dobranie odpowiedniej liczby zwojów w uzwojeniach, Tak. Przez przełączanie zaczepów (odczepów) na uzwojeniu (uzwojeniach) pierwotnym lub wtórnym. Przez regulację szczeliny powietrznej w rdzeniu - transformatory regulacyjne, dawne transformatory spawalnicze. Przez podmagnesowanie (nasycanie) rdzenia prądem stałym - jak w transduktorze. W transformatorach...
W uproszczeniu: w transformatorze napięcie na uzwojeniu wtórnym jest tym większe im więcej jest zwojów, dając odczepy na takim uzwojeniu można skokowo regulować napięcie, dając suwak jak w tym transformatorze, który płynnie zmienia ilość zwojów z których pobieramy napięcie, można regulować płynnie napięcie.
Mam transformator i podłączyłem go pod zasilacz... Pod jaki zasilacz podłączasz ten transformator ? Jak reguluję napięcie od 10 do 40v to jest ok natomiast gdy zejdę poniżej 10v to woltomierz zaczyna szaleć... Które napięcie regulujesz , zasilacza czy transformatora ? Ściemniacz który posiadasz (nie podałeś nawet modelu) nie nadaje się do regulacji...
Będzie działał, ale napięcie wyjściowe będzie proporcjonalnie wyższe. To tylko transformator o regulowanej przekładni z prostownikiem.
Takie lampy wymagają układu zapłonowego, który generuje impulsy wysokiego napięcia. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że napięcie sieciowe może być zbyt niskie aby zapoczątkować wyładowanie i stąd "brak efektów". Co do nowego zdjęcia - przekładnia ślimakowa + fajny wałek... ale od czego to nie mam pojęcia ;)
Schemat dobry tylko ten C2=0,1µF wygląda na schemacie jak elektrolityczny (wymagający polaryzacji), a R1 dla Lm350 powinno być mniejsze by zapewnić minimalny pobór prądu z niego co jest potrzebne do prawidłowej stabilizacji i dlatego R1 między 120 a 150Ω . 240Ω jest dla lm 150, 117, 317. Dioda sygnalizująca zasilanie wpięta obok C1 przez...
Witam serdecznie. Ostatnio na Aliexpress kupiłem moduł regulowany przetwornicy obniżającej DPS5020 z płynną regulacją prądu od 0-20 A oraz napięcia od 0-50 V. Brakuje mi tylko zasilania i zastanawiam się jaki transformator musiałbym kupić, by wyciągnąć z niego 20 A i napięcie około 30-35 V. Mam kondensatory 10 000 uF/50 V oraz mostek prostowniczy. Znalazłem...
Regulowany zasilacz prądu stałego zasilający klasyczny układ końcowy przetwornicy przeciwsobnej z transformatorem. Układ ze wzmacniaczem nie wymagałby regulowanego napięcia. RoMan
Nic się nie zmieni. Cały ten sterownik to jest po prostu mikroprocesorowy przekaźnik czasowy o regulowanym czasie załączenia.
Oczywiście, że nazwa jest błędna i należy do gatunku "oksymoron". Autotransformator ma odczepy po stronie pierwotnej w związku cz czym nie może być separacyjny. Poza tym ma jedno uzwojenie. Tutaj mamy transformator separacyjny z regulowanym napięciem wyjściowym.
18 VAC +/- 15% tak jest napisane w instrukcji. Widzisz, wczoraj jeszcze pisałeś, że wszystkie transformatory dają 21V, dzisiaj zmieniłeś posta i podajesz inne wyniki... Jak widać napięcie zasilania ma znaczenie, dziwi mnie tylko, że nawet na odczepie 18V transformatora płyta się buntowała. Widocznie ten typ tak ma. Potencjometra nie rusza, on reguluje...
Najprościej to zwykły mostek diodowy napięcia sieciowego z filtracją zasilany z regulowanego transformatora separującego napięcie sieciowe.
Posiadam żarówkę halogenową 15V, 150W , działa ona z transformatorem dokładnie takim jak tutaj http://elektro-hurt.bazarek.pl/opis/1456... , dlatego mam pytanie, czym regulować jasność świecenia tej żarówki , czy można wykorzystać ten kit http://sklep.avt.pl/p/pl/40016/regulator...
Mamy transformator trójfazowy 220/380 V. Chcemy wyznaczyć charakterystyki stanu jałowego, czyli zasilamy transformator napięciem regulowanym, a stronę wtórną rozwieramy. Czemu powinniśmy zasilić transformator od strony dolnego napięcia?
To kicha trzeba sprawdzić w pff układu od jakiego napięcia startuje na ref powinno być 5V. Może być tak że coś obciąża to napięcie ref. Masz zasilacz regulowany?
Prostownik akumulatora transformatorowego na wyjściu pomiar jałowy to 14 V. Akumulator jest naładowany do 12,5 V. Po podłączeniu prostownika do akumulatora nagle napięcie rośnie do 16 V. Jakim cudem? Cześć! Fajnie, że pytasz o tak interesujący temat jak prostowniki akumulatorowe. Wydaje się, że opisujesz sytuację z prostownikiem transformatorowym,...
Do zasilenia zestawu J-020 zaleca się transformator o napięciu ok. 28VAC i prądzie co najmniej 3A, więc moc transformatora wliczając zapas powinna wynosić 100VA. Jeżeli nie będziesz wykorzystywał granicznych parametrów zasilacza to wystarczy, ale powinien być mocniejszy i wyższe napięcie wtórne.
Kolego, dino14016! Transformator 27V 250VA pozwala skonstruować prostownik 12/24V, lecz powstaje problem - przy zmniejszeniu napięcia ladowania będą zwiększały się straty na regulującym elemencie( tyrystor, tranzystor ), co wywoła ich nagrzewanie i konieczność odprowadzenia ciepła . Lepiej w tym transformatorze zrobić odczep w wtórnym uzwojeniu. Optymalnym...
117V jest w gniazdku, ile masz w ukłądzie to reguluje transformator. Musisz dobrać odpowiedni, tak żeby były takie napięcia jak na schemacie i już.
Czestotliwość przy której miałem największy skok napięcia dla transformatora TVL wynosiła 26-27kHz. Napięcie będzie regulowane, co w takim wypadku?
Jedyna przyczyna dlaczego ludzie chcą separować oscyloskop, zamiast badanego urządzenia, jest taka że mają transformator separujący zbyt małej mocy - dosyć kiepskie uzasadnienie.
NO SPOKO DZIEKI ALE JAK NIE ZNAJDE TO BEDE DALEJ PYTAL Wyłącz Caps Lock, regulamin. (ob)
Połączenie autotransformatora do transformatora separacyjnego Witam mam pytanie czy to będzie bezpieczne. Chcę podłączyć do transformatora separacyjnego autotransformator by płynnie regulować napięcie, ponieważ transformator separacyjny ma na wyjściu napięcie 260V, chciał bym użyć autotransformatora do jego zmniejszenia na 230V.
Na szczotki podaj napięcie z transformatora regulowanego - sprawdź czy się wzbudza i przy jakim napięciu na wejściu uzyskasz nominalne napięcie. Przed wymianą AVR powinieneś sprawdzić uzwojenia. ;)
To nie będzie działać, ten transformator to tak na prawdę przetwornica. Trzeba by zamiast tego "transformatora" zastosować zasilacz regulowany do paska LED, tak abyś miał możliwość regulacji jasności świecenia, poprzez zmianę napięcia zasilania.
To ja zrobię zdjęcie całego transformatora i wtedy mi wyjaśnisz ok?
Co byście polecili? Regulowane zasilacze na kilowolty i nawet z regulowanym ograniczeniem prądowym, można kupić, ale to sprzęt profesjonalny, laboratoryjny, więc co najmniej kilka tysiecy trzeba na to przygotować. W amatorskich zastosowaniach trzeba budować samemu, zależnie od umiejętności i chęci budowania prostych/złożonych układów osiągniesz lepsze...
Wymień , sprawdź wszystkie elementy po stronie pierwotniej i jak będziesz uruchamiał to podłącz szeregowo z zasilanie AC230V żarówkę starego typu żarnikową i najlepiej zasil z transformatora regulowanego obserwując co się dzieje, najlepiej oscyloskopem.
Czy napięcie 230V można jakoś płynnie regulować ( np. potencjometr)? Jestem otwarty na propozycje! Najlepiej jeśli możnabyło by się obejść bez jakichś transformatorów i drogich układów.
Witam Jak nie zależy Ci na prądzie, to trafko dobrze nadaje się pod zasilacz z reg. Uwy na LM317. Kilkij i na Elektrodzie są schematy.
To ze szczotką to autotransformator regulowany raczej do pokazów, na lekcjach elektrotechniki jak do pracy.
Ponieważ przekładnia transformatora pozwala tylko regulować napięcie około 10% od nominalnego.
Pytając o teraz miałem na myśli stan po wymianie kontrolera. Mimo wszystko dziwne to zachowanie. Bywa czasem, że zbyt krótki impuls podczas braku obciążenia nie jest w stanie zgromadzić odpowiedniej ilości energii w kondensatorze C13 i zasilacz bądź pracuje niestabilnie, bądź wyłącza się. Zachowanie zależy od rodzaju kontrolera. Stąd moja propozycja...
Nie mam pomysłu na wykorzystanie tego, konkretnego transformatora do uzyskania regulowanego napięcia przy stosunkowo dużym poborze prądu.
Witam. Konstruuję maszynę do cięcia styropianu. Mam zasilacz 30V 5A. Jednak do drutu oporowego 0.8 jest za mocny. Przed transformatorem wstawiłem ściemniacz świetlny i nim regulowałem aby drut się nie przegrzewał. Jednak uszkodziłem go mechanicznie. Czy można wstawić jakiś regulator napięcia przed lub za transformatorem aby regulować natężenie?
Kupię transformator o napięciu 230/20 kV o mocy od 0,5 do 2 kVA. Transformator może być na wyższe napięcie, ponieważ napięcie wyjściowe będzie regulowane przez autotransformator.
(at)Olkus Spróbuj połączyć to tak, jak w załączniku. Może taki układ spełni Twoje oczekiwania, lecz należy pamiętać, że ten układ regulacji, jest regulowanym źródłem prądowym, tak jak: pamietaj ze to tak naprawde "regulowany rezystor"
(...) 1) Jak będzie zachowywało się napięcie na wyjściu transformatora gdy zmiana Uwyj na transformatorze będzie regulowana płynnie w zakresie 0 - 100% 2) Czy można na wejściu transformatora elektronicznego podawać pełen zakres napięcia (0 - 230 V) czy są jakieś ograniczenia? (...) AD1. Taka regulacja nie jest praktycznie możliwa we większości transformatorów...
Jeden zasilacz 12V, 100mA, prąd stały, a drugi to transformator regulowany stałoprądowy (napięcie 0-30V bodajże). Przepraszam za błędy ale jestem zielony w tej kategorii...dlatego proszę o łopatologiczne wytłumaczenie problemu ...
Jest inne rozwiązanie, ale energetycznie kiepskie. Zasilasz transformator 230/16 przez mostek diodowy. W przekątnej mostka dajesz tranzystor, który reguluje napięcie zasilania transformatora. Można pokusić się o stabilizację przez rozbudowanie układu.
Bardzo dobry pomysł, tak zrób. Przewiń lub kup inny transformator. Schemat podwójnego zasilacza koledzy ci podali. I zamknij temat jako wyczerpany.
Właśnie to buczenie zasugerowało mi zbyt duże obciążenie transformatora. Bimetaliczny bezpiecznik działa tak jak w żelazku, włącza i wyłącza a nie reguluje.
Myślę, że przy nadawaniu te 10 woltów, to raczej miernik głupieje z uwagi na obecność w.cz. w gałęzi kolektora tego tranzystora. W większości cb-radii napięcie zasilania końcówki mocy i drivera wynosi troszke mniej niż napięcie zasilania radia, a właśnie przy mocy około 1W, końcówka i driver ma napięcie około 5-6V. Mam schemat w bardzo kiepskiej jakości...
więc tak,odłaczysz cewki H,podłączysz zarówke 100W w miejsce gdzie wychodzi 148V,oczywiście musisz mieć transformator regulowany,ustawisz napięcie pracy transformatora na 70V przemienne i sprawdzisz jakie jest napięcie na kondensatorze w przetwornicy. Dodano po 20 oczywiście na kondensatorze po stronie pierwotnej.
Auto transformatorem możesz regulować napięcie przemienne 50Hz od 0-250V dla jednofazowych a falownika nie ustawisz na 10V. Inną sprawą jest regulacja częstotliwości. Falownik a autotransformator to całkiem różne urządzenia to tak jakby porównać pralkę z lodówką i to i to urządzenie elektryczne :?: :|
(at)icosie Dlaczego niebezpieczne - to tylko od użytego zasilacza (transformatora) zależy :D Zmiany napięcia regulowałyby głośność sygnału Jak najbardziej.
- przewinąć wtórne uzwojenie z odczepami Tego nie zrobisz. Bo z transformatora nie ma możliwości uzyskania transformatora o 6-krotnie większej mocy. Transformator główny - mocy - potrzebny jest o mocy 800-900 W. Regulowany o dodatnim i ujemnym napięciu Możesz wyjaśnić, co to znaczy?
procesy elektrochemiczne zazwyczaj wymagaja DC Gdzie w trawiarce masz procesy elektrochemiczne? Najprościej to tak jak kolega - prosty regulator na triaku. Na allegro są po 50zł. Wpinasz go na stronę pierwotną transformatora.
To może niech zacznie po prostu od dwóch tranzystorów i transformatora?
No i kolega ma rację! Jest tam układ wytwarzający napięcie ujemne i nie będzie działał jeśli do 1 i 2 nie będzie podłączony transformator.
w czterech z nich są 100uF /25V, w jednym 470uF/25V To co na nich napisano nie zmienia faktu, że są to kondensatory niskiej jakości. Należy je wymienić na takie słusznej wielkości tylko aby się w obudowie zmieściły. Regulowany 1.2 - 15V nie regulowany 9.3V Napięcie na regulowanej jest ok natomiast w tej zwykłej zapewne transformator lub stabilizator...
Z danych tego UPSa : Zakres napięcia wejściowego w trybie podstawowym 160 - 286 Regulowany, 180–266V Przy tak szerokim zakresie napięć wejściowych trafo zasila pewnie przetwornicę która ładuje akumulator.
Kolega, Mati _ Speed ! Na ten czas u mnie 4 takich prostownika z podobnym schematem regulacji prądu ładowania. Specjalnie dla ciebie protestował ich wszystkich. Napięcie na wtórnych uzwoeniach transformatorów 17-21V. Przy podłaczaniu żarówki 12V 21W napięcie reguluje się w granicach 0-12V, przy czym prąd zwiększa się od 0 do 1,9А . Z żarówką 50W...
Przed LM dać dwie-trzy diody o takiej obciążalności prądowej jaką będziemy z założenia czerpali z zasilacza, lub bardziej poprawne technicznie rozwiązanie-zastosować konfigurację LM o większym napięciu wejściowym, choć wtedy dolne napięcie regulowane podniesie się. Najprościej dać diodę zenera ( powiedzmu C4V7) w szereg z potencjometrem.
Nie , nie zadziała, podanie 100V na "zewnętrzne" łączówki potrzebne jest do wytworzenia POLA elektromagnetycznego w "stojanie", podając zaś regulowane napięcie na wewnętrzne łączówki regulujesz tym samym prąd płynący w uzwojeniach wirnika i zmieniasz przez to obroty silnika Pozdrawiam
Witam. Mam prostownik własnej roboty zrobiony z transformatora toroidalnego który ma 20V na wyjściu wiec po przejściu przez mostek 50A to około 18,5V. Chciałbym aby napecie wyjściowe po mostku było regulowane. Pewien elektryk poradził mi abym zakupił w sklepie regulator napięcia żarówki i wpiął go przed transformator do prądu zmiennego i regulujac napiecie...
Witam. Transformator z płynnie regulowanym napięciem? Ciekawy jestem jak Ty widzisz to rozwiązanie.Czy regulacja ma być sinusoidy,czy regulacja fazowa (triak,tyrystor). Gdybyś się zdecydował na jedno z nich to dostaniesz odpowiednią propozycję.
Teraz najlepiej uruchamiać bez żarówki mieć włączony w szereg transformator regulowany i uruchamiać zasilacz od niskiego napięcia. Nie wiem czy kolega sprawdził wszystkie elementy w zasilaczu po stronie pierwotnej.
Jeśli chcesz samodzielnie wykonać prosty "ściemniacz", to poszukaj schematu dowolnego zasilacza o regulowanym napięciu - na forum jest tego bardzo dużo. Transformator sieciowy o odpowiedniej mocy już - zakładam - posiadasz, reszta elementów jest stosunkowo niedroga, a układ (polecam rozwiązania z PWM) prosty w montażu. Pozdrawiam.
Tak patrzę ale musiałbym mieć transformator z napięciem min 18V i zasilacz regulowany do ustawienia tego. Jeśli możesz to czy mógłbyś przesłać zdjęcia swojego prostownika.
Możesz zastosować transformator o niższym napięciu Np 24V. Po wyprostowaniu i odfiltrowaniu będziesz miał mniej więcej 33V. W każdym bądź razie zawsze można zmniejszyć parametry zasilacza naprzyklad do 4A.
Czyli dopiero odcięcie napięcia doprowadzanego do transformatora może na dobrą sprawę wyłączyć prostownik? Nie, napięcie ma częstotliwość 50Hz, tyrystor wyłącza się podczas przechodzenia napięcia przez 0 (okolice 0V) Prąd reguluje się poprzez zmianę kąta zapłonu tyrystora.
Witam - proszę zobaczyć tu; https://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/c/...
Tam potrzeba transformatora i napięcia przemiennego, bez tego nie będzie działać. Wyjmij układy, jak są na podstawkach, zmierz napięcie na D7
Ostatnio postanowiłem zrobić zasilacz, zakupiłem potrzebne rzeczy do budowy zasilacza, część roboty już sam zrobiłem, jednakże nie wiem jak resztę podłączyć. Do zacisków ~ ~ podłączasz 24VAC z transformatora. Na zaciskach +/_ masz regulowane i stabilizowane napięcie stałe. Wszystko.
(at)marekdb9 tak czy inaczej inny jest punkt pracy tej przetwornicy. Napięcie wyjściowe zależy przede wszystkim od przekładni transformatora a nie od doboru jednego z rezystorow w układzie sprzężenia zwrotnego. Przetwornice te nie pracuja w tak szerokim zakresie by można regulować im napięcie w zakresie 25% od nominalnego.
Transformator został od nowa nawinięty na rdzeniu z tamtych 2 mniejszych ale widzę że kolega nie wie że transformator można nawinąć.
Witam Do kolegi dobberman . Jeżeli ten transformator jest o mocy P=300VA z uzwojeniem wtórnym o napięciu 2 x 12VAC , to każde z tych uzwojeń jest o wydajności prądowej 12,5A (24VAC x 12,5A = 300W) . Taki transformator można zastosować przy budowie prostego zasilacza stabilizowanego o regulowanym napięciu wyjściowym +1,25...20V przy obciążeniu wyjścia...
Witam Buduję stację lutowniczą, której schemat znalazłem tutaj na forum. Jak napisałem w temacie potrzebuje porady czy zamiast transformatora 2x12V mogę posłużyć się takim 2x14V i jeśli jest to możliwe to co będę musiał zmienić w schemacie żeby to działało? Dodam tylko, że jestem dopiero początkujący. Z góry dziękuję za pomoc. Myślę, że w takim urządzeniu...
Koledzy robili podwajacz napięcia podłączony do głównego transformatora. Do tego stabilizator napięcia ujemnego i powinno działać. W tym wątku jest schemat [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/v...
(at)mateuszkonstruktor A jaki przyrząd wskaże dokładnie wartość tego typu napięcia tzw. prąd stały pulsujący ? Bo dyskusja zmierza do pytania ,,ile diabłów mieści się na czubku wskazówki woltomierza". :D Co do zasadniczej sprawy wzrostu poboru mocy z sieci przez układ typu transformator, prostownik w ukł. Gretza i kondensator, to warto się zastanowić,...
Czy do regulacji na uzwojeniu pierwotnym transformatora, mogę użyć takiego oto regulatora https://abc-rc.pl/product-pol-9156-Modul... Chciałbym nim obniżać, regulować napięcie na pierwotnym uzwojeniu. Zadziała Da napięcie sinusoidalne na pierwotnym Owszem zadziała, choć nie jest to najlepszy ze sposobów...
Dzięki, uzwojenia identyczne więc pewnie pójdę pierwszą drogą. Czyli gdybym wstawił potencjometr zamiast R2 mogę regulować histerezę, elegancko :)
Powiedz jakie napięcie zmienne ma na wtónym ten transformator. W jakim zakresie chcesz regulować napięcie wyjściowe i w jaki sposób, chcesz zastosować wielopozycyjny przełacznik?
Układ do prostowania napięcia to prostownik. W tym prostowniku prostownik wygląda na czterodiodowy, czyli mostek prostowniczy. Sprawdzenie tej ładowarki polega na: 1. Sprawdzeniu czy po stronie wtórnej transformatora pojawia się napięcie i jest ono regulowane przełącznikiem i w jakim zakresie jest regulowane? Transformator daje oznaki działania, więc...
Oczywiście że jest to transformator i na wyjściu jest napięcie przemienne :D . Co i w jaki sposób mogę zrobić by regulować natężenie oświetlenia w ogrodzie?
Powinien działać prawidłowo, nie analizowałem tego schematu dogłębnie ale zdaje się być ok. Podstawowym problemem popularnego zasilacza electronic lab było to że wzmacniacze operacyjne były zasilane napięciem na progu ich dopuszczalnych napięć, jeśli transformator podał troszkę wyższe napięcie to wzmacniacze operacyjne paliły się.
A jakieś rozwiazania układowe ktoś posiada które wykorzystają ten transformator w zasilaczu regulowanym ?? Troche szukałem na goole ale nie znalazłem nic co by było odpowiednie do tego transformatora. Szukam jakiegoś schematu zasilacza o regulowanym napięciu i prądzie wyjsciowym. Dodatkowo mogą być również na stałe wyprowadzone najczęsciej używane napięcia...
Zasilaczy jest sporo... na bazie tego transformatora możesz zrobić różne zasilacze, zależy od Twojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Wpisz w polu Szukaj na elektrodzie: "Zasilacz regulowany" i szukaj, szukaj, szukaj ;) Pozdrawiam _TIGER_
No, to Ci nie wyjdzie nic dobrego: regulator napiecia współpracujący z alternatorem (lub prądnicą) działa w ten sposób, że jeżeli napiecie podawane na regulator jest niższe od napiecia progowego, to regulator powoduje przepływ prądu przez uzwojenie wzbudzenia prądnicy (lub alternatora). Gdybyś chciał to wykorzystac do regulacji napięcia zasilacza sieciowego,...
W tym zasilaczu zastosowano układy scalone TL081, maksymalne napięcie zasilania których wynosi 36 V, przekroczenie spowoduje ich zniszczenie. Przy napięciu uzwojenia wtórnego transformatora 24V napięcie po mostku wyniesie 32 V (spadek 1,5 V na diodach). Ponadto, aby móc regulować napięcie wyjściowe od 0 V do zasilania układów stosuje się napięcie ujemne...
Właśnie sobie uświadomiłem, że do zasilacza musisz mieć transformator. Zasilacz z regulowanym napięciem jest potrzebny, inaczej nie wyrobisz na baterie. Kilka, kilkanaście diod też się przyda http://sklep.avt.pl/p/pl/6000/dioda+1n40... no i jakiś transformator ok15V min 2A
W pierwszym odsyłaczu jest transformator 230/110 V. To rozumiem do zasilania urządzeń z USA. Transformator może działać w dwie strony - obniżać lub podwyższać napięcie (podajemy 110 V i uzyskujemy 230 V). Z transformatora wychodzi napięcie przemienne. W drugim odsyłaczu jest zasilacz napięcia stałego. Działa tylko w jedną stronę z 230 na 48 V czy tam...
Witam,jestem w trakcie budowy zasilacza dużej mocy.Będzie miał regulację napięcia od 1.25V do około 17V. Transformator ma około 12V i 25A .Robię go na LM317,a że on nie przepuści więcej jak 1,5A,to pomyślałem,że dodam tranzystory wykonawcze. Nie wiem właśnie jakie i czy ktoś zna model takiego tranzystora? Chcę,żeby był to bipolarny i prąd kolektora...
Nie znalazlem. Ostatecznie wywalilem fabryczny zasilacz i kupilem zasilacz symetryczny regulowany + transformator
Witam. Ja również wykonałem ten zasilacz (według oryginalnego projektu). Zamiast 2n2219 wstawiłem BC141. Jako tranzystor wykonawczy zastosowałem BD911. Transformator (toroid) 12V 5,2A. Zasilacz ruszył od "kopa" :) . Napięcie mogę regulować od 0 do 15V, a prąd od 2mA do 3.8A. Oryginalny projekt zakłada maksymalny prąd do 3A. U mnie przy elementach takich...
Witam Taka sprawa. Można jakoś obliczyć wartość uzyskanego napięcia z generatora PWM. Generowany przebieg PWM mam podawany na filtr RC (r=4,7k, c 10uF) a na następnie na transformator. Wypełnienie sygnału PWM reguluję potenciometrem. Przez co na transformator podawane jest regulowane napięcie po przejście przez filtr RC. Teraz generator na bramce NAND...
Witam Speców.Proszę powiedzcie czy ten sciemniacz będzie regulował napięcie transformatora sieciowego.Dzięki bardzo za odp.Pozdrawiam
Jeśli układ nie będzie pobierał za dużego prądu (rzędu 1-10mA) to można go zrealizować na bardzo wiele sposobów. Z najłatwiejszych rozwiązań to podłączenie transformatora z mikrofalówki poprzez autotransformator, dzięki czemu możemy regulować jego napięcie. Z bardziej skomplikowanych, można zrobić przetwornicę tylko tutaj jest problem z sprzężeniem...
http://www.nikomp.neostrada.pl/zestawyN/... Ten schemat łatwo modernizować po to, żeby zwiększyć wyjściowe napięcie i prąd.Dla wyjściowego napięcia 20V i prądu 4А, napięcie na wtórnym uzwojeniu powinno być niemniej 24V, a moc transformatora 100-120W.
Część tych,,tranzystorów" to układy scalone.Podaj w jakim zakresie chcesz regulować napięcie.
1) Jakiś wskaźnik. Ustrój elektromagnetyczny, praca tylko w pionie. Reaguje na napięcia przemienne i stałe ale raczej ten jest na przemienne. Skala jakaś nietypowa, nie wiem co mógł wskazywać, ale patrząc na kolory strzelam że temperaturę. 2)Autotransformator. Taki transformator z regulowanym wyjściem, podłączasz 220V prądu przemiennego i pokrętłem...
Nie rozumiem problemu skoro ladowarka ma regulowany prad zasilania.
Jakie masz napięcie uzwojenia wtórnego transformatora.
Witam Serdecznie :) Pytanko do forumowiczów. Zamierzam stworzyć taką małą przecinarkę do styropianu, konkretnie chce użyć drutu o długości 120cm Przykład tutaj http://allegro Linki zostały usunięte - zgodnie z regulaminem pkt.3.1.18 Zauważyłem, że przeważnie używają transformatora o regulowanym napięciu do 24 V Pytanie moje brzmi: O jak dużym prądzie...
Jeśli nie dałeś dławika między diodami a kondami to nic dziwnego że masz śmieci. Poza tym mniejszego napięcia się nie ustawia tylko daje się transformator z mniejszym napięciem wyjściowym ;) Przetwornica ze stabilizacją to nie zasilacz regulowany 1,2..37V, tutaj za dużego pola manewru nie ma jeśli chodzi o napięcie wyjściowe. Jest ono mimo wszystko...
Kolego, _ jta! Żeby wykorzystać taki wariant należy szukać gotowy transformator . Przy samodzielnym wyrobie powstaje problem z konstrukcją systemu przesuwania suwaka, co często wywołuje zwarcie 1-2 zwojew i uszkodzenie transformatora.
Zamysł jest, żeby regulować napięcie na wyjściu transformatora dzwonkowego, w możliwie jak najprostszy sposób.
Myślę, że tego typu układ będzie w takim wypadku dla Ciebie najlepszy. Na początku transformator T1(trafo-powielacz) zasilić z innego regulowanego napięcia i zignorować audio input. Druga opcja to użyć tego schematu bez zmian, tylko do audio input dać sygnał sterujący wypełnieniem (które by również zmieniało napięcie na wyjściu). Takim sygnałem mógłby...
Ale na wyjściu na silnik jest napięcie 125v . Czy do tego sterownika był może sparowany silnik na 125 v , czy to jest objaw jakiejś awarii. Do sterownika powinien być podłączony dedykowany silnik napędu. Na zdjęciu zaznaczyłem przełącznik uzwojeń transformatora, który reguluje napięcie podawane na silnik. W ten sposób regulujemy "siłę" napędu. Nie...
transformator sterowanie napięciem transformator wyższym napięciem prostownik regulowanym
wtyczka angielska mercedes lusterko prawa wymiana lampy błyskowej
lodówka turystyczna granat audio
Renault Kadjar – piny siłownika żaluzji chłodnicy LIN, podłączenie, Valeo, Continental Potencjometr w zasilaczu Siemens PS307-1EA00-0AA0 – regulacja napięcia 24–28V DC