Ja bym go zostawił , co najwyżej w razie przebicia dioda w transoptorze się spali . Dużych strat nie będzie. :D
Jak byś robił ściemniacz zasilany prosto z sieci to mógłbyś zrealizować wykrywanie przejścia przez zero i zasilanie na tym samym rezystorze. Jak dodasz równolegle do LED w transoptorach kondensator to możesz opóźnić dodatnie zbocze szpilki do dokładnego momentu przejścia przez zero. W pdfach atmela jest gotowy układ ściemniacza, ale bez izolacji galwanicznej.
Możesz bardziej zabezpieczyć napięcie zasilające (5V). Przy nóżce transoptora daj kondensator 100nF, a zasilanie podłącz przez dławik 100uH.
podwójny mikrowłącznik nie zda egzaminu, ważna jest kolejność wciskania klawiszy, najpierw Ctrl potem C lub V. Dwa pojedyncze nikrowłączniki i trzy transoptory, jakieś klucze lub mikro-przekaźniki - wybór jest spory i to za kilka groszy. transoptor o Ctrl załączany przez diody od przycisków C i V transoptory C i V poprzez rezystory kilka kiloomów od...
Według mnie niewskazane jest to osobne prowadzenie masy z transoptora do kondensatora C5. Ta masa raczej powinna prowadzić bezpośrednio do nóżki 5 układu scalonego. Po za tym układ nie ma wejścia różnicowego pomiaru prądu, więc należałoby chyba masę UC3842 podłączyć blisko rezystora pomiarowego (R11, R12). Po za tym jak dla mnie to ładnie wygląda.
Jak regulowane? Skokowo - banalnie proste - dioda Zenera na odpowiednie napięcie, rezystor dla ograniczenia prądu, drugi rezystor, transoptor i drugi rezystor równolegle z diodą transoptora do wymuszenia minimalnego prądu płynącego przez diodę transoptora. Uprzedzając pytanie - spadek napięcia na diodzie typowego transoptora to ok. 1V. Płynnie w tym...
Oczywiście, że jest możliwe. Musisz zablokować wewnętrzne wzmacniacze (wejścia IN+ na masę, IN- na REF) i włączyć tranzystor transoptora pomiędzy piny VFB (emiter) i REF (kolektor). Równolegle kondensator rzędu 10 nF.
Na pierwszy rzut oka, ten schemat to fake. Już rezystor 100k szeregowo z napięciem sieciowym uruchamia wyobraźnię. Dalej jest transoptor, kondensator 1u między sekcją pierwotną i wtórną itd... Na Twoim miejscu nie zawracałbym sobie głowy tym wodotryskiem intelektu.
Witam! Jeśli masz mostek, to osobna dioda jest zbędna. Zamiast kondensatora idącego na transoptor, trzeba dać rezystor o wartości ok. 10kohm/5W. Nie zapomnij o prawidłowej polaryzacji diody w transoptorze. Cześć!
Przed wymianą układu scalonego wymień kondensator przy jego VCC (chyba C910) oraz transoptor (PC821). Po stronie wtórnej wymień stabilizator (obok transoptora) oraz sprawdź (na zwarcie) diody. To przecież podstawy przy takiej naprawie.
Jak ich nie ma, to dodać przerzutnik Schmitta. Jest jeszcze kwestia, czy na wejście bramki XOR można podawać sygnał wolnozmienny - jeśli nie, to wypada zastosować przerzutnik Schmitta na dolnym wejściu bramki. Można jeszcze inaczej: NE555 (sygnał wejściowy podać na połączone Trig i Thres - wyprowadzenia 2 i 6), do wyjścia (wyprowadzenie 3) podłączyć...
Zdecydowanie potrzebne! Fazę masz odwróconą , przychodzi dodatnia połówka na tyrystor , transoptor wyłącza BC547, kondensator ładuje się ze stałą czasową RC. Chyba o to chodzi w całym tym "zamieszaniu":)!
4.5V minus napięcie diody w transoptorze podzielone przez 1k da maksymalni prąd ładowania kondensatora nie wiem czy prąd ten wystarczy aby "uruchomić" transoptor może tu jest przyczyna pozdr
Znalazłem rozwiązanie aby dać kondensator miedzy GIO0 a VCC, konkretnie na zaciskach 1 oraz 2 PC817 z tym ze obawiam się ze prąd rozładowania kondensatora może uszkodzić PC817. Nie ma takiej możliwości, dopóki kondensator i LED transoptora są połączone na stałe, ponieważ napięcie na kondensatorze nigdy nie osiągnie wartości większej niż napięcie przewodzenia...
Działał normalnie...tylko czasami nie łapał sygnału z HB. Potem lezał nieużywany i jak go włączyłem po jakims czasie to juz nie żył.... Wlutowałem nowy transoptor, podstawiłem kondensatory w przetwornicy i nic...dalej echo. Co moze być przyczyną?? Z góry dzieki za pomoc.
czy do wykrywania dzwonków wystarczy transoptor wpiety do lini telefonicznej ? Siema, Tak, jeśli będzie podłączony od strony linii tel przez kondensator ok. 470nF a między emiterem a kolektorem tranzystora wstawisz również kondensator to przy pojawieniu się sygnału zewu na linii procka otrzymasz stabilny stan na czas sygnału zewu. P.S. Nie zapomnij...
Sprawdź półprzewodniki, transoptor, małe kondensatory elektrolityczne oraz przyjrzyj się czy nie ma gdzieś zimnych lutów.
A co tam robi kondensator 100nF podłączony do wyjścia transoptora?
Jest to transoptor PC817 lub PC817B
Jeśli dokładnie wczytać się w powyższą treść to widać od razu, że wszystkie elementy są sprawne a i sam faks także. Zawsze lepiej działać ze schematem ale tu wystarczy rzut oka na ścieżki by zauważyć, że sygnał dzwonienia jest podawany na transoptor poprzez szeregowo połączone rezystor i kondensator. Piszesz, że wymieniłeś transoptor. Na jaki? Zastanów...
Przy tego typu uszkodzeniu ( wybuch układu) proponuję sprawdzić wszystkie elementy w jego obrębie. Do wymiany kondensatory elektrolityczne i transoptor.
Dzięki TONI_2003 za pomoc . Układ, transoptor i kondensator wymienione - sprzęt działa .
W/g mnie najprostszym sposobem jest użycie transoptora, najlepiej o dużej czułości wejścia (najlepiej z dalingtonem na wyjściu. Tak aby 1mA na wej dał przynajmnie 1mA na wyj). Do fazy zasilania podpinamy rezystor (lub kilka w szereg) ograniczający prąd, za rezystorem dioda dalej dioda transoptora i kondensator kilka uF (Przy prądzie średnim 1mA potrzebnych...
Na ”Drain” powinno być też w granicach 320V, a ile jest. To napięcie do D idzie przez uzwojenie transformatora prosto z tego kondensatora. Może masz uszkodzony transoptor.
Po stronie pierwotnej masz obwód złożony z rezystora 1kΩ,kondensatora 100nF/305v transoptora ( od strony Led) i równolegle dołączonej do transoptora diody 1N4148. Wymień właśnie ten 100nF.
Na powyższym obrazku ma dobrą diodę, kondensator i transoptor, ale trzeba by też odwrócić diodę i kondensator części żarówkowej, aby wszystko działało w dodatniej półfali napięcia sieciowego. Właściwie wystarczyłoby zamienić wejścia na diodę transoptora i myślę, że zadziałałoby z oryginalnym układem i ujemną półfalą. Ale myślę, że lepiej jest odwrócić...
No to już coś wiesz. Na początek wymień wszystkie kondensatory elektrolityczne. Transoptory w tym zasilaczu to PC101 i PC102 - to w nich dioda jest zwarta? Rafał ps. napisz jak będzie się zachowywał zasilacz po wymianie wszystkich elektrolitów - to będziemy dumać dalej.
Witam, Napięcia zasilania występujące w centralach typu CB są następujące: - napięcie baterii DC 60V DC (+/- 10%) - napięcie generatora dzwonienia AC 60V/25Hz (+/- 10%) Z wykrywaniem stanu dzwonienia faktycznie nie ma żadnego problemu i należy zrobić to tak jak opisał to kozak_sc. Ja bym tylko dodał , że układ należy włączyć równolegle do linii abonenckiej,...
Dodaj kondensator 100nF ceramiczny na stykach silnika.Jeśli będzie poprawa to możesz zasilić silnik z kondensatorem przez dławiki osiowe. Następnie możesz dolutować kondensator równolegle do fototranzystora. Zacznij od 1nF.
Witam. Nic nie podajesz gdzie, w które miejsce masz podłączyć ten dodatkowy kondensator. :?: ( brak schematu generatorka ) Możesz go podłączyć za pomocą : - tranzystora złącza EC - transoptorem - kontaktronem - diodą przełączającą - czy nawet sterować częstotliwość diodą pojemnościową Pozdrawiam.
Jest dobrze, przy czym dioda i kondensator nie są konieczne, przekaźniki półprzewodnikowe ZAWSZE na wejściu posiadają transoptor. Celem całkowitego zabezpieczenia się przed zakłóceniami ECM proponuje kondensator 10nF bezpośrednio na wejściu R1.
Teraz kwestia, który element wymienić Nie wiem, co tam siedzi. Daj zdjęcia. Ale zwykle triak, transoptor sterujący triakiem, kondensatory.
Nie zadziała. Trzeba całkiem zmienić układ. Cewka zamiast do wyjścia - do masy. Z drugiego końca cewki szybka dioda do wyjścia, układ z kondensatorem wyjściowym, transoptorem i zenerką bez zmian (dodałbym szeregowo do zenerki rezystor kilkadziesiąt om) ale odpowiednio do polaryzacji napięcia wyjściowego. Powinno ruszyć bez problemu. Namaluj i daj schemat...
Dobre sklepy to np. TME, czy farnell. A jakie części? To już zależy głównie od tego, co masz zamiar budować... Na pewno przyda się spory pakiet rezystorów, kondensatorów itd. w typowych wartościach.
Pierwszy układ nie zadziała poprawnie - przesunięcie prąd/napięcie na kondensatorze. Ten kondensator nie służy do redukcji zakłóceń - ma za zadanie zmniejszyć moc pobieraną przez układ.
W tym modelu tv najczęściej powtarzająca się usterka ogółem to pali bezpiecznik 4A. Zamontuj transformator z powrotem bo nie sądzę aby był uszkodzony, wymień to czego z pewnością nie zrobił twój poprzednik(poznasz po lutach) tzn. transoptor PC123, STRF6654, i kondensator główny 100uF/400V i po problemie. Powodzenia.
Po poprawieniu uklad działa. Mam tylko mały problem. Układ ma włączać telefon. I przekaźnik szaleje, ponieważ aby włączyć telefon należy dłużej zewrzeć włącznik. Czy danie na wejście transoptora kondensator może rozwiązać mój problem? Pozdrawiam.
Największy kondensator elektrolityczny, ten za mostkiem Graetza też wymieniony? Transoptor i TL431 podmienione?
Twój transoptor obciążony tak małym prądem ok 0.3mA będzie przewodził przy prądzie diody poniżej 1mA. edit Napięcie melodyjki jest bardzo "miękkie" i obciążenie go małą rezystancją może powodować przełączanie transoptora w takt "melodyjki". Większa rezystancja pozwala na odłożeniu się napięcia szczytowego na kondensatorze a jest wystarczająca do załączenia...
W moim przypadku (błąd E37, ale kocioł załączył się chwilę później) fachowiec powiedział mi, że problemem nie są kondensatory, tylko transoptor, który monitoruje zasilanie. Wymienił i wszystko działa poprawnie, żadnego błędu E37.
Spróbuj wymienić R603, R608, R609 i R615. Podstaw C605. Jak pływa to albo prąd płynący przez MOSFETa się zmienia ( opór w R615 ) albo porównanie z napięciem ze strony wtórnej idące na transoptor jest źle filtrowane. Wymieniałeś kondensatory na +5V ?
a jaką częstotliwość będziesz w stanie przepuścić przez te transoptory? Lepiej dać ADUM1250, tak jak proponuje BlueDraco? Działa do 1000kHZ i ten 1 scalak + parę kondensatorów załatwia ci wszystko. A może to nie masa jest problemem? Iluwarstwową masz płytkę? Jeśli pod ścieżkami z sygnałami analogowymi prowadzisz cyfrowe, albo masą pod analogowymi wracają...
Do wymiany wspomniane kondensatory, mały kondensator koło trafa, sterownik tranzystora kluczującego, do sprawdzenia (wymiany) tranzystor kluczujący, transoptor, TL431 i wszystkie elementy koło układu scalonego. Jak zasilacz jest na 12V DC, to rozsadzone kondensatory musiały być na 16V, a nie na 6V, lepiej dać na 25V.
Witam. Tak, jak w opisie montażu: jeśli nie wlutujesz transoptora, to kondensator C10 trzeba zewrzeć. Pozdrawiam.
Tylko że w tym układzie możesz odczytać że napięcia nie ma a jednak ono będzie. Jak trafisz w okolice zera to dioda zgaśnie i PCF odczyta brak napięcia. Jeśli tak ma być to w porządku, jeśli nie to dałbym na wejściu transoptora kondensator. Jest jeszcze jedna wada tego rozwiązania - jest to układ dość prądożerny. Rezystory będą się grzały. Transoptor...
102 czyli 1k jak rozumiem? Nie wiem co on daje. Diody przemierzyłem. Zbadam jeszcze TL431 i transoptor. Kondensatory 10uF/400V profilaktycznie wymienię. Chociaż pomiar pokazał, że trzymają pojemność. Dzięki. TNY264: https://obrazki.elektroda.pl/8895778600_...
ale nie wpłynie na czas rozładowania kondensatora Zgoda, ale nie chodzi tu o czas rozładowania. Ten nie ma tu dużego znaczenia - gdyby był ważny to zastosowałbym wtórnik na tranzystorze pnp. Chodzi tu o to, by rezystor w kolektorze transoptora (warunkujący czułość) nie miał wpływu na czas ładowania kondensatora po zaniku impulsu dzwonienia. Wtedy obwód...
Dla mnie ta wartość opornika wygląda sensownie. Mniejszy powodowałby ryzyko uszkodzenia transoptora przy nagłym odłączeniu obciążenia (zanim przetwornica by na to zareagowała, zdążyłaby trochę naładować kondensator 2200uF - chodzi o to, żeby ograniczyć prąd, jaki wtedy popłynie przez LED-a transoptora).
Spotkal sie ktos moze z brakiem napiec wychodzacych z zasilacza znajdujacego sie na tym module. Zasilacz wyglada na prosty ale nie mam napiec na wyjsciu. Podmienilem US 5M0380R, KIA431, transoptor , kondensator 47uF, kondenastaor100uF/160V i nic.
Pomierz okolice odpowiedzialne za kontrolę napięcia wyjściowego - TL431, transoptor i cała drobnica wokół nich. Kondensatory do tłumienia szpilek w bazach Q3/Q4. Dokładny pomiar całej drobnicy szczególnie po stronie pierwotnej :)
Masz 350V na głównych kondensatorach elektrolitycznych? Masz +5V na przetwornicy PP (potrzymaniu)? Tranzystory i diody na radiatorach nie mają zwarcia, a po odlutowaniu pomiar coś na nich wskazuje (nic nie ma dziur na swej obudowie), i czy sam zasilacz ma PFC aktywne? Kondensatory elektrolityczne na wtórnym nie spuchły? Kondensatory elektrolity przy...
Z tych pomiarów wynika ze coś nie tak jest z BC237. Bo gdy na wyjściu bramki NAND jest stan 0V to tranzystor powinien być zatkany na kolektorze napięcie równe 24V. Wiec na początek włącz miedzy bazę a masę Q1, Q2 rezystor 1K i zobacz jak zmienia sie napięcie na wyjściu bramki NAND i czy na kolektorze napięcie zmienia sie od 24V do prawie 0V. A masz...
R804 między czwartą nóżką transoptora PC816 a katodą diody D803 i plusem kondensatora C810 (anoda tej diody do Tr803 i minusa C810) R812 między trzecią nóżką transoptora PC816 a trzecią nóżką STK73410 R 804 = 10K 0,25W R812 = 100Ω 0,25W
Mówię o częstotliwościach rzędu kilku set kHz do 1 Mhz , załóżmy że chcemy jakiegoś RS-485 odseparować , a co do elementu to np jakieś ścieżki albo inny transoptor , kondensator ? Czy pod dławikiem wolno cokolwiek umieścić oprócz mini radiatora z masy ?
Magnetowid j.w. Nie startuje zasilacz. Podstawiony STR-G6352, tranzystory Q1,Q2, Q3, Q4, transoptor, kondensatory, sprawdzone wszystkie rezystory. Czy ktoś dysponuje może aplikacją tego sterownika STRG6352, lub schematem całego zasilacza?
Witaj, filtr RC,dioda Zenera,kondensatory odsprzęgające. W celu całkowitego wyeliminowania to tylko pozostają transoptory...
Na IC 542 na diodzie nóżki 1-2 napięcie pływa od 0V do 0,2 V Sprawdź testerem diodę w transoptorze. Jeżeli jest OK to prostownik D5401-07 i kondensatory go zasilające C5409, 09. Na diodzie transoptora ma być napięcie ok. 1 V. łącznie z wymianą opto: Moze najpierw sprawdź. To akurat proste. Dodano po 6 Zmierz napięcia na Q5402. W5402 Na początku autor...
układ scalony LM358N - 1 szt transoptor CNY70 - 2szt kondensator 100mikro (oznaczony jako C2) -1szt dioda prostownicza D1 1N5819 -1szt dioda LED1, LED2 - 2 szt rezystory: R1, R4 - 18k R2, R5 -2,2k R6,R7 - 150 omów R8 - 220 omów R3 -10 k (potencjometr) tranzystor T1, T2 - BC337 2 silniki z przekładnią tzw. serwa. Autor użył mikro serwa HXT-900 Hextronik...
Odbiornik TV Schneider CINEMA 3201, chassis podobne do 11AK19, jak w Watsonie. Po załączeniu nie startuje przetwornica, tranzystor 07N6055 po 2 minutach grzeje się bardzo silnie. Wymieniłem MC44604P transoptor, kondensatory sprawdzone, strona wtórna sprawdzona. Podejrzenie trafoprzetwornicy. Proszę o pomoc.
Tyrystora się nie wyłączy ale zmieniając napięcie do jakiego zostanie naładowany kondensator, można zmienić energię która się wydzieli podczas zgrzewania. Przypuszczam że układ detekcji zwarcia nie musi działać poprawnie w czasie przepływu prądu zgrzewania, więc transoptor nie jest konieczny. Powtórzę: usuń zwarcie bramki do masy w stanie spoczynku,...
To proste - masy separujesz kondensatorami a sygnały statyczne np transoptorami jak w syntezach do 3001. Jedyne galwaniczne połączenie to masa zasilania radmora z wejściem stabilizatora syntezy. No i oczywiście minus zasilania radmora na masę stabilizatora.
Transoptor jest pod kondensatorem typu Y (tym niebieskim). Na wtórnej widoczny jest też TL431.
To może transoptor ? Zasilacz beztransformatorowy dobrany na ok. 8 mA przy 110v zasilający część ledową transoptora. Przy 230v da to 16 mA, co mieści się w tolerancji diod świecących ( 8 mA powinno dać wystarczającą jasność, a 16 mA jeszcze nie uszkodzi). Będziesz miał separację galwaniczną. Dla CNY17 daj kondensator 275 nF / 400V szeregowo z diodą...
Wyprostowanie prądu jest niezaprzeczalne, więc dołożenie rezystora nie będzie problemem. Wciąż jednak mam braki w teorii związane z doborem/przeliczeniem kondensatorów. PS Mam już transoptory. Pierwsza próba i skucha, nawet nie wiem, gdzie popełniłem błąd. W każdym razie dioda w transoptorze była uwalona, bo napięcie na kondensatorze dążyło do wysokich...
(at)Kuniarz Pewnie tak....tu wystarczy jeden transoptor, jeden kondensator, jeden tranzystor i trzy rezystory . :D
W zasadzie to trzeba by dorobić tylko regulację napięcia wyjściowego i już. Regulacja prądu wyjściowego już jest. Raczej jednak nie jest to zadanie dla początkujących. Trzeba by dać transoptor z kondensatorem, rezystorami, układem TL431 i potencjometrem na wyjściu spawarki, który by sterował głównym kontrolerem (SG3525, UC384x, UC3846) tzn. zmniejszał...
Wystarczy spojrzeć na konstrukcję płytki, żeby wiedzieć jak to działa. Napięcie z sieci jest obniżane, prostowane diodami, stabilizowane kondensatorem i trafia na transoptor. Następnie z transoptora na prosty układ na Atmelu, który interptetuje stan transoptora, dalej "tworzy" informację i wysyła poprzez interfejs LAN do urządzenia GSM lub radiolinii...
Z tym 10k to proponuję ostrożnie - jeśli wejście procesora będzie ustawione jako PULLUP to procesor będzie doładowywał kondensator a 10k nie pozwoli na rozładowanie przez transoptor. Napięcie na kondensatorze będzie efektem działania dzielnika Rpullup i R10k
Układ DC na zasilaniu (prąd przepływa poprzez diodę, przy odbiorniku kondensator jest magazynem ładunku). Transoptor na linii sygnału, blisko odbiornika.
Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie _jta_. Jak napisałeś w układzie bootstrap stała RC obu oporników i kondensatora powinna być wielokrotnie większa niż najmniejsza przewidywana częstotliwość układu. W ostanim schemacie nie umieściłeś rezystora między bazą (kolektorem transoptora), a kondensatorem. Nie wiem czy jest on niekonieczny czy go jednak wstawić?
W miejsce transoptora możesz włożyć PC120F, natomiast KIA431 to popularny TL431.
Układ sterujący przetwornicą główną z reguły nie steruje przetwornicą stby. Ta przetwornica jest prosta zrobiona na tranzystorze max. dwóch, ew. transoptorze. Najczęściej traci pojemność kondensator odpowiedzialny za stabilizację napięcia wyjściowego. W przypadku przetwornicy bez transoptora jest to kondensator rzędu 22 - 47uf po pierwotnej stronie...
:arrow: Remeknapr Kondensator wstawiony równolegle do elektrolitu nic nie zmienia. Cały czas próbuję przerobić układ gaszący. Jeszcze pytanie do wszystkich, którzy opisywali podobne przypadki wzrostu tego napięcia. Czy po wymianie uszkodzonych elementów (najczęściej diody SMD 1N4148, scalak, transoptor, kondensatory) napiecie na el. sieciowym rzeczywiście...
Cześć. Niestety sama wymiana układu nie pomogła. Za szybko włączyłem zasilanie i niestety musiałem odbudować cały układ przetwornicy (mostek, tranzystor, rezystory, kondensatory, transoptor). Myślę, że winowajca tego uszkodzenia to kondensator ceramiczny na 1000V wlutowany bezpośrednio przy tranzystorze ("kluczu") przetwornicy (dodatkowo - brak miejsca...
Uszkodzenie transoptora, procesora, kondensatora 1 mikro i jeszcze kilka elementów. Sprawa dla serwisu.
Na schemacie podpisałem IN oraz OUT i o to mi chodzi. Sygnał będzie podawany na IN. Przy wyłączonym transoptorze sygnał AC przeniesie kondensator, składowa stała zostanie wyeliminowana. Przy włączonym transoptorze, sygnał AC powienien przenieść nadal kondensator a składowa stałą tranzystor transoptora?
Witam Jak nie chcesz mieć przebiegów przejściowych to musisz zrobić sprzężenie dodatnie. Daj rezystor 1M między wyjście LM211 a jego wejście +. Jak będzie jeszcze miał wielokrotne przełączenia, to zmniejsz ten rezystor doświadczalnie. Wydolność prądowa tego układu nie jest za duża. Daj jeszcze kondensator między kolektorem transoptora a masą, albo nawet...
Witam ponownie. Nowe części wymienione diody, rezystory, transoptory, tranzystory, kondensatory, zanim podłączę spawarkę do sieci, to jest możliwość uruchomienia tej spawarki? Tak żeby się nic nie uszkodziło?
Zasilasz transoptor poprzez Kondensator, w szereg z kondensatorem powinien być jeszcze rezystor 1-2 k/0,5W, który ograniczy prąd kondensatora.
Witam Tak jak kolega wyżej napisał na 1 układu musi być wstępne zasilanie z plusa kondensatora po mostku prostowniczym a potem kontrola z transoptora. Tu mas przykładowy fajny opis zasilacza.
Jak kondensator po krótkim czasie się wybrzuszył, to pewnie dostał dużo większe napięcie z sieci zasilającej. Do wymiany układ, transoptor, TL431, do sprawdzenia /wymiany/ także mostek prostowniczy, do wymiany obydwa elektrolity na 105° dobrej jakości.
Silnik podłączył bym pod Mosfet IRLZ44N, ale czytałem, że nie jest to do końca dobre rozwiązanie, ponieważ może dojść do odkładania ładunków na bramce, co w dalszym etapie może spowodować spalenie kontrolera. Odkładanie ładunków na bramce? coś pokręciłeś, albo odkryłeś zakamarki internetu z największymi bzdurami. Obwód bramki zachowuje się jak kondensator...
Np tak: W układzie jaki podałeś wyżej: Napięcie chcemy mieć na wyjściu 5,5V ((Ucc-Usat)/2 +Usat ) bez sygnału, więc opór: 4,5V/2mA =2,2k Wejście podłączasz przez opór do zasilania (tego przed transoptorem) a opór szacunkowy to: (Ucc -Vf)/Ic*CTR czyli np : (10V - 1,2)/2mA*5 - około 22k. Potem go dobrać tak aby faktycznie na wyjściu było 5,5V Wejście...
Od strony 4 masz podane czasy. A dalej schematy. Czas o który pytasz, zależy od budowy układu, zawartych rezystancji i kondensatorów. Czas gotowości samego transoptora zależy od wewnętrznej budowy owego (półprzewodniki) tu jakieś ns. Tak coś z teorii, której już nie pamiętam : t = R*C i to już jest chyba około 67% pełnego naładowania kondensatora.
Witam, jestem kompletnie zielony w tym temacie wiec liczę na wasza pomoc, potrzebuję jakiś prosty układ zasilacza transformatorowego z transoptorem po stronie wtórnej. Jakiś rysunek, jak to ma wyglądać, cokolwiek. Oraz w jaki sposób dobrać do niego elementy, żeby uzyskać na wyjściu pożądane paramenty. Zasilacz ten ma zasilać driver tranzystora. Druga...
Driver, korzystałeś z któregoś schematu z forum, czy masz jakąś swoją konstrukcję głowicy ?. Wydaje mi sie że jednak VCO i synteza z plusem na masie skomplikuja niepotrzebnie układ, pomysł SQ6ADE ze sprzegiem transoptor - kondensatory będzie jednak lepszy. Nie moge wytropić w którym Ze Światów Radio była opisana synteza do radii z "+" na masie, nie...
Do sprawdzenia po stronie wtórnej: Dioda, transoptor, TL431, oraz kondensatory.
Fcrossover przyjąłeś 1/6 częstotlisości pracy? Co do R4 mogłoby być coś takiego: R4 = (Vref - Verr(max))/Iop_min Vref dla SG3525 to 5,1V Verr(max) - Feedback error voltage Iopm_min - minimum optocoupler current Widzisz, ciągle za dużo niewiadomych - np. jaki transoptor, kondensatory tworzące Cout chyba masz jakieś na oku a te porządniejsze mają w PDF...
(...)firmowym scalakiem, który by miał w sobie już zaimplementowane te funkcje obsługi linii miejskiej, chodzi mi o nadawanie i odbiór DTMF, wykrywanie sygnału dzwonka W drugą stronę (przy centrali) sa takie scalaki lub moduły hybrydowe, ale po stronie abonenckiej nie słyszałem. Zbudowanie jednak czegoś takiego to nie problem: - nadajnik/odbiornik...
Kiedyś w zupełnie innym aparacie, nie mogąc naprawić dzwonka, zrobiłem taki manewr, że zamontowałem jakiś typowy transoptor z kondensatorem i wyjście tago transoptora pobudzało przycisk page na bazie. Efekt był taki, że słuchawka dzwoniła. Chcę dodać, że wcześniej producentnie zastosował nawet typowego kondensatora na wejściu. Tylko raz spotkałem się...
Transoptor. Zasilasz go przez rezystor, kondensator, mostek prostowniczy. Wyjście transoptora wysterowywuje mikrokontroler.
Najlepiej dać wersję TO247 STP9NK90Z -> STW9NK90Z a jak nie ma to daj tego STP STW15NA50 - nie nadaje się. R5 - nawet masz fotke w jednym z linków co podałeś http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop... Nie mam pojęcia, jakiej mocy powinien być R11 (duży pod mosfetem) - zakładam, że 2W będzie dobry. W zupełności wystarczy Co do uszkodzenia...
Dzisiaj się napracowałem, ale wygląda na to, że wszystko działa. Reasumując: Wymiana układu DM0365R oraz jednego transoptora i kilku kondensatorów. Transoptor 817B wymieniłem na używany 817A - mam nadzieję, że trochę popracuje. Przez jakiś czas temat zostawię otwarty - dopóki znajomy nie da znać że przetestował na miejscu ze wszystkimi głośnikami.
Jeśli chodzi o zasilacz na układzie VIPer22A to do sprawdzenia są jeszcze diody FR107, transoptor oraz kondensator elektrolityczny 47uF/50V do wymiany. Zwykle po tych ewentualnych wymianach zasilacz startuje.
"Za bardzo nie wiem gdzie szukac przyczyny, moze elektrolity? Moze tak ma byc? Spotkal sie juz ktos z tym zasilaczem?" Mam tego łobuza na stole. Po wymianie rozsadzonego Vipera, rezystora, transoptora, kondensatora i czegoś jeszcze urządzenie zadziałało. Po 2 minutach oglądania nastąpiła wielka eksplozja po stronie pierwotnej przetwornicy. No to jeszcze...
Witam, Szeregowo z mostkiem graetz'a wstaw rezystor 47kΩ/3W. Za mostkiem podłącz diodę transoptora np. CNY17, 4N35 itp. Pamiętaj, że jeśli chcesz uzyskać stały poziom napięcia, gdy układ wykryje napięcie sieci musisz równolegle z tranzystorem transoptora wstawić kondensator ok 2.2µF. Oczywiście samym transoptorem nie wysterujesz przekaźnika...
zasilanie linii powinno być na poziomie 155V.Sprawdź transoptor w zasilaczu , kondensatory elektrolityczne, wzmacniacz błędu sterujacy transoptorem , PR do regulacji napięcia zasilania czy nie przerywa.
Tylko transoptor wystarczy. + 2 rezystory i 2 diody. Minimum przy wejściu transoptora, to: dioda (ma przewodzić prąd w stronę przeciwną do LED transoptora), i szeregowy opornik. Jeśli szczytowy prąd LED-a ma być np. około 5mA (dla takiego prądu podają CTR dla PC817), to opornik 62kΩ, co oznacza moc traconą 0,85 W, a więc opornik o mocy co najmniej...
Sprawdzone prawie wszystko, w dalszym ciągu brak odchylania. Do transoptora impulsy z generatora V dochodzą, na wyjsciu ich brak. Transoptor 7422 sprawdzony { podmianka z 7420}. Napięcia zasilające spr. Po pominięciu transoptora 7420 kondensatorem , ramka rusza widoczne powroty.
Witam! Na tej stronie możesz kupić ten transoptor www.elfa.se Sprubój wymienić jeszcze wszystkie kondensatory elektrolityczne w przetwornicy Dodano po 4 Witam! Na tej stronie możesz kupić ten transoptor www.elfa.se Sprubój wymienić jeszcze wszystkie kondensatory elektrolityczne
zamiennik transoptor transoptor audio transoptor polaryzacja
excel porównywanie kilku kolumn wyciek pompy paliwa biblioteka bascom
rotor antenowy silnik zaburtowy mercury
Termostat w transformatorach napędów bram garażowych: lokalizacja i typy zabezpieczeń Numark Mixtrack Pro 2/3, Party Mix – lepka powłoka, brudzenie rąk, degradacja soft-touch