Witam 1. Z ta eksploatacja to nie jest tak zle :D ....mam pod swoja opieka drukarki, ktore maja okolo 1 mln i smigaja :D ....raz mialem drukarke ok 500 tys bez wymiany MK....i dzialala...obraz jaki taki...lekko slaby ale do tekstu ok :) 2. Szare tlo szybko zdiagnozujesz...podmieniajac modul DV-62....ew. potem podmien modul bebna DK-63....tylko niczym...
Albo wilgotny papier, albo spróbuj zmienić falę (loop).
sprawdź czy nie ma: skoszonego prowadzenia papieru wilgotny papier czy z wszystkich tac tak samo pozdr
również twierdziłbym że coś nie tak z piecem ale jak mówisz podstawiłeś nowy to raczej rzadkie aby dwa piece robiły tak samo Następna możliwość to masz wilgotny papier no i jaka gramatura papieru
Witam! A może masz wilgotny papier, skoro przy kopiowaniu drugie strony jest o.k. :Fade-color
Napisz czy z boku(taca ręczna) to dajesz jako drugą stronę czy od razu świeży papier (wilgotny papier sprawdź) Powodzenia
Wydruki wydaja sie byc ok, oczywiscie po tym co mozna zobaczyc ze skanow/zdjec. Zwijanie kartki nie musi oznaczac uszkodzenia drukarki, moze byc zbyt wilgotny papier, np.
Wilgotny papier byłby źle pobierany, zacinał na drodze do fusera i wychodził z niego pofalowany. A tu mamy przypadek, że zaraz za fuserem jest blokowany ( lub nie przesuwany ) i jest zbijany w jednym miejscu w harmonijkę. Przejrzał bym zębatki i rolki, poszukał elementu, o który kartka się zapiera.
Winny może być jeszcze wilgotny papier. Co do dewelopera to raczej nie jest tu winny. Mozesz podnieść delikatnie napięcie ładowania na bloku HV - potencjometr C - ale DELIKATNIE ! to czasem pomaga. No i oczywiście czyszczenie elektrod i wymiana drutów. Dobrze działa na złoconym druciku od CANON-a ;) C.
1. Po pierwsze - masz coś takiego jak "szukaj", na ten temat było już chyba wszsystko napisane. 2. Jak nie możesz znaleźć "szukaj" to powinieneś jej zrobić gruntowną konserwację ze szczególnym uwzględnieniem takich elementów jak pivot - zespół rolek pobierających papier oraz separator - element, przez który masz obecnie problemy. 3. Rzadkość, nie mniej...
Witam Nie znam tej drukarki ale znam ogólne objawy i co za to odpowiada. Jeżeli zagniata papier jak Tobie to znaczy że papier nie idzie równo po ścieżce papieru ( idzie tak jakby po wielkim kole) a fuser już go tylko utrwala czyli sprawdź ścieżkę papieru. Opcja druga jest nierówny docisk pomiędzy rolkami fusera (grzałką i rolką dociskającą) porównaj...
Moim zdaniem to eliminator ładunku na transferówce, wyjmij go i wtedy zobacz. Te maszyny nie są wrażliwe na papier zawilgocony.
Wilgotny papier, toner?
łojejjku...kupujesz normalne zawieszenie do tego typu głośnika :!: tam w altusie masz zapewne GDN 25\40\3 i do takiego modelu kup zawieszenie www.pabel.pl tutaj i będziesz miał oryginalnie wycięte...tylko przyklejenie tego nie jest takie proste i nie każdy ma taki talent jak miszczu (czyli ja nie chwaląc się :D) aby to skleić tak że głośnik potem wygląda...
Kropeczki są na pewno nienaprawialne. Jak kolega wcześniej napisał, jest to fizyczne uszkodzenie powłoki bębna. Tylko wymiana. Nie stawiał bym raczej na sparciałą listwę czyszczącą pasa. Aż tak wiekowe te drukarki nie są. Ale na żywotność tego elementu ma wpływ również toner. Jeśli używasz jakiegoś tragicznego zamiennika, mógł wejść w reakcje z gumą....
Papier wilgotny wasz czy ich?
Na 99,9% wilgotny papier. Sprawdz czy po przejściu kartki przez maszyne kartka sie nie podwija (roluje). Jeżeli tak to masz wilgotny papier i to jest przyczyna zacięć.
A toner orginalny ? Piec sprawny ? Wilgotny papier ? tu może być wiele czynników .
Jak wysuwa kartkę to chyba tak jakby wilgotny papier ?
Wilgotny papier? Naświetlony bęben? Toner wilgotny?
A może wilgotny papier?
Nie wszystkie mają folie. Może wilgotny papier?
Moim zdaniem coś z tymi rolkami wyjściowymi, no chyba że masz mocno wilgotny papier. W poniedziałek z ciekawości sprawdzę jak u mnie to będzie wyglądać.
Albo kiepski/wilgotny papier.
wilgotny papier na 100%
Ja bym jednak stawiał na wilgotny papier.Wilgoć się wszędzie dostanie, teraż padają deszcze. Ja też mam takie problemy teraz z maszynami + przebijające elektrody lub upływność napięć. Nic na to nie poradzisz. Metody jakie ja znam żeby cokolwiek polepszyć to wymiana docisku lub zmniejszenie docisku. Możesz jeszcze spróbować wyczyścić rolki wyjścia. Ważne...
Obstawiam wilgotny papier. Zrób mały eksperyment. Weź papier na którym drukowałeś w dupleksie i puść go jednostronnie i wtedy zobaczysz czy dalej będzie się zaginał. Pozdr. TH
Dolna elektroda niedomaga lub wilgotny papier.
wilgotny papier, dlatego się zawija podczas gdy wyjdzie z utrwalania,
Może wilgotny papier. Sprawdź na innym.
Może takie coś powstawać od roleczek wyjściowych. Może masz wilgotny papier.
Wydruk "na kaloryfer" - nie wysycha przy druku "LUX". Na normalnym papierze po prostu by wsiąkł, aż papier byłby wilgotny.
A raczej wilgotny papier który "suszy" się w utrwalaniu :) C.
To jest efekt zawilgocenia papier (duża wilgotność powietrza). Tak wygląda wilgotny papier przepuszczony przez coś gorąceg.
Przyczyną może być też wilgotny papier Jeżeli zbyt mocno wygina się po przejściu przez utrwalanie może zacinac się w dupleksie
Cześć ! Może masz wilgotny papier :D Schnie nierównomiernie i stąd jego pofalowanie . .
Generalnie wygląda to na wilgotny papier, ponieważ zamiana na papier z innej partii rozwiazała problem. pozdrawiam horse
wałek jak się nagrzeje na pewno nie jest pomarszczony, może docisk masz za duży na utrwalaniu, albo skrajnie wilgotny papier
Brother DCP-L5500DN. Komunikat: Brak papieru (Ponownie załaduj papier do podajnika) - a papier w szufladzie jest. Po załadowaniu papieru do szuflady komunikatu nie ma. Pojawia się po naciśnięciu "kopiuj". Można go skasować guzikiem "X", ale przy kolejnej próbie kopiowania to samo. Skopiować się udaje co kilka/kilkanaście prób. Czy winne rolki poboru...
A co te kartki takie wymiętolone, nie są one czasem wilgotne? Kup nowa ryzę papieru i sprawdź. Zaginanie to jeden problem ale drugi to zapewne wilgotny papier stąd zacięcia.
Problemem może być też wilgotny papier, ale rzuć okiem na rolki separujące, ściągnij je i porządnie wymyj eterem. Pozdrawiam
A może wilgotny papier. W modelu bodajże 1012 były nawet kropelki wody na wyjściu. Według mnie musi tak być.
Sprawdź, czy ustawienia docisku papieru w kodach serwisowych pod SP-1908 są ustawione fabrycznie. Powodem może być też zbyt duży docisk separatora - jeżeli się ktoś bawił sprężyną i ją trochę rozciągnął - lepiej wymienić na nową. Oczywiście powodem też może być lekko wilgotny albo słabej jakości papier.
Wilgotny papier. Jakoś ci powstał błąd f28-3. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic14...
A ja powiem krótko wilgotny papier - walczyłem z tym tydzień przestawiłem kopiarke u klienta w inne suche miejsce i włożyliśmy nowy papier i po problemie.
Sprawdź czy masz wilgotny papier. Te kopiarki są na to bardzo czułe, a szczególnie przy odbijaniu drugiej strony. Najłatwiej to sprawdzić podając kartkę ręcznie. Pozdrawiam
Trzeba ją rozebrać i wyczyścić rolki pobierające, najlepiej płynem do regeneracji gumy (np. GummiFit). Lub podłożyć troszkę grubszy i wilgotny papier do podajnika i trzymać gdy będzie pobierało. Powinno się trochę doczyścić.
Stary temat ale jak kopie wychodza niewyraźne zapewne panowie doszukujecie się jakiś błędów maszyny a przyczyna jest napewno wilgotny papier do ksera.
Może nie miałem nigdy takiego dziwnego przypadku, ale jeśli pierwsza strona wychodzi dobrze, to znaczy, że transfer jest dobry.Może problem tkwi w czym innym,np.: wilgotny papier
Jedną zgłównych przyczyn może byc wilgotny papier lub uszkodzony czujnik lub wymiana obudowy czujnika. Jeśli natomiast papier sie zacina w środku proponuje wymienić transfer ( separująca elektroda jest od banii)
Podobny efekt będzie wywołany użyciem wilgotnego papieru - weź nowy z nowo otwartej paczki i sprawdź.
Zobacz jak wygląda sprzęgło w podajniku. Przy problemach z tym ustrojstwem, kartki podawało za szybko i gniotło. A wilgotny papier to swoją drogą obecnie problem nr 1 ! C.
miałem podobny przypadek a rozwiązaniem był bardzo wilgotny papier i ciemny obraz do wykonania. Po zrobieniu na kopiarce białych kopii i powtórnym przepuszczeniu papieru kopie wychodziły normalne. Pozdro.
moze to banalne ale sprobuj wydrukowac cos na papierze a potem ponownie sprobuj wydrukowac na drugiej stronie tej samej kartki - byc moze masz wilgotny papier..
Jeżeli to HP LJ 2500 COLOR to mogą to być tonery,może jakieś zamienniki słabej jakości.Może wilgotny papier?chociaż na pierwszym skanie zbyt równo odcięta ta "plama".
Chodzi o miejsce z którego ci się dymi. Może masz wilgotny papier. W bliźniaczym modelu HP występuje podobny efekt. I jest to normalne. Czy w twojej drukarce też tak było od początku?
co do zwijania sie papieru przed piecem: albo wilgotny papier , lub zwieksz napiecie seperacji (jak nie ma zwarcia), albo wywal filtr ozonu aby pasy transportu zasysaly kartke (wbudowany jest wentylator)
Według mnie te maszyny są wrażliwe na wilgotny papier - widać, jak ważny jest odpowiedni docisk tacy i można go dokładnie regulować w kodach serwisowych, sprawdź, czy tam ktoś nie grzebał. Poza tym zauważyłem, że czasem pomaga wymiana separatora na nowy.
3 cm na końcu czy na... początku kartki? mi to wygląda na wilgotny papier, byłem w tym tygodniu przy takim kolorze - objawy identyczne, przepuść kilka kartek przez piec i jeszcze raz zrób na nich kopie.
Prawdopodobnie masz wilgotny papier. Tylko wilgoć przy styku z nagłą zmianą temperatury kartki wygina. Gdybyś miał zaprasowania to wtedy do wilgoci dochodzą ustawienia docisku wałków. Zaczęło Ci nagle wyginać czy od dawna tak robi?
Czy problem pojawial sie juz wczesniej? Jesli nie to sprawdz papier. Teraz jest duza wilgoc. Jesli kopiarka stoi blisko okna w malo wietrzonym pomieszczeniu to higroskopijnosc papieru wplywa na kopie. Wilgotny papier jest czesto przyczyna takich efektow. Sprawdz jaki jest papier w kasecie.
Witam. Pierwszy wydruk po wyłączeniu i włączeniu jest dobry czy po odczekaniu jakiegoś czasu, jak długiego czasu? Dziwne objawy, nie wiem wilgotny papier, warunki zewnętrzne. Napisz coś więcej.
Prawdopodobnie wilgotny papier , spróbuj obniżyc temperaturę pieca , sprawdź filtry ozonu i wentylatory i czy wszystkie odrywacze gumy sa na miejscu. Wyczyść też listwę prowadzącą do utrwalania ( pólprzeźroczyste "grabki" )
Witam Delivery? Masz na myśli transport?? Odrywacze powodują zacinanie w harmonijkę, natomiast wilgotny papier może być powodem marszczenia papieru po środku mniej więcej, Sprawdź czy nie masz nic na półce wprowadzającej papier między wałki, jakiś nagar może powodować że papier się przekrzywi przed wprowadzeniem w utrwalanie. Pozdrawiam
Powiem szcerze, że w Canonie się nie spotkałem, ale w Ricohu jest to typowe jak idzie wilgotny papier, a transfer nie jest zbyt dokładnie czyszczony (to druge w Canonie odpada). W Canonach nieoryginalny toner chyba dawał takie efekty.
witam w drukarce jeszcze takiego przypadku nie mialem ale w kopiarkach powstaje taki zagniot przy nierównym walku dociskowym(wyjezdzonym). drugi powod to moze byc wilgotny papier??? probowałes moze podmienic walek dociskowy na ten stary i jaki byl efekt? pozdrawiam waldek
Jeżeli brudzi przy dupleksie to podejrzewam, że możliwie wilgotny papier (czyli wygrzana jedna strona kartki) zahacza krawędzią o PU, który przy wyjmowaniu zaciętego papieru został zabrudzony tonerem. Przy simpleksie kartka przechodzi "prosto" pod bębnem i nie haczy o resztę PU. Warto przeprowadzić konserwację.
Prawdopodobnie jest pofalowany wałek dociskowy w piecu. A papier nie jest wilgotny?
Wilgotny papier? A po co kasowałeś pamięć? Zrób jeszcze color registration. Dodano po 3 I sprawdź czujniki kalibracji.
Prawdopodobnie wychodzi zużycie fusera: nierówny docisk i zużycie sie warstwy nieprzywierającej rolki dociskowej do wałka teflonowego. Generalnie fuser do remontu bo najprawdopodobniej w zagniecieniu jest wydruk więc zagniecenie powstaje w nim właśnie. Druga przyczyna to wilgotny papier, też może takie efektyt powodować.
Witam Zrób kopię z jednej a potem z drugiej strony A3. Jeżeli na drugiej nie będzie białych plam to przyczyną będzie wilgotny papier. A3 jest mniej używany i jeśli jest źle przechowywany to tak się dzieje i to wcale nie tak rzadko. Pozdrawiam Piotr
Załącznik się nie otwiera. Nie ma jak go podejrzeć. Dodano po 3 Z mojego doświadczenia taki wydruk to efekt słabo utrwalającego pieca, ewentualnie zbyt wilgotny papier. A jak puścisz te samą kartkę druga stroną, tak jakby duplex to też tak brudzi?
Jest to częsty objw.Najlepsze efekty daje obniżenie listwy prowadzącej na elektrodzie transferowej. Zbyt wysoko ustawiona listwa powoduje powstawanie białych plam w drugiej części kartki A3.Kopiarka ta jest bardzo czuła na wilgotny papier.
Spróbuj zmniejszyć temperaturę pracy utrwalania, ale na początek sprawdź na innym papierze - może trafiła się jakaś seria mocno zawilgocona, a wilgotny papier uwielbia się marszczyć. Spróbuj też zrobić zacięcie na samym początku wyjścia z rolek pieca i zobacz czy papier nie jest delikatnie przekrzywiony.
To jest efekt wilgotnego papieru.
Kolego, zanim zaczniesz coś regulować zobacz czy to może nie papier. Takie coś miałem jak papier był wilgotny. Niektórzy hurtownicy papieru trzymają palety z papierem na zewnątrz i nie widzą w tym problemu.
Witaj! Blad F-28 to blad elektrody transferowej. Na poczatek mozesz ja uprac w goracej wodzie i dokladnie wysuszyc. jezeli to nie pomoze to musisz wymienic kostki elektrody i to powinno problem usunac. Czasami dzieje sie tak jak klient ma dosc wilgotny papier. Powodzenia
Piszac gniecie masz na mysli maszczy ale papier przechodzi prawda. Jesli tak to na 100% jest wina pieca lub wilgotnego papieru!!! Jak włożysz do maszyny papiej ktory już raz przez nia przeszedl ( i przejdzie i go nie zmarszczy to znaczy ze masz wilgotny papier i jak włożysz suchy to bedzie OKEJ !!! A ile ta twoja FW 870 ma zrobione kopii lub metrów?...
Witam. Jak dla mnie wilgotny papier. Zrob test i po zrobierniu kopii wsadz ten sam papier druga strona. Po kilkudziesieciu minutach po wlaczeniu maszyny i rozgrzanym zespole utrwalania kopie sa lepsze. Moja rada trzymac rolki z papierem w szczelnych foliowych workach i codziennie zakladac go przed praca. Pozdrawiam
a czy Panowie wykluczyli możliwość wilgotnego papieru? częsty problem w tym modelu.
Witam, skoro podmieniłeś cały piec to dlaczego uważasz nadal że to piecyk?? Ja obstawiam jedną z tych rzeczy : 1.te szare małe rolki na wyjściu z pieca masz wytarte 2. tzw rolka midlle roller/2 zużyta (wygląda jak "transferowa" za piecem) 3. masz wilgotny papier, źle składowany(najbardziej prozaiczne, najczęściej się zdarza)
Próby rób na pojedynczych kopiach bo na serii będziesz się męczył i nie dojdziesz do ładu. Przebicia jak powiadasz to może być brak uziemienia w gniazdku sieciowym, ale to nie powinno mieć wpływu na pracę kopiarki. Wilgotny papier może blokować kopiarkę wtedy kiedy zetknie się z bębnem i transferem i nastąpią przebicia tamtych napięć.
Witam Problem dotyczy starszych wersji maszyn serii KM 16xx i 20xx niektóre chodziły ok a w niektórych należało zmienić prędkość silnika wysuwu papieru ot i cały problem znikał choć nieraz okazywało się że to wilgotny papier powodował falowanie ale rzadko Problem był opisywany w biuletynie serwisowym Pozdrawiam
Miałem ten sam problem i wreszcie się wkurzyłem i porządnie ją wyczyściłem. Najważniejszym elementem decydującym o zacinaniu sie papieru jest plastikowe kółko pokryte czarna gumą. Okazało się, że można je rozebrać. Po dokładnym umyciu i złożeniu problemy zniknęły. Dodam, że moje problemy zaczęły się po ok. roku użytkowania. Drukarka jest bardzo czuła...
Jak dla mnie jest to wina wilgotnego papieru. Piszesz,że kartki wychodzą zwinięte w rulonik. Czasami któraś zawija się wcześniej nie trafiając do pieca
Po pierwsze wilgotny papier. Zrób kopię na pierwszej stronie i zaraz włóż kartkę z drugiej strony. Po drugie kiepski toner lub jego brak. Włącz dla pewności przycisk dobierania tonera (jest na pulpicie) Po trzecie zużyte materiały. Jak masz możliwość to podstaw od drugiej cały moduł wywyołujący (kartridż z bębnem) i zobacz jaki będzie efekt. Na początek...
Problem polega na tym, ze moja drukareczka za bardzo podgrzewa papier. Kartka odkształca się i często zacina w drukarce. Czy można jakoś sobie z tym mankamentem poradzić? Z góry dzięki za wszelkie info. Tak apropos - to czy przypadkiem nie masz wilgotnych kartek??????????? Najlepiej sprawdz to poprzez wydruk jednej strony a nastepnie wloz ja jeszcze...
Najpierw wyczyść i nasmaruj prowadnicę czyli ten metalowy walek po którym przesuwa sie karetka (tusze).Jeżeli bierze ci kilka kartek to: 1.Albo masz wilgotny papier 2.separator do wymiany (część podajnika papieru -korkowa) A ta tasiemka za karetką jest po to aby drukarka "widziala" w jakiej pozycji jest karetka. Po tej tasiemce jezdzi czujnik optyczny...
Ta taśma to pas transferowy i przenosi obraz z bębna na papier. Ja bym sprawdził czy pas gdzieś nie ociera i nie zamazuje to tekstu. Może kawałek kartki się gdzieś zawieruszył. Także proponuję sprawdzić czy pas jest gładki i nieuszkodzony. Bębnów raczej nie podejrzewam ale kto wie. Jeżeli sprawdzałeś na pasie to rozumiem że te rozmazania są przed przeniesieniem...
Oczywiście, że konserwacja drukarki nie zaszkodzi tylko pomoże, lecz nie sądzę, aby zmiana papieru pomogła, gdyż HP LJ 4 często mają problem z układem wyjścia papieru czego efektem jest falowanie kartek (aczkolwiek przy minimalnie wilgotnym papierze też są takie objawy) bądź ich zacinanie. Pozdrawiam
Witam. Prawdopodobnie w drukarce brakuje kółka transportu papieru, sprawdź na wyjściu po obu stronach kartki powinny być takie same rolki. Zagniecenia na kartce spowodowane są najprawdopodobniej przez mocowania tej brakującej rolki. Nie jest tp groźne, w niektórych przypadkach przy wilgotnym papierze może się zawijać lub zacinać kartka. Pozdrawiam,drebin
Kolego zgadzam się z Tobą że kartka o coś zahacza. Dlatego napisałem jak zrobić by znaleźć miejsce w którym doszło do zagięcia. Jakość papieru i grubość też czasami jest przyczyną problemów jeśli chodzi o wilgotność i wygrzewanie hmm - nie miałem takich doświadczeń ale wszystko przede mną. Z tym że nie jestem zwolennikiem zostawiania klienta z problemem...
a może najprostsza przyczyna - wilgotny papier i brak odpowiedniego docisku? trzymaj papier w cieple albo w worku foliowym i zobacz czy nie ma poprawy. Miałem to samo w Xeroxie 3030, taki sam system utrwalania jak w 8825/8830. Bardzo możliwe, że siada Ci wałek grzejny albo masz wytarty fartuch pod wałkiem lub wybitą gąbkę pod fartuchem. Najpierw jednak...
Witam. Jeśli wymieniłeś całą elektrodę dolną i nadal to samo to pozostaje blok HVPS. Sprawdź jeszcze na drugiej stronie tej samej kartki, jak będzie różnica to wina wilgotnego papieru ( sorry że o takich pierdołach piszę ale nie wiem na jakim jesteś poziomie technicznym :))
W drucie robią się wżery i to podstawa do wymiany o brudzie osadzającym się nie wspomnę. jak nie masz ładowania to masz problem z obrazem na bębnie jak problem z transferem obraz nie zostanie w całości przeniesiony na papier. A wilgotny papier przy wysokich napięciach to przebicia i brak transferu. To tak najprościej. Dlaczego wymiana druta w elektrodzie...
Witam, jeżeli developer jest nowy, wymienione elektrody to ja zrobiłbym tak. Pokręciłbym wywoływaczką (wyjętą) i zobaczył jak rozkłada się nośnik. Może podczas obrotów nie ma go na wałku magnetycznym. Zatrzymałbym kopię (kartkę) pod bębnem i zobaczył co jest na bębnie. Jeżeli obraz na bebnie jest ok to czepiać się transferu (zwarcie, regulacja blachy...
Sprawdź rolkę wyjściową i jej napęd. Oczywiście papier nie jest wilgotny.
Napisz, czy to się dzieje na wydrukach jednostronnych, czy przy drukowaniu drugiej strony i czy z podajnika ręczego też to występuje. Wygląda na to, że kartka np. zahacza się gdzieś przed piecem i piec nierówno ją wciąga. Powodem może być: wilgotny papier i drukowanie drugiej strony z szuflady zamiast z podajnika ręcznego, nierówne podawanie papieru...
A nie zainstalowałeś przypadkiem "tańszego" wałka teflonowego z Arbiko (nie KATUN-a) ? Miałem już z tymi wałkami przejścia , a wszelkiej maści harmonijki i powtarzanie obrazu to objaw na porządku dziennym. Rozumiem że palce odrywające i wałek czyszczący nowe? Inna mozliwość to zbyt duża ilość tonera nakładana na kartkę co powoduje że kartki lubią się...
Jak dla mnie papier wilgotny ... Zabierz swoją ryzę A3 , suchą i potestuj maszynę. Inaczej nie dojdziesz co i jak . C.
wyświetlacz wilgotny wilgotny pogoda powiatr wilgotny
wspomaga pompa skoda pilot zmiennym kodem zrobić antenę pokojową
polerka samochodowa kosiarka elektryczna wybór
Jak usunąć rysy z plastiku domowym sposobem? Jak usunąć stary silikon domowym sposobem?