolałbym nie doprowadzać 230V do wnętrza obudowy. Doprowadzisz do gniazda zasilacza w obudowie.
Masz rację problem jest w braku ujemnego napięcia, jedna z diod jest odwrotnie niż inne i to ta dioda jest odpowiedzialna za ujemne napięcie. W napięciu przemiennym występuje przemiennie dodatnie napięcie i ujemne a te diody mają za zadanie rozdzielić te napięcia aby napiecie ujemne i dodatnie leciało tam gdzie trzeba to tak w uproszczeniu. Nie obejdzie...
Nic Ci to nie da, przetworniki na karcie muszą być zasilane z tego samego napięcia co potencjometry w joysticku, rozdzielenie tych napięć w najlepszym przypadku doprowadzi do całkowitej destabilizacji odczytu.
Możesz jedynie rozdzielić baterię na ogniwa, żeby dostosować napięcie do urządzeń niskonapięciowych 48V. Szukaj inwerter hybrydowy 3 fazowy.
Televes 543503 zdjęcie w schemacie Nie przejmuj się takim drobiazgami . Pewno jest to napięcie z urządzeń podłączonych "potraktowane przez miernik" jako stałe. Zobacz na zmiennym i wszystko się wyjaśni. Napięcie nie powinno się cofać kablem sygnałowym. Ty widziałeś aby " cofanie " było "szczątkowe" ?
Napięcie stałe która pojawia się w instalacji antenowej w momencie podłączenia zasilacza zostaje zwarte przez podłączenie drugiego TV przez wejście antenowe, musisz odseparować ten telewizor od tego napięcia.
rowniez jak dezmontnikus nie zabardzo orietuje sie w temacie.. ale wystrczy zrobic dzielnik napiecia z rezystorow. tu masz przydatny link http://www.edw.com.pl/ea/dzielnik.html wiec jak pod r1 podstawisz 6omow a pod r2 9omow TO napięcie U2 wyjdzie ci 4,8V tak jak chciałeś ;)) wiec jak pod r1 podstawisz 6omow a pod r2 2omow TO napięcie U2 wyjdzie ci...
Zadaniem modułu jest rozdzielenie napięcia poprzez włączenie świateł i ich zgaszenie. Co przez to rozumiesz?
Najbezpieczniej będzie, jeśli uC i czujnik zasilisz z tego samego zasilacza. Napięcia zasilania rozdzielić na stabilizatorach, a masa wspólna. Znaleźć datasheet czujnika, lub wybadać wyjście oscyloskopem.
Witam! Chodzi koledze o coś takiego: http://obrazki.elektroda.net/3_125493886... Robi się to tak: Najpierw klikamy na przycisk z ikonką R2 (symbol rezystora) 10k Są dwa takie same, po najechaniu na nie kursorem jeden ma atrybut: "NAME" a drugi: "VALUE" Klikamy na VALUE i następne na element którego oznaczenie chcemy zmienić. Wyskakuje komunikat, klikamy...
dlaczego się tak stało? Prawdopodobnie sprawdzałeś to neonówką. Przed rozdzieleniem żyły były blisko siebie i zadziałało sprzężenie pojemnościowe między nimi i dlatego neonówka świeciła na obydwóch żyłach. Po ich rozdzieleniu, sprzężenie pojemnościowe zmalało i w wolnej żyle indukowane napięcie spadło, neonówka przestała świecić.
Spróbuj rozdzielić napięcia dwoma acarami z uziemieniem
Wielkie dzięki o coś takiego mi właśnie chodziło:) Czyli dobrze myślałem z tym że Dell rozdzielił napięcie żeby się styki nie grzały:) Pozdrawiam.
(at)balonika3 Pewnie próbuje połączyć żółty z czerwonym przy radiu zamiast rozdzielić podtrzymanie i napięcie pracy...
Ja bym rozdzielił napięcia zasilajace Arduino od zasilania silnika.Jeśli masz schemat to go umieść ,wtedy można by było lepiej ocenić to rozwiązanie.
Witam posiadam transformator który ma 1x23.2V jaenak potrzebuje zasilić ni układ który wymaga 2x11.5V w jaki sposób mogę rozdzielić napięcie w tym trafie ?
Aha :D myslałem że chcesz rozdzielić. :) To łączysz 2 kable i sprawdzasz napięcie, oczywiście pierwotne przez żarowkę, jeśli będzie 64V to dobrze, jeśli będzie 0V to zamień jedno z uzwojeń.
Po to aby rozdzielić napięcie stałe na potencjometrach i źródle sygnału. -----mam je podpiąć z każdym z linii sygnału wejściowego do masy?--- NIE. Musisz je łączyć szeregowo w linii sygnału.
Aby rozdzielić napięcie termopary na dwa wyjścia należy zastosować jakiś wzmacniacz który może być w najprostszym przypadku jakimś wtórnikiem. Niewiem czy mój pomysł jest dobry ale nalezy przemyśleć tą propozycję. Pozdrawiam.
Dobra, pośpieszyłem się. Nie wyznaczyłeś napięcia w drugim przypadku na rezystancji R1, tylko na rezystancji zastępczej R13. Musisz rozdzielić te rezystancję. I wydzielić spadek napięcia. A znaki są zależne od kierunku przepływu prądu na tych rezystancjach, a co za tym idzie, kierunku spadków napięć (przeciwnych do przepływającego prądu).
Mam taki problem potrzebuje rozdzielić napięcie 12V DC na 3 po 4V DC. Nie chodzi o to,by na każdym kanale było 4V tylko jak np. podłącze miernik do 1 i 2 to błędzie 8V.
Przy powolnym spadku napięcia na cewce przekaźnika kotwica puszcza bez żadnych drgań. Drgania występują wtedy, gdy zmiany prądu obciążenia (J2-J3) wpływają na napięcie zasilania (J1). Proponuję zasilić układ (J1) napięciem stabilizowanym lub rozdzielić napięcia zasilania i obciążenia.
Ładowarkę mam cztero-kanałową (kanały są niezależne). Potrzebuje do niej niezależnego zasilania 4x 10V. Sposób z transformatorem jest mi znany. Myślałem, że można w prosty sposób elektronicznie rozdzielić napięcie stosując jedno uzwojenie wtórne transformatora. Może jakieś dalsze pomysły? Z góry dzięki.
Sprawdź czy stały plus na centralce ZC nie zanika podczas zamykania i otwierania. W lewym progu kierowcy bliżej słupka "A" znajdują się złącza, takie fabryczne zagniatane rozdzielenie napięcia - kilka przewodów zagniecionych w rurce i zaizolowane w termokurczliwą otuliną. Dotyczy to również przewodów czarno/czerwonych i czarno/żółtych
Autotrafor to jedna cewka z odczepami nawinięta na rdzeniu.Wszystkie prawa obowiązujące trafory obowiązują w autotraforach.Wadą autotraforów jest brak galwanicznego rozdzielenia napięcia wyjściowego od sieci.Jak łatwo zauważyć,poszczególne odczepy mogą być nawinięte drutem o różnej grubości(aby zapewnić żądany pobór prądu).
Ja nie mam za to mój tato który mi pomoże ma dość duże ale nie zna się na nowoczesnych układach. To co zna to przeszłość której się już praktcznie nie używa i więcej z nią kombinacji niż z obecnymi układami. A jak mogę rozdzielić napięcie aby do uC dochodziło tylko 6V a do silniczka i reszty 12V
Witam. Czy da się zasilić ten układ z transformatora 1x20V i rozdzielić to napięcie? Chodzi mi o zrobienie sztucznej masy. Dziekuję i pozdrawiam.
Przede wszystkim: dla tak niskich napięć wejściowych i dużej rezystancji potencjometru wskaźnika poziomu paliwa, musiałbyś rozdzielić napięcie zasilające od mierzonego - układ zasilić z zewnętrznego źródła, czyli + i - podłączyć do akumulatora samochodu, a na wejście (tutaj katoda diody zenera) podawać sygnał z baku. Pierwsza dioda, aby reagować na...
Prościej na pewno by było kupić wszystko gotowe ale tu chodzi o satysfakcję z wykonanej pracy. Teraz jestem na etapie robienia ramion dwa już mam gotowe. Cała rama będzie aluminiowa zostały jeszcze dwa ramiona i środek łączący je oraz zaprojektować i wytrawić płytkę ogólną do rozdzielenia napięcia na silniki i wraz z układami na ne555 zmieniającymi...
A tak teoretycznie przy standardowym drucie nawojowym przy jakim V może być problem (przebicie ?? Tego nie wiem. Dawno temu jak nawijany były cewki to każda warstwa od następnej była izolowana przekładką, żeby zminimalizować przebicie miedzy warstwami. Może ten myk z rozdzieleniem przejdzie przy napięciu 12V i nic się nie stanie, ale już przy 48V z...
Dobrze "prawisz" # LeDy, ważne co, jak i z czym łączysz oraz jaką antenę zastosujesz do swojej lokalizacji oraz potrzeb instalacji. I tu nie chodzi o teoretyczne rozważania ale o praktykę popartą teorią. A ten zaproponowany trójnik nie zasługuje na miano splittera. Trzy druciki "sklejone" kroplą cyny nadają się jedynie do rozdzielenia napięcia a nie...
Tak. Regulację napięcia masz rozdzieloną na dwa manipuladła. Regulacja pierwszym to duży przyrost wartości w funkcji ruchu, regulacja drugim to sytuacja odwrotna. Pozwala to dokładnie ustawic oczekiwaną wartość.
Bardziej myślałem o tym, że jest tam odpowiednie napięcie, przewód PEN mogę rozdzielić w rozdzielnicy.
Ten transformator jest wyjątkowym unikatem, bez rozdzielenia napięć 400 VAC z resztą wyjść.
W takim układzie lepiej rozdzielić galwanicznie napięcia "przemysłowe" od napięcia zasilania mikroprocesora przy użyciu transoptora np. LTV817 + 2 oporniki.
ad 1.) Powinno się rozdzielić napięcia sterujące od napięć operacyjnych dla modułów. A to ze względu na fakt, że napięcia sterujące lecą hen daleko, albo są strasznie zaśmiecone od przeróżnych przekaźników, etc. Pod warunkiem,że napięcie pochodzi z jednego zasilacza.Rozdzielić obwody bezpiecznikami podłączonymi z kednej strony do jednej szyny 24V....
Dla wymiaru prądu przez R14 wykorzystaj prawo Oma.Należy wymierzyć napięcie na tym rezystorze i rozdzielić jego na opór, otrzymasz prąd w miliamperach.Przytoczę przykład.Napięcie na rezystorze R14 jest 15V, opór rezystora 200 om (0,2 kom), wtedy prąd będzie 15: 0,2=75ma.
Witam. Z tym wyświetlaniem zera, to sprawa oscylatora - nie pracuje. Zakładając, że scalak sprawny (i tranzystory) - złe pojemności lub uszkodzony rezonator. Jeśli idzie o prąd diod, to jest to dziwne. Zwiększenie napięcia musi spowodować przepływ większego prądu przez diody (Ciągłe 6mA - hmm..). Może niewydolny zasilacz? Można po kolei zewrzeć C-E...
Da radę. Bez użycia diod prostowniczych, powodują one spadek napięcia dosyć znaczny jak dla 5V (da się zauważyć).
Tak zrobię :) Lubię czytać książki :) Szczególnie jak są wyjaśnione łopatologicznie ( a domyślam sie że tak jest ;) ) Zdaje się ze wiem już co może być przyczyną niepowadzenia. Powód dosyć banalny. Zastosowałem 8 akumulatorków AA, ale one dają napięcie około 10,4V Dodałem jeszcze 3 i usłyszałem szum. Niestety szybko padły i póki co się lądują i nic...
Witam! Mam problem z transformatorem 1000W/24V. Transformator w stanie jałowym grzeje się, jakieś 2'C na 30min. ale przy 45'C uzyskuje równowagę cieplną. Transformator jest na napięcie 230V i takim też jest zasilany. Transformato jest umieszczony w metalowej rozdzielcie. Napięcie po stronie wtórnej to równe 24V - zastanawiam się, czy nie powinno być...
Po prostu użyj sądy z dzielnikiem napięcia np. 1:100 i spokojnie możesz grzebać w zasilaczu po stronie napięć wysokich. Jeżeli chodzi o rozdzielenie masy (może nie jest to najlepszy sposób), odłącz uziemienie w oscyloskopie.
Nie o to chodzi.Mnie raczej chodziło o rozdzielenie napięć na zmienne do świateł i stałe do ładowania akumulatora jak na tym rysunku.
Może zajrzeć do środka lampy - może ma np. 2 listwy w szeregu, wtedy można je rozdzielić i zastosować driver na połowę napięcia co będzie łatwiejszym zadaniem :)
Dziękuję za odpowiedzi. Teraz rozumiem :) Mam jeszcze jedno pytanie. Mam zamiar zasilać układ z akumulatora (12V). Część analogową chcę zasilać z 5V, a cyfrową z 3.3V. Co będzie lepszym rozwiązaniem: a) zastosowanie dwóch stabilizatorów - każdy osobno zasilany z akumulatora b) zastosowanie stabilizatora na 5V i rozdzielenie napięcia wyjściowego z tego...
Obawiam się że Kolega nie rozumie tematu. Sygnały można rozdzielać na dowolną ilość odbiorników pod warunkiem że oporność (impedancja) wyjściowa stopnia poprzedniego jest dużo mniejsza niż oporność wejściowa odbiorników. TL072 oczywiście może dać na wyjściu napięcie o tej samej wartości co napięcie wejściowe (układ wtórnika - wejście "-" należy podłączyć...
Witam, kupiłem ostatnio transformator toroidalny. Dotychczas byłem przyzwyczajony do tradycyjnych transformatorów o napięciu np. 12V-0V-12V-0V. W toroidzie jest jednak 1 "zero". Niestety brakuje mi 1 uzwojenia o odp. napięciu by zasilić stabilizator 12v, który z kolei zasila chłodzenie (wentylator 80mmx80mm 12V 0,15A) i regulacje barwy dźwięku. Mam...
Dlaczego użyłem generatora sinusa, cóż, wyszedł mój brak wiedzy w obsłudze tego programu, nie potrafiłem dojść do tego jak zrobić wolno zmienny sygnał sterujący napięciem wyjściowym by zaobserwować zachowanie przy różnych napięciach. Co do reszty układu, jeszcze będę myślał nad rozwiązaniem problemu nie działającej stabilizacji prądu. Ostatnio w EdW...
Mi gogle na zapytanie audio digital potentiometer znalazł DS1882. Nie możesz całkowicie rozdzielić mas, jeśli je rozdzielisz to jak zapewnisz żeby napięcia mieściły się w katalogowych zakresach? W TME prawie nic nie ma. Same pustki w magazynie. Z tanich potencjometrów z symetrycznym zasilaniem masz MCP41HVxx
Niestety płytka jest tak zbudowana że nie da się rozdzielić zasilania.
Witam I wszystko się zgadza. Tylko trzeba rozdzielić pojęcia, napięcie i prąd. Zastosowane tam układy wytrzymują do 18V, czego nie wolno nigdy przekroczyć, a prąd jeżeli wydajność zasilacza będzie zbyt mała, to i napięcie ci przysiądzie tak, że nie uzyskasz spodziewanych rezultatów. Pozdrawiam.
Urządzenie składa się z dwóch części: moduł elektroniki i część zegarowa, której praca jest podtrzymywana wlutowaną bateryjką. Po rozdzieleniu tych części (brak napięcia na cewce przekaźnika), jego styki główne rozwierają się. https://obrazki.elektroda.pl/7862142000_...
Witam! Jest możliwość realizacji takiego zasilacza, pod warunkiem rozdzielenia napięcia wyjściowego na np 4 zakresy przełączane odczepami transformatora sieciowego. Byłoby to wówczas 0 - 7 V; 6 - 14 V; 12 - 20 V i 18 - 30 V. Przy odpowiednim dobraniu napięć wyjściowych z transformatora zasilającego można by uzyskać żądany prąd 10 A, przy umiarkowanych...
Po pierwsze: Miernik do ręki i sprawdź napięcia zasilacza (przede wszystkim +12V i +5V) ale te na złączu ATX też!
Dzięki ;) Moje trafo ma 4 przewody na wtórnym, po dwa na każde uzwojenie, więc można łączyć jak kolega (at)LA72 , tylko u mnie widzę potrzeby, bo trafo ma 2x8,33A a to i tak grubo ponad górny limit który sobie założyłem ;) Pozdr Faktycznie nie zauważyłem 4 przewodowego toroida. Przy toroidzie możesz tylko łączyć napięcia. A jakieś uzasadnienie tej...
Czym zasilona? Co w niej się znajduje? Chciałbym z skrzynki ( A ) doprowadzić napięcie do oświetlenia wokół działki tylko czy można rozdzielić przewód PEN z skrzynki ( A ) na PE i N do wykonania oświetlenia ? Czy muszę poprowadzić przewód do oświetlenia z wiaty ? Jeżeli twoja to możesz.
W schemacie jest wskazane napięcie DC na wyjściu mostków prostowniczych . Dla obliczenia napięcia AC na wejściu mostków rozdziel napięcie DC na 1.41 i dodaj 2V, które upadną na diodach mostku. Dla przykładu - napięcie zasilania koncowky symetryczne napięcie DC +- 33V. Napięcie wtórnego uzwojenia złoży 33/1.41 = 23.4+2 = 25.4V ( 25.5 ) V. Uwzględniając,...
Są takie rozdzielacze. Wszystkie rozdzielacze sygnału satelitarnego podają napięcie od tunera w kierunku konwertera.
Schemat na którym mam wartości dodatnie i ujemne nie jest schematem który chciałem wykorzystać ale idee rozdzielenia napięcia wyjściowego na dwie wartości :D Prawdę mówiąc zastanawiałem się nad tym sposobem z electronics-lab. Zastosowana dioda Zenera w twoim schemacie jest na 5,6V trzeba by zastosować mniejsza, bliższa napięciu referencyjnemu L200 A...
No właśnie u mnie też tak się dzieje ale to jest właśnie ten moment, w którym możesz zadecydować czy jednak chcesz lub nie chcesz frezowania (bo niektóre firmy sobie doliczają 10% do ceny płytki za frezowanie :D ) Sam czasami zamiast frezu do rozdzielenia wysokiego napięcia od niskiego używam wierteł 2mm bo np Unidruk nie liczy nic za ilość otworów...
jak skoro PE i N mają połączenie na szynie ,mogą mieć różny potencjał elektryczny. Między szynami nie będzie różnicy potencjału. Różnica będzie na trasie przewodu w oddaleniu od szyn. Przewodem N płynie prąd roboczy powodując na jego długości jakiś spadek napięcia, natomiast przewodem PE prąd nie płynie (w warunkach bezawaryjnych), dlatego na całej...
Kolego grzeziu, nie miałeś niestety racji. Rozdzielenie nic nie dało ... W momencie kiedy napięcie dochodzi do 600 V następuje wyłączenie falownika. Pytanie do znawców: czy falownik faktycznie nie "uciągnie" 15 paneli? Czy może być jeszcze jakiś inny problem? Miałem zamysł podłączyć wiosną do drugiego obwodu jeszcze 10 paneli, a tu wychodzi na to, że...
Niedawno na elektrodzie był temat dotyczący mierników analogowych. Mają one nadal sporo zwolenników, natomiast nawet ten artykuł pokazuje jak dobry jest taki tani miernik za przysłowiowe 10 złotych - oczywiście jeśli tylko posiada wymagany rodzaj i zakres pomiarów. Ciekawe jak na analogowym ustroju odczytać subtelności że mierzony rezystor ma 10,065k...
No to trzeba szukać po omacku :-). Ja na początek odłączył bym wyświetlacz i zrobił próbę. Jeżeli to nie poskutkuje to odpiołbym CZ1, CZ2, CZ3 .... i zrobił próbę. Być może do tych prób bedzie trzeba zmodyfikować program. A tak właściwie to co jest podłączone do CZ1, CZ2, itd. ? A puściłeś przewody zasilające silnik zdaleka od reszty? Dodano po 4 Ciekawą...
Tak to nie będzie działać. Dwa łączniki (wyjście) masz połączone razem i każdy z nich będzie załączał dwa ciągi połączonych lamp. Nie było by prościej rozdzielić te lampy, jako dwa niezależne obwody. Lampa (szereg lamp) plus dwa łączniki schodowe.
Router powinien załatwić Ci sprawę bez problemu, ja ma w konkurencyjnej sieci tak zrobione już rok, jest nas trzech podpiętych i zaden nie narzeka wszyscy jesteśmy zadowoleni. Naprawdę żadnych problemów, czasami, ale to naprawdę rzadko ( w ciągu roku cztery razy) zawiesiła się sieć, wystraczyło tylko wyłączyć napięcie, wyjąć wtyczkę z gniazda i wszystko...
Na start chciałbym powiedzieć, że to mój pierwszy post, więc witam wszystkich użytkowników :) Mam nadzieje, że nie zjecie mnie za moje herezje napisane poniżej (trochę mam wrażenie, że plotę głupoty, ale kto pyta - nie płaci za malinke dwa razy :) ) Trochę przeglądałem wasze forum, widzę, że jest tu masa specjalistów, a mi w tej chwili trochę ciężko...
...nawet przy braku zasilania uziemienie w gniazdkach nadal działa? Dokładnie tak być powinno. Czy to ma sens i czy są takie przejściówki? Nie, to nie ma sensu. Przy awarii sieci elektrycznej... Dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem problemu są dedykowane do tego celu urządzenia awaryjnego podtrzymywania napięcia.
Podłącz + i - pod Molexa, styki C i NO pod piny włącznika do płyty, nic nie mostkuj. Potwierdzam. Podświetlanie włącznika do jakiego napięcia jest dostosowane?
Chcę uzyskać maksymalną wydajność możliwą na obu stringach, w szeregu są jeszcze większe straty niż równolegle je podłączając. MPPT mam Volta 40A z Bluetooth, ale raczej nie potrafi rozdzielić różnych napięć paneli, bo z 34V spada mi na 19V na silniejszym stringu wtedy. Po podłączeniu dwóch MPPT do zestawu akumulatorów, jednemu MPPT spada ładowanie...
Dzięki :) Ale o ile się nie mylę, to są to stabilizatorki trójnóżkowe... To oznacza, że jeśli wstępnie rozdzielę napięcie oporowym dzielnikiem, to większy pobór z jednego kanału (co jest całkiem realne, jeśli cyfrówkę puszczę na 0 +5v5, a wzmacniacz na wszystkich trzech), to dzielnik oporowy rozjedzie się lepiej niż kolejka na niesprawnej zwrotnicy...
Po prostu jedno napięcie potrzebne jest do zasilania cewek przekaźników i transoptorów i tranzystorów je włączających. Drugie napięcie potrzebne jest do wysterowania transoptorów. Rozdzielenie tych napięć przy odpowiednim projekcie płytki drukowanej i odpowiedniej wytrzymałości napięciowej zapewnia separację galwaniczną jak już pisałem wcześniej.
Nie jest. Do sprawdzania końca konwersji stosuje się bit ADSC. To że masz zero wynika z przeprowadzania operacji na zmiennych całkowitych. Prostym rozwiązaniem jest przejście na float lub zastosowanie arytmetyki stałopozycyjnej. Jeśli sam pomiar skacze to przyczyny mogą być różne: - niewłaściwe napięcie referencyjne (np. Vcc), - brak kondensatora na...
Większość dekoderów na czuwaniu podaje napięcie na konwerter.
Ten na górze jest OK. Taki sam powinien być na dole. Ten, który masz w tej chwili na dole to zwykły rozgałęźnik z przeniesieniem napięcia na oba wejścia. Dlatego masz problem. Pozdrawiam. Sebastian
Witam, Ostatnio zdobyłem się na stworzenie syntezatora analogowego pokazanego [url=http://www.elektroda.pl/rtvforum/to... Działa on na zasadzie fotoelektrycznej. Mam zasilacz od drukarki dający DC 30V i 400mA. Mój pierwszy problem to rozdzielenie napięcia na 4 lub 5V 400mA oraz 20 lub 24V 400mA (dowolnie) i ich regulacja potencjometrami...
Kolega, Reniekmk ! Należy pamiętać - bez akumulatora prostownik pracować nie będzie! Próby ożywić prostownik rozdzielimy na etapy. 1) Podłacz akumulator i włącz sieć.Wymierzyj napięcie na diodach Zenera V7, V10, V11, V12.Wymierzyj napięcie na nóżkach 4 i 11,9 i 13 ukladow K157UD2 (К157УД2).Wymierzyj napięcie na С3. Wyniki wymiarów...
chodziło mi o to aby rozdzielić bieguny silnika tak aby nie powstawało napięcie zwrotne. Silnik celowo jest w ten sposób podłączony ponieważ 1 napięcie idzie w kierunku lewym 2 w kierunku prawym. Diody prostownicze nie pomagają.
Świetnie sprawdź jeszcze raz czy przerwa jest pewna. Przylutujesz dwa przewody jeden do odciętej ścieżki do tej do której nie jest przylutowany zielony przewód najlepiej do punktu lutowniczego na końcu przeciętej ścieżki. Drugi w miejsce przewodu niebieskiego. Te dwa przewody podłączysz pod przycisk ten co masz w domu i zobacz czy brama się otworzy,...
Witam W transoptorze 1 i 4 pin są niewykorzystane, do drugiego pinu podpinasz zasilanie np. 5V. Pin 3 łączysz do wyjścia enkodera poprzez rezystor 330Ω. W ten sposób pierwotna strona enkodera jest wstępnie załatwiona. Wtórna strona to pin 8 czyli zasilanie 5V, pin 5 to masa zasilania. Zostają jeszcze dwa piny. Pin 6 należy podciągnąć przy pomocy...
To już chyba zależy od zasilacza ale nie spotkałem się z zasilaczem ATX który by miał problem ze startem na sucho. Zadaniem tego modułu jest załączanie zasilacza i rozdzielenie poszczególnych napięć na zaciski bananowe.
Żadne takie proponowanie przez kolegę krzyś11. Zastosowanie grozi pożarem .WOW totalna bzdura. Odnoście Spamel masz na ich stronie schemat połączenie. Po to są 4 a w innym nawet 8 tory rozłączenia ' takie pod rozłączniki' by zwiększyć ilość rozłączników i rozdzielić łuk DC na kilka przerw. Łączysz + paneli tory szeregowo przez te tory. Przy wyższym,...
Mam pytanie odnoszące do szanownych elektryków i elektroników:) Jak nazywa się urządzenie, które podpina się do prądu tak zeby go(chyba) rozdzielić i zmniejszyć napięcie a następnie do oscyloskopu(coś z kanałami). Bo jak wiadomo na oscyloskop nie można podać napięcia przemiennego 220V. Proszę o podpowiedź jakąs.
Witam. Zastosuj rozdzielacz z przejściem napięcia DC a po stronie drugiego odbiornika TV podepnij separator zasilania / oczywiście bez zasilacza/ i będzie ok. Pozdrawiam
domyślam się, że czarny = com -> 1 oraz szary = no -> L. Zostaje więc N który można podłączyć pod N oraz L który... No właśnie, podpiąć razem z szarym pod L? Nie będzie żadnego spięcia? Dokładnie tak jak się domyślasz. N do N L do L szary pod L razem z tym co już tam jest czarny pod 1 na kotle obok L W jednym zacisku będziesz miał dwa przewody. Spowodowane...
Problem leży w "ilości" tego napięcia w momencie odłączenia zasilania a dokładniej źródle tego napięcia. Aby po odłączeniu zasilania podtrzymać przez 1s napięcie 12V. Musi ono być gdzieś zmagazynowane by np. dodatkowy NE555 wygenerował impuls 1s. Rozwiązanie jest dosyć proste. Należy dodać kondensator elektrolityczny o sporej pojemności do obwodu zasilania...
Jeżeli wzmacniacz zastosujesz przed rozgałęzieniem (od strony anteny) to wzmocniony zostanie sygnał dla każdej gałęzi. Trzeba tylko pamiętać o odpowiedniej separacji napięcia zasilania wzmacniacza. Jeżeli wzmacniacz zastosujesz na jednej gałęzi (za rozdzieleniem od strony anteny) to zostanie wzmocniony tylko dla tej gałęzi. Uważam jednak, że wzmacniacz...
ale w tej " sile" mam jeden wspólny minus i masę na jednym przewodzie. więc jak to mam rozdzielić?
Zwykły 600VA Ci starczy... Do poprawnego wyłączenia sprzętu na pewno. Ale nie sądzę, żeby za pomocą UPS 600VA udało się podtrzymać konsolę oraz 40" TV przez 20 min. 3. Dobrze by było aby miał min. 4 gniazdka do podtrzymywania zasilania. To akurat chyba bez znaczenia? Przecież w gniazdo możesz wpiąć listwę i rozdzielić napięcie. Podobnie wygląda sprawa...
Witam Można podłączyć lampki choinkowe zasilane napięciem 230V, ale trzeba koniecznie zastosować separację galwaniczną stosując optotriak lub transformator separacyjny. Można też lampki choinkowe rozdzielić na sekcje i połączyć równolegle. Wówczas napięcie zasilania może być dużo mniejsze i może wynosić np: 24V 50Hz, można więc użyć transformatora sieciowego...
Głownym problemem jest to, że nieprawidłowo masz rozdzielony sygnał na te 3 telewizory. Sygnał z anteny należy rozdzielić za wtyczką zasilacza antenowego i problem zapewene nie wystąpi. W twoim przypadku jestem przekonany ,że sygnał rozdzieliłeś przed wtyczką zasilacza. Wtyczka ta posiada w sobie separator, który zapobiega wydostaniu się napięcia stałego.A...
Oczywiście przy założeniu, że raz połączysz i już będą zawsze połączone - jak je rozdzielisz na dłuższy czas i napięcia się staną różne, to trzeba będzie to powtórzyć.
Jakie maksymalne napięcie mogę zastosować żeby nie uszkodzić układu? Zawsze możesz rozdzielić zasilania części sterującej i mocy. Np. całość zasilić z pakietu 20V i z tego stabilizator 12V (np. LM7812) na część sterującą i detekcyjną.
Czy jest przeciwwskazanie, aby do licznika 3-fazowego podłączyć tylko dwie fazy, na dodatek "w tej samej fazie"? Licznik elektroniczny trójfazowy to w rzeczywistości trzy liczniki jednofazowe w jednej obudowie zliczające zużytą energię na jednym liczydle. Pomiar będzie prawidłowy bez względu na to czy napięcia zasilające będą przesunięte o 120° czy...
światłowód rozdzielić rozdzielić cyfrowy rozdzielić żarówka
laptop upadku zawiesza bezpiecznik awaryjnych karta dźwiękowa directx
Next Launcher 3D Shell niezgodny z Redmi 13 Pro Hyundai Tucson 2015 1.7 Diesel - Spadek Temperatury Silnika na Biegu Jałowym