Witam Dzwonek trzeba zrobić w oparciu o przerzutnik, który się zatrzaśnie bez względu na to ile razy naciśniesz przycisk. Wyłącznie dzwonka po resecie przerzutnika. Przerzutniem tym może być najzwyklejszy w świecie przekaźnik. Na jednych stykach dajesz załączanie obciążenia a na drugim robisz samopodtrzymanie przekaźnika. Pomysł skuteczny, prosty, szybki...
Prosto i tanio bez lutowania. Jeśli sygnał sterujący jest w postaci krótkotrwałego impulsu - należy pobawić się z samopodtrzymaniem przekaźników. Ewentualnie gotowce - sterowniki rolet np: https://www.fif.com.pl/pl/sterowniki-rol...
Potrzebujesz układu samopodtrzymania z przekaźnikiem bądź stycznikiem w zależności jaki obwód chcesz rozłączać.
Np samopodtrzymanie na przekaźniku, wtedy potrzebny drugi przycisk chwilowy do wyłączania. Można też kupić coś, co się nazywa” przekaźnik bistabilny z jednym przyciskiem”
Tu masz jak połączyć żeby po chwilowym wciśnięciu przycisku przekaźnik załączył się i pozostał w samopodtrzymaniu.
wpisz w szukajkę samopodtrzymanie przekaźnika.
Zrób przekaźnik z samopodtrzymaniem i do tego przycisk start. Po zaniku napięcia przekaźnik odpadnie i trzeba go samoczynnie załączyć. Najprostsze rozwiązanie, nie ma co szukać.
Na szybko to coś takiego: http://obrazki.elektroda.pl/2553181500_1... Objaśnienie: Wyłącznik A zwiera przy naciskaniu, wyłącznik B rozwiera przy naciskaniu. Przekaźnik jest w pozycji 1 przy wysterowane cewce, w pozycji 0 bez napięcia. Podłączasz zasilanie przy układzie jak na rysunku to prąd płynie przez przekaźnik i styk 0 oraz lewą...
Przekaźnik z samopodtrzymaniem, wyłączanym czujnikiem zbyt niskiego napięcia (w uproszczeniu: prostownik -> przekaźnik DC -> tranzystor -> dioda Zenera)
Faktycznie się pomyliłem. Dawkę paliwa wyłącza nastawnik, zawór jest dodatkowym zabezpieczeniem. Nie wiem która masa w którym miejscu jest zła. Rozważam teoretycznie. Posprawdzaj kostki z brązowymi przewodami, a w szczególności mocowania oczek do nadwozia. Najlepiej voltomierzem na chodzącym silniku w pozycji wyłączonej stacyjki.
To ma być zwykły przekaźnik, a nie z samopodtrzymaniem. Zwykły przekaźnik będzie miał samopodtrzymanie gdy podłączysz go tak, jak na rysunku Jerzego Węglorza. Samopodtrzymanie realizuje styk zwierny przekaźnika!
A jak chcesz je unieruchamiać - wyłączać, znaczy się? Jeśli tym samym przyciskiem, to - jak wyżej - układ bistabilny. Jeśli stacyjką, wystarczy przekaźnik z samopodtrzymaniem.
W Fiacie 126p, schemat coś jak: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto... dodatkowo na wolnym styku przekaźnika zrobione jest samopodtrzymanie aby przekaźnik nie puścił styku po puszczeniu palca z czujnika. Samo wyłączenie przekaźnika po zgaszeniu samochodu.
Po pierwsze, to DSC się deaktywowało poprzez długie naciśnięcie przycisku DSC. Po drugie, czy chodzi Ci o to, żeby pierwsze zaciągnięcie ręcznego podczas jazdy spowoduje deaktywację DSC do momentu wyłączenia zapłonu? W takim przypadku potrzebujesz zrobić układ z samopodtrzymaniem przekaźników, nie przekaźnik bistabilny.
Witam! Szybkie pytanie: dlaczego nie chcesz zrobić tak, jak piszą przedmówcy, czyli zwykły regulator i przekaźnik w układzie z samopodtrzymaniem? Czy to rozwiązanie odpada?
Jeśli dobrze zrozumiałem Twoją propozycję to mam podać sygnał z obwodu sterowanego przekaźnikiem na sam przekaźnik. Spowoduje to samopodtrzymanie się przekaźnika. Ok :) Jednak brakować będzie sygnału na wyłączenie przekaźnika po pojawieniu się cyklicznych impulsów sygnału sterującego. Zależy mi właśnie by przekaźnik rozwierał obwód grzałki tylko i wyłącznie...
Zastosuj przekaźnik z dwiema parami zestyków, drugim zestykiem zrób samopodtrzymanie zasilania cewki przekaźnika. Pamiętaj, że wtedy przekaźnik trzyma i nie puści aż nie wyłączysz zasilania.
Jeśli przekaźnik ma samopodtrzymanie lub jest jakiś układ do tego, to tak, ale sam ten czujnik tego nie zapewni. Najprostsze samopodtrzymanie to druga para styków w przekaźniku podająca zasilanie na cewkę. Układ wymaga zewnętrznego resetu.
Musisz zastosować dodatkowy przekaźnik elektromechaniczny z wykonanym układem samopodtrzymania.
Czy układu nie można zaprojektować tak , by wykorzystując jedną parę styków przekaźnika na samopodtrzymanie ? Chciałbym wyeliminować pobór mocy po przełączeniu. Przykładam na cewkę 5V przy przekazywaniu 230V. Samopodtrzymanie wymagałoby dodatkowo kombinowania 230V->5V.
Przekaźnik w układzie samopodtrzymania zadziała w przypadku kontaktronów lub krańcówek monostabilnych podających impulsy załącz/wyłącz. W przypadku urządzeń posiadających dwa stany stabilne włącz/wyłącz potrzebny jest układ pamiętający stan poprzedni (np. przerzutnik RS).
Jeśli dobrze rozumiem to można tak.Naciskamy przycisk styki są tak zwarte że powodują samopodtrzymanie do czasu aż zaniknie napięcie stacyjki.
Zasilenie napięciem 9 V, przekaźnika na 12 V może dać efekty nie takie jak oczekujemy. Cewka może nie podciągać wystarczająco styków i nie załączy się samopodtrzymanie. Wykorzystujesz już ten czujnik pod chodnikiem? Dodano po 16 Przekaźnik dostaje oscylacji. Załącza się i wyłącza cykliczne jak przyciskam "reset". Czy ta oscylacja jest jak trzymasz cały...
Można tak zrobić. Potrzebny będzie dostęp do styków przełącznych przekaźnika sterującego, styków pomocniczych stycznika i przycisk zwierny. Przycisk ze stykami pomocniczymi stycznika ma stworzyć oklepany układ samopodtrzymania a za wyłącznik będzie robił styk rozwierny przekaźnika sterującego.
Zainwestuj w żarówki led. A samopodtrzymanie cewki przekaźnika polega na tym co napisałem; że jest ona podpięta równolegle z żarówkami i trzyma dopóki nie zaniknie napięcie. Wystarczy podać masę na chwilę żeby układ "zaskoczył".A zgaśnie jak zamkniesz drzwi. PS.to już lepiej załóż sobie wyłączniki schodowe i będziesz mógł świecić w razie potrzeby.
Tyrystory potrzebują przynajmniej kilkunastu Voltów, aby mogły się zatrzasnąć. Moim zdaniem niepotrzebnie kombinujesz. Wystarczy sam przekaźnik z tzw. samopodtrzymaniem. Dioda 1N4007 w zupełności wystarczy do wygaszenia napiecia indukowanego w cewce.
no dobrze ale dało by się to zrobić bez tych przekaźników?? Dałoby się - na świeczce. Jednym ruchem ją zapalasz, potem drugim - gasisz. Świeczka ma "samopodtrzymanie", podobnie, jak przekaźnik. Żarówka nie ma tej "opcji". :idea::D:!:
Inne rozwiązanie to kontaktron owinięty drutem ( trzeba dobrać doświadczalnie). Załączenie mogło by np. przerywać obwód cewki przekaźnika, który działa na 'samopodtrzymaniu'. Może w tym temacie coś ciekawego wyczytasz: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic50...
Jak zrobić prosto? Najpierw nadajnik. Szeregowo z czujnikiem wlutować kondensator. Dobrać doświadczalnie ale pewno góra kilkanaście mikrofaradów. To zapewni impuls a nie ciągły prąd do nadajnika. Odbiornik, wyprowadzić przewody z głośniczka, dodać prostownik, darlingtona i przekaźnik miniaturowy ze stykiem samopodtrzymania. Do niego led.
Ze schematu nie wynika w jaki sposób są wykorzystane styki przekaźnika i ile ich jest. Tu warto by (chyba, że tak już jest) zastosować układ z samopodtrzymaniem w szereg z czujnikiem 2. Czujnik 1 załącza układ samopodtrzymania przekaźnika, a rozwarcie czujnika 2 powoduje wyłączenie przekaźnika. Do sygnalizacji można by wykorzystać dodatkowe styki przekaźnika,...
To się nazywa układ przekaźnika z samopodtrzymaniem.
Ten przekaźnik ciągnie ze 170mA. Silniczek od wibry z 50mA i tyle da telefon. Więc najprawdopodobniej nie uruchomi tego przekaźnika. Po drugie potrzebne jest ciągłe zwarcie, a telefon uruchamia wibrę na krótki okres. Czyli potrzebne jest samopodtrzymanie się przekaźnika (akurat to się da zrobić bo przekaźnik ma dwie pary styków). No chyba że chcesz...
A może wystarczy zwykły przekaźnik z samopodtrzymaniem ? Na wejściu przekaźnika zwykła diodowa bramka OR
Szukać schematu "przekaźnik z samopodtrzymaniem"
Tak są to styki tego samego przekaźnika K1, styk 1,2 odpowiada za start falownika, a 13,14 za samopodtrzymanie tego przekaźnika, czyli tak zwany przerzutnik RS, a ten kwadracik oznaczony K1 to cewka przekaźnika. zaciski 12,14 to styki wewnętrznego przekaźnika falownika należy go skonfigurować tak jak napisałem na schemacie, szczegółowy opis w instrukcji...
Witam! Typowy zawór od pralki + przekaźnik na samopodtrzymaniu. Załączenie przekaźnika przyciskiem, przy braku zasilania przekaźnik "puszcza" a zawór się zamyka.
Z tego co opisujesz układ powinien wyglądać tak: http://obrazki.elektroda.pl/1416933500_1... S1 włącza samopodtrzymanie P1, S2 wyłącza prąd płynący w obwodzie cewki P1.
Widzę że coraz dokładniej opisujemy tu proces samopodtrzymania przekaźnika. Jak będą dalsze pytania to dojdziemy do tego w którą stronę płyną elektrony w a w którą prąd...:D Ale to wie tylko A. Lerppper ( Wałęsa kłamał - to taki kawał) no i może Chuck Norris....... Pozdr.J.
Trafo załączane na samopodtrzymaniu, w szereg z samopodtrzymaniem styk przekaźnika, cewka tego przekaźnika przez diodę zenera ( trzeba dobrać cewka np na 6 V zener 9-12-15V) JAk silnik zaskoczy, alternator ruszy to jego napięcie przez zenera wysteruje przekaźnik a on przerwie podtrzymanie zasilania trafa. Jeśli dobrze zrozumiałem intencje autora. Pozdr....
Trzeba pamiętać że silnik po najechaniu na krańcówkę i zmianie obrotów od razu zwolni ta krańcówkę a więc co podtrzyma ruch silnika? Funkcja samopodtrzymania przekaźnika. Autor posiada, niestety, tylko 1 torowe. W tym wypadku nie widzę innej opcji niż dokupienie kolejnych dwóch 1 torowych przekaźników do realizacji samego podtrzymania - jeśli autor...
"Kto pyta nie błądzi" chociaż czsem męczy. Ważną cechą układów z zastosowaniem przekaźników jest możliwość obniżenia napięcia na przyciskach sterowniczych / stacyjkach do napięcia bezpiecznego, separując w ten sposób układ roboczy pobierający nie tyle duże prądy, co zasilany jest napięciami niebezpiecznymi dla życia. Dużą liczbę styków można wykożystać...
Dalej nie rozumiesz. Skoro układ ma czekać na twoją reakcję po wyłączeniu przekaźnika, to ma przechodzić w stan bezczynności. Czyli może być wyłączony. I wtedy nie będzie znów załączał obciążenia na baterię. Więc niech układ sam sobie odcina zasilanie i wtedy sam na pewno się nie załączy, a ty będziesz mógł przyciskiem RESET, czy w tym przypadku raczej...
Ja proponuję przerobić tak układ aby działał dopiero po załączeniu oświetlenia (np. dodatkowy przekaźnik na samopodtrzymanie układu), bo to co się zaoszczędzi na godzinie świecenia żarówki, w dłuższej perspektywie zeżre zasilanie układu w stanie "czuwania".
Najprościej to zastosować przekaźnik z dwoma stykami z czego jeden wykorzystać do samopodtrzymania cewki przekaźnika. Do tego dodatkowy przycisk który będzie służył do rozłączenia cewki i wyłączenia samopodtrzymania. Można też zastosować dwa przekaźniki z pojedynczymi stykami jak nie ma jednego z podwójnymi. Wtedy jeden przekaźnik podtrzymuje sam siebie,...
Jak chcesz zmierzyć napięcie i ocenić czy jest ono przekroczone lub nie, gdy urządzenie to realizujące wpięte będzie W SZEREG (!!!!) ???? Przekaźnik z samopodtrzymaniem z cewką zasilaną przez tyrystor. P.S. Szukam gotowego modułu. Nie mam czasu na "rzeźbienie"
Jeżeli impuls załączający i wyłączający mogą być z różnych źródeł (tzn 2 przyciski) to użyj znanego układu z samopodtrzymaniem (jeden przekaźnik lub stycznik ze stykami pomocniczymi).
Przycisk wstawiasz jako rozłączający jeden z przewodów od cewki przekaźnika. Na drugim robisz samopodtrzymanie po wyzwoleniu.
Jeżeli same przełączniki, to bardzo solidne. Najlepiej użyć przekaźników sterowanych ukrytym wyłącznikiem lub przyciskiem{samopodtrzymanie}. Jak to zrobić, opisywano wielokrotnie, więc proszę korzystać z wyszukiwarki.
Przekaźniki mają 2xNO. Jeden roboczy, drugi używam do zapalania LED. Dodano po 3 Przekaźniki sterowane są impulsem. Jeżeli dłużej są zamknięte styki włączające przekaźnik, on automatycznie zrzuca napięcie powrotne, które wykorzystywane jest do zapalania podświetlenia włączników. Są lepsze od zwykłych przekaźników, gdyż nie potrzebują samopodtrzymania...
Ja bym to zrobił tak. Przekażniki zwykłe /samopodtrzymanie/, rozdzielone załącz,wyłącz /sterowanie arduino/ W rozdzielnicy zestaw strategicznych wyłączników świateł załączany w obwodzie styków przekażnika. Zaleta, wyłączenie wszystkich świateł jednym poleceniem zewnętrznym wyłącznikiem.
Witam!!! Mam taki problem - potrzebuje schemat do podłączenia przekaźnika na 220V~ w taki sposób żeby w momencie podania napięcia na przekaźnik zadziałał on po około 2 - 3 sek i zastał w stanie załączonym aż do momentu zaniku napięcia zasilania.Prosiłbym bym o jak najprostsze rozwiązania, jeżeli jest taka możliwość to bez elektroniki i dodatkowego zasilania...
Całych tych płytek, gdzieś musi być zrealizowany układ samopodtrzymania tych przekaźników, który realizował funkcję zjazdu/wyjazdu rolety do pozycji krańcowej. Jeżeli chodzi o ochronę przekaźników, to najprościej na płytce drukowanej pooglądać/pomierzyć jak są wyprowadzone styki robocze przekaźników i czy po drodze nie ma jeszcze jakiegoś elementu....
Nie wiem do czego to ma służyć, ale wydaje się mało logiczne ponieważ, po załączeniu przycisku W1 zadziała przekaźnik którego styki zrobią samopodtrzymanie i po rozłączeniu W1 przekaźnik pozostanie załączony. To jest logiczne, tylko co dalej??? Nic już nie można zrobić bo, ponowne załączenie W1 nic nie wnosi a przekaźnik wyłączy się dopiero po zaniku...
Zwykły przekaźnik z samopodtrzymaniem.
Obejrzałem z zainteresowaniem ofertę NORKOM: to że nie określili jakie jest zużycie prądu - nie znaczy że go nie pobiera!!!...tu lepsza jest oferta F&F - wiadomo że przekaźnik bistabilny pobiera 0,8W !!!. Co do pierwotnej myśli: dwa przekaźniki z samopodtrzymaniem styków....cewka przekaźnika "trzymającego" musi pobierać 20-30 mA dla pewnego trzymania...
Jest coś takiego do zwobienia z normalnego przekażnika/stycznika. Jedną parę styków wykorzystuje się do samopodtrzymania cewki. Działa to tak: Przyciskiem ręcznym załączasz przekaźnik. Styki podtrzymujące "łapią", podając napięcie na cewkę. Jesli zwolnisz ręczny przycisk, przekażnik nadal trzyma ponieważ cewka ma podane napięcie. Aby go rozłączyć należy...
Kolega Zbigniew 400 napisał jeszcze o przekaźniku samopodtrzymania. Nie wiem dokładnie co miał na myśli, oczywiście, można zrobić podtrzymanie na przekaźniku (do zadziałania krańcówki), ale pisałeś, że chciałbyś mieć możliwość zatrzymania w dowolnym momencie.
W ramach tego "patentu" zastosuj przekaźnik 12V z samopodtrzymaniem...
Tak się składa , że mam podobny układ obracania w swoim inku. Podaję Ci odręczny schemat mojego sterowania, które pracuje bez awarii od 2009r. Musisz mieć krańcówki że stykami zwiernymi i rozwiernymi , dwa przekaźniki z trzema parami styków zwierno-rozwiernych ( ja mam R15 ) i czasówkę z możliwością ustawienia zwłoki 2-5 sekund po to aby zdążyły się...
Jeżeli włączenie elektromagnesu przesuwa ustawia zawór stabilnie (tj. po zaniku prądu zawór pozostaje w ustawionej pozycji) to wystarczy połączyć przyciski z elektromagnesami. Jeżeli to jest niestabilne położenie to konieczne były by elementy z możliwością samopodtrzymania (np. przekaźnik z dodatkowymi stykami)
Oczywiście jest taki przekaźnik, ale on ma się wyłączyć po przekręceniu kluczyka. Jeśli tak nie dzieje się to oznacza iż następuje samopodtrzymanie spowodowane jakimś przepięcie w przekaźniku lub instalacji. Wygląda na to, że kolega nie dysponuje większym doświadczeniem z elektryką samochodową więc zdejmowanie złącza sterownika zostawiłbym dla innych....
-Czujnik VEGACAP 62 - przekaźnik czasowy wielofunkcyjny 3P 10A 1sek-10dni 24V AC/DC PIR153-024DC-00T 855535 - Zasilacz impulsowy 85-264V AC/ 24V DC 2,5A 60W DR-60-24 Sterowanie z dwóch przycisków bardzo proste, tak zwane samopodtrzymanie stycznika
Układ rzeczywiście nie jest skomplikowany... Przedstawiony schemat obejmuje tylko przewody zasilania. Schemat: http://obrazki.elektroda.net/65_11690752... Potrzebne podzespoły: 1. Mikroprzełącznik (zwierny) 2. Mikroprzekaźnik PM-DIL5/1P (patrz tutaj: http://www.cyfronika.com.pl/p_miniatura.... Opis działania: Układ powinien być zamontowany na kablu...
Została ścięta oryginalna zawleczka? Czym ją zastąpiłeś? Niedopuszczalne jest wstawienie zamiast niej czegoś z materiału twardszego od niej. Nie kombinuj z jakimiś dodatkowymi układami tylko wstaw taką zawleczkę (lub zamiennik), który ulegnie ścięciu. Można to rozwiązać elektrycznie: użyć jakiegoś przetwornika do pomiaru prądu (myślę, że nadałby się...
Chciałbym się dowiedzieć czy mogę zrobić układ samopodtrzymania (sterowanie dwoma przyciskami dzwonkowymi) przekaźnika z dwoma stykami zwiernymi. Potrzebuję jedną fazę więc bez sensu abym używał do tego stycznik ze stykami pomocniczymi. Wymyśliłem, że mogę użyć przekaźnik z dwoma stykami zwiernymi. Jeden styk będzie załączał oświetlenie (ok 5A) a drugi...
też się nad tym zastanawiałem... Moja wizja to mniej więcej coś takiego, że transformator, którym napędzam silniki załączałby sie w momencie wciśnięcia przycisku w pilocie, przez przekaźniki i diody nastąpiłoby samopodtrzymanie (coś na zasadzie elektroniki do silnika autorstwa CICI'ego ;>) i wyłączałby się jak zadziała krańcówka ;> Tylko zastanawia...
Termik układu Y/D na 0.58-0.6 prądu silnika. Tu masz połowę prądu silnika. Cały układ można złożyć na przekaźnikach, wielkiej filozofii tutaj nie ma. Wystarczy usiąść z karteczką i rozrysować :) Musisz zrobić dwa wyłączniki 1-0, jeden dla wibratorów, drugi dla wentylatora. Najpierw załączasz ten pierwszy, przez przekaźnik robisz mu samopodtrzymanie....
Przekaznik z samopodtrzymaniem to zwykły przekaźnik którego jedna para styków wykorzystana jest do załaczenia/podtrzymania napiecia na własną cewkę. Aby wyłaczyć ten przekaźnik, szeregowo włacza się kolejna pare styków (np z wyłacznika ręcznego lub innego przekaźnika).
Zobacz na dzojstik 3 sta.nowy + przekaźniki z samopodtrzymaniem. Po wyłączeniu zasilania zawsze powrót do stopu.
A na postoju kontrolki się świecą? A jak nie świecą "na noc" - to co trzeba wykonać, by zgasły? Przekaźniki wchodzą w jednym tylko położeniu, fakt; lecz czy Kolega nie pomylił wtyczki, ich gniazda przy przekładce? Tak coś dziwnie mi się wydaje, jakby przekaźnik dawał samopodtrzymanie. Ja bym systematycznie poodpinał wszystkie połączenia w komorze silnika...
Może jakieś przekaźniki mocy z samopodtrzymaniem? :-) Tak z ciekawości pytam, czy dałoby radę?
dodatkowo trojkat gwiazda. silnik ma startowac na trojkacie, a jak juz nabierze predkosci uklad ma byc przelanczany recznie na gwiazde. Jesteś pewny, że nie na odwrót? Zazwyczaj startuje się na gwieździe żeby zmniejszyć udar prądowy przy rozruchu a potem przełącza się na trójkąt żeby uzyskać moc znamionową. Chyba, że chodzi o przyspieszenie rozruchu...
Z fotokomórek wysteruj przekaźniki, a na nich zbuduj układ START STOP z samopodtrzymaniem, tak jak do załączania styczników. Z pierwszego przekaźnika zasilaj silnik podający etykietę.
A może wystarczy najprostsze rozwiązanie z przekaźnikiem i samopodtrzymaniem? http://obrazki.elektroda.net/52_12871345...
Przekaźnik główny z samopodtrzymaniem wyłączany tranzystorem sterowany drugim tranzystorem podłączonym do czujnika.
W trakcie żarzenia lampki nie ma prawa zaskoczyć przekaźnik i w tym twoja głowa /dobrana dioda zenera/. Ale tuż po zgaśnięciu lampki -bez problemu i bez żadnych dodatkowych sekund :) Nie ma żadnej ostatniej fazy kręcenia bo regulator i lampka jednoznacznie wyznaczają początek ładowania i załączenie przekaźnika W czasie jazdy przekaźnik ma mieć samopodtrzymanie...
Witam, Mógłbyś pokombinować z przekaźnikiem (układ z samopodtrzymaniem) - naruszenie czujki powodowałoby rozłączenie przekaźnika i włączenie syreny. Zwiększa to jednak pobór prądu w stanie czuwania (załączony przekaźnik) oraz brak możliwości wyłączenia syreny po czasie. Elmes ma w ofercie odbiorniki radiowe z funkcją prostej centralki alarmowej - może...
W zasadzie to zwykły układ przekaźnika z samopodtrzymaniem. Ale w mojej opinii: - udziwniony, bo przycisk sterujący służy jednocześnie do podawania napięcia do obwodu wyjściowego - schemat narysowany nieco nieprzejrzyście. A do tego z błędami, bo jak połączysz to zgodnie ze schematem, to uszkodzisz i diodę i kondensator.
drifit89 podpina się go np za pomocą przekaźnika pod siłownik np taki od zamka centralnego od samochodu lub elektromagnes taki jak na klatkach w blokach Dodano po 11 acha, bardzo prosty i praktyczny zamek można zrobić za kilka zlotych (w moim wypadku za free) z kilku przekaźników wykożystując cos jak samopodtrzymanie. Konstrukcja banalna i b ciekawa
Czy chodzi o podłączenie styków przekaźników/stycznikow do sterowania silnikiem tak, aby było samopodtrzymanie i przycisk START/STOP?
Kup sobie czasóweczkę MTI z Danfossa, albo coś podobnego - czasówki mają takie f-cje. Zasilanie podasz przez przekaźnik z samopodtrzymaniem (start/stop) i po kłopocie. ;-)
Zamiast klawiatury może być np 10 mikrostyków, a układ mógł by być oparty np na tranzystorach, Zrobić nawet możesz sobie to na przekaźnikach podtrzymując stany no ale po co? Układ na przekaźnikach z samopodtrzymaniem to klasyka :) http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...
Zastosuj jakąś krańcówkę i przekaźnik w układzie samopodtrzymania. Alarm będzie załączony dopóki nie odłączysz zasilania, np przyciskiem NC z domu. Za przekaźnikiem daj klakson, syrenę zapal światło i co tam chcesz.
Miałem takie szybkie wypadania napięcia, skutkiem było rozprogramowywanie się radia. Próbowałem zrobić odłączanie radia podczas zaniku - przez przekaźnik z samopodtrzymaniem. Nie działało, napięcie wypadało na zbyt krótki czas. Problemy się się skończyły, gdy przewody na słupach się popaliły, i energetyka wycięła przerastające je gałęzie :)
Sam miałem klienta, który przyjechał do mnie "majonezem" na demontaż instalacji antynapadowej z auta. Okazało się jednak, że instalacja ta jest na stałe wplątana w oryginalną, bo auto to już z fabryki wyjechało jako taksówka. Załączane to było małym przyciskiem gdzieś w okolicy pedałów. Można to zrobić na kilku przekaźnikach i prostych układach czasowych....
Witam. Zamiast orginalnego uzwojenia na rdzeniu przekażnika nawijasz ok 10- 14 zwoi drutu DNe o średnicy 1,5 - 2 mm. Montujesz przycisk z samopodtrzymaniem na tym przkaźniku, a pozostałe styki właczają transformator prostownika. Po odłączeniu (lub naładowaniu )akumulatora przekaźnik wyłączy ci zasilanie. Dziś wigilia, więc nie będęci tego rysował, tylko...
Można też użyć zwykłego przekaźnika z podwójnymi przełączanymi stykami. Jedną parę wykorzystujesz jako samopodtrzymanie w momencie załączenia siłownika, druga para odcina zasilanie od siłownika. Pod napięciem pozostaje tylko przekaźnik, a on może pracować bez przerwy. Prawdopodobnie może być potrzebny jeszcze jakiś większy kondensator elektrolityczny,...
Można razem z impulsem wejściowym zewrzeć krańcówkę na czas potrzebny do tego by ponownie się włączyła. Można też zrobić inaczej. Krańcówkę dać w szereg z silnikiem i zasilaniem i zwierać ją na określony czas potrzebny do jej ponownego załączenia. Można to robić przekaźnikiem który już nie musi być na włączaniu silnika i nie musi mieć samopodtrzymania....
Jeśli tak chcesz, to wystarczy zwykły przekaźnik z samopodtrzymaniem zasilany stałym plusem a uruchamiany wyłącznikiem drzwiowym oświetlenia. A do wyłączenia zwykły przycisk astabilny (rozwierny). To wszystko.
czy istnieją gotowe czujniki zalania wodą, Istnieją. Choćby http://www.label.pl/po/rek910.html w projekcie który wykonuję ciecz ma być podgrzewana więc para mogłaby zaburzyć działanie czujnika co w przypadku błędnego sygnalizowania braku wody w zbiorniku mogłoby skończyć się źle No to masz specyficzne wymagania i czujnik musi się składać z elektrod...
Widze, żeś kolego nowy... Na dobry początek, w dniu dziecka :-) No więc wracając do tematu, możesz pomyśleć o przekaźniku z samopodtrzymaniem (+ tranzystor), jeżeli chcesz, aby komputer był włączany do sieci za pomocą sygnału. Możesz także rozwarzyć chwilowe podanie impulsu na przycisk power w komputerze (chwilowe zwarcie,). To drugie jest prostsze,...
Witam Masz sygnal na danym przewodzie, sygnal biegnie prze krancowke (przez styki NC) nastepnie biegnie na przycisk (styki NO) a przycisk steruje przekaznikiem. Jednoczesnie rownolegle z przyciskiem podlaczasz styki NO przekaznika. Na innej parze stykow NO przekaznika jest sygnal na elektrozawor. Jest to układ z samopodtrzymaniem. Bedzie dzialac na...
Jest to wykonalne. Będziesz potrzebował dodatkowo stycznik 230V 16A (sterowanie na 230V AC) oraz przycisk niestabilny (jako ZAŁĄCZ). Ponadto parametr H20 na falowniku powinien być ustawiony na wartość 1. Na styczniku powinieneś zrobić zrobić sterowanie z samopodtrzymaniem (przez układ czasowy). Dodano po 46 Opis w Instrukcji na str. 58.
Słyszałeś kiedyś o przekaźniku/styczniku w układzie z samopodtrzymaniem? Jedno z najbardziej podstawowych połączeń.
Wariant przekaźnikowy będzie w zasadzie podobny, przekaźnik z samopodtrzymaniem i otwieraniem obwodu aby zresetować. Do rozrysowania w kilka minut. Zgadza się, że taki schemat można narysować w kilka minut, o czym wcześniej pisałem i nawet narysowałem, ale autor jakoś nie był zainteresowany tym co napisałem ani schematem.
"Uzbrajanie bariery" zrobisz na zwykłym przełączniku. Jeśli wystarczy Ci dwusekundowy sygnał ze sygnalizatora, to podłącz go bezpośrednio do bariery; jeśli ma sam się załączać, a wyłączać będziesz sam, zastosuj przekaźnik z samopodtrzymaniem. Określony czas sygnalizacji wymaga zastosowania układu czasowego.
Przekaźnik z samopodtrzymaniem nie musi się sprawdzić - ćwiczyłem to... Zanik był wystarczający, by zresetować komputer, czy rozprogramować amplituner - ale stycznik nie puszczał... Sprawa była ewidentnie zewnętrzna, nie została wyjaśniona. Ale od czasu, jak popaliły się przewody w linii napowietrznej, poprzerastane gałęziami - czego skutkiem było powycinanie...
Zrezygnować z czujników ruchu, zastosować dwukanałowe sterowanie radiowe z pilota. Z dowolnego miejsca (spoza garażu również) włączamy i wyłączamy dowolną stronę oświetlenia garażu. Można również zastosować czujnik ruchu, który będzie włączał przekaźnik z samopodtrzymaniem, lecz ta opcja wymaga ręcznego wyłączenia światła.
Kąt 180 stopni powinien być pokonany b. wolnym, płynnym ruchem w czasie 20 minut. Krokówki odpadają , jeśli ma być płynny powolny ruch to serwa ale to droższa i bardziej skomplikowana sprawa. Najprościej dwie krańcówki przekaźnik 3 wejścia 6 wyjść , silnik prądu stałego + przekładnia spowalniająca + zasilacz dla silniczka. Po wykonaniu tego ruchu urządzenie...
To co napisał Fyszo jest dobrym rozwiązaniem, ale ma jedną wadę: po osiągnięciu stanu minimum cieczy kontaktron zadziała, ale po jeszcze większym obniżeniu poziomu wody już nie pokaże błędu. Musisz w układzie z kontaktronem zastosować przekaźnik z tak zwanym trybem podłączenia na samopodtrzymanie, wtedy gdy tylko kontaktron zadziała raz, to niezależnie...
stycznik samopodtrzymanie samopodtrzymanie tranzystor samopodtrzymanie schemat
wymiana modułu pralki candy potencjometr cambridge audio ustawienia czcionki
zmywarka elektrolux gamma vwz3z3
Niskie ciśnienie oleju w Hyundai i30 1.4 benzyna Jak uruchomić Hondę Civic 2006 bez kluczyka?