Transformator pobierałby tyle prądu żeby wybić 25 A? Całkiem możliwe, że nie "pobiera tyle prądu" lecz w chwili włączenia następuje "udar prądowy". Przecież transformatory o mocy 0,5-1kW wymagają już softstartu, gdyż wybijają bezpieczniki 16A.
Jeśli odlutowałeś właściwe przewody i nadal żarówka świeci to wskazuje na uszkodzenie transformatora.
modułu opóźnionego zasilania nie mam. istnieje jakiś sposób by podłączyć go do sieci czy bez tego modułu się nie obejdzie? W prosty sposób zrobisz taki moduł sterowany ręcznie. Potrzebujesz do tego wyłącznik (typowy) i czajnik elektryczny. Trafo włączasz poprzez szeregowo z trafem włączony czajnik Równolegle z czajnikiem podłączasz wyłącznik. Po czasie...
Trafo mikrofali jest tak zbudowane że posiada trzy uzwojenia jedno to uzwojenie zasilania jest wyizolowane od masy drugie to uzwojenie grzania uzwojenia magnetronu, jest ono połączone na magnetronie z wyjściem wysokiego napięcia trzeciego uzwojenia, trzecie uzwojenie napięcia wysokiego 2 kV ma jeden koniec wyprowadzony na magnetron natomiast drugi koniec...
Wylutowalem tyrystor i sprawdzilem miernikiem i jest ok. Wczoraj jeszcze wylutowalem kondensator 0.1uF jak i transformator WN - wtedy nie wybija bezpiecznik. Sygnal z bramki tyrystora https://obrazki.elektroda.pl/8833399400_... Sprawdzilem również generator 4093 - sygnal jest. Linia DC wyglada na stabilna bo napiecie bylo. Tylko znajde...
Witam, dwa transformatory, ten duży przez bezpiecznik 6.3A załączny przekaźnikiem, mały zasila układy pomocnicze i standby. Pozdrawiam https://obrazki.elektroda.pl/4675707900_...
Zmierz miernikiem na obecność zwarcia sam żyrandol, sprawdź czy z samym transformatorem bez żyrandola wybija bezpiecznik.
Jeśli po włączeniu wzmacniacza bezpiecznik w uzwojeniu pierwotnym transformatora nie przepala się, ale wybija bezpieczniki w domu., sprawdź wyłącznik sieciowy.
Witam Przy próbie uruchomienia powyższego transformatora wybija bezpiczniki 20 A. Czy może być to uszkodzony transformator, a jeżeli tak to co jest przyczyną ?? Wykluczam uszkodznie wyłącznika. Poniżej dokładne dane transformatora: P1 = 10kVA η=0,8 V1= 380 V U2= 70 V In1=25 A I2= 50+140 A c08φ=0,5 Z góry dziękuje za pomoc.
A bezpiecznika nie wybija ?/obok transformatora/.
a czy moze ma ktos jakis gotowy pomysl na wykonanie takiego urzadzenia ktore by pomoglo wlaczac trafo
Miekki start taki jak z linku [url=dragontiger(at)o2.pl]Link Transformator wybija bezpiecznik nawet jak do uzwojenia wtórnego niema nic podłączonego. Rozmawiam z firmą co produkuje sterowniki do spawarek. Dostałem informację że nie nadają się do transformatorów troidalnych i nie wiedzą czy istnieje na rynku taki sterownik. Caly czas myślę o zrobieniu...
A u znajomego wybija różnicówke pomimo wyłączonych bezpieczników na wyjściu. Dzieje się tak od 3 dni gdy zagotował się olej w transformatorze Tauronu. Raz jest dobrze a często wybija ją. Co może być przyczyną ? Do tej pory wszystko było OK.
:D Pobierz sobie schemat jakiegoś AT lub ATX z elektrody i zobacz gdzie "siedzi" to trafo, bo Cię z domu wypiszą za bezpieczniki. Nara.
Witam serdecznie Chciałbym zapytać kolegę kasjo, czy zdobył już jakieś materiały odnośnie rzeczonego podajnika? Pytam, gdyż także mam pewien problem dotyczący podajnika Time 51. Moje urządzenie ma fabrycznie zaślepkę w miejscu przełącznka 2takt/4takt, a bardzo bym chciał "zmusić" podajnik do pracy w 2takcie. Nie wiem także jak zasilić podajnik w warunkach...
Na początek możesz bez włożonych bezpieczników włączyć wzmacniacz i sprawdzić jakie napięcie daje transformator w punktach ac1 iac2 względem masy (miernik ustawiony na ac).
Miałem już takie przypadki, że transformatory potrafiły wybijać bezpieczniki przy ich włączaniu. Myślę, że spowodowane jest to poborem dużego prądu podczas włączania indukcyjności w chwili maksymalnego napięcia chwilowego.
Witam . Odłącz od sterownika; -silnik -akcesoria (fotokomórkę ) jeżeli jest -sprawdź czy wybija bezpiecznik -jeżeli tak ,sprawdź mostek prostowniczy na sterowniku.
Część tych wzmaciaczy produkowana na rynek amerykański nie miała możliwości przepięcia transformatora. Marek
AVE... Większy prąd rozruchowy oznacza, że z chwilą włączenia zasilacza przez uzwojenie pierwotne popłynie duży prąd. Prąd będzie większy, jeśli za mostkiem masz dużą baterię kondensatorów. Jak transformator duży, albo masz dużo rzeczy podłączonych do obwodu z zasilaczem, to może wybijać korki. Dlatego do dużych transformatorów toroidalnych stosuje...
czy uszkodzony kondensator może tak wybijać? Nie wygląda na uszkodzony. Jak by miał tak wybijać, to by wyglądał inaczej (byłby taki... otwarty). :D To urządzenie to dość duży transformator, gdzieś wyczytałem, że urządzenie może prowadzić rozruch z mocą do 10 kW. Wydaje mi się, że może wyzwalać taki bezpiecznik przy załączaniu poszczególnych uzwojeń...
Jest to w transformatorach wiekszych mocy sprawa normalna. Wywala ci bezpiecznik przy załączeniu losowo. Jest to zależne od tego w jakim stanie namagnesowania znajduje się rdzeń i w jakim momencie sinusoidy napięcia dokonujesz załączenia. Aby to wyeliminować należy zastosować bezpiecznik zwłoczny albo na czas uruchomienia trafo szeregowo rezystor ograniczajacy...
Uszkodził mi się transformator w szafie sterowniczej , wybijało bezpiecznik na zasilaniu trafo. Producent istnieje ale jest problemem ze ściąganiem go i zabierze to się. Gdzie można szukać takiej części lub zamiennik?
ale nie mam pojęcia co to takiego: miękki start i udar prądowy?? Witam . Układ miękkiego startu służy do tego aby w momencie włączania transformatora nie wybijało bezpieczników . Na przykład takie coś " http://www.akcesoria.cnc.info.pl/softsta... Pozdrawiam .
Czy "cewka wybijakowa" jest niezbędna w rozdzielnicy średniego napięcia? Przecież to podstawa zabezpieczenia zwarciowego w rozdzielnicy ŚN zabezpieczającego transformator. A cały zestaw w skrócie to wyłącznik, odłącznik i uziemnik. Chyba że rozdzielnica zawiera elektroniczne zabezpieczenie przetężeniowe.
Moc transformatora (do parametrów jego pracy), oszacowałeś prawidłowo. Musisz tylko wziąć pod uwagę fakt, że trafo o tej mocy będzie potrzebowało jakiegoś Softstartu, bo inaczej będzie wybijało zabezpieczenie w mieszkaniu.
związane ze specyficzną charakterystyką rdzenia, np. wybijanie korków w instalacji. Nie wydaje mi się, żeby "wybijanie korków" było szczególnie charakterystyczne dla trafo toroidalnych. Zdarzało mię widzieć takie zjawisko także dla transformatorów z rdzeniem EI. Wszystko zależy od wielkości (mocy) transformatora.
A transformator to po co ? Zepsuł się ? Mierzyłeś np. izolacje ??
Najprostszą metodą jest zastosowanie, przy pierwszym włączeniu, szeregowo tradycyjnej żarówki. Można zrobić sobie taki przyrząd: oprawka żarówki, wyłącznik ją zwierający i gniazdko. Przy pierwszym włączeniu wyłącznik jest rozwarty, a jasno świecąca żarówka wskazuje na zwarcie. Oczywiście zastosowanie transformatora separacyjnego jest również bardzo...
A może jeszcze tranzystorek :?: :)
Witam serdecznie! A jakiej mocy jest ten transformator? Pozdrawiam Mat.
Dzìękuję za tak wiele propozycji, najbardziej skłaniam się do tej sondy róznicowej, ponieważ transformator będzie "odcinał" częstotliwości.
Co może być przyczyną? Uszkodzenie zasilacza. Tam są przetwornice czy konwencjonalne transformatory?
Bezpiecznik możesz zastosować również po stronie 230V. W zależności od mocy żarówek wskazane by było zastosowanie tzw. urządzenia do łagodnego rozruchu transformatora toroidalnego inaczej softstart (bo jeśli jest transformator toroidalny powyżej 200W to prąd rozruchu będzie wybijał bezpieczniki).
Załączyłem zimny piec na I stopień. Po 7 min grzania non stop temp. transformatora osiąga ~100oC, wybija zabezpieczenie termiczne transformatora. W tyglu była blaszka stalowa - po ok 1 min rozgrzała się do ok. 1000-1200oC (pomarańcz). O włączeniu na II bieg nie ma mowy, załącza się K5 ...i po robocie. Proszę o radę, co można jeszcze próbować zrobić?
Właśnie wybija bezpieczniki, co może być nie tak? Wielkość tego bezpiecznika i druga sprawa pomiar oporności uzwojenia pierwotnego i wtórnego.
Witam znow ja pisze w sprawie wzmachola DUAL CV 1600 problem tkwi w tym,ze wciagle wybija mi bezpieczniki z koncowki mocy,wiec odlutowalem cala koncowke mocy ,zostal tylko filtr i uklad greatza i skutek jest nastepujacy dalej wybija te cholerne bezpieczniki.Najlepsze jest to,ze gdy odlutowalem calkiem greatza i kondensatory,to bezpieczniki nie wybijaly...
Obciąż transformator i po kilku razach powinno wybijać.
Witam Wojtku! Nie usprawiedliwiaj transformatora dużym prądem, wybija, bo jest okradziony z drutu, to jest po prostu zwykły bubel, takie coś się zwraca, a nie kupuje miękkie starty, nawijałem nie dawno 1KW i prąd pobierany przez niego to 50mA. Kiedyś spawali u mnie kaloryfer, małą spawarką i na pewno miała 1,5KW i jakoś nie wybijało, a tu 300W transformatora...
http://obrazki.elektroda.pl/3280711800_1... Witam po nocnej burzy padł UPS. Rano wymieniłem bezpiecznik topikowy i po podłączeniu do sieci znów ten sam wybija. Gdy wkładałem wtyczkę do sieci słychać było buczenie transformatora i bezpiecznik strzela. W czym tkwi problem? Proszę o pomoc.
W spawarce. Trzeba sprawdzić czy spawarka jest podłączona w sposób prawidłowy i czy nie ma upływności lub zwarcia od fazy lub neutralnego do obudowy.
Po pierwsze Transformator separacyjny 230V / 230V po drugie żarówka 230V/150W wpięta w szereg zasilania po stronie wtórnej transformatora. RCD możesz sobie darować.
Dławik nic nie ma do rzeczy, problem w transformatorze.
nie mogę sprawdzić napięcia 24V gdyż po włączeniu do płyty wtyczki G401 wybija mi bezpiecznik po pierwotnej stronie transformatora, po odłączeniu obu wtyczek bezpiecznik nie wybija i napięcia 24V i 168V są poprawne na wtórnym wyjściu transformatora gdzie zatem szukać? pozdrawiam
Ja używa w takim przypadku piłki do metalu lub małej szlifierki kątowej, po odcięciu jednego czoła pozostałą część wybijam wybijakiem. Możesz także solidnie nagrzać ten wirnik , lakier zrobi się miększy i wtedy będzie ci łatwiej wyciągnąć drut. Ja przeważnie nagrzewam w ten sposób transformatory sieciowe jak są zalane lakierem łatwiej wtedy rozebrać...
Jest w tym ziarno prawdy, ale nie jest to DOWOLNY kondensator rozruchowy od silnika elektrycznego. Kondensator jest dobierany indywidualnie do konkretnego typu transformatora i poprawia tzw. cos fi. Zapobiega m. in. "wybijaniu bezpieczników" podczas włączania transformatora spawalniczego.
Witam . Jaka to spawarka . Transformator czy inwerter . Jeśli transformator to układ z stycznikiem i rezystorami . Jest schemat na elektrodzie .
Witam, posiadam dwa transformatory toroidalne do wzmacniaczy lampowych o Ua = 400V i Iż 6,3V. Niestety mam problem z ich uruchomieniem. Mianowicie po podlaczeniu transformatorow bez jakiegokolwiek obciazenia wybija mi bezpecznik 16A w instalacji domowej. Jako iz nie mialem chwilowo rzadnego przekaznika do budowy soft startu wlaczylem w szerego żarówke...
Oczywiście zwykły rdzeń transformatorowy, najlepiej o zwiększonym oknie na uzwojenia lub wydłużonym obwodzie magnetycznym rdzenia. W typowym rdzeniu okno na uzwojenia nie jest duże i może być problem ze zmieszczeniem uzwojenia. Rdzeń składany bez szczeliny magnetycznej, tak jak typowy transformator.
Za duża pojemność kondensatorów będzie wpływała negatywnie bo nie zdążą sie one doładować, poza tym lepiej zastosować 2 kondensatory po 4700uf niż 1 10000uF ze względu na rezystancje. Po wymianie transformatora i kondensatorów pamiętaj aby zamontować układ soft-start inaczej przy włączaniu może ci korki wybijać. Transformator powinien mieć moc około...
Odnośnie tego spadku napięcia. To już pisałem że było to podłączone przedłużaczem, który ma długość 50m. Bo gdy włączałem bez przedłużacza to po zapaleniu łuku bezpiecznik wybijało. Ten przedłużacz po kilku próbach parzył aż czuć było izolację. W każdym razie po około 10 sekundach po włączeniu wybijało bezpieczniki.
W stanie ustalonym wszystko OK. ale w momencie załączenia trafa masz magnesowanie rdzenia i prąd kilkakrotnie większy niż w stanie ustalonym. Możesz zmniejszyć prąd załączając w zerze lub zastosować softstart do transformatora.
Po pominięciu potencjometru wybija bezpiecznik.
Nie trzeba do wszystkich transformatorów toroidalnych budować układu miękkiego startu, a jedynie do tych o większej mocy (więcej jak 100W). Najpopularniejszy układ miękkiego startu to mały zasilacz dodatkowy (zwykle beztransformatorowy) i prosty układ opóźniający, który steruje przekaźnikiem. Uzwojenie pierwotne jest połączone przez rezystor, który...
Piszesz o turbinie jako obciążeniu - czy prądy w obu kierunkach działania silnika są takie same? Czy czas na rozpędzanie w gwieździe jest prawidłowy (nie za krótki)? Czy silnik przed zmianą obrotów jest zatrzymany?. U klienta może być problem wynikający z zasilania. Miałem kiedyś przypadek, że transformator był bardzo blisko i napięcia "pływały" w okolicy...
Użytkuję taki transformator od 3 lat. Od tego czasu żadna żarówka mi się nie spaliła. W rozdzielni mi pozostały wszystkie bezpieczniki razem z różnicówką, która co jakiś czas wybija, więc działa prawidłowo. Rok temu błyskawica spaliła falownik offgridowy, poza tym żadnych szkód. Więc transformator zdał egzamin celująco.
Ja z jednej strony co wystaje obcinam nożówką, a później wiercę kilka otworów wiertarką i resztę wybijam młotkiem w imadle. No trzeba uważać na pierwotne, bo łatwo uszkodzić. Kiedyś zrobiłem tak, że transformator rozciąłem kątówką, uzwojenie wybiłem, nawinąłem nowe i rdzeń zespawałem z powrotem.
Wymień ten 16 B na 16C lub D i po kłopocie! Nie wiemy nic o instalacji elektrycznej autora więc takie porady są niebezpieczne. Znalazłem jednak ten wyłącznik termiczny choć wcześniej pisałem że go nie ma. Niestety jest na nim przerwa, a za bardzo nie wiem jak się do niego dostać bo jest mocno "osadzony" między zwojami transformatora. Jak może wybijać...
Witam! Buduję stanowisko próżniowe do produkcji neonów którego jednym z elementów jest jednofazowe trafo do elektronowego bombardowania rur jarzeniowych o mocy maksymalnej 25kVA - 25kV/1000mA. Typowym problemem jest rozruch układu autotransformator/transformator który powoduje wybijanie bezpieczników C25A. Nie chciałem dawać tam przekaźników czasowych,...
Panowie mam pytanie do fachowców mam spawarkę na 230V na wyjściu ma regulowany korbką prąd od 40A do 110A chcę założyć mostek prostowniczy ale ze względów finansowych kupiłem 4 gotowe mostki po 50 amper i połączyłem je równolegle co powinno mi dać 200A , mostki przykręcone są do radiatora. I teraz takie pytanie czy one wytrzymają prąd spawania, czy...
Cześć, Jak wybija bezpiecznik to jest raczej spora usterka. Zobacz czy ma PFC, jeśli ma to do dignozy można wylutować z niego tranzystor kluczujący i zobaczyć czy dalej będzie wybijać bezpieczniki.
witam gdy włączam wzmacniacz transformator buczy głośno i wybija mi bezpiecznik sieciowy .Ewidentnie jest zwarcie tylko jak to znaleść i gdzie szukać co sprawdzic proszę o pomoc. Aha i jeszcze 2 kabelki od przełącznika wybierania wejścia są urwane jeden wychodzi z płyty k5 i k4 i jest tylko + bo się tylko +podłancza a drugi to idzie w splocie kabli...
Dzień dobry, spawarki jeszcze nie sprzedałem. Ostatnio miałem trochę czasu i podłączyłem ją do sieci poprzez dwa równoległe wyłączniki nadmiarowo prądowe 6A i 4A. Uzwojenie wtórne transformatora odłączyłem od mostka prostowniczego (aby sprawdzić sam transformator). Po wciśnięciu przycisku w uchwycie wybija wyłącznik (ale nie za każdym razem). Podejrzewam...
A na pewno masz sfazowane transformatory? Po prostu bez zwarcia uzwojenia wtórnego nie powinno wybijać. Dodano po 41 PO drugie zmierz prąd 1 transformatora i pomnóż przez 4.
czy da się ten problem obejść i "wygładzić" start spawarki? Bezpośrednio do transformatora zamontuj softstart 40a .
Ja osobiście bym nie podłączył tego (zbyt mała moc ) pewnie bezpieczniki będą wybijały jeszcze w sumie mógłbyś spróbować spawarkę inwentorową podłączyć możliwe że akurat by jako tako chodziła ale moim zdaniem nie ma to sensu podstawa do spawania to pomieszczenie wentylowane z odpowiednią instalacją elektryczną . Jesli chcesz to ryzykuj tylko ostrzegam...
Transformator toroidalny ma bardzo duzy prąd startowy przez co wybija bezpiecznik. spróbuj podłączyć w szereg z żarówką (25w) i bez obciążenia na uzwojeniach wtórnych. jeśli żarówka nie będzie się świecić to trafo jest ok.
Widzę że ktoś tu pisał iż wzmacniacz jest po zalaniu, jeśli wywala tobie bezpiecznik po stronie pierwotnej transformatora, to prawdopodobnie uzwojenie pierwotne transformatora jest uszkodzone! zmierz rezystancję uzwojenia pierwotnego transformatora i napisz na forum to już bardzo dużo powinno wyjaśnić.
Jeżeli czujesz się na siłach, to można prosto po kolei sprawdzić, co jest uszkodzone. Po kolei należy odłączać poszczególne elementy: wentylator, transformator WN, elektrozawór. Opisz dokładniej, co się dzieje.
czy uszkodzone układy scalone mogą dawać takie obiawy, czyli palenie bezpiecznika 2 A i na moment ożywianie się całego układu. Nie, układ jeżeli będzie uszkodzony to bezpiecznika raczej nie będzie wybijał .Ten bezpieczni k co wybija to jest po transformatorze ,czy przed.
Jeżeli to wina zabezpieczeń to tak jak kolega wyżej pisze można spróbować nasycić transformator słabym prądem przez żarówkę a po chwili zewrzeć przełącznikiem. http://obrazki.elektroda.pl/3859052300_1...
Jacur, dzięki za zainteresowanie sie tematem. Jest możliwość że żarówka "wybuchnie"? bo jeśli korki mi wybija, to co dopiero zarówka..
Witam, mam problem z uruchomioną zgrzewarką - objaw : - wybija bezpiecznik B16 - wymieniłem na C16 To teraz nie wybiją bezpiecznik C16 ale za to wybija C10 w zgrzewarce :) Transformator jest w porządku. Jak omijam elektronikę to spokojnie gwoździe rozgrzewa do czerwoności - nawet na bezpieczniku B16. No może SSR jest do bani ? Taki z Repol z przejściem...
Odpuszczam z tym zabezpieczeniem rezystora Miejmy nadzieję że z rok wytrzyma przekaznik (jakby nie patrzył tylko załącza dodatkowe obciążenie a nie startuje od 0) Co do trafa to ma zabezpieczenie ale to nie jest termiczne tylko nadprądowe 10A (myślałem że to termiczne bo przeważnie jak trafo było gorące to rozłaczało i trza było odczekać aż ostygnie...
Tez tak sprawdzałem, stare "termiki" - tzw. "transformator prądowy" zasilany z autotransformatora, potrafił dać z siebie ok 300A prądu. Tym sterował układ zegara mierzący czas wyłączenia zabezpieczenia. Można także było ograniczyć czas działania układu, żeby nie spalił czegoś w razie braku zadziałania mierzonego zabezpieczenie (np. z powodu uszkodzenia...
Przelutowałem nowy scalk ale nic to nie dało. Po włączeniu zasilania od razu wybija korki w domu.. A czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić transformator?
Witam, mam pytanie - jak dobrać do tego zamiennik, google nie chciał mi pomóc. To chyba jakiś kondensator albo filtr, ale tego już nie udało mi się ustalić. Część powoduje wybijanie różnicówki. Jest w układzie przy transformatorze. http://obrazki.elektroda.pl/6453189200_1...
Podaj jaki to bezpiecznik Ci wybija i jakie trafo i kondensatory masz w tym zasilaczu.
Trzeba by zacząć od sprawdzenia transformatora odłączyć go od układu zasilacza. I sprawdzić czy nadal wybija bezpiecznik. Jeśli nadal będzie palić bezpiecznik to na 99% uszkodzone uzwojenie pierwotne transformatora. Jeśli przestanie uszkadzać bezpiecznik to uszkodzenia należy szukać w układzie zasilacza lub uszkodzone układy STK077.
Dokładnie z tym przydźwiękiem. a co do tego przebicia sprawdzałem i kilka odczepów z transformatora sieciowego daje przewodność z obudową
Witam. Dostałem ostatnio stary prostownik. Problem w tym że, jest na 6v a ja potrzebuję na 12v. Z tego co zauważyłem można go podłączyć na ładowanie 12v ale wtedy prostownik wybija bezpieczniki. Transformator ma tylko 24 zwoje uzwojenia wtórnego. Czy to nie za mało? Czy nawinięcie jeszcze 24 zwoi coś by pomogło? Dodam jeszcze że nie ma w tym prostowniku...
Może i ja powinienem na oświetlenie dać zabezpieczenie 6A ponieważ halogeny podzielone i podłączone będę miał pod 6-transformatorów 100W a więc to daje w sumie 600W(pomijając rezerwe na transformatorach) czy jednak pozostać przy zabezpieczeniu B 10A? Podejrzewam, że w Twoim przypadku bezpiecznik B10 bedzie wybijać. Musisz go zamienić na C10 - transformatory...
Proponuje podłączyć do gniazdka przez żarówkę 60W z przyciskiem który będzie zwierał tą żarówkę. Jeśli żarówka po kilku sekundach zgaśnie, a po zwarciu żarówki wzmacniacz będzie pracował normalnie to prawdopodobnie siadł soft-start, jeśli będzie ciągne świecić trzeba sprawdzić po kolei transformator (czy nie jest uszkodzony), zasilacz (czy niema gdzieś...
Witam, jestem posiadaczem tej spawarki, lecz mam z nią teraz problem. Zasilam ją napięciem 230 V. Dotychczas nic złego się nie działo, lecz dzisiaj podczas próby załączenia spawarki wybija mi wyłącznik różnicowoprądowy. Zaglądałem do niej do środka, lecz nie ma tam nic poza wyłącznikiem, transformatorem, dwoma lampkami i przełącznikami. Co może być...
Wyszło mi tak: zasilacz ma na wyjściu 9V po stronie pierwotnej około 12mA, a po stronie wtórnej taki bezpiecznik jaki max prąd czyli 0,3A. Czy tak? Dzięki za wszystkie informacje. Spróbuj na 0,5A. Jeżeli wybierzesz bezpiecznik idealnie taki jak max prąd to może ci go wybijać.
Tak możesz zastosować trafo na 230V,musisz wykorzystać jedną fazę(zacisk) pod który wpięty był stary trafo i listwę pod którą są podłączone przewody neutralne;przewód zasilający myjkę jest 4 żyłowy bez zerowania.Istnieje jednak ryzyko wybijania wyłącznika różnicowego jeżeli masz taki zastosowany gdzieś na zasilaniu. Dodano po 3 Dam znać jak będę miał...
To bym musiał spisać wybijaną nazwę tego układu i poszukać "datasheet"?
(at)sznajder_wroc Jeżeli jesteś laikiem w tych sprawach poproś elektryka, aby to zrobił i sprawdził, ponieważ pomyłkę możesz przypłacić życiem. Pamiętaj też, aby także wtyczka była z bolcem ochronnym i prawidłowo podłączona. Znam ten typ transformatora i będziesz miał jeszcze jeden problem do rozwiązania. Przy włączeniu będzie co jakiś czas wybijało...
O super że poświęciłeś mi troche czasu na namalowanie tego ;] tak zrobie tylko jaki przekaźnik i trafo zastosować ? Dodano po 5 A soft start dałem ale itak nie wybijało bezpieczników bez niego
Sprawdź układ transformatora impulsowego sterowania kluczy i wszystko wokół niego. Sprawdź jaki przebieg jest na bramkach kluczy - tylko jeśli masz możliwość zasilania oscyloskopu przez transformator separujący. A tak się dzieje przy uruchomieniu przez żarówka bez niej wybija bezpieczniki , napięcie na kondensatorach rośnie do połowy po wyłączeniu i...
Ale które zabezpieczenie wybija? Nadprądowe czy różnicówkę? Z tego co piszesz to zrozumiałem że odłączyłeś uzwojenie pierwotne transformatora i dalej wyrzuca? Prawdę mówiąc to tam nie ma co robić zwarcia ;) Zerknij na schemat ftp://ftp.ozas.com.pl/pub/DTR/MIG-MAG/Mi...
Masz pewność, że transformator działał przed wymontowaniem? Zmierz oporność od złączy, których doprowadzasz 230V, do zwory. W szereg z uzwojeniem pierwotnym możesz włączyć żarówkę - nie będzie wybijać bezpiecznika, a Ty będziesz mógł pomierzyć napięcia po stronie pierwotnej transformatora.
Dziękuje Wszystkim za pomoc. Instalacja to 3x2.5mm#2 Zabezpieczenie zostanie wymienione na bezpiecznik C20 + różnicówka. Bezpiecznik C20 bo C16 wybijało ale nie za każdym włączeniem transformatora. Postaram sie zmierzyć jaki prąd płynie podczas rozruchu trafo by mieć pewność że jest odpowiednie zabezpieczenie.W układzie pracuje kilka urządzeń i nawet...
Miałem taki prostownik na zwykłym transformatorze i dość sporej wydajności (15A) Triac był elementem regulacyjnym po pierwotnej stronie i jakoś to nawet działało, ale często zdarzało się, że "wybijało" to bezpiecznik na zasilaniu, pewno z uwagi na nasycanie rdzenia transformatora- zwiększanie wartości bezpiecznika nie wiele zmieniało- sprzedałem to.
Witam Luxomat SW-02 po zakupie wymiana bezpieczników gdyż wszystkie były watowane. Część sterująca działa, generatory wewnętrzne jednak nie działają, sprawdzę dla pewności żarówki sygnalizacyjne. Jednak część zasilania końcowego żarówek wybija bezpiecznik od mieszkania-czyt. B16 z warsztaciku. Na początek sprawdzę tyrystory, czy nie ma przebicia a następnie...
PLX4000 nie wybija B16 w moim warsztacie.Chińczyk 2x600 bez softstartu -tak.
Odłączyłem transformator, magnetron i niebieską wtyczkę ze zdjęcia. Nie przepala bezpiecznika, ale od razu wybija bezpiecznik B16 w skrzynce elektrycznej. Jeśli jest mikro włącznik załączony. Jeśli go wyjmę to załącza i nie wyskakuje. Po wpięciu wtyczki tak samo jak wyżej. https://obrazki.elektroda.pl/9616957300_...
Dzięki za pomoc, opór (Ω) odpowiednio: 1+2 0,5 3+4 1,3 3+5 2,2 10+11 3,1 14+15 0,7 14+16 1,0 15+16 0,7 7+10 4,8 7+11 2,2 W innych konfiguracjach połączenia brak. Na zwojach przy numerach od 9 do 16 jest napis Tr2 lub Jr 2 (mocno rozmazane). Czy to trafo jest coś warte, jeśli tak to jak podłączyć? P.S. Wolałbym nie podłączać 230 na czuja (nawet...
Jezeli w pozycji StandBy tez wybija to sprawdź (odlutuj na chwilę) kondensatory przeciwzakłóceniowe C75, C76. Jak bije dalej w StandBy to mostek BD1?
Witam!! Czy do tej przetwornicy używacie transformatora toroidalnego? Jeśli tak, to przyczyną wybuchania tranzystorów może być namagnesowanie rdzenia przy wyłączeniu przetwornicy. Jest to dobrze znane zjawisko objawiające się wybijaniem zabezpieczeń przy podłączaniu toroida do sieci zasilającej, a występuje też w przetwornicach. Pozdr. Daniel
transformator wybija bezpieczniki bojler wybija myjka wybija
naprawa drukarki brother mercedes stacyjki sprinter telewizor sprzedam
naprawa obudowy kolumny głośnikowej swiatlo pozycyjne punto
Schemat serwisowy Krups EA873 - dostępność i alternatywy Kod błędu S1:228 w wózkach widłowych Linde - przyczyny i diagnostyka