Silnik jednofazowy zmiana obrotów -> szukaj. Podpowiedź- uzwojenie główne, pomocnicze (rozruchowe), które zamienia się miejscami (początek- koniec), omomierz, nie ma czegoś takiego jak zero ochronne. Poszukasz czy mam zostawić wszystko i poświęcić swój czas żeby wklepać w wyszukiwarkę- Ty możesz zrobić to samo. Mój syn powiedziałby rusz chłopie dupę...
Zajrzyj [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/v... i [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/t...
A zmiana połączeń spowoduje zmanę kierunku wirowania pola magnetycznego. Na tabliczce widać tylko zaciski a ramki uzwojeń są w wewnątrz bez schematu uzwojeń można tylko się domyślać jaki jest układ.
Witam. Jeżeli schemat który zamieściłeś jest prawidłowy. To nie będzie łatwo. Ten typ silnika niema puszki przyłączeniowej, przewody wychodzą bezpośrednio, więc bez prucia i szycia uzwojenia się nie obejdzie. Jest do ogarnięcia ale pracochłonne.
jak w silniku jednofazowym zmienić obroty ?
Kolega nie miesza autorowi w głowie, przewody są cztery ale dwa z nich wychodzą z tego samego punktu uzwojenia. Ten układ jest tak powszechny, że nie ma tu nad czym dyskutować.
Kierunek obrotów silnika nie zmienił się ot tak sam z siebie, bezpiecznik też bez przyczyny nie zadziałał. Trzeba szukać właściwej przyczyny problemu. Silnik mógł zmienić kierunek tylko po zwarciu w uzwojeniach, innej przyczyny nie widzę. W takim przypadku powinien wzrosnąć prąd pobierany przez silnik.
Witam . Po pierwsze nie napisałem że kierunek obrotów można zmienić przy zastosowaniu diody . Proszę dokładnie przeczytać post . Kierunek obr. można zmienić w sposób podany przez kol.nive4 czyli przez zamianę miejscami wyprowadzeń stojana podłączonych do szczotkotrzymaczy . Ten sam rezultat można uzyskać poprzez przesunięcie szczotkotrzymaczy o pewien...
Ten silnik pracuje i wszystko jest ok. Potrzebuj w nim zmienić kierunek obrotów. Schemat jego obecnego połączenia narysowałem powyżej. Do jakich zacisków podłączyć zasilanie aby zmienić kierunek obrotów?
Odwrotne zamocowanie wirnika zmieni obroty. Trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz- czy po zmianie położenia wirnika, będzie tak samo ułożony w stojanie. Chodzi konkretnie oto, czy nie będzie wystawał poza stojan. Zobacz jakie jest jego pierwotne położenie przed rozebraniem. Chodzi tu tylko o obroty wysokie, wolne zmieniasz bez żadnych przeróbek.
Przepnij kondensator z punktu B do punktu A.
Pomierz oporności obydwu uzwojeń. Jeśli są jednakowe to znaczy że uzwojenie typowe dla tych silników. Są obydwa uzwojenia jednakowe. Jedne końce spięte razem tworzą koniec wspólny i są podłączone pod jeden przewód zasilający. Między pozostałe dwa końce jest wpięty kondensator. Zależnie od tego pod który koniec podpinasz drugi przewód zasilający masz...
Teraz podłączone w wersji VEER, podłącz do sieci i sprawdź kierunek obrotów, jeżeli nie pasuje, to zmień układ lamelek (blaszek) jak w wersji REVERSION.
Przełączając tylko samo zasilanie, uzwojenie pomocnicze pracowało jako robocze, a robocze jako pomocnicze. Sytuacja ta jest nieprawidłowa i po dłuższej pracy silnik może się uszkodzić.
Musisz zamienić początek z końcem uzwojenia rozruchowego. Czyli uzwojenia z kondensatorem. Uzyskasz wtedy zmianę obrotów wirowania wirnika w silniku.
Zmiana kierunku obrotów w silnikach jednofazowych polega na zamianie wyprowadzeń uzwojenia rozruchowego połączonego z kondensatorem lub wyłącznikiem odśrodkowym
Regulator z opisu powinien działać poprawnie jedynie dodałbym mu pod triaka radiator by odprowadził nadmiar ciepła .Całość włożyć do jakiegoś pudełka z materiału izolującego/PCV/ z otworkami by nadmiar ciepełka miał ujście i by nie być porażony prądem.Ostrożność wskazana.
Drugi zacisk od lewej ma 2 przewody, jeden z nich powinien być od uzwojenia pomocniczego, które jest połączone szeregowo z kondensatorem. Jeśli Ci sie uda zidentyfikować uzwojenie pomocnicze, to zamiana miejscami jego końcówek da zmianę obrotów na przeciwne.
Więc wyjdź od schematu podłączenia dowolnego falownika z zasilaniem jednofazowym np LS IC5 [url=http://www.qnisz.pl/pdf/falowniki/L... strona 7. Falownik zasilany jednofazowo pozwoli Ci zasilać urządzenie u cioci Haliny przy...
https://iautomatyka.pl/zmiana-kierunku-p...
silnikiem asynchronicznym jednofazowym klatkowym Ten silnik nie jest ani asynchroniczny ani klatkowy ani jednofazowy. Tylko taki, prawda? http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic21...
Kolego Krzysztofie , w typowych indukcyjnych silnikach jednofazowych, zmiana obrotów prawo-lewo odbywa się poprzez odwrócenie zasilania uzwojenia rozruchowego, bądź pracy.
Przełożyc przewod kondensatora z W2 na V2 i tyle. Blaszki / zworki pozostawić jak są, czyli ,,pionowo". To jest silnik jednofazowy z kondensatorem pracy o symetrycznych uzwojeniach (jak trójfazowy), i w pełni nawrotny.
Jaki to silnik?
Orginalne połączenie przedstawia schemat "LEWO" z mojego wcześniejszego postu. Kondensator z zacisku U1 przełącz na V1, a mostek zV1 przełącz na U1. Pozostałe połączenia bez zmian.
Zmiana kierunku wirowania silnika http://obrazki.elektroda.pl/5480382200_1... Przejrzyj internet
Witam, a to napewno jest silnik jednofazowy? Możesz pokazać zdjęcie tabliczki znamionowej?
Tak jak kolega wcześniej pisze (przewód powinien być połączony z bolcem w gniazdku) i do tego kondensator 20µ/400V na zaciski U-Y. Zmiana połączenia jak na schemacie spowoduje zmianę kierunku obrotów.
Tu wystarczy zamiana mostków, zamiast poziomo należy założyć je pionowo. Zasilanie na te same zaciski co dotychczas.
jak zrobić układ który by zmieniał kierunek obracania się silnika jednofazowego, i taki sam układ dla silnika trójfazowego ?
Ok,dziś spróbuję delikatnie rozebrać silnik i dam znać .
Tutaj masz schemat jak to powinieneś połączyć, aby była zmiana obrotów https://mechatronikadlawszystkich.pl/tem...
To nie cewka tylko kondensator, i jest do wymiany. Musisz odczytać parametry.
Wydaje się że przełożenie tych zwor , zmieni kierunek.
Witam. Na wstępie napiszę, że próbowałem szukać już w wielu miejscach opisanego problemu, ale nie znalazłem tego konkretnego przypadku. Dziadek posiadający krajzegę z silnikiem jednofazowym postanowił zmienił kierunek jego obrotów. Próbowalismy róznymi sposobami ale niestety nie udało się uzyskać żądanego efektu.Być może wie ktoś w jaki sposób mozna...
Pokaż tabliczkę znamionową tego silnika. Zmiana kierunku obrotów jest możliwa jedynie poprzez zmianę połączeń wewnątrz silnika.
Cześć.Fałsz falownikiem można regulować zarówno silniki jedno jak i trzy fazowe.A nawet zasilać silniki trzy fazowe z jednej fazy i regulować obroty.
Zmiana obrotów silnika zasilanego jednofazowo z kondensatorem, podczas pracy, świadczy o zmianie przesunięcia fazowego prądu w obwodzie kondensatora. Zmianie z charakteru obciążenia czynno-pojemnościowgo, na czynno-indukcyjny. Uszkodzenie samego kondensatora może być powodem opisanej zmiany. Z teoretycznego punktu widzenia jest to zmiana dominującej...
1. tylko problem jest taki, że wyciągarki o takiej mocy jak potrzebuje - niedużej, są jednofazowe... To nie zmienia istoty sprawy. W silnikach jednofazowych zmiana kierunku obrotów polega na zamianie końców jednego z uzwojeń, np. uzwojenia rozruchowego. Jak to zrobić technicznie - jest mnóstwo tematów o tym na forum. Trzeba tylko trochę poszukać.
Sprawność silnika wynika z jego "historycznej" konstrukcji i nie zależy od tego czy jest zasilany 1 fazą czy 3 fazami. Są od tego wyjątki przy zasilaniu PWM ale to nie tyczy się silników zasilanych bezpośrednio z sieci. Zasilanie 3 fazowe ma kilka zalet : po pierwsze mniejszy prąd (straty w instalacji i jej koszt), po drugie silnik nie musi posiadać...
Tu nie chodzi o sterowanie prędkością silnika wentylatora tylko zmianą kierunku obrotów silnika Wprowadzenie Rozumiem, że Twoim celem jest zmiana kierunku obrotów silnika, a nie regulacja jego prędkości. Zmiana kierunku obrotów silnika jest kluczowa w przypadku sterowania żaluzjami, gdzie konieczne jest zarówno otwieranie, jak i zamykanie. Poniżej...
Pilnie potrzebuje przykładowy schemat elektryczny silnika indukcyjnego 1-fazowego z kondensatorem, ktory jest sterowany przez sterownik (schemat z opcja zmiany kierunku obrotów) Chcialbym zobaczyc w jaki sposob sie to rysuje. Za pomoc z gory dziex
Ok. Zmiana obrotow poprzez przepiecie przewodow na kondensatorze. A zeby nie zamieniac przewodow za kazdym razem? Witam ! Użyj przełącznika L-0-P.
Wygląda że maszyna napędzana jest silnikiem asynchronicznym jednofazowym z wbudowanym kondensatorem (patrz str. 51 instrukcji - załącznik). W takim przypadku do regulacji obrotów potrzebny jest falownik (zmiana częstotliwości), np. taki: :arrow: [url=https://sanyu.eu/falownik-specjalny... Nie wiem czy użytkownik maszyny jest gotów na taki wydatek,...
Czy jest jakiś względnie prosty układ do zmieniania kieruku obrotów w silniku indukcyjnym, jednofazowym o mocy ok. 400 - 500 W ?
Zmiana kierunku obrotów w silniku trójfazowym jest bardzo prosta, wystarczy zamienić miejscami dwie dowolne fazy zasilania, i silnik zmieni kierunek obrotów.
Jak ruszysz śmigłem to rusza w obie strony ( albo masz coś nie tak po stronie kondensatora albo coś źle połączone), ponadto jest to silnik jednofazowy, a dalej idąc to zmiana obrotów w takim silniku odbywa się poprzez zamianę przewodów uzwojenia rozruchowego
W nowoczesnych silnikach elektrycznych przyjęto system oznaczania uzwojeń U, V i W, a ich wyjścia oznaczane są cyfrą 1 - początek uzwojenia i cyfrą 2 - jego koniec, czyli uzwojenie U ma dwa wyjścia: U1 i U2, uzwojenie V - V1 i V2, a uzwojenie W ( 3F silnik)-W1-W2. Podane przez Ciebie wyniki pomiarów lub są wątpliwe, lub masz nie typowe oznaczenia przewodów...
A najlepszym rozwiązaniem jest kupienie odpowiedniej mocy silnika jednofazowego, ze zmianą kierunku obrotu i podwójną prędkością a nie pakować się w koszty zakupu falownika, który nigdy, w tej opcji, nie będzie wykorzystany.
Witam kolegow! Jak to jest od automatycznej pralki to jeszcze brakuja ci kondensatory i wtedy bedzie sam ruszał. Tak jak kolega tu jeden opisał są to silniki co maja dwa uzwojenia jedno od obrotów rewersyjnych drugie od wirówki czyli małe i duże obroty. W zwyklych silnikach jednofazowych zmiane obrotów uzyskuje sie przez zmiane biegunow w jednym z uzwojen...
Witam ! Cytat: "Rezystancje: Biały-Czarny 26 Ohm Biały-Niebieski 25 Ohm Biały-Różowy 35 Ohm Czarny-Niebieski 50 Ohm Czarny-Różowy 60 Ohm Różowy-Niebieski 10 Ohm " To jest schemat Twojego silnika: http://obrazki.elektroda.pl/7590448400_1... Kol. Arelektroda napisał abyś użył żarówki jako zabezpieczenia przed spaleniem silnika ( na czas...
Witam. Zmiana kierunku obrotów w silnikach jednofazowych jest możliwa ale pod pewnymi warunkami: 1.Jest to silnik asynchroniczny klatkowy z kondensatorem pracy. 2.Posiada wyprowadzone przewody (początki i końce faz) na zewnątrz (do złącza). Zmiana kierunku obrotów polega na zamianie początku i końca fazy pomocniczej lub głównej. Zamiana tych przewodów...
Witam . Najlepiej było by gdybyś wkleił zdjęcie płytki z zaciskami tego silnika , bo jeśli jest to silnik trójfazowy przystosowany do zasilania jednofazowego to najprawdopodobniej wystarczy zmiana podłączenia zasilania zacisku 3 i 1 ( 2 zostaje jak jest) . Ale lepiej wstaw zdjęcie . Pozdrawiam.
Z silnika jest wyprowadzone cztery przewody. Jeden nie jest oznaczony Kolory przewodów Czerwony Brązowy Czarny Żółty Żółty jest prawdopodobnie podłączony do obudowy silnika - proszę to sprawdzić. Zmiana obrotów jest możliwa tylko po ingerencji w połączenia uzwojeń - zadanie nie dla amatora.
Zamienić miejscami końce uzwojenia rozruchowego. Więcej szczegółów znajdziesz w sieci wpisując w gogle pytanie. https://www.google.pl/search?q=zmiana+ki...
...Silnik jednofazowy może mieć tzw fazę pomocniczą zrealizowaną za pomocą dodatkowego uzwojenia i kondensatora zewn. Wówczas możliwa jest zmiana kierunków obrotów... Akurat w takim silniku nie jest możliwa zmiana kierunku obrotów. W praktyce nie spotkałem się z regulacją przez zmianę częstotliwości w przypadku silników jednofazowych małej mocy. Regulacja...
To nie jest silnik z uzwojeniem rozruchowym, tylko z uzwojeniem pomocniczym. I nie ma wyłącznika odśrodkowego. Ale zasada działanie silnika podobna, a zmiany kierunku obrotów dokonuje się tak samo.
Neutralny musi być podłączony do zacisku 2 czyli do białego przewodu, nie jak sugeruje kolega że do zielonego.Takceptacji kombinacje można robić gdy byłby to silnik 3-fazowe zasilany z sieci jednofazowej.
Witam Prosiłbym o odpowiedź czy w tym silniku jest możliwa zmiana obrotów. Jeśli tak to w jaki sposób? Z góry dziękuję za odpowiedź
Sama zmiana obrotów w silniku jednofazowym, a ten taki jest, polega na odwróceniu zasilania jednego z uzwojeń( roboczego, lub rozruchowego) i to masz narysowane na 1 zdjęciu. Jak to zrobić, aby odbywało się to automatycznie, to bardziej skomplikowana sprawa.
https://iautomatyka.pl/zmiana-kierunku-p...
Zmiana obrotów i podłączenie w pokrywie dekielka.
Nie wiem, czy odpowiednio załapałem twój problem. Ale jeśli myślisz o urządzeniu napędzanym silnikiem indukcyjnym, jednofazowym ( nawet i komutatorowym) o mocy rzędu kilkuset Watt to możesz z powodzeniem zastosować regulator handlowo zwany fazowym lub obrotów. Kolego! Na znanym portalu pod hasłem regulator prądu lub obrotów silnika widać nie mało. Pytanie...
Wpisz w google zmiana obrotów silnika indukcyjnego jednofazowego. Wymaga ingerencji w sam silnik.
Można użyć mały silnik trójfazowy użyty na 230V , z tym że zmiana obrotów była by wtedy realizowana przez przyłączanie kondensatora do odpowiedniego uzwojenia , a moc silnika jest wtedy mniejsza od nominalnej. Na Elektrodzie jest kilka postów na ten temat.
Witam, Nie wiem czy w dobry dział się wpisałem ,ale tak jak w temacie. Szukam rozwiązania sterowania silnikiem (zmiana obrotów - a więc zmiana napięcia) jednofazowym pradu stałego z poziomu PC najlepiej z COMa i na pomocą Delphi. Czy ktoś już robił coś podobnego ? Czy jakieś ciekawe rady w tym temacie ? Będę wdzięczny.
Witam.Też mam problem ze zmianą kierunku obrotów w silniku jednofazowym asynhronicznym z kondensatorem rozruchowym.Problem polega na tym , iż z silnika wychodzi sześć kabli : 2-czerwone 2- zielone 2-białe. Jak ktoś wie jak to połaczyć bardzo proszę o informację.
Zmiana obrotów dla silnika jednofazowego za pomocą styczników. https://obrazki.elektroda.pl/1611444900_...
W silniku asynchronicznym w bardzo małym zakresie, ale można. Przez zmiane poślizgu - realizuje się to przez zmiane napięcia zasilania. Ale jest to zupełnie nieekonomiczne. W bardzo małych mocach stosuje się jeszcze tyrystorową regulacje fazową, ale to w bardzo małej mocy.
Polecam zakładać swoje tematy . Moderator ; K.R. Dołączyłem się z premedytacją. Raz, że rzeczywiście nie chciałem zakładać kolejnego tematu. Dwa, że osoby szukające porady pod hasłem "zmiana kierunku obrotów silnika jednofazowego" (zwłaszcza, że są to pewnie osoby bez doświadczenia, tak jak ja) powinny zobaczyć z jakim problemem się jeszcze spotkają....
Witam. To jest jednofazowy silnik od pralki,,Frani'' Istnieje mozliwosc zmiany kierunku obrotów poprzez zamianę końcówek uzwojenia rozruchowego.
co to jest cewka startująca silnika, bo jeszcze takie go nazewnictwa nie spotkałem? Niektórzy pseudo fachowcy kondensator rozruchowy tak nazywają, być może ze względu na podobieństwo obudowy kondensatora i cewki wysokiego napięcia w dawnych silnikach samochodowych. Przepraszam za niejasność. Zgadza się, termin "cewka startująca" nie jest...
To wszystko? Wszystko . Zwróć uwagę na kierunek obrotów. Zmiana kierunku w jednofazowym jest trochę trudniejsza.
mam mały projekcik związany ze zmianą kierunku obrotów jednofazowych silników AC 230 V 50 Hz z uzwojeniem głównym i "słabiutkim" rozruchowym w zakresie mocy 0,2-0,9 kW. Nie możesz niczego znaleźć, bo tego się po prostu nie robi. Jeśli zachodzi konieczność częstej zmiany kierunku obrotów, stosuje się silniki o innej konstrukcji. Uczenie psa, żeby jadał...
Slusznie, ale ,,Klient " pyta jak zmieniać obroty co jakiś czas. Ano, albo falownikiem (ja bym tak zrobił) albo stycznikami krzyżującymi fazy. Ten silnik to trójfazowy, tak ?Czy jednofazowy z kondensatorem, bo jakoś po symbolu sie nie dowiedziałem ?
Schemat połączenia tego silnika oraz zmiana obrotów jest tu ; Dodano po 2 https://obrazki.elektroda.pl/6300873900_... Dodano po 1 Ale trzeba go dopasować do tamtej kostki zaciskowej
Nie można zmienić kieruneku obrotów Jesteś tego pewien ?Bo zanim to się stwierdzi, warto by poprosić Autora, o zmierzenie rezystancji uzwojeń. Jeżeli jest ona TAKA SAMA dla obu, zmiana kierunku wirowania jest banalnie prosta.
to w jaki sposob łopatologicznie tlumacząc podlaczyc obroty prawo lewo Na zdjęciu, choć niewyraźnie jest to "opisane". Zmiana obrotów w silniku jednofazowym polega na odwróceniu końców jednego z uzwojeń ( przyjmijmy rozruchowego V1, V2) w stosunku do uzwojenia podstawowego( uzw. pracy U1, U2). Zmiana położenia blaszek łączących to realizuje. Zrealizowanie...
Witam robie referat z automatyki na temat silnikow jednofazowych i liniowych. Potrzebuje sie dowiedziec jak steruje sie predkoscia oraz zmiana kierunkow obrotu w silniku jednofazowym. Prosze o pomoc!!!:cry: Nie używaj dużych liter w tytule i pogrubienia tekstu.
Z podanych danych oraz załączonych zdjęć wynika że jest to silnik jednofazowy z kondensatorem 8µf zmiana kierunku wirowania następuje po zmianie biegunowości na jednym z uzwojeń
Witam. Posiadam silnik ZE EDA Typ VSEo 1-50HZ 220V 1A 5W S3-25 BN-73/4942-01. Z tego co się dowidziałem jest to silnik Silnik indukcyjny jednofazowy z uzwojeniem pomocniczym zwartym. Znalazłem w internecie taki oto opis: http://obrazki.elektroda.pl/1275121600_1... Czy istnieje możliwość zmiana kierunku obrotów tego silnik lewych na prawe???...
Uzwojenie wzbudzające i uzwojenie twornika przez komutator i szczotki łączone są szeregowo. Cały obwód magnetyczny stojana i wirnika wykonany jest z blach prądnicowych izolowanych między sobą ze względu na występujące przy prądzie przemiennym prądy wirowe i zjawisko histerezy magnetycznej. Prąd przepływający wytwarza, strumień magnetyczny, zmiana znaku...
Prosił bym o schemat do zmiany kierunku obrotów silnika typu BP-2f (od pralki frania) za pomocą styczników jednofazowych. Prosze o schemat.
Jest to silnik z 6 przewodami z cewką na 230v to stary używany silnik z motoreduktorem... Jarek9204 - znasz się wogóle na elektryce? Bez odpowiedzi na powyższe pytanie nie ma sensu dalszej dyskusji - silnik jednofazowy i jego układ połączeń dla pracy z przełączaniem kierunku obrotów i wyłącznikami krańcowymi... Po pierwsze wiąże się to z modyfikacją...
Witam ! Prawdopodobnie jest to silnik SFe90L4 z lat 70tych 20wieku, EMA-Wiefamel Poznań. Tak połącz przewody na tabliczce zaciskowej. http://obrazki.elektroda.pl/6947100300_1... Przerywane linie na rysunku pokazują zmianę kierunku obrotów na przeciwny ( zmiana położenia blaszek, mostków ). Oporności uzwojeń: uzwojenie główne ( robocze ) około...
Nie ma możliwości zmiany obrotów. Aby można to zrobić muszą być wyprowadzone ze silnika 4 przewody: 2 uzwojenia pracy(początek i koniec) i podobnie 2 przewody z uzwojenia rozruchowego(początek i koniec).
http://obrazki.elektroda.pl/3300882800_1... http://obrazki.elektroda.pl/3150992600_1... ?1 - przełącznik kierunku obiegu. ?2 - przycisk włączenia rozruchowego kondensatora. ????- jednofazowa sieć. Dodano po 2 Na zdjęciu z prawej strony - dla 3 fazowej sieci.
Witam, Nie wiem, czy jest to odpowiedni dział, ale temat ma związek z urządzeniem AGD. Czy jest możliwość zmiany kierunku obrotów silnika jednofazowego? Silnik pochodzi ze starego okapu kuchennego (pamięta jeszcze DDR) i chciałbym wykorzystać go w innym celu. Silnik posiada regulację prędkości. Jak zmienić kierunek obrotów? Pozdrawiam,
Masz silnik indukcyjny jednofazowy z uzwojeniem rozruchowym w pracy ciągłej (przez kondensator). Zmiana obrotów tego silnika możliwa jest wyłącznie poprzez jego przezwojenie (wymianę uzwojenia stojana) teoretycznie, bo praktycznie może się to okazać niemożliwe z powodu małej ilości żłobków stojana - oryginalne obroty 2790 czyli synchroniczne 3000, jest...
Stanisław prosze pokaż mi temat z takim silnikiem? To, że nie ma tematu z silnikiem dwubiegowym, nie oznacza, ze nie można choćby przejrzeć tematów, o podłączeniu silnika 3 fazowego do sieci jednofazowej, a dopiero wątpliwości dopytać.
W treści zadania napisane jest tylko silnik jednofazowy z uzwojeniem rozruchowym. Dokładniej pisząc, chodzi o zaprojektowanie układu sterowania elektrycznego w którym możliwa jest zmiana obrotów z niskich na wysokie (więc tylko 2 prędkości). Więcej danych nie posiadam. Jeżeli stworzę układ, to wszelkie niewiadome zamieszczę w założeniach projektowych...
jak to zrobić -> zmiana kierunku obrotów w silniku 1-fazowym Pytanie może banalne ale jak to zrobić. Dzięki z góry za odpowiedzi.
bodajże któreś ze starych falowników ABB dało się obciążać nierównomiernie(tzn podłączyć tylko silnik jednofazowy) ale osobiście tego nie sprawdzałem, znam temat tylko z opowieści
Jest to silnik jednofazowy z cewką pomocniczą kondensatorową. Zasilenie czyli 230 V i zero należy podłączyc do uzwijenia o mniejszej oporności. Następnie jeden koniec uzwojenia o większej oporniści ( uzwojenie pomocnicze) do 230 V , drugi koniec do kondensatora, odejście z kondensatora do zera. Zmiana kierunku obrotów odbywa się poprzez zamianę końców...
Witam! Przerabiam ręczny układ sterowania wyciągarek elektrycznych z silnikami jednofazowymi na automatyczny (2 styczniki na silnik - potrzeba jest zmiana kierunku obrotów). Jako, że silniki będą oddalone od szafy elektrycznej o około 30-40m każdy, to postanowiłem prowadzić do nich przewód czterożyłowy (dla każdego odczepu), a kondensatory rozruchowe...
Na silniku jest napisane 220V, 180Watt, 0,9 A & 100000 obrotów. Prąd trójfazowy Tylko 2 kable To nie jest silnik trójfazowy, ale jednofazowy i przypuszczalnie podobnie jak polski Tur 2 jest komutatorowy. Normalnie się tego nie robiło, ale widziałem w szkole zasłony napędzane silnikiem Tur 2 i w tym układzie pracował w obu kierunkach. Jak ma komutator...
Witam. mareczek222 napisał: Falowniki są do silników trójfazowych. Silniki pomp obiegowych są najczęściej jednofazowe. Dla silnika jednofazowego wystarczy obniżyć napięcie - autotransformatorem, regulatorem na triaku. itp żeby zmniejszyć obroty. Są też falowniki jednofazowe. Jednak zwróć uwagę, że silniki pomp to silniki indukcyjne i zmianę obrotów...
Kotbury, jak Ty moźesz pisać takie bzdury o silnikach. To są silniki jednofazowe z fazą pomocniczą , gdzie dwa uzwojenia zamieniają się funkcjami/ zmiana kierunku obrotów/.
Witam Zobacz tutaj http://elektryk.ovh.org/silnik_jednofazo... jest opis i zdjecia podłączenia oraz zmiany kierunku wirowania pozdrawiam
Ciekawe widzę że z 20% wyższą wydajność ma w USA. Bo i obroty wyższe.
silnik jednofazowy obrotów silnik jednofazowy zmiana silnik jednofazowy regulacja obrotów
komunikat micra satel nagrzewnica power potencjometr cambridge audio
pralka amica blokada samsung ecobubble
Niedziałający tempomat i ACC w Audi A6 C7 2.0 TDI 2016 Oleo Mac 937 – niestabilne obroty, gaśnięcie na boku, metaliczny dźwięk po remoncie silnika