Zaparkowana głowica.
Kolega wygląda na to ,że ma najprawdopodobniej zaparkowaną głowicę lub zatarte łożysko. O ile te trzaski nie są trzaskami głowicy.
Dysk ma najprawdopodobniej zaparkowane głowice lub i uszkodzony silnik lub i uszkodzoną elektronikę lub i oś silnika zatartą. W załączeniu odgłos raczej wygląda na zaparkowanie głowicy (zbyt mały prąd podczas rozruchu lub rozłączanie podczas wyłączenia lub włączenia dysku)
Parametry ok. C1 to zwykły licznik ilości "lądowań" głowicy w Landing Zone, czyli "zaparkowania" głowicy przy każdym wyłączeniu dysku, oraz gdy przez jakiś czas dysk nie wykonuje operacji.
Wygląda trochę na zaparkowaną głowicę (głowica przykleja się do talerza i nie pozwala na jego rozruch) ale niech się wypowie jeszcze specjalista. W każdym razie jeśli tak jest to nie do naprawienia w domowych warunkach.
A niby czemu wyłączony dysk z zaparkowana głowicą miałby się uszkodzić? Chyba nie zdajesz sobie sprawy ile kilometrów i zaladunkow i rozladunkow musi przejść dysk nim trafi on do komputera. Ja bym zaczął od sprawdzenia w pierwszej kolejności chłodzenia, pamięci i karty graficznej. Czy wszystko siedzi na swoim miejscu tak jak powinno. Ale póki autor...
A przypadkiem piszczenie to nie objaw zaparkowanej głowicy na powierzchni talerza?
Jeśli dysk spadł w czasie pracy i nie rozpędza talerzy, to prawdopodobnie głowica zaparkowała na talerzach.
Masz na myśli ten zaraz przed zaparkowaniem głowicy (cyknięcie)? Bo ja, przyznam, nie słyszę w moim egzemplarzu podobnego dźwięku... Ten dźwięk po zaparkowaniu głowicy to dźwięk przesuwania telefonu.
Pierwsze lepsze wyniki z google https://www.datalab.pl/pl~6,ms-cennik.ht... Uszkodzenia techniczne, inwazyjne (fizyczne) Uszkodzenia wymagające ingerencji wewnętrznej do dysku, lub wymiany podzespołów wewnętrznych np.- uszkodzenie głowic, uszkodzenia powierzchni dysku, zatarcie łożyska najczęściej 2000-4500 http://www.odzyskiwanie-danych.com.pl/ce...
W sumie to przy rozbieraniu tej drukarki nie ma ryzyka poważniejszego jej uszkodzenia, dość wrażliwe są tylko plastikowe zaczepy łączące obudowę. Natomiast przy czyszczeniu wnętrza trzeba uważać, by nie zalać wodą lub tuszem zasilacza, płyty głównej i elektroniki głowicy. Jeśli chodzi o wężyk pompki, to zaczyna się on w stacji parkującej głowicy po...
Tak, zaparkowana głowica. Samodzielne działania raczej spowodują większe uszkodzenia. Możliwe koszty odzysku w zależności od labu 600 - 1000 zł jeśli poza zaparkowana głowicą dysk jest sprawny.
Witam, No to sprawa wygląda tak. Rozebranie było stosunnkowo proste. Nie ma wielkiej filozofii jeśli chodzi o kolejność składania. Jedynie zwrócić uwagę by sanki ociekacza były wysunięte Przed złożeniem (jeśli nie umiemy zaparkować głowicy). A najlepiej oczywiście ową głowicę zaparkować. W moim modelu jest tak, że jak głowica wjedzie na wysokość sanek...
Zamieść dźwięk tego "tykania" na forum, ale wyczuwam tu zaparkowaną głowicę na powierzchni.
Prawdopodobnie zaparkowana głowica na powierzchni talerzy.
Prawdopodobnie zaparkowana głowica na powierzchni.
Pytanie jakie to pikanie jest. Możliwe, że doszło do zaparkowania głowicy.
Kolega z całego opisu wychodzi ze masz zaparkowane głowicy na talerzach. Jasne ze i dysk nie będzie wtedy dostępny co my i widzimy !! Najpierw musisz na słuch sprawdzić czy podłączając zasilanie słychać uruchomienie silnika i kalibracja głowić czy nie, jeżeli nie słychać poprawnego startu masz zaparkowane głowicy.
Odświeżam temat... ponieważ sam przed chwilą walczyłem z 12-stoma mignięciami!!! Drukarka nawet nie chce zaparkować głowicy! Sprawa banalna: prawie rozładowany akumulator! Podłączenie zasilacza sieciowego rozwiązało problem!
Szukaj: źle zaparkowana głowica.
Jeżeli dysk się rozpędza, to nie problem ze złym zaparkowaniem głowicy czy jej blokadą na powierzchni a z samą głowicą prawdopodobnie.
Prawdopodobnie zaparkowana głowica. Szansa na odzysk jest, ale do tego potrzebny jest terminal dyskowy i wiedza.
Prawdopodobnie zaparkowana głowica dysku ,spowodowana wstrząs upadek dysku Odzyskanie danych to trudna sprawa .
Oddać specjalistom. Jeżeli to faktycznie jest zaparkowana głowica to bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu nic nie zrobisz.
Uszkodzony silnik, albo zaparkowana głowica. Jedno jest pewne - nie rozkręcaj dysku.
To właśnie dźwięk zaparkowanej głowicy lub ewentualnie zatartego silnika skrzywionej osi. W twoim przypadku na 99,9% to zaparkowanie po nie umiejętnej próbie jego naprawy.
Możliwe uszkodzenia. 1) Zaparkowanie głowicy 2) Zatarte łożysko 3) Uszkodzona elektronika
Rozkręciłem, zaparkowałem głowicę na miejscu, skręciłem, dane wyciągnąłem, dysku używam do dziś do przenoszenia danych. Po złożeniu sprawdziłem hdd regeneratorem. Najważniejsze że dane są już bezpieczne. Pozdrawiam i dziękuję.
W przypadku zaparkowania głowicy głowica taka parkuje na talerzu i przy podłączeniu zasilania talerze próbują sie rozkręcić ale nie sa w stanie ruszyć z miejsca bo sa blokowane przez zaparkowana na nich głowice. A u Ciebie talerze sie kręcą. Poza tym jedynym rozwiązaniem w dysku z zaparkowaną głowicą jest jej ręczne zaparkowanie a tutaj jest konieczność...
A "pstryk" to pewnie gwałtowne zaparkowanie głowicy po odcięciu zasilania. Prawdopodobnie po chwili nieaktywności głowice parkują i przy odłączeniu dysku nie zawsze będzie to słychać.
Wymiana elektroniki nic nie pomoże. Masz zaparkowane głowice na powierzchni dysku.
W obu przypadkach doszło do zaparkowaniu głowicy na talerzu. Jeśli dane są nieważne dalsza praca z dyskami nie ma sensu.
głos jest ewidentnie taki jakby głowica nie mogła zaparkować, prawdopodobnie został mocno uderzony podczas transportu, wyjściem jest zgłoszenie reklamacji na poczcie (choć nie wiem czy to teraz jest możliwe) lub u sprzedającego
Nie tyle zaparkowana głowica (ba zawsze parkuje), co prawdopodobnie głowica znalazła się nie tam, gdzie powinna. Być moze głowice/głowice sa uszkodzone.
www.elektroda.pl/rtvforum/topic1124438.h... Po zaparkowaniu głowicy kopia 1:1 hdclone na inny dysk
Słabo słychać, ale tak jakby miał zaparkowane głowice na powierzchni dysku.
Dodam tylko do wypowiedzi Kolegi Okzo ze zaparkowanie głowicy można wykonać ale robi sie to tylko dla odzysku danych nigdy dla naprawy dysku.
Najprawdopodobniej uszkodzone głowice lub zaparkowane na platerze. Nie do naprawienia w domowych warunkach.
Zaparkowana głowica na powierzchni talerzy. Tutaj model 3,5" ale 2,5" ma zbliżony odgłos do swojego większego odpowiednika: https://youtu.be/IYNGX2_eX5k
Tam są zaparkowane głowice na powierzchni talerzy. W przypadku gdyby głowice były sprawne nie musi to być kosztowna sprawa. Talerzy nie ma po co demontować. Musiałoby być uszkodzone łożysko silnika, co się raczej nie zdarza. W ostateczności mogą być już uszkodzone głowice i wtedy koszty faktycznie mogą być nieco wyższe.
Prawdopodobnie zaparkowane głowice na talerzach lub zablokowany silnik.
No trzeba umieć czytać ze zrozumieniem :). Robisz błędy nie wiem czy nauka na tym dysku nie poskutkuje np. zaparkowaniem głowicy.
Takie objawy to najczęściej zaparkowane głowice na platerach.
Wypięcie dysku jest równoważne z nagłym pozbawieniem napięcia w dysku twardym. Dysk może nie zdążyć zaparkować głowicy a efekt jest jaki jest ...
Trzeba wyjąć dysk z obudowy (traci się gwarancje) podłączyć bezpośrednio . Nagrać dźwięk. Jeśli zaparkowana głowica to koszty są spore i bynajmniej nie 100 zł.
Zaparkowane głowice na talerzach. Jak będziesz go dłużej próbował uruchomić to jest duża szansa, że je urwiesz, a to narobi dużych zniszczeń.
Prawdopodobnie zaparkowane głowice na powierzchni platerów.
Kolega poda to piszczenie dysku (przypuszczenia są, że doszło do zaparkowania głowicy). Podaj na forum ten dźwięk. Najlepiej jeśli podepniesz go pod komputer bezpośrednio, nie przez USB.
Zaparkowana głowica na platerze, Dane jeśli mająbyć odzyskane to tylko i wyłącznie w specjalistycznych warunkach, a jeśli chcesz we własnym zakresie to niestety, ale możesz się pożegnać z danymi.
Jeśli możesz nagraj dźwięk jaki wydaje dysk. Duża możliwość zaparkowania głowicy na talerzach ale w jakim stanie są głowice po takim uderzeniu nie wiadomo.
Wygląda kolego na zaparkowanie głowic (tak to słychać) ewentualnie problemy z zasilaniem (trzeba by pomierzyć płytkę PCB) albo problemy z silnikiem/osią silnika (choć to mniej prawdopodobne). Natomiast więcej na odległość będzie ciężko stwierdzić. Jeżeli zależy Ci na danych naprawdę to firma do odzyskiwania danych to dobry pomysł. Edycja: To na filmiku...
Możliwe są zaparkowane głowice. Dane do odratowania tylko w specjalistycznej firmie.
Dysk delikatnie stuka w srodka, jak by silnik probowal startowac ale nie mogl. Pomysly? Możliwe uszkodzenia zaparkowana głowica, zatarte łożysko, uszkodzony kontroler silnika, uszkodzona elektronika.
To nie musi być zatarcie łożyska może to być zaparkowanie głowic choć w tych dyskach i w takim rodzaju uszkodzenia prędzej bym stawiał na zatarcie.
Zaparkowane głowice na powierzchni lub zablokowany silnik. W każdym razie naprawa nieopłacalna, tylko odzysk.
zainstalowac dwa stare (puste) zaschnięte kartridże i po napełnieniu tego właściwego włożyć te dwa jeden po drugim, zamykając na chwilę pokrywę po każdym, w celu zaparkowania głowicy i szczytania danych ID. Po takiej operacji napełniony kartridż zostaje identyfikowany jako nowy (nie znany dla drukarki) posiadający pełną pojemność
Możliwe uszkodzenia to : Zaparkowanie głowicy. (Aby się upewnić trzeba by rozebrać dysk nie polecam samemu tego robić) Uszkodzenie łożyska silnika. (Aby się upewnić trzeba by rozebrać dysk nie polecam samemu tego robić) Uszkodzenie elektroniki. (Możliwe sprawdzenie bez rozbierania dysku)
Nie ma sposobu na udowodnienie Ci, że z twojej winy doszło do zaparkowania głowic dysku, więc powinni uznać gwarancje ale też nie ma dowodu na to, że doszło do tej usterki z powodu nie twojej winy.
Tak nie ma co się powtarzać co już było napisane. Masz zaparkowane głowice lub i zatarty silnik.
Witam Mam taką drukarkę i na panelu pojawiają mi się kody błędów zaraz po włączeniu i czasem po zaparkowaniu głowicy. Co mogą one oznaczać , czy istnieje jakaś baza rozpisanych kodów błędów. C0132A45 C013100D C0132E45 pzdr
1) Raczej nie tyle zatarte, co zakleszczone w osi (powodem był upadek). 2) Istnieje niewielka szansa, że zamiast zakleszczenia może to być zaparkowanie głowicy. Koszt mniejszy i trudność mniejsza, co nie zmienia faktu, że potrzeba odpowiedniego doświadczenia.
Uszkodzenie PCB w tym Samusung-u mogło spowodować złe zaparkowanie głowicy. ("Kod błędu 1- długa , 6 krótkich - 16 - Spin-UP ERROR") http://yura.puslapiai.lt/KALB/pol/SAMSUN...
Jeżeli czasami "coś w nim słychać, tak jakby chciał ruszyć" to mogą być równie dobrze zaparkowane głowice na powierzchni dysku. Co do ROM to w Twoim dysku nie ma osobnego układu.
1,5TB WD z zaparkowaniem głowicy to nie lada orzech do zgryzienia wymaga rozkręcania dysku i utraty gwarancji. Do tego trzeba mieć odpowiednie miejsce i wiedzę aby nie żałować danych. Po tej operacji zwykle natychmiast się kopiuje dane a dysk idzie na utylizacje.
Więc nie masz zaparkowanych głowic talerze startują więc również nie jest to kwestia silnika. Pozostaje kwestia elektroniki i ewentualnych uszkodzeń S.A. nie wiadomo też co z głowicami.
po długich obserwacjach zauważyłem że silniczek po zaparkowaniu głowicy, lub po odpoarkowaniu nie da rady ruszyć z miejsca, i dlatego burczy. wszystko jest wyszorowane na cacy, składana 3 razy na sucho, i przesmarowana smarem do plastiku. i nadal występuje ten sam problem.
Podłączyłem go poprzez adapter ( z którego korzystam na co dzień). Wydaje mi się że talerze nie kręcą się, słychać delikatnie piknięcia. Zbyt szybko stwierdziłeś uszkodzenie PCB... Nagraj te dźwięki bo taki efekt może wywołać zle zaparkowana głowica.
Jeśli dysk ma większe zapotrzebowanie na moc (prąd) to na jednym USB jeśli nie jest przewidziane do tego typu obciążeń możesz doprowadzić do : 1) Uszkodzenia struktury danych 2) Błędnych wpisów (fałszywych) w SMART 3) Zaparkowanie głowicy W twoim przypadku przypuszczam to pkt 3 ma miejsce.
Tak, zaparkowane głowice na talerzach. Odparkowanie wiążę się z otwarciem dysku. Jest to dźwięk próby uruchomienia silnika.
Drukarka zacinała papier w różnych miejscach. Obecnie jednostronnie drukuje poprawnie, ale przy druku dwustronnym zacina (po poprawnym zadrukowaniu pierwszej strony nie cofa arkusza, wałek transportu papieru wykonuje jakieś dziwne, bardzo małe kroki jakby chciał ustalić pozycję, ale akcja kończy się informacją o zacięciu). Zamieniłem miejscami fotoprzerywacze...
może jakiś program który na chwile odratowuje dysk?? A jak chcesz to uczynić skoro dysk jest niewidoczny w biosie oraz systemie ? Prawdopodobnie doszło do zaparkowania głowicy. Nie podłączaj tego dysku bez konieczności. Bez terminala dyskowego i odpowiedniej wiedzy się nie obejdzie.
Brak powodów do zmartwień. C0 - Power-off Retract Count. Ilość cykli zaparkowania głowic przy załączonym zasilaniu. Przy każdym wyłączeniu dysku głowice są parkowane w bezpiecznym miejscu. Ten atrybut zlicza ilość parkowań.
Z wiedzy dostępnej na forum może być to klasyczny przypadek zablokowania/zaparkowania głowicy. Bardzo prawdopodobne. w jaki sposób domowymi metodami można uruchomić dysk, żeby skopiować całość do drugiego dysku. Proponuję oddać dysk do DR. Wszelkie objawy wskazują na głowice łącznie z brakiem wykrywania dysku. W domu raczej nie do zrobienia.
Dzięki za odpowiedź. No to nie wiem dwóch rzeczy: 1. Czy uda mi się sztucznie spreparować podobną awarię czyli zaparkować głowicę na talerzu, na innym dysku. 2. Jak w ogóle zabrać się do odklejenia głowicy od powierzchni dysku żeby nie pogiąć czegoś. Rozumiem że może nie wyjść i i tak pognę ale chodzi o to żeby zacząć szukać w dobrym kierunku.
Witam Mam też problem z parkowaniem głowic. Dziwi mnie jedno: skoro dysk ma parkować, to niech już zaparkuje i w przypadku gdy system go potrzebuje to niech ruszy. Ja jednak to widzę tak, że on co 8 sekund próbuje zaparkować i system nie wiadomo czemu wyrywa go zaraz z tego stanu. I tak w kółko. Po prostu nie zauważam żadnego parkowania, a ewidentnie...
Ciężko powiedzieć. Najlepiej jakbyś go wyjął i podłączył przez jakiś most USB albo bezpośrednio do maszyny stacjonarnej i powiedział jak się dysk zachowuje, bo tak do niczego nie dojdziemy. Jeśli rozpędza talerze ale "chrobocze" możliwe BADy lub inne uszkodzenie fizyczne. Jeśli nie rozpędza talerzy i "chrobocze" / "piszczy" to może to być zaparkowana...
Rytmicznie, metaliczne dźwięki to prawdopodobnie uszkodzenie jednej z głowic w dysku. Podłączając go dalej "katujesz" powierzchnię dysku zmniejszając szanse na odzyskanie danych oraz zwiększając koszty takiej operacji. Możliwe usterki: zaparkowanie głowic na platerach dysku, zatarcie łożyska. W każdym z tych przypadków będziesz musiał skorzystać z pomocy...
Zastanawiam się czy to są wogóle błędy, czy wydłużone czasy odczytu, związany z tym że w dysk postanowił sobie właśnie w momencie sprawdzania zaparkować głowicę. Za każdym razem gdy wydaje z siebie odgłos parkowania głowicy, victoria zaznacza to na jak niebieski Err. https://obrazki.elektroda.pl/7318632900_... Czy ja gdzieś napisałem...
Może nie tyle zatarte co zakleszczone szczególnie po upadku o ile to oś silnika i łożysko a nie głowice bo z tego co czytam nie wiemy na 100% tego jaki ten "cyk cyk..." jest, może to być "cyk cyk..." związany z zaparkowaniem głowicy . Wtedy nie słychać rozpędzającego się silnika trzeba ucho przyłożyć i coś więcej powiedzieć lub przysłać odgłosy rozruchu.
Jak pisałem wczesniej, to podejrzenie na głowicę padło wtedy jak sprawdizłem miernikiem (ciągłość obwodu) pin 12 wyprowadzeń głowicy w obudowie dysku jest zwarty z pinami 1 i 10 (masa) a w dobrych dyskach nie ma zwarcia, nawet jak w dysku (na którym wprawiam się w wymianę głowicy) zaparkowałem głowicę na talerzach ten pin 12 też nie miał zwarcia z masą...
14.02.2018 16:09:28: Error reading module Dir, state - DISK_SERVO_SPINDLE_SPINUP_FATAL_ERROR Z opisu brzmi jakbyś miał zaparkowane głowice na powierzchni talerzy. Jeżeli ów bzyczący dźwięk możesz nazwać "cyfrowym" to na 99,9%
HDClone nie czyta USB z tego co pamiętam. Mogło dojść do np. zaparkowania głowicy warto by było się przysłuchać uważnie co się dzieje po podłączeniu dysku jakie wydaje odgłosy. Przykłada się ucho i słucha jak nie słyszy to np kładzie się komórkę na dysku podłącza dysk nagrywając z komórki i na komputerze odsłuchuje zwiększając głośność najlepiej jak...
A po co te komplikacje te głowice napełnia się od dołu a jak chciałeś eksperymentów to masz uszkodzoną głowice teraz. Popierwsze jak już chcesz tak kombinować to zaparkuj głowice do plastiku którym się odciąga tusz i odciągnji kilka mililitrów. Jak niepomoże to nie eksperymentuj więcej.
Witam, Mam taki oto problem: Parę dni temu, zakończyłem pracę na komputerze i zamknąłem go prawidłowo (Start/ Zamknij system). Jednak na następny dzień, po włączeniu przycisku zasilania komputer się uruchamia lecz Bios nie widzi dysku. Przeszukałem forum i internet i dotarłem do następujących informacji oraz wątku na forum, który opisuje taki problem,...
"Drukarka pamięta dwa ostatnie numery ID czyli wystarczy mieć dwa stare (puste) zaschnięte kartridże i po napełnieniu tego właściwego włożyć te dwa jeden po drugim, zamykając na chwilę pokrywę po każdym, w celu zaparkowania głowicy i szczytania danych ID. Po takiej operacji napełniony kartridż zostaje identyfikowany jako nowy (nie znany dla drukarki)...
dziś jeszcze raz podepnę dysk do kompa i protestuje korzystając z podpowiedzi kolegów. Tak zupełnie offtopicowo dysk nabyłem na allegro i miał być sprawny. Wychodzi jednak na to ze nadal trafiają się osoby które są zwykłymi złodziejami i pchają na allegro złom. Od tej kasy co zapłaciłem za dysk nie zbiednieje ale i tak nerwy już mam na takich ludzi...
Tu nasz pokazane jak to można naprawić w domowych warunkach: https://www.youtube.com/watch?v=kOwan1mX... Oczywiście musisz mieć drugi identyczny dysk (ta sama wersja z taką samą ilością talerzy). Zaczynasz podmianę od elektroniki. Jeżeli to nie pomoże podmieniasz bardzo ostrożnie głowicę, uważając na talerze aby ich nie zabrudzić nawet najdrobniejszym...
markostka napisał: Jaki program pokazuje ilość zaparkowań głowicy ? Zwykle 225 - 0xE1 A nie przypadkiem to: "193C1Load Cycle Count - Load/Unload Cycle Count Ilość cykli zaparkowania/wyparkowania głowic ze strefy parkowania." Przykład dla tego modelu: https://obrazki.elektroda.pl/8223103800_...
Dysku w ogóle nie widać. To co wykrywa to obudowa. Zobacz, nawet pojemności nie widać w menedżerze. Posłuchaj jak dysk pracuje po podłączeniu czy w ogóle się rozkręca. Jeśli nie - masz zaparkowane głowice na powierzchni dysku prawdopodobnie. Jeśli stuka - uszkodzone głowice. Jeśli nic się nie dzieje to obudowa/elektronika. Raczej, jeśli zależy Ci na...
1. Zobacz czy nie spadła sprężynka z takiego dziwnego sprzęgła co podpowiada za napęd wałka sterującego zaworkami. 2. Sprawdź, czy w ogóle zazębia napęd wałka zaworków. 2.1. Ustaw stację serwisową w położenie jak przy zaparkowanej głowicy (pady czyszczące stacji serwisowej w górze, blokada karetki w górze). 2.2. Kręć zębatką Line Feed w celu obroty...
Czy to co zaznaczyłem poniżej , wygląda jak kod kreskowy ? http://obrazki.elektroda.net/24_12366256... Pisałem przecież wyraźnie kody z naklejki na elektronice . Skoro talerze nie kręcą na sprawnej elektronice , to może być zablokowane łożysko silnika , lub zaparkowane głowice na talerzach . Pozdrawiam .
Tu by trza się podłączyć kontrolerem i podpatrzyć go. Być może uszkodzone MCU jest, ROM, głowica, lub zaparkowanie głowic na platerach. Jeśli dane są cenne send to a pro.
Witam. wczoraj laptop zalał mi się niewielką ilością wody mineralnej i wysuszyłem, dziś włączyłem, pochodził z 10 min, po czym przestało mi widzieć hdd. w biosie też nie wykrywa, podłączyłem inny dysk i wszystko działa. po podłączeniu tego mojego dysku słychać jak pracuje i próbuje odpalić, ale wszystko kończy się fiaskiem. poczytałem tematy, ten to...
Jedna jaskółka wiosny nie czyni: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic25... Ostatnio w sprawnym laptopie bez baterii, pracował identyczny pół roczny model dysku sprawny do czasu nagłego odłączenia zasilacza. Po ponownym uruchomieniu laptopa, dysk jest niewidoczny jest nie wykrywany w innym komputerze - sytuacja podobna do czasów pierwszych dysków,...
Czy Chińczycy modyfikują lub usuwają funkcje oprogramowania układowego dysków twardych, takie jak zarządzanie energią i parkowanie głowicy, oprócz SMART, aby pokazać kilka godzin użytkowania i dobry stan używanych dysków twardych? Czym jest polecenie uśpienia? Czy jest ona powiązana z funkcją Windows wysuwania "bezpiecznie usuń sprzęt" i zaparkowanych...
hymm dysk jest pod prostokątną zaślepką bez otworów wentylacyjnych -> link poniżej http://www.notebookcheck.pl/typo3temp/pi... miarowe pocykiwanie w czasie zapisu/odczytu oznacza normalną pracę, "gania za danymi rozrzuconymi po dysku":D Im nowszy dysk tym cichszy jest. A takie głośniejsze cyknięcie oznacza zaparkowanie głowicy w specjalnym...
Witam! Jakbyście radzili zabezpieczyć stałą głowicę plujki na czas dłuższej przerwy w użytkowaniu? Okresowe uruchamianie raczej nie wchodzi w grę - drukarka ma iść na strych, gdzie będzie stanowić "zimną rezerwę". Przepłukać ją wodą, jakimś alkoholem, czy może innym specyfikiem? Jeśli tak, to pozostawić ów płyn, nie martwiąc się o korozję, względnie...
Mam identyczny problem, a nigdzie nie mogę znaleźć podpowiedzi co zrobić. Podpowiedzi są. Jedna z możliwości, to źle zaparkowana głowica napędu. Należy rozebrać napęd i przesunąć delikatnie głowicę. Opis jest w sieci na stronach fixya (po angielsku). Gdzieś go mam, ale nie pod ręką. Inna możliwość to uszkodzenie "płytki cyfrowej" ("digital PCB"). Niestety...
Masz zaparkowane głowice na powierzchni talerzy lub, co dużo mniej prawdopodobnie, problemy z osią silnika. Żadne potrząsanie raczej tu nie pomoże. A naprawa tego w warunkach domowych jest delikatnie mówiąc niewskazana.
Skoro pika to masz pewne kolego, że głowica zaparkowała na platerze. Ewentualnie BSY Bug.
seagate zaparkować głowica transit głowica głowica schemat głowica głowica
mikrofala czesci subwoofer logitech instrukcja still
elpigaz stella czujnik temperatury parownika
Canon iR 3225 marszczy papier A3 - przyczyny i rozwiązania Bieżnia Fit Net - wyświetlacz działa, bieżnia nie rusza