W żyrandolu pewnie masz napięcie 12V zmienne AC, a kupiłeś Diodowe żarówki na stałe DC.
Oczywiście FEM do ustawień fabrycznych zresetowałeś? Wnioskuję, że moduł (FEM) jest okej, bo inaczej waliłby błędami, a pokazuje tylko zwykły błąd żarówki. Nie będzie sypać błędami, sterowanie jest przez mosfet, wiec zaczynał bym pierw od wyjścia tego niedziałającego halogenu w FEM.
Jak masz stary zasilacz do halogenów masz tam napięcie zmienne, trzeba wymienić zasilacz na LED-owy. A zmierzyć napięcie można miernikiem ustawiając na zakres napięcia np 20V AC.
które oświetlenie będzie pobierać więcej prądu Przez halogen zasilany napięciem 12V o mocy 20W będzie przepływał prąd o natężeniu około 1,67 A a przez halogen zasilany 230V o mocy 5W około 0,022A. Zatem przez halogen zasilany napięciem 230 V będzie płynął prąd o mniejszym natężeniu. Wynika to z zależności P=U/I gdzie P to moc, U napięcie a I natężenie...
Z zastrzeżeniem że to dla zwykłych żarowych, nie dla halogenów
Napisz czy halogen będzie zasilany napięciem przemiennym czy stałym. Jeżeli bezpośrednio z transforamtora to triakiem jeśli stałym to lepiej mosfetem np. BUZ11 (lub innym). ( nie krzycz :) )
Ja u mnie w łazience zrobiłem trochę inaczej. Od transformatora do środkowego punktu pociągnąłem przewody 4mm2, a następnie do tego punktu przyłączałem halogeny. Do tych bardziej oddalonych dawałem 2.5mm2 a do tych bliżej 1.5mm2. W ten sposób na wszystkich halogenach mam takie samo napięcie i świecą równomiernie. Jak ktoś chce to może sobie policzyć...
Transformator - to napięcie zmienne (AC) - halogen Zasilacz - napięcie stałe (DC) - LED Nie głupiej, tylko że według mnie, to nie powinieneś robić tej instalacji, bo zrobisz sobie, albo komuś krzywdę. Taśmę, jeśli zastosujesz całe 5m, to i tak musisz podłączyć z 2-óch stron, inaczej przy końcu, będzie można zaobserwować słabsze świecenie, ale oczywiście...
Po pierwsze, sprawdź czy nic się nie dzieje bez halogenów. Po drugie postaraj się zmierzyć napięcie, a po trzecie czegoś nie rozumiem: GX 5.3 220-240V - 50W mi wystrzelił, kiedy chciałem zapalić światło, a pół roku wstecz działał bez zarzutów. Dzisiejszy halogen miał parametry GU 5.3 12V 20W. Skoro był zamontowany halogen na napięcie 220-240V to dlaczego...
Nie było takiego pytania wcześniej :) . W maszynie jest wymuszone (wiatrak) chłodzenie i bezpiecznik termiczny przy szkiełku. Konstrukcję pewnie należałoby skopiować.
Potrzebujesz oprawy do tego (w sklepie elektrycznym powinieneś dostać). Do oświetlania domu nie stosuj - będzie jasno ale licznik może zawału przy klilku takich dostać. A na zewnątrz - jak masz spoooore podwórko (ew. plebanie) to może być.
Mianowicie mam problem bo nie działają postojówki z przodu i halogeny. Pojawia się napięcie po właączeniu postojówek ale nie wien czy to to na kablu szaro czarnym. A wyjęcie lamp to kupa roboty. Postojówki na led, biksenon skrętny.
Jakie napięcie źródła prądu, a jakie napięcie na Halogenie?
Nie straszcie kolegi korkudor. Bierzesz halogen i zasilasz go napięciem przykładowo 13,5 V, mierzysz pobór prądu , przykładowo 4,1 A. Najlepiej nadaje się do tego zasilacz o regulowanym napięciu wyjścia. Reszta wg wzorów. Ta temperatura jest dosyć wysoka, zobacz jak silnie nagrzewa się żarówka, czym mniejsza objętość tym większa temperatura na nim,...
Witam. W jaki sposób dobrać zasilacz do halogenów sterowanych ściemniaczem ? Podczas regulacji ściemniacza na przewodach mam napięcie między 90-240 V Stary zasilacz się szybko spalił czy możliwe że to kwestia za niskiego napięcia ? W większości przypadków znajduje transformatory na napięcie 230v +/- 15%
Gniazda są podzielone na 2 obwody zasilane z innych faz i jak w jednym jest halogen a w drugim obwodzie szlifierka to czasami halogen zczernieje. Jak sa na jednym obwodzie to raczej nic sie nie dzieje oprucz przygasania. Ty sobie posprawdzaj N, bo z tego wynika, ze gdzieś z nim są problemy - kiepski styk. I wtedy może występować zjawisko szeregowego...
Warystor to zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem zasilania, wystarczy jeden na 275VAC, tylko jak pisałem wcześniej kondensator i mostek na odpowiednie napięcie.
Kto to widział, aby dawać halogen na 230V i nie uziemić obudowy. Kto dopuścił do sprzedaży... Dobrze, że napięcie nie "idzie" teleskopami (tak jak w lampkach z halogenami na 12V). Zobacz przy samej oprawce, czy tam nie jest przegrzane. Popatrz na przewód na zgięciach i załamaniach.
Załóż taki na jakie napięcie jest halogen. 6V, 9V i 12V dostaniesz bez problemu w każdym elektronicznym. Jeśli jest inny trzeba użyć lm317 i pare rezystorów. Ale w całym zakresie to wszystko będzie świecić słabiej, bo będzie spadek na stabilizatorze. Dopiero jak będziesz miał napięcie większe od halogenu to będzie on najmocniej świecił.
Ile diod masz w lampie? Odpowiadając na Twoje pytanie "czy napięcie spadnie po obciążeniu zaslicza" - tak, spadnie. Koledzy to wyjaśnili. Ta lampa nie ma nic wspólnego z halogenem, bo źródłem światła nie jest żarnik otoczony gazem z dodatkiem halogenków.
Witam. Te halogeny zasilasz z napięcia stałego czy bezpośrednio z transformatora :?: Jeśli z transformatora, to układ pierwotny z triakiem. :idea: Układy tranzystorowe z obciążeniem od strony masy nie będą działały. Pzdr.
Miernik wskazał niecałe 6 V Taki transformator pracuje z wysoką częstotliwością, nie ma tam 50Hz, musisz sprawdzić zakres pomiarowy miernika.
Tak potrzebne będzie urządzenie zewnętrzne, które w zależności od sygnału jaki otrzyma ze sterownika (0-10V) będzie regulowało napięciem na halogenach.
Zmierzyłem, ale nie mam pewności co do poprawności. Podłączyłem do nieco rozładowanego akumulatora ( 11,9 V ). Wynik: 580 mA. Dziwnie mało. No chyba, że to podróbka Cree. Pamiętam, że po założeniu do reflektorów samochodowych byłem rozczarowany "siłą" światła. Świeciły jak przeciętne halogeny.
(at)elektronic27 Któryś LED się spalił, otworzył się obwód na wyjściu zasilacza, a że on ze stabilizacją prądu a nie napięcia jak to w LEDach jest, to napięcie podskoczyło. Przy okazji to reflektorek LEDowy, a nie ,,halogen".
Ten zasilacz podaje napięcie przemienne, nie jest dostosowany do LEDów.
Po co kombinować, skoro za 8zł można kupic na Allegro gotowy zasilacz "Zasilacz LED driver halogen 10W 200mA "
Nie jest to przypadkiem ściemniacz do halogenów?
Witam, Od jakiegoś czasu (jesli ważny jest okres to +/- 2 tygodnie) obserwuje w domu na piętrze migotanie halogenów led, mogę określić to jako tik mignięcia (światło nie gaśnie, lecz jego "moc" świecenia maleje na czas mniejszy niż sekunde, a ich częstotliwość w okresie minuty jest losowa). Dodatkowo podczas tego 'mignięcia' dochodzi niekiedy dźwięk...
Moc mocą ale czy na pewno halogeny zasilane są napięciem 12V? Warto wymontować wszystkie halogeny i sprawdzić jakim napięciem są zasilane. Jeśli wybuchają sądzę iż potrzebujemy halogenów 28W ale na napięcie 230V. Instalacja 24V raczej nie spowodowałaby wybuchu halogenów.
Podaj więcej szczegółów - z czego są zasilane te halogeny (napięcie AC / DC?), jakiej są mocy? W czym to wszystko ma działać?
Nie usunąłem zasilaczy (YT105W) - teraz rozumiem że powinienem...? Tak, jeśli oprawy mają być zasilane napięciem 230V to zasilacze trzeba usunąć. Oczywiście do sprawdzenia czy przewody między zasilaczami a oprawami nadają się do instalacji zasilanych napięciem sieciowym...
To nie jest takie proste. Być może są specjalizowane układy do tego, ale takich nie znam. Dało by się to zrobić ma sterowniku mikroprocesorowym. Jednak zaprojektowanie nie jest proste, trzeba zbudować układ i napisać program. Najlepiej poszukać gotowych projektów. Napięcie źródła zasilania powinno być wyższe od znamionowego żarówki. A zadaniem procesora...
A jak jest tam tylko trafo 12V ? LED nie zawsze pójdzie po napięciu zmiennym.
Dokładnie tak to działa. Na linkach idzie zasilanie do halogenów.
Witam. Pacient seat Leon 1m Brak prawego światła przeciwmgielnego przód (lewy jest) Po przyłożenia miernika na przewody pokazuje się napięcie A jeśli podłącze halogen i dołożę miernik jest delikatne napięcie wręcz go nie ma https://obrazki.elektroda.pl/6283170400_... https://obrazki.elektroda.pl/7352573200_...
Fakt pomyliło mi się napięcie ma być stabilne...
Po pierwsze, musiałbyś to wszystko zasilić napięciem stałym (typowe zasilanie halogenów to transformator toroidalny lub elektroniczny). Po drugie, możesz wstawić kilka tranzystorów równolegle.
Witam. Mam w domu taką lampę stojącą na halogen r7s ta lampa ma możliwość przyciemniania tego halogenu. Kupiłem już drugi zarnik i nadal nie świeci. Jak podłączam miernik, pokazuje mi napięcie w granicy 200V, jak ściemniam to napięcie spada. Więc chyba jest ok? Czy mam takiego pecha, że trafiam na wadliwe żarniki czy co jest?
spróbuj podłączyć obciążenie na wyjściu np: halogen 35W. miałem przypadek że takie coś nie chciało działać bez obciążenia. pozdrawiam
Podłączyć równolegle do wyjścia - tam, gzie jest niskie napięcie i symbol żarówki.
Sprawdź poprawność podłączenia i przy okazji sprawdź czy nie masz gdzieś po drodze lub przy halogenie zetknięte do profili metalowych. Sprawdź również czy w wyłączniku przerywasz zasilanie,czy czasem nie podłączyłeś tam N (powrotu,neutralnego).Bo jeśli w przełączniku masz N to wtedy może Ci świecić gdy będzie jakiś upływ.To wtedy halogeny są cały czas...
Obecnie jego napięcie wyjściowe jest przez to zwiększone Aż o około: 0,5V. :wink: A dla maksymalnej dopuszczalnej górnej wartości napięcia występującego w gniazdku?
To jest wartość prądu jaka może maksymalnie popłynąć przez styki przekaźnika przy danym napięciu.
Po zdemontowaniu halogena sprawdziłem miernikiem oba przewody które prowadziły do niego i nie wykryłem tam napięcie. Pokazuje tylko ze jest obwód. Halogen został podpięty pod inne zasilanie i sam w sobie działa. Myślałem że może jest to kwestia bezpiecznika ale nie znalazłem bezpiecznika odpowiadającego za dokładnie ten halogen.
Witam. Zastanawiam się, dlaczego przeróżnego rodzaju zasilacze, układy świetlówek kompaktowych mają za prostownikiem kondensator lub więcej elektrolityczny, a takie transformatory elektroniczne do halogenów ich nie mają? Jak już to jest tam MKT (lub podobny) rzędu 100-220nF. Halogeny nie gasną przy przechodzeniu napięcia przez zero, bo ich rozżarzone...
No tak może być - choć to narazie wersja od ludzi. Coś robiłeś z okablowaniem? Sprawdzałeś czy na tych przełącznikach masz napięcie/mase - bo sam włącznik od halogenów masz, czy masz bezpiecznik od nich i podprowadzone przewody?
Napisz jaką moc ma ów halogen, czyli lampa z żarówką halogenową. 55 W czy więcej? Jakie znamionowe napięcie pracy, Może jaki prąd? Do tego dobierz układ regulujący napięcie. LM7805 przy 1 A prądu wyjściowego i 20 V napięcia wejściowego musi wytracić 15 V, co daje moc 15 V * 1 A 15 W. Kawał radiatora z trudem sobie poradzi z wypromieniowaniem tej mocy...
Napięcie już znasz to teraz tylko zsumuj moc swoch halogenów np. 5 x20W czyli potrzebujesz transformator o mocy minimum 100w ale lepiej szukać taki z zapasem mocy czyli np. 120W gdy dodasz zapas mocy to transformator będzie się mniej męczył przez co będzie bardziej bezawaryjny. Zapas możesz dać dużo większy i to nie szkodzi tyle że taki transformator...
Wszystko zależy tak naprawdę od samych halogenów, napięcie zasilania nie musi wpływać na emisje ciepła. Jednakże 12V wydaje się bezpieczniejsze.
Co to za żarówki, na jakie napięcie? Maksymalna wydajność(na papierze) tego zasilacza to 60W.
Na 90% skończył się akumulator (lub jedno z jego ogniw). Jeśli masz taką możliwość to użyj np. halogenu samochodowego i po pełnym naładowaniu sprawdź napięcie każdego ogniwa, obciążonego tym halogenem. Sam pomiar napięcia jest nie wystarczający. Pozdrawiam
A co chodzi.... Na jakie napięcie są halogeny a na jakie LEDy?
Witam Wzupełności wystarczą 4 żyły,w układzie standartowo stosuje się przełą- czniki schodowe[ są tańsze od krzyżowych ],ale gdy zachodzi koniczność załączania oświetlenia z np. 3 punktów ,wówczas trzeba zastosować przy- najmniej jeden krzyżowy.Dwie żyły wykrzystuje się do połączenia łączników między sobą, jedna cały czas podłączona jest do zacisku...
Kolego skoro i tak idziesz w LED, to przede wszystkim musisz pozbyć się tych "zasilaczy" od halogenów. LEDy zrób normalnie na 230V, wymień przy okazji przewody na nowe i z głowy, skoro jest sufit podwieszany to spokojnie dasz rade przeciągnąć nowe przewody.
Jerzy, W jaki sposób mam sprawdzić te gniazda? Czy fizyczne połączenia są ok? Czy zmierzyć jakąś wartość? PPK, Zrobiłem to o czym pisałeś. Pierwsze moje doświadczenie było zaskakujące, bo podłączyłem multimetr, następnie halogen (napięcie spadło do zera, a następnie wzrosło) i... halogen zaczął świecić. Pośpiesznie spróbowałem podłączyć kolejny halogen...
czy może być zwykła? NIE! Elektrolit się nadaje? TAK! Jaki kondensator i pojemność? Minimum 470uF/35V Jaka? Impulsowa A np:SB340. Ps. Zanim podłączysz te LED_y sprawdź napięcie.
Należałoby się jeszcze zastanowić, czy napięcie 230V~ obecne w tych punktach oświetlenia (wilgotność, strefy ochronne) nie będzie stwarzało zagrożenia porażeniem. W końcu jakiś cel zastosowania obniżonego napięcia zasilania musiał być.
Witam. Co może być przyczyną bardzo częstego przepalania się halogenów w łazience? Napięcie zasilania 230V.
W wyłączniku pomimo zepsutego trafa powinno być napięcie. Może masz przerwę na przewodzie pomiędzy puszką i wyłącznikiem.
Ta zaproponowana przeze mnie szczególnie powinna utrzymywać zadane napięcie. Przy napięciu wyższy będzie je obniżać a przy niższym podwyższać.
Podsumowując jeśli tak ma zostać -to odwiń tyle zwojów z zewnętrznego uzwojenia by napięcie stałe zmierzone za mostkiem prostowniczym (na kondensatorze chociaż 4700uF/25V) wynosiło na jałowo maksymalnie 14V. Odbędzie się to kosztem pewnego, niewielkiego obniżenia jasności oświetlenia, zasilanego z przed mostka.
Jeśli jesteś pewny podłączenia pozostaje oddać do sklepu na reklamację.
Wygląda na to , że to transformatory do halogenów (napięcie zmienne). https://www.elektropasaz.pl/katalog-prod...
wielkie dzięki za to wyjaśnienie, rzeczywiście mam tam 5 punktów, co jakiś metr; czyli nic nie da się z tym zrobić.... :( pozdrawiam! (zła wiadomość to też dobra wiadomość) Punkty co metr i ledwo halogeny świecą trochę to dziwne bo przy prawidłowej instalacji ,sprawnej przetwornicy powinno być ok. Sprawdź jakiej mocy są halogeny ,i na wszelki wypadek...
1) Jeżeli są transformatory to raczej 12V, sprawdź na jakie napięcie masz halogeny - są nadruki. 2) Nie jeżeli kupisz LEDy na 230V. Nie. 3) Mogą pasować to zależy od opraw. 4) Raczej nowe gniazda np. https://allegro.pl/oferta/zlaczka-gniazd... 5) Z reguły 5W wystarcza 6) To zależy ile potrzebujesz, jeżeli wymieniasz...
Witam Jeśli instalacja elektryczna pojazdu jest na napięcie 12V to można użyć typowego przekaźnika samochodowego zwiernego z cewką na napięcie 12V i prądzie znamionowym styków rzędu 20A.
Ja bym założył do tych żarówek 10 lub jeszcze większy 12 albo 15A nie zaszkodzi ponieważ zawsze zakładamy deczko większe bezpieczniki Wzór to I=P/U z czego I-natężenie prądu P-moc urządzenia U-napięcie zasilające
Jak sam wiesz, transformator elektroniczny był do halogenów. Napięcie wyjściowe to prąd zmienny. Źródła światła LED pracują tylko na prądzie stałym, ze stabilizacją prądu. Koniecznym jest zastosowanie zasilacza do LED.
To niby jak ma się sumować napięcie z ich wyjść :?: . Na wyjściu jest kilkadziesiąt kHz napięcia zmiennego i nie jest to napięcie z synchronizowane z drugim transformatorem.
Przykładowo "transformator elektroniczny" do zasilania halogenów może dawać napięcie 24V*sin(50Hz)*sin(50kHz) - napięcie RMS dla takiego przebiegu jest 12V i do żarówki halogenowej na 12V ono jak najbardziej się nadaje Wytłumacz, co miałeś na myśli pisząc to. Nie spotkałem "transformatora elektronicznego" do halogenów dającego na wyjściu sinus 50 Hz,...
Witam taki halogen w momencie podania na niego napięcia przez ułamek sekundy pobiera duży prąd dopiero w czasie rozgrzewania się żarnika jego rezystancja rośnie.
Też zniszczyłem ATXa bawiąc się wysokim napięciem. Mój głośnik to zerżnięty projekt z EDW i ruszył bezproblemowo. Zasilam transformatorem 12 V od halogenów. Napięcie oczywiście wyprostowane.
Podejrzewam że problem tkwi w słabym styku na przewodzie neutralnym proponuję sprawdzić napięcie w gniazdku równolegle z podłączoną wieżą przed i po włączeniu halogenów. Jeśli napięcie po włączeniu halogenów wzrośnie to jest właśnie słaby styk na tym przewodzie, poza tym wskazuje to również na uszkodzenie zasilacza w wierzy / wyschnięte kondensatory/....
Nie, żadnych dodatkowych wejść, trafo nowe prosto ze sklepu. Parę dni temu miałem inny, ale też elektroniczny, to na wyjściu było 8V co też uniemożliwiało pracę halogenów.
Domyślam się, że halogeny są 12V? Nic kolega nie pisze o napięciu. Istnieją halogeny na napięcie 230V i wtedy może nie być transformatora, którego kolega szuka.
Podłączasz obojętnie jak bo na wyjściu masz też zmienne napięcie i nie ma + ani -.
Witam Dodatkowo przygasa światło w całym mieszkaniu przez co przepalają się halogeny. Na pewno nie z powodu spadków napięcia. Na razie nie podałeś żadnych informacji, które mogłyby być jakąś wskazówką. Stacja trafo za ścianą i tyle... Wróżek tu nie ma.
jakiej mocy sa te halogeny?
Czy to będą halogeny na 230V czy na 12/24V to i tak swoją moc wezmą (tyle że przy niższym napięciu będzie większy prąd płynął)... A nawet przy halogenach na niższe napięcie trzeba doliczyć minimalne straty na transformatorze (chyba że układ obniżający jest elektroniczny). Może metalohalogenki spróbuj zastosować...
Zapoznaj się z budową zasilacza impulsowego to będziesz wiedział dlaczego transformator jest na końcu. Dla ułatwienia dodam, że nie pracuje on przy 50Hz. To klasyczny samodławny zasilacz do halogenów. Napięcie wyjściowe nie jest prostowane.
Co to za "halogeny"? Jako robocze? Z jakimi jeszcze mają się świecić? Natomiast wyjścia/nóżki przekaźnika to tak: 30 - fakt, zasilanie styku roboczego; 87 - wyjście na lampy; 86 - sterowanie (plus); 85 - minus sterowania, ale nie zawsze na masę - zależy od zaplanowanego sposobu pracy lamp; 87a to styk otrzymujący napięcie gdy nie podajemy żadnego napięcia...
Producenci zalecają zasilanie halogenów napięciem znamionowym.Odstępstwo w górę i w dół wpływa na trwałość. No chyba że jestem niedzisiejszy i coś się w tym temacie zmieniło. Nie rozmawiamy o stanach nieustalonych.
Dzięki za szybką odpowiedz
Można dokupić i przelutować czy raczej nowy halogen? Bo na diodę dochodzi napięcie 42v DC.
Witam, Przepalił mi się transformator: htv350c1 -> 12VAC 350W - taki jak ten: https://www.amazon.co.uk/HUIBOLONG-HTV35... Z racji wysokiej ceny zakupiłem na znanym portalu : ZASILACZ DO TAŚM LED CCTV 12V 350W 30A IP20 Napięcie wejścia: 110/220V ±15% Napięcie wyjścia: 12V Regulacja napięcia: ±0,5V...
Montowałem ostatnio halogeny na 12V o mocy chyba 40watt i dawały nieźle oczywiście są one kierunkowe. Plusy halogenów -tańsze rachunki -można stosować w miejscach o zwiększonym ryzyku porażenia -efekt świetlny może być nawet lepszy niż halogeny na 220V -trwalsze minusy: -konieczność stosowania transformatorów lub zasilaczy obniżających napięcie - duży...
Lampy halogenowe są zbudowany z bańki szklanej w której jest gaz halogen , przykładają napięcie do lampy halogen paruje łączac sie z oparami żarnika które pod wpływem temperatury i wybijaniu się elektronów z atomów wysyła światło widzialne oraz ultrafioletowe , światło jest słabe aby zwiększyć jego świetlnośc stosuje się luminescje do poprawy jakości...
Darkdarkman Chyba znów Kolega nie zrozumiał o co chodzi. W linku który przytoczył Kolega, jest opisana przetwornica impulsowa do halogenów, która istotnie na wyjściu ma napięcie przemienne. Nie ma mostka prostowniczego, ani kondensatorów filtrujących na wyjściu, bo nie potrzeba napięcia stałego do zasilania żarowych halogenów. Na zdjęciu które przytoczyłem,...
To powinno wystarczyć. Jeżeli masz miejsce, daj niewielki radiator. Tak na wszelki wypadek, bo mocy wydzieli się niewiele. Dałbym jeszcze diodę zenera na 12 V pomiędzy bramką a źródłem (dwa skrajne wyprowadzenia), żeby napięcie na bramce nie wzrosło za bardzo. W samochodzie różnie bywa z napięciem...
wylicz, z masz podane moc napięcie
(at)hopik221 To jest silnik synchroniczny prądu przemiennego , a ty zasilasz go prądem stałym . Użyj np. transformatora od halogenów.
Jeden argument ZA 12V - oprawy są bezpieczne. Co masz na myśli, że bezpieczne? Wiadomo, że jest grupa zastosowań, gdzie powinno się zasilać oświetlenie napięciem bezpiecznym, ale nie widzę sensu zasilania halogenów napięciem 12V gdy można 230V. Nawet napięcie rzędu 250V im nie straszne, a świeci bardzo przyjemnie. PS. Staram się nie kupować najtańszych...
Gdzieś czytałem, ze halogen (odwrotnie niż zwykła żarówka) ma mniejszą trwałość jak dużo chodzi na obniżonym napięciu. Nie pamiętam konkretnego linku. Chodziło o cykl 'chemiczny' krążenia halogenów który jest zakłócony przy niższych temperaturach.
Witam Chciałbym zbudować zasilacz do zasilania wzmacniaczy samochodowych, potrzebuje napięcia min 12V najchętniej to 14V max 15V, posiadam cztery trafa do zasilania halogenów, napięcie na wyjściu ~11.5V prąd 4A tyle pisze na obudowie, założyłem mostek + konda i napięcie jałowe wynosi 18V lecz pod obciążeniem spada, główkuje jak to napięcie zbić do tych...
Najlepiej użyć transformatora toroidalnego 12V do zasilania halogenów. Napięcie stałe powinno się zawierać w granicach 14.5-15.5V, przy obciążeniu pewnie spadnie do około 12V.
Tak robiłem miernikiem. W zasadzie co za różnica jeśli widzę że na kostkę od halogenów dochodzi napięcie, czy podpinałbym próbówkę? Zakupiłem najtańsze żarówki H7 włożyłem i wszystko działa jak należy. Co mogło się stać z poprzednimi żarówkami że obydwie padły na raz? W zasadzie one nie są w żadnym stopniu przepalone.
Sprawdziłem i trzymią napięcia ja podłącze halogena to napięcie spada powoli i równo na każdym pakiecie nie kumam tego bo jak ustawie ładowanie zewnętrzne to ładuje bez problemu ponad 16v. A na tym g bsm problem
Przekaźnik musi być taki aby wytrzymał prądy które będą płynęły. Jeśli zakładasz np Halogeny 4x20W to przy napięciu 12V będziesz miał prąd w okolicach 80W/12V= 6,6A. Wiadomo że musisz mieć zapas aby styki za szybko ducha nie wyziąneły. I tu odpowiadam liczba ma znaczenie bo im więcej tym większa moc, tym większe obciążenie. Dla tago konkretnego przykładu...
Wystarczy vago ,wymontować transformator bądź transformatory i w ich miejsce wstawić vago. Jedyny problem czy te przewody, które wychodziły zna halogeny są dostosowane do napięcia 230V jeżeli nie to należy je wymienić.
halogen roboczy halogen roboczy halogen koszt dołożyć halogen halogen kamerą
router uderzenie piorun hormann instrukcja rotamatic nawigacja skoda octavia
saeco xelsis sm7680 omnigena mh1300
Jak włączyć tryb Eco w piecu Immergas Vitrix Exa? Symbol parasolki w sterowniku Buderus Logano G115