Jeżeli dwa górne układy z optotriakami mają załączać napięcia przemienne to tak je zostaw. Dolny trzeci układ ( OK2, T3 ) nie może sterować (włączać, wyłączać) napięcie stałe ( +12V ), bo to jest błąd. Co ma sterować ten układ? Gdybyś ten cały układ przetestował na układzie próbnym (testowym) to Sam byś do tego doszedł że masz takie błędy. Jeżeli nie...
Tranzystor jest sterowany napięciem pomiędzy bramką a źródłem, włączając obciążenie w obwodzie źródła zmniejszasz napięcie Ugs, żeby załączyć tranzystor zupełnie musiał byś podać na bramkę napięcie o ok 8V wyższe od zasilania.
Na pytanie "jak w takim układzie zabezpieczyć tranzystor", odpowiedź jest jedna, nie włączać napięcia, lub określić warunki sterowania tranzystora.
Problem nie leży w pojemności tranzystora, tylko w tym, że na bramce zrobiłeś dzielnik rezystancyjny. Policz jakie na nim będą napięcia... Wywal ten rezystor z bramki, ew. pro forma daj tam jakić 100R max.
Rozumiem, że sprawdzasz napięcie sterowania przekaźnika podczas gdy silnik pracuje na gazie. Sprawdź napięcie między stykiem sterowania przekaźnika a ujemną klemą akumulatora oraz między pinem ECU odpowiedzialnym za włączanie przekaźnika.
Trzeba sprawdzić, zmierzyć, co włącza cewkę tego stycznika, zmierzyć napięcia w obszarze sterowania, na jakie napięcie jest cewka stycznika. Jakie muszą być spełnione warunki, aby naciskając przycisk, włączyć zasilanie na cewkę stycznika? Może to będzie pomocne:
Ale ja by nie podawał tam napięcia 230 tylko np 12 tyle by wystarczyło i wysterował bym elementy pod 12V bo nie potrzeba nam tam 230V. Ale jeszcze zostaje kwestia podtrzymania napięcia na ten układ bo on też sie ładuje :/ Czy układ który ty podałeś podtrzymuje napięcie?
Jaka jest jego wartość napięcia, sprawdzić miernikiem po tym jak się włącza przekaźnik. Może coś z przekaźnikiem nie tak skoro nie włącza rozrusznika. Jakie jest napięcie na aku? Sprawdzić czy sterowanie dochodzi do przekaźnika, doładować aku.
Jeśli to ma być energooszczędne, to stabilizacja prądu musi być w ramach przetwornicy, nie jako odrębny układ. Niestety układy scalone do przetwornic zwykle robią tak, żeby były do stabilizacji napięcia, przez co są skomplikowane - sam układ przetwornicy stabilizującej prąd jest wielokrotnie prostszy, sterowanie kluczem sprowadza się do włączania i...
Niewykluczone, że tranzystor nie wytrzymał impulsu prądu przy włączaniu zimnej żarówki (i dalej napięcie poszło na logikę).
Jeśli rdzeń miałby zerową remanencję (indukcję magnetyczną, jaka w nim pozostaje po wyłączeniu prądu; dla idealnego rdzenia byłaby zerowa), to najkorzystniej jest włączać w strzałce napięcia; jeśli ma niezerową, to punkt włączania trzeba przesunąć, i to zależy od zgodności znaku napięcia ze znakiem prądu, jaki ostatnio płynął - przy zgodnych należy...
Mosfetem tej sekcji steruje układ SG6842 Podaj napięcia z tego układu.
Czy chcesz sterować obrotami silnika proporcjonalnie do wartości napięcia wejściowego, czy tylko włączać silnik na pełne obroty gdy napięcie przekracza założony próg a wyłączać gdy jest poniżej ?
IC826 do sprawdzenia, IC802 sprawdzić jeśli sprawny to czy ma sterowanie z układu IC801.Jest brak napięcia +B?
To jak to zrobić aby było niewrażliwe na zmianę L i N ? Polożenie L-N na schemacie wynika tylko z tego, że zmierzch ma włączać fazę. Wtedy na żarówce nie ma napięcia.
Żeby podłączyć po stronie wtórnej trafa od wzmacniacza, musiałbym go otworzyć i dolutować kabelki, tracąc przy tym gwarancję. W moim wzmacniaczu, tak samo jak we wzmacniaczu kolegi lyndzik, jest wyjście 230V~, na którym pojawia się napięcie gdy wzmacnaicz jest włączony. Stąd podpis sygnał sterujący, służy jedynie do sterowania przekaźnikiem.
Trójfazowy regulator mocy ze sterowaniem grupowym do zastosowań grzewczych. Sterowanie napięciem 0-10V lub prądem 0-20 mA Długość cyklu grupowego 45 sekund. Triaki włączane w zerze dla zmniejszenia zakłoceń. Minimalne obciążenie 500W Moc maksymalna (zaleznie od modelu i napięcia zasilania) 23kW do 44 kW Sygnał sterujący separowany (odporność na przebicie)...
W układzie z #4 można dodać diodę emiter-baza przewodzącą w przeciwną stronę do złącza (dla 2N3055 i innych NPN anoda do emitera, katoda do bazy). I oczywiście gasik jak w #5, z kondensatorem "bezindukcyjnym" i z opornikiem dobranym tak, by napięcie nie przekraczało dopuszczalnego dla tranzystora. Potrzebna wartość opornika zależy od wykonania uzwojeń...
Czy macie jakiś pomysł, co zrobić, by na tym falowniku EASUN grzałka była zasilana również przy mniejszych napięciach (oczywiście z odpowiednio mniejszą mocą?) Obecnie chodzi albo na full albo w ogóle. 1) Naprawiasz eco solar boost i podpinasz 6 paneli (a nie 7) 2) Dokupujesz do inwertera jakiś mały aku LifePo4, podpinasz do niego komparator sterowany...
Przekaźnik, tranzystor, zależy jaki masz układ. Najlepiej włączać napięcie zasilające przetwornicę.
Witam. Robiłem ten zasilacz w tym telewizorze gdzieś miesiąc temu. Pamiętam dokładnie, że stabilizacja napięcia standby jest na transoptorze PC801. Transoptor PC802S włącza zasilanie (14,7V) sterownika PFC. Zasilanie to pochodzi z uzwojenia pierwotnego standby i włącza go tranzystor QS801 (sterowany przez transoptor PC802S). Wynika z tego, że transoptor...
Może w momencie włączania powoduje skoki napięciaa(taki pik). Spróbuj zastosować triak na wyższe napięcie
A wziął kolega pod uwagę, że po mostku napięcie jest tętniące, czyli z przerwami? Na przebieg 100Hz z mostka nakłada kolega swój przebieg od 100Hz do 2MHz. Jak kolega robi takie fikołki, to jednak lepiej będzie sterować optotriakiem włączanym w zerze i triakiem. Będzie miał kolega gwarancję, że triak włączy się przy narastającym napięciu w sieci i wyłączy...
W jakiejś ładowarce do akumulatorów zastosowano taki system, że włączanie jest w zerze na cały okres, i zawsze przy przejściu przez zero w tę samą stronę. I to jest dobre do transformatorów, w których pozostaje duże namagnesowanie rdzenia. Przy małym najlepiej byłoby włączać w szczycie napięcia i bez pilnowania znaku.
Co ma sterować włączaniem grzałki? Od tego zależy napięcie cewki stycznika.
Ale to masz 12v a nie 230v i 6.2kw 12V to sterowanie (komparator) a wykonawczy jest przekaźnik w nim, przez który może przebiegać 230V... ale ten przekaźnik w komparatorze może włączać kolejny przekaźnik gdy trzeba o większej mocy. Polecam takie mają dużo możliwości sterowania i można ustawić zwłokę w działaniu. Komparatory te są na napięcia 5/12/24V...
Witam, tu raczej nie ma przekaźnika, tylko sygnał REL dociera do układu PSU a on steruje tranzystorami, a nazwa chyba tylko naprowadzająca tutaj jest.
Trochę brakuje przecinów itp i trudno się czyta co napisałeś. Z załączonej dokumentacji wynika że układ się włącza gry na nóżce ADJ będzie napięcie powyżej 0,2V więc montując kondensator między ADJ a masą będziesz miał opóźnione włączenie. Gdy zostawisz nóżkę ADJ w powietrzu, to układ będzie się włączać od razu, nie trzeba podłączać jej nigdzie.
Czesz zrobić urządzenie od podstaw czy chcesz kupić gotowe ? Szacunkowo jaki budżet planujesz przeznaczyć na rozwiązanie ? Czy sterowanie oświetleniem polega na włączaniu napięcia sieciowego 230V ? Na jaką odległość ma działać urządzenie ?
Wszystko jest opisane w temacie o triaku BTA41 [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/v... Triak musi włączać się w szczycie napięcia sieci. Włączanie w zerze szkodzi transformatorowi i triakowi. Użyłbym przesuwnik fazowy i diak, żeby ustalić moment włączania triaka gdzieś dalej od zera napięcia sieci.
Witam, buduje układ opóźnionego załączania napięcia anodowego i potrzebuje zakupić przekaźnik, który będzie sterowany napięciem 12VDC włączają/wyłączając napięcie rzędu 300VDC i prąd ok. 50-75mA.
Są jeszcze np. MOC308x (x=1:15mA, =2:10mA, =3:5mA prądu sterującego LED-a gwarantuje włączenie), na napięcie do 800V z włączaniem w zerze. Ale do wyższych napięć chyba już nic nie ma. Jeszcze pytanie, jaki prąd wyjściowy ma uC, czy nie musi być optotriak włączany prądem 5mA (albo potrzebny będzie dodatkowy tranzystor).
screenem nie regulujesz napięcia na trafie ten monitor to nie cyfrówka, ma tylko sterowanie od środka pół cyfrowe Włącza się zabezpieczenie, działa bodajże na szybkie skoki dv/dt, robiąc to wolno nic sie nie będzie wyłaczać. Co to znaczy sie psuł??
Po co napęd na 4 koła. A co do skręcania to jak zrobi się napęd tak jak w czołgu to wtedy włączając jeden silnik to całość zaczyna skręcać. A w zdalnym sterowaniu z zabawek nie można zwiększać napięcia niż takie jakie było bo cały układ może się łatwo spalić.
Możesz dodać prostu układ opóźniający dołączanie zasilania do przekaźników, który zapobiegnie ich włączaniu przy rozruchu procesora. Tranzystor PNP i układ RC sterujący bazą (prąd docelowy dobrany tak by nasycić tranzystor juz przy minimalnym prądzie obciążenia. Względnie ten sam tranzystor sterowany z dodatkowego wyjścia procka. (można też użyć MOSFETA...
Zresetować. No tak, informatyk :) Triak sam się "resetuje" gdy napięcie sieci wynosi zero. Sterować nim trzeba nie PWM ale "grupowo" (np włącza żarówkę na jeden okres, 9 okresów wył, i zmieniasz to "wypełnienie do 100%), albo fazowo - triak włączany jest tylko na część (regulowaną) każdego okresu. Tranzystora nie stosuje się w takich rozwiązaniach....
Zobacz czy pod obciążeniem bateria trzyma napięcie, zmierz napięcie przy za sterowaniu.
Może być tak, że się włącza tylko na radiu. Do sterowania wzmacniacza Sony robiło drugie wyjście - 2 małe piny w kostce ISO.
Przecież masz rozpisane 2 - uziemienie 3 i 4 - N/L 6 i 7 wejście cyfrowe do sterowania włączania/wyłączania/ściemniania źródeł światła czy to za pomocą standardowych przełączników napięcia sieciowego, gdzie każde krótkie naciśnięcie wł/wył, a przytrzymanie ściemnia czy to za pomocą sterownika.
Bo się kolega „noe1” zbulwersował to muszę napisać o co mi chodziło. Jeśli to jest spawarka trójfazowa to mniejszy problem jeśli jednofazowa lub dwufazowa to troszkę gorzej. Jeśli w spawarce brakuje mostka prostowniczego na tyrystorach to trzeba by założyć . Mostek musi być tak sterowany tak żeby tyrystory włączały się gdy napięcie na sinusie...
Jak dobiera się taki PWM? Klucz dobierasz na prąd i napięcie, w układzie zasilanym pojedynczym napięciem 3,6V dochodzi kwestia sterowania bo zwykły MOSFET na bramce potrzebuje napięcia ponad dwa razy większego. Czego potrzebuję, żeby rezystor nie płonął przy włączaniu go w układ Właściwego doboru mocy i rezystancji.
Witaj, intensywność świecenia diody jest zależna od natężenia prądu jaki przez nią w danej chwili przechodzi, jest to związane również z przyłożonym do diody napięciem (Prawo Oma I=U/R,) Jednak do sterowania jasnością diody najlepszym rozwiązaniem jest regulacja prądu a nie napięcia. Do takiego sterowania, stosuje się specjalne sterowniki (drivery),...
Do przeciwmgłowego w lampie podłącz szary z modułu i nic nie rozcinaj (moduł rozróżnia napięcia, pozycja około 3V przeciwmgłowy 12V!. Sterowanie światłem przeciwmgłowym jest impulsami z wyłącznika (włączasz na samochodzie i przyczepie lub na samej przyczepie). Dodano po 16 Pozycyjne możesz podłączyć też do tych małych żarówek w tylnej lampie tam jest...
Myślę, że fredpostrach miał na myśli sterowanie grupowe, a nie regulację napięcia fazą lub zerem. Przy sterowaniu grupowym wystarczyły by dwa triaki. Zrobiłem taki układ, ale włączanie triaka (przy grzałce 21kW) powoduje przygasanie światła w domu kilka razy na sekundę, a jest to trochę denerwujące. No jestem świadomy sterowania z ograniczeniem amlitudy...
Napięcie akumulatora "3,7V" zmienia się w trakcie rozładowania - pewnie całkowicie naładowany ma 4,2V, a w miarę rozładowania napięcie maleje (nie wiem, jaką chcesz przyjąć granicę rozładowania - 3,5V? 3,3V?) - i taki układ będzie dawać prąd zależny od napięcia akumulatora. Można zrobić układ, który będzie stabilizować prąd - taki, jak w #4, robi to...
Układ bistabilny można zrobić na 2 tranzystorach. A jeśli przekaźnik ma załączać napięcie zasilania dla jakiegoś urządzenia, i jest to napięcie stałe, to można: do włączania przekaźnika połączyć jego cewkę poprzez włącznik (przycisk łączący chwilowo) z zasilaniem; do podtrzymania połączenie z wyjściem przekaźnika poprzez diodę; do wyłączenia przekaźnika...
Można to łatwo zrobić, ale tylko dla prądu stałego (a raczej nie-przemiennego) - jeśli to zasilasz z sieci, to trzeba zastosować mostek do prostowania prądu. Między żarówkę 1, a pozostałe włączasz diodę prostowniczą tak, żeby przewodziła od żarówek 2,3,4 do żarówki 1 - wtedy przy włączeniu żarówki 1 dioda nie przepuści prądu do pozostałych, a przy włączeniu...
Do wyjścia drivera lepiej nie dotykać, jeśli daje ponad 200V i ogranicza prąd np. do 200mA, bo już 100mA często powoduje śmiertelne porażenie. Konstrukcja takiej przetwornicy jest prosta, jeśli jest zasilana napięciem wyższym, niż potrzebują LED-y - układ "buck" (to jest tranzystor + dławik + dioda), + opornik do pomiaru prądu LED-ów, oraz układ sterowania...
Gdyby to miał być nadal prostownik nie sterowany to wystarczy bramkę tyrystora połączyć z anodą przez diodę ( np 1N )włączając w szereg kilku-kilkudziecięciu omowy ( zależnie od napięcia prostowanego ) opornik i masz > diodę <, czyli prostownik niesterowany.
Ja stosowałem przekaźniki napięciowe nadzorcze . Włączały albo wyłączały grzałkę w zależności od napięcia w sieci. Ja miałem na instalacji 1f 4kw . Były dwa sterowały stycznikiem jeden załączał przy przekroczeniu napięcia 255 V a drugi wyłączał stycznik gdy podczas pracy napięcie spadło poniżej 245 V. Układ przestał być potrzebny po modernizacji sieci....
Sterowanie tranzystora końcowego linii .
Teoretycznie smart gniazdka gosund / tuya mają możliwość ustawienia tzw. sceny. Czyli np. po przekroczeniu pewnego napięcia gniazdko włącza urządzenie (patrz fotowoltaika + bojler jako pewnego rodzaju rozwiązaniu za wysokiego napięcie w sieci). U mnie takie gniazdko steruje lampkami świątecznymi - włącza je automatycznie 5 minut przed zachodem słońca.
Dioda Zenera oprócz podstawowej własności (ograniczania napięcia) ma również dość znaczną pojemność własną, co skutecznie "tnie" "szpilki" przepięć, jeśli tylko jest prawidłowo (schemat montażowy) włączona do pokazanego na schemacie obwodu. Dla pewności dodaj bezindukcyjny kondensator o pojemności ok. 100 nF równolegle do elektrolitycznego. Mnie nie...
Witam, mam diodę Led na panelu klimatyzacji w samochodzie na napięcie 0.52 V. Chciałbym za jej pomocą sterować włączaniem innej diody Led ale na napięcie 2V. Nie znalazłem przekaźnika na tak niskie napięcie, czy jest jakiś inny sposób na to by to zadziałało?
No to wykrywanie wzrostu napięcia ładowania. Wiadomo że na starcie grzeją świece, uzupełnia prąd wzięty do rozruchu... Ustawić by włączało np po przekroczeniu 13.7V i z głowy. Podniesienie napięcia ładowania samo z siebie mówi że pobory się skończyły i alternator ma lżej. Nie działa tylko w nowych samochodach z "ynteligentnym" ładowaniem... Po co sterowanie...
Pewnie wystarczy przerzutnik RS: sygnał z PIR włącza, otwarte drzwi wyłączają. Można zrobić na 2 bramkach NAND, albo NOR - a może i na 2 tranzystorach - jakie napięcia i polaryzacja sygnałów?
Oprócz zwarcia przy włączeniu LED1 ja jeszcze dorzucę błędne sterowanie anodami wyświetlaczy. Zastosowanie optotriaka z wykrywaniem przejścia przez 0 byłoby nie od rzeczy - zmniejszyłoby zakłócenia przy załączaniu.
Dzień dobry, mam problem z działaniem płyty indukcyjną aeg w załaczniku krótki filmik Może ktoś z Państwa miał podobny problem. Z góry dziękuję za pomoc. TYLKO SERWIS. Czemu ludzie próbują sami naprawiać jak nie mają zielonego pojęcia... to nie te czasy, że wystarczyło wymienić bezpiecznik. Ba, teraz nawet nie ma bezpieczników topikowych. W Ele/AEG...
Będę starał odwieść Cię od zasilacza beztransformatorowego :D Wbrew pozorom, wcale nie jest znacząco tańszy. I nie wiesz, komu go instalujesz. Różnych ludzi czasami ręce świerzbią, żeby zaglądnąć do środka. Lepiej na zimne dmuchać. Zobaczmy, czy koszta da się zmniejszyć. 1. Myślę, że do sterowania silnikiem pompy czy wentylatora nie jest potrzebna super...
Układ którym regulowałem światła mijania był bardzo prosty. Składał się z NE555 który pracował jako generator przebiegu prostokątnego. Zasilanie układu NE555 wziąłem z jednego z przewodów które były w tym schowku gdzie wszystkie przekaźniki są. Po prostu sprawdziłem gdzie po przekręceniu kluczyka pojawia się napięcie 12V. Następnie wpiąłem swój układ...
Układ est błędny. Jeżeli będzie napięcie 3V wtedy będzie świeciła dioda LED przez co, wewnętrzny tranzystor będzie przewodził, a z nim tranzystor MOSFET. Jeżeli nie będzie napięcia 3V to tranzystor MOSFET nie będzie przewodził. Ze swojej strony polecam przekaźnik ze stykami NC. Gdy przekaźnik będzie włączony styki będą rozwarte a jeżeli napięcie zaniknie...
A kombinacji "drugi i trzeci" oraz "wszystkie razem" nie ma? Pod względem logiki można tu użyć mikrokontrolera (tylko musi mieć co najmniej 3 wyjścia) albo CD4022 (maksymalnie 8 stanów), albo CD4017 (do 10 stanów). Te CD4017/CD4022 mają po 8/10 wyjść, zawsze na jednym jest "1", na pozostałych "0", sygnał podany na wejście daje przejście "1" na kolejne...
Jeden z kolegów podsunął mi na priv aby zastosować ściemniacz do światła w pokoju, co myślicie o takim rozwiązaniu? Dokładnie to co napisałem wyżej. Typowy (najbardziej rozpowszechniony ) ściemniacz reguluje napięcie za pomocą triaka, włączanego w odpowiednim momencie sinusoidy. Nazywa się to sterowaniem fazowym - takie sterowanie powoduje, ze napięcie...
Mam 2 bojlery 2kW . Są włączane przez stycznik sterowany regulatorem ustawionym na 250V. Jak napięcie w sieci przekroczy 250V włączają się bojlery na 10 min. Chodzi mi oto żeby równomiernie obciążyć wszystkie 3 fazy a nie tylko 2 , i zastosować za stycznikiem prostownik 3f np. 6 diodowy i za nim będzie napięcie 250V DC i tam podłączyć równolegle 2 bojery...
Więc albo sam sterownik jest (jak pisałem wyżej) przystosowany do obciążeń indukcyjnych, albo sam silnik jest z tych "wytrzymalszych" ( o czym też pisałem). Nie mniej jednak takie sterowanie nie jest dla silnika ani korzystne (bo moc spada wraz z napięciem i to bardzo), ani zdrowe. Tu należy rozważać takie sterowanie jak naprzemienne włączanie i wyłączanie...
Czyżby pełni on rolę alarmu tylko w fazie, kiedy jest podawane napięcie 5 V? - Zapewne tak. Zrobiłem układ z czujnikiem wilgotności gleby - włączam mu zasilanie na milisekundę, odczytuję, wyłączam zasilanie. Tak trzeba, inaczej elektrody się polaryzują.
Błąd w podłączeniu zasilania odbiornika. Na kostce wpinanej do radia musi być podpięte zasilanie w ten sposób: Pin 8 - Masa (-) kolor czarny Pin 4 - +12V stałe (napięcie obecne bez względu czy kluczyk jest włożony czy nie) kolor żółty ! Pin 7 - +12V po kluczyku (napięcie pojawia się po przekręceniu kluczyka) ! Pin 5 - zasilanie wzmacniacza antenowego,...
W punkcie pierwszym instrukcji masz, że jak Ci jakiś kabel niepotrzebny, to nie zdejmuj osłonki. Kable niebieskie, to kable w których nie ma napięcia. Napięcie pojawia się w momencie włączenia radia /12 volt/, i to napięcie czymś steruje, może to być np. przekaźnik od włączania anteny. A ten drugi kabel / też niebieski/ raczej na pewno jest do sterowania...
Możesz użyć przekaźnika elektronicznego: http://cyfronika.home.pl/p_poprzewodniko... mają dość szeroki zakres napięć sterujących i włączają się w okolicach zera napięcia sieci, dzięki czemu nie wytwarzają zakłóceń.
https://obrazki.elektroda.pl/4081995800_... T1 jest tranzystorem mocy i z jego kolektora jest wyjście, T2 sterującym. Vdd to 24V zasilające układ. R1 to opornik do określania prądu. Przy wyłączonym transoptorze prąd R4 powoduje podanie na bazę T2 sygnału, który go włącza, a on powoduje wyłączenie T1. R5 powoduje "foldback" - im niższe...
Trzeba by sprawdzić, jaki opór ma ten "przekaźnik" w stanie wyłączonym - w tabelce podają poniżej 1mA (przy napięciu 350V), na wykresie jest chyba parę nA (nie widzę, by podano napięcie). Można z niego sterować jakiś tranzystor, ale dobrze byłoby wiedzieć, jakiego rzędu mają być prądy. Dla tranzystora bipolarnego, jeśli ma być włączany prądem bazy 3mA,...
A jest jakiś tańszy sposób na stworzenie nadajnika i odbiornika ? Interesuje mnie aby oba odbierały 2 różne kody... Ja mam włącznik oświetlenia dwuklawiszowy 230V z pilotem z biedronki za 20zł zdaje się. Zasięg przerósł moje oczekiwania. Jeżeli czujesz się na siłach operować przy napięciu 230V to poszukaj czegoś w stylu 'gniazdko sterowane pilotem'.
Witam. To jest monitor LCD ma świetlówki sprawdź sterowanie inwerterów. I dokładne pomiary napięć zasilacza.
Na podstawie czego wnosisz, że jest wysokie? Tego, że słychać ładowanie kineskopu? To za mało, bo układ zabezpieczający (XRayProtect) może odrazu wyłączyć sterowanie trafopowielaczem i nawet się nie zorientujesz. Na wyjściu trafopowielacza masz kilka odczepów z diodami - pomierz na nich napięcia w trakcie włączania monitora. Jeśli po włączeniu napięcia...
Triak jest elementem wykonawczym w układzie -włącza i wyłącza żarówkę (po podaniu napięcia sterującego na bramkę), podobnie jak przekaźnik lub stycznik umożliwia sterowanie dużą mocą za pomocą małej lub w przypadku triaka pomijalnej. Optotriak jest elementem podobnym do triaka lecz zawiera izolację pomiędzy "wejściem" i "wyjściem", która umożliwia bezpieczne...
To co z tego że jest na 40A. Nawet na 100A bez radiatora będzie się grzał i się spali, no chyba że będzie tak wielki jak radiator. MOC 3043 jest do napięcia max. 400V AC. Na pewno działa przy 110V AC. Czy przy 24V AC nie wiem. Ja bym zamiast optotriaka dał transoptor.
Żeby zastąpić przekaźnik na 12V układem scalonym wymyślono PROFET-y, np. BSP450. Sterowanie: mniej więcej poziom TTL (ale napięcie 12V też mu nie zaszkodzi); zasilanie 12-48V (o ile dobrze pamiętam - lepiej sprawdzić); włącza i wyłącza na plusie urządzenia zasilane z tego napięcia. 1A to może być trochę za dużo - albo trzeba wybrać inny typ, albo połączyć...
Sa przekaźniki z wbudowanym zasilaczem niskonapięciowym np 24 VDC. taki https://astat.pl/produkt/komponenty-auto... Prąd płynący przez termistor to kilkanaście miliamperów,, a napięcie kilkanaście woltów. Szeregowo z konaktronem włączasz rezystor np 3,3 kΩ.
Na pewno nie steruje inwerterem jeżeli to włącza napięcie na elektronikę matrycy ale dopiero gdy jest wcześniej wszystko OK.
Może trzeba rozróżnić napięcie załączane i napięcie, od którego zależy załączenie? Czyli: mamy elektronikę zasilaną napięciem 12V (uzyskiwanym przy użyciu przetwornicy z tego, co panel daje), ale włączamy zasilanie elektroniki, gdy napięcie z panelu przekroczy 170V, a wyłączamy, gdy spadnie poniżej 120V. A jaki prąd pobiera ta elektronika? Albo możemy...
Zanim zaczniesz cokolwiek zamawiać, ustal co jest uszkodzone. ;-) Prosto i szybko: Sterownik ma połączenie z wyświetlaczem (sprawdz droznosc przewodow!) - czy jest na nim napięcie (czerwony/czarny) Czy po przycisnieciu włącznika pojawia się napięcie sterujące dla sterownika (zwykle na niebieskim przewodzie) Jeśli tak - sterownik do diagnostyki. Jeśli...
Witam, mam pytanko odnośnie odtwarzacza Blu-ray Yamaha BD-S2900, nie włącza się, brakuje napięcia 3.3V na przedni panel sterowania. Płyta zasilacza podaje napięcia na stronę wtórną 18v, 12v, natomiast brak 3.3v . Posiadam schemat do trzech modułów w urządzeniu,lecz do samego zasilacza niestety nie . Na zdjęciu model płytki zasilania
Strasznie to zamotałeś. Czemu zastosowałeś trzy przekaźniki ? Do włączania napięcia do silnika, w celu uzyskania zmiany obrotów wystarczą dwa, ze stykami przełączającymi. Coś na tej zasadzie: http://obrazki.elektroda.net/19_12372433...
Witam, szukam czegoś prostego i niezawodnego do sterowania podawaniem oleju w przypadku zaniku płomienia. Sterowanie napięciem 230V (włączanie - wyłączanie w zależności czy jest płomień), możliwość regulacji czułości zadziałania oraz opcja pominięcia czujnika czyli tzw. rozpalanie. Jak to można tanim kosztem szybko zrobić ?
Uściślając nie z 5kWh do 0,5kWh tylko Z 5kW do 0,5kW. Jaki falownik? Masz za pewne włączaną opcję ograniczania produkcji przy wysokim napięciu sieci nazywaną różnie Q(U) itp. Technicznie licznik bez podłączenia po modbus nie ma możliwości sterowania produkcją. Produkcja może też być kontrolowana częstotliwością sieci - robi to np. Victron przy współpracy...
Rozumiem, że zasilanie 12V czyli przez ten przewód płynie prąd o wartości około 1mA, czyli bardzo mało żeby to jakoś wykryć bez ingerencji w obwód. A czym ten przycisk steruje, może można zmianę napięcia na tym sterowanym urządzeniu wykrywać.
Czyli tak: - włączasz komputer - peryferia nie dostają zasilania przez USB - nie ma znaczenia system, bo żeby w BIOS działała, też musisz wypiąć i wpiąć ponownie Wygląda na jakiś błąd sterowania napięciem, czyli kierowałbym się w kierunku zasilacz/płyta główna. - niepotrzebne z góry popraw, jeśli się mylę.
ten wącznik to ma być osobny włącznik czy chcesz wykorzystać ten od włączania kompa?
Zwykle taki konwerter zbudowany jest w oparciu o triak. To element, którego przewodzeniem można sterować podając mu impuls na bramkę. Jeśli ma zmniejszyć napięcie to włączany jest z opóźnieniem w stosunku do przejścia sinusoidy przez 0. Skutek jest taki, że część przebiegu jest omijana a druga część (po włączeniu triaka) spożytkowana na zasilanie urządzenia....
Automatyczne włączanie może być poprzez równoczesny nacisk na wszystkie cztery czujniki lub przez włącznik na panelu sterowania. nóżki chodzą, nie są zablokowane To proponuję : 1. Zmierzyć jakie aktualnie napięcie jest na baterii. 2. Na ile to możliwe zmierzyć pobór prądu przy włączonym menu i po jego wyłączeniu. 3. Sprawdzić wzrokowo czy czasem nie...
Napięcie od 0v do10V steruje obrotami wentylatora. Proponuje zwykły termostat pokojowy (bo coś musi włączać ten wentylator) i zasilacz antenowy regulowany
Silniki BLDC mają elektromagnesy w stojanie. Prędkość obrotowa zależy od prędkości włączania i wyłączania tych elektromagnesów. Do tego służą specjalne sterowniki - są to obecnie dość małe specjalizowane układy scalone. Często mogą one pracować w jakimś zakresie napięć, zachowując tę samą prędkość obrotową. Niektóre rozwiązania mają możliwość regulacji...
Ciężko znaleźć SSR z włączaniem w zerze i jeszcze sterowanego 4-20 mA. Co do włączania grzałek grupowo - to nie bardzo wiem, o co chodzi. Włączam tę grzałkę, na której widzę, że napięcie podchodzi do 253 V. Nie bardzo rozumiem ideę włączania grzałki na kilka sekund. Nie ma dla mnie znaczenia, czy grzałka pobiera energię z paneli, czy z sieci. Jeżeli...
Witam Nie jestem specem od Kyocery, natomiast "zero cross detection" to powszechnie stosowana metoda pomagająca w sterowaniu lampami grzewczymi fusera w drukarkach/kserokopiarkach wielu innych producentów. Ciężko utrzymać stabilną temperaturę utrwalania poprzez tylko włączanie/wyłączanie pełnego napięcia sieci 230V (chociaż stosuje się też takie rozwiązanie...
Przekaźniki mają taką właściwość, że włączają się i wyłączają przy różnych napięciach. Przykład: Twój przekaźnik będzie potrzebował do włączenia napięcia 18V, ale będzie się wyłączał dopiero przy spadku napięcia poniżej 10V. Zamiast kombinować z dodatkowym zasilaczem i odejmowaniem napięć z dwóch źródeł, zastosuj przekaźnik na 12V.
Po stronie wtórnej może widzisz takie napuchnięte to je wymień. Możesz dać foto z cyfraka pokukamy. W tym temacie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic10... masz schemat podobnego tunka ale ogólnie tak samo działają tak poglądowo ważne napięcie to te zasilające procek flesh przeważnie 3,3V z niego jak widać jest sterowany zał i wył tuner.
Diody zastosowano w celu separacji napięć kilku sygnałów sterujących przekaźnikami. Prąd sterujący A płynie z jednego kierunku i się rozchodzi poprzez diody na kilka kierunków. Możemy sterować pojedynczymi elementami i prąd nam nie popłynie do A bo go blokuje dioda. Jest tu jakaś kombinacja różnych możliwości włączania po kilka elementów lub jednego....
Jak sterować tranzystorem NPN aby włączał się dopiero przy napięciu na bazie około 0.6 V a nie przy 0.5. Chodzi o to aby nie było stanu niepełnego włączenia. Napięcie na bazie powoli narasta od 0 do 0.7 V i chcę aby tranzystor do 0.6V nie przewodził w ogóle, a powyżej aby się od razu włączył. Co zrobić? Problem w tym, że ten układ już pracuje i jest...
Po naładowaniu akumulator powinien przez jakiś czas trzymać napięcie 13.2V - próg włączania powinien być nieco niższy. Hm... ten kondensator powinien dawać taki efekt, że przy podłączaniu akumulatora ładowanie się włącza, nawet jeśli napięcie jest wyższe od nastawionego progu włączania - więc można ten próg ustawić znacznie niższy, niż te 13.1V - zanim...
No właśnie: ja myślę, że w tej hybrydzie jest wzmacniacz wejściowy, może jakiś komparator i dopiero potem tranzystor wykonawczy. Nie zastąpisz takiego układu zwykłym tranzystorem bo dla niego takie napięcie sterujące będzie za małe. Można by kombinować ze wstępnym spolaryzowaniem tranzystora ale to dość problematyczne bo układ może stać sie "niepewny"-...
sterowanie włączaniem grzałek sharp włączaniem wyrównanie napięć
alpine wyłącza pomiar prądu przez opornik mechanizm delonghi
lampy nixie papieros elektroniczny
Jak zaktualizować Google i Chrome na Androidzie? Klawiatura dotykowa: duże litery i cyfry zamiast liter