Podane parametry są maksymalnymi jakimi można obciążać styki termostatu. Sam termostat jest bimetaliczny, więc nie potrzebuje zasilania. Będzie działał. Ciekawi mnie tylko co zamierzasz ogrzewać z 12V?
Jeżeli ten piecyk to zamknięta obudowa (np. do pieczenia) to najlepiej zastosować termostat bimetalowy (np. z żelazka) którym ustawisz żądaną temperaturę. Moc grzałki w tym przypadku nie ma aż takiego znaczenia.
A czy kiedy temperatura rośnie nadmiernie, napięcie na diodzie spada czy nie? Schemat na pierwszy rzut oka nie ma błędów. Dioda nie ma istotnej bezwładności cieplnej ale rezystancja termiczna między metalem a diodą jest spora. Jaka jest maksymalna temperatura pracy tej diody? Miałem kiedyś termostat bimetalowy który był wyposażony w sprytny sposób zmniejszenia...
Witam - termostat bimetalowy ; http://www.multielektronik.pl/termostat_... Dodano po 3 https://www.piekarz.pl/22284-termostat-b...
Witam, poszukuje termostatu jak w tytule. Jest totalnie rozwarty, nie reaguje na temperature. Symbol na obudowie to M/120-M7 6D10. Proszę o pomoc w identyfikacji oraz ewentualną poradę gdzie taki dostanę. Odwiedziłem wszystkie sklepy elektroniczne w Nowym Sączu i z 6 w Krakowie i nigdzie nie mają takich. Wygląd jak na zdjęciu poniżej: 1166034
Kupiłem rewelacyjny (jak dla mnie) amplituner KENWOOD KR-V990D. Niestety bardzo się grzeje i wiatraczek oryginalny (48V) działa, ale się nie włącza. Poszedł termostat jak mniemam. Nie mam w tej chwili ani czasu, ani pieniędzy na serwis. Zamontowałem inny wiatrak na 12V na zasilanie zewnętrzne. Jest fajnie ale on chodzi non stop i teraz wzmacniacz nie...
No właśnie ale po pierwsze do niego trzeba podpiąc oddzielne zasilanie, czego chciałbym uniknąc, no i czujke przypina się do rury. Mi chodzi o ternmostat pokojowy, który mierzy temperaturę powietrza.
Co prawda nie instalacja, a wyłącznik bimetaliczny w grzejniku elektrycznym. Oczywiście zaciśnięty drutem. Bo inaczej się nie da. Z tym bimetalem jest w szeregu jeszcze bezpiecznik termiczny (ten co się roztapia) i standardowy termostat bimetalowy. Ten zaciśnięty drutem bimetal działa prawidłowo przez bardzo krótki okres czasu, potem z głupia frant...
Potrzebny CI jest termostat bimetalowy NC. Odczytaj wartość temperatury z bezpiecznika termicznego i dobierz sobie na niższą wartość coś z serii n.p. KSD301 bo oryginalnego to pewno nie znajdziesz.
(ten mój podgrzewacz ma grzanie butelek, osobno słoików , funkcja rozmrażania, automatyczne włączenie i wyłączenie po jakimś tam czasie, ustawianie czasu grzania ipt ) Wolę go zostawić jak jest, przyda się później do grzania posiłków dla dziecka ale do grzania mleka średnio się nadaje. Po prostu naucz się go używać. Ja na początku też miałem problem...
Kwestia termostatu rozwiązana; mam 265 i 255 do obu podlączyłem termostat. Koszt to termostat bimetalowy ( ja zastosowalem z grzejnika) lub elektroniczny i 2 przekażniki plus podlączenie. Oczywiście praca z termostatem rowniez uwzględnia wybieg zchłodzenia Polecam wszystkim zastosowanie termostatu podnosi to komfort użytkowania Termostat i Sirocco czy...
Witam. czujniki przed sprężarką i za, bym ich wymienił tylko nie wiem jakie to są potencjometry a nigdzie nie ma napisane czy to nie jest czasem termistor NTC110 10k i czy oba są takie same Czujniki T3, T4, T5U, T5L, Th, to czujniki NTC 10kΩ. Czujnik Tp (na wyjściu ze sprężarki) jest nietypowy, i jest to NTC 54,89kΩ. łapie błąd P2 podejrzewam że czasem...
Dzień dobry, czy ten element w grzejniku elektrycznym konwektorowym to jest termostat bimetalowy? https://obrazki.elektroda.pl/7661560700_... https://obrazki.elektroda.pl/2327695300_...
Termostat wygląda bardzo podobnie do tego: Zwykły termostat bimetalowy. Jak kuchenka rozgrzeje się do nastawionej temperatury, to termostat rozłącza grzałkę, a temperatura zaczyna spadać, po czym termostat ponownie załącza, i tak w kółko, stąd cykliczne wyłączanie i załączanie. Przy ustawieniu na MAX. nadal jest to jakaś nastawiona temperatura, i po...
Jeśli chodzi o sam problem łuku to proponuję zastosowanie triaka lub SSR, albo wiecznego przekaźnika. Można by nim od biedy sterować nawet bimetalowym termostatem. http://elportal.pl/pdf/k07/19_12g.pdf Pozostaje kwestia sterowania punktem pracy paneli.
A rozwiązanie z termostatem bimetalowym się nie nada? Nieduży rozmiar, chodzą np. na allegro po kilka złotych temperatury załączenia do wyboru do koloru ;)
Podobnie działa stare żelazko po odpowiednim skalibrowaniu. Wadą jest to, że nie ma PTC a termostat bimetalowy zatem po wyłączeniu jeszcze się rozgrzewa co trzeba uwzględnić przy kalibracji.
Jakiej dokładności wymagasz? Czy będzie potrzeba zmian nastaw temperatury? Zamiast Arduino nie lepiej dać jakiś gotowy termostat bimetalowy? Taki termostat nie potrzebuje zasilania. :-)
Obwód musi przebiegać tak: Od brązowego z kabla zasilającego przez bezpiecznik termiczny do włącznika. Z włącznika do grzałki. Z grzałki do termostatu bimetalowego. Z termostatu do niebieskiego z kabla zasilającego. Kabel żółto zielony powinien być połączony z obudową.
witam. mam pytanie jak fachowo nazywa się termostat bimetalowy małych rozmiarów np 8mm\10mm? i jesli ktoś wie to gdzie taki bym kupił?
Pojemność akwarium i średnia temperatury w mieszkaniu. Na podstawie tego dobiera się moc grzałki. W akwariach nieco większych stosuje się 2 grzałki (większe bezpieczeństwo, moc jednej pojemnośćAkwarium/2). Najprościej moc grzałki=pojemność akwarium.
Co według Ciebie oznacza termostat cyfrowy? Obecnie masz termostat mechaniczny, bimetalowy i nie ma on nic wspólnego ze sterowaniem analogowym. W przypadku tego regulatora jest właśnie sterowanie cyfrowe, dwustanowe typu ON/OFF. Nazywane także "sterowaniem dyskretnym. W tym ukłądzie zwarcie obydwu żył przewodu powoduje otwarcie jakiegoś zaworu lub uruchonmienie...
Jeśli jest to termostat elektromechaniczny (bimetalowy), to po zdjęciu pokrętła w osi obrotu powinien być widoczny wkręcany kołeczek do regulacji.
Muszę aby zrobić coś co wyłączy i wyłączy samo pompę jak się rozpali lub zgaśnie. Na 12v albo 230v Jakikolwiek termostat bimetalowy - nawet taki - https://automatyka.elstat.com.pl/p10486,... . Przylepiony do rurki z wodą, zamknie się i włączy pompkę gdy temperatura przekroczy 60 stopni C.
Wystarcza trzy termostaty bimetalowe coś jak np pokojowe ze stykami przelacznymi połączone szeregowo. Te jednak są do 40 st. Nie wiem jakie temperatury chce autor nastawiać ale dla mnie używanie wszystkich trzech prędkości to za dużo. Można dać jeden termostat. Mig chyba ma wbudowany tez wentylator. Zdarza się wyłączenie w czasie spawania ?
Jaki problem. Większość termostatów ma styki NO i NC.Są także termostaty z regulowaną diferencją.Problemem może być niska temperatura którą założyłeś. Przy tak niskich temperaturach bezwładność termostatów bimetalowych może być większa niż 10 stopni. Pozdro.
Witam. Do czego to ma być? Obawiam się że nie uda ci się kupić gotowego takiego zabezpieczenia. A może by użyć rozwiązania, tak jak jest to rozwiązane w przepływowych 3-fazowych podgrzewaczach wody. Ja widziałem trzy rozwiązania. Jedno, to był w podgrzewaczu wyłącznik sterowany przyciskiem taki jak się stosuje w obiektach jako wyłączniki pożarowe, tyle...
A co chcesz tym sterować ? Jest to zwykły termostat bimetalowy , więc dokładnośc regulacji takim ustrojstwem jest raczej nie wielka . Do kotła za bardzo się nie nadaje . Regulator pomieszczeniowy zakłada się aby zaoszczędzić , tu tego nie osiągniesz .
elementy grzewcze niestety nie należą do oszczędnych, ja bym raczej pomyślał o poprawie izolacji termicznej obudowy. W innym wypadku zastosowałbym grzałkę (wbudowaną w radiator z termostatem bimetalowym nastawianym - oczywiście jak mamy dostęp do AC)
Dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście zmywarka bardzo mocno się nagrzewa. Termostaty bimetalowe na grzałce pompy myjącej są luźne. Czy one mają wpływ na temperaturę grzania wody? Jutro sprawdzę silnik pompy spustu.
Dioda ma sygnalizować zadziałania termostatu bimetalowego (rozłączenie). Gdy termostat zadziała odetnie prąd i wtedy ma zaświecić dioda LED. Układ ma pracować przy 12V i być jak najmniejszy i z znikomym poborem prądu. Nie wiem jak takie coś zrobić wiem jedynie, że będzie potrzebować stałego +, masę, napięcie + (gdy zniknie + układ załącza diodę)
Witam, poszukuję schematu jakiegoś sterownika do wentylatora w laptopie zasilanego 5 V, ponieważ oryginalny układ nie działa poprawnie z powodu zalania. Poszukuję coś podobnego do: https://sklep.avt.pl/avt1564.html . Ewentuanie czy sprawdziłby się termostat bimetalowy na temperaturę np. 45°C?
Pytanie czy grzałka w bojlerze sterowana jest jakimikolwiek układami przekształtnikowymi, być może jest tam bimetalowy termostat włącz/wyłącz i wtedy jako odbiornik rezystancyjny nie powinna generować mocy biernej? (at)WojcikW Co to oznacza że "...Liczniki rozliczeniowe w dzisiejszych czasach rzadko kiedy "widzą" prąd sinusoidalny..." ?
Starczy kupić termostat bimetalowy, który po nagrzaniu do 70 C rozłączy obwód.(około 2zł.) W ten sposób nie da się dopasować termistora. Musisz mieć dane dot. przekaźnika.(opór) Podejrzewam że chcesz użyć JZC20F ma on 400R.
Służę uprzejmie: Te "cuś" przypomina widywane przeze mnie w sprzęcie łączności elementy odpowiadające za generowanie stałej częstotliwości w sprzęcie nadawczo odbiorczym, czyli kondensator strojeniowy, cewkę, bądź rezonator kwarcowy, zamknięte w metalowej puszce wysłanej wojłokiem i wyposażony w grzałkę, regulowaną termostatem bimetalowym.
12V te blaszki mocno się nagrzewały Szukaj - Bezpiecznik termiczny bimetalowy, Termostat bimetaliczny.
Witam. ...prostownik odłączył ładowanie... ...po pewnym czasie ponownie podjął ładowanie... ...Po pewnym czasie prostownik znowu odłączył ładowanie Tak, bo ten wynalazek mocno się grzeje, i żeby się nie spalił, ma na transformatorze (o ile to coś można nazwać transformatorem) termostat bimetalowy, który go czasowo wyłącza, żeby ostygł. Wiem, bo kiedyś...
Lata temu robiliśmy z kumplami grzejniki elektryczne olejowe, na termostatach bimetalowych wszystko było OK, próby zastosowania termoregulatorów elektronicznych (z bimetalowymi był problem z zakupem większych ilości) nie powiodły się, po prostu elektronika nie lubi pracować w korpusie grzejnika, nagrzewającego się do grubo ponad 100stopni (w środku...
Więc można zastosować termostat bimetalowy regulowany taki jaki stosowany, jest w większościach termowentylatorów (np. [url=http://www.microthermcz.pl/termosta... ), Jak jest więcej miejsca, to można kupić regulowany termostat kapilarny (np. [url=http://www.brasner.pl/sklep/index.p... ). Teraz pytanie...
Pamiętam że do starych pralek automatycznych (z mechanicznym programatorem) stosowano termostaty bimetalowe na różne temperatury (m. in.60,90 st C)- trzeba by zrobić wywiad w serwisie AGD; stalowa opaską do rury zamocować i to chyba najprostsze rozwiązanie twojego problemu.
Termostat bezpieczeństwa na wymienniku jest to termostat bimetalowy w normalnym stanie zwarty, w przypadku przegrzania wymiennika styki się rozwierają i automatyka wyłączy kocioł. Natomiast czujniki temperatury NTC w temp. pokojowej czyli około 21°C powinny mieć około 10kΩ, ale one będą sprawne - nie mają wpływu na obecność iskry.
Mam Philips gc4410 made in china ocena 3/5 srednica jest maly awaria -Pompka spryskiwacza -Bimetalowa blaszką -Termostat [url=http://allegro.pl/zelazko-braun-ts-... [url=https://www.morele.net/zelazko-brau... TS785STP made in germany jest dobre.
wg wielu elektroników wszystkie wentyle powinny posiadać regulacje obrotów w zależności od mocy wyjściowej mierzonej jednocześnie na wszystkich kanałach. Układ taki powinien wyłączać całkwicie wentyle w przypadku niskiego poboru mocy. Najprościej byłoby zastosować tu termostat bimetalowy (taki jak np w piecach elektrycznych) na określoną temperature....
Lepiej kup czujnik temperatury stosowany w zabezpieczeniach termicznych urządzeń. Kupujesz go na ściśle określoną temperaturę. Przeważnie są one rozwierane przy przekroczeniu określonej temperatury. Mógłbyś podać nazwę tego czujnika bo szukałem ale nic takiego nie mogę znaleźć Witam. Te czujniki, to miniaturowe termostaty bimetalowe. Są łatwo dostępne....
Witam. Jeśli płyta ma tylko jedną spiralę i podłączona do sieci słabo grzeje, to regulator jej mocy nie podniesie. Na jakie napięcie jest płyta i jakiej mocy? To "coś" ze zdjęcia, to wygląda na termostat bimetalowy, jak załączysz styki, to te wygięte blaszki zaczną się grzać pod wpływem przepływu prądu. Im cieplejsze będą, tym bardziej będą się wyginać,...
Najprościej to można kupić w elektroniku miniaturowy termostat bimetalowy tak zwany klikson na odpowiednią temperaturę i przykręcić go do radiatora. A jak nie to można zbudować prosty termostat na komparatorze który będzie włączał wentylator. Dołączam schemat takiego termostatu od wzmacniacza. W tym wzmacniaczu układ ten włączał funkcję MUTE a więc...
Witam. Jest to miniaturowy termostat termo-bimetalowy, który rozwiera styki po przekroczeniu temperatury 95°C. Pozdrawiam.
Witam. W tym kotle są co najmniej 2 pompy - pompa kotłowa pracująca po między samym kotłem a sprzęgłem, oraz pompa obiegu bezpośredniego pracująca ze sprzęgła na obieg grzewczy. Po dobudowaniu modułu DIM z zaworem 3-drogowym i pompą dla obiegu z podmieszaniem, jest w tym kotle już 3 pompy. Może być jeszcze pompa cyrkulacji CWU. Sprecyzuj dokładnie,...
Jesli jest mozliwosc podlaczenia termostatu bimetalowego (zalezy od sterowania) do CWU i takiego samego typu w pomieszczeniu studia ale o innym zakresie niz CWU to wystarczyloby przerzucic podlaczenia na studio z jednoczesnym przelaczeniem zaworu 3D na nagrzewnice.Bimetalowe regulatory maja proste dzialanie , zalaczaja lub wylaczaja obwod. Ale jesli...
Zwykle domowe zmywarki mają od 1 do 3 smigieł myjących, napędzane są pompą myjącą lub pompą myjąco-wylewową. Napęd śmigieł może być równoczesny lub wybór ręczny-lub automatyczny - góra - dół. Doprowadzenie wody jest wężem. Często na wejściu węża jest elektrozawór. Niektóre zmywarki mają dodatkowy elektrozawór na jego końcu. Dochodzą elekrozawory od...
Kolego waldekgg autor zastosował na radiatorze nie termostat tylko bimetalowy wyłącznik termiczny zwany potocznie termikiem. Niestety są one zawodne, a stosuje się je tylko jako zabezpieczenie ponad zakładaną temperaturę. Czyli zakładamy typową temperaturę pracy na 80 ' C to termik zakładamy na 100 do 115 ' C. Takie termiki zakłada się na transformatorze...
https://obrazki.elektroda.pl/9098314300_... https://obrazki.elektroda.pl/4289954000_... Ta dioda zielona nie świeci. Po podłączeniu do gniazdka słychać załączenie przekaźnika i grzeje na maksa aż pali się termik przy grzałce. Co odpowiada za regulacje temp. elektronika na tej płytce czy ten termostat z bimetalu? Faktycznie...
Witam! Mam problem ze spawarką Bester 140. Zaraz po włączeniu świeci dioda "przegrzanie" odpowiadająca za zabezpieczenie temperaturowe. Sprawdziłem termostat bimetalowy na radiatorze, ale wydaje się, że jest sprawny. Miejsce, w którym był wlutowany najpierw zostawiłem puste, a następnie zwarłem kabelkiem. W obu przypadkach przy uruchamianiu dioda odpowiedzialna...
Mam taki dylemat, jest sobie obiekt sterowania on-off. Naprawdę jest to kocioł gazowy z całą automatyką który można uruchomić podając sygnał logiczny. W tej chwili jest on sterowany mechanicznym termostatem bimetalowy. Jak jest za zimno to włącza kocioł. To działa bez problemów ale klient się upiera żeby zastosować jakiś sterownik typu PID (oprogramowany...
Dziekuje bardzo za pomoc lecz sytuacja jest skomplikowana. Zrobilem sam co sie dalo czyli zamienilem piec ktory dziala normalnie (piec jest m.in. po kontroli gazowej) ale intalacja po stronie sterowania mnie przerosla. Sterowanie kotla oparte jest na termostatach bimetalowych i stary piec Vokera mial identyczne podlaczenia co Vitodens wiec chcialem...
Nie podałeś żadnych szczegółów na temat parametrów wstępnego podsuszania płytki przed naświetlaniem. Na ten moment mogę powiedzieć że jeśli maska po wywoływaniu nie schodzi lub schodzi opornie to przyczyny mogą być dwie. Pierwsza to zbyt wysoka temperatura pieca podczas wstępnego podsuszania (niejednokrotnie jest tak ze w piecykach opartych o termostat...
Ma to, że przy innej temperaturze będzie musiała być załączana pompka. Jeżeli jest to piec węglowy czyli wysokotemperaturowy to temperatura załączania powinna być wyższa tak ok. 55-65°C, ponieważ jest to zdrowsze dla pieca, kiedy woda w nim przebywająca podczas pracy ma temperaturę powyżej 50°C tzn. piec mniej rdzewieje. W przypadku pieców kondensacyjnych...
Jak ma być automatycznie to wybij sobie z głowy jakieś zacofane, awaryjne, bimetalowe termostaty i termiki które nie mają szans zadziałać. Dobrej marki reduktor zrobi swoje przy nawet -15 Jak sam propan zatankujesz...
Witam. Posiadam Golfa 3 94 rok, silnik 1.8 benzyna na wtrysku, 90KM, z instalacją LPG. Zimny ciężko odpala, trzeba "kręcić" ok. 5s, czasem dłużej (akumulator jest b.dobry). Ciepły pali na dotyk. Zapalam oczywiście na benzynie. Pierwsze chwile po uruchomieniu silnik pracuje kulawo (tak jak by 1-2 cylindry nie pracowały), normalnie zaczyna pracować po...
Jeżeli nie jest wymagana precyzja zastosuj bimetalowy termostat od żelazka lub piecyka elektrycznego. Nie wymaga dodatkowego zasilania a koszt niewielki. Musisz jednak dołożyc jakiś przekaźnik bo styki przy zadanej temperaturze rozwieraja sie.
A tego zastosowania sie nie spodziewalem... Ale ja nie pytalem o cylinder z rtecia, chodzi mi o bimetalowy "poduszkowiec".
Kiedyś programatory pralek były stricte mechaniczne. No i ta mechanika lubiła co jakiś czas się po prostu zepsuć. Zużyć zwyczajnie. Po co, skoro funkcje sterownika sprowadzają się do otwierania i zamykania zaworów, włączania i wyłączania pompy i kręcenia silnikiem z różnymi prędkościami w obu kierunkach według z góry ustalonej sekwencji. Po co to komplikować,...
Nie ma nic więcej. Diody są podłączone zaporowo (katody) pod fazy, równolegle z każdą diodą jest warystor. Anody diod połączone razem do N przez bimetalowy termostat 70 kilka stopni. Termostat normalnie otwarty, zwiera przy przegrzewaniu się grzałki.
No właśnie nie. Nie wystarczą. Od razu mówię, że programowanie to nie moja półka, wiem że tak to działa. Osobiście, najprościej proponuję termostat, zwykły bimetalowy, stanowczo wystarczy. Jak się dobrze poszuka, to można to naprawdę tanio dostać. Potem do bimetalu i zacisku podłączyć obwód główny i gotowe. Temperatura sama będzie wyginała bimetal....
Dzien dobry, Prosilbym o konsultacje małego projektu nad którym pracuje. Mam pompe Cieplej Wody Uzytkowej firmy Grundfos. Chcialbym zrobic dla niej załaczanie za pomocą przekaźnika 230 V AC ( [url=https://allegro.pl/oferta/modul-prz... przekaźnikowy PU1/HV PULSAR AWZ514 12493 ). Polaczylem go do pompy...
Witam w p406 termostat jest bimetalowy (mechaniczny) zamontowany fabrycznie w siedzisku tzn. jak pupa się nagrzeje to obwód się brzerywa i grzałki przestają grzać.W więkrzości peug.406 instalacja ogrzewanych foteli istnieje i przewody biegną z pod foteli do tunelu środkowego który należy zdemontować i sprawdzić czy są wolne kostki.Następnie należy odnaleźć...
Jak już zabierasz się za wytwornicę Antari Alfa f80z, warto przemyśleć czy nie zastosować pewnych zmian, które wpłyną w późniejszym okresie na lata użytkowania. Mianowicie: zamontowanie zasilania 12V wymiana pompki na samochodową 12 V podłączenie termostatu "wyłącznika bimetalowego" przez przekaźnik 12V/230V (nie będzie płyną przez termostat duży prąd...
Jednak do pełni sczęscia zdął by się termostat automatycznie włączający i wyłączający układ Np. na Alledrogo znajdziesz termostat bimetalowy rozłączający po przekroczeniu temp. np 60'C abo 70'C. Za 10-12 zł z przesyłką Też myślę złożyć sobie takie coś, tylko się zbieram do tego jak sójka za morze :D . Lecz postawiłem sobie następujące cele: I- warunek...
Pacjent: Piekarnik Amica ED57689WA. Problemem jest to, że piekarnik nie trzyma zadanej temperatury. Najbardziej odczuwalne jest to na maksymalnej temperaturze i przy dłuższym pieczeniu (kilka pizz). Piekarnik osiąga swoją temperaturę 280 °C, a później spada ona np. do 215 °C. Taki piekarnik zapewne ma wyłączniki bimetalowe wyłączające grzałki gdy temperatura...
Ja bym jednak tych awaryjnych przekaźników nie sterował z uK... jeśli jest tylko taka możliwość zastosowałbym wyłącznik bimetalowy lub półprzewodnikowy bezpiecznik termiczny. Nie można wykluczyć powstania przekłamania w pamięci uK które doprowadzi do zawieszenia się programu sterującego (niby można użyć watch-doga, ale jak będziesz miał pecha to może...
Zwrócę koledze uwagę na jedną rzecz- termostat elektroniczny się nie nadaje, zgłupieje. Trzeba wrócić do epoki kamienia łupanego i dać bimetalowy.
Witam. Chciałbym się dowiedzieć co to za 2 elementy w obwodzie elektrycznym, oraz jakie mają parametry. 1. http://obrazki.elektroda.net/84_12646949... Wygląda mi to na rezystor 15Ω 2. http://obrazki.elektroda.net/94_12646949... Nie mam pojęcia co to jest. Ten element jest zamontowany na odizolowanej śrubie i ma dwa prostopadłe wyprowadzenia...
http://obrazki.elektroda.net/22_11642721... Witam Chciałbym dzisiaj przedstawić mój drugi skończony projekt. Jest to termostat dla pompki wymuszającej obieg w centralnym ogrzewaniu. Budowę zlecił mi mój tata, ponieważ fabrycznie pompką sterował termostat bimetalowy, który nie sprawował się zbyt dobrze. Sercem układu jest PIC16F872, do którego podłączony...
Miałem do czynienia z wieloma farelkami, poczynając od rodzimej fareli po produkty pokroju firsta czy innej manty, bądź co bądź termostaty zawsze jako tako działaly, fakt że histereza bywała kilku stopniowa ale to w końcu bimetalowe zabawki a nie termostat w reaktorze.
Jeżeli chodzi o wyjazdy wakacyjne to jedynym dobrym rozwiązaniem jest wrzucić nadmiar ciepła np: w C.O. Rozwiązanie takie się sprawdza. No właśnie to rozwiązanie mnie bardzo ciekawi... Niezależnie pracujący układ który po przekroczeniu 35st (to jest chyba minimalna temp. przy której załącza się pompka cyrkulacyjna) wtłoczy wodę z zasobnika w układ...
Witam Ostatnio uszkodził mi się bimetalowy termostat w lodówce. Postanowiłem zrobić jakiś elektroniczny regulator temperatury. Przeglądając swoje zapasy części elektronicznych znalazłem PIC16F84, DS1820 oraz LCD2x16 Mam pytanie do kolegów czy mają jakieś gotowe rozwiązania tego problemu. Chodzi mi o schemacik i program wsadowy do procka. Dobrze by było...
Oj jakie było moje zdziwienie jak w domu coś gorąco... co jest ... za gorąco a tu już północ i piec miał przejść w czuwanie (niższą temperature)... oj w rurach coś strzela. Lecę do garażu... rura do komina czerwona!! dmuchawa non stop na maxa pracuje.... Po tej nocce szybko zamontowałem mechaniczny termostat w szereg z zasilaniem dmuchawy. Zbyt wysoka...
Moi Drodzy Posiadam grzejnik konwektorowy panelowy 1500W/230V. Działa poprawnie, ale jego niskotemperaturowa grzałka cicho brzęczy z częstotliwością sieci. W ciągu dnia to nie problem, ale spać się przy tym nie da. Zanim kupię nowy grzejnik z grzałką zatopioną w aluminiowym profilu, pomyślałem o alternatywnym rozwiązaniu: Podłączyć grzejnik przez mostek...
W takim razie celował bym w bimetal - blaszki bimetalowe znajdziesz w termostatach z żelazek starego typu (w nowych już elektronika) lub w przekaźnikach termicznych (silnikowych) ewentualnie wyłącznikach silnikowych. Szukaj jak największych wyłączników - mogą być uszkodzone. Im większy wyłącznik (przekaźnik ) tym większa blaszka.
Co do sterownika pompki to nic prostrzego. To jest zwyczajny termostat który załącza pompkę w temperaturze ok 35 stopni. Jak cgcesz tanio to wykorzystaj bimetalowy termostat ze stykiem który jest zamknięty po przekroczeniu temperatury. So takie w www.tme.pl Osobiście wykonałem kilka sztuk sterowników do kotła miałowego. Steruje on dmuchawą i pompką....
Witam.A sprawdziłeś termostat?.
Zwykle sterowniki mają też zabezpieczenie na termostacie bimetalowym, gdyby się np. styki w przekaźniku skleiły i wentylator rozdmuchał wsad do wysokiej temperatury, to odcina zasilanie. Były chyba nawet w DIY takie urządzenia na RPi.
Witam, z tego co czytałem na forum temat już był poruszany kilkakrotnie, lecz za każdym razem był nie rozwiązany lub nie było żadnej odpowiedzi. Problem dotyczy jak w tytule suszarki Bauknechta TK Care 6B DI, zaczyna grzać na ok 15 sekund, a potem przestaje na jakiś czas i znowu zaczyna i tak w koło. Efekt jest taki, że pranie jest niewysuszone, a suszarka...
Witam. Rozumiem, że ten prostokąt, to stycznik że stykami w pionie, a skrajne prawe, to cewka. Tak więc schemat połączeń jest poprawny. Jest to typowy układ włącz-wyłącz na styczniku w samopodtrzymaniu, tyle że z dołożonym dodatkowo termostatem. Rozwiązanie takie pewnie będzie spełniać swoją funkcję, ale ma zasadnicze wady: 1. Będzie następowało wyłączenie,...
Witam. Szukaj bimetal albo termostat. U TME jest czujnik AM03-120 : http://www.tme.eu/termostat-bimetaliczny... No i u nas w GM jest TUP62-120 (chyba link http://www.gme.pl/ też OK) BiMetalowy termostat 120±5°C, NC 2.5A, wymiary 15.5x6.5x3mm, wyprowadzenia drutowe 100mm http://www.gme.cz/cz/index.php?page=prod...
Witam, można gdzieś kupić ten bimetalowy regulator temperatury (wypalone styki) , który znajduje się po lewej stronie - na zdjęciu z pierwszego postu?
Drganie styków występuje tylko dla styków elektromechanicznych tj. w przekaźnikach, stycznikach, termostacie bimetalowym, etc. Chodzi o to że zbiegające się styki zwyczajnie odbijają się od siebie. W "styku" półprzewodnikowym zjawisko to nie występuje.
Dzięki (at)piracik za odpowiedź. Czy mógłbyś mi dokładniej wytłumaczyć pierwsze zdanie szczególnie tą kondensacje? Nie jestem ekspertem od CO akurat, a zepsuć coś trudno nie jest. W chwili obecnej odbywa się prostą elektryką - termostat ma blaszki bimetalowe i sondę wypełnioną jakimś płynem. Steruje on zaworem gazowym na zasadzie ON/OFF. Kiedy termostat...
Styki podłaczyłem dobrze, zresztą ściągnąłem sobie schematy różnych lodówek i te wyprowadzenia są znormalizowane: 6-faza 230V; 4-wyjście na silnik sprężarki; 3-oświetlenie . Tak przy okazji: wyżej ktoś pisał że to może byc uszkodzenie układu chłodniczego; ale przecież silnik jest zasilany z termostatu, wiec jak możę chodzić bez przerwy jeśli termostat...
Akurat elektrotermia to jest dziedzina z jakiej pisałem pracę dyplomową na Wydz.El. Pol. Śląskiej. Jeżeli tolerancja temperatury to ok. +/- 5% to wystarczy zwykły bimetalowy dwustanowy czujnik temperatury. Taki w formie pręta z kołnierzem czy gwintem. Jeżeli, jak rozumiem, mówimy o walcu, to ja bym te końcowe pokrywy (dekle) zamontował głębiej w walcu...
Najprostsze - Termostat do regulacji temperatury -Twoje 40-50 stopni, szeregowo z nim wyłącznik termiczny bimetalowy zabezpieczający przed przegrzaniem. Ewentualnie jeszcze zegar sterujący, jeśli chcesz grzać w określonych godzinach.
Zanim bym sie chwycil za programator.obejrzal bym dokladnie te blokade pozystorowa klapy,poniewaz ze schematu wynika ,ze przewody grzalki przez nia przechodza,a tam sa dwie pary stykow bimetalowych.
Witam. Rzeczywiście nie ma ryzyka przeciążenia wyjścia wzmacniacza IC1C (nie zwróciłem zbytnio uwagi na wartość rezystora R4). Jednakże zmiana NTC na większą wartość jest słuszna z tego względu, że przy temperaturach 80-120 stopni C charakterystyka sondy NTC jest już bardzo płaska, i czułość tego układu na zmianę temperatury może być bardzo mała, układ...
Termostat jest wewnątrz grzałki. Działa na zasadzie blaszki bimetalowej, która się odgina pod wpływem temperatury. Ten kamień do akwarium służy do rozproszenia i rozdzielenia bąbelków powietrza na mniejsze. Nie w nim żadnego środka chemicznego itp.
po przekroczeniu temperatury 70 stopni Skąd wiesz jaka jest temperatura silnika ? Nie rozumiem zachowania tego czujnika po przekroczeniu temperatury 70 stopni wentylator ON (czujnik bimetalowy wentylatora załączył styk NO który załącza wentylator chłodzący silnik) Wygląda na to, że wentylator chłodzi silnik.
Walcze z tym samym problemem co Wy. Wyjąłem ten czujnik z boilera, termostat działa (jest obwód) a czyjnik przepalony (229stC). Problem z pienieniem mleka z czujnikiem boscha jest dosyc logiczny, inne temperatury pracy itd... Czy nikt nigdzie nie znalazł lepszego odpowiednika? Nie wiem co mam zamówić, za to wiem ze to ostatni raz Krups. NTC był wysunięty...
Jeśli termostat jest stale uchylony ale ma za małe światło otwarcia to może być powód gotowania. Płyn na głowicy osiąga temperaturę powodującą przegrzanie a obieg jest za mały przez mało uchylony termostat i chłodnica nie osiąga temperatury inicjującej zwarcie czujnika bimetalowego i załączenia wentylatora. Co gorsze nawet jeśli pojedziesz szybciej...
Kabel grzejny. Sam mam na daczy na ganku przyłącze i zabezpieczone kablem grzejnym ale z włącznikiem. Są specjalne zestawy kabel grzejny termostatem i wtykiem. Po prostu owijasz i do gniazda wtykasz. Włącza się sam przy ok < 3st.C Owinąłem kablem musi przylegać do rury i przymocowałem akurat miałem taśmę aluminiową z klejem do termo izolacji i na...
Po wstawieniu nowego pozystora i bezpiecznika bimetalowego okazało się że uszkodzona sprężarka , po włączeniu obciążą napięcie przychodzące z termostatu.
Szukaj sterownika z dodatkowym zabezpieczeniem STB (termostat bezpieczeństwa), albo chociaż z termikiem bimetalowym. Sterowniki, które nie mają takiego zabezpieczenia w razie sklejenia się styków przekaźnika czy przebicia triaka nie są w stanie wyłączyć wentylatora, a ten ciągle pracując doprowadza do zagotowania kotła. W takim przypadku wentylator...
czujnik bimetalowy bimetalowy wylacznik przekaźnik bimetalowy
z18xe wymiana silnika naprawa kosiarki wymiana drzwi pralka bosch
Lokalizacja filtra w pralce Bosch WAA20163PL Napięcie sterujące czujnikiem ABS w Toyota Auris 1