wybrac 40VA czy 60VA 40VA będzie lepszy. Nie ma sensu dawać większego do 128 WRL. Najlepiej zastosuj taki, jaki jest sugerowany w instrukcji. Powinieneś się zastanowić ile czasu ma działać alarm podczas przerwy w zasilaniu sieciowym. Rozsądnie będzie dać akumulator 17Ah do centrali ale jak najwięcej rzeczy zasilić z dodatkowego zasilacza np APS-412...
Jeżeli masz wolne wyjście wysokopradowe na płycie i bilans prądu Ci na to pozwoli(to musisz policzyć) to możesz zasilić router z centrali.
Czy czujki mają zasilanie?
Pod które zaciski transformatora podłączone zasilanie centrali?
2eol nc Satel slim dual Zasilanie z centrali
Tak, możesz podłączyć - wszystko znajdziesz w specyfikacji i instrukcji. Działa jak każdy ekspander więc sprawdza się.
Możliwe że przeciążał system, po jego odpięciu zrzuć zasilanie sieciowe centrali i uruchom ją ponownie.
Nie jest to prawdą. Dodano po 1 (at)wojtek0604 Wykonaj reset centrali do ustawień fabrycznych, odłącz zasilanie. Podłącz kabel, uruchom DloadX, podłącz zasilanie centrali.
Wystarczy, że wejście ustawisz jako typ lini "0. Brak czujki". Po zamontowaniu czujki wracasz do "4. 2EOL/NC". Prostsze to niż doczepianie rezystora na kablu. Pamiętaj żeby zabezpieczyć przewody zasilania czujki przed zwarciem po jej zdjęciu, lub wypiąć jej zasilanie w centrali.
Może podsunę pomysł.... Do "odpalenia" centrali wcale nie jest potrzebna przetwornica Wystarczy podpiąć akumulator i na chwilę zewrzeć minus akumulatora z com centrali. Centrala wystartuje na samym akumulatorze... Jak podepniesz odpowiednio styki dołożonego przekaźnika podłączonego pod zasilanie centrali .... Centrala będzie startować "sama" przy wymianie...
Dziwna sprawa. W zdarzeniach centrali nic nie ma dziwnego? Próbowałeś może resetować zasilanie centrali, ethm, routera?
... ale co ma to zasilanie 230V, centrala?
Nie wiem, po co masz ten AWZ 200 (ile masz czujek - ogólnie?) ale może instalator podpiął do niego zasilanie czujek. Centrala ma swoje zasilanie buforowe, a zasilania czujek są z AWZ-ta i w chwili zaniku zasilania nie podaje on prądu. Wyłącz 230V i sprawdź, czy na jego wyjściu jest 12VDC.
Pod te same zaciski co zasilanie czujek albo jak masz nie wykorzystane wyjścia wysoko prądowe pod nie i zaprogramować jako zasilające.
Ta czujka wyzwala alarm gdy: - wykryje pożar, - wykręcisz ja z podstawki, - zdejmiesz jej zasilanie, - wywołasz ręcznie test. Zakładając, że podczas testu obiekt nie płonie i czujka tkwi w podstawce sprawdziłbym przede wszystkim zasilanie - LED poprawnie wskazuje stan pracy/alarmu? Czy przy prawidłowym zasilaniu styki alarmowe są zwarte - zmierz miernikiem....
Bez obciążenia 23 VAC. Na tabliczce jest 20VAC, ale dla tej centrali dopuszczalne chyba jest do 24VAC. Bezpiecznik sprawny bo zasilanie dochodzi do zacisków centrali.
Z racji tego,że podpinasz już kilka czujników, a w przyszłości może coś więcej to proponuję jak koledzy wyżej coś z autonomicznym zasilaniem. Nie koniecznie musi być to int-pp może być INT-E z zasilaniem zewnętrznym z tym, że nie mogą być połączone oba plusy zasilania jedynie tylko masy. Co prawda pewnie na to co teraz piszesz to działałoby i zasilane...
Nic się nie stanie, to kondensatory odsprzęgające w układzie zasilania, 47 do 100nF. Jak masz możliwość to wlutuj, ale centrala przez to nie padnie. BTW jak uszkodziłeś ten kondensator???
Czyli zasilacz z akumulatorem, do niego podpięte zasilanie czujników, natomiast masy sygnału czujek i zasilanie manipulatora z centrali, tak?
No to styk czujnika zaniku fazy wpięty na wejście centrali. Naruszenie wejścia powoduje wysłanie odpowiedniego komunikatu
Czy czujki mają zasilanie? Jak podłączone czujki i jak skonfigurowane w centrali (mile widziane zdjęcia i zrzuty z dloadx - zakładka wejścia i wyjścia) To tak na początek.
Nie bardzo rozumiem o co Tobie chodzi. Pierwsze słyszę, żeby ktoś podłączał czujki pod wyjścia wysokoprądowe mając wolne Z1-Z16 ale może się mylę. Jeszcze wiele nauki przed Tobą zanim sam zaczniesz komuś doradzać. Pod wejścia Z w centrali podłącza się wyjścia czujki, ale pod wyjście OUT można podłączyć jej zasilanie (odpowiednio owe wyjście programując)....
Zapewne niedopatrzenie, ale INT-RS Plus podłączamy do magistrali manipulatorów (nie ekspanderów). Dodatkowo warto policzyć sobie bilans prądowy i ewentualnie porozdzielać zasilanie między większą ilość wyjść centrali (+ ew. dodatkowy zasilacz, jeśli z bilansu tak wyjdzie).
To wygląda na brak połączenia modułu ETHM i GSM z internetem a co za tym idzie aktualizacji czasu z serwera NTP. Jeśli to nie jest tylko pamięć awarii (sprawdzić przegląd awarii w menu użytkownika) trzeba sprawdzić czy router ma połączenie z internetem. Możliwe, że będzie potrzeba fizycznego zrestartowania zasilania centrali i tych modułów ale to się...
Bez problemu możesz tą integrę zasilić z zasilacza laptopa podłączając te 20VDC pod zaciski AC, AC. Centralka zgłaszać będzie awarię AC ale (o ile jest sprawna) bez problemu wystartuje. Nic nie musisz modyfikować w zasilaczu ani wylutowywać z centrali. Po prostu dwie z czterech diod prostownika na płycie centrali będą nie wykorzystywane. Polaryzacja...
Miałem taki przypadek z Integrą 128, brak CLK, po całkowitym restarcie centrali (zasilanie) wracało na jakiś czas do normy, Płyta poszła do serwisu Satela i wróciła naprawiona. Możesz spróbować ją wysłać do naprawy, tym bardziej że 15 letnia centrala ma prawdopodobnie wlutowane zasilanie pamięci, które też wypadało by wymienić.
Integra wymaga 230V, żeby się uruchomić. Można ją oszukać sztuczkami poprzez zasymulowanie zasilania sieciowego, ale to będzie partyzantka. Poszukaj centrali zasilanej z 12V.
Zanim odeślesz na serwis wymień bateryjkę w centrali, ustaw ze 2 hasła i ściągnij zasilanie ( akumulator i trafo ). Jeżeli po włączeniu centrali dalej będą krzaki - centrala do serwisu, jeśli będzie wszystko ok to znaczy że jest ok :D ( i na 90 % tak będzie )
Każdemu wyjściu na płycie centrali odpowiadają diodki LED - zmieniaj parametry w obrębie danego wyjścia i obserwuj stan diody odpowiadającej wyjściu (co pokazuje diodka w Twojej centrali?) pozdrawiam - Maciej
Do wejścia expandera nie podpinaj żadnych napięć, najprościej zastosuj zwykły przekaźnik który będzie swymi stykami zwierał wejście oprogramowane jako NC.Cewkę przekaźnika dopnij do wtórnego uzwojenia transformatora stosując jakiś prosty układ prostowniczy (mostek z kondensatorem elektrolitycznym.Zanik napięcia zasilania spowoduje zanik zasilania cewki...
Eee tam. Zaznacz tylko "bez alarmu po załączeniu zasilania" na każdym wejściu gdzie jest podpięta TSD-1
Dlaczego zwora sterowana z centrali a nie klawiatury? Dlaczego zasilana z centrali a nie osobnego zasilania?
A czy optyka i akustyka w tym SPL-u działają niezależnie od siebie (np. inne czasy)? nie, czasy te same. To może wystarczy (jeśli oba wyjścia działają TAK SAMO) i zakładam, że optyka podłączona jest pod jedno wyjście, a akustyka pod drugie - wpiąć akustykę i optykę pod jedno wyjście - równolegle; pod drugie wyjście zaprogramowane jako "zasilające"...
Tak, raczej 230V. Nie chcę obciążać zasilania alarmu.
Central to integra 32 sterowanie ma się odbywać za pomocą wyjscia centrali a elektrozaczep ma własne zasilanie
To rzeczywiście wygląda bardzo dziwnie. Skoro potrafi coś-tam wysłać SMSem, to dlaczego nie wychodzą powiadamiania?.. Spróbowałeś zrobić pełny restart centrali? Tzn. pełne zdjęcie zasilania, lub chociaż zapis ustawień do Flash'a?
Zasilanie z wyjścia ext1+ centrali integra 128, nie ma żadnego spadku napięcia podczas pracy ekspanderów. Jeśli ktoś ma pomysł, jak zrobić sterowanie rolet, aby działały po kolei, nie razem to będę wdzięczny.
Możliwe usterki. Wadliwy pilot - Wymiana (mało prawdopodobne ale możliwe) Wadliwe połączenie w odbiorniku radiolinii - sprawdź połączenia żył i rezystorów. Szczególnie zasilanie w odbiorniku i centrali. Ktoś ma drugiego pilota i robi ci "psikusa"- Zresetuj radiolinie i zaprogramuj piloty. Powodzenia.
W zasadzie kolega powinien wiedzieć dlaczego nie działa, skoro zabiera się za sprawy elektryczne związane z podłączeniami. Ale ok, żeby już nie drążyć tematu: Czym jest dla modułu GSM masa, która przychodzi z centrali? W tym momencie niczym, ponieważ pojawia się jakiś sygnał, ale czy jest to 0V czy 12V a może jeszcze inne napięcie? Tego moduł nie wie....
Jak to - podpinasz zasilacz buforowy do centrali zamiast akumulatora??? Przy podłączaniu akumulatora zachowałeś odpowiednią biegunowość?
W wątku natomiast od samego początku pisałem o sposobie na poinformowanie iż centrala faktycznie padła... Czyli nie da się tego zrealizować ani przez SMS ani ETHM, bo wtedy centrala już nie działa. To się da zrealizować przez wykorzystanie przykładowego ATS100, który ma własne niezależne zasilania (na którym jest w stanie pracować dłużej niż centrala...
Spójrz do instrukcji INT-SCR i jak powinien być zasilony rygiel. Opisz jak chcesz połączyć INT-ORS z zasilaczem Rogera i w jakim celu. Co to za Integra, liczony bilans prądowy że ORS chcesz zasilać z APS? Tak - APS ma odpowiednie wyjścia które podłączasz do wejść centrali.
Ja nie zauważyłem aby centrala prosiła o ustawienie czasu .Czas raz ustawiony jest aktualny no może czasem nie jest tak dokładny ale nie odbiega zbyt od tego w danej chwili.Bateria podtrzymuje pamięć centrali ,myślę że jednak to nie bateria możesz jej napięcie zmierzyć wtedy gdy nie jest podpięty akumulator i zasilanie z trafa. Bateria ma ok 3V.
Wyjście niskoprądowe centrali pod wejście modułu. Wyjście zaprogramowane jako Awaria zasilania AC (płyta główna). Wejście w module jako NC/NO (w zależności od polaryzacji wyjścia w centrali). SMS naruszenie: "Awaria zasilania". SMS powrót: "Napiecie wrocilo".
Jeśli chcesz koniecznie odwalić za nich robotę to przygotuj 230V. Nie dawaj im zasilania z centrali! Niech zamontują swoją skrzynkę z zasilaniem buforowym i akumulatorem. Przypilnuj też aby ich antena nie znalazła się zbyt blisko wiązki przewodów alarmowych czy w pobliżu czujek ruchu (lub innych).
Jeśli brakuje Ci wydajności prądowej to zasil czujniki z osobnego zasilacza, tak samo jeśli dokładasz moduły rozszerzeń to zawsze z dodatkowym zasilaczem. Opisz dokładnie w czym masz problem z wydajnością prądową centrali.
Wszystkie urządzenia wpływają na zdolność pracy systemu, po utracie komunikacji z odciętymi modułami centrala wywoła alarm sabotażowy "brak obecności modułów" Bilans prądowy, czyli dobranie zasilaczy i akumulatorów ma być taki żeby wszystkie elementy systemu pracowały prawidłowo przez zadany czas.
Powyższa opcja z tym czasem dotyczy tylko opóźnienia monitorowania do stacji monit. Ogólnie nie można pozbyć się informacji o tym, że jest jakaś awaria.. możesz natomiast ustawić opcję "Pamięć awarii do skasowania" w opcjach globalnych (zakładka "Pozostałe"). Po ustaniu usterki centrala odpuszcza sobie sygnalizację.
Witam, Mam zamiar zmodernizować swój system i wymienić centralę AC948 dawnego Alarmcomu na Integrę. Mam jednak kilka wątpliwości, które chciałbym rozwiać: 1. Czy możliwe jest podłączenie do centrali akumulatora znacznie większego niż zalecany (np. samochodowego)? Wiem że centrala ma ograniczony prąd ładowania akumulatora, więc jeżeli nie dałoby się...
Stosowałem F&F na 230V i nie ma problemu, musi być tylko z wyjściem przekaźnikowym, zasilanie jak już Kolega wyżej wspomniał możesz wziąć z centrali, jak masz możliwość kup tą zmierzchówkę na szynę DIN i umieść w rozdzielni, a jeszcze lepiej zrób osobną rozdzielnię na sterowania :-)
(at)Rob888 OK to nowe są bardziej wybredne na zasilanie niż te ze starszych serii? Problem leży w sprzęcie Satela, nie w naszej (instalatorów) niewiedzy. Mam w sumie na kącie grubo ponad 150 instalacji na Satelu i problem pojawił się z ich urządzeniami (centralami) w połowie 2015 roku przypadek? nie wierze...
Muszę połączyć centralką satel integra 128 plus z zasilaczem buforowym 412. Nigdzie nie mogę znaleźć schematów podłączeniowych centrala-zasilacz. Ponieważ takich schematów nie ma. Jedyne co wyczytałem to mogę specjalnym kablem połączyć się z ekspanderem np. INT-PP i połączyć wszystkie COM-y. Tylko tyle i aż tyle - czyli wszystko na ten temat. Zasilanie...
Albo po prostu zrobić restart centrali odłączając zasilanie, i skasować awarie z klawiatury.
Podłączasz 2 żyły na zasilanie. Trzecia na masę do sygnału. Pozostałe po jednej na każdą czujkę po jednej.
Dom jednorodzinny. Reszta jest zabezpieczona ogranicznikiem przepięć KVR KM30B-C/4-275. Pytam tylko jak dobezpieczyć zasilanie 230V Centrali alarmowej?
Witam, czyli jak chce mieć biały to przez te urządzenie uzyskam go, a czerowny wykorzystując po prostu + oraz R Dokładnie tak. Pamiętaj jednak o maksymalnym obciążeniu wyjść OC centrali. Zastosuj odpowiednie przekaźniki. Oczywiście oświetlenia RGB nie zasilaj z zasilacza centrali tylko z osobnego. Pozdrawiam.
W jaki sposób autor Podłącza zasilanie do centrali tz. kolejność sieć akumulator czy na odwrót?
Klawiaturę INT-SCR-BL mam podłączoną do centrali Integra 64 za pomocą 4 przewodów (zasilanie, masa, dane, zegar), klawiatura jest identyfikowana w systemie jako eksponder INT-ENT, do wyjścia numer 7 w centrali Integra 64 mam podłączony przekaźnik którym uruchamia elektrozaczep, obecnie jestem w stanie aktywować wyjście 7 za pomocą telefonu, natomiast...
Sabotaż centrala ci zgłosi z danego wejścia
Dziękuję za sugestię. Ostatecznie wybiorę APS-612 i akumulator AGM SSB SBLFT 55-12i 12V 55Ah. Czy do dystrybucji zasilania lepiej użyć modułu bezpiecznikowego, np. AWZ588 Pulsar czy przewody podpinać bezpośrednio pod wyjścia zasilania centrali lub modułów rozszerzeń?
HEJ Postawiłem u klineta integrę 32 - 8 czujników w konfiguracji 2eol/nc zasilanie wchodzące na centrale to tylko 200 V czy centrala powinna działać poprawnnie? objaw jest taki że oporność lini 2eol jest 2,8K a nie 2,2 lub 1,1 nawet czujniki w konfiguracji NC nie chcą działać - działają tylko dwa podłaczone pod manipulator linia na pusto wykazuje około...
Dokładnie tak jak pisze sosarek najprawdopodobniej "kuca" zasilanie modułu i stąd sabotaże. podaj ile masz i jakich modułów w systemie ( często widuję centrale i kilka CA64E w dość odległych miejscach ) sprawdź też na wszelki wypadek akumulator - mimo że centrala powinna pokazywać usterkę akumulatora gdyby taka miała miejsce. zmierz napięcie na module...
Miałem podobny przypadek - okazało się, że był słaby akumulator, i po braku zasilania, i przejściu na zasilanie akumulatorowe wypadały 2 klawiatury zasilone z centrali. Powrót 230V nic nie dawał, dopiero restart centrali pomagał.
Może niech kolega Popek 38 określi dokładnie z której centrali chce korzystać bo pokazuje raz schemat połączeń do centrali Integra 32 a następnie Integry 64. Kolega Inelsal proponuje podłączenie zasilań do OUT 4 gdzie centrala Integra 32 ma tylko 2 wyjścia wysokoprądowe.
Witam, potrzebuje pomocy przy podłonczeniu tego oto syganlizatora SAEL2010LED widze ze jest on dośc rozbudowany o funkcJe , a ja potrzebuje jak najprościej alarm po naruszeniu. Do sygnalizatora doprowadzony przewód alarmowy 6 żyłowy i zasilanie 2x1,5mm2
Zasilacz buforowy z akumulatorem 7Ah to trochę ponad 100PLN za komplet. I ja też mogę wykorzystać zasilanie z centrali.
Witaj, w sumie mogło by chodzić tylko na OUT2 masz podpięty przewód od manipulatora (KPD) zasilanie przy braku przeprogramowania centrali na OUT2 jest najczęściej sygnalizator OUT. Wepnij zasilanie manipulatora KPD pod wyjście w centrali oznaczone KPD. ETHM 1 podłącz pod AUX. Pozdrawam
Czy zasilacz buforowy rozwiąże sprawę ?? Tak, ale musi być przy ekspanderze, masy zasilacza i ekspandera muszą być spięte, zasilanie z centrali odpięte i doprowadzone z zasilacza.
Tylko weź pod uwagę wydajność prądową wyjścia sterującego takim siłownikiem. Czy zasilanie centrali bezpośrednio to uciągnie. Na płycie masz ograniczoną ilość wyjść wysokoprądowych. W przypadku tej centrali są to 4 wyjścia o obciążalności 3A.
Artykuł praktyczny, ale nie wyjaśnia kwestii poruszonych w temacie. Konstrukcyjnie Integra to wciąż lata 90-te, rozwinięcie ale wcale nie tak dalekie świetnej w swoim czasie CA-64. Spadkiem po niej jest prymitywny jak na dzisiejsze standardy mikrokontroler, mający swoje ograniczenia. Pamięć nieulotna flash przechowuje jedynie firmware centrali. Ustawienia...
Oj przeczytaj instrukcje programowania tam jest wszystko. 3.1.2 Tryb serwisowy „z kołków” Gdy uruchomienie trybu serwisowego w normalny sposób jest niemożliwe (np. centrala z jakichś względów nie obsługuje manipulatora), można skorzystać z awaryjnej procedury uruchomienia centrali tzw. uruchomienia „z kołków”. W takim przypadku...
Witam, Przeczytaj instrukcję od tego J-053. Jest tam opisane, które elementy odpowiadają za zasilanie 12V z 230V. Nie montujesz ich na płytce, układ zasilasz z 12V centrali, nie montujesz przekaźnika, a na wejście centrali podajesz sygnał z kolektora tranzystora T1 (będzie to masa). Pozdrawiam.
Ile masz wszystkich urządzeń zasilanych z centrali ?
Restart zasilania (oczywiście sieć i akumulator) nie pomaga - centrala powstaje uzbrojona. I prawidłowo Z kołków w tryb serwisowy wejść się nie da. Nawet jeżeli system czuwa, powinna zadziałać procedura wejścia w tryb serwisowy z kołków. Pozdrawiam
Najpierw odłączasz zasilanie sieciowe, a później akumulator. Czasami warto jest czytać instrukcje producentów. 5.1.2 PROCEDURA STARTU ZASILANIA CENTRALI Więc czytaj dokładnie - dotyczy to uruchomienia centrali, a nie wymiany akumulatora. Podłączasz na odwrót. Najpierw akumulator, a później zasilanie sieciowe. Zamykasz obudowę i wyłączasz tryb serwisowy....
Nie można, do zasilania centrali ma być transformator.
1. schemat w poprawny ale ma parę błędów o tym poniżej 2. zasilanie może być a nawet powinno z AUX do tego to wyjście jest przeznaczone 3. co do sygnalizatora to może być tak podłączony OUT1 I OUT2 w integrze to wyjścia wysokoprądowe nie trzeba tu żadnego przekaźnika 4. Więc tak, jedno TMP do COM w centrali na drugie TMP przez rezystor 2,2K i do wejścia...
Wypnij przewód od manipulatora spod OUT 2 i wepnij do wejscia +KPD instrukcja mowi: W przypadku central INTEGRA 24, INTEGRA 32 i INTEGRA 128-WRL do zasilania manipulatora INT-TSI nie można użyć wyjścia +KPD. Należy użyć wyjścia wysokoprądowego OUT1 lub OUT2 zaprogramowanego jako typ 41. ZASILANIE. i nie uruchomisz komunikacji po RS bez sprawnego manipulatora....
Alarm powinien już zacząć wyć po otwarciu obudowy centrali. W manipulatorach nic się nie zmieni, po ponownym uruchomieniu wszystko będzie tak jak było pod warunkiem że nic nie pozmieniasz w trybie serwisowym. Wejście z kołków do trybu serwisowego może być programowo zablokowane, wtedy ratuje Cię tylko reset centrali do ustawień fabrycznych.
Witam, Wspólna masa będzie lepsza, bo i tak wszystkie COM-y na płycie centrali są ze sobą połączone. Pozdrawiam.
Więc ustaw ETHM na 1 i ma grać. No a później dołoży ekspander i cała numeracja wejść mu sie rozp... Chodziło mi o adresację modułów - spójrz do instrukcji INT-GSM jak łączysz go z ETHM. Odłączasz akumulator i dopiero zasilanie sieciowe, podłączasz odwrotnie czyli akumulator i dopiero 230.
Na co mu zasilanie z centrali? Konfigurujesz mu niskoprądowe wyjścia na zasadzie - alarm włamaniowy - wskaźnik czuwania - usterka zasilania bądź akumulatora płyty głównej
Tutaj chyba bardziej chodzi o zbudowaniu systemu dla własnych potrzeb. Podłączenie do jednostki PSP wykluczam od razu, wymóg ubezpieczyciela? - nie sądzę, choć może można by liczyć na zniżki. Na razie, co wiemy: czujki p/poż z możliwością podłączenia alarmowych, dość rozległy system, konieczność wyłączania zasilania sieciowego w momencie wykrycia ognia...
Witam, Czy mogę zasilać z jednego wyjścia "wysokoprądowego" z centrali integra 128 kit avt 2777 ( centralka GSM ) i telefon siemens s55? co do kitu to raczej za dużo prądu nie pobiera, a telefon na ładowarce ma napisane DC5V/620mA także chciałem się upewnić czy nie będzie z tym problemów
Pies z rodzaju skaczących na kanapę itd. czy raczej porusza się przy ziemi? Zawsze dla bezpieczeństwa możesz odłączyć zasilanie centrali na czas wymiany czujnika.
Wyjęcie baterii bez zasilania zazwyczaj kończy się problemami z hasłami użytkowników. Ja wymieniam "na gorąco" i jeszcze nie miałem problemu. Zwróć tylko uwagę żeby nie założyć jej odwrotnie. (wbrew pozorom mozna🙂).
W specyfikacji tego modułu jest zasilanie ac od 9V do 12V.Czy można go zasilić napięciem dc 12v z centrali.
Integra 128 WRL ma wydajność prądową zasilacza 2A natomiast INTEGRA 64 i 128 ma wydajność prądową 3A.Jest to wydajność prądowa zasilacza natomiast z wyjść i wejść można "pociągnąć" nieco więcej prądu ale trzeba pamiętać że po zaniku zasilania sieciowego akumulator będzie się o wiele dłużej ładował. Warto przy rozbudowie lub projekcie "od nowa" zabezpieczyć...
Czyli zasilanie podłączam np. do Out 4? A co do sabotażu to nie do końca rozumiem?
Upewnij się czy ładowanie akumulatora na pewno przebiega prawidłowo, bo uszkodzisz sobie akumulator! Nie wiem jak to jest rozwiązane w CA10 ale na 100% w Integra 128 przy braku AC (na zasilaniu z DC) nie ma żadnej kontroli ładowania, zasilanie 13,80V cały czas jest podawane na akumulator i go wygotowuje. Podłącz multimetr i sprawdź czy centrala robi...
Czy podczas podłączania tej klawiatury konieczne jest całkowite wyłączenie zasilania centralki (łącznie z akumulatorem), czy wystarczy wejść w tryb serwisowy?
Możesz ją zasilić bezpośrednio z centrali bez przekaźnika jak normalną czujkę z wyłączoną pamięcią alarmu. Lub też tak, jak to zrobiłeś, skrócić czas resetu. Czujka ta tak się zachowuje zawsze po podaniu zasilania - nie wiem, czy zauważyłeś, że jest to czujka dymu i temperatury - z chwilą podania zasilania ona przeprowadza test i dlatego dioda przez...
Jak podłączyć nadajnik Elmes MTX do wyjścia centrali Integra 128-WRL? Zasilanie nadajnika podłączyłem do OUT2 (wysokoprądowe) i COM. To działa znakomicie. Problem mam z podłączeniem wejść sterujących nadajnika, gdyż sygnał nadawany jest przy załączeniu +12V do jednego z dwoch kanałów, a wyjścia niskoprądowe zwierają do masy. Odwracanie polaryzacji również...
Tak, od lewej założone obok siebie ale wyciągnięte są zworki LED, rozumiem że zasilania +12 i COM nie trzeba ?
Witam. Twoje obawy są jak najbardziej uzasadnione.Pamiętaj można zawsze zastosować akumulatory o większej pojemności, centrala o braku zasilania sieciowego może informować z opóźnieniem np 1h. Jest bardzo dużo możliwości konfiguracji centrali. Piszę opierając się na znajomości central ca64 oraz integra, które bardzo polecam. Pozdrawiam.
Witam, kupiłem dom w którym zainstalowany jest system alarmowy Satel Integra. Niestety mam tylko hasło administratora, poprzedni właściciel tylko takiego używał i nie ma innego. Póki co działa to dobrze, ale przydał by się szerszy dostęp w razie czego, teraz nie mogę nawet zajrzeć do centrali bo włącza się alarm. Co można z tym zrobić? Skrzynki otworzyć...
1. Mam czujniki dualne slim luna z dodatkowym oświetleniem. Do czujników idzie przewód 6-żyłowy, 2x zasilanie, 2xNC-TMP, 1x załączenie diod ruchu PIR podczas czuwania (diody zgaszone są podczas wyłączonego czuwania) oraz 1x oświetlenie LUNA. Niestety brakuje mi jednego przewodu do zwiększania czułości sensora podczas wyłączonego czuwania, ponieważ...
Akumulator nie był wymieniany od nowości. Ale centrala działa przy braku zasilania sieciowego. Krawietz
temat akumulatorow juz nie ma zadnego znaczenia poniewaz zasilanie w budynku juz jest. Teraz szukam tylko koncepcji dlaczego zasilona centrala nie zasila manipulatorow, a przed padem zasilala.
Czujki możesz z OUT zasilać, nie ma problemu, tylko jak wszystko będzie zasilane z jednego wyjścia to przy awarii jest problem z diagnozą, jak byś miał czujki na AUX, manipulatory na KPD to przy zwarciu wiesz od razu, przeciążenie AUX= prawdopodobne zwarcie na czujkach, przeciążenie KPD możliwe zwarcie na lini manipulatorów. Na pierwszy rzut oka ktoś...
integra schemat zasilać centrala integra zasilać zasilać integra
pralki blomberg czujka zalania konfiguracja amica pokrętło regulacji temperatury
Wymiana sprzęgła dwumasowego Opel Meriva B 1.7 CDTI Lokalizacja kondensatora w podajniku ślimakowym