było już wiele razy, tolerancja dla napięć zasilacza ATX wynosi 5%, napięcie mierzyłeś miernikiem??
Jeżeli masz dokumentację do płyty głównej, to może pisze w niej jakie są tolerancje poszczególnych napięć zasilających Takie informacje nie są podawane w dokumentacji płyty głównej. Tolerancje określa norma dla zasilaczy ATX. Dopuszczalne tolerancje wynoszą +-5% dla wszystkich napięć.
150 pF tolerancja 2,5% ale nie jestem pewny pozdrawiam
Tolerancja napięć zasilacza wynosi: dla +12V i +5V 5% czyli 11,40 - 12,60V, dla +3,3V 4% czyli 3,17 - 3,43V.
Szczerze powiem, że to ładnie wyglądać nie będzie jak po ścianie budynku będzie kabel zwisał... Jest na to jakiś inny sposób? No jak jesteś świeżo po remoncie elewacji to nie bardzo. Kombinuj, próbuj. Ja rozumiem, że mogę sobie kupić rurkę ocynkowaną, wkopać w ziemię i podłączyć do niej bolec, no ale... no ale co ? Możesz też skombinować sobie transformator...
Można też wykorzystać pewną właściwość zasilaczy impulsowych, mianowicie tolerancję napięcia wejściowego. Zwykle zasilacze laptopowe mają napięcie wejściowe 100-250V. Szeregowo z zasilaczem można włączyć zestaw żarówek o mocy łącznej ok 300W i zasilać zasilacze laptopowe przez nie, ciągle. Teoretycznie powinny pracować poprawnie.
... Bo wszystko działało dobrze, musiałem się pobawić w Undervolt... Chciałeś podniesieniem napięcia procesora zrobić z niego 15 generację :-) ?... Nie każdy egzemplarz CPU przeżyje te eksperymenty. Co do zasilacza - pewność jego sprawności to podstawa. Zrób jak radzi lisek, daj serwisantowi, on ma podzespoły na podmianę, wie jaką max tolerancję napięć...
Według mnie nie ma się czym przejmować. Nieobciążony zasilacz ma zazwyczaj to do siebie że jego napięcie jest wtedy wyższe. Ogólnie istnieje też tolerancja dla napięcia 5V np. w zasilaczu ATX jest to +-5% czyli 4,75V - 5,25V. Na pewno po podłączeniu obciążenia chociaż minimalnego napięcie powinno mieścić się w tych granicach ;)
co do tej tolerancji napięcia 5v to na zasilaczu o takim napięciu i 2 amperach jest to samo(reset). ja się poddaję...
Dla napiecia +12V jest 10% tolerancji,czyli jeszcze styka ale warto pomyśleć o lepszym zasilaczu.
A cos zlego dzieje sie z zestawem skoro pytasz o napiecia? Zasadniczo przyjmuje sie, ze napiecia dodatnie (mierzone miernikiem a nie programem) maja tolerancje +/-5%.
Napięcia mierzone pod obciążeniem ? Obciąż komputer np.3DMarkiem lub innym programem i zmierz .Tolerancja napięć = 5%.12V masz za wysokie.
Posiadasz zasilacz o niskiej jakości wykonania Codegen 300W. Przede wszystkim należy pomierzyć napięcia i jeśli mieszczą się w granicach tolerancji wymienić wentylator. Jeśli z napięciami nie jest za dobrze lub postanawiasz zakupić nowy zasilacz to mogę zarekomendować Seasonica S12 II 330W, tanio jednak nie będzie.
Jeśli dioda jest na przewodzie to nie. Tylko w przypadku (czego raczej i tak byś nie dał za bradzo rady zrobić bez przerywania ścieżek) włożenia jej przed sprzężeniem zwrotnym. Do samego dysku to ze 2A powinno wystarczyć
Nie zasilisz tylu tych diod z jednego zasilacza. Proste obliczenie:3,5x0,33x10=11,55W 3,4x0,909x10=30,9W Razem ponad 42W, a przecież jeszcze dodatkową moc musisz wytracić na opornikach ograniczających. Biorąc pod uwagę, że te napięcia mogą być inne (bo diody ZAWSZE zasila się prądem - prąd się kontroluje, a napięcie ustala się samo) to i tak najprawdopodobniej...
Sprawdzałem obciążenie zasilacza żarówką samochodową 12V/10W Bez obciążenia jest 12,1V z obciążeniem jest 11,8V Jak jest tolerancja różnicy napięć dla zasilaczy stabilizowanych?
Tolerancja napięć to 5%.
Witam mam zasilacz 5V czy moge go bezpiecznie podpiąć jako zasilanie komorki? Jaka jest tolerancja dopuszczalnego napiecia zasilania.
Witam. Wszystkie napięcia mieszczą się w granicach tolerancji. Nawet te 3 V. Bo właściwie to nominalnie tam powinno być 3,3 V. Więc wszystko jest jak najbardziej prawidłowo.
Tolerancja napięć to 5%. Policz sam.
A czy sa to napiecia mierzone pod obciazeniem?Jesli tak to te 3.07 troche malo..
Spokojnie, to nie czcze wymysły, to pomysł poparty praktyką. Zwiększenie napięcia rzędu 25mV, ba, nawet 50mV nie są w stanie zniszczyć podzespołów działających na prędkościach fabrycznych. Podałem ten niski próg, bo wiem doskonale, że nieco, podkreślam, nieco wyższe napięcie na pewno sprzętowi kuku nie zrobi. Jak wyżej napisałem - twierdzenie poparte...
Tolerancja napięć =5%.Ten zasilacz jest po prostu niebezpieczny.Poza tym sprzęt masz niczego sobie i powinien śmigać.System należy trochę usprawnić http://www.xp.net.pl/art/tips_tricks_wxp...
czym się sugerować czy zasilacz będzie działał w innym laptopie i jak to sprawdzić ? Należy sugerować się: - napięciem (tolerancja +/- 1V); - wydajnością prądową (najlepiej nie mniejsza niż w oryginalnym zasilaczu - w tym przypadku różnica jest dopuszczalna); - polaryzacją.
dla napięć "+" masz tolerancję 5%, a dla napięć "-" masz 10%. Dla wszystkich napięć obowiązuje tolerancja +-5%
http://hobby-elektronika.eu/kondensatory... Tutaj możesz sobie sprawdzić wartość każdego kondensatora ceramicznego podając jego kod i otrzymasz wartość pojemności. Co do elektrolitycznego kondensatora to jest to 330uF/ 200V a W to pewnie tolerancja.
Tolerancja napięć = 5%.I w zasilaczach nie zawsze tak jest że im wiekszy pobór tym niższe napięcie.Zoabserwuj jak się zachowuje +12V wzgledem obciążenia.Rozumiem że to piknięcie jest w momencie zawieszenia ? Obniż temperatury.
0,7-0,8 pomijalna różnica, ten parametr ma szerokie tolerancje.
Zmierz napięcia na wyjściu z zasilacza ... Jak napiszesz na forom, znajdziesz temat z dokładnymi napięciami i tolerancją. Zobacz czy twój zasilacz nie przekracza tych wartości dla poszczególnych napięć. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic77... Czy gniazdo prądowe do którego masz podłączony komputer jest uziemione lub zerowane do instalacji...
Zasilacze impulsowe są o tyle piękne, że mają bardzo dużą tolerancję dla napięć wejściowych, mają dużą tolerancję nawet dla "jakości" tych napięć. Jakby puścić DC na zasilacz transformatorowy, zobaczymy biały dym (lub błysk - jak bezpiecznik zadziała). Impulsówka sobie poradzi. Sinusoida modyfikowana: trafo zrobi się "cieplejsze", impulsówka nadal działa...
czy 9,1 kom z tolerancją 5% by zadziałał? Oczywiście, tylko napięcie także minimalnie wzrośnie. R1 = R2((Vout/1,25)-1)
Dodatkowo trzeba znać moc obciążenia na każdy zasilacz, tolerancję napięcia zasilania w ekranie.
Schemat jest OK. układy 78xx maję jakąś tolerancje napięcia.
Domyślałem się tego błędu, ale wszystko aktualne, czerwony kabel to +5V i tam podłączasz jedną nóżkę. Wzór to prawo Ohma - I = U/R. Więcej informacji o prawie Ohma znajdziesz na tym forum. Dokładnie prąd wyniesie 89,(285714)mA. Ciekaw jestem po co ci to :). Zaznaczam że tak dokładne obliczanie prądu nie ma sensu bo oporniki mają przeważnie tolerancję...
Tolerancja zasilacza to ok 5% - czyli czy ustawisz 18 czy 19V to będzie ok - z uwagi na prosty przelicznik mocy do napięcia lepiej ustawić 19V mniej się będzie męczył zasilacz - o ile oczywiście ta hińszczyzna nie przekłamuje i nie daje za dużego napięcia... bo doprowadzenie np. 22V to będzie już przesada... Powodzenia.
4szt. paneli np. JA SOLAR 500W (a może 5szt.) Grzałka 1500W 36V Przekaźnik mechaniczny Zasilacz do przekaźnika Termostat Na pewno będzie lepiej 5szt. Co do zasilacza, sprawdził bym czy przekaźnik zadziała na samym napięciu z paneli, powinien mieć tolerancję napięciową, jeśli by jednak było napięcie za słabe, wtedy dopiero zasilacz.
Procesor także Ci się przegrzewa więc nim też musisz się zająć. Koniecznie sprawdź też napięcia zasilacza, bo jak mówiłem HWMonitor pokazał, że są poza zakresem tolerancji. Umierający zasilacz lubi zabierać ze sobą inne podzespoły do grobu.
Mieści się w tolerancji.
Szukam rozwiązania, pozwalającego wykryć asymetrię napięć zasilacza symetrycznego +/- 60V. Zasilacz symetryczny ma się składać z dwóch regulowanych zasilaczy laboratoryjnych impulsowych max. 60V/5A z wyjściami połączonymi szeregowo. Niestety taki zasilacz podwójny jest zbyt kosztowny. Rozwiązanie ma odłączać obciążenie przez przekaźnik/stycznik przy...
Najprościej zrób tak: rezystor 68Ω/0,25W i dioda zenera z serii BZX85, ZPY, lub BZV (1,3W). Możesz wstawić diodę na napięcie 3V, lub 3V3- nie ma to większego znaczenia, gdyż i tak napięcia te zmieszczą się w polu tolerancji.
ATX uruchomić na "sucho" zwierając odpowiednie piny (opis jest na forum). A następnie miernik w dłoń i mierzymy napięcie na poszczególnych liniach. AT jest włączniki wystarczy pomierzyć napięcia. Następnie jeśli wyniki są w granicach tolerancji przeprowadź testy pod obciążeniem.
Podbijam. Może ktoś wie jaka jest bezpieczna tolerancja napięcia dla zasilaczy do laptopów ? czy różnica 0,5 - 1V bez obciążenia nie spowoduje uszkodzenia laptopa ?
Żarówka nie jest najszczęśliwszym wyborem... jeśli już to używaj słabszej, np, 5-15W. Tolerancja napięć jest 10%, choć przyzwoity zasilacz powinien się zmieścić w 5%.
Z założenia zasilacz komputerowy ma obciążone 5V i to znacznym prądem i to napięcie musi być bardzo stabilne , natomiast 12V ma znacznie większą tolerancję . Z napięcia 12V zasilane są praktycznie tylko silniki oczywiście sterowane elektroniką. Nie wiem jaka jest maksymalna dopuszczalna wartość tego napięcia ale różni ludzie twierdzą że dopiero około...
Wszystkie. Widać że zasilacz ma problem z utrzymaniem napięcia, napięcie na linii 12V spada dosyć mocno, granica tolerancji to 11,4V. Duże wahania napięcia też nie są dobre.
Luty to miejsca lutowania elementów.Co do spirytusu to jasne że chodzi o przeczyszczenie styków i jasne że przy wyłączonym komputerze. Mierzyłeś napięcia z zasilacza miernikiem pod obciążeniem ? Tolerancja dla napięć = 5%.
http://obrazki.elektroda.pl/3892249900_1... Witam. Mam problem z napięciem +12V w wyżej wymienionym zasilaczu. Wynosi ono +12.72V, a reszta napięć jest w porządku. Tolerancja dla tego zasilacza wynosi +/-5% tak wiec jest ono za duże. Czy ktoś wie co może być tego przyczyną?
Pamiętaj, że programowe pomiary napięć nie są wiarygodne. Tylko miernik. Poza tym dopuszczalne tolerancje wynoszą +-5%.
Czy napięcie zasilacza było mierzone pod obciążeniem? Pod obciążeniem również nie powinno spadać poniżej dopuszczalnej tolerancji.
Posprawdzaj rsztę napięć, czy mieszczą się w tolerancji ATX.
Jak by to czytać od drugiej strony. Czarny, brąz ,brąz, czerwony, lub pomarańcz, srebrny. Czarny na tolerancję nie pasuje. Jaki elektrolit po mostku. Napięcie. Chyba 40 V. Tym sposobem wyjdzie 11kΩ. Zasilacz z taką rezystancją w szeregu na wejściu?
Nie mam zielonego pojęcia jaka jest tolerancja tego zasilacza, nie wiem jakich napięć powinienem się obawiać, a z jakich się cieszyć. Tutaj masz w tabelce (pkt.3) jakie powinny być napięcia zasilacza => https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1...
Dla Twojej wiadomości - zasilacz może mieć wydajność prądową i 100A. Ważne, żeby wydajność prądowa nie była niższa niż zalecana oraz napięcie - tolerancja +/- 1V.
Faktycznie i tu masz rację co do obaw w przypadku obciążenia tego zasilacza 250Wat przez podzespoły komputera . Prawdą jest iż specjaliści Komputerowi zalecają dla płyty głównej z procesorem od 1,0GHz-1,5GHz Zasilacz co najmniej 350Wat jak wynika z twojej wypowiedzi taki zasilacz masz zamiar nabyć super rozsądne posunięcie. A co do wysokości w/w zasilacza...
Ja chciałbym 2-3 lampy np. po ok 10W. Spadek napięcia determinowany jest również przez natężenie płynącego prądu. Tak niewielkie natężenie nie spowoduje znaczonego spadku napięcia przy zastosowaniu ww. przekroju. Zastosowałbym zasilacz z regulacją napięcia, by je dostosować wg. pomiarów w szklarni. Można też zrobić np. tak. Gdy lampy wymagają np. 12...
Witam. Moim zdaniem - wybrałeś niewłaściwą kolejność "przyglądania się konstrukcji". Rozpocząłbym od wybrania konkretnych rozwiązań wzmacniacza, przedwzmacniacza, itd. i dopiero wtedy zdecydował o układzie i parametrach zasilacza (to właśnie odbiorniki "stawiają wymagania", decydują o m.in. napięciach, prądach, tętnieniach, dopuszczalnych tolerancjach...
Witam ! Mam pytanie dot.oznaczeń na urzadzeniach , np NAC 400V , AC 400 V , NAC 415 V AC 440 V , AC 480 V , i podobnie dla prądu jednofazowego : NAC 230 V NAC 240 V , AC 230 V , AC 240V ? Z tego co wiem to napięcie międzyfazowe w PL = 400V , więc skąd te oznaczenia 440, i 480 ,415 ? Piszesz: na "urządzeniach", znaczy, że chodzi o różne sprzęty. Oznacza...
Aby nie jesteś nadgorliwy ? Jestem ciekawy i lubię wiedzieć. Jeden z moich zasilaczy (pasywny Seasonic) trochę jednak kosztuje. Większość zasilaczy markowych (w tym Seasonic, jest przystosowana do zasilenia ich z sieci o znamionowych napięciach od 100V do 240V AC. Zasilacze dodatkowo uwzględniają tolerancję tych napięć.
Mam pytanie o tolerancje napięć na wyjściu zasilacza Manta 007. Na CN2 mam następujące napięcia: +5.11V, +3.49V, +11.08V, -11.19V a na CN1 odpowiednio: +5.1V, -23.6V, -17.4V, -19.8V Martwią mnie te zaniżone napięcia na +12V i -12V. Wymieniałem dwa kondensatory: po stronie pierwotnej wstawiłem 47uF zamiast 33uF a po stronie wtórnej wymieniłem uszkodzonego...
Zasilacz o takich parametrach to żaden problem. Zastosowanie zasilacza o mniejszej mocy może skutkować spadkiem napięcia wyjściowego 12V i w efekcie wyłączaniem się keyboardu ( zazwyczaj mają jakąś tolerancję zasilania np. od 9V do 14V), nie mówiąc już o grzaniu się zasilacza. Impulsowy też może być, taka stabilizacja zupełnie wystarczy a i tak keyboardy...
Prawda jest taka, że może tam pracować i to, i to, a już zener za 7,50 to przesada. Chodzi o to, że napięcie zadziałania OVP na nodze 8 wynosi 6,1 do 8,5V w zależności od scalaka, a typowo 7,5V. Jest więc duży zapas z 15V zasilania układu. MTZJ12C nie jest taka rewelacyjna - jej napięcie stabilizacji ma tolerancję 0,5V.
https://obrazki.elektroda.pl/7192533400_... Tu masz symulację napięć i strat mocy w ogóle bez stabilizatora dla Graetz'a i półmostka. Diody Schottky'ego 40A dla zmniejszenia strat. Zwróć uwagę na prąd kondensatora. Rezystor ogranicza napięcie samooindukcji. Przyjąłem 20mΩ rezystancji uzwojenia trafa tj. spadek o 0,2V dla prądu wyjściowego...
Tolerancja napięć = 5%.Jak masz gwarancję na komputer to na zasilacz chyba też.Napięcia mierzyłeś miernikiem ?
Wystarczy kupić taki za ok. 20 zł. DT9205 będzie ok. Te czarne prostokątne są kompletnie nic nie warte, chyba że wliczamy ich wartość opałową. Tolerancje napięć znajdziesz w internecie.
Witam! Jak w temacie, jak to zrobic? Napiecie moze sie wachac o +/- 20 V. Pozdrawiam Może by tak trochę więcej danych? Jakie obciązenie, czym zasilane?
Niestety nie jest więc dobrze. Napięcie jest niskie, bliskie dolnej granicy tolerancji. Niestety miernik nie uchwyci bardzo krótkotrwałych wahań napięcia. Uruchom jeszcze raz test w OCCT i zmierz napięcia na tych liniach podczas testu. Jak na razie dużo wskazuje na zasilacz.
Jeśli nie możesz zmierzyć napięcia +12V to przynajmniej zobacz w SETUP-ie jaką wartość osiąga TO napięcie (i inne), jeśli jest w granicach +11,90V do +12,15V to zasilacz OK , przy statycznym obciążeniu i zapewnieniu zasilania w granicach 2-3% błędu, karta musi poprawnie wyświetlić statyczny obraz. Oczywiście tolerancja zasilania dotyczy wszystkich napięć....
czy cos takiego moze byc uzyte do drukarki W tym temacie najwięcej do powiedzenia miałaby instrukcja drukarki. Nie wiemy na ile (i czy) stabilizowane jest napięcie zasilania w oryginalnym zasilaczu. Jeśli chciałbyś podłączyć trafo - sugeruję (minimum) dodanie dodatkowego kondensatora filtrującego (elektrolitycznego 470-1000 uF/35-50V) + pomiar napięcia...
Ten schemat jest również niepoprawny gdyż brakuje w nim diody. Problem w tym, że autor faktycznie właśnie w ten sposób mierzył prąd. Sam policz - zasilacz 12V, oporniki 47 i 5 omów, razem 52 omy, 12/52=230mA. Autor podał 245mA, ale to różnica 6% - tolerancje rezystorów i napięcia zasilacza.
Megabajt MGB-350ATXP4 Wyjąłem sobie zasilacz z komputera mojej dziewczyny ostatnio, bo przy pomiarach pod i bez obciążenia napięcia pływały zachaczając o tolerancje normy ATX. Zasilacz Megabajt mod. MGB-350ATXP4. Od tego co zobaczyłem w środku praktycznie zbladłem. Na każdą linie może 1000uF filtrowania z czego elektrolit dla +12V spuchnięty. Mostek...
Dodam jeszcze że napięcie musi mieć tolerancję +-10% (tak mówi standard ATX) a na poszczególnych przewodach są napięcia: czarny masa, czerwony +5V żółty +12V pomarańczowy +3.3V niebieski -12V biały -5V A jeśli dobierasz zasilacz do do mocy dodaj mały zapas kilkadziesiąt wat np. masz zasilacz 450W daj 500 lub 550W(tak pisałem w poprzednim poście).
Czy aby napewno wystarczająca, to trzeba to sprawdzić podłączając woltomierz i sprawdzić napięcie tego zasilacza pod obciążeniem laptopa
Chciałem jeszcze zapytać, jaką tolerancję można przyjąć dla napięć symetrycznych zasilacza? W tej chwili mam napięcia dla tranzystorów mocy: T505 B=+1,1V C=+35,4V E=+0,018V T506 B=-0,9V C=-36V E=-0,2V Czy takie wartości są akceptowalne?
Tolerancje wynoszą +-5%
Odnośnie koloru srebrnego czy złotego to często można takie rezystory w zasilaczach. To tzw. rezystory bezpiecznikowe. Tu akurat posłużę się przykładem z innego tematu. Rezystor wygląda tak: https://obrazki.elektroda.pl/9319930100_... Wartość rezystancji to 1Ω, bo złoty to mnożnik x0,1. Dalej 2% tolerancji i napięcie max 900V. https://obrazki.elektroda.pl/9264484900_...
No to może tak zostać. Oba napięcia mieszczą się w tolerancji...
chodzi oczywiscie o napiecie na plycie glownej 3.3, ktore kiedys zasilacz pokazywal ze mam 3.23 a teraz mam 3.12-3.17, a czytalem ze dolna granica tolerancji dla tego napiecia zasilacza wynosi 3.16v... OK poszukam w wyszuiwarce dzieki za odpowiedzi
Nie powinny one przekraczać 5/10 % Ten moment gdy nawet tolerancja ma swoją tolerancję ;)
Dopuszczalna tolerancja napięć wg normy ATX: Napięcie ---|-- Wahanie --|--- Min. ----|--- Max. ---| ----------------------------------------... +3,3V ------|------ 5% ------|--- 3,14V --|--- 3,46V --| ----------------------------------------... +5,0V ------|------ 5% ------|--- 4,75V --|--- 5,25V --| ----------------------------------------...
Nie ma możliwości odpowiedzieć na to pytanie ze 100% trafnością. Jeśli napięcie jest faktycznie za niskie (w sumie spadek o 1 V to jest w granicach tolerancji) należałoby sprawdzić co jest przyczyną takiego obciążania zasilacza, ze występuje ten spadek. Zasilacz jest na konwencjonalnym transformatorze czy zasilacz impulsowy? Wypadałoby sprawdzić pojemności...
Ale nie potrafię oszacować błędu pomiarowego w takim układzie. Chodzi Ci o błąd wynkający z napięcia niezrównoważenia i tolerancji użytych elementów tak?
nada się, moje też ma 24V ale daje 28V zmiennego, po wyprostowaniu mam około 40V bez obciążenia... ale jak podłączysz duże obciążenie to i tak napięcie przysiądzie do znamionowej mocy 24V. Producenci transformatorów zawsze dają pewną tolerancję, większą - by zagwarantować napięcie i moc znamionową.
Wkrętarka będzie się szybciej kręcić ale nie powinno się nic stać 1,5V to nie jest bardzo duże napięcie. Zasilacz może nawet nie dawać napięcia 19,5V ,ma na pewno jakiś rozrzut parametrów (tolerancję). No ale jeśli masz możliwość to kup na niższe napięcie.
Nie wiem, ale jak co to Allegro,TME lub inny sklep. Pewnie trzeba będzie łączyć szeregowo by dobrać. Pewnie tolerancja 5% nie więcej nie mniej. To zasilacz napięć do wzmacniaczy odchylania chyba X i Y wiec może to być problem z wzmacniaczem Y. Do puki nie naprawisz zasilacza to się nie dowiemy. Efekt występował po czasie wiec może być. Rezystor się...
Tolerancja napięć = 5%.Odchyłki od tej normy dyskwalifikują zasilacz.Zbyt wysokie napięcie może oczywiście uszkodzić komputer.Proszę nie używać tego zasilacza.
Jak niestabilizowana ? W większości tanich zasilaczy stabilizowana jest tylko linia +5V, zaś pozostałe mają napięcia proporcjonalnie zależne od przekładni głównego transformatora. Przecież jakby napięcie w kompie spadło do 11V to ten zasilacz nispełniałby norm ATX Norma podaje dla linii +5V dopuszczalną tolerancję ±5%, zaś dla +12V tolerancję...
Napięcia w tolerancji, aczkolwiek spadek z 12,29V do 11,85 V jest zauważalny i dla mnie jest to przesłanka co najmniej do dalszej obserwacji, Sam bym taki zasilacz wymienił, ale dorobiłem się reputacji człowieka o bardzo restrykcyjnym podejściu do zasilaczy, więc nie narzucam tej decyzji. I tak samo - gdybym miał taki dysk, odłożyłbym go na półkę z...
Nie, mylisz się. Nie ma spadku. A napięcie podawane z tolerancją 0,03-0,05V.
Z czego wynikają przekłamania pomiędzy poszczególnymi kanałami? Z niedokładności rezystorów w dzielniku, czy ADC ma swoją pewną zwłokę? Teraz przy 'pomiarze' napięcie za rezystorem jest średnio o dwie dziesiątki wyższe. A rezystory jaka mają tolerancję???
Witam, czy te dwa kondensatory ceramiczne RR 101K 1KV i LR 101K 1KV są zamienne. Obydwa pochodzą z zasilacza w telewizorze. I co oznacza RR i LR ? Kondensatory są identyczne. W oznaczeniu ważne jest "101K" - oznaczające pojemność i tolerancję, oraz "1kV" - max napięcie pracy.
Taki wystarczy: https://allegro.pl/oferta/zasi...uh3Ch0e... BwE Raczej nie skoro w opisie jest Dedykowane do aplikacji LED, Zakres regulacji napięcia: 10.5 ÷ 13.8V i kilka innych które świadczą o tym że to zasilacz DC a nie transformator 12VAC.
Witam Do +12 potrzebny jest stabilizator LOW-DROP lub dać diodę w szereg i powinno starczyć, zasilacze w PC też mają tolerancję napięć i dla 10% to jest 13,2V. Akumulator ma 14,4V tylko podczas ładowania i do tego gdy jest już pełny. Normalnie nie przekroczy 13,6V.
Tak,mierzysz między obojętnie którym czarnym i kolorem.Możesz mierzyć wszystkie,ale dla ciebie ważna bedą +12V,+5V,+3.3V.Dla +12V tolerancja +-10% a dla pozostałych 5%.Włącz np.3DMarka lub gierkę i wtedy mierz,zmierz również bez obciążenia,przy pracy na pulpicie.
Wymien ten zasilacz, nawet jesli ma te 125W to dla tego koputera moze byc to za malo.
To i tak nie ma podstaw do reklamacji.Dla tego napięcia tolerancja wynosi 10%.Napiecia zmierz na luzie i pod obciążeniem.
Może zasilać Odpowiedź nie jest tak jednoznaczna. Należy sprawdzić w instrukcji kamery (być może w danych technicznych lub w części zwanej "Warunki bezpieczeństwa" lub podobnej) czy podany jest zakres tolerancji napięcia zasilającego.
Po napięciach które podałeś to zasiłka do wymiany bo nie mieści się w żadnych tolerancjach napięć. Po tym można czukać dalej aczkolkwiek praca kompa po wymianie zasilacza powinna się ustabilizować...
Na pewno nagrzewanie będzie trochę wolniejsze, ale napięcie mieści się w granicach tolerancji kontrolera.
Tylko że jak patrzę na tabliczkę na zasilaczu w komputerze to ma przedział zasilania 100-240 V. Tylko że w niektórych krajach sieć energetyczna ma 110V, a w innych nawet 240V. I w obu tych krajach występuje tolerancja napięcia w okolicach +-10%. Czyli taki zasilacz powinien 264V przeżyć i nadal będzie zgodne to ze specyfikacją. Bo producent sprzętu...
Wzmocnienie prawie idealnie zgodnie z założeniami (R1=4k7, R2=1k). Pomiar na oscyloskopie 0,7V na wejsciu i 3,32 na wyjściu. To błędny wynik, nawet biorąc pod uwagę tolerancje rezystorów. Powinno być 3.99V. Na razie mamy strasznie prymitywny ten zasilacz więc całość powtórzymy jak dotrze laboratoryjny. Precyzja w przypadku napięć stałych raczej zależy...
tester napięć zasilacza sygnalizacja napięć zasilacza tolerancja kondensator
podswietlenie przyciskow radia licznik błędów komórki samsung model matrycy
pilot emtec instrukcja uszkodzenie centrali przez ślimaki
Lutowanie kabli w słuchawkach Gamezone Hydra Pro RGB Słuchawka i12 nie wchodzi do stacji ładującej - co robić?