Iskrownik to nie zabawka a doskonałe narzędzie pomiarowe. Nie piszesz pracy doktorskiej więc dokładna wartość napięcia nie jest ci potrzebna, interesuje cię czy iskra jest dobra czy słaba i ew. orientacyjna wartość napięcia iskry. Do takich pomiarów właśnie służy iskrownik. Krótki opis budowy i zasady działania znajdziesz tutaj: http://www.jomax.pl/narzedzia-diagnostyc...
Na początku sprawdź jakimi przewodami jest podłączony inwerter do akumulatora , mają być grube, najkrótsze i solidnie zamocowane przy akumulatorze i inwerterze . Na tych przewodach płynie wysoki prąd w chwili startu agregatu lodówki co powoduje pewnie spory spadek napięci na tych przewodach . Ma też znaczenie stan akumulatora. Jak masz czym możesz zmierzyć...
No to masz prawdopodobnie małą wydajność transformatora + spadek napięcia na przewodach. Osobiście wymieniłbym transformator na większej mocy i wyższym napięciu. Tak jak napisał kolega kris8888 zmierz napięcie na elektrozaczepie. Jak będzie poniżej 12V to nawet nie ma się co zastanawiać. Szkoda czasu. Albo wymiana elektrozaczepu.
Czyli problem leży gdzie indziej. Może regulator napięcia? 14,6V to trochę wysokie napięcie. Zmierz miernikiem czy Ci się zmienia w zależności od obrotów i obciążenia (włączenie nawiewów, świateł właśnie itp.) Ja bym chyba odstawił auto do elektryka w takim przypadku.
Czyli tak jak myślałem, zasilanie CDI na dodatkowym przewodzie z regulatora. Sprawdź jakie jest napięcie na nim, przemienne czy wyprostowane, regulowane 12V czy nieregulowane albo wysokie napięcie. Zmierz także pobór prądu przez moduł na tym przewodzie, wpinając się szeregowo amperomierzem. Sprawdzimy w ten sposób czy moduł nie pobiera przypadkiem całej...
Podłącz kondensator szeregowo z żarówką 15w i zasil 230V powinna świecić słabiej, tak samo sprawdź diodę wysokiego napięcia. Zmierz czy trafo po stronie 230V dostaje zasilanie. Zmierz omomierzem przejście uzwojeń wtórnych. Magnetron ma przejście miedzy pinami.
Zbyt wysokie napięcie? Zmierz je.
A R502/503 sprawdzałeś? A jak to wysiadło? Spokojnie czy z hukiem? Bo jeżeli spokojnie to zwykle to przerwa jakiegoś rezystorka. Najczęściej wysokorezystancyjnego podłączonego do wyższego napiecia. Zmierz napięcie wzgledem masy gorącej za R503.
Przy lampach z utracona częściowo już emisją efekt jest odwrotny. Małe prądy więc wyższe napięcia. Zmierz napięcie na mostku Graetz'a. To selen i pewnie już z nim kiepsko. Dodano po 53 Ma być ok. 290V. Dodano po 5 Żarzenie 6 do 6,1V, napięcie anodowe 150-160V Przeoczyłem to. Odłącz mostek Graetz'a od transformatora i zmierz napięcie żarzenia.
Przy niezmienianej rezystancji obciążenia moc zależy od napięcia zasilającego. Dla eltrona 30 napięcie wynosi 2 x 34V. Jeżeli w Twoim transformatorze napięcie wynosi 2 x 31,5V czyli po wyprostowaniu i filtracji ok. 2 x 40V to na pewno moc jest wyższa. Najlepiej zmierzyć napięcie przy pełnym wysterowaniu i wszystko jasne.
W nocy możliwe, że napięcie wzrasta dość mocno (topologia sieci) co powoduje jakieś przebicia jak pisałem. Być może też jakieś urządzenia tak reagują na zbyt wysokie napięcie. Zmierz napięcie w nocy, może to to.
mierzone bez Aku Oto może być odpowiedź, podłącz akku albo żarówkę 50W i dopiero zmierz.
Układ chciałbym zasilać starą ładowarką do telefonu, która daje 5V 1A, W rzeczywistości ładowarka może dawać wyższe napięcie - zmierz.
Z tego co widać pęknięcie nie świadczy dobrze o stanie urządzenia(wilgoć i możliwość porażenia wysokim napięciem). Do zmierzenia wysokiego napięcia są sondy wysokonapięciowe ale trochę kosztują. Najlepszym sposobem to zbudowanie dzielnika napięcia z rezystorów.
Czy pojawia sie wysokie napięcie? Zmierz napięcia na płytce kineskopu.
Tam napięcia nie mierzysz jest tam zbyt wysokie napięcie żeby je multimetrem zmierzyc. Na logikę powinno wychodzić 5V na zasilanie inwertra 16V. Otwórz tego pdf na stronie 27 (Power Board)
Nie nie, pozostańmy przy poligonach po prostu ;) w Eagle'u to jest tak nazwane, że poligony się przelicza przy każdym poleceniu ratsnest. Dlatego prosiłem o obraz na którym te poligony zostały "przeliczone" w przeciwieństwie do użycia na nich "rip up". Masa nie stanowi raczej problemu, dużo przelotek, duże wylewki. Stawiałbym na duże tętnienia na wyjściu...
Tak, może jak np. na linii +12V daje za wysokie napięcia. Zmierz napięcia jak prosi K!ller .
Kolega musi potraktować baterię słoneczną jak baterię ogniw o dość dużym oporze wewnętrznym. Bez obciążenia napięcie będzie dużo wyższe niż pod obciążeniem. Rzecz w tym, żeby zmierzyć te napięcia i odpowiednio dostosować układ, żeby nie dopuścić napięcia wyższego niż 8V do wejścia układu TP4056.
odepnij tranzystor na wysokim i podłącz żarówkę 60W,i wtedy zmierz
A może to kable wysokiego napięcia . Zmierz omomierzem - powinno być ok. 2-8 KOM. I jeszcze sprawdź palec rozdzielacza- nie powinno być więcej jak 100 KOM.
to jest zasilacz niestabilizowany - bez obciążenia daje sporo wyższe napięcie. Zmierz je przy podłączonym routerze. Zwykle faktycznie jest za wysokie i słychać dziwne dźwięki. Możesz zastosować stabilizator w zasilaczu lub inny zasilacz o lepszych parametrach.
Witam. Czy startuje wysokie napięcie? Zmierz napięcie systemowe (135V) z przetwornicy. Obejrzyj płytę pod kątem zimnych lutów. Usuń zwarcie rezystora na PK (wcześniejsze pojawienie się obrazu spróbuj uzyskać zwiększając napięcie siatki 2.
To cewka rozmagnesowująca podłączona przez termistor do napięcia sieciowego. Podłączona dokładnie przez szczególny termistor a właściwie określając dokładnie przez pozystor który na zimno ma niską rezystancję a gorący bardzo wysoką.
Możesz wziąć zwykły analogowy i go wyizolować pleksą. Tam między końcówkami nie będzie wysokiego napięcia, bo to amperomierz. Problem jest z przebiciami do otoczenia. No i jak go upalisz za dużym prądem, to pewnie zaciągnie łuk i się zjara, ale tak to bywa przy wysokim napięciu.
Dotknij śrubokrętem siatki sterującej lampy EL84, powinny być słyszalne trzaski i buczenie. Zmierz też napięcie na jej katodzie i siatce ekranującej (uwaga na wysokie napięcia), zmierz też oporność rezystora katodowego (nie trzeba go wylutowywać). Jeżeli "test śrubokręta" zaliczy EL84, to przetestuj to na ECC83. Czy wejście gramofonowe również jest...
hmm......ej a czy to możliwe ze to przewody wysokiego napięcia?? - zmierzyłem miernikiem jeden przewód nic nie wykazał wiec odłączyłem go od kupułki, a tu niespodzianka - zadnej zmiany chodzi tak samo (bez 1 przewodu) silnik chodzi bardzo nie równo...
Wydaje mi się że jest to równoległy warystor zabezpieczający układ przed zwbyt wysokim napięciem na zasilaniu. http://en.tdk.eu/inf/75/db/CTVS_09/Stand... może on się uszkodzić w przypadku "przeładowania" akumulatora podczas jego ładowania w motocyklu, bez odłączania aku od instalacji. Warystor ten należałoby wymienić. Możliwe, że nie tylko...
jednak problem pomiaru i rejestracji przebiegu wysokiego napięcia nadal pozostaje aktualny....
A co tu rozwijać... Kolega Autor nie wie o tym, że po wyprostowaniu i odfiltrowaniu napięcie będzie 1.41 raza wyższe niż napięcie zmierzone miernikiem na zaciskach transformatora.
Witam. Jeżeli moduły RGB mają 0,72W to sumarycznie jest około 2.2W. Proponowałbym użycie tego zasilacza regulowanego (moc około 4.5W) i zacząć od ustawienia 9V. Ponieważ nie jest to zasilacz stabilizowany więc przy mniejszym obciążeniu zapewne napięcie będzie nieco wyższe od opisanego przy przełączniku. Radzę zmierzyć napięcie pod obciążeniem tymi ledami...
Nic nie jest nie tak. Wszystko jest w porządku. Napięcie podawane jest dla NOMINALNEGO obciążenia, więc nic dziwnego, że na jałowo (bez obciążenia) jest wyższe.
Albo warystor padł sam z siebie (mało możliwe po takim opaleniu) albo ktoś podłączył dużo wyższe napięcie. Mostek zmierz, sprawdza jaki to prąd pobiera. Napięcie jest prawidłowe, sprawdź czy nie zmniejsza się pod obciążeniem
Biorąc pod uwagę sposób w jaki jest włączona oraz fakt, że lampki łączone są szeregowo i dioda zapewnia pracę pozostałych przy uszkodzeniu jednej to będzie dioda Zenera na napięcie rzędu 3,6-3,9V (a może nawet 4,2V). Moc tej diody winna wynikać z maksymalnej mocy pojedynczego LED-a i tak dla LED-ów o mocy 1W dioda Zenera będzie musiała mieć przynajmniej...
Świetlówka jedna czy więcej? Napięcie na wyjściu inwertera zmierzone(jest tam wysokie napięcie AC!). Poza tym https://www.elvikom.pl/inwerter-podstawy...
No bo to są gołe diody LED, bez żadnego ograniczenia prądu. Trzeba ograniczyć prąd do wartości 900mA, zwłaszcza gdy pracuje silnik a napięcie jest wyższe. Zmierz napięcie w instalacji przy pracującym silniku O chłodzeni napisano.
Dla multimetru nibezpieczne między stykami może być kilkaset V somoindukcja!Nawiń pare zwojów przewodu na przewód wysokiego napięci podaj ten sygnał na jakiegos CMOSa np.4093 dzielnik na wejściu i masz gotowy 12Voltowy przebieg.
STK4182 ma maksymalne napięcie zasilania +-50V, wystarczy zmierzyć napięcie transformatora, czy nie jest zbyt wysokie, ale nie sądze, bo w Pionnerze też siedzą hybrydy STK. Jeśli chodzi o moc to na pewno mu wystarczy.
...Dodatkowo, układ wejściowy może nie akceptować wysokiego napięcia, więc próba zmierzenia częstotliwości napięcia w gniazdku skończyłaby się uszkodzeniem przyrządu.... To ma być rzetelny poradnik? Wysokie napięcie w gniazdku? Definicja wysokiego napięcia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wysokie_na... Po poradniku, oczekiwałbym czegoś bardziej...
Jak rozumiem chcesz mierzyć napięcie na każdym z ogniw w pakiecie. Na pewno musisz miec przetwornik ADC z wejściem różnicowym. Jeżeli pakiet ogniw ma napięcie maksymalne mniejsze niż maksymalne napięcie wejściowe ADC, to podłączasz wprost (ogniwo 1 - wejscie 1 ADC, ogniwo 2 - wejście 2 ADC, itd.). Prawdopodobnie jednak napięcie maksymalne pakietu ogniw...
Saba T6348 chassis ICC8. Problem z wysokim napięciem trafopowielacza. Zmierzyłem pod fajką jest 35 kV. Nie mam schematu, z przetwornicy wychodzi 154 V, jeżeli w dobrym punkcie mierzę.
Daj spokój z tym badziewioCodegenami. One są takie same jak ten co masz w tej chwili. Kup jakiegoś firmowego ModeComa, albo innego w granicach 100PLN. Pozatym masz słaba baterie w mierniku, miernik słabej jakości, może pokzaywac cuda. Pożycz lepszy od kogoś i dopiero zmierz.
To napięcie na wyjściu wydaje się trochę za wysokie. Zmierz napięcia na wszystkich wyprowadzeniach tranzystorów na lewo od Q617
??????? Sorry, ale w takie wyjaśnienie objawów raczej nie wierzę. Prędzej jakieś zimne luty słabo łapiące kontakt. Albo inna przyczyna z tej parafii - coś się smaży i pewnie w ciągu kilku godzin ostatecznie wybuchnie. !!! Rozwiązanie wymaga dużej dokładności wykonania i bezpiecznego montażu ze względu na wysokie napięcie !!!. Zmierz (ostrożnie) prądy...
Proszę bardzo . Nie jest to mój "patent" . Znalazłem to kiedyś w sieci szukając informacji o cewkach Tesli . Układ zmontowałem i sprawdziłem w praktyce .
Transformator to akurat łatwo sprawdzić. Po pierwsze sprawdź omomierzem czy uzwojenia nie mają przerwy. Po drugie możesz podłączyć stronę wysokiego napięcia do napięcia sieciowego i zmierzyć napięcie na wyjściu. Jeśli na wyjściu nic nie ma to jest uszkodzone. Daj jakiś bezpiecznik na wszelki wypadek.
Jeśli po wymianie uszkodzonych elementów ponownie uszkadza diodę Zenera D368 oraz elektrolit C305, należy podejrzewać, że napięcie zasilające pin 3 TDA8358J jest za wysokie. Należy zatem sprawdzić wartość napięcia systemowego zasilającego stopień końcowy odchylania poziomego (130 V na katodzie D820). Jeśli to jest prawidłowe należy podejrzewać, że uszkodzony...
Jakie ma napięcia to widać na załączonym wyżej schemacie. Oczywiście są to napięcia nieco wyższe, bo już zmierzone w układzie z kondensatorami. Najlepiej jednak byłoby je po prostu zmierzyć podłączając je do prądu. Mam nadzieję, że wyjmując je zwróciłeś uwagę gdzie należy przyłączyć zasilanie sieciowe.
Proszę napięcia zmierzyć MIERNIKIEM.
Napięcia na kolektorach T101 i T102 za wysokie. Zmierz napięcie na R101 i napięcie zasilania głowicy FM pin 5 =K19.
No to trochę dużo. Napięcia zasilające za przetwornicą równe są? W każdym razie w 4 końcówce jest wyraźnie wyższe napięcie, wylutuj jeden tranzystor sterujący z tej końcówki i zmierz pobór prądu przez wzmacniacz.
czy lepiej szukać np 40V? Lepiej mieć jakiś zapas. Może być też taka sytuacja, że nominalne napięcie baterii to 36V a w czasie ładowania występuje tam wyższe napięcie - może warto zmierzyć, albo sprawdzić w dokumentacji. Przyjrzyj się ładowarce do roweru - jakie ona daje napięcie.
Mam problem z instalacją fotowoltaiczną. Problem objawia się w miesiącach kwiecień-sierpień kiedy słońce najmocniej świeci. Bardzo często w tych dniach na kilka h wyłącza się falownik nie produkując prądu. Tymczasowo rozwiązałem problem włączając w falowniku opcję kompensacji mocy czyli im wyższe napięcie tym bardziej obniża produkcję. Jednak mimo wszystko...
Tak. Powinien. Choć to dziwne, że nie działają nawet na wyższym. Najlepiej zmierz napięcie na wentylatorze gdy jest podłączony.
Fiu fiu, tanio nie będzie. Zastanawiam się, czy nie odpuścić. Nawet jak nic nie wybuchnie przy testach, to tak jak ktoś wyżej napisał, niewiadomo, jak się zachowa oprogramowanie w procku, gdy zmierzy wyższe napięcie i jakiegoś zabezpieczenia nie nałoży.
Zapewne nowy zasilacz jest konstrukcją bez sprzężenia zwrotnego i bez obciążenia ma wyższe napięcie niż deklarowane (warto zmierzyć multimetrem). Być może wrzucenie jakiegoś niewielkiego obciążenia/rezystora równolegle do biegunów zasilacza zniweluje komunikat o błędzie?
Dochodzi bilansowanie Bilansowanie godzinowe to operacja wykonywana na liczniku a nie na falowniku, więc wtedy to falownik powinien widzieć wyższe wartości poboru z sieci. Powodem może być też różnica napięć między falownikiem a licznikiem Tauronu. Licznik może mieć wyższe zmierzone napięcie, a jako że wzór na moc czynną zawiera to napięcie to mogłoby...
Problemem może byc za wysokie napięcie ładowania. Zmierz to miernikiem, sprawdź też poziom elektrolitu w akumulatorze. Jeżeli tak jest to alternator wymaga regeneracji, bo sama wymiana regulatora napięcia to może byc mało.
Rozumiem że to napięcia zmierzone miernikiem ? Jakie jest ustawione napięcie Vcore w Biosie ? Wymieniłeś zasilacz na inny ?
Do tego typu pomiarów tylko i wyłącznie kamera termowizyjna. Pirometrem nic kolega nie zmierzy.
To jak jeszcze nie spłonął Ci ten element żywym płomieniem, możesz go podłączyć przez 1-10M Omów do wyższego napięcia i zmierzyć spadek. (Poza układem.) Zacznij od jakiegoś 24V a jak nadal nic nie pokaże (innego napięcia niż zasilające) to możesz wziąć odprostowane 310V z sieci. Może to jakiś warystor i wtedy na niskim napięciu będzie przerwa. Możesz...
Ten z dwoma to elektrozawór do turbiny, Cię nie obchodzi. Gdzie jest? A no szukaj, czujnik ciśnienia jak sam widzisz, musi być tam gdzie jest ciśnienie w układzie dolotowym. Za wysokie napięcie, to zmierz w wtyczce jakie ono jest, i szukaj jednak w instalacji. Przy okazji: Proszę natychmiast poprawić pisownię, użyj przycisku "pisownia", pamiętaj o wielkich...
Osobiście podłączyłbym tę przetwornicę po prostu do zasilacza, który kolega posiada. Problem polega na tym, że rzeczywiste napięcia na transformatorze od prostownika będą dużo wyższe, a ewentualnie można wykorzystać jedynie uzwojenie 12V. Kolega musi zmierzyć, jakie są faktyczne napięcia transformatora.
Zmierz napięcie ładowania, czy nie za wysokie Zmierz czy ci nie znika zasilanie czujnika
Wyższe napięcie to efekt podłączenia akumulatora. Zmierzone miernikiem 12,7 było napięcie tętniące, po podłączeniu akumulatora który w tym momencie zachował się jak kondensator spowodowało filtrację napięcia czyli jego wzrost o √2. Przy czym nie osiągnęło ono wartości równo 12,7V * 1,41 = 17,9V gdyż obciążenie akumulatorem i pobór prądu spowodował,...
Zaraz, jakim cudem ustawiłeś, żeby przy wykryciu przeszkody dawał stan niski? ze schematu wynika, że albo układ podaje napięcie zasilania na piezo, albo go nie podaje. Spróbuj zrobić tak, żeby ustawić na piszczenie przy przerwaniu wiązki, potem pull-down do masy (1k), rezystor podciągający w uP wyłączony i wykrywasz stan wysoki. zmierz także napięcia...
Tak z ciekawości - co to jest miedzy miernikiem a przełącznikiem na pierwszej fotce? Co do regulatora prądu i napięcia, to regulacja prądu ładowania realizowana jest przez regulację napięcia. Można coś takiego dołożyć, ale to nie załatwi bezpiecznego ładowania. Podane napięcie 15.5V jest za wysokie, podłącz na wyjście prostownika jako obciążenie jakiś...
Niestety często właśnie tak jest, że pada bez przyczyny. Inna opcja to uszkodzenie przez któryś z interfejsów np. USB, jakieś GPIO CPU, zazwyczaj przez przepięcie/podanie wyższego napięcia. Wtedy na takiej linii można zmierzyć odbiegającą od normy rezystancję. Ogólnie zwarcia w półprzewodnikach mogą nastąpić albo w procesie starzenia się (tu się przyczynia...
Cześć. A może zmniejszyło się wysokie napięcie - pasowało by zmierzyć. Pozdrawiam.
Cześć. Piszesz, że trafo O'K - a masz wysokie? Napięcia na RGB mogą być 60V. Bo dlaczego nie ma obrazu? - przyczyn może być wiele - trzeba sprawdzić napięcie G, dobrze by było zmierzyć też wartość wysokiego. Pozdrawiam.
Jeśli nadal jeden kanał będzie grał bez niskich i wysokich tonów to zmierz napięcia na T104 i T103
Rezystory służą do zmniejszenia napięcia wejściowego, które jest na granicy napięcia maksymalnego(dla TA7815S jest 35V) i nie są przyczyną uszkodzenia. Ja bym te rezystory obecnie trochę zwiększył. Możesz zmierzyć napięcie na jednym z nich (dla 7815 i 7915) - można wyliczyć moc strat. Dodano po 17 Ta usterka (dotyczy tylko wej. gramofonowego) możne...
Napięcia "wychodzącego" z modułu nie da się zmierzyć!!! Można by tylko oscyloskopem z sondą wysokiego napięcia. Tam idą króciutkie impulsy ok 300V. Żaden zwykły miernik ich nie uchwyci. Podstaw jakąkolwiek sprawną cewkę na próbę. Sprawdź połączenia masy: cewki , modułu i samego silnika.
Nigdy nie naprawiałem sprzętu telewizyjnego, więc nie wiem dokładnie co do czego tam we środku jest. I nie bardzo wiem jak zmierzyć napięcie na przetwornicy... jeśli to przetwornica wysokiego napięcia to niby czym miałbym zmierzyć napięcie rzędu kV?
Ciągle czyli zaraz po uruchomieniu? Jesli tak, to albo padł, albo masz za wysokie napięcie na nim > zmierz
Połącz po prostu uzwojenia wtórne np. wg rys. 2 i zmierz, czy masz na wyjściach napięcie około 2× wyższe niż z jednego uzwojenie, czy może napięcie bliższe 0 V. To wszystko.
na pinie 12 tego PU9100 jest 5,98V nie wiem czy to prawidłowo Tak to jest prawidłowo (może ciut za wysoko). Zmierz napięcia na wszystkich pinach PU9100 (zdublowane możesz pominąć).
Ten objaw wskazuje, że akumulator samochodowy ma napięcie poniżej 12V. Ledy czerwone pracują przy najniższym napięciu, zielone wymagają nieco wyższego a niebieskie najwyższego napięcia. Zmierz napięcie w samochodzie i zasilaczu.
sygnał z akcelerometru ginie w jego własnym szumie Raczej w szumie zakłóceń od WN. Może inklinometr, albo żyroskop załatwiłby sprawę. Pozostaje jednak dalej kwestia zakłóceń od WN.
Ta kontrolka miga jak jest problem z akumulatorem lub ładowaniem możliwe że masz uszkodzony alternator i/lub akumulator co za tym idzie masz nieprawidłowe napięcie zasilania ( za niskie lub za wysokie ). Zmierz napięcie na akumulatorze na wyłączonym zapłonie i po kilku minutach pracy powinno pierwsze powinno być w zakresie ca 12,6-13,4 a podczas pracy...
22V gdzie zmierzyłeś? Na wyprowadzeniach uzwojenia wtórnego tego transformatorka (AC), czy za mostkiem/na kondensatorze filtrującym (DC)? Na tym transformatorku masz nadrukowane zasilanie 230V AC, wyjście 15V AC. 15V AC po wyprostowaniu i odfiltrowaniu kondensatorem da ~21V DC. Jeśli to było 22V DC to zasilanie płytki sterującej jest OK. Pisz precyzyjniej...
Witam. Podłącz opornik 1,5kΩ przez LED-a tak, aby świeciła i zmierz napięcie. Jeśli nadal za wysokie, to pozostaje ostry zadzior, brzeszczot itp. Tylko delikatnie, aby dało się skleić.
Przede wszystkim podłącz je do instalacji samochodowej. Napięcie w niej jest wyższe niż na akumulatorze Następnie sprawdź prąd jaki pobierają maty i zmierz to napięcie. Wylicz moc i sprawdź czy zgadza się z tą podaną przez sprzedawcę. Szczerze mówiąc to nie bardzo wierzę w te 70 st C przy mocy 36 W
Może podaj napięcia zmierzone na pinach 555?
1. Podaj model zasilacza 2. Temperatura CPU za wysoka - wymień pastę i odkurz radiator. 3. Nieprawidłowe napięcie 5V - zmierz miernikiem oraz: patrz pkt.1
Biorąc pod uwagę Twoją dotychczasową precyzję w przedstawianiu faktów zakładam że źle podpinasz diodę. Jaki rezystor masz w szeregu z diodą? W którą stronę dajesz katodę diody? Czy podłączałeś ją też bez rezystora? Weź ten kod powyżej, dodaj na końcu ustawienie stanu wysokiego i zmierz napięcie na pinie. Najlepiej zmierz zarówno niskie jak i wysokie...
W ekspresie TK76K573 pojawił się taki komunikat: " Nieodpowiednie napięcie za wysokie lub za niskie " Zmierzone w gniazdku napięcie, z którego zasilany jest ekspres wynosi: 229 V ~. Co może powodować takie zachowanie się tego ekspresu?
Problem z sondą λ O2 za katalizatorem. Błąd oporności podgrzewania lub instalacji elektrycznej. Za wysokie napięcie na sondzie. Sprawdzić instalację. Zmierzyć oporność grzałki sondy. Wymienić sondę na sprawną .
Cześć. Jak Masz czym to zmierz wysokie napięcie - bo pewnie wzrosło. Pozdrawiam.
Czy mierzysz to napięcie przy wsadzonych wszystkich lampach? Jeśli tak, to jest ono naprawdę za wysokie. Zmierz profilaktycznie napięcie w Twojej sieci i podaj wynik.
Połączyłem żarówkę w obwód wysokiego ,zmierzyłem napięcia zasilacza, jest około 16V ,inne napięcia wyjściowe zasilacza też są mocno zaniżone .Wymieniłem kondesatory elektrolityczne zasilacza .
Cytuję: "obraz w panasoniku po włączeniu był bardzo niewyraźny wogóle nieczytelny". To znaczy jaki? Nieostry, czy też bardzo ciemny? Jakie są wartości napięć na wyprowadzeniach kineskopu? Jeśli nieostry, to może uszkodzona (przebita) jest podstawka kineskopu? Wtedy należy ją otworzyć i sprawdzić, albo od razu wymienić. Ma Kolega miernik z sondą wysokiego...
Moim zdaniem sam fakt jej uszkodzenia jest mocno podejrzany. Zauważ, że diody nie mają od lewej strony (na schemacie) kontaktu z żadnym obwodem, w którym jest w stanie popłynąć duży prąd. Obwód taki może się pojawić przy przebiciu w jednym z mosfetów. Jeśli druga dioda jest sprawna, żaden problem zmierzyć jej napięcie przebicia. Podłącz ją źródła dość...
Trochę dziwne jest to, że cb 4W w momencie nadawania jakby bardziej obciąża ten zasilacz? Czy to radio jest na pewno sprawne, bo może w nim tkwi usterka? Dodano Oczywiście zmierz pobór prądu przez samo radio.
Zasilacz jest na przetwornicy. Ten co padł przerobiłem na zewnętrzne zasilanie 12V DC i jest OK. Ale chcę się zabezpieczyć przed awarią drugiego. Problem jest z zakupem kondensatora 4.7uF na wyższe niż 400V napięcie. Zmierzone napięcie na kondensatorze wynosi ok. 320V.
pękła mi w połowie noga emitera Nie wiem jak to dokładnie wygląda ale jeśli tego emitera trochę zostało to dolutuj do niego kawałek przewodu. Zdążyłam zrobić tylko pomiar napięcia na odlutowanym emiterze i były dobre... Dobre tzn. jakie? tu nie może być wątpliwości dlatego pomiary podaj dokładnie takie jakie zmierzyłeś.
Po pierwsze, to miałeś mierzyć na złączu, gdzie jest podłączona płyta main, a nie na złączu od karty, ale ok, zapewne to jest to samo napięcie. Po drugie, w temacie napisz poprawny model TV. Zapewne jest tak, że zasilacz podaje +5 V na płytę main i po wysterowaniu sygnałem power on z klawiatury lub pilota wtedy pojawiają się inne napięcia potrzebne...
Kolego, ustaw pr.nr.2 na najniższą częstotliwość a pr.nr.3 na najwyższą, zmierz napięcie na emiterze T304 dla pr.nr.2 i pr.nr.3.
Problem z sondą O2 za katalizatorem. Bład oporności podgrzewania . Za wysokie napięcie na sondzie. Sprawdzić instalację . Zmierzyc oporność grzałki sondy . Wymienić sondę na sprawną .
Wiem, że zmierzyłem natężene, ale zmierzyłem też napięcie. Moc pozorna dla wyłączonego komputera wychodzi bardzo wysoka.
zmierzyć wysoki napiąć zmierzyć napiąć ładować zmierzyć napiąć gniazdko
chrysler instrukcja obsługi wekta centrala drżeć silnik
odzysk srebra przedwzmacniacz mikrofon elektretowy
Dioda w pilocie świeci się cały czas - przyczyny i rozwiązania Czy diodę 1N4007 można zastąpić diodą BY228?