A jeszcze jedno pytanie, jeden akumulatorek można ładować prądem max 1,5 A W ładowarce mogę ustawić max 6 A. Jakie było pytanie ?.
Na płytce oprócz scalaka są jeszcze 2 tranzystory. Ten układ może mieć jakieś dodatkowe zabezpieczenia. Dasz radę odczytać nazwę scalaka? Jeżeli jest zalany jakimś lakierem to spirytus albo aceton pomoże. Jeżeli nie ma zabezpieczeń , to akumulator przed przeładowaniem możesz chronić stabilizatorem równoległym stosowanym w balanserach. Inna nazwa to...
jaki eeprom jest w baterii 66Whr do dell'a? interfejs w sbw jest ok ale nie zczytuje. czy ta bateryjka ma jakies zabezpieczenie? :)
Witam. Ad.1 Ładowanie. Najprostsze i najbardziej idiotobezpieczne zabezpieczenie przed błędnym podłączeniem ładowania akumulatora to poczciwy mostek Gretza zabudowany w każdym samochodziku na wejściu, wystarczy tylko dobrać go prądowo i po kłopocie, jakbyś tej ładowarki nie podłączył to będzie ładowała, spadek napięcia na mostku prawdopodobnie nie będzie...
Odłącz ogniwo od elektroniki. Może zabezpieczenie się zresetuje ?
Gotowy moduł z gniazdem we. USB, kontrolą ,wskaźnikami ładowania i naładowania i regulacją prądu znajdziesz za 5zł do kupienia :)
Baterie spasują jak najbardziej. Jeżeli nie mają być to "super-pro-drogie rzeczy" możesz zainwestować 10zł z dostawą na coś takiego jak moduł ładowarki li-ion 3,7 V. Mała niebieska płytka z gniazdem miniUSB.
Co to za akumulator i do czego służy ?
Lepsza schottkyego.
takie zabezpieczenie wystarczy żeby ładować 1/4 W/g. producenta ładowarki, powinno wystarczyć. Stosując mniejszy prąd ładowania, przedłuża się żywotność akumulatorów. Pozdrawiam.
Rezystor R8 odpowiada za opóźnienie. Im więcej omów, tym większe opóźnienie. I wlutuj z powrotem ten C7 47 uF, bo on musi być szybko ładowany.
Do paneli masz już sterownik więc podłączasz tak jak jest w opisie. Akumulatory zepnij razem + do + i -do- będziesz miał 200 Ah. Turbina powinna mieć podobny regulator i podpinasz ja tak samo. Oba regulatory mają zabezpieczenie przed przeładowaniem.
Można ładować z gniazda zapalniczki przy pracującym silniku. Prostownik niepotrzebny ale potrzebne jest zabezpieczenie przed nadmiernym prądem ładowania. Przy tym akumulatorze nie powinieneś przekraczać 2,7A. Kilkudziesięciosekundowy prąd 3,5 A też mu nie zaszkodzi. Najprostsze zabezpieczenie to odpowiednia rezystancja przewodów łączących wtyczkę gniazda...
Myślę że bez problemu Możesz podmienić zasilanie na li ion li pol. Przy takich napięciach potrzeba połączyć dwa ogniwa szeregowo i do tego podłączyć zabezpieczenie 2S. Ładowanie będzie proste ponieważ Posiadasz ładowarkę z balanserem. A jakie ogniwa stosować to Musisz sam pomyśleć, pomierzyć ile miejsca no i ile kasy. Żadnych bezpieczników nie potrzeba....
Witam. A próbowałeś pomierzyć napięcie na poszczególnych ogniwach ? Może któreś ogniwo jest uszkodzone i działa zabezpieczenie?
Piszesz że napięcie na akumulatorze wynosi 7.65V. Pewnie masz akumulator 6V. Ładujesz go na zakresach 12V. Prawdopodobnie działa zabezpieczenie przeciążeniowe w prostowniku i z tąd ten mały wskaz amperomierza. Jeżeli faktycznie masz akumulator 6V to napięcie zmierzone równe 7.65 oznacza że jest aku w pełni naładowany. A jeżeli masz aku 12V i napięcie...
(at)vorlog właściwie co ten układ ma na celu względem zwykłej diody? Bo ja w prostowniku widzę następujące potrzeby i 2 pierwsze to raczej nie to: - ograniczenie max prądu dla "pustego" akumulatora / ewentualnie regulację gałką żeby dało się mniejszy czy tam wolniej, zabezpieczenie przeciw zwarciowe - ograniczenie max. napięcia na koniec ładowania -...
takie coś można zrobić ale napięcie nie może przekraczać 5v inaczej nie będzie ładowała sie bateria (zabezpieczenie)
stawiam na zabezpieczenie termiczne szybkiego ładowania
Jeśli ogniwa ładowane są odpowiednio małym prądem to nie mogą się grzać więc takie zabezpieczenie jest zbędne. Wystarczy jak są ładowane prądem 1/10 znamionowej pojemności aku i pomiar napięcia na ogniwach. Po osiągnięciu napięcia 1,4V na ogniwo ładowarka powinna się wyłączyć.
Jest to tylko ładowarka, w zależnosci od producenta ładują od 4,18V do 4,25V. Z zabezpieczeniem rozładowania ogniwa https://telmal.com/pl/p/Ladowarka-LI-ION...
Sprawdź pierwsze napięcia jakie są na ogniwach, możliwe że licznik w balanserze ''to ta elektronika'' zablokował Ci ładowanie. W tedy wymiana tego elementu powinna załatwić sprawę, o ile same baterie są sprawne. Nie polecam ładowania tych ogniw ładowania jak zwykłych baterii. Zobacz na temat który promuje tam zastanawiałem się jak ładować ogniwa trochę...
Napięcie na baterii spadło do takiego poziomu, że wewnętrzne zabezpieczenie nie pozwoli rozpocząć ładowania. W przypadkach takiego składowania, baterię należy odłączyć. Najbezpieczniej dla niej jest przechowywać ją naładowaną w 50%.
DC-DC podwyższająca napięcie- STEP-UP 150W zabrakło jeszcze opisu CC CV - z drugim potencjometrem do regulowania max prądu wyjściowego. Napięcie ustaw na 22v a prąd na około 1A - więc to nie musi być 150W... a sporo mniej.Dobrze byłoby wstawi amperomierz lub moduł z trzecim potencjometrem - wskaźnik naładowania, ale na szybko nic nic znalazłem.
Ładować magazyn energii na bezwietrzne noce i dnie...
Jeśli to są AA lub AAA to nie mają żadnych wbudowanych kontrolerów. Trzeba tylko zwrócic uwagę czy to akumulatory litowe czy niklowe.
A jak przy włączeniu ladowarky do obciążenia zabezpieczyć ładowanie akumulatora ?
Wnętrze akumulatora gisam. Ktoś się zna na elektronice i może cokolwiek napisać? Jest tu zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem? Jest szansa na użycie ładowarki która ładuje pinami zasilającymi i ładuje szybciej niż kilka godzin? https://obrazki.elektroda.pl/7748954500_... https://obrazki.elektroda.pl/1349451600_...
Plusy są zabezpieczone w taki sposób, że są rozłączane w zależności od tego, którą ładowarką aktualnie ładuje. np. jeśli sieciową to przewód + w ładowarce mppt jest przerywany. Czyli jak mam pakiet lion zabezpieczony bms to wpinam mase bezposrednio pod złącze ładowanie. Czy masz na myśli jakieś inne zabezpieczenie?
Witam, mam jednorazówkę i chciałem zrobić do niej ładowanie. Bateria ma 500 mAh. Czy mógłbym zastosować moduł ładowania TP4056? I czy trzeba dawać jakiś opornik? I czy mogę podłączyć grzałkę też do TP4056 jako zabezpieczenie akumulatora?
Regulator ma w sobie zabezpieczenie przed nadmiernym prądem ,powinien się wyłączyć a nie spalić.
Dzięki wszystkim za pomoc. tak ładuję właśnie: 10A i chyba wtyczkę przerobię na zaciski i ładowarkę niemobilną taką ala ścienną, bo drugą wożę w aucie w razie w. I jest to całkowity elektryk z małym zasięgiem, którego będę ładować co drugi/trzeci dzień pod domem. Jakie powinno być zatem zabezpieczenie nadprądowe dla: 1. Ładowanie 16A 230V 1F? 2. Ładowanie...
Drobny ciulacz - a masz do niego zasilacz i działa ci na nim ładowanie? Nie mam do niego zasilacza. W końcu ruszyłem głową i od razu znalazłem rozwiązanie twojego problemu ,nie proste lecz banalne... Zajrzałem do środeczka i co ? Przy każdym minusie jest dodatkowa blaszka-jeśli wsadzimy tam baterie czy akumulatorki innych producentów ,to stykają się...
Jeśli są przewody - masa, 4,2 V, 8,4 V to jakieś zabezpieczenie jest. Nie wiadomo czy sprawne, ale jest. Możesz kupić i założyć swoje.
Ok, może to banalne, ale baterię przełożyłeś? Na indukcji się ładuje? Zabezpieczenie przy baterii sprawne?
Jeśli te dane są zgodne z prawdą to należałoby ładować akumulator około 10 godzin. Nie wiem czy to ma jakieś zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem więc trudno doradzić czy to rozładowywać. Akumulatora nie rozładowuj poniżej 3 V.
Nie bardzo rozumiem do czego ci ten balanser,chyba że robisz sobie ładowarkę z ta funkcją. Przecież docelowo chcesz użyć w pojeździe ten pakiet LiFePO4. A więc : pakiet + BMS sam lub z funkcja balansu + sterownik silnika ....... W BMS-ie cena ok 80 zł.masz zabezpieczenie ładowania i rozładowania poszczególnych cel,nic ci więcej nie trzeba,zresztą nie...
(at)KARIMASTER Jak tam masz OUT +/- to lutujesz kablami do przetwornicy USB. Tylko zależy jaką przetwornicę kupisz, bo jak będziesz miał z większym prądem niż występuje zabezpieczenie w module ładowania, to może Ci się blokować moduł ładowania.
Dziękuję, to cenne uwagi. Muszę mieć model koniecznie (specyficzna zabudowa !) ładowany od góryz filtrem w bębnie . Zapytam więc jeszcze o wybór: Mastercook czy Brandt? A może jeszcze inne firmy produkują takie modele?
Odpowiedziałem już na pw autorowi ale dla celu edukacyjnego: Nie jest to prosty zasilacz, ma układ scalony, trochę elementów smd stabilizator ( ew tranzystor mocy). Jest tam na pewno nadzór prądu ładowania, zabezpieczenie przed przeładowaniem i inne bajery... Pozdr.J.
Chciałbym przedstawić pomysł na bardzo prostą ładowarkę do NiCd i NiMH. Jakąś wersję tego pomysłu wykonywała firma LEMA - akumulatorki połączone szeregowo, do każdego równolegle podłączony układ 2 diód 1N4001 połączonych szeregowo; jest to zasilane z prostownika dającego ograniczony prąd około 50-80mA. Taki układ ogranicza napięcie ładowania do około...
Przy takim rozwiązaniu ładowania w komplecie musiała być ładowarka. Zapewniała ona zabezpieczenie przed nadmiernym prądem , po prostu była na tyle elastyczna że spadało jej napięcie na wyjściu przy większym prądzie. Ładowanie tego z zasilacza stabilizowanego bez ograniczenia prądowego uszkodzi ogniwo.
Do baterii 2S LiFePO4 Texas (na przykład) robi komplet kości: zabezpieczenie sprzętowe, ładowanie, balansowanie, monitorowanie, jakby co to również wyznaczanie SOC, SOH. Analog od Lineara również przejął takie układy, inni producenci pewnie też je produkują.
Czyli tylko zabezpieczenie, żeby bateria rozruchowa nie ładowała baterii pomocniczej. Do małego samochodu może i dobre.
Jeżeli nie chcesz ich ładować w sposób szybki a wystarczy ci standardowe 14h ładowanie to nie potrzebujesz nawet zabezpieczenia termicznego. W innym przypadku wystarczy zabezpieczenie termiczne.
Kupiłem sprzęt jako uszkodzony bez akumulatorów. Usterka była dość prosta do zlokalizowania i naprawy, lecz koszt akumulatorów 50 zł za sztukę przy cenie zakupu sprzętu 30 zł. Zaznaczę, że sprzęt miał być do zabawy. Troszkę mnie zniechęcił. Kupiłem 4 sztuki ogniw NiMH i zgrzałem je w pakiet. Radio ruszyło i wszystko OK, lecz ładowarka daje 9 V... Podczas...
Zastanów się jak chcesz zabezpieczyć dane. Czy już nad tym myślałeś?? Co rozumiesz pod pojęciem zabezpieczenie danych?
Zamontowalem już gotowy układ na 4s zabezpieczenie ładowania i rozładowania :) robocop jeździ przez 2,5h na lion
Te ładowarki chyba mają zabezpieczenie na odwrotne podpięcie do ładowanego ogniwa - stąd pojawia się napis o polaryzacji - więc wątpię, żeby Ci to uszkodziło ładowarkę. Sprawdź kable i styki czy ładowarka na pewno widzi akumulator, ewentualnie inną baterię... Tu znalazłem jakiś filmik, z podobnymi objawami, niestety po rusku, ale może Ci to coś pomoże....
Innymi słowy - jak nie poradzi SWZ - ładuj RCD Jak nie poradzi zabezpieczenie - ładuj RCD Jak nie ma 100% zabezpieczeń - ładuj RCD. I teraz już mamy te wymarzone 100%, i śpimy spokojnie. :D Wróć i przeczytaj moją wypowiedź po ra kolejny, ale ze zrozumieniem. Postaraj się nie ironizować. Zwróć uwagę, że napisałem "W przypadku każdego rodzaju zabezpieczenia...
O, kolega dał się złapać na głupie nazewnictwo. A co kolega chce ładować mikroprocesor?? TP4056 służy do ładowania ogniwa wtórnego czyli akumulatora. Kolega nie wiedzieć czemu nazywa go baterią... Ta ładowarka nie nadaje się do roli zasilacza. Co zrobić, żeby zasilić Attiny? Podłączyć Attiny do zasilacza. Ewentualnie powyższą ładowarkę podłączyć do...
Dane z instrukcji ładowarki z zabezpieczeniami TP4056: 2) z funkcjami zabezpieczającymi Napięcie wejściowe: 5V Napięcie odcięcia ładowania: 4.2V ± 1% Maksymalny prąd ładowania: 1000mA Zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora: 2.5V Prąd zabezpieczenia nadprądowego akumulatora: 3A
ok rozumiem, że polecasz inną baterię i to może rzeczywiście mi pomóc - pewnie tak zrobię. Natomiast mogę prosić o odpowiedź na te moje pytania, żebym wiedział: 1. czy mogę ładować te baterie napięciem około 7,5 V czy te baterie mają zabezpieczenie, że powyżej np. 4,3V uniemożliwiają ładowanie - zabezpieczenie baterii? <- tu chodzi mi o zabezpieczenia...
Chińskie płytki mam ale wszystkie rozładowują dopiero od 4.2V. To dla mnie za dużo. Nie "rozładowują", lecz odłączają ładowanie (zabezpieczenie przed przeładowaniem).
Czyli niezbyt naładowany, ale powinien działać. To zabezpieczenie się zablokowało albo zepsuło. Czy można je pominąć, tego nie wiem. Być może można kupić takie zabezpieczenie oddzielnie. Być może masz zepsute słuchawki, ale to trzeba sprawdzić pomiarami. Nie mam teraz pomysłu na to, co mógłbyś zmierzyć. Ładowanie akumulatora może odblokuje zabezpieczenie,...
Mam w domu podobne i mogłem regulować od 10,5 V do nawet 15 V Ale to wciąż jest zasilacz - najczęściej nie ma ograniczenia prądowego, więc do pracy z aku nie bardzo się nadaje. Tylko odpowiednia ładowarka i najlepiej współpracująca z PV. A najlepiej kompletny moduł, jak coś takiego: https://voltpolska.pl/fotowoltaika/sol-m...
Być może oryginalny akumulator Bosch ma Bms i on powinien odciąć ładowanie akumulatora w przypadku zbyt wysokiej temperatury. Oryginalna ładowarka bez podłączenia akumulatora ma napięcie 5v tylko na 3 pinie. Dopiero jak się podłączy ładowarkę do akumulatora wtedy pojawia się na 1 pinie 42v więc to raczej zabezpieczenie żeby nie ładować byle czym. W...
3 akumulatory NiMH odpowiadają napięciem jednemu akumulatorowi LiIon. Jeśli szeregowo jest połączona n krotność 3, to można sobie zamienić akumulatory, dodać zabezpieczenie (TZW BMS) i ładować to w ładowarce zewnętrznej, albo kombinować z przeróbkami. Pytasz o podstawowe rzeczy, więc nie masz wiedzy jak przerobić oryginalną ładowarkę. Pozostaje używać...
Witam przekaźnik ""tryka"" bo jest zabezpieczenie przeciążeniowe,akumulator do wymiany
W którym miejscu na schemacie jest układ odpowiedzialny za odłączenie ładowania przy pełnym naładowaniu ? A opis czytałeś? Tam nie ma odłączenia, po naładowaniu prąd ładowania jest ograniczany.
Myślisz że wyjdzie taniej? a na pewno będzie to wielkie, ciężkie, z wyjącym wentylatorem. Tak przy okazji to trzeba powiedzieć że te balansery z allegro też nie obejdą się bez wentylatorów. Przecież to niemożliwe fizycznie żeby bez radiatorów balansować prądy rzędu 20A przy spadku napięcia 3V. To daje przecież moc 60W na jednej sekcji balansera. Jakby...
cześć będe się streszczać. napięcie na wyjsciu -+powinno być bliskie "0" po załączeniu sieci. pojawi się jak zapniesz 10kΩ między kontrolny a "-" dioda zacznie migać. wtedy układ poda sterowanie na tyrystorki tyn208 jak dobrze pamietam? to poprawne zachowanie tej ładowarki. teraz o tym cudeńku-to zabezpieczenie termiczne.po co?jeśli układ nawali...
Układ sygnalizacji stanu alarmowego. Działa z czujnikiem przegrzania silnika (styk w czujniku temperatury silnika) oraz z czujnikiem ciśnienia oleju silnikowego. Dość oryginalne rozwiązanie układowe. Zadziałanie któregoś z czujników powoduje podanie masy na przerywacz i zadziałanie piszczyka oraz kontrolek ostrzegawczych STOP. Zasilanie do przerywacza...
100A może pójść przy kilku grzałkach o niskim oporze. Ma ktoś może schemat, który odetnie napięcie po osiągnięciu przez ogniwa 60°C albo więcej? Nie mogę nigdzie znaleźć bezpiecznego zakresu temperatur. Albo jakieś frazy, które rzucić w google, alby samemu znaleźć. :)
Coś takiego szukałem. Jako zabezpieczenie ładowania na + dać bezpiecznik B 16
LTC4054 nie ma wejścia na sygnał z termistora, ma tylko swoje wewnetrzne zabezpieczenie przeciw nadmiernemu wzrostowi temperatury, a poniewaz ładuje z ograniczeniem zarówno prądowym, jak i napieciowym, więc kontrola temperatury termistorem nie jest potrzebna. W sprawie blaszek kontaktowych popatrz tu: http://www.google.pl/search?hl=en&q=%22b...
Dzięki, faktycznie sprytnie to wykombinowali. Może ktoś na elektrodzie pokusi się o otworzenie takiego rozgałęziacza. Może w środku jest jakieś zabezpieczenie.
Zadziała, ale: 1. Zastosuj przetwornicę Pololu S9V11F5. 2. Nie licz na szybkie ładowanie. Dynamo ma małą wydajność. 3. Licz się z tym, że ładowanie będzie przerywane podczas wolnej jazdy i postoju. 4. Zabezpieczenie przed wodą! Musi być dobre.
właśnie kupiłem Gpower za 199zł i jestem zły ładowarka ma zabezpieczenie i nie ładuje baterii brat kupił kiedys w Niemczech ładowarke którą może ładować akumulatorki i baterie czy można coś takiego kupic w Polsce żeby nie miały zabezpieczenia?
Skoro mówimy o satysfakcji to dołóż procesor wyświetlacz z zmianą parametrów ładowanie w zależności ogniwa. Różni producenci podają różne parametry ładowania oraz zakresy graniczne pracy ich ogniw. Dołóż zabezpieczenie termiczne ładowanego ogniwa oraz całej ładowarki. Ładowarka na LM jest raczej ..................
Jeśli to układ jozefg , to on nie ma dawać napięcia, jak się nie podłączy akumulatora - to jest zabezpieczenie.
Być może jest zabezpieczenie jak w niektórych laptopach, że akumulator naładowany powyżej 95% nie będzie się ładował. Zresztą stopień naładowania akumulatora jest tylko orientacyjny. Tego w praktyce nie da się dokładnie określić.
Zabezpieczenie nadprądowe przy ładowaniu pojemności, załóż termistor NTC 6,8Ω lub 10Ω, nie jest to krytyczny element, jego rolą jest tylko ograniczenie prądu uderzeniowego przy włączeniu zasilacza do czasu naładowania kondensatorów. Sprawdź czy mostek prostowniczy przeżył, nie wiem w którym miejscu układ dostał zwarcie, ale na wszelki wypadek...
Witam, kupiłem fajną latarkę z przeceny z biedronki. Dla ciekawych zapłaciłem 25zł, a kosztowała jakiś czas temu 60zł. Moc 5w, 250 lumenów. Świeci fajnie. A teraz pytanie jak ładować akumulatorek. W zestawie jest kabel usb. Czyli mogę ładować to ładowarką usb, jej dane techniczne są w załączniku. Akumulator posiada chyba jakieś zabezpieczenie.
Pomiary, przeprowadziłem, na wszystkich jest 4,01V. Tylko co cholera z tym WYJŚCIEM. Czyli jeśli to tylko zabezpieczenie napięciowe ładowania to czemu na rysunku P+ i P- opisane są jako wejście/wyjście ? Mam się podczepić bezpośrednio pod aku? A co z ograniczeniem napięcia rozładowania , zadziała ? Załączam opis : Moduł BMS 3S 10,8V 11,1V 12,6 V - Zabezpieczenie...
A ładowarka jest sprawna ?? Schemat przeglądnąć i znaleźć zabezpieczenie wejścia ładowania.
Czy przez taki moduł naładuje pakiet li-ion 3s3p? To nie jest ładowarka, ani balancer, a jedynie zabezpieczenie ogniw.
Samo gniazdko trójfazowe na parkingu z wyłącznikiem od strony domu. Nie jest wymagane zabezpieczenie.
Witajcie , pytałem o zabblokowany bms. Zmieniłem bms ale teraz ładowarka nie wykrywa ładowania, tzn niby napięcie jest ale nie zmienia koloru diody. I tak sobie wymyśliłem aby oryginalny bms zarządzał ładowaniem bo to działa , a drugi bms służył jako zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem aku?
Z tyłu akumulatorze masz 3 albo 4 blaszki. Jedna lub dwie - zależy ile ich masz - to zabezpieczenie termiczne. Pozostałe dwie to ładowanie. Bierzesz miernik i sprawdzasz gdzie jest zasilanie... Np. w mororoli są to dwa zewnętrzne styki. Do tego nie potrzeba filozofii. Ciebie interesują blaszki zasilania, resztę zostawiasz. Napięcie masz podane na akumulatorach....
Wyjściem LOAD sterujesz przekaźnikiem na dowolny prąd - to zabezpieczenie przed rozładowaniem. A prawidłowe ładowanie powinien załatwić kontroler. Jak jest coś nie tak, to albo skontrolować ustawienia, albo wymienić kontroler na właściwy/sprawny. To coś z pierwszego zdjęcia się tu nie nadaje.
Słyszałem że niektóre baterie mają zabezpieczania żeby współgrały tylko z dedykowanym modelem. Czy jest możliwe takie zabezpieczenie na ładowanie ?? Proszę uzupełnić tytuł postu- zgodnie z regulaminem pkt.3.1.15
Kontroler jest w tablecie, nawet jak dam mu zasilanie 5V z zasilacza o wydajności 10A to i tak tablet bierze tylko 500mA. Więc tu można być spokojnym po prostu czytałem że jest to tryb wolnego ładowania zazwyczaj używany do podłączeniu do portu USB komputera aby nadmiernie go nie przeciążać i dla komunikacji danych, ładowarki mają ustanowione jakieś...
Objawy przypominają efekt zastosowania akumulatorów o nieidentycznych napięciach lub wadę jednego z akumulatorów. Osobiście gdybym miał taki problem to sprawdził bym napięcie poszczególnych akumulatorów. Przypuszczalnie jeden akumulator osiąga napięcie przy którym zabezpieczenie przed przeładowaniem wyłącza ładowanie ??? a pozostałe akumulatory są niedoładowane.
Oczywiście że lepszy, ale na Ali ten sam stoi za góra 50 zł. Np : https://pl.aliexpress.com/i/100500433839... Gość znalazł sobie niezłe źródło zarobku... Sam używam takiego: https://pl.aliexpress.com/item/100500483... - ma wygodniejszą dla mnie konfigurację pod blaszki (i czerwone LEDy - prawie jak oryginał ;) ) Kiedyś brałem też wersje...
Licznik stacji ładowania montujesz przy licznikach mieszkaniowych jako nr 13. Zabezpieczenie p/licznikowe zgodnie z WZ. Przewód 5x2,5 w rurkach RL n/t. Stację ładowania kupujesz z wbudowanym modułem DD = Detecting Device reagujący na prąd DC ≥ 6 mA. Przy rozłączniku 4P (nie wiem czemu 4P a nie 3P) montujesz wyzwalacz i do niego podpinasz przycisk awaryjny...
A jak to ma działać i przed czym zabezpieczać? Jeśli na wejściu jest napięcie (+ na 1, - na 2) poniżej 16V, a na wyjściu (+ na 1, - na 2) powyżej 5V, to MOSFET będzie włączony (ale jeśli w chwili włączania napięcia na wejściu do wyjścia będzie podłączone obciążenie, to napięcie na nim będzie małe i MOSFET się nie włączy); jeśli jednak na wejściu jest...
Dla Ciebie sprawdziłem instrukcję....i nie zawiera żadnych informacji o LEDach, tj. co one komunikują, też nie ma mowy o procesie ładowania baterii/podłączenia zasilacza. W związku, a by podpowiedzieć, to tak na około... bateria jest tam zaledwie 1200mAh i zasilacza o prądzie 500mA, to uwzględniając straty powinno wystarczyć max 3,5-4 godziny. Przy...
Witam, na powyższym wsadzie laptop włącza się bez obrazu. Znalazłem działający wsad, aczkolwiek ma jakieś zabezpieczenie na ładowanie systemu. Nie mam pojęcia na czym polega ta blokada. Wrzucam- może komuś się przyda. Ja niestety nie potrafię go poprawić aby był w pełni sprawny, ale do potwierdzenia działania płyty wystarczy.
Temat rozwiązany. Winna była dioda z oznaczeniem na płycie głównej PD101 (podwójna). Po wylutowaniu od razu wskoczyło ładowanie. Znalazłem podobną, bo to zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, wlutowałem i chodzi.
Ładowarka przerywa ładowanie przez zabezpieczenie termiczne. Na termistorze były slady zalania.
Akumulatorowi Pb ładowanie prądem stałym nie szkodzi, tak jak innym typom np. Cd czy MH. Pytanie tylko jaką taktykę obierzesz. Można ładować stałym napięciem 14,4V ale początkowy prąd będzie wysoki na wyładowanym akumulatorze i pewnie zadziała zabezpieczenie (w LMie). Możesz zrobić źródło prądowe ale jak ustalisz kiedy akumulator się naładował? Najbezpieczniej...
ale chyba takie prostowniki mają zabezpieczenie przed przeładowaniem?? osobiście mam prostownik "zespół prostownikowy BA-12/5" którym ładowałem akumulator 110Ah przez 48 godzin z przyczyn zapomnienia weekendowego:-) po odłączeniu go akumulator nie był nawet ciepły co prawda było to zima w temp. ok. 0-5 stopni C* ale także nie było specyficznego "bulgotania"...
Tam podpinasz odbiorniki zasilane z akumulatora ładowanego przez ten regulator. Zapewne jest tam zabezpieczenie nadprądowe i przeciw wyładowaniu akumulatora.
Ja już miałem kiedyś podobna tanią wkretarkę Dedra z Casto 18V. Po 3 ładowaniu akumulatory jeden i drugi miały już po kilka ogniw zwartych i bardzo szybkie samorozładowanie reszty. Też nie miała żadnego ograniczenia i kontroli ładowania. Krótko mówiąc, spełniła swoje zadanie i się zepsuła. Ta z Tesco ma prymitywny układ odcinający ładowanie gdy różnica...
Nie wiem jak ten CTEK ładuje, ale przypuszczam, że jak masz 0,5 A poboru to może w ogóle nie rozpocząć następnego etapu (co najwyżej po kilku dniach zareaguje zabezpieczenie i przestanie ładować). RECOND używaj tylko przy odłączonym od auta akumulatorze.
Cechy połączenia równoległego agniw elektrochemicznych: 1. Napięcie baterii jest takie jak pojedynczego ogniwa (dwa ogniwa połączone równolegle) lub takie jak napięcia baterii połączonych równolegle (np. dwie baterie samochodowe po 12V będa miały napięcie 12V). 2. Pojemność elektryczna takiej baterii jest sumą pojemności poszczególnych ogniw (lub baterii)....
Po prostu jak BMS nateri odetnie już ładowanie żeby zaświeciła albo zgasła dioda LED przy ładowarce Jeżeli BMS odetnie ładowanie to tylko oznacza że zadziałało zabezpieczenie przed dalszym przeładowywaniem akumulatorów. Co to za ładowarka bez sygnalizacji zakończenia ładowania ? Nie spotkałem ładowarki która nie sygnalizuje zakończenia ładowania.
A czy akumulator żelowy może dostawać napięcie 14,2V? Nie powinien czasem max 13.8V dostawać? To zależy od rodzaju pracy akumulatora. Podtrzymanie 13,5 - 13,8 V, praca cykliczna 14,4 - 15,0 V. Tak jest napisane na moim. Moim zdaniem możesz je spokojnie ładować z instalacji, nie używałbym zapalniczki tylko zrobił dedykowana linię zasilającą. Przy rozruchu...
Moduł ten posiada zabezpieczenie w postaci układu DW01A. http://escooter.org.ua/_fr/1/DW01A-DS-10...
zabezpieczenie akumulator ładować układ zabezpieczenie ładować stacja ładować zabezpieczenie
legalizacja butli sprawdzić gilera silnik regulator nagrzewnicy
watson radio rower elektryczny
Odkręcanie się kolby w ekspresie do kawy - przyczyny Ford Fiesta 2007 1.3 benzyna - silnik kolizyjny?