Silnik jednofazowy zmiana obrotów -> szukaj. Podpowiedź- uzwojenie główne, pomocnicze (rozruchowe), które zamienia się miejscami (początek- koniec), omomierz, nie ma czegoś takiego jak zero ochronne. Poszukasz czy mam zostawić wszystko i poświęcić swój czas żeby wklepać w wyszukiwarkę- Ty możesz zrobić to samo. Mój syn powiedziałby rusz chłopie dupę...
Zajrzyj [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/v... i [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/t...
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic12... https://www.google.pl/search?q=silnik+je...
A to zależy czy silnik indukcyjny z kondensatorem ( lub zwojem zwartym) czy komutatorowy (szeregowy bądź równoległy).
https://iautomatyka.pl/zmiana-kierunku-p...
Nie wiem czy dobrze patrzę, ale podajesz że masz maszynę 1fazową, a chcesz falownik do sterowania maszyn 3fazowych. Do silników 1 fazowych bardziej regulator silników jednofazowych, albo falownik do silnika jednofazowego.
Czy macie może pomysł jak można w tym silniku zmniejszyć obroty do ok. 200? Fabryczne obroty to 1420/min. W tym przypadku nie ma możliwości zmniejszenia obrotów samego silnika, jest w nim wyłącznik odśrodkowy, który nie może pracować przy zmniejszonych obrotach. Jedyne wyjście to przekładnia, jak już napisał kolega wyżej.
http://obrazki.elektroda.pl/4036774400_1... Tu jest przykład połączeń silnika komutatorowego. Musisz dokonać kilku korekt: zasilanie do 2 i 5, wyjście z szczotki 3 do 1, wyjście szczotki 4 do 6 i silnik będzie miał inny kierunek obrotów.
Witam. To jest jednofazowy silnik od pralki,,Frani'' Istnieje mozliwosc zmiany kierunku obrotów poprzez zamianę końcówek uzwojenia rozruchowego.
To zależy jakim napięciem go zasilasz. Jeśli trójfazowym 3x400V to kolega już napisał ,jeśli jednofazowym to musisz przełączyć uzwojenia w trójkąt i włączyć odpowiednio kondensator.
Kolego. Gotowego takiego przełącznika w sklepie raczej nie kupisz , ale można takie coś wykonać na dwóch stycznikach 4P NO , rozpinając najpierw wszystkie połączenia na kostce silnika , i mając do dyspozycji wszystkie początki i końce uzwojeń silnika . Twój zakupiony przełącznik można wykorzystać do sterowania stycznikami . Jeśli znajdziesz kumatego...
To silnik trój fazowy.
A zmiana połączeń spowoduje zmanę kierunku wirowania pola magnetycznego. Na tabliczce widać tylko zaciski a ramki uzwojeń są w wewnątrz bez schematu uzwojeń można tylko się domyślać jaki jest układ.
Kolega nie miesza autorowi w głowie, przewody są cztery ale dwa z nich wychodzą z tego samego punktu uzwojenia. Ten układ jest tak powszechny, że nie ma tu nad czym dyskutować.
Pokaż tabliczkę znamionową tego silnika.
Silnik z kondensatorem posiada dwa uzwojenie. Należy zamienić początek z końcem jednego z uzwojeń. W silniku z uzwojeniem rozruchowym należy wykonać to samo, czyli również zamienić końce jednego z uzwojeń.
Jeżeli to silnik firmy Besel to polecam link http://www.besel.pl/_doc/Dok_10.pdf Pozdro
Potrzebuje pomocy w podłączeniu silnika jednofazowego firmy geko. Schemat nie zgadza się z podłączeniem na zaciskach. Bo na kostce są nieco inne oznaczenia z silnika trójfazowego, to już taki problem? Spójrz jednak na rysunek połączeń. Co widzisz? W pierwszej pozycji połączone są zaciski Z2 i U2 oraz U1 i V1. A to pomiędzy nimi w parach to zworki....
jak w silniku jednofazowym zmienić obroty ?
Poczytaj ten post [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/t... jednofazowy - Przełącznik obrotów prawo/lewo
W tej chwili jest podłączny do obrotów w prawo, przełóż dwie blaszki, wegług schematu, dla obrotów w lewo.
Witam. Jeżeli schemat który zamieściłeś jest prawidłowy. To nie będzie łatwo. Ten typ silnika niema puszki przyłączeniowej, przewody wychodzą bezpośrednio, więc bez prucia i szycia uzwojenia się nie obejdzie. Jest do ogarnięcia ale pracochłonne.
W silniku komutatorowym wystarczy zamienić miejscami szczotki np.jak w wiertarce. W silniku indukcyjnym zamieniasz początek z końcem uzwojenia rozruchowego.
zamień miejscami W i Z
Teraz podłączone w wersji VEER, podłącz do sieci i sprawdź kierunek obrotów, jeżeli nie pasuje, to zmień układ lamelek (blaszek) jak w wersji REVERSION.
Musisz zamienić początek z końcem uzwojenia rozruchowego. Czyli uzwojenia z kondensatorem. Uzyskasz wtedy zmianę obrotów wirowania wirnika w silniku.
Niebieski cienki i żółty to uzwojenia rozruchowe ,więc ono nie zmieni ilości obrotów,jedynie kierunek.
Witam . Po pierwsze nie napisałem że kierunek obrotów można zmienić przy zastosowaniu diody . Proszę dokładnie przeczytać post . Kierunek obr. można zmienić w sposób podany przez kol.nive4 czyli przez zamianę miejscami wyprowadzeń stojana podłączonych do szczotkotrzymaczy . Ten sam rezultat można uzyskać poprzez przesunięcie szczotkotrzymaczy o pewien...
Witam Jest tego w tej chwili cała masa. Na elektrodzie znajdziesz nie jedno rozwiązanie, użyj przycisku SZUKAJ. Dla zachęty przykładowy sterownik: Wybrane parametry: płynna regulacja obrotów w zakresie 5 - 95 % maksymalne obciążenie - 2,5 kW niski poziom generowanych zakłóceń układ miękkiego startu układ detekcji przeciążeń może pracować jako ściemniacz...
Jest to silnik jednofazowy, falowniki do nich to rzadkość. Sporo ludzi [url=www.serwis.avt.pl/manuals/AVT5360.p... się bawi i nie narzekają. Do silnika 0.75kW może być konieczne wstawienie mocniejszych MOSFET-ów niż przychodzą w komplecie i dodanie wentylatorka.
Przepnij kondensator z punktu B do punktu A.
Pomierz oporności obydwu uzwojeń. Jeśli są jednakowe to znaczy że uzwojenie typowe dla tych silników. Są obydwa uzwojenia jednakowe. Jedne końce spięte razem tworzą koniec wspólny i są podłączone pod jeden przewód zasilający. Między pozostałe dwa końce jest wpięty kondensator. Zależnie od tego pod który koniec podpinasz drugi przewód zasilający masz...
Jedynie facjowiec co przewijał silnik naprawi Tobie usterkę. Do zmiany kierunku obrotów doszedłeś? Silnik w łapy i do majstra. Odśrodkowe wyłączniki uzwojenia rozruchowego lubią zacinać się. Trzeba to wszystko dobrze wyczyścić, odrdzewić fosolem przesmarowac wazeliną techniczną. Zaniedbanie w tej kwestii poskótkuje ponownym spaleniem silnika. I podstawa...
A gdzie się podziały żółte?
Dwa cieńsze przewody wychodzące z silnika zamień między sobą miejscami.
Podobny post masz tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic14...
Odwrotne zamocowanie wirnika zmieni obroty. Trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz- czy po zmianie położenia wirnika, będzie tak samo ułożony w stojanie. Chodzi konkretnie oto, czy nie będzie wystawał poza stojan. Zobacz jakie jest jego pierwotne położenie przed rozebraniem. Chodzi tu tylko o obroty wysokie, wolne zmieniasz bez żadnych przeróbek.
Zmiana kierunku obrotów w silnikach jednofazowych polega na zamianie wyprowadzeń uzwojenia rozruchowego połączonego z kondensatorem lub wyłącznikiem odśrodkowym
Sprawdź włącznik/przełącznik obrotów.
Kierunek obrotów silnika nie zmienił się ot tak sam z siebie, bezpiecznik też bez przyczyny nie zadziałał. Trzeba szukać właściwej przyczyny problemu. Silnik mógł zmienić kierunek tylko po zwarciu w uzwojeniach, innej przyczyny nie widzę. W takim przypadku powinien wzrosnąć prąd pobierany przez silnik.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic5...
Spróbuj zamienić miejscami podłączenia do szczotek. Pozdrawiam Witek
Witam chciałem się dowiedzieć czy mogę w silniku jednofazowym zmienić kierunek obrotów załączam zdjęcie proszę o podpowiedzi
Czyli już inny przełącznik zmiany obrotów ,przeznaczony do silnika jednofazowego będzie się nadawał ? Jeśli taki spotkasz, ale to raczej w bardziej specjalistycznym sklepie, bo w takim zwyczajnym takiego nie będą mieli.
Urządzenie poszło na miedź, było sporo i na to się przydało. Temat wyczerpany i zamykam. Dziękuję za odpowiedzi.
Jest wątek o tej sprężarce, pewnie nie jeden, poszukaj. A co do obr/min to ok. 1400 obr. i silnik 2,2 kW.
Witam To typowy silnik jednofazowy. "Przełącznik" symbolizuje wyłącznik odśrodkowy uzwojenia rozruchowego. Odłącza je jak silnik osiągnie około 70% obrotów znamionowych. Cewki narysowane poziomo pod tymi napisami to uzwojenie robocze. Kierunek obrotów wybiera się zworami. Pozdrawiam
Ja mam silnik 2,2kw do wałka 20cm, ramy zespawane z profila 3x5cm
Pokaż tabliczkę znamionową tego silnika. Zmiana kierunku obrotów jest możliwa jedynie poprzez zmianę połączeń wewnątrz silnika.
Drugi zacisk od lewej ma 2 przewody, jeden z nich powinien być od uzwojenia pomocniczego, które jest połączone szeregowo z kondensatorem. Jeśli Ci sie uda zidentyfikować uzwojenie pomocnicze, to zamiana miejscami jego końcówek da zmianę obrotów na przeciwne.
Inaczej w zabawce masz tylko uzwojenie wirnika w komutatorowym 1f stojan i wirnik ma uzwojenia i jedno z nich trzeba zamienić stronami.
Jednofazowy silnik elektryczny, jednokierunkowy o ile tak to się nazywa, jaki jest sposób na przerobienie tego silnika żeby miał lewe i prawe obroty ?
Ten przełącznik nie nadaje się do tego celu. Powinien mieć jeszcze przynajmniej jeden styk, który w pozycji "0" odłączy zasilanie silnika. Dlaczego się nie nadaje jak taki sam montowany jest przy tych silnikach , potrzebna mi pomóc fachowca bez obrazy Odpowiada kol. fachowiec nie laik. 3.1.5-3.1.7 Nie wysyłaj treści, które powodują celowo konflikty...
Przewody od jednej cewki należy zamienić miejscami, myślę że oznaczenia powinny pomóc w identyfikacji.
Pewnie zwykły 1 fazowy. Ten sterownik potrzebuje sprzężenie zwrotne (informację o prędkości pochodzącą z silnika)
Przełączając tylko samo zasilanie, uzwojenie pomocnicze pracowało jako robocze, a robocze jako pomocnicze. Sytuacja ta jest nieprawidłowa i po dłuższej pracy silnik może się uszkodzić.
W pralkach Frania zawsze były silniki jednofazowe. Zapewne masz model z wyłącznikiem odśrodkowym.
Regulator z opisu powinien działać poprawnie jedynie dodałbym mu pod triaka radiator by odprowadził nadmiar ciepła .Całość włożyć do jakiegoś pudełka z materiału izolującego/PCV/ z otworkami by nadmiar ciepełka miał ujście i by nie być porażony prądem.Ostrożność wskazana.
Czy to jest w ogóle możliwe żeby użyć jednej masy i przełączać tylko plusem kierunkiem obrotów silniczka? Nie, ale poczytaj na temat "mostek H silnik". Wujek Googlewski prawdę Ci powie.
Ten silnik pracuje i wszystko jest ok. Potrzebuj w nim zmienić kierunek obrotów. Schemat jego obecnego połączenia narysowałem powyżej. Do jakich zacisków podłączyć zasilanie aby zmienić kierunek obrotów?
Więc wyjdź od schematu podłączenia dowolnego falownika z zasilaniem jednofazowym np LS IC5 [url=http://www.qnisz.pl/pdf/falowniki/L... strona 7. Falownik zasilany jednofazowo pozwoli Ci zasilać urządzenie u cioci Haliny przy...
(at)krzysiek7 : dasz radę ogarnąć ten silnik?
Witam Zrób zdjęcie tabliczki znamionowej, według mnie jest to silnik jednofazowy z dwoma kondensatorami. Jeśli mam rację to źle zaznaczyłeś podłączenie zasilania, powinno być dołączone do mostków. Aby zmienić kierunek obrotów w silniku jednofazowym z dwoma kondensatorami należ zmienić podłączenie mostków na : o o I I o o o o Zasilanie ma być podłączone...
Witam. Chciałbym zmienić kierunek obrotów w silniku jednofazowym. Da rade przerobić go żeby obracał sie w prawo ?? Bo aktualnie obraca sie w lewo. Silnik ten ma dwa typy pracy wolno i szybki... Oczywiście, zamień szczotki miejscami. Silnik zmieni kierunek wirowania.
silnikiem asynchronicznym jednofazowym klatkowym Ten silnik nie jest ani asynchroniczny ani klatkowy ani jednofazowy. Tylko taki, prawda? http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic21...
Po tabliczce wnioskuję że to jakaś wanna z hydromasażem. Najprostszy sposób na zmniejszenie przepływu i ciśnienia to wstawienie zaworu na wyjściu z pompy. Pompy odśrodkowe pobierają proporcjonalną moc do przepływu wody, więc jak zmniejszysz przepływ dławiąc wyjście zaworem, zmniejszysz pobieraną moc. Regulacja obrotów silnika będzie problematyczna,...
Popatrz kolego na tej samej stronie JAK ZMIENIĆ OBROTY W SILNIKU JEDNO FAZOWYM. Pozd.
W tym temacie opisywałem zmienę kierunku obrotów w silnik jednofazowym od frani http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic27... W przypadku silnika z kondensatorem, trzeba połączyć szeregowo fazę rozruchową, kondensator i wyłącznik odśrodkowy. Dodaj schemat Twojego wyłącznik to wtedy mogę narysować jakiś schemat podłączenia.
Witam ! Potwierdzam j.w., dodaję schemat: http://obrazki.elektroda.pl/5710194000_1...
No właśnie chcę poznać wszystkie za i przeciw i też rozważam taką opcję. Na razie muszę znaleźć jakąś specyfikacje całego podnośnika ,bo jest on troszkę zdewastowany i nie posiada całej instalacji"puszki " do sterowania silnikiem. A na domiar złego ktoś zdarł nawet tabliczkę znamionową z sinika :-( ,tak że nawet nie wiem jakiej mocy powinien tam być...
Tak jak kolega wcześniej pisze (przewód powinien być połączony z bolcem w gniazdku) i do tego kondensator 20µ/400V na zaciski U-Y. Zmiana połączenia jak na schemacie spowoduje zmianę kierunku obrotów.
Jak zmienić obroty w silnikach 1-fazowych
Witam Wpadł mi w ręce silniczek jednofazowy ze sterowaniem prawo/lewo do sterowania przysłoną (przepustnicą) po zdemontowaniu na obudowie ani producenta, ani szczegółowych danych. jedynie odczytałem coś takiego: 03 90, 6443R, 220V~ 50/60Hz, 0,33uF tu zamieszczone zdjęcia http://83.14.146.230/silniczek/mini1.JPG http://83.14.146.230/silniczek/mini2.JPG...
Przełożyc przewod kondensatora z W2 na V2 i tyle. Blaszki / zworki pozostawić jak są, czyli ,,pionowo". To jest silnik jednofazowy z kondensatorem pracy o symetrycznych uzwojeniach (jak trójfazowy), i w pełni nawrotny.
Proszę mi powiedzieć jak mam dokonać zmiany obrotów w silniku jednofazowym? Będę wdzięczny też za pomoc - pomiar omomierzem tegoż silnika jak to zrobić silnik oczywiście posiada kondensator rozruchowy
Potrzebuję prostego schematu regulatora obrotów silnika jednofazowego do 500W
Mógłbyś wytłumaczyć dlaczego w ten sposób. Nie za bardzo rozumiem schematu na dekielku. Pozdro Zmianę obrotów silnika uzyskujesz zmieniając podłączenie uzwojenia rozruchowego - dokładnie prześledź schemat i sam zrozumiesz. Najpierw masz podłączone do bezpośredniego zasilania koniec uzwojenia rozruchowego Z2 mostkiem z uzwojeniem głównym (roboczym)...
Oczywiście że falownik jeśli chodzi o jakiś rozsądny zakres regulacji obrotów.
Czy jest możliwość w jakiś sposób zmniejszenia obrotów w silniku jednofazowym 1,1kw bez przezwajania ?
A chcesz obroty lewe, czy prawe? Wszystko jest na schemacie.
Za moało danych, żeby dać miarodajną odpowiedź
najprosciej i najtaniej wstaw zarowke w szereg z silnikiem (poeksperymentuj moze sie uda)
Wpisz w google zmiana obrotów silnika indukcyjnego jednofazowego. Wymaga ingerencji w sam silnik.
I do tego z taką mocą .przy zasilaniu jednofazowym z kondensatorem moc jeszcze spadnie . Poszukaj lepiej silnika Żeby miał przynajmniej 1,5 KW i obroty 1450 lub 930 i w dodatku jednofazowego. Chyba że chcesz tym napędzać nie betoniarkę a mieszalnik pasz .
musi być 4 żeby dało się zmieniać obroty Nie musi, trzy też starczą (silnik z dwoma uzwojeniami i kondensatorem pracy). Ale dajmy czas autorowi wątku by opisał silnik i poprawił wątpliwy opis sterownika.
Witam mam pytanie jak zmienić obrony w silniku jednofazowym przewody jak w zdjęciu: https://obrazki.elektroda.pl/6246993000_...
Taki wyłącznik będzie mi potrzebny do zmiany obrotów w małej tokarce którą "odgrzebałem" w garażu. Włącznik który już jest w niej właśnie jest taki lewo stop prawo. Niestety silnik który w niej był nie działa. Kilka lat przeleżała w garażu. A silnik który mi "podpasował" do niej to 0,45 kw i chodziło w nim głównie o wymiar zewnętrzny aby zmieścił się...
Zmiana kierunku takiego silnika, polega na zmianie podpięcia do zasilania jednego z uzwojeń. Może to być uzwojenie rozruchowe lub główne.
Jeden znawca napisał mi że jeśli silnik jest jednofazowy to nie ma konieczności stosowania falownika. Ten regulator obrotów z tym silnikiem nie zadziała a na przyszłość najpierw pytaj potem kupuj. Pozdrawiam.
Witam! Jeśli jest to silnik "uniwersalny" - z komutatorem, to możesz wykorzystać gotowy moduł regulacji obrotów (zawartość: triak, diak, kondensator, potencjometr), stosowany w wiertarkach lub odkurzaczach. Takie moduły można kupić w sklepach elektrycznych, sklepach z częściami zamiennymi do AGD, a nawet na bazarze - ceny od 10.- zł wzwyż (również zakup...
Witaj Nic nie wspomniałeś o ciśnieniu maksymalnym pracy tego siłownika ,jeśli ma to być standardowo 160 bar. to taki silnik uciągnie 6 litrów na minutę ,a więc jakieś 4 cm na obrót
Moje pytanie czy się nada. "Zastosowania: Regulacja obrotów silników jednofazowych AC (szczotkowych)" (cyt.) Nadaje się.
To jest silnik jednofazowy 1400 obrotów i ma 4 bieguny czyli na wirniku musiałbyś zrobić też cztery bieguny, cewki połączone są szeregowo trzeba zmienić na równolegle,napięcie ok.50V przy 1000 obrotów...to jest tylko wstęp a czy nie lepiej zwykły alternator.
W silnikach jednofazowych z kondensatorem będziesz miał właśnie taką sytuację że silnik będzie niestety buczał, tego typu silniki nie nadają się do regulacji obrotów.
Wystarczy zamienić miejscami początek z końcem dowolnego uzwojenia U1 z U2 lub Z1 z Z2.
W załączeniu karta katalogowa silnika komutatorowego jednofazowego typ 15:
Tu wystarczy zamiana mostków, zamiast poziomo należy założyć je pionowo. Zasilanie na te same zaciski co dotychczas.
Jaki to silnik?
Kolego Krzysztofie , w typowych indukcyjnych silnikach jednofazowych, zmiana obrotów prawo-lewo odbywa się poprzez odwrócenie zasilania uzwojenia rozruchowego, bądź pracy.
Z silnika(ze stojanu ) tak jak na foto wychodzi wspólnie żółty z zielonym i drugim otworem brązowy.
silnik jednofazowy regulacja obrotów silnik jednofazowy zmiana obrotów silnik jednofazowy regulator obrotów
pracuje silnik wyjęciu kluczyka peugeot prowadnica kulkowa budowa latarki
robot kuchenny pralka samsung ecobubble
Ustawienie śruby pompki oleju w Oleo-Mac 937 Ustawienia pompki oleju w pile NAC CTS 45 40 01