Transformator pobierałby tyle prądu żeby wybić 25 A? Całkiem możliwe, że nie "pobiera tyle prądu" lecz w chwili włączenia następuje "udar prądowy". Przecież transformatory o mocy 0,5-1kW wymagają już softstartu, gdyż wybijają bezpieczniki 16A.
Jeśli odlutowałeś właściwe przewody i nadal żarówka świeci to wskazuje na uszkodzenie transformatora.
modułu opóźnionego zasilania nie mam. istnieje jakiś sposób by podłączyć go do sieci czy bez tego modułu się nie obejdzie? W prosty sposób zrobisz taki moduł sterowany ręcznie. Potrzebujesz do tego wyłącznik (typowy) i czajnik elektryczny. Trafo włączasz poprzez szeregowo z trafem włączony czajnik Równolegle z czajnikiem podłączasz wyłącznik. Po czasie...
Jeśli po włączeniu wzmacniacza bezpiecznik w uzwojeniu pierwotnym transformatora nie przepala się, ale wybija bezpieczniki w domu., sprawdź wyłącznik sieciowy.
Na początek możesz bez włożonych bezpieczników włączyć wzmacniacz i sprawdzić jakie napięcie daje transformator w punktach ac1 iac2 względem masy (miernik ustawiony na ac).
Wylutowalem tyrystor i sprawdzilem miernikiem i jest ok. Wczoraj jeszcze wylutowalem kondensator 0.1uF jak i transformator WN - wtedy nie wybija bezpiecznik. Sygnal z bramki tyrystora https://obrazki.elektroda.pl/8833399400_... Sprawdzilem również generator 4093 - sygnal jest. Linia DC wyglada na stabilna bo napiecie bylo. Tylko znajde...
Trafo mikrofali jest tak zbudowane że posiada trzy uzwojenia jedno to uzwojenie zasilania jest wyizolowane od masy drugie to uzwojenie grzania uzwojenia magnetronu, jest ono połączone na magnetronie z wyjściem wysokiego napięcia trzeciego uzwojenia, trzecie uzwojenie napięcia wysokiego 2 kV ma jeden koniec wyprowadzony na magnetron natomiast drugi koniec...
Zmierz miernikiem na obecność zwarcia sam żyrandol, sprawdź czy z samym transformatorem bez żyrandola wybija bezpiecznik.
Miekki start taki jak z linku [url=dragontiger(at)o2.pl]Link Transformator wybija bezpiecznik nawet jak do uzwojenia wtórnego niema nic podłączonego. Rozmawiam z firmą co produkuje sterowniki do spawarek. Dostałem informację że nie nadają się do transformatorów troidalnych i nie wiedzą czy istnieje na rynku taki sterownik. Caly czas myślę o zrobieniu...
:D Pobierz sobie schemat jakiegoś AT lub ATX z elektrody i zobacz gdzie "siedzi" to trafo, bo Cię z domu wypiszą za bezpieczniki. Nara.
Część tych wzmaciaczy produkowana na rynek amerykański nie miała możliwości przepięcia transformatora. Marek
Miałem już takie przypadki, że transformatory potrafiły wybijać bezpieczniki przy ich włączaniu. Myślę, że spowodowane jest to poborem dużego prądu podczas włączania indukcyjności w chwili maksymalnego napięcia chwilowego.
Jest to w transformatorach wiekszych mocy sprawa normalna. Wywala ci bezpiecznik przy załączeniu losowo. Jest to zależne od tego w jakim stanie namagnesowania znajduje się rdzeń i w jakim momencie sinusoidy napięcia dokonujesz załączenia. Aby to wyeliminować należy zastosować bezpiecznik zwłoczny albo na czas uruchomienia trafo szeregowo rezystor ograniczajacy...
Uszkodził mi się transformator w szafie sterowniczej , wybijało bezpiecznik na zasilaniu trafo. Producent istnieje ale jest problemem ze ściąganiem go i zabierze to się. Gdzie można szukać takiej części lub zamiennik?
nie mogę sprawdzić napięcia 24V gdyż po włączeniu do płyty wtyczki G401 wybija mi bezpiecznik po pierwotnej stronie transformatora, po odłączeniu obu wtyczek bezpiecznik nie wybija i napięcia 24V i 168V są poprawne na wtórnym wyjściu transformatora gdzie zatem szukać? pozdrawiam
ale nie mam pojęcia co to takiego: miękki start i udar prądowy?? Witam . Układ miękkiego startu służy do tego aby w momencie włączania transformatora nie wybijało bezpieczników . Na przykład takie coś " http://www.akcesoria.cnc.info.pl/softsta... Pozdrawiam .
Witam serdecznie! A jakiej mocy jest ten transformator? Pozdrawiam Mat.
A bezpiecznika nie wybija ?/obok transformatora/.
Właśnie wybija bezpieczniki, co może być nie tak? Wielkość tego bezpiecznika i druga sprawa pomiar oporności uzwojenia pierwotnego i wtórnego.
Bezpiecznik możesz zastosować również po stronie 230V. W zależności od mocy żarówek wskazane by było zastosowanie tzw. urządzenia do łagodnego rozruchu transformatora toroidalnego inaczej softstart (bo jeśli jest transformator toroidalny powyżej 200W to prąd rozruchu będzie wybijał bezpieczniki).
Te 2 kable z trafa to polaczone razem poczatek jednego i koniec drugiego wtornego uzwojenia transformatora i stanowia one mase. Pozostale 2 przewody powinny byc podlaczone do wejsc napiecia zmiennego mostka greatez'a. Wyjmij bezpieczniki i w miejscu gdzie sa przylutowane te 2 kable od trafa (co nie wiedziales od czego sa) podlacz miernik nap zmiennego...
Witam. Tam nie ma żadnego softstartu.... jest duży toroid odpalany przekażnikiem z standby które ma swój transformator. Ja go dostałem do naprawy ponoć działał wcześniej bez problemu. Stopniowo zaczeły się wybijania korków /bezpieczników S) U mnie na warsztacie mam patent z żarówką 100W i widać, że włączenie powoduje na ułamek sekundy rozjaśnienie żarówki...
Co może być przyczyną? Uszkodzenie zasilacza. Tam są przetwornice czy konwencjonalne transformatory?
A może jeszcze tranzystorek :?: :)
Oczywiście zwykły rdzeń transformatorowy, najlepiej o zwiększonym oknie na uzwojenia lub wydłużonym obwodzie magnetycznym rdzenia. W typowym rdzeniu okno na uzwojenia nie jest duże i może być problem ze zmieszczeniem uzwojenia. Rdzeń składany bez szczeliny magnetycznej, tak jak typowy transformator.
Jest w tym ziarno prawdy, ale nie jest to DOWOLNY kondensator rozruchowy od silnika elektrycznego. Kondensator jest dobierany indywidualnie do konkretnego typu transformatora i poprawia tzw. cos fi. Zapobiega m. in. "wybijaniu bezpieczników" podczas włączania transformatora spawalniczego.
Witam . Odłącz od sterownika; -silnik -akcesoria (fotokomórkę ) jeżeli jest -sprawdź czy wybija bezpiecznik -jeżeli tak ,sprawdź mostek prostowniczy na sterowniku.
Odnośnie tego spadku napięcia. To już pisałem że było to podłączone przedłużaczem, który ma długość 50m. Bo gdy włączałem bez przedłużacza to po zapaleniu łuku bezpiecznik wybijało. Ten przedłużacz po kilku próbach parzył aż czuć było izolację. W każdym razie po około 10 sekundach po włączeniu wybijało bezpieczniki.
http://obrazki.elektroda.pl/3280711800_1... Witam po nocnej burzy padł UPS. Rano wymieniłem bezpiecznik topikowy i po podłączeniu do sieci znów ten sam wybija. Gdy wkładałem wtyczkę do sieci słychać było buczenie transformatora i bezpiecznik strzela. W czym tkwi problem? Proszę o pomoc.
Transformator działał bo nim spawałem (jakieś 2 lata temu), od tego czasu go nie używałem bo miałem inną spawarkę. Ostatnio chciałem pospawać coś grubszego właśnie tą spawarką, ale wybija bezpieczniki. Bezpieczniki są wybijane przy pracy "na luzie". Pozdr.
Obciąż transformator i po kilku razach powinno wybijać.
Podaj jaki to bezpiecznik Ci wybija i jakie trafo i kondensatory masz w tym zasilaczu.
Użytkuję taki transformator od 3 lat. Od tego czasu żadna żarówka mi się nie spaliła. W rozdzielni mi pozostały wszystkie bezpieczniki razem z różnicówką, która co jakiś czas wybija, więc działa prawidłowo. Rok temu błyskawica spaliła falownik offgridowy, poza tym żadnych szkód. Więc transformator zdał egzamin celująco.
Wyszło mi tak: zasilacz ma na wyjściu 9V po stronie pierwotnej około 12mA, a po stronie wtórnej taki bezpiecznik jaki max prąd czyli 0,3A. Czy tak? Dzięki za wszystkie informacje. Spróbuj na 0,5A. Jeżeli wybierzesz bezpiecznik idealnie taki jak max prąd to może ci go wybijać.
Wymień ten 16 B na 16C lub D i po kłopocie! Nie wiemy nic o instalacji elektrycznej autora więc takie porady są niebezpieczne. Znalazłem jednak ten wyłącznik termiczny choć wcześniej pisałem że go nie ma. Niestety jest na nim przerwa, a za bardzo nie wiem jak się do niego dostać bo jest mocno "osadzony" między zwojami transformatora. Jak może wybijać...
Witam, mam problem z uruchomioną zgrzewarką - objaw : - wybija bezpiecznik B16 - wymieniłem na C16 To teraz nie wybiją bezpiecznik C16 ale za to wybija C10 w zgrzewarce :) Transformator jest w porządku. Jak omijam elektronikę to spokojnie gwoździe rozgrzewa do czerwoności - nawet na bezpieczniku B16. No może SSR jest do bani ? Taki z Repol z przejściem...
Po pominięciu potencjometru wybija bezpiecznik.
A u znajomego wybija różnicówke pomimo wyłączonych bezpieczników na wyjściu. Dzieje się tak od 3 dni gdy zagotował się olej w transformatorze Tauronu. Raz jest dobrze a często wybija ją. Co może być przyczyną ? Do tej pory wszystko było OK.
czy uszkodzony kondensator może tak wybijać? Nie wygląda na uszkodzony. Jak by miał tak wybijać, to by wyglądał inaczej (byłby taki... otwarty). :D To urządzenie to dość duży transformator, gdzieś wyczytałem, że urządzenie może prowadzić rozruch z mocą do 10 kW. Wydaje mi się, że może wyzwalać taki bezpiecznik przy załączaniu poszczególnych uzwojeń...
Dławik nic nie ma do rzeczy, problem w transformatorze.
Dokładnie z tym przydźwiękiem. a co do tego przebicia sprawdzałem i kilka odczepów z transformatora sieciowego daje przewodność z obudową
czy da się ten problem obejść i "wygładzić" start spawarki? Bezpośrednio do transformatora zamontuj softstart 40a .
Trzeba by zacząć od sprawdzenia transformatora odłączyć go od układu zasilacza. I sprawdzić czy nadal wybija bezpiecznik. Jeśli nadal będzie palić bezpiecznik to na 99% uszkodzone uzwojenie pierwotne transformatora. Jeśli przestanie uszkadzać bezpiecznik to uszkodzenia należy szukać w układzie zasilacza lub uszkodzone układy STK077.
Transformator toroidalny ma bardzo duzy prąd startowy przez co wybija bezpiecznik. spróbuj podłączyć w szereg z żarówką (25w) i bez obciążenia na uzwojeniach wtórnych. jeśli żarówka nie będzie się świecić to trafo jest ok.
Sprawdź układ transformatora impulsowego sterowania kluczy i wszystko wokół niego. Sprawdź jaki przebieg jest na bramkach kluczy - tylko jeśli masz możliwość zasilania oscyloskopu przez transformator separujący. A tak się dzieje przy uruchomieniu przez żarówka bez niej wybija bezpieczniki , napięcie na kondensatorach rośnie do połowy po wyłączeniu i...
Jeżeli czujesz się na siłach, to można prosto po kolei sprawdzić, co jest uszkodzone. Po kolei należy odłączać poszczególne elementy: wentylator, transformator WN, elektrozawór. Opisz dokładniej, co się dzieje.
Najprostszą metodą jest zastosowanie, przy pierwszym włączeniu, szeregowo tradycyjnej żarówki. Można zrobić sobie taki przyrząd: oprawka żarówki, wyłącznik ją zwierający i gniazdko. Przy pierwszym włączeniu wyłącznik jest rozwarty, a jasno świecąca żarówka wskazuje na zwarcie. Oczywiście zastosowanie transformatora separacyjnego jest również bardzo...
Witam. Dostałem ostatnio stary prostownik. Problem w tym że, jest na 6v a ja potrzebuję na 12v. Z tego co zauważyłem można go podłączyć na ładowanie 12v ale wtedy prostownik wybija bezpieczniki. Transformator ma tylko 24 zwoje uzwojenia wtórnego. Czy to nie za mało? Czy nawinięcie jeszcze 24 zwoi coś by pomogło? Dodam jeszcze że nie ma w tym prostowniku...
Cześć, Jak wybija bezpiecznik to jest raczej spora usterka. Zobacz czy ma PFC, jeśli ma to do dignozy można wylutować z niego tranzystor kluczujący i zobaczyć czy dalej będzie wybijać bezpieczniki.
Odłączyłem transformator, magnetron i niebieską wtyczkę ze zdjęcia. Nie przepala bezpiecznika, ale od razu wybija bezpiecznik B16 w skrzynce elektrycznej. Jeśli jest mikro włącznik załączony. Jeśli go wyjmę to załącza i nie wyskakuje. Po wpięciu wtyczki tak samo jak wyżej. https://obrazki.elektroda.pl/9616957300_...
Witam . Jaka to spawarka . Transformator czy inwerter . Jeśli transformator to układ z stycznikiem i rezystorami . Jest schemat na elektrodzie .
witam gdy włączam wzmacniacz transformator buczy głośno i wybija mi bezpiecznik sieciowy .Ewidentnie jest zwarcie tylko jak to znaleść i gdzie szukać co sprawdzic proszę o pomoc. Aha i jeszcze 2 kabelki od przełącznika wybierania wejścia są urwane jeden wychodzi z płyty k5 i k4 i jest tylko + bo się tylko +podłancza a drugi to idzie w splocie kabli...
Żarówka jest właśnie po to zęby nie wybijało bezpieczników (korków). Tylko ma być podpięta szeregowo z transformatorem tak jakby w miejsce wyłącznika do zasilania tego trafa.
Odpuszczam z tym zabezpieczeniem rezystora Miejmy nadzieję że z rok wytrzyma przekaznik (jakby nie patrzył tylko załącza dodatkowe obciążenie a nie startuje od 0) Co do trafa to ma zabezpieczenie ale to nie jest termiczne tylko nadprądowe 10A (myślałem że to termiczne bo przeważnie jak trafo było gorące to rozłaczało i trza było odczekać aż ostygnie...
2. Bezpiecznik topikowy na klatce 25A TEN CO WYBIJA. Na tym bezpieczniku jest moje mieszkanie i klatka schodowa z w.w transformatorem Tak to poprzednio zrozumiałem. Post #14 Jak na nim wisi ileś obwodów to wybija. 3. U mnie w domu: a) Zabezpieczenie przedlicznikowe 25A narzucone przez administrację To się kupy nie trzyma. Klatka na kilku lokatorów...
Zamontowałem szeregowo bezpiecznik 20A na 3 czerwonych kablach od transformatorów , razem zlutowałem je bo i tak za wtyczką są mostkowane Bez czajnika - jako zabezpieczenie nie wybija bezpiecznika , na wyjściu pokazało się 62V Regulacja prądu spawania prawidłowa . Przetopy ładni wychodzą .
Miałem taki prostownik na zwykłym transformatorze i dość sporej wydajności (15A) Triac był elementem regulacyjnym po pierwotnej stronie i jakoś to nawet działało, ale często zdarzało się, że "wybijało" to bezpiecznik na zasilaniu, pewno z uwagi na nasycanie rdzenia transformatora- zwiększanie wartości bezpiecznika nie wiele zmieniało- sprzedałem to.
Jak by padł transformator to uzwojenia były by albo przerwane lub wszystkie na zwarciu. A ilu Amperowe masz bezpieczniki w domu że wybija ci je podczas załączenia a nic nie widać na płycie bo przy zwarciu to od razu leci bezpiecznik na płycie lub coś z dymem?
Masz pewność, że transformator działał przed wymontowaniem? Zmierz oporność od złączy, których doprowadzasz 230V, do zwory. W szereg z uzwojeniem pierwotnym możesz włączyć żarówkę - nie będzie wybijać bezpiecznika, a Ty będziesz mógł pomierzyć napięcia po stronie pierwotnej transformatora.
W stanie ustalonym wszystko OK. ale w momencie załączenia trafa masz magnesowanie rdzenia i prąd kilkakrotnie większy niż w stanie ustalonym. Możesz zmniejszyć prąd załączając w zerze lub zastosować softstart do transformatora.
Widzę że ktoś tu pisał iż wzmacniacz jest po zalaniu, jeśli wywala tobie bezpiecznik po stronie pierwotnej transformatora, to prawdopodobnie uzwojenie pierwotne transformatora jest uszkodzone! zmierz rezystancję uzwojenia pierwotnego transformatora i napisz na forum to już bardzo dużo powinno wyjaśnić.
Witam ! Konstrukcja wykonana wzorowo ! (wewnąrz jak i na zewnątrz). Do transformatora dałem miękki start ale bez niego nie wybija bezpieczników. :arrow: Hmmm... Soft startu powinno się dawać do transformatorów o mocy 200VA i wyżej. Np. do zastosowan audio (wzmacniacze, itp) daje się za trafem wielkie kondensatory filtrujące. (np. 2x10000uF na gałąź)....
Witam,naprawiam spawarkę Bester SPD 400 .Uszkodzenie polega na tym ,że po załączeniu głównego wyłącznika wybijają bezpieczniki 3x20A. Po odłączeniu urządzęń strony wtórnej efekt jest ten sam.Odłączałęm po kolei fazy zasilające i dalej jest tak samo.Pytanie jest takie jak zmierzyć dokładnie stronę pierwotną? Mam multimetr i pomiary którę pokazuje mają...
Ja osobiście bym nie podłączył tego (zbyt mała moc ) pewnie bezpieczniki będą wybijały jeszcze w sumie mógłbyś spróbować spawarkę inwentorową podłączyć możliwe że akurat by jako tako chodziła ale moim zdaniem nie ma to sensu podstawa do spawania to pomieszczenie wentylowane z odpowiednią instalacją elektryczną . Jesli chcesz to ryzykuj tylko ostrzegam...
witam zbudowałem Piękny wzmacniacz 2x100W na końcówkach TDA 7294 i przed wzmacniaczu lampowym problem jest w zasilaniu.(z załozenia miało byc 2x200W) kupiłem Transformator Toroidalny 2x24V 600W, włączenie jest zbudowane na miękkim przełączniku i przekaźniku który to wszystko włącza do sieci , Nie zawsze ale co któreś załączenie wzmacniacza wybija mi...
Może i ja powinienem na oświetlenie dać zabezpieczenie 6A ponieważ halogeny podzielone i podłączone będę miał pod 6-transformatorów 100W a więc to daje w sumie 600W(pomijając rezerwe na transformatorach) czy jednak pozostać przy zabezpieczeniu B 10A? Podejrzewam, że w Twoim przypadku bezpiecznik B10 bedzie wybijać. Musisz go zamienić na C10 - transformatory...
Np. spalony transformator (zwarcie międzyzwojowe). Generalnie jak nie czujesz co może być przyczyną problemu to i sam nie naprawisz więc nie kupuj w ciemno.
Daj jeszcze zdjęcie z opisem transformatora, podejrzewam że uzwojenia sią raczej czerwony-czerwony i niebieski-niebieski. Możliwe że wybija bezpiecznik bo nie masz softstartu.
Witam, posiadam dwa transformatory toroidalne do wzmacniaczy lampowych o Ua = 400V i Iż 6,3V. Niestety mam problem z ich uruchomieniem. Mianowicie po podlaczeniu transformatorow bez jakiegokolwiek obciazenia wybija mi bezpecznik 16A w instalacji domowej. Jako iz nie mialem chwilowo rzadnego przekaznika do budowy soft startu wlaczylem w szerego żarówke...
Witam! Buduję stanowisko próżniowe do produkcji neonów którego jednym z elementów jest jednofazowe trafo do elektronowego bombardowania rur jarzeniowych o mocy maksymalnej 25kVA - 25kV/1000mA. Typowym problemem jest rozruch układu autotransformator/transformator który powoduje wybijanie bezpieczników C25A. Nie chciałem dawać tam przekaźników czasowych,...
witam!wymień transformator przetwornicy!W CROWNe i BEKO to tragedia z tradycją!!!w kolorze czerwonym!
jest transformator sprawdze elektrolity a zwlasza tego 400v tak jest czarna sciezka
No to wszystko jasne :D Do wymiany MOSFETy w PFC, główny kondensator 390µF/420V (dostał przerwy i przez niego ta awaria), a obok niego dwa kondensatory: 22µF/50V oraz 100µF/25V. Oczywiście z zakupem kondensatora głównego na 390µF/420V możesz mieć problem, ponieważ występujące w handlu mają większą średnicę i się nie zmieszczą....
Jeżeli jest transformator - to przy załączeniu czasem potrafi wybijać bezpiecznik Taka sytuacja nie może mieć miejsca w poprawnie wykonanej instalacji. takie odczyty mogą być ignorowane bo to są stosunkowo duże wartośc Minimalna dopuszczalna rezystancja izolacji to 1 mega. Powinno być co najmniej kilkaset megaomów. Jeżeli wyłącza zabezpieczenie obwodu...
a wiec tak : bezpieczniki all ok ! glosniki nie podlaczone !!!! tylko wzmak "na suchara" a buczy transformator z mostka chyba zapiekanka :) (jak dokladnie to sprawdzic) i co Wy na TO ?
Wymieniłem w jednym z pokoi zwykłą oprawę 3X60W na taką zawierającą 9 żarówek 20W/12V i trafo toroidalne 200W. Obwód jest zabezpieczony standardowym bezpiecznikiem B10. Przy zapalaniu oświetlenia bardzo często działa zabezpieczenie, na którym w sumie "wisi" max jakieś 400W, czyli niecałe 2A. Poprzednio było 180W i nie wybiło ani razu, teraz jest niby...
Jak było dużo tematów to już nikomu po raz kolejny nie chce się odpowiadać. Świetlówki mogą być uszkodzone, ale to się sprawdza na początku naprawy, nikt za ciebie tego nie zrobi. Transformatorki WN sprawdzone?
Mam mały problem.... Mam ten soft-start (ten http://mitglied.lycos.de/Promitheus/dela... ) rezystory 5x 9.1 5W i problem: jak włanczam to rezystory rozgrzewają sie do czerwoności trafo ok 600VA pod obciążeniem po wyłaczeniu zasilanie wybija bezpiecznik 4A
WITAM Podłączyłem regulator zrobiony na układzie U2008b do spawarki DALEX Kombi.Podłączony jest na wejściu do dwóch faz. Niestety często wybija bezpieczniki podczas załączania na biegu jałowym (16A) i nierówno brzęczy. Czy ktoś ma doświadczenie z taką spawarką i wie jak jest podłączony transformator. Posiada dwa przełączniki 220V /380V słaby i duży...
Przepraszam że zapytam kolegę ,,Blantozaur” ten transformator ma tylko 500W, a czy jak włączysz automat do prania, który bierze 2kW, to czy też wybija bezpieczniki, jeżeli nie, to może trzeba tą pralkę reklamować, bo na pewno jest popsuta, a może to z tym trafem jest coś nie tak, jak myślisz? Pozdrawiam
Jezeli w pozycji StandBy tez wybija to sprawdź (odlutuj na chwilę) kondensatory przeciwzakłóceniowe C75, C76. Jak bije dalej w StandBy to mostek BD1?
Spoko ale chyba wykonam to na przekaźniku jesli nie kupie oryginalnego z idela ma byc to jako uzupelnienie powermiksera bo producent o czym takim zapomnial i zdaza sie ze wybija bezpiecznik Dzieki za odpowiedzi
Witam. Posiadam spawarkę Bester model SPE 400, Przy włączeniu włącznika głównego wybija bezpieczniki 3x 32A (zastosowano bezpieczniki S161 L32A szt3.). Pobór maksymalny prądu spawarki wynosi 26A. Odłączyłem stronę wtórną transformatora T1 (odłączyłem przewody od diód) , objawy te same. Czy muszą być zastosowane inne bezpieczniki w zabezpieczeniu głównym,...
Witam Mam zgrzewarkę punktową warsztatową z transformatorem ok. 15KVA. Podczas zgrzewania blach 2+2 na najniższym biegu( na wyższych wybija bezpiecznik 40A), występuje przygasanie światła w okolicy. Czy można temu jakoś zaradzić?
Jeżeli nie wybija to możne być, choć standardowo dla urządzeń o trudnym rozruchu (silniki, transformatory), stosuję się bezpieczniki o charakterystyce C. Tylko wcześniej należy sprawdzić impedancję pętli zwarcia! Bo się może okazać, że zabezpieczenie wcale nie zadziała w odpowiednio krótkim czasie i w przypadku awarii ktoś może stracić życie.
Nie trzeba do wszystkich transformatorów toroidalnych budować układu miękkiego startu, a jedynie do tych o większej mocy (więcej jak 100W). Najpopularniejszy układ miękkiego startu to mały zasilacz dodatkowy (zwykle beztransformatorowy) i prosty układ opóźniający, który steruje przekaźnikiem. Uzwojenie pierwotne jest połączone przez rezystor, który...
Jeżeli spawarka powoduje zadziałanie zabezpieczenia na sieci 230V, to ta sama spawarka podłączona poprzez inne urządzenia (dowolne, nie powodujące znacznego obniżenia parametrów spawania) do tego samego zabezpieczenia zawsze spowoduje jego zadziałanie. Jeżeli rozpatrzysz moc pobieraną przez Twoją spawarkę to okaże się, że owszem, po przyłączeniu spawarki...
Piszesz o turbinie jako obciążeniu - czy prądy w obu kierunkach działania silnika są takie same? Czy czas na rozpędzanie w gwieździe jest prawidłowy (nie za krótki)? Czy silnik przed zmianą obrotów jest zatrzymany?. U klienta może być problem wynikający z zasilania. Miałem kiedyś przypadek, że transformator był bardzo blisko i napięcia "pływały" w okolicy...
Witam. Mam problem z uruchomieniem układu AVT435- po kilkunastu sekundach od uruchomienia wybucha kondensator C-39 i wybija bezpiecznik B-2. Polaryzacja kond. prawidłowa, zastosowałem transformator TS 90/16, nie wykryłem mikrozwarć na płytce. Proszę o pomoc w szukaniu przyczyn awarii z góry dziękuję.
czy uszkodzone układy scalone mogą dawać takie obiawy, czyli palenie bezpiecznika 2 A i na moment ożywianie się całego układu. Nie, układ jeżeli będzie uszkodzony to bezpiecznika raczej nie będzie wybijał .Ten bezpieczni k co wybija to jest po transformatorze ,czy przed.
Jeżeli do płytki dobrze podlutowałeś 2 potencjometry, silniczek i transformator to musi działac. jeżeli umiesz lutować to spróbój odlutowac z płytki nózke tranzystora oznaczona jako C wtedy sprawdz czy wybija bezpiecznik.
O super że poświęciłeś mi troche czasu na namalowanie tego ;] tak zrobie tylko jaki przekaźnik i trafo zastosować ? Dodano po 5 A soft start dałem ale itak nie wybijało bezpieczników bez niego
Dziękuje Wszystkim za pomoc. Instalacja to 3x2.5mm#2 Zabezpieczenie zostanie wymienione na bezpiecznik C20 + różnicówka. Bezpiecznik C20 bo C16 wybijało ale nie za każdym włączeniem transformatora. Postaram sie zmierzyć jaki prąd płynie podczas rozruchu trafo by mieć pewność że jest odpowiednie zabezpieczenie.W układzie pracuje kilka urządzeń i nawet...
Zdjęcia nie są dokładne, ale płytę masz sprawną. Uszkodzenia szukaj gdzie indziej. Na pierwszym zdjęciu są okopcone elementy. Na drugim oporniki obok transformatora są ewidentnie zwęglone. Na trzecim widać też okopcenie transformatora. Zrobię zdjęcia jeszcze z lampą. PZDR Mariusz
Na 220 wentylator nie rusza, a na 380 jak już wybije bezpiecznik (na płytce, bo tylko ten wybija), to później stycznik normalnie przełącza, ale nic poza tym; silniczek podawania drutu nie działa itd. Tak więc po załączeniu miga na 380 wszystko wygląda na ok do momentu wciśnięcia przycisku od podawania drutu na uchwycie. Próbowałem odpiąć 2 przewody...
Wymienilem wszystkie spalone rzeczy, właczam wzmacniacz i wybija główny bezpiecznik, co począc z tym fantem?Własnie odlutowałem wszystko od wtórnej strony transformatora i bezpiecznik główny nie wywalił, wiec co moze byc przyczyna?Mostek prostowniczy?tylko jak sprawdzic te diody BYP660100
poszedł prawdopodobnie transformator. Na każdym transformatorze jest 14 Voltów na transformatorach jest 8 i 4 Volty w zależności od uzwojenia po pewnym czasie wybija bezpiecznik- i bez podłączzanych końcówek mocy - po prostu sam układ zasilajacy się pali. Przy okazji Przedwzmacniacz jak i lampka na wskaźniku wysterowania działają dobrze.
Witam. Mam transformator separujący 230V 630VA przed którym jest bezpiecznik D2A który jest wybijany przy prawie każdym właczeniu do pradu. Chyba ktoś dał... za mały... W każdym razie znalazłem notkę do tego trafa (po francusku) i tam są rekomendowane zabezpieczenia po stronie pierwotnej: - Fusibles MDL UL Listed = 3 2/10A - Fusibles aM = 6A po wtórnej:...
Jak w temacie . Za duży prąd rozruchowy. Jak się żle trafi to wybija bezpiecznik 25A Włączany przekażnikiem .Prąd jałowy ok 1A. Co z tym fantem zrobić?
No, nie do końca... W tego typu sprzęcie podawana jest moc wyjściowa dla wysterowanego tylko jednego kanału. Taki marketingowy wybieg... No właśnie to miałem na myśli (sądziłem, że to jest czytelne?). Można i tak projektować zasilanie, można dać zasilacz o mocy 10% mocy wzmacniacza(y).... to wszystko marketing, w zgodzie z rozsądkiem i sztuką całkowicie...
bezpieczniki wybija wybija bezpieczniki transformator wybija
triak przekaźnik kabel ampery sprężyna siłownika krups
mastech ms6818 spawarka światłowodowa
O-ring na osi dolnego spryskiwacza zmywarki - czy jest potrzebny? Jak zresetować lampę awaryjną Arrow M?