Uszkodzona świetlówka, uszkodzony inwerter, niesprawne zasilanie inwertera lub sterowanie.
1. to taśma matrycy 2. to inwerter odpowiadający za sterowanie jarzeniówkami. Podejrzewam, że to wina taśmy matrycy ale trzeba by to zdiagnozować podmieniając taśmę.
Witam. Nie jest to bardzo skomplikowane. Odkręcasz śrubki które trzymają panel ten z przyciskiem od włączenia laptopa. Po tym odpinasz kable od sterowania matryca i inwerterem. Odkręcasz matryce razem z zawiasami. Teraz wyjmujesz te gumowe koreczki co zaślepiają śrubki od matrycy, Jak odkręciłeś już wszystkie to powoli zabierasz się do rozpołowienia...
Tym sprawdzeniem wyeliminowalismy plyte,logike i matryce. Zostaje zasilacz ,inwerter i swietlowki. Zasilacz daje tylko napiecia, inwerter steruje i daje napiecia na swietlowki. Co moze dawac czerwona poswiate,albo masz brudne folie w matrycy albo Ktoras swietlowka swieci w tym kolorze.
A ile kabli idzie DO inwertera ? Bo zazwyczaj więcej niż 2 i tam też jest STEROWANIE inwerterem.
świecenie na biało to raczej nie inwerter - bo on ma tak świecić (CCFL) a sterowanie samą matrycą - brak napięcia zasilania na płycie sterownika matrycy sprawdź, a potem poszukaj na wejściu zasilania problemu - bo wygląda na to, że na razie to sterownik matrycy jest zimny...
A skąd przypuszczenie, że może to być inwerter lub matryca? Może tasiemka, może sterowanie z płyty głównej?
Laptop Aristo SLIM 330, nie działa podświetlenie matrycy, zapala się na 1s przy starcie i gaśnie. Czasem, bardzo rzadko uruchamia się normalnie i podświetlenie działa. Na złączu VGA jest ok. Na inwerterze jest napięcie zasilania, ale brak innych napięć, jeżeli matryca świeci to pojawia się jeszcze 3,3V. Połączenie inwerter - płyta jest ok. Myślę , że...
Witaj, Mogła paść świetlówka matrycy, mógł paść inwerter, mogła się uszkodzić tasiemka, w ostateczności sterowanie inwerterem. Ja stawiam na świetlówkę lub inwerter.
Nie będzie się dało tego wymienić tego w prosty sposób. W przypadku zwykłej matrycy masz sterowanie podświetlania inwerterem a w ledowej nie ma go.
W swoim komputerze nie masz inwertera. Matryca jest z podświetleniem typu LED. Uszkodzony jest obwód zasilania LED na logice matrycy, taśma, albo zasilanie bądź sterowanie na płycie głównej.
Najprawdopodobniej uszkodzony inwerter, świetlówka, taśma lub sterowanie inwerterem. Sprawdź napięcia nas inwerter.
Jaki to monitor (dawca)? Inwerter, jeśli sprawny, na 99% da się wykorzystać - z tego co pamiętam pinout składa się z zasilania, masy (po kilka przewodów), sygnału enable i <tu zależy od inwertera> albo dim (zerojedynkowo jasne/ciemne), albo sterowania jasnością. Mam trzy monitory na matrycach tych serii - dwa FS (jeden inwerter sterowany dwustopniowo,...
Każda duża matryca led ma wbudowany inwerter, steruje się nim jak klasycznym inwerterem ccfl. Przerobiłem matrycę w moim HP DV i działa doskonale. Musiałem zakupić dwie matryce 15,6 bo z jednej brakowało kawałeczka taśmy led. Mam dwie takie taśmy luzem, dla mocno zainteresowanych zrobię fotkę.
Biała matryca (tylko podświetlanie) to brak sygnałów i zasilania na logice matrycy, przyczyna leży nie w inwerterze tylko w braku sterowania matrycą.
Jeśli możesz to wrzuć zdjęcie z drugiej strony (od strony druku), może da sie rozpoznać jaki układ steruje inwerterem.
Czy koś może mnie naprowadzić czy uszkodzony jest inwerter. Nie, to nie inwerter. Zajmij się matrycą, zasilanie, sterowanie, itd. Ale pewnie skończy się wymianą matrycy, albo utylizacją.
Podpinasz 19V zasilania, i w środek dajesz ~3V na sterowanie i jasność. Po dwa krańcowe piny z tej złączki to zasilanie, musisz określić gdzie jest + a gdzie minus, a dwa środkowe to sterowanie.
Przetwornica nawet nie próbuje wystartować. Tak się zachowuje jakby sterownik matrycy w ogóle nie pozwalał włączy inwertera. Co nazywasz sterownikiem matrycy. Sterownik matrycy nie steruje inwerterem. Napięcie sterowania inwerterem wychodzi z procesora na płycie głównej. Odepnij zasilacz i pomierz napięcia wyjściowe. Jeżeli ich brak to napraw zasilacz.
LGD0135 to matryca z podświetleniem RGB LED. Raczej będziesz miał problem z zamianą na CCFL . Podłączenie i pełne sterowanie inwerterem może być trudne.
Monitor po włączeniu po czasie ok. 5 sekund gaśnie Do sprawdzenia świetlówki w matrycy. Najlepiej testowo podpiąć inne wyciągnięte np. z uszkodzonej matrycy. Jeśli będzie ok, to dalej do pomiaru trafa w inwerterze. Ostatecznie aplikacja układu sterowania inwerterem i pomiary
Matryce ledowe mają inne złącze sygnałowe idące do elektroniki matrycy. Matryca ledowa ma wbudowany inwerter i podświetlenie zasilane i sterowanie jest przez to samo złącze którym otrzymuje sygnał obrazu. Matryca klasyczna ma inwerter osobno i osobną taśmę do zasilania-sterowania która rozwidla się na dwie w miejscu przejścia przez zawias i idzie odpowiednio...
Tak, dokładnie tak wygląda sterowanie tego inwertera.
Bez pomiarów napięć inwertera i napięć płyty głównej na sterowaniu matrycy ciężko jest jednoznacznie stwierdzić czy to sam inwerter powoduje brak podświetlenia czy uszkodzone są komponenty sterujące na płycie głównej.
Gdzie masz sterowanie diod , razem z inwerterem czy pod matryca na girlandach? Ile masz uszkodzonych diod?
Prawdopodobnie doszło do całkowitego uszkodzenia/zwarcia tasiemki od matrycy a co za tym idzie mogło uszkodzić od niej układ sterowania na płycie. Miejmy nadzieję, że nie masz zwarcia na zasilaniu/inwerterze świetlówek. Spróbuj wypiąć tasiemkę od matrycy z płyty głównej. Laptop powinien od razu ruszyć z wyjścia na monitor zewnętrzny. Bez rozebrania...
Matryca (klapa matrycy) w S6120 jest połączona z płytą główną za pomocą dwóch wiazek przewodów zakończonych wtyczkami. Inwerter jest w klapie matrycy. Jedna wiązaka to sterowanie matrycy. Po wyjęciu jej z gniazda widać że obraz znika. Druga to prawdopodobnie połącznie z inwerterem bo nic się nie zmienia po jej wyjęciu - widać że matryca parcuje ale...
Czasem jest to wina taśmy połączeniowej z inwerterem lub sterowaniem, napięciem zasilania. Zanim cokolwiek zacznie się kupować i wymieniać to należy dokonać prostego pomiaru napięć na złączu zasilającym inwerter. Wpadniesz w błędne koło porad i wydatków no i nic z tego nie będzie.
Ma nie mignąć .. ma się pojawić obraz (np. to co wyswietla Win po odpaleniu..) zobacz czy to widzisz jak nie > albo zasilacz /inwerter w tył albo matryca/ albo płyta gł. sterowanie jak widzisz >> tylko inwerter
Laptop FS AMILO A3667G po malym zalaniu. Nie bylo zasilania glownego na inwerter - po wymienie rezystora napiecie 18V wrocilo. Niestety nie mam zasialnia 3V na sterowanie. Nie moge znalezc czujnika zamkniecia matrycy. Czy ma ktos schemacik lub jakas solucje???
dziwne, co niby matryca ma do zmiany jasnosci podswietlenia. Wg mnie coś inwerter szwankuje albo sterowanie nim.
uzwojenia przetarte mechanicznie w kilku miejscach a tak cienki drucik, że mój oddech poruszał końcówkami. A nie możesz zakupić dowolnego inwertera z podobnym układem uzwojeń w trafie i przełożyć samo trafo? Odpadnie Ci kombinowanie z podłączaniem sterowania oraz dopasowywanie do obudowy, w przypadku braku oryginalnego inwertera i zmiany na inny model.
Linijka jest zawsze o kilka milimetrów węższa od dłuższego boku matrycy .W Twoim przypadku jeśli potrzebujesz linijki 280mm musiałbyś poszukać matrycy panoramicznej między 12 a 13" (nie slim) - lepiej aby linijka była o kilka mm krótsza niż za długa .Co do identyfikacji wejść to 90% matryc ma 40 pinowe złącze LVDS i bez problemu można znależć pdf jakiejś...
Podpowiedź co steruje pracą inwertera była by mile widziana. Proszę nie zaczynać od wymiany Nvidii bo nie zawsze winny jest układ grafiki. Pracą inwertera w tym modelu steruje kontroler EC/KBC.
witam ! "conwerter DC-DC" czy raczej inwerter czyli przetwornica do świetlówek (jak zwał tak zwał) rzeczywiście znajduje się w obudowie matrycy razem z ową matrycą... pytanie tylko czy to inwerter, czy może sterowanie z PG czy też może jeszcze świetlówki w matrycy ? najczęsciej jednak to właśnie inwerter - no cóż, trzeba poszukać np. na Allegro wymienić...
a np. Zasilania inwertera nie trzeba tak?
Co do podświetlenia to jest tak że napięcie idzie bezpośrednio z gniazda wejścia napięcia przez inwerter do świetlówek i tu może być kilka opcji, uwalony inwerter lub świetlówki, jeśli jesteś pewien że są dobre, to najprawdopodobniej sterowanie napięciem inwertera z płyty głównej.
Dell Inspiron 1545 Podświetlenie CCFL zarówno w biosie jak i w Win działa prawidłowo (Komputer ma cały czas podpiętą matryce Led (LP156WH2 TL FA) pod LVDS) Inwerter Jest sterowany napięciem Matryca Led PWM. Czy istnieją matryce Led w których podświetlenie reguluje sie napięciem nie PWM. Bądź, czy istnieje bios do Dell Inspiron 1545 który zamiast napięcia...
Niechże Kolega pomierzy napięcia na wejściu inwertera (w stosunku do masy). Bez tego to można sobie jedynie pogdybać. Równie dobrze może to być uszkodzenie kontrolera klawiatury, który steruje załączaniem inwertera i regulacją jasności.
Racja przecież 3kV to chyba ceramiczne. Mam na myśli te niebieskie. Wizualnie trafo nie jest padnięte. Może da się sprawdzić napięcie PRZED TRAFEM, to będzie jasne czy uszkodzone jest sterowanie czy trafo ?
Na pewno nie steruje inwerterem jeżeli to włącza napięcie na elektronikę matrycy ale dopiero gdy jest wcześniej wszystko OK.
Jasność to przecież intensywność świecenia świetlówki sterowana przez inwerter.
Przerabiając kabel LVDS składający się osobnych przewodów, należy każdą parę sygnałową skręcić z sobą, tu w tym wypadku jest 5 par. Inwerter podświetlenia ma na wtyku zasilającym go oprócz 24V i masy pin 12 na który podawane jest stałe nap około 3,3V włączające go, są też nie zawsze podłączone reg WN czyli jasności pin 11 0-5V 0V max. Czyli inwerter...
No tak, ale wstawiałem inna matrycę i nic. Który pin steruje podświetlaniem? Wygrzałem inwerter, trafo nie jest pęknięte, uzwojenia cale no i sam juz nie wiem co jest nie tak.
Na schemacie są opisy sterowania matrycy.
N50VN LED CONVERTER_BD./AS 60-NQYLD1000-C01 Istotnie wtyczka po prawej stronie zasila ledy w matrycy, ta po prawej służy do zasilania i sterowania. http://obrazki.elektroda.pl/5487369600_1...
Ten laptop ma matrycę z podświetleniem LED więc nie ma w nim inwertera i świetlówek. Należy szukać przyczyn w sterowniku LED lub sterowaniu nim.
Te inwertery mają sterowanie z laptopa, samo napięcie nie wystarczy.
Sprawdź czy masz sygnał włączający inwerter na złączu matrycy i ewentualnie na układzie sterującym. Na złączu matrycy jest to bodajże 19 nóżka.
imo niejadalne, przynajmniej masz drugi inwerter i moze lampy sprawne w matrycy :)
Jaki układ steruje pracą inwertera? Możesz podać jego oznaczenie?
Cały jest ciemny czy np. od dołu/góry jest jaśniejszy? Musiałbyś sprawdzić napięcia na inwerterze od sterowania jasnością matrycy i wtedy byłoby wiadomo co się dzieje: czy błąd po stronie płyty głównej, inwertera czy może samej świetlówki/matrycy.
Wniosek jest taki Obydwie matryce działają na tym co zawiesza sie na Logo ThinkPad , a żadna nie działa na tym drugim laptopie Trzeba pomierzyć napięcia na złączu inwertera i ustalić jakiego napięcia brak. Zasilanie, czujnik zamknięcia pokrywy, sterowanie jaskrawością.
Większość matryc sterowane są za pomocą LVDS (Low Voltage Diferential Signaling) więc sterowanie matrycą bez odpowiedniego układu kodera jest niemożliwe :( Do transmisji danych wykorzystuje sie zazwyczaj 4 pary kolorowych, skręconych ze sobą przewodów czarne to minus, czerwone to +5V. Pozostaje jeszcze zasilanie i sterowanie inwertera podświetlenia....
kolego są to takie same matryce. różnią się prawdopodobnie tylko sterowaniem PWM (tasiemka, która łączy t-con z inwerterem).
Pierwsze co mi przychodzi na myśl to uszkodzona przetwornica tzw. INWERTER prawie 99% braku świecenia matrycy. Inne to wypalenie lampy (świetlówki) no i na koniec sterowanie idące z płyty głównej. Najłatwiej to podmienić inwerter. Przeważnie mieści się on pod matrycą na samym dole (uwaga przy pracy pod napięciem zasilanie lampy to wysokie napięcie raczej...
Inwerter służy tylko do zasilania świetlówki. Masz tam zasilanie i sterowanie włączaniem i wyłączaniem jak zamykasz klapę. Jest tam jeszcze sterowanie jasnością ekranu. I to by było na tyle.
Zgodzę się że w Pavilonach, najczęstszą wadą jest BGA, ale miałem 2 przypadki gdzie problemem był scalak odpowiadający za sterowanie matrycą jeszcze na płycie przed inwerterem są gdzieś wątki o tym na elektroda, radzę poszukać o ile taśmy i matryca zawiodą, zanim zrobi się reballing, chociaż można testowo podgrzać chipset na 10 min. i zobaczyć czy jest...
witam, Proszę sprawdzić inwerter, i świetlówkę w matrycy, gdyż one są najczęściej przyczyną utrsty podświetlenia, dodatkowo może też być uszkodzone sterowanie podświetleniem. W pierwszym przypadku jeżeli masz miernik sprawdz na zwarciu bezpiecznik (może być uszkodzony) oznaczenie F i inne elementy jak sie zachowują na inwerterze, jesli chodzi o świetlówke...
To, że nie świeci, to nie znaczy, że nie działa. Prawdopodobnie uszkodzona świetlówka (CCFL) (tutaj wielkie podziękowania za podanie modelu laptopa) lub panel LED, no i oczywiście możliwe jest uszkodzenie inwertera, sterowania, tasiemki łączącej, a może i samej karty graficznej.... Dużo możliwości, ale co najmniej połowę z nich możesz wyeliminować sprawdzając,...
Skoro po podaniu sygnału załączenia inwerter nie załącza świetlówki, to sterowanie zostaw na razie w spokoju - nie pracuje przecież inwerter, względnie świetlówka.
Taśma jest odpowiedzialna zarówno za obraz, jak i podświetlenie. Przez tą taśmę zasilany i sterowany jest m.in. inwerter, "produkujący" wysopkie napięcie dla świetlówki w matrycy.
Może być też uszkodzony układ sterujący m.in. podświetlaniem, lub też - czego Ci nie życzę - uszkodzona płyta, co parę razy mi się trafiło. W tym modelu o ile pamiętam są przy złączu matrycy 3 kondzioły i jeden z nich jest w obwodzie sterowania inwertera, sprawdź je.
Możliwe jest jakaś awaria sterowania inwertera. Możliwe jest też że matryca jest uszkodzona, ale nie masz innej do podstawienia by to wykluczyć.
Ale ten laptop jest dosyć nowym modelem, podświetlenie jest na ledach i nie ma tam inwertera, elektronika w matrycy steruje jej podświetleniem sygnałem który dostaje z taśmy matrycy. Czy wymieniłeś matrycę na identyczną? Jak nie to może nie do końca ona pasuje do tego laptopa. Możesz spróbować odinstalować sterowniki karty graficznej w menedżerze urządzeń...
Jeśli wymieniamy matrycę na taką samą(mam na myśli rozdzielczość, reszta nie robi różnicy) to należy wlutować do nowej matrycy eeprom z uszkodzonej sztuki. Problemy z regulacją podświetlenia po wymianie matrycy to złośliwe działanie ze strony DELL-a. Inwertery w nowszych Dell-ach sterowane są cyfrowo(magistrala I2C), jeśli EC wykryje matrycę inną niż...
niektorzy piszą ze inwetrer sluzy tylko do sterowania swietlowkami do podwsietlania matrycy ? to prawda? tak to prawda sluzy do sterowania swietlowkami do podswietlenia matrycy stosowany tez np w skanerach
Niestety sam nie zrobisz gdyż matryce led maja uklad sterowania matrycą na płycie głownej podświetlenie świetlówkowe ma inwerter więc ja tylko zasugerowałem darmowe sprawdzania jakie robię sam kiedy sobie kupuje notebook z peknieta matrycą ale nie kupuje notebooków jak obraz na peknietej matrycy jest martwy gdyż wtedy zazwyczaj grafiki są walniete I...
inwerter? świetlówka? Dokładnie tak ewentualnie sterowanie podświetleniem. Podaj pomiar napięcia z złącza inwertera (wejście) względem masy.
A jak myślisz? wiele ich tam nie masz, szukaj czegoś co steruje inwerterem, albo robi dla niego zasilanie.
Skoro widać działające podświetlenie, to inwerter musi dawać prawidłowe napięcie, bo inaczej świetlówki nie zaświecą. Uszkodzona matryca lub sterowanie nią. Pomiar trudny zwykłym miernikiem ze względu na częstotliwość kilkudziesięciu kiloherców, jedynie oscyloskop z odpowiednią sondą.
W Acer travel mate 2490 na platformie BL50 bywała czasem matryca LTN 154xa-L01 Sterowanie sygnał INVT-PWM na pin.19 (*owe 3.3V) przychodziło z KBC (tam akurat był KB910-b4 pin.32) Ten Acer TM bywał na dwóch MB: Compal LA-2921P/*22P lub LA-3081P http://obrazki.elektroda.pl/5575976800_1...
Oczywistym jest, że w nowszych laptopach dell'a zwykła wymiana matrycy w przypadku uszkodzenia nie wystarczy - konieczny jest flash eepromu badź przelutowanie calego ukladu z wczesniejszej matrycy. Moje pytanie co w sytuacji gdy zamienimy dwie różne matryce (różne modele matryc) pracujące w dwóch różnych dellach np. Insporion 1525 z 1505. Czy wówczas...
Brak podświetlenia matrycy nie jest defektem matrycy a elementów oświetlających lub ich sterowania (diody, świetlówka, przetwornica).
TV LED LG 42LW4500 prośba o pomoc w postawieniu diagnozy. TV przywieziony z Niemiec po podłączeniu zasilania kontrolka zapala się na czerwono przechodzi w biało, wygląda tak jakby startował, brak podświetlania. Napięcia z zasilacza wszystkie prawidłowe, brak sygnału sterowania zasilaniem matrycy i sygnału sterowania inwerterem, po podaniu napięcia na...
Witam. Do zwykłego podświetlenia matrycy, w zasadzie można zastosować prawie każdy inwerter wyjęty z laptopa(oczywiście wtedy, gdy to jest matryca laptopowa).A wiec należy szukać inwertera pasującego do wielkości matrycy tzn. długości świetlówki.Teraz pytanie?Czy to ma być jakiś projekt, czy naprawiasz jakiegoś laptopa?Jeżeli próbujesz dopasować do...
Dla osoby co jeszcze nie robiła tego jest to operacja ryzykowna bo swietlówki są bardzo delikatne i zamontowane wewnątrz matrycy a do końca nie jest pewne czy są uszkodzone, może być np. przebity kabel w.n. zasilający je lub wymagają wyższego napięcia zapłonu,najlepiej to sprawdzić podłączając na próbę inwerter od innego LCD nie wymagający sterowania...
Zapoznałem się z dostępną dokumentacją dla serii LE8500. Otworzyłem odbiornik. Zrobiłem też zdjęcia modułów omawianego egzemplarza. Oto moje spostrzeżenia. Odbiornik nie jest moim zdaniem w stanie fabrycznym. Podejrzenie to chyba nieoryginalna płyta główna EBU60864321 chasis LDR03E. Brak na niej zamontowanego gniazda P7900. Brakuje też wiązki połączeniowej...
Ten notebook ma sterowanie inwertera sygnałem cyfrowym jest na ic MAX8759E pewnie przygotowany do wersji LED.
Podaj napięcia z pinów 2, 6, 8, 12 i 16 złącza CN1. Układ sterujący inwerterem to EC/KBC EC/KBC steruje wyłącznie jasnością. Za załączanie inwertera (a w zasadzie wygaszania) odpowiada most północny.
Hm... nie wiem, czy prąd wyjściowy 74HC595 nie będzie trochę za mały dla matrycy LED; ale nie jest tak tragicznie, co najmniej 6mA można z niego wyciągnąć. Można by użyć CD4022 do sterowania ULN2803, to by znacznie zmniejszyło ilość sygnałów niezbędnych do sterowania - w zasadzie do 4, ale RESET dla CD4022 jest H, a dla 74HC595 L, więc trzeba by użyć...
Zazwyczaj "konczaca" sie swietlowka nie tyle gasnie i wlacza sie ponownie co bije czerwona luną na poczatku startu laptopa. Z czasem obraz wraca do normalnej barwy ( podswietlenia). Uszkodzona tasma sygnałowa nie wygasza matrycy, a jedynie powoduje artefakty, linie, paski itp. Miałem kiedys sytuacje uszkodzonego opornika na inwerterze tylko ze wtedy...
Ten inwerter, to inwerter montowany w monitorach "Chi Mei" przed około 2-3 latami. Z naszych doświadczeń wynika, że na ogół padały trafka WN. Oczywiście wcześniej opisane usterki też się zdarzały.W sumie, z tego co pamiętam, było bodajże 6 wersji. Zwróć uwagę, że wejście sterowania inwerterem jest 6-pinowe. W znakomitej większości przypadków inwertery...
I tu nie jestem przekonany do tego, że to wina świetlówki.... otóż co zrobiłem. Znalazłem sprawą matrycę 14 cali z takim samym złącze 30 pin. Po podłączeniu również i na tej matrycy jest treść obrazu ale bez podświetlenia. Dodam, że na złączu inwertera dochodzą napięcia: 18V, 5V, oraz 3V. Czy ma być jeszcze jakieś jedno napięcie, które włącza podświetlenie??...
Może ktoś wie jaki układ na płycie głównej jest odpowiedzialny za sterowanie inwerterem??? Mam drugą płyte gdzie uszkodzona jest grafika ale sterowanie napięciem jest sprawne. Mimo tej drugiej płyty nie moge zlokalizować skad to napięcie wychodzi
Też mi się tak wydaje, ale co ma taśma do podświetlenia, skoro od niego są osobne dwa przewody? Nie znam anatomii tego układu, ale naprawiam czasem netbooki i tam taśma wyświetlacza i przewody od podświetlenia to dwie osobne, nie wpływające na siebie elementy. I do czego służy inwerter w kontekście podświetlenia w laptopach? Właśnie tą taśmą między...
Taśmy sprawdziłeś dokładnie ? tj. rozwinąłeś owijkę w miejscu gdzie taśma wychodzi z klapy do dolnej części laptopa ? , często w tym miejscu przecierają się kabelki i powstają zwarcia . Od biedy można te sterowanie przerobić .
W tym modelu za brak podświetlenia nie jest odpowiedzialna grafika, po VGA bez wypięcia taśmy matrycy obrazu tez nie będzie więc no...naprawdę lepiej nic nie napiszę:). Brak sterowania inwerterem, powinno być 3V 19V oraz ok 2,5V w zależności jak jest ustawiona jasność, jeśli brak sterowania to na początek trzeba wykluczyć taśmę matrycy.
Hmm, brakuje napięcia ON\OFF, sterowanego wyłącznikiem klapy matrycy.
Przekreślona ręka, żeby nie dotykać bo tam jest wysokie napięcie na tych lampach. Czasem padają lampy w tych podświetleniach, ale jeszcze częściej właśnie inwertery (przetwornice). Można próbować je naprawić, zależy co poleciało, czasem układy do nich są niedostępne. Najprościej jest zaadoptować mały inwerter uniwersalny. Do kupienia np na giełdach,...
Możesz wstawić dowolny inverter na 4 świetlówki 17"zasilany jednym napięciem. Pozostałe piny to masa i sterowanie jasność i załączanie. Możesz wstawić inverter IV185030HE 0435 Rev.B1
ale sterowanie na inwerter jest prawidlowe zalacza i rozlacza tylko inwerter nie daje napiecia na żarówe
No więc tak, napewno na inwerterze nie pojawia się napięcie sterowania jasnością. Na matrycy też nie pojawia się nic, no poza takimi smugami, trudno to opisać. Można to zaobserwować po podświetleniu matrycy od spodu. Po wyłączeniu laptopa te smugi powoli zanikają. Na monitorze zewnętrznym wszystko jest ok.
Bo nie masz zasilania lub sterowania inwertera, pożycz miernik i zrób pomiary jak wyżej.
Nie jest powiedziane ze jest to wina matrycy (świetlówki). Uszkodzony może być inwerter, taśma, świetlówka, sterowanie na płycie głównej. Wymiana inwertera 100-150zł (w zależności od cen komponentu) Wymiana taśmy 100-200zł (w zależności od cen komponentu) Wymiana świetlówki (nie każdy się podejmie) 150zł Uszkodzenie płyty (może być różnie)
No rzeczywiście dziwny przypadek, skoro zawiasy były wyłamane sprawdź przewody od świetlówek czy nie są gdzieś przytarte, przygniecione i oczywiście taśmę (zasilanie i sterowanie inwertera) sam inwerter mógł ulec uszkodzeniu znowu (trafko)
Twój projekt jest ciekawym przykładem minimalizmu sprzętowego, ale musisz uwzględnić dynamiczny problem arbitrażu szyny danych przy wprowadzaniu przełączników DIP. Kluczowym wyzwaniem jest tutaj zsynchronizowanie dostępu Z80 do magistrali z ręcznym wprowadzaniem danych. Najprostsze podejście to implementacja przełączników w formie zewnętrznego bufora...
WITAM Mam laptopa z takim uszkodzeniem: pionowy pas szerokości ok 3cm plus przy samej krawędzi węższy biały pasek. Ten szerszy zniekształca kolory, kontury obrazu są widoczne, przy dotykaniu matrycy z tyłu od góry w miejscu za tym paskiem - zniekształcenie ulega zmianie. Biały , węższy pasek nie reaguje na dotyk, jest cały czas. Miał może ktoś podobną...
Witam. Przy poprzednim problemie okazał sie padnięty inwerter - podświetlanie zaczeło działać i wszystko było ok. Niestety znowu pojawił sie taki sam problem tylko że tym razem znikneło napięcie na żółtym kablu przychodzącym do inwertera (chyba jest to sterowanie jasnością). Taśma (sprawdzone na drugiej nowej oraz dodatkowo obie przemierzone omomierzem),...
Kolego to co pokazujesz na fotografii to nie konwencjonalny inwerter tylko płytka balansera lamp. Inwerter znajduje się na dużej płycie po 'zimnej' stronie zasilacza i całośc jest sterowana z dużego transformatora ale mniejsza już o te szczegóły... Wg mnie masz uwaloną jedną z lamp (tak wiem z doswiadczenia), te transformatorki rzadko ulegają uszkodzeniu....
sterowanie inwerterem sterowanie inwerterem lodówki sterowanie matrycy
wzmacniacz onkyo zasilanie komin pieca gazowego firefox pobiera
dodge grand caravan radio brama przesuwna
Automatyczna konfiguracja Panasonic DMR-E53: Auto Set Pralka Electrolux nie kończy cyklu prania delikatnego