Wzór na spadek napięcia:
a: zawsze 1,4 niezależnie od mostka b: później c: kondensator zawsze podnosi napięci 1,4x odnosnie punktu b To ile nawiniesz zwoi zależy od wielkości transformatora i jes scisle okreslone wzorami. Spadek napięcia też jest uzależniony od tych obliczeń.
Nie wziąłem bo sugerowałem się tym opracowaniem. https://bip.malopolska.pl/e,pobierz,get.... Na podstawie powyższego linku i przy założeniach: cosφ=1, σCu=59,6 i s=2,5mm2 dU=2,695%. Coś źle podstawiasz do wzoru.
ie mogę zrozumieć, skąd wzięła się liczba 200 we wzorze na układ jednofazowy. Z tego względu, że obwód zamyka się w dwóch przewodach L i N. Dla układów 3F, szczególnie symetrycznych, "obwód zamyka się" da jednego przewodu L. Z tego względu, że nie potrzebuje N-a do pracy - więc nie będzie też spadku napięcia na takim odcinku.
Wzór na spadek napięcia w obwodach trójfazowych symetrycznych dotyczy układu z trzema przewodami czynnymi i uwzględnia brak przepływu prądu w przewodzie „zerowym”. Natomiast omawiany przypadek można rozpatrywać jedynie jako obwód jednofazowy (2 przewody czynne), pamiętając jednak o podstawieniu w mianowniku wartości napięcia międzyfazowego.
Ale spadek napięcia między którymi nóżkami i w jakim stanie? Jeśli między drenem a źródłem w stanie przewodzenia to jest prosty wzór. Uds=Id*Rds. Pozdrawiam :)
... Pytania: Jak zastosować dane do wzoru na spadek napięcia gdy mamy więcej niż jeden przewód na żyłę roboczą? ... Przy równoległej pracy n torów indukcyjność i rezystancja n przewodów każdej fazy linii n-torowej jest równa 1/n indukcyjności i 1/n rezystancji jednego przewodu. ... ... Jak zastosować dane do wzoru na impedancję pętli zwarcia gdy mamy...
Im większa pojemność tym mniejszy spadek napięcia pod obciążeniem i mniejsze tętnienia. Jako że spadek napięcia rośnie z trzecią potęgą liczby stopni, a tętnienia z drugą, poprawiane tych parametrów może wymagać bardzo dużych pojemności. Stąd wzięła się opinia że układ C-W nadaje się tylko do małych prądów obciążenia. Wzory opisujące spadek napięcia...
wyliczona wartość jest pomnożona przez 0,7. Niestety nie wiem czym jest ta wartość. Przypomina wartością współczynnik temperaturowy w momencie zwarcia, dla wyliczenia spadku może być to całościowy współczynnik temperatury otoczenia + "wahania napięć" ....Tylko w liczniku bardziej wygląda to na cos fi. Dodano po 34 tudzież współczynnik jednoczesności...
Mnie się wydaje, że zastosowany wzór na spadek napięcia dotyczy układu jednofazowego, w tójfazowym nie powinno się mnożyć długości kabla razy 2.
1) Dlaczego 2 mój rysunek jest nie prawidłowy ? Jest zasilanie , odbiornik i przewody łączące . W obwodzie powinien płynąć prąd. Przewody należy zastąpić rezystorami i o rezystancji takiej jak te przewody Spadek napięcia jest proporcjonalny do prądu odbiornika. Chodzi o spadek napięcia na źródle? I jak jest zależność ,wzór na taki spadek napięcia na...
Kolego z tym wykrzyknikiem to Ci się nie poprzestawiało coś w tej głowie? Ciężko wpisać w googla wzór na spadek napięcia?
Jak ma pracować na przedłużaczach to proponuje poszukać trójfazowego. Jacu, a co pomoże przedłużacz trójfazowy, jeśli myjka potrzebuje jednej fazy? Ważne jest, aby przekrój roboczej żyły był wystarczający. Istnieją proste wzory pozwalające obliczyć spadek napięcia w zależności od: mocy, odległości i przekroju przewodu, oraz metalu, z jakiego jest wykonany...
To jaki według kolegi powinien być wzór na spadek napięcia?
Miło że starasz się pomóc ale konkretów brak Konkretów brak bo leń jesteś. Chciałbyś mieć wszystko na tacy. W internecie masz wzory jak obliczyć spadek napięcia na przewodzie i wiedziałbyś szybko że przy Twoim przewodzie 0,5mm musisz mieć źródło zasilania 14V, aby na końcu przewodu uzyskać 12V.
Witam Mam taki problem. Potrzebny mi jest wzór na spadek napięcia w linii głośnikowej systemu rozgłaszania dźwiękowego. Mam takie dane: -przewód: linka HLGs 2x2,5 mm2 o rezystancji par rzył Rp=35Ohm/km długość linii 700 m napięcie przesyłu dźwięku 100V Obliczono że spadek napięcia wynosi 4,5% czyli -1,5dB, Skąd to się wzięło? Jaki wzór?
Liczy kolega spadek napięcia na kondensatorze, tyle, że spadek napięcia na kondensatorze nie jest opóźniony w fazie względem spadku napięcia na oporniku. Stąd wynika, że lepszym wzorem będzie I*Zc, gdzie Zc to impedancja kondensatora, niż odejmowanie spadku napięcia (w jednej i tej samej chwili czasowej) w tym obwodzie.
Jaki jest wzór na spadek napięcia na rezystorze? Chodzi mi o wzór za pomocą którego policzę np. wartość rezystora pozwalającego obniżyć napięcie zasilania wentylatora z 12V do ok 4-5V (ew. potencjometru) lub zasilania diody led z 12V.
Procentowo tylko podaję dla porównania, obliczenia są w woltach Tak I1 to prąd wyjściowy. Ja liczyłem tak n=5; 10e-3/30e3/10e-9*(2/3*n^3+1/2*n^2-n/6) Wynik 3166.7V W czasach przed-internetowych ten wzór na spadek napięcia, był w każdej publikacji o powielaczach, teraz trzeba się naszukać, może jedna strona na dziesięć go podaje.
Nie bez powodu przecież podali wzór na spadek napięcia, podstawiając te dane właśnie tak mi wyszło dla 209m 3%>0,89% więc nie wiem w sumie jak teraz.
Wzór ogólny skupia całe obciążenie na końcu kabla, więc przedstawia sytuację najbardziej niekorzystną. Jeśli część odbiorników umiejscowiona jest wcześniej to metoda momentów da dokładniejszy wynik (korzystniejszy - mniejszy spadek napięcia). W praktyce metodę momentów stosuje się gdy wyniki obliczeń met ogólną są niezadowalające (wtedy liczymy dokładniej,...
Bo do prawa Ohma należy podstawić nie tylko rezystancję przewodów ale też odbiornika. Natomiast jeśli chcesz brać pod uwagę tylko rezystancję przewodów to podstaw do wzoru spadek napięcia na przewodach a nie napięcie w instalacji. Wszak pan Ohm mówi wyraźnie że prąd płynący w przewodniku jest wprost proporcjonalny do napięcia przyłożonego do końców...
Kropków ni ma, schemat niepoprawny... Jak by Ty czytał Podstawy Elektrotechniki dla ZSZ, to by Ty wiedział, że R1 i R2 tworzą dzielnik napięcia. Żeby nie było różowo, dołożono diodę zasilaną z napięcia UR2 i opornik ograniczający prąd diody. Pewnie trzeba przyjąć typowy spadek napięcia na diodzie, prąd jest podany. 5 mA na 22 omach daje śmiesznie mały...
Ok a czy jest jakiś wzór żeby obliczyć spadek napięcia?
Zależy od tego czym będziesz zasilał, (napięcie, częstotliwość) i jaki prąd i napięcie wyjściowe chcesz uzyskać (poniżej w linku jest wzór jak spadek napięcia zależy od częstotliwości, pojemności, liczby stopni i prądu obciążenia, a także wzór na tętnienia) http://vlabs.iitkgp.ac.in/vhvlab/html/pa...
Rezystancja (katalogowo) to 19Ω/100m przewodu. Przy prądzie 200mA spadek napięcia na 100 m wyniesie 3,8V. Według jakiego wzoru wyliczyłeś spadek napięcia znając rezystancję (czy raczej rezystywność), Prawo Ohma ? Czy łącząc trzy żyły powinno się osiągnąć w rozpatrywanym przypadku 45m ?
wsumie obliczając ze wzoru to spadek napięcia na tym dystansie to 0.5 % Możesz podać ten wzór? Bo mi wychodzi zupełnie coś innego - z przecinkiem o dwa miejsca w prawo.
Nie jest to takie proste jak mogło by się wydawać. Oszacowanie czy w okolicy odbiorcy zmagają się z wysokimi napięciem w sieci nie jest proste gdyż zależy od wielu czynników jak - ilość instalacji fotowoltaicznych przyłączonych do sieci - przekrój użytych kabli do budowy sieci. - potencjalnych odbiorników energii elektrycznej przyłączonych do sieci...
Na rezystorze podłączonym szeregowo z odbiornikiem ( w tym przypadku dioda led) też będzie spadek napięcia. Przekształć wzór i wyjdzie U = R×I Napięcie jest wprost proporcjonalne do iloczynu oporu i natężenia przepływającego przez ten opór, czyli zwiększając rezystancję aby utrzymać natężenie na jednakowym poziomie musisz zwiększyć napięcie.
Wiem , że dla duodiody lapowej jest to Uwy=Uwe*√2 . A nie wiem jak jest dla diody półprzewdnikowej. Jest dokładnie tak samo. Jednak wzór, który podałeś tyczy napięcia wyjściowego nieobciążonego(!) zasilacza i bez uwzględnienia spadku napięcia na diodzie. Bez stabilizacji napięcie wyjściowe będzie zależało od prądu obciążenia.
zmienilem troche schemat. Zmontowalem i dziala poprawnie. tylko znowu te wzory ... :(
LDO? A co to takiego? Fakt zapomniałem o mostku, ale napięcie wyprostowane, z 6V zmiennego nie zamienia się na 6V*sqrt(2) ? Myślałem że ten wzór uwzględnia spadek napięcia na diodach.
Pokaszaniłeś ! prąd=0,29A Moc wydzielona = 0,84W Wzory są prawidłowe lub inaczej Znając prąd w obwodzie = 0,29A Wyliczyć spadek napięcia na rezystorze w/g wzoru : U=I x R 0,29x10 ohm=2,90V Obliczyć moc wydzieloną na rezystorze w/g wzoru: P=U do kwadratu /R 2,90*2,90/10 = 0,84W
Musisz tak dobrać przekrój przewodu aby spadek napięcia na rezystancji 1 przewodu nie był większy niż 5V (na 2 10V) czyli oporność R jednego przewodu nie może przekroczyć 0,25Ω. Resztę wylicz ze wzoru S=ρ*L/R.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu dwóch poniższych zadań: 1\ Podaj wzór na spadek napięcia wyjściowego o 3 dB (szukałem tego wzoru w Google, jednak go nie znalazłem) 2\ Podaj przyczynę zniekształcenia sygnału wyjściowego podczas przesterowania generatora. Czym objawia się to zniekształcenie? Dziękuję za szybką odpowiedź.
Kolego prawo Ohma się kłania i wzór na spadek napięcia w przewodzie. Czym i jak mierzysz pobór prądu. Zrób jak pisałem z prostownikiem. Przewód idzie prosto do rozrusznika?
Kolego rozrysuj sobie spadek napięcia na wektorach, może wtedy zrozumiesz ten wzór.
Hmm, zrobiłem pomiary, umieściłem je w ukł. współrzędnych w Excelu i otrzymałem ładną krzywą podobną do hiperboli. Wykres przedstawia napięcie zmienne na trafie w zależności od oporu. Trafo ma 36VA. Wykres w załączniku. Czyli koniec końcem nie ma jakiegoś uniwersalnego wzoru na spadek napięcia?
Czyli to potwierdza, że w spadku napięcia biorą udział dwie żyły a nie jedna. Mój schemat ideowy poprawny, rozumiem? Kolego, wzór na spadek napięcia masz tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Spadek_napi... Wyprowadź go sobie, wtedy najlepiej zapamiętasz, skąd się biorą poszczególne jego elementy
L=(Uin-Umin/Iin)/Rp Witam, i dziękuje za odpowiedź, szybkie pytanie, czy ten wzór uwzględnia również spadek napięcia?
Wsadź 5 szt diod prostowniczych np 1N4006 spadek napięcia na każdej rzędu 0,7 V co da w sumie 3,5V. Rezystor nie jest dobrym rozwiązaniem bo zgodnie ze wzorem na spadek napięcia U=I x R przy wartości I=0 spadek na rezystorze też będzie równy 0. Czyli go nie będzie. Na wejściu stabilizatora będziesz miał 37,5V a to chyba źle.
Rzuff możesz podać wzór jak obliczyć spadek napięcia?. Znalazłem kalkulatory obliczające ale nie wiem czy prąd znamionowy to prąd jednej fazy czy zsumowany z trzech faz.
Istnieje jakiś uproszczony wzór na obliczenie spadku napięcia w niesymetrycznym trójfazowym obwodzie ? Wszystkie odbiorniki są zasilane napięciem 230V, przynajmniej tak wynika ze schematu podanego przez kolegę. Do boksu dochodzi jedna z faz, N i PE. Przyjmując najgorszy możliwy scenariusz czyli 100% asymetrię (równe prądy w przewodzie fazowym i N)...
I bez powielacza się chyba nie obejdzie. Trochę mnie przeraża to 150 uF na wyjściu ale coś będę kombinował. Może na początek spróbuję z mniejszymi pojemnościami a jak będzie za mało to będę zwiększał. Czy mógłby mi ktoś podać wzór na spadek napięcia na kondensatorze w funkcji czasu przy podanym natężeniu ?
Witam Jako że w sprawach prądowych jestem laikiem, chciałem zapytać o wzór na spadek napięcia prądu stałego, po podłączeniu odbiornika. Chodzi mi np o taką sytuację-akumulator=12V, podpinam odbiornik np.100W i ile wtedy wyniesie napięcie na akumulatorze, czy spadnie i o ile?, czy da się to jakoś obliczyć? Z góry dziękuję-kazik.
Czy jeśli dobieram przewód do silnika to uwzględniam: spadek napięcia 3% od rozdzielnicy do silnika wytrzymałość mechaniczną ochronę przeciwporażeniową Prąd roboczy pobierany przez silnik. Natomiast jak się ma prąd rozruchowy? Jaki jest współczynnik x In? W literaturze podaję od 4-10 x In przy rozruchu silnika indukcyjnego. Jeśli obliczę ten prąd to...
I to w szeregu wpinasz? Dobry patent bo można by było przełączać pomiędzy napieciami. Dodano po 1 Jaki jest wzór na obliczenie spadku napięcia?
a możecie mi podać wzór na oblicznie spadku napięcia, bo nie pamiętam takich rzeczy, a stabilizator nadal dość mocno sie grzeje, czy dobierać empirycznie??
Nie, sense do zacisku akumulatora to tam masz "mierzyć" napięcie a nie w regulatorze! Nie dysponuje wzorami płytek ani spisem elementów Mostek taki aby był jak najniższy spadek napięcia i odpowiednią wytrzymałość prądową, poza tym napięcie, które może sięgać nawet 80 volt, cóż tu więcej pisać? A nie lepiej i szybciej taki regulator zakupić przy tym...
Najprostszym rozwiązaniem twojego problemu jest zastosowanie odpowiedniego rezystora, aby odbył się na nim spadek napięcia. Wylicza się to ze wzoru R=U(spadek napięcia na elemencie rezystancyjnym)/I(prąd pobierany) czyli w twoim przypadku R=4.8/1.05=~4.57Ohm (ponieważ akumulator po naładowaniu osiąga około 14.8V) Dostępne na rynku są rezystory 4.7Ohm...
Jeżeli przyjąć że natężenie prądu ma nie przekroczyć 1050mA to wypadało by obniżyć napięcie na drucie do około 3,8V (znów prawo oma i wzór z niego wynikający U=I*R ) - doliczając do tego spadek napięcia na tranzystorze wykonawczym wychodzi że optymalnym zasilaczem był by 5V 2A.
Witam! Czy korzystam z dobrego wzoru na obliczenie spadku napięcia: Zasilanie licznika w układzie trójfazowym, przewód zerowy wspolny deltaU%= (100*P*l)/ (s*gamma**Un2) P - moc w watach l- długość Un2 - napiecie przekladnika czyli 100V s- przekrój pozdrawiam
Tak jest. W tym przypadku ułożenia rezystorów jakie zamieściłeś, natężenie prądu na R1 będzie wynosiło 6A. Przepraszam tutaj ed-ka. Rzeczywiście miasz rację, ale ja inaczej widziałem ten schemat. Gdyby wystąpił tu węzeł przed R1 prąd na nim wynosiłby zupełnie inną wartość. PS. Spadek napięcia wyliczamy zgodnie ze wzorem Uspadkunapięcia=Irezystora ×...
Chyba chodzi o mylenie działania pola magnetycznego z działaniem prądu elektrycznego. I taki izolator magnetyczny miał by izolować pole magnetyczne tak jak izolator elektryczny izoluje prąd elektryczny. Ale to tak nie zadziała. Pole magnetyczne nie płynie tak jak prąd elektryczny. Są pewne podobieństwa. Jak przerwiemy prąd w jednym miejscu to automatycznie...
Trochę to nie tak :) Na pojedynczym ogniwie pomiaru dokonujemy przy użyciu rezystora. Dla pojedynczego akumulatorka 18650 rezystor winien mieć 7.5 Ω. Mierzymy napięcie na akumulatorku, po czym przykładamy na chwilę ów rezystor i ponownie mierzymy napięcie na akumulatorku. Spadek napięcia właśnie związany jest z rezystancją wewnętrzną a oto wzór:...
Witam. Mnie wystarczyły dwa wzory i uzyskalem 0,4325V. Pzdr.
No niby tak ,ale jak to się ma do wyników uzyskanych przy użyciu powszechnych wzorów na spadek napięcia? http://obrazki.elektroda.pl/8004341700_1... http://obrazki.elektroda.pl/6368844600_1...
Mam przewód dwu żyłowy miedziany 2x1,5mm^2 o długości 50m na jednym jego końcu podłączam źródło prądowe o napięciu 100V DC na drugim końcu obciążenie o mocy 1000W, teraz korzystając ze wzoru na spadek napięcia U_{\%} =\frac {2 \cdot In \cdot l}{\sigma \cdot Un \cdot s} \cdot 100 In - prąd znamionowy [A] l - długość przewodu [m] σ - konduktywność...
No ok, liczysz z wzoru przekrój ze względu na spadek napięcia ale jakie cos fi podstawić? 0? Wtedy wyjdzie 0 mm2 przekrój...
Witam. Jeżeli 35W to maksymalna moc na odcinku 20m to będzie płynął prąd ok. 3A. Przy zastosowaniu przewodu o przekroju żyły 1,5mm² będziesz miał ok 1,4V spadku napięcia (ze wzoru na spadek napięcia) przy powyższych założeniach. Jeżeli zastosujesz przewód o przekroju żyły 2,5mm² to będzie około 0,8V spadku napięcia. Obliczenia oczywiście dla...
Zależy pod który interfejs USB to podpinasz. USB 1.1, 2.0 - 5V, 500mA USB 3.0 - 5V, 900mA Rezystory dajesz do każdej diody. Do Twojego wykorzystania możesz pominąć rezystor R1 i R2 (rezystor zmienny). Dioda LED - 5V,20mA Rezystory powinny mieć wartość 100ohm. Wzór: (napięcie zasilania - spadek napięcie na diodzie)/prąd zasilający diodę (5 - 3)/0.02...
Dlaczego przy X sinus a przy R cosinus. To wychodzi z zależności trygonometrycznych? Czy wzorów ?
Podstaw do wzoru R=U/I wartości i się przekonasz.
Wynikiem obliczeń według wzoru powyżej jest procentowy spadek napięcia, a nie jego bezwzględna wartość. Wychodzi 12% czyli ok, 27,5V.
Czy znasz wzór na spadek napięcia? Ten najbardziej uproszczony? Dwa: chcesz mierzyć spadek napięcie na kablu, rezystorze, kondensatorze w danej chwili? Jest to pewnie możliwe, pytanie: po co? Załóżmy, że przykładasz do rezystora R=10 Ohm napięcie przemienne sinusoidalne o wartości chwilowej u(0)=0 V w t=0. Więc w tym wypadku prąd i(0)=0 A. Po 5ms masz...
Przecież to łatwo policzyć ze szkolnego wzoru na moc... Spadek napięcia na stabilizatorze to 4V (9 na wejściu i 5 na wyjściu), prąd jak mówisz 200mA = 0.2A, co daje moc P = U x I => 4 x 0.2 = 0.8W. Taka moc wydzieli się w stabilizatorze.
Myślałem, że już umiesz redukować oporniki: - R3 i R4 redukujesz do R34 (równolegle) - R34 i R2 redukujesz do R234 (równolegle) ty to potraktowałeś jako połączenie szeregowe - Zostają ci trzy oporniki R1, R234, R5 w układzie szeregowym Jak ci zostanie jeden opornik oblicz prąd z prawa ohma (dobrze dałeś wzór ale wynik Rz masz nieprawidłowy wskutek wcześniejszych...
Tu masz kalkulator https://www.rapidtables.com/calc/wire/vo... Dla 4mm² spadek napięcia wyniesie 1,37 V i 0,48 % Dla 6mm² 0,61 V i 0,21% A nie podstawiłeś przypadkiem do wzoru średnicy przewodu, zamiast przekroju? Dla DC przy przekroju 6mm² procentowy spadek napięcia wychodzi 0,97 % Dla AC przy 6mm² to 1,58...
Nie da się uzyskać bezpośrednio 10V Po podłączeniu mostka i kondensatora filtrującego ,wyprostowane napięcie spadnie o ok 1,5V (spadek na diodach) i wzrośnie po dołożeniu kondensatora filtrującego zgodnie ze wzorem (Uwe-1,5)*√2 Dołożysz regulator napięcia np LM317 i regulując wartością rezystora ustawisz na wymagane 10V
W razie czego oporniki można łączyć równolegle, wtedy wypadkowa przewodność jest sumą przewodności równolegle połączonych oporników. Przewodność jest odwrotnością oporu, więc działania będą na ułamkach 1/R12=1/R1+1/R2 czy wzór podstawowy S=S1+S2 gdzie S1=1/R1, S2=1/R2. Jak nie miałem oporników i nie chciało mi się jechać godzinę do sklepu, to łączyłem...
Tak w sumie to ten wykres pokazuje, ile mocy może rozproszyć tranzystor w zależności od przepływającego prądu i napięcia spadku dren-źródło. Żeby sprawdzić, czy możesz zastosować AO3400A w tej aplikacji, trzeba policzyć moc strat na tranzystorze. W przybliżeniu: Założenia: I = 1.65A Rds = 48mA (najgorszy przypadek z datasheet) Wzory: Vds = I * Rds ->...
Jeżeli zamieszczasz wzory to zamieść również układ z "zastrzałkowaniem" oczek i spadków napięcia na podstawie którego ułożyłeś powyższe wzory. Nie wiem czemu używasz akurat rzymskich cyfr zamiast arabskich.
A czy na comie, na tych pinach, jest na pewno 3 V? a czy każda dioda jest na pewno na 3V? Odpowiedź to: nie. trzeba tam dać jeszce rezystor w szereg, aby dioda poprawnie działał!! Nie jestem pewnien, ale chyba na comie, na pinie 3 jest 5V, ale mogę się mylić, wtedy trzeba dać w szereg R=(5-3)/0,02A<tyle pobiera dioda>=2/0,02=100Ohm!! No ale wg...
Wzory będą praktycznie takie same jak dla astabilnego: TH = C11•(R1 + R2)•ln(2) TL = C11•(R1 + R3)•ln(2) Pod warunkiem, że za bardzo nie obciążysz wyjścia i pominiemy spadek napięcie na diodach. Bo dokładne wzory musiały by uwzględniać, spadek napięcia na diodach plus napięcia nasycenia 555. TH = C11•(R1 + R2)•ln[((Uoh...
Witam! Należy jeszcze podać długości odcinków między lampami, aby policzyć spadek napięcia. Jeżeli będą dość długie, to przy dwóch rzędach (prąd w granicach 13 - 14 A na rząd) przy przyjętym przekroju może się okazać, że na ostatniej oprawie napięcie będzie wynosiło 0,0nic :D. Lampy końcowe będą świeciły znacznie słabiej (chyba, że taki efekt chce Kolega...
obciazenie bedzie stale, czyli zakladamy np: 100mA dla 400V DC. Czyli na jakie napiecie zmienne nawinac trafo aby po obciazeniu pradem roboczym napiecie ustabilizowalo sie w przedziale 390-410 V DC ? Nie wiem w jaki spsoob kompensowac te straty (jakiem wzorem)
Musisz rozumieć, po co jest ten opornik i na co wpływa. Dioda ma jakieś tam napięcie w kierunku przewodzenia. Zależy ono od wielu czynników, na które Ty nie masz wpływu. Jeśli podłączysz diodę do zasilacza o napięciu 3 V i prądzie wyjściowym większym niż 20 mA, to prąd diody będzie zależał od różnicy napięcia Uf i napięcia zasilacza i może przekroczyć...
Potrzeba poznać podstawy elektrotechniki. Opór przewodu ma być jak najmniejszy, żeby przy danym prądzie spadki napięcia były na tyle małe, żeby nie powodowały spadku jasności świecenia diod. Przyda się wzór R=U/I. Określa on jaki musi być opór żeby przy danym prądzie był dany spadek napięcia. Albo jaki jest opór przy danym prądzie i spadku napięcia.
Ponieważ woltomierz włączasz równolegle do odbiornika, na którym chcesz sprawdzić/zmierzyć spadek napięcia to rezystancja wewnętrzna zgodnie ze wzorem na rezystancję zastępczą w połączeniu równoległym ma wpływ na rezystancję wypadkową. Pisząc inaczej - podłączając woltomierz zmieniasz parametry pracy obwodu. Im rezystancja wewnętrzna woltomierza jest...
Polecam stronę: http://blazelabs.com/e-exp15.asp na której znajdziesz szczegółowe wzory określające spadek napięcia (Vdrop) na wyjściu powielacza w funkcji prądu, pojemności użytych kondensatorów i częstotliwości na wejściu. Jak się przekonasz te 100mA prądu powoduje spory spadek napięcia (Vdrop) nawet na wyjściu podwójnego powielacza zasilanego napięciem...
Kwestia "brumu" odłóżmy Drodzy Państwo na drugi plan, skupmy się na prawym kanale i około 215-220 mV napięcia stałego które nie pozwala mi podłączyć głośników. Opiszę co zrobiłem do tej pory, zgodnie z waszymi wskazówkami i sugestiami. a)na początku wymontowałem tranzystory mocy i wstawiłem nowe - WYNIK 215-220 mV stałego b) później wymieniłem T508...
Witam Możesz zbudować układ bez histerezy i sprawdzić jego działanie (nie będzie problemów) . A schemat ten zawiera "błąd" co przy podłączeniu potencjometru zaowocuje dziwnym działaniem. poprawnie powinien znajdować się rezystor między wejściem + a dzielnikiem o wartości np 10k a rezystor r4 powinien być bardzo duży ! więcej niż 1Mom dzielnik natomiast...
Wystarczy policzyć ze znanego wzoru: U kwadrat / R (obciążenia) - uwzględnić spadek napięcia na tranzystorach mocy
Zatem faktycznie chodzi o podawanie impulsów na grzałkę, a więc niemal dokładnie rezystancję. Ok, w takim razie możesz korzystać z wzoru, który podałem ale weź pod uwagę: 1) spadek napięcia na kluczu 2) spadek napięcia na rezystancji wewnętrznej źródła zasilania (spadek napięcia baterii pod obciążeniem) Tyle odnośnie prostego bilansu mocy. Pamiętaj...
Możesz odłączać głośnik w momencie wyłączenia zasilania wzmacniacza. Tak się robi w niektórych fabrycznych sprzętach a i schematów dla amatorów było sporo w Radioelektroniku czy Praktycznym Elektroniku, a podejrzewam, że i Elektronika Praktyczna oraz Hobby Elektronik zawierały takie schematy. Można też dodatkowym przekaźnikiem dołączać opornik rozładowujący...
A możesz powiedzieć jak policzyć spadek, jest na to jakiś wzór ? Przerobić na wyższe napięcie lub zrobić diody led na 12 V
[url=http://fhpawlok.pl/index.php/poradn... też znalazłem podobny kalkulator. Czy ktoś mi powie według jakiego wzoru wyliczany jest na tych kalkulatorach spadek napięcia?
Górne diody są zbędne. Co ogranicza prąd w czasie ładowania? Przy napięciu 30 V, małym oporze wewnętrznym ładowanej baterii (poniżej 1 oma) wartość prądu będzie sięgała ponad 20 A. Bierzemy skuteczne napięcie 30 V, odejmujemy napięcie baterii - 10 V gdy mocno rozładowana i dla ułatwienia opór wewnętrzny 1 om. Wzór na prąd I = U / R. I = (30 V - 10 V)...
Znasz wzór: R=l/(γ*S) :?: Załóż, jaki może być maksymalny spadek napięcia na przewodzie i z jakiego materiału on ma być i już masz policzone. Drugi potrzebny wzór do szczęścia to U=R*I....
Ok wielkie dzięki plus poleciał. Na dniach napiszemy pismo reklamacyjne (jak znajdę jakiś wzór) i będę czekał na odpowiedz
Jeszcze lekko offtopowe pytanie: Mam zamiar podłączyć od domu do bramy 55 metrowy kabel (niby telefoniczny, ale do 100 volt) z napięciami 3.3v 5v i ewentualnie 12v, czy może mi ktoś obliczyć jaki będzie spadek napięcia, lub jak na podstawie omów obliczyć spadek? Spadek napięcia będzie zależał od prądu płynącego w przewodzie, zgodnie ze wzorem U=I*R....
Chcę do każdego stringu zastosować osobny regulator ładowania i podłączyć je pod jeden zestaw akumulatorów. Czy w ten sposób można to wszystko podłączyć ? Nie, gdyż akumulator może ładować się niewłaściwym prądem. Lepiej połącz stringi równolegle, przez diody prostownicze o odpowiednim prądzie. https://obrazki.elektroda.pl/3763637500_...
Nie wiem jeszcze czy podłączę jabela czy gainclona a napięcie wolę mieć trochę mniejsze bo ponoć przy maksymalnym w jabelu grzeją się za bardzo tranzystory mocy.Zresztą tak czy inaczej będę potrzebował 35V aby dać zasilanie na preampy ( tam chyba stabilizatory być muszą a podać można max 35V) , a jeśli wszystko będzie grało to napięcie na końcówkę mogę...
policz to raz jeszcze. Bzdura przy zasilaniu 3 fazowym kolejna bzdura Dla kabla Al 35 spadek napięcia wyniesie 2.5% Kolejna bzdura. policz to raz jeszcze. Rozumiem, że w poprzednich obliczeniach mogło dojść do nieporozumień i błędów, szczególnie przy ocenie sytuacji zasilania trójfazowego i wyborze przekroju kabla. Przepraszam za wszelkie zamieszanie...
Witam. Proszę o potwierdzenie. 3% oświetlenie. 5% reszta. Według PN-HD 60364-5-52:2011. Czy ta norma jest właściwa? Proszę o podanie maksymalnej długości przewodu w przypadku oświetlenia wykonywanego 3x1,5. Gniazd wykonywanych 3x2,5. Ewentualnie proszę o wzór. W kalkulatorach wychodzi mi różnie.
Licząc wg wzoru z neta to wychodzi 2 ? Wątpię, aby na tym rezystorze odkładało się całe napięcie (20V) - nie miałoby to sensu. Trzeba by ustalić, jaki spadek napięcia występuje na tym rezystorze i tę wartość podstawić do tego wzoru.
Poczytaj http://www.kronjaeger.com/hv/hv/src/mul/ wg wzoru tam zamieszczonego kaskada ma też spadek napięcia, spróbuj przeliczyć.
Witam! Napięcie 24V i 1200m przy prądzie 15A, jest to praktycznie nierealne. Dla przekróju 10mm2 to nawet gdy zrobisz zwarcie na końcu to nie popłynie prąd 15A tylko znacznie mniejszy. Podaję wzór na przekrój przewodu przy założonym procentowym spadku napięcia. Dla uproszczenia wzór uwzględnia tylko rezystancję przewodu. s=(200*I*l)/(%*56*U) s przekrój...
Jest taki uproszczony wzór. Dla obwodu 3-faz: s=PxL / ρxUxΔUxcosφ Dla obwodu 1-faz: s=3xPxL/ ρxUxΔUxcosφ s - przekrój przewodu [mm²] P - moc [W] L - długość przewodu [m] ρ - wspólczynnik przewodności dla miedzi = 57 U - napięcie [V] ΔU - dopuszczalny spadek napięcia [V]
Musisz sie jeszcze duzo nauczyc:D:D:D Spadek napiecia zrodla zalezy od wartosci pobieranego pradu i rezystancji wewnetrznej tego zrodla na ktorej wlasnie odklada sie to "zgubione napiecie". W zwiazku z tym napiecie pod obciazeniem: Uwy=E-U U=Jobc*Rwew W mysl wzoru im wiekszy prad i R wewnatrzna tym spadek U wiekszy.
wzór obliczenie spadek napiąć wzór spadek napięcia spadek napięcia wzór
zapieczony hamulec rezystor xsara monitor zmiana rozdzielczosci
mikrokomputer cobra1 yamaha wyłacza
Junkers bucha - co robić? Porady i rozwiązania Lokalizacja kwarantanny w HitmanPro