Dobrze myślałeś, ale to był pewnie impulsowy stabilizator napięcia. Tutaj należałoby przewinąć uzwojenie wtórne w transformatorze, dać proporcjonalnie do zmniejszenia napięcia mniej zwojów, ale o również proporcjonalnie większym przekroju. Poza tym zwiększyć pojemność kondensatora elektrolitycznego na wyjściu i wymienić diodę prostowniczą po wtórnej...
Na niej rezystor r12 ma oznaczenie 330, a r1 jest nieczytelny. Z tego co widać na spalonych r12 ma napis R330 albo 530 Zdecyduj się 330 czy R330 , bo to bardzo duża różnica. Nie jest 530 (nie pasuje do szeregu wartości). Na zdjęciu widać, że R12 = 330 czyli =33Ω
Te dwa rezystory co poprzednio wylutowałem wsadzić z powrotem na miejsce? Jak najbardziej (mam nadzieję że po tym "zabiegu" z potencjometrem, w tym miejscu, transoptor nie uległ uszkodzeniu). :!: Zdejmij ten klej (zaznaczone czerwoną ramką), może łatwiej będzie wskazać którego rezystora wartość należy skorygować.
IC5 - LNK364PN zasilacz impulsowy. Sprawdź również rezystor R50.
Prosze sprawdzic na wtyczce do gniazda CN1 czy PIN -12V nie ma przypadkiem zwarcia do masy. Uszkodzenie rezystora RB3 nie powstalo bez przyczyny. Czy zasilacz pracuje poprawnie ( na CN! jest obecne napiecie +5V ) ? Bezpiecznik F1 - sparawny ? Czy kolega zna zasade dzialania zasilaczy impulsowych ?
A układ scalony (sterownik przetwornicy?) nad wskazanym kondensatorem nie jest też przypadkiem usmażony? Wygląda mi to na szerszą usterkę. Skąd wiesz, że to tylko rezystor i kondensator, wykonałeś pomiary? W układach zasilaczy impulsowych usmażenie rezystorów to nie jedyna usterka i z czegoś ona wynika.
Dzień dobry. Proszę o podanie wartości rezystora. Prawdopodobnie jest to rezystor bezpiecznikowy. Wmontowany jest w zasilaczu impulsowym na plusie mostka Gretza i Kondensatorem 150uF/450V. Dziękuje.
Jak kolega napisał, rezystor i równolegle do niego woltomierz i gotowe. Żarówka na zimno ma niską oporność i przy zasilaczach impulsowych może powodować cykliczne wyłączanie się zasilacza, co może doprowadzić do błędnych wniosków.
To nie jest rezystor bezpiecznikowy. . Wraz ze wzrostem prądu tranzystora wzrasta spadek napięcia na nim , które jest używane do obwodu ochrony przed przeciążeniem.
Setka. Coś Kolega słabo szuka :) :arrow: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...
Jest w zasilaczu impulsowym, po stronie pierwotnej Taki rezystor to jest zastosowany jako bezpiecznikowy albo w układzie snubbera (gasika) wraz z diodą i kondensatorem. (at)madamsz1 Jeżeli kolory pasków się zgadzają to będzie to taki: [url=https://www.tme.eu/pl/details/knpa3... (at)gumisie Czyli KNPA3WJ0680AA9...
Witam. Gdybyś dał zdjęcie z drugiej strony płytki, było by widać do czego są podłączone te rezystory. PozdrawiaM.
Zasilacz nie wyrabia z prądem rozruchowym, włącz w szereg rezystor na czas rozruchu.
TNY264GN to nie przełącznik a zasilacz impulsowy. Rezystor ma wartość 100 Ω, jest to rezystor bezpiecznikowy. Obawiam się że to nie wszystko co się uszkodziło. Coś musiało spowodować uszkodzenie zasilacza oraz rezystora i raczej nie było to przepięcie w sieci bo warystor wygląda na cały.
A opornik to wstępne obciążenie. Pamiętaj, że to zasilacz impulsowy. Rezystor ma być.
Panowie Koledzy Proszę podpowiedzcie, jak w praktyce rozpoznać te rezystory bezpiecznikowe? Przykładowo, mam do naprawienia zasilacz impulsowy (czasem rezystory przepalone, a czasem aż wyparowały!!!), nie mam schematu, na laminacie brak opisu! Wizualnie jak odróżnić rezystor bezpiecznikowy od innych???
Witam. Mam taki problem chcę uzyskać 7,5V 500mA z 12V 1000mA zasilacza impulsowego, zastosowałem rezystor ceramiczny 5W 10ohm, ale za rezystorem dalej jest 12V. Chodzi mi o ładowanie akumulatora żelowego 6V.
Patrząc przez analogię na zasilacze ATX komputerowe należałoby przeciąć ścieżkę która łączy zacisk ~ mostka Gretza z rezystorami R103 i R104.
Witam Kiedyś w AZ były stosowane transformatory sieciowe mostek prostowniczy i tyle w temacie a teraz w tych chińskich Philipsach wynalazkach z racji cięcia kosztów zastosowano przetwornicę wstaw zasilacz impulsowy 9V 2A będzie działać.
Rezystor pomiarowy dla przekładnika prądowego za mostkiem prostowniczym. Dlaczego? Przekładnik prądowy jest źródłem prądowym i Vf na diodach ni wprowadza błędu pomiarowego, gorzej już gdy mostek jest za rezystorem, wtedy błąd pomiarowy jest spory i nieliniowy.
Wymień wszystkie elka w zasilaczu impulsowym po stronie pierwotnej i wtórnej POWODZENIA!!!!!
Gdy dasz w dzielniku dwa identyczne rezystory, to uzyskasz 5V. Dzielnik to te dwa rezystory najniżej na zdjęciu.
...moim zdaniem ten zasilacz nie posiada transoptora bo nigdzie go nie znalazłem... A jaki element o 6-ciu końcówkach jest pod transformatorem? Jeśli uszkodzone były diody w mostku, tranzystor kluczujący oraz 2 pozostałe, to ja obowiązkowo sprawdziłbym dokładnie wszystkie diody (wylutować) oraz rezystory o niskiej wartości.
Tak, da się. Obejrzyj jak wygląda układ przy tranzystorach mocy w At i ATX w tym drugim brakuje tylko 2 rezystorów startowych 330k które właśnie powodują samowzbudną pracę przetwornicy gdy nie działa sterownik :)
Co to jest to PT431, sterowana dioda Zenera czy tyrystor? Po pierwsze, jest to niesamowicie znany układ, sama końcówka 431 wystarcza. Po drugie, przeglądarka. Myślę że trzeba skorygować rezystory R20A i R16 ale proszę o wskazówki. Dokładnie, jest to dzielnik napięcia dla diody. Napięcie Zennera = 2,5 * (1 + R20A / R16), więc w Twoim przypadku 2,5 *...
Panowie, Panowie...sporo ,,chińszczyzny" przeszło przez moje ręce i nigdy jeszcze nie spotkałem zasilacza ,,wtyczkowego" bez separacji galwanicznej. Fakt, że jest ona ,,gówniana" :cry: , i nie wiadomo jakie napięcie przebicia by wytrzymała ale jest . I to niezależnie czy jest to transformator sieciowy czy też zasilacz impulsowy. Owszem, zasilacze typu...
Zwykły wtyczkowy zasilacz 12V/3A Tej mocy zasilacz wtyczkowy, to musi być impulsowy, więc ze stabilizacją.
Linii 5V nie trzeba usuwać, wystarczy że zasilacz będzie stabilizował drugą linię. No chyba że ograniczeniem jest minimalne wypełnienie kontrolera. Rezystory R823,824,825,897 odpowiadają za wartość napięcia, chciałem to przeanalizować, ale R897 o wartości 1k jest bez sensu (EDIT pisałem post zanim naniosłeś na schemat informacje że go nie ma), może...
Witam. Tak, to będą te rezystory. Separacja transoptorem. Pzdr.
Dlaczego kiedy wkładam do kontaktu w listwie zasilajacej wtyczke np. od telewizora to widze czerwona iskre prądu ? Jak włączasz inny odbiornik to zauważalnej iskry nie ma. Łuk występuje zawsze - bo przy każdym odbiorniku załączamy pod napięciem 230V. Kolego intensywna iskra bierze się z tego, że załączamy zasilacz impulsowy. Zasilacz impulsowy ma bezpośrednio...
Woltomierz mierzy zapewne jakieś śmieci generowane przez zasilacz impulsowy. Obciąż wyjście rezystorem i powtórz pomiary.
W pierwszej kolejności to sprawdź właśnie te rezystory startowe oraz elementy w okolicach (kluczy) tranzystorów które były uszkodzone.
Powinna działać po wymianie rezystora o ile to było tylko przeciążenie.
Zasilacz prądowy a nie rezystory Zasilacz impulsowy 150W 12V 12.5A taki mam zasilacz
Niepracujący zasilacz impulsowy jako element mocno nieliniowy, nie zamyka "gładko" obwodu jak typowe uzwojenie transformatora 50Hz, które ma te kilkaset Ohmów rezystancji samego uzwojenia i przypuszczalnie twój wyłącznik nie dostaje minimalnego prądu niezbędnego do zasilenia jego samego, aby mógł załączyć swój element wykonawczy w postaci triaka. Schemat...
Po co koledze przetwornica DC-DC ? Żeby to jeszcze było step-up/boost, to można by było podnieść napięcie do 13.8V w celu ładowania akumulatora, buck jest zupełnym przeciwieństwem tego co chce kolega uzyskać. Alternatywnie należy tak zmodyfikować zasilacz serwerowy, by napięcie wyjściowe wynosiło nie 12V, a jakieś 13-coś V, co pozwoli na bezpośrednie...
Że się delikatnie zapytam -co ma brzęczeć "w ledowej żarówce", skoro cały zasilacz tam składa się z rezystora im kondensatora , wpiętych szeregowo za mostkiem prostowniczym? Podobnie w przypadku ładowarki laptopa - to zasilacz impulsowy i "wisi" mu, jakim prądem jest zasilany.
Na początek zrób sprzężenie zwrotne tak jak pokazałem. Stabilizacja napięcia od - do + zasilania może doprowadzić do takiej sytuacji że będziesz miał po stronie ujemnej -12V a po dodatniej +18V. Odpada. Aby zmniejszyć tą niesymetrię, podłącz do każdej gałęzi zasilania po rezystorze 150Ω/2W. Porób próby i napisz czy coś pomogło.
Spróbuj na próbę zamiast żarówki jako obciążenia zasilacza podłączyć rezystor 4,7Ω - 6,8Ω 25W i Sprawdź, czy tak samo, jak na żarówce pulsuje napięcie.
jesli piszemy o 8-nogowym UC3844 to nozka 7 stanowi jego wejscie zasilajace. Dla UC3844 min. napiecie dla jego wystartowania to ok. 16V, pozniej podczas pracy nie moze spasc ponizej ok. 10V. Sprawdz rezystor miedzy nogą 7 a (+) kondensatora filtrujacego wyprostowane napiecie z sieci (na ktorym powinno byc ok. 310..320V). Sprawdz tez niskoomowy rezystor...
Witam Rezystor w źródle tranzystora - sprawdzony? Bo nic na ten temat nie piszesz. Wspominasz tylko o wymianie jednego rezystora. PozdrawiaM.
Rozrysuj sobie schemat czy potencjometr ma jakieś szeregowe rezystory w ścieżce oporowej; co robi odniesienie TL431 ?
To dam dwa 100uF i jeden 330nF. Nie rozumiesz... Poczytaj najpierw o likwidowaniu zakłóceń zasilaczy impulsowych, a nie zgaduj.
Wymieniłem rezystory i teraz mam 15v zamiast 24v 1,2 zamiast 5v i w ogóle napięcia zaraz za trafo strasznie falują co może być tego przyczyną? Napięcia z przetwornic impulsowych nie mierzy się tuż za transformatorem! Gdzie napięcia które podałeś zostały zmierzone? A ten układ FAN7554 za co odpowiada? Jeśli zadajesz to pytanie to proponuję oddać zasilacz...
Może nie wystartować. Sterownik (układ scalony zasilacza) startuje jak nie ma napięć po stronie wtórnej trafa i na uzwojeniu trafa, które daje zasilanie na pin nr. 7. Układ do startu zasilany jest przez dwa rezystory połączone szeregowo z głównego elektrolitu na pin nr. 3, później dopiero pojawia się napięcie po prostowaniu na pin nr. 7 układu scalonego.
Aktualne połączenie TL431 i dzielnika z masą musisz odciąć od minusa kondensatora elektrolitycznego (nienamalowany) i wstawić tam rezystor 0.22Ω (dla ograniczenia ok. 3A). Od punktu łączenia tego rezystora z TL431 i dzielnikiem rezystor 1k do bazy tranzystora NPN małej mocy. Emiter tranzystora do minusa kondensatora elektrolitycznego, kolektor...
Cały problem z przetwornicą wynika ze słabej znajomości elektroniki autora projektu. Po pierwsze primo kondensatorek przy MC ma mieć pojemność 1nF a nie 120pF. Na nocie producenta podane jest 102 co daje 1nF a Willem odczytał to jako 120pF. Cóż dobry programista nie musi być dobrym elektronikiem :( Drugi rażący błąd to dioda 1N4148, jest do bani, powinna...
Przy takich mocach diod LED nie stosuje się rezystorów a zasilacze (źródła prądowe) impulsowe.
Nie uruchomił się po prostu. Napięcia na końcówkach brak, jest więc problem z zasilaczem impulsowym. Wymieniłem rezystory w zasilaczu i nadal nie działa. Grzeją się bardzo mocno termistor TH3 i kondensator C49.Może ktoś z Was wie czym to może być spowodowane. Wciąż szukam co się jeszcze mogło uszkodzić. W jaki sposób miernikiem mogę sprawdzić FET1?...
Witam Jeżeli transformator impulsowy jest uszkodzony to można go dać do przewinięcia ale raczej bym sobie osobiście odpuścił naprawę falownika.
Potencjometr zasilacza włączony jest jednym końcem do masy przez rezystor, drugim do plusa (przypuszczalnie też przez rezystor). Zwiększenie tego rezystora od plusa albo zmniejszenie tego od masy zwiększy zakres regulacji. Moc maksymalna zasilacza pozostanie bez zmian, ale zmniejszy się prąd.
Dla tranzystorów IRF460 jakie zastosować rezystory gasikowe?
Rezystor R4 oznaczony jest kodem paskowym następująco: brazowy-niebieski-czarny-srebrny-brązowy... Po odkodowaniu to 1.6Ω tolerancja 1%. Przyznam że moja ładowarka jest również po "przjściach" stąd kolory pasków w wyniku przegrzania są niejednoznaczne. Podpowiem że rezystor R4 jest identyczny z rezystorem R6 wiec możesz mierząc rezystancje tego drugiego...
A jakiej wartości jest ten rezystor?
W rowerze mam akumulator zelowy 5Ah 6V. I chciałbym zrobic tak zeby mozna byłó podłączyć tą latartę bez utraty mocy (rezystory odpadają). Jeśli dysponujesz akumulatorem o napięciu 6V i chcesz nim zasilać urządzenie/żarówkę przewidzianą na zasilanie 4,5V to nie da się tego zrobić inaczej jak właśnie przez stratę mocy - różnica musi być gdzieś i w jakiś...
Wylacznik blokady - sprawny... Znalazlem uszkodzenie na plytce jest uszkodzony uklad TOP209 (sterownik zasilacza impulsowego) i rezystor R98 (100om) jak kupie te elementy to sie przekonam czy jeszcze cos nie poszlo do nieba... :)
Rezystor ten mam w przepalonym zasilaczu A co to za zasilacz? (impulsowy, z trafem - stabilizowany niestabilizowany ...)
Witam! Wszystkie kondensatory, rezystory i cewki stosowane są na wejściu w celu wyeliminowania zakłóceń wytwarzanych przez zasilacz impulsowy. Są na to odpowiednie normy. W zasilaczu z transformatorem sieciowym kondensatory są potrzebne do tłumienia zakłóceń pochodzących z sieci oraz poprawiają tzw. współczynnik mocy (patrz Google). Cześć!
Nie potrzeba żadnego dodatkowego zasilacza - uzwojenie pomocnicze na ETD34 a do startu rezystor z +320V.
Rezystory są bardzo dobrym rozwiązaniem.
To jak tranzystora nie mogę zmienić to może można połączyć 2 tranzystory ze sobą by dawały lepsze parametry albo dać na wyjściu linii 35V tranzystor mocy npn / pnp w celu zwiększenia prądu wyjściowego. Czy Ty w ogóle czytasz udzielane Ci odpowiedzi? Moc tego zasilacza nie bierze się tylko z mocy zastosowanego tranzystora. Który i tak jest z zapasem...
Naprawa zasilaczy impulsowych do łatwych nie należy, w dodatku panują tam napięcia niebezpieczne dla zdrowia/ życia.. Trzeba bardzo uważać co się robi. Zdało by się standardowo poszukać uszkodzonych elementów pomiar/ wzrokowo. Wszystkie kondensatory łącznie z tymi małymi pojemnościami po stronie pierwotnej? Było ich chyba 3 sztuki + jeden główny na...
Wyżej wymienione potrzebne do naprawy zasilacza impulsowego SPS600 Behringer
. Czy rezystory jako sztuczne obciążenie są konieczne? Nie nie sa. To nie jest zasilacz o pracy impulsowej.
bo choć zwykle posiadają diody na wyjściu to poprzez obecność sprzężenia zwrotnego mogą powstać oscylacje i to może spowodować ich uszkodzenie. Że co proszę ? Jak zwykle bzdury. Można łączyć zasilacze impulsowe równolegle bez przeszkód, tylko warto dać na wyjściu każdego z nich faktycznie niewielki rezystor celem wyrównania różnicy napięć wyjściowych...
Witam. sprzęt przestał działać , przerwa na rezystorze 120k/0,25W gdzies w okolicy zasilania scalaka UC1842 w zasilacz. imp. Slady grzania się na płycie. Po wymianie mocno grzeje się ww rez, scalak,diody i elektrolity w gałęzi zasilania napędu DVD.Tranzystor mocy jakoś nie .Zasilanie tego sprzętu to 110-220V . Sugestie co do dalszej naprawy mile widziane.
Sprzęt jak w temacie. W środku uszkodzony zasilacz impulsowy w taki sposób że nie można odczytać wartości 4 rezystorów smd. Może ktoś dysponuje schematem ? Pomoglo by zdjęcie zasilacza, może ktoś z kolegów ma takie monitory ?
Witam Tak patrząc po schemacie to ten rezystor 47k nie ma prawa się grzać. Nawet przy podłączeniu między + a - popłynie przez niego prąd poniżej 1mA.A taki prąd napewno go nie zagrzeje.Prędzej pomyłka co do wartości tego rezystora. Pozdrawiam Arturavs
uszkodził się rezystor R64 w zasilaczu To niestety "wierzchołek góry lodowej". Z układu ścieżek wynika, że to rezystor pomiarowy dla prądu tranzystora kluczującego. Pada w chwili uszkodzenia w/w tranzystora. Czasem uszkodzenie kończy się na tych 2 elementach ale częściej bywa, że poprzez nóżkę bramki wysokie napięcie przedostaje się do kontrolera powiększając...
To jest typowy zasilacz beztransformatorowy. Rezystor, który uległ przepaleniu, ogranicza prąd impulsowy, czyli w przypadku włączenia w szczycie sinusa. Wtedy reaktancja kondensatora ograniczającego prąd jest minimalna. W normalnej pracy, kiedy na zasilacz podawany jest sinus, impedancją dominującą jest reaktancja pojemnościowa i w takich warunkach...
No zasilanie belki z sufitu idzie a belka wisi na dwóch łańcuchach. Ech... U góry na tym syficie zapewne jest przewód zasilający - zgadza się? Zasilacz można więc umieścić na górze, chociażby taki https://sklep.delta.poznan.pl/zasilacz-i... A czemu tak nie mogę zrobić ? Jak chcesz rezystorem i diodą wyprostować i obniżyć...
Sprawdź jeszcze raz podłączenie rezystora R16 on nie sterują bramką tranzystora tylko przekazuje informację do sterownika przetwornicy o pobieranym przez transformator impulsowy prąd.
Zakładając cały spadek napięcia na stabilizatorze ciągłym to jest strata 1W na impulsowym nie będzie dużego zysku za to znacznie gorsze parametry (duże tętnienia, szumy, zakłócenia, oraz pogorszenie odpowiedzi na zmiany pobieranego prądu ) Koszt scalaka 1zł i jest dostępny w każdym nawet najgorszym sklepie ;) Nawet nie ma oszczędności na transformatorze,...
Bez pomiarów nie rozkminimy tego problemu. Z opisu wynika, że 5W to całkowity pobór mocy tej lampy LED. Sam mostek prostowniczy to strata mocy ok. 0,8W dla prądu 0,69A i ta strata powinna się mieścić w tych 5W. Dla małych mocy do 1÷2W zasilacz w lampie LED to mostek prostowniczy i rezystory ograniczające prąd. Zwykle dla mocy ok. 5W lampy posiadają...
Dla 10n i 50Hz reaktancja wynoki okolo 320k, napiecie skuteczne 230V, szczytowe 325V, czyli z rezystorem 220K spadnie o ponad połowę, a zasilacze impulsowe zwykle działają od 110V albo i mniej. Problem będzie mniejszy, ale nie zniknie.
Nikt nie mówi, że się opłaca, zwłaszcza, że cały układ wygląda bardzo ubogo. Ale ktoś może przy okazji trochę się nauczyć, na temat budowy takich urządzeń. Czy zasilacz impulsowy jest odpowiedni do frezarki itd.
Witam. Dioda w sterowaniu bramki jest jakimś nieporozumieniem - należy ją zewrzeć. Rezystor R3 - jak najmniejszy (np.33Ω) no i oczywiście mała rezystancja (impedancja) wyjściowa drivera sterującego bramkę MOSFET-a. Pozdrawiam.
W prosty sposób, wystarczy przebudować zasilacz impulsowy. Przewinąć transformator, wymienić kondensatory, dobrać rezystory do bloku sprężenia zwrotnego i po sprawie.
Jeśli załączymy triak w szczycie (dotyczy bardziej MOC302x) to na rezystorach pojawi się 325V i wydzieli się 320W - przez bardzo krótką chwilę (100ns-1us), zanim załączy się triak, zastosowanie dwóch rezystorów mogło mieć na celu ograniczenie udaru. To wyjaśnienie jest sensowne ale podobny problem występuje w zasilaczach impulsowych czy beztransformatorowych....
Na niektórych wersjach tego schematu pojawia się potencjometr zamiast rezystora R1, albo potencjometr w układzie potencjometrycznym i rezystor jak tu http://www.vk2zay.net/article/128 Zmieniając prąd zasilania tranzystorów zmienisz czułość Mam nadzieję że zasilasz z baterii a nie z zasilacza impulsowego.
Widać że zasilacz jest ze zwrotnym sprzężeniem tak więc można mu zrobić regulację napięcia płynną na potencjometrze. Oczywiście zakres nie będzie powalający. Co do tego przełącznika 6,8V /12V to pamiętaj że sprzężenie jest podpięte na 12V i aby poprawnie działał zasilacz musisz obciążyć gałąź 12V np rezystorem. Pozdrawiam
januszx3 Jak już doradzasz nie na temat to doradzaj dobrze: - podłączenie kabla ekranowanego (typowo ok 100pF/m) w większości układów impulsowych zmieni kształt przebiegów, więc po co go podłączać skoro i tak nie można zaobserwować rzeczywistego przebiegu napięcia. - jak podłączysz rezystor 10kΩ do 1,5m kabla ekranowanego (150pF) obetniesz pasmo...
Pomiar wyjść zasilacza impulsowego omomierzem jest bez sensu - chociażby dlatego, że zwykle jest tam kondensator elektrolityczny. Bez znajomości konkretnego modelu zasilacza nikt Ci nie odpowie na pytanie co to za rezystor; nawet jeśli podasz model to mało prawdopodobne że dostaniesz odpowiedź - chyba, że ktoś dysponuje schematem albo ma dokładnie taki...
Oczywiście, że trzeba usunąć to połączenie pamiętając o dolutowaniu rezystora do wyprowadzeń kondensatora, żeby zapobiec asymetrii. To klasyczny zasilacz impulsowy z podwajaczem na wejściu co czyni konstrukcję uniwersalną. Np. zasilacze komputerowe posiadały przełącznik 115/230V włączony dokładnie w to miejsce przecięcia, o którym wspominali poprzednicy....
Trochę źle spojrzałem na schemat. Myślałem że dioda prostownicza poprzez rezystor R10 zapewnia zasilanie napięciem stałym. Ale teraz widzę że tam będą impulsy zmienne z transformatora. Zatem to raczej jest przetwornica samowzbudna. A element BD1 to powinny w takim razie być diody. I nawet się znalazł datasheet diod z cechowaniem BD1: http://www.chenmko.com.tw/en/data/goods/...
Czemu D9-D12 nie mają rezystorów? Muszą one być. Reszta jest ok. Jaki najlepiej zasilacz dobrać? Jakiś impulsowy np 12V 2A. Komputerowy też będzie ok ale jest dużo większy a i tak nie wykorzystasz jego mocy.
Rezystory mocy na wyjściach zasilacza impulsowego to po prostu jego "wstępne" obciążenie. Konstrukcja zasilacza impulsowego wymaga aby był on obciążony. W innym wypadku zasilacz impulsowy pracowałby niestabilnie! Prawda ... Rezystory będą się grzać mniej gdy zasilacz zostanie obciążony zewnętrznym odbiornikiem (płyta główna, napędy). Bzdura, że aż...
wyszło mi że mój komputer chodzący bez przerwy pobiera bez przerwy 200-220Wat cóż to za potwór jest ? ;d coś mam wrażenie, że twój pomiar był obarczony gigantycznym błędem (zasilacz impulsowy to nie rezystor)
Żarówki zmieniają rezystancję podczas świecenia, wiec obciążenie będzie zmieniało wartość. Jeżeli tym sposobem, to rezystory.
Jego rolą jest spalić się w razie powstania zwarcia. Przy mocach ładowarek rzędu 20W, pobierany prąd to ok. 87 mA. Spadek napięcia na takim rezystorze to zatem 87 mV, moc tracona ok. 8 mW. Czyli w normalnej sytuacji nie ma właściwie żadnego wpływu na pracę urządzenia. Natomiast gdy moc tracona przekroczy 250 mW, co odpowiada poborowi prądu rzędu 0,5...
Oryginalny zasilacz jest transformatorowy, pewnie niestabilizowany więc nieobciążony pokaże napięcie dużo wyższe niż po obciążeniu. Musisz wykonać pomiar napięcia obciążając oryginał prądem ok. 200 mA (żarówka, rezystor) - przy sprawnym zasilaczu miernik pokaże napięcie ok. 9 V. Oryginał jest najpewniej ładowarką, więc tak się zachowuje. Zasilaczem...
ile zwoi powinno mieć uzwojenie sterujące transoptorem na poniższym schemacie Transoptor jest sterowany z uzwojenia wtórnego, bo pracuje w układzie sprzężenia zwrotnego. może idzie ci o uzwojenie pomocnicze zasilające tranzystor transoptora przez diodę D2? Zajrzyj do datasheetu... gdybym chciał zmienić wartość napięcia wyjściowego zasilacza na 28V,...
Zasilasz transoptor poprzez Kondensator, w szereg z kondensatorem powinien być jeszcze rezystor 1-2 k/0,5W, który ograniczy prąd kondensatora.
No właśnie problem w tym, że nie mam dostępu do zasilaczy - tak budowlaniec podłączył światła w tym pomieszczeniu, że bez prucia podwieszanego sufitu nie wepnę się między włącznik i zasilacze. 3 zasilacze impulsowe w czasie pracy powinny pobierać z sieci 0,1A AC - to 23W mocy podawanej na LEDY. Rezystor drutowy 10Ω ograniczy prąd pobierany z sieci...
Najpewniej przekaźnik skleja się przy włączeniu zasilacza impulsowego bo prąd ładowania kondensatorów zasilacza jest... duży. Nie wiem na ile miejsca tam masz i gdzie możesz cokolwiek wpiąć, ale szeregowo z zasilaczem (między zasilaczem pompy a dolewką) wsadziłbym rezystor/termistor NTC. NTC to bardzo prymitywny ale niezawodny soft-start, niestety podczas...
Myślałem o tym, żeby podłączyć na wyjściu "baterię" kondensatorów MKSE 4,7uF\250V przez jakiś rezystor ograniczający prąd ładowania To niewiele by pomogło poza wygładzeniem przebiegu sinusoidy na wyjściu. Jednak nie tu lezy istota problemu, poza tym ten typ kondensatorów nie nadaje się do pracy przy napięciu przemiennym. Pomysł z buforem gromadzącym...
Nie znam tego zasilacza. Naprawiałem kiedyś zasilacz/przetwornicę w której po włączeniu do sieci kondensatory ładowały się przez rezystor ok 10Ω. Po prawidłowym starcie rezystor był zwierany przez triak (straty).
Cześć. Dostałem drukarkę hp photosmart c3180 niestety bez zasilacza. Przed kupnem chciałbym ją sprawdzić. Mam zasilacz od innej (impulsowa, 32v 940mA). Jak mogę zbić na drugie potrzebne (16 V 625 mA). Jaki rezystor muszę zastosować i czy w ogóle ma to sens. Pozdrawiam Nie ma sensu, rezystor się nie nadaje. Użycie regulatora liniowego to też średni...
Zobacz tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasilacz_i... i tu: https://www.electronics-tutorials.ws/con... Dodano po 6 1. Filtr sieciowy zazwyczaj składa się z cewek oraz kondensatorów, sam sens filtrów takich filtrów (inna nazwa EMI) to eliminacja (minimalizacja) zakłóceń emitowanych do sieci. Czyli krótko mówiąc, żeby...
Jeśli mogę się wtrącić... Do czego służy rezystor R1 na powyższym schemacie?
rezystor impulsowy zasilacz zasilacz impulsowy pioneer zasilacz impulsowy różnicówka
prądnica pierścieniowa vectra błędy komputera poduszka pilot volvo
Peugeot 208 2013 – montaż radia dotykowego, adaptery CAN, ramka 2 DIN, sterowanie z kierownicy Gilera 50 – liczba przewodów czujnika temperatury cylindra, typy instalacji