Wygląda na to, że trzeba ustawić kontrast. W menu nie ma takiej opcji. Musisz na płycie dobrać odpowiedni rezystor.
Najprościej i najtaniej, to będzie dobrać odpowiedni rezystor.
Nie podłączaj. Info z tamtej strony dotyczy chyba jakiegoś mniejszego aku. Dla samochodowego trzeba większy opornik, w sensie o większej mocy. Na akumulatorze napisano jeszcze..........Ah. Jak będziemy znali pojemność to da się dobrać odpowiedni rezystor.
https://obrazki.elektroda.pl/8034409600_...
Obawiam się CZY ICH NIE ZABIJĘ NAPIĘCIEM 12 ? Nie zabijesz, trzeba jedynie dobrać odpowiedni rezystor.
W tych włącznikach 12V ledy też są z rezystorem. Wystarczy znać napięcie zasilania diody oraz jej pobór prądu aby dobrać rezystor. W sieci są kalkulatory led więc bardzo łatwo dobierzesz odpowiedni rezystor na zadane napięcie 20V. Dla typowej diody led czerwonej o parametrach 2V 20mA potrzebny będzie rezystor 910Ω aby móc ją podłączyć do zasilania...
Jak najbardziej możesz podłączyć leda który będzie sygnalizował on/of.Do diody dobierz odpowiedni rezystor w zależności od typu zastosowanej diody.
Jaką mam gwarancje że ten dodatkowy obwód z 6 diodami będzie świecił tak samo. Jeżeli każdy obwód będzie miał taki sam prąd to dlaczego mają świecić inaczej? Musisz dobrać odpowiedni rezystor i będzie ok.
Przeniosłem z: Elementy Elektroniczne
Takie podłączenie jest normalnie nie stosowane, więc musisz dobrać odpowiedni rezystor, który możesz wlutować do wtyku zastosowanego przewodu (o ile wtyki są rozbieralne). Lepszym rozwiązaniem byłby subwoofer o którym pisałem w pierwszej odpowiedzi - ze zwrotnicą HIGH, który jest fabrycznie dostosowany do stereofonicznych wzmacniaczy mocy.
Powino działać tylko trzeba dobrać odpowiedni rezystor do diody w optotriaku.
http://obrazki.elektroda.pl/4664389700_1... Można się pokusić i wykonać drobne zmiany i mogło by to zadziałać.
Rezystancja w temperaturze odniesienia to jedno. Brak informacji czy ma być NTC/PTC. Nie wiadomo też jaką ma mieć stałą materiałową. Rozumiem też, że szukasz termistora pomiarowego. Można wykorzystać np. ten: [url=https://www.tme.eu/Document/bd2a16e... i dobrać odpowiedni rezystor liniowy, połączony równolegle....
za mała moc opornika, daj tak z 10W drucioka. 12V na 10 omach, to ile mocy to wyjdzie?
Moc tych wskaźników wydaje mi się dużo zawyżona. Osobiście kiedyś coś podobnego wykonałem i ale zanim zasilacz podłączyłem pomierzyłem pobór prądu z bateryjek i napięcie jakie panowało podczas ich świecenia a potem dobrałem odpowiedni rezystor aby wzkaźnika nie pogrzebać (dodam że były wtedy drogie) Działa do dzisiaj i nie mam problemów.
Tylko, że napięcie wyprostowane bez obciążenia wynosiło ok 350V Pod obciazeniem "siądzie" a jak będzie za duże to dobierzesz odpowiedni rezystor w filtrze. Pomierzone 350V weź pod uwage przy zakupie elektrolitów. napięcie żarzenia wzrosło do 8,6 - też bez obciążenia, Masz tam prostownik z filtrem? Jeśli tak to napiecie trzeba będzie zbić rezystorem...
Ad 1 W nocie NXP Igt = max 2A Ad 2 Tętnienia około 120mV Ad 3 Perzejdzie prąd ponad 10A, RdsON = 0.22R Przy załączaniu zwróć uwagę maksymalny dV/dT i dobierz odpowiedni rezystor na Gate I wystarczyło by Ci maleństwo w sot23 albo so8 dają radę z większymi prądami niż 0.3 A ;) a Qg znacznie mniejszy i sterujący by odpoczął ;)
W HDmini to częsta przypadłość niestety. Czasami pomaga przeczyszczenie, czasem wymiana takiej gumki, która jest nałożona na czujnik, a czasem cały lcd wraz z ramką. Może w jakimś customRom jest opcja dezaktwacji, najlepiej poszukać i popytać sie na XDA Developers. Inna opcja to 'sprzętowe' wyłączenie czujnika - trzeba by dobrać odpowiedni rezystor...
Temat wydzieliłem, proszę się nie dopisywać na siłę do istniejących tematów archiwalnych. Stawiam, że w tamtym miejscu była prędzej cewka 1,2µH. Stosowanie tam 24W grzejnika (rezystora) nie miałoby żadnego sensu.
masz racje min. napięcie zasilania lm35 to 4V , zaproponował bym inne rozwiązanie tylko jeden stabilizator 5V ( lm35 , uC ) a do zasilania wyświetlacza dobrać odpowiedni rezystor ograniczający napięcie , oczywiście możesz pozostać przy swoim rozwiązaniu , jako stabilizator proponuje lm 317 uda się na nim uzyskać odpowiednie napięcia są również produkowane...
A mogę prosić o schemat jak podłączyć tyrystor z diodą zenera...a i jak dobrać odpowiedni rezystor?
Diody 5730: - napięcie przewodzenia 2.8-3.6V - prąd przewodzenia 150mA Jeśli masz zasilacz warsztatowy z regulacją prądu, zasil je tymi 150mA i zobacz jakie napięcie odkłada się na tych 6 diodach, bo 2.8-3.6V/1LED to duży rozrzut... Do takiego napięcia dopiero dobierzesz odpowiedni rezystor. Sprawdź też, czy każdy pasek 6 diod ma zbliżone napięcie...
Jeżeli nie znajdziesz odpowiedniego potencjometru , możesz po prostu dobrać i dolutować odpowiedni rezystor w szereg z dzwonkiem .
Pewnie, że możesz.(należy dobrać tylko odpowiedni rezystor) pozdrawiam
Cześć jak dobrać odpowiedni rezystor przed bramką mosfeta? Zależy mi na jakiś wzorach na minimalną i maksymalną wartość owego rezystora.
Przykład masz dokładnie w tym linku co podałeś ;) Tyle że zamiast tranzystora NPN dajesz mosfeta i bez tego rezystora w bazie (bramce). Bramke podpinasz pod pin na którym generujesz PWM i tyle. Mosfetów masz na pęczki. Zresztą możesz nawet zostawić taki układ jak masz na schemacie w linku. Jak masz problem z dostaniem tego attiny to możesz użyć attiny13....
Witam.Potrzebuję dobrać odpowiedni rezystor do tego miernika DT 830E, tego zaznaczonego strzałką, ponieważ jest podmieniony do sprawdzenia czy ten miernik jeszcze żyje. Rezystor był upalony tak, że nie można było odczytać kolorów z niego. Pasowało by mi albo zdjęcie tego rezystora, albo jego parametry. Multimetr ma kalibrację ,dlatego chcę go naprawić.
Kolego wszystko mylisz. 12V to napięcie do jakiego należy ten pasek podłączyć czyli do zasilacza/baterii/akumulatora gdzie na wyjściu jest 12 voltów (v). Prosząc sprzedawcę o "trójkę" dopowiadając, że chodzi o moc dostałeś pasek na napięcie 12Voltów i jak się domyślam o mocy 4.7 Wata (W). w paskach podaje się zazwyczaj moc na metr Moc=napięcie * prąd...
Rezystor od masy do punktu połączenia R1 i LED oraz drugi rezystor od masy do punktu połączenia R2 i LED. Działa to tak, że kiedy dioda zostaje wyłączona przez tranzystor to ten oporniczek powoduje, że ona całkiem nie gaśnie - prąd płynie przez diodę i dodatkowy opornik. Jeśli rezystor ma np. 10k to prąd płynący przez diodę wynosi ok. 1mA (12 V zasilania)...
Zgadza się. Taki z przekaźnikiem i możliwością zaprogramowania granicznych prądów i napięć to już ok 22$. Zawsze też można dobrać odpowiedni rezystor do przekaźnika, który odpadnie po spadku napięcia do 10,5V.
No dobrze. Wygląda na to, że rzeczywiście zwrotnica jest w wieży i na głośniki podawany jest sygnał oddzielnie na niskotonowy i oddzielnie na wysokotonowy. Dobrze by było jeszcze znać impedancję tych głośników aby dobrać odpowiednie rezystory. Można i bez tego to zrobić. Metodą prób i błędów. Trzeba wziąć 8 szt. Rezystorów o wartości 1 k i włożyć je...
Czyli nie ma możliwości żeby wydobyć z tych ledów barwy białej nawet o słabej jakości ? Oto jaki kolor dostaję po włączeniu przycisku W co nijak się nie ma do białego.. Da radę, ale musisz dobrać odpowiednie rezystory do każdego koloru. Co pomimo tego i tak w warunkach domowych, nie uzyskasz idealnego białego koloru.
Od biedy zrób zworkę będzie hulało.. Zrobiłem zworkę i działa. Dzięki Dodano po 17 Teraz zauważyłem ze na tym rezystorze jest literka P. Moze teraz łatwiej będzie dobrać odpowiedni rezystor ?
Napięcia no to jak mówicie powinno starczyć ale chyba skusić się na 16V zasilania i dodam po jednej diodzie do każdego szeregu. A prąd to raczej powinien być wystarczający bo na gałęzi będzie po 120mA czyli prąd diod na max. Tylko jeszcze muszę dobrać odpowiedni rezystor, aby nie doszły diody, a żeby przepływał ten max prąd.
Czyli mam tylko dobrać odpowiedni rezystor?
Transoptor to po prostu pudełko z diodą i elementem światłoczułym. Służy do zamiany sygnału w jednym napięciu stałym na inne napięcie. Trzeba tylko dobrać odpowiedni rezystor.
Możesz też za tym układem z rezystorem i diodą dać szeregowo bezpiecznik na prąd dwukrotnie większy niż znamionowy. Załóżmy dla przykładu następujące parametry Twojego odbiornika: 12.5*5.A = 65W mocy wyjściowej (domyślam się, że w szczycie) 65W/0.7(szacuję taki współczynnik mocy AC) = 93VA (moc pozorna bez uwzględnienia sprawności) 93*1.2 = 111 (szacowana...
Diod nie podłącza się od razu do źródła napięcia. Trzeba dobrać odpowiedni rezystor i upewnić się, że prawidłowo podłączyłeś katodę i anodę.
1. Rezystory mają za małą wartość. Zwróć uwagę w datasheet na dopuszczalny rozrzut parametrów tych LEDów. Przy jednostkowym wykonaniu możesz spokojnie pomierzyć ich rzeczywiste parametry i dobrać odpowiednie rezystory, nie przepracujesz się przecież. Natomiast jeżeli masz zamiar wykonać tego więcej - oblicz wartości tych rezystancji dla najgorszego...
Wielkie dzięki za pomoc. A czy sam jestem wstanie dobrać odpowiedni rezystor?
To co wymieniłeś to kondensator nie rezystor. Jak dobrałeś odpowiedni? Proponuję oddać do serwisu bo szczerze wątpię że uda Ci się to naprawić.
Potencjometr powinien być tam gdzie jest w szeregu z termistorem. Możesz też dobrać odpowiedni rezystor. Co do reszty to się nie wypowiem.
To trzeba dobrać odpowiedni rezystor tak aby nie było dużego spadku napięcia, w przeciwnym razie akumulator się nie naładuje.
no właśnie to samo napisalem. Tak wiec niech ktos pomieży parametry pracy takiej diody przy swieceniu ciągłym: napięcie na diodzie LED i prad w sekcji, czy też we wszystkich sekcjach to się podzieli i będzie mozna działać dalej - dobierze się odpowiedni rezystor i może jeszcze zaswieca przd świętami.... Kto będzie taki miły? :-)
Zmierz jakie napięcie odkłada się na tej LED przy jej prądzie znamionowym i na tej podstawie dobierz odpowiedni rezystor.
Może tego typu układ będzie odpowiedni. Rezystory należy dobrać do prądu silnika. Np. dla prądu max. 100mA dałbym rezystor R1 330Ω/0,5W oraz rezystor R2 6,8Ω/1W.
Tak, aż się prosi aby dodać rezystor na wejściu, przed kondensatorem. Po prostu w oryginale z lat 60tych go nie było, diody pewnie też :). W większości nowoczesnych układów jest on dodawany i jest to wartość między 1-2M, lub nawet więcej, i są one na wejściu i wyjściu przy kondensatorach łączone do uziemienia, zapobiegają niechcianym trzaskom przy uruchomieniu...
Jeśli dobierzesz odpowiedni rezystor i jego moc oraz zapewnisz odpowiednie chłodzenie, dioda może być zasilana cały czas.
Dzięki! Sprawdzę sobie jaki ma pobór prądu i dobiorę odpowiedni rezystor kalkulatorem. Czyli potrzebne mi będzie zasilacz, lm317 i rezystor ?
prostym i tanim w budowie Ja u siebie rozwiązałem to prostym TL431, wystarczy dobrać odpowiednie rezystory.
Układ będzie działał przy 6V, tylko należało by dobrać odpowiedni rezystor (połączony szeregowo z diodą LED), aby uzyskać jej optymalne świecenie.
I tak tez właśnie zrobiłem,dobrałem odpowiedni rezystor i problem z głowy.Obroty spadły a co za tym idzie i hałas.
Naprawdę muszę to pisać? 24V/1100R=0,0218... czyli prawie 22mA przy 24V zasilania, więc układ spokojnie wydoli, tylko dobrać odpowiedni rezystor szeregowy.
Na upartego zmierzyć rezystancję cewki i dobrać odpowiedni rezystor do tego na 5V i będzie działać. Pytanie jeszcze jaki jest rozkład styków, wg datascheet mogą być nawet dwucewkowe. Jak jakiś typowy, to można dobrać jakiś zamiennik.
Można to np. tak zrobić: http://www.nikomp.com.pl/opisy/ZEKJ0/ZEK... zamiast potencjometra dobrać odpowiedni rezystor stały.
Witam, aby "oszukać" układ zabezpieczający musimy dobrać odpowiedni rezystor i podłączyć go zamiast podejrzanej świetlówki.Ostatnio w monitorach Dell podstawiłem rezystor 80 kiloomów i zadziałało, tzn. zaświeciła tylko jadna sprawna lampa a drugą zastępował rezystor.Rezystor wykonałem w formie drabinki 4 szt po 20 kiloomów o mocy 2 waty każdy. Rezystor...
A.D.1 Obojętnie, abyś dobrał odpowiedni rezystor do nich. A.D.2 Dlatego że jak dałem 2*10K to nie chciało mi działać.
Wtedy będzie można dobrać odpowiedni rezystor, następnie wystarczy włączyć go w obwód, dzięki czemu będzie można obniżyć napięcie pracy wentylatora.
Pytanie moje jest takie czy wystarczy dobrać odpowiedni rezystor żeby kondensator rozładowując się załączył przekaźnik. Owszem, stosując przełącznik dwu pozycyjny. W jednej pozycji załącza jak w twoim schemacie, po przełączeniu ten sam kondensator rozładowuje si poprzez cewkę przekaźnika.
Oczywiście , że można w miejsce żarówek włączasz równolegle diody, oczywiście trzeba zmiejszyć napięcie zasilania i dobrać odpowiedni rezystor.
To które diody będą świecić to zależy od programu, a diodę możesz praktycznie do każdego portu podłączyć. Trzeba jeszcze dobrać odpowiedni rezystor do diody.
R1 powinien mieć większą rezystancję (na próbę można zastosować nawet 30 - 33kiloomy) - to na nim ma być większy spadek napięcia. Do testów proponuję zastosować nastawny rezystor montażowy ( podkówka ) ok. 20 kΩ, ustawić slizgacz w połowie obrotu i podać z niego napięcie na procesor, sprawdzić pomiar i wyregulować ustawienie ślizgacza tak żeby...
Zielona dioda ma większy spadek napięcia, poczytaj o zasilaniu diod świecących, musisz dobrać odpowiedni rezystor. Poczytaj np. tutaj, albo poszukaj innych opisów jest tego masa.
Jak dobrać odpowiedni rezystor, aby obniżyć napięcie np.: z 12V ok 600[mA] na 3 V ok 350 [mA] - krótko mówiąć mam 12 V, a żarówkę na 3 V!
Myślałem nad zastosowaniem samego mostka prostowniczego prosto z 230V, z którego dostałbym obie dodatnie sinusoidy i wtedy na podstawie tego napięcia do diod LED dobrać odpowiedni rezystor, aby uzyskać odpowiedni spadek napięcia.
Podaj model PLC, model czujnika i pod które wejście jest podłączony czujnik. W przypadku wejść obsługujących czujniki zbliżeniowe, jeśli musimy zastosować zestyk, wystarczy dobrać odpowiedni rezystor.
Napięcie jest tym wyższe im wyższa jest rezystancja ? Czy na odwrót ? Jeśli przy rezystancji bliskiej zeru występuje największe napięcie, sprawdź przy jakiej rezystancji masz to 34V i dobierz odpowiedni rezystor w szereg z potencjometrem aby rezystancja nie była mniejsza niż ta potrzebna do 34V
Potencjometr daj lub dobierz odpowiedni rezystor. Linii D0-D3 nie musisz spinać z masą. Połączenie jak najbardziej poprawne.
Nawet nie musi to być koniecznie cały dzielnik, można dobrać odpowiedni rezystor by wymusić na nim spadek 5V (na każdą cewkę przekaźnika, chyba że nigdy 2 lub więcej na raz nie będą załączone, wtedy wystarczy jeden rezystor). Stabilizator miałby taką przewagę, że w razie zastosowania innego typu przekaźnika kiedyś w przyszłości napięcie się nie rozjedzie...
zmierzyć rezystancję takiej żarówki nie podłączonej i dobrać odpowiedni rezystor Raczej wyliczyć. w sumie to im bardziej rozgrzany wolfram tym mniejsza rezystancja.... Jest dokładnie odwrotnie.
Prawdopodobnie zarzenie przywiera do katody.Przetnij sciezki na plytce kineskopu prowadzace do zarzenia .Nawin 3 zwoje na transf.WN dobierz odpowiedni rezystor szeregowy i po sprawie
Witam, W moim układzie płynie prąd z 12V baterii , której napięcie odczytywane jest poprzez ADC (zmniejszyłem napięcie stosując dzielnik napięcia tak aby nie uszkodzić ADC). Do sukcesu potrzebuję zmierzyć natężenie prądu w układzie (w przypadku gdy podepnę różne zewnętrzne urządzenia obciążające baterie). Podobno dobrym sposobem jest zastosowanie rezystora...
Można, ale należy dobrać odpowiedną wartość rezystora dla ograniczenia prądu. :arrow:kiler86 Czy ten zasilacz jest stabilizowany.
Pewnie chodzi Ci o to, żeby jeden przebieg był normalny, a drugi zanegowany tak ? To wystarczy, że podasz sygnał na baze tranzystora, a sygnał odwrócony będziesz odbierać z kolektora. ( w kolektorze wiadomo, musisz dobrać odpowiedni rezystor )
Czy ten układ się nada? PC847 Bo widzę że pisze max 1,4V ale szczytowe pisze coś 3V do tego chyba bym musiał dobrać odpowiedni rezystor, tzn zakładając 1,7V i spadek 1,2V to rezystor 25 ohm dla 20mA? Pytanie czy 20 mA będzie bezpieczne dla innych układów na płytce "przed" moim transoptorem ( at89c2051).
Napięcie od 10V do 36V to występuje na OUT1? Niepotrzebnie zapytałem. W końcu to bezpiecznik, a nie rezystor. Przyszedł mi jeszcze taki pomysł na układ. Tylko dobrać odpowiedni rezystor mocy, żeby diody nie przepaliło. Zaczekaj na opinię innych, bardziej doświadczonych osób.
Odpowiedni prąd i napięcie należy dobrać, zgodne z parametrami diody.
regulator nie jest potrzebny dla 10 głupich led I tu się mylisz bo prawie cała moc wytworzona przez prądnice będzie wydzielana przez LM317 (w postaci ciepła).... Dlatego lepszym rozwiązaniem było by dać regulator, który jest do tego przystosowany.... + stabilizator (może się nawet okazać nie potrzebny). Na wyjściu stabilizatora byś miał coś w okolicy...
Jeżeli dobrze rozumiem z datasheet'u, to nie, wejścia mogą mierzyć tylko napięcie. Można natomiast użyć rezystor, a prąd przez niego płynący obliczyć z prawa Ohma. Należy dobrać odpowiedni rezystor do zakresu mierzonego prądu. [url=https://support.industry.siemens.co...
Zmierz pobór prądu pobierany przez lampkę miernikiem i podaj zmierzony prąd, podaj nominalną moc żarówki w lampce. Ktoś pomoże Ci dobrać odpowiedni rezystor, który podłączysz równolegle do lampki LED ( między + i - ). Pamiętaj, większość lampek LED można uszkodzić przy odwrotnym podłączeniu. Sprawdź polaryzację przewodów przed podłączeniem.
A jak to wyliczyłeś ? 7000 Ω ? mnoże 70 ...... Ja bym dał ok 100 - 150Ω. Ustalić eksperymentalnie " na Ucho" Pozdr.J.
Nawet jesli dobierzesz odpowiedni rezystor i taki układ szeregowy rezystor-głośnik będzie dopasowany do wyjścia transformatora to w głośniku wydzieli się Tobie mała moc, bo reszta będzie tracona w postaci ciepła na rezystorze. Takie podłaczenie nie ma więc sensu. Co to za wzmacniacz, jaka ma moc wyjściową?
Można liczyć, ale uważam, że jest to zbędne. Dioda LED ma swój optymalny, dopuszczalny prąd. Można poprostu włączyć szeregowo miliamperomierz i dobrać odpowiedni rezystor do odpowiedniego prądu. Cały problem z liczeniem polega na tym, że wtym przypadku mamy dwa "mocno nieliniowe" elementy, i dokładne obliczanie do celów praktycznych niema większego...
No tak, ale jaki rezystor będzie odpowiedni do tego tranzystora Darlingtona?
W monitorach CRT problem rozwiązywało zwiększenie rozdzielczości ekranu. A tu pozostaje inwerter matrycy i jego podświetlenie - znajomy elektronik jak miał problem z jasnością, dobrał odpowiedni rezystor i zabudował go na mikroprocesorze inwertera - z tym, że na do dnia dzisiejszego brak możliwości regulacji.
Najpierw trzeba mieć konkretny wskaźnik. Najpopularniejsze są magnetoelektryczne(prądu stałego), klasy 2,5% i prądzie znamionowym(pełne wychylenie) 0,5mA(500µA). http://obrazki.elektroda.net/58_11741675... Pozostaje dobrać odpowiedni rezystor ograniczający, zależny od tego co chcesz mierzyć.
zrobiłem tak jak na schemacie i dioda się pali tak delikatnie:( a jak dotykam do oprawki to nie świeci:( pomocy U mnie też tak było, więc zastosowałem mniejsze napięcie, lub możesz jeszcze spróbować "zmniejszyć" wielkość diody... Spróbuj dobrać odpowiedni rezystor i po sprawie :) Pozdrawiam
Witam A co to za urządzenie, pewnie jakiś regulator temperatury i to analogowy bo cyfrowe nie mają z tym problemu.Można by było dobrać odpowiedni rezystor w pętle prądową tego pirometru aby uzyskać odpowiednie mV jako siła termoelektryczna z termopary typu K . Jakie zakresy temperatury mierzy ten pirometr i ważne czy wyjście prądowe jest liniowe.
Niestety, ale najprościej i chyba najskuteczniej będzie zrobić sztuczne obciążenie, jakkolwiek nie polecam w ogóle wkładania zamienników diodowych do oświetlenia zewnętrznego w pojeździe (wyjątek: oświetlenie tablicy rejestracyjnej). Sprawdź sobie jaki opór ma żarówka P21W/PY21W, a jaką Twój zamiennik, dobierz odpowiedni rezystor kilku-wattowy.
Dobrać rezystor odpowiedni do zastosowanych diod.
Prawdopodobnie wystarczy dobrać odpowiednie rezystory.
Przy zasilaniu napięciem 12V możesz maksymalnie połączyć 3 diody szeregowo. W zależności od koloru diody dla każdej takiej gałęzi należy dobrać odpowiedni rezystor szeregowy. Takie gałęzie trzeba połączyć równolegle, czyli będzie 100 gałęzi po 3 diody w gałęzi - pobór prądu to 100*20mA=2A - tyle popłynie w przewodzie głównym.
Zakładając że diody są łączone równolegle to nie widzę sensu stosowania zasilacza aż 24V. Na płytce jest napisane 24V ale to może świadczyć tylko o tym że płytka może pracować z takim napięciem. Chyba jest to klasyk czyli NE555 w trybie PWM czyli da się go uruchomić już od 5V ale jego maksymane napięcie to 16V więc musiał by być jakiś stabilizator....
Wpadłem na pomysł że jeżeli chcesz sprawdzić czy kropka zmieni pozycję to możesz zrobić dzielnik napięcia. Masz podane jaki bocznik masz użyć. Jeżeli dobierzesz odpowiedni potencjometr i jakieś rezystory to będziesz mógł sprawdzić zakres wyświetlacza. Jak dobrze policzysz to nawet możesz zrobić symulator takiego bocznika. Na tym mój pomysł się kończy...
W dokumentacji układu MOC3043 masz schemat połączenia z triakiem. Wiele nie trzeba zmieniać. Musisz dobrać odpowiedni rezystor na wejściu MOC3043. Piny 1 i 2 to wyprowadzenia diody. Skoro masz ULN 2003 to on z tego co wiem jest inwerterem i jego wyjśćie podłączasz do pinu 2 MOC3043. PIn 1 MOC podłączasz przez odpowiedni rezystor do napięcia zasilającego...
Te wskaźniki to w zasadzie mikroamperomierze. Stosując odpowiedni rezystor szeregowy (należy dobrać doświadczalnie) mógłbyś podłączyć wskaźniki do wyjścia karty dźwiękowej. Otrzymał byś wówczas mierniki poziomu sygnału wyjściowego. odświetlwnie podłącz do napięcia 12V (z zasilacza). Rezystory powinieneś dobrać, wstawiając szeregowo potencjometr 100k...
Niestety ten AVT2449 B nie oferuje regulacji górnej częstotliwości przenoszenia poprzez potencjometr (trzeba dobrać odpowiedni rezystor-więc rozwiązanie trwałe). Przeglądając nadal aktywne filtry dolnoprzepustowe natknąłem się również na ciekawie zareklamowany produkt: [url=http://www.cartonaudio.mael.pl/modu... Czy mieliście jakieś doświadczenia...
próbowalem z pojemnością, im większa tym mocniejsze podswietlanie. spróbuje dać mniejszą od 22nF, bawilem sie też przyłączając rezystor równolegle do tego kondensatora, podswietlenie sie zmniejszyło, lecz Ciezko jest dobrać odpowiedni rezystor by to wyeliminowac. Koszt jak dlamnie był bardzo mały ponieważ połowe elementów mialem, jedyny koszt jaki w...
Trzeba zasilić tą pchełkę typowym napięciem mierząc jednocześnie pobór prądu w µA następnie obadać czy zasilanie z radia nie przysiada a jeżeli tak dobrać odpowiedni rezystor na tej linii - ot po prostu jakiś typowy z szeregu E6, E12, E24... Szkoda że nie wiesz dokładnie skąd ona pochodzi bo to to naprawdę zaje**fajna rzecz tak samo dla mechoniora...
Bez podania napięcia 3V na nóżkę st-by ten wzmacniacz nie będzie działał w ogóle. Jak posiadam zasilacz na transformatorze 15V i 1A (17v bez obciążenia). Takie wysokie napięcie można podpiąć pod pin na którym ma być 3V (stand by) czy dobrać odpowiedni rezystor? Dodano po 2 W rzeczywistości tak to wygląda ;)
dobrać odpowiedni kondensator dobrać rezystor głośnika dobrać wartość rezystor
yamaha filtr paliwo moduł zasilający bosch sterowanie rolet zewnętrznych
Jak sprawdzić poziom naładowania akumulatora ładowarką CTEK MXS 5.0? Obudowa pilota FAAC XT2 - wymiana i specyfikacja