Można tak zrobić, ale trzeba do kazdego wpiąć po rezystorze równoległym. Powiedzmy 22kOm ale to w przypadku wysokich napięć. Bo tak jak się jeden skopci to drugi jest 'palony' od razu. Tu jest zastosowane takie połączenie: http://www.tremolo.elektroda.net/Przedwz... Jest to bezpieczne. Połączenie szeregowe jest bez sensu bo zwiększamy...
9V sie pojawia na kondku czy klemach? Głupie pytanie, sory. Nie doczytałem. Sprawdz oprawkę bezpiecznika czy aby nie jest lużne gniazdo bezpiecznika. Najlepiej wyeliminuj go (na testy tylko) i zobacz co się bedzie działo.
Witaj! Przycisk włącznika był sprawdzony? Nie wiem jakiego typu on jest ale może ma zwarcie?
zamiast 50 V znalazłem dopiero 1 kV. Też może być pod warunkiem, że fizycznie się zmieści. Kondensatory na wysokie napięcia mają dużo większe wymiary niż kondensatory na niskie napięcia.
Podłącz wszystko, podepnij miernik do zacisków kondensatora (im dokładniejszy tym lepszy) i delikatnie pokręć śrubką aż na wyświetlaczu pojawi się dokładnie taka sama wartość napięcia jak na mierniku i gotowe .
Oczywiście, równolegle można łączyć bardzo wiele kondensatorów, ich pojemność będzie sumą wszystkich użytych. Natomiast napięcie takiego układu kondensatorów będzie równe napięciu kondensatora na najniższe napięcie, np 10 kondensatorów na 25V i 1 na 16V, więc napięcie to 16V.
Witam, mam problem z zasilaczem. Zasilacz typu Merawex ZM12V32A-600P-00 z buforem. Zasilacz przestał działać, okazało się że kondensatory na stronie pierwotnej (2 x 150uF) są spuchnięte. Po ich wymianie i kilku innych na stronie pierwotnej zasilacz ruszył lecz napięcie na wyjściu wynosi ok. 7,8V. Po podłączeniu żarówki H4 55W napięcie przysiada do 4,9V....
A czy kondensatory na wyższe napięcie (na przykład 50 V) nie mają aby bardzo małych pojemności, rzędu 1 µF. W dawnych czasach takie kondensatory i tak miały najmniejsze ówczesne rozmiary i praktycznie nie robiono kondensatorów na niższe napięcia.
A wzgledem czego mierzysz napięcie na tym kondensatorze
Tak, możesz, nie wolno stosować kondensatorów na niższe napięcie znamionowe, ale w drugą stronę - tak. Pozdrawiam
witam nie ma co dawać kondensatorów na niższe napięcie gdyż tam w zasilaczu napięcie przekracza 50V więc wtopisz tylko pieniądze
Kondensator piszczy jak jest za niskie napięcie .
Witam Z wymianą tranzystorów jeszcze bym się wstrzymał. Najpierw sprawdziłbym przedwzmacniacz i końcówkę mocy. Końcówkę mocy można sprawdzić przez podanie sygnału bezpośrednio na jej wejście tj kondensatory C129 i C229 lub wyjścia potencjometrów R11, R12. Sygnał najlepiej podać z generatora (niektóre multimetry mają funkcję generatora) lub z innego...
Tolerancja pewna jest ale jest to skrócenie żywota kondensatora i niebezpieczeństwo wybuchu. Nie stosuje się w praktyce kondensatorów o niższym napięciu nominalnym niż istnieje w układzie . Nie zmieści się na przewodach?
Prawdopodobnie podtrzymanie jest zrobione na kondensatorze typu GoldCap. Szukaj małego kondensatora na niskie napięcie ale za to o bardzo dużej pojemności rzędu 0,22F - 1F.
A proszę powiedzieć, bo sprawdziłem miernikiem na kablach co się podpina do akumulatora, i pokazał mi wartości przełącznik na prostowniku 12 V - napięcie na końcówkach 11,5 V, a po przełączeniu na 24 V jakieś 21 V, to chyba przełącznik nie dobrze założony? Wyłącznik jest dobrze założony, tylko napięci niskie. A masz jeszcze jakąś regulację ? Wcale...
Prąd spoczynkowy po nagrzaniu wzmacniacza zwiększ do około 65mV.
Kondensator na zbyt niskie napięcie! Wcale, że nie. 24VAC czyli 33V w szczycie, do tego spadek na mostku. Kondensator teoretycznie 35V, ale producent daje pewien margines.
Zamierzam wymienić jeszcze układ TDA3653B Czy słusznie podejrzewam, że zastosowanie kondensatora na niższe napięcie mogło uszkodzić układ IC701? Niesłusznie. Jak chodził 4 m-ce to nie pisz " fachowiec". TDA wymień.
Zwykle zasilacz wystawia na taśmę jedno napięcie w stanie s5, a reszta dochodzi po pełnym załączeniu. Możesz sprawdzić wszystkie styki na złączu.
Podstawowe pytanie w jakim celu ? Jak stwierdziłeś ich uszkodzenie ? Parametry oryginalnych i tych proponowanych są zamienne (pomijając mały błąd jaki podałeś). Jednak z doświadczenia wiadomo iż te są bardzo mało awaryjne i z tąd moje powtórne pytanie jak stwierdziłeś ich uszkodzenie ? Sorry wracam moją wypowiedź !! Nie możesz zastosować kondensatorów...
Dodanie kondensatorów.
Kondensator zawsze może być na wyższe napięcie dopuszczalne, oczywiście pod warunkiem że zmieści się fizycznie na miejscu tego na niższe napięcia.
Dokładnie. Moc rezystorów od 1/8 wata. Kondensatory foliowe najniższe max. napięcie mają 63V.O ile wartości są precyzyjnie wyliczone przydaly by śię elementy precyzyjne.
Można połączyć równolegle kondensatory i tak się w praktyce stosuje. Pojemności się wówczas sumują, natomiast maksymalne napięcie jakie może być przyłożone do tych kondensatorów nie może być wyższe niż najniższe napięcie znamionowe kondensatora, który został zastosowany "do pakietu". W Twoim przypadku napięcie nie może być wyższe niż 63V
Zmierz napięcie na tym drugim transformatorze, pomiar oporności uzwojenia nic nie da. Masz 22.5V a jakie masz napięcie po mostku i kondensatorze?
Na marginesie, jeszcze jedna uwaga. Jak głosi obiegowa opinia, korzystając z pi-filtra można dostoić nawet widelec. W praktyce jednak, jeżeli obciążenie (antena) będzie wykazywać współczynnik fali stojącej większy od 3:1, korzystnie jest zastosować dodatkowy element dostrojczy w postaci skrzynki antenowej. Poprawi to warunki pracy zespołu cewki z przełącznikiem...
Witam. Jedynym możliwym rozwiązaniem jest połączenie szeregowe kondensatorów na niższe napięcia. Są jednak dwie wady tego rozwiązania: 1) do uzyskania potrzebnej pojemności trzeba stosować kondensatory o dwukrotnie większej pojemności np. 2200µ -> 4700µ+4700µ (wartości z szeregu) 2) Rozkład napięcia na tak połączonych kondensatorach...
TNY266 kup takie jak być powinno bo później jak coś nie ruszy to będziesz się zastanawiał czy nie działa bo nie taki jak trzeba TNY266 czy coś innego uszkodzone. Ma być TNY266PN reszta jest nieistotna. Elementy, które powinieneś sprawdzić to te wszystkie na schemacie co wstawiłem o ile pasuje. Sprawdź też czy nie ma zwarcia na wyjściu strony wtórnej...
Większe napięcie pracy kondensatora nie przeszkodą, gorzej jak by był na niższe napięcie lub mniejszą pojemność.
To kondensator na wejściu sygnału. Może być o niższym napięciu.
Nie, ale podmień te kondensatory. NCP1203 ma za niskie napięcie zasilania. Koło tego układu powinien być kondensator (za pewne 22uF, połączony z wyprowadzeniem nr 6 NCP1203) - wymień go. Sugeruję zakupić kondensatory low ESR, ponieważ zwykłe za długo nie pożyją.
sprawdź mostek ,wymień kondensator filtrujący .powinno być ok 300V.
Kondensatory stałe produkowane są na większe napięcia niż kondensatory elektrolityczne, więc nie ma różnicy. Napięcia pracy kondensatorów mogą być znacznie większe niż napięcie w układzie, ale nigdy na niższe.
Kupiłem używaną płytę z 3 msc gw. , jak dojdzie zrobię pomiary, względem uszkodzonej będę miał porównanie.
Niby tak ale jak może być wyższe napięci na kondensatorze jak parametry kondensatora to 20uF/450V Dodano po 10 Odwróćmy sytuację ...kondensator zostaje bo "fabryczny " czyli 20uF , to aby uzyskać 11 J potrzebne napięcie na kondensatorze ponad 2tyś V ? Chyba się nie pomyliłem? Jakby on to mógł wytrzymać?
RWW - rezystor warstwowy, węglowy 0414 - 0,5W reszta to 10 Om i tolerancja. KCP - kondensator ceramiczny na niskie napięcie, w tym przypadku 160V resztę już rozpracowałeś.
Witam! Powodem dodania na pierwszą anodę 470nF był brak kondensatorów do barwy tonu na tak wysokie napięcie, dla tego dałem tam 470nF, żeby oddzielić pozostałą resztę od składowej stałej i pozostałe kondensatory dać o niskim napięciu przebicia, jeżeli Kolega,,Vader 03” ma wszystkie kondensatory na wysokie napięcie, to może go śmiało pominąć, tak...
Czy C5 nie zacznie ładować się dopiero po wyzwoleniu U2 ze względu na polaryzację? C5 ma niepoprawna polaryzację. Po wyzwoleniu U2 napięcie za mostkiem spadnie ze 100 razy i kondensatory będą miały niskie napięcie. Układ softstartu zasila się prądem ładowania C2, na naładowanie C5 i C6 potrzeba kilkudziesieciu - stu-kilkudziesięciu cykli.
Możesz bez sprawdzania wymienić te kondensatory
300 µF to kondensator rozruchowy, jego praca tylko na czas rozruchu. W takich przypadkach stosowane są kondensatory na niższe napięcia. Jeśli producent przewidział pracę silnika przy 220 V, to nie wydaje mi się, żeby trzeba było zmieniać kondensator. Ja bym próbował z tym co jest.
Wygładź tętnienia kondensatorem i dopiero zmierz napięcie.
Uszkodzone kondensatory trzeba wymienić na kondensatory dobrej jakości na 105°C i na napięcie nie niższe niż miały kondensatory oryginalne.
Tak jak pisałem. Wszystkie kondensatory niskiego napięcia <100V zostały wymienione. Został jeden duży (220µF/450V) i 3 sztuki Miflexów przeciwzakłóceniowych.
Nie 6 a G-Luxon, to jest nazwa chińskiego producenta. Pasował będzie każdy kondensator 4,7µF na napięcie 35V a nawet niższe, bo takie napięcie w myszce nie występuje.
I co więcej, nowy ma większą ESR... Ale dla pojemności kondensatorów elektrolitycznych dopuszcza się duże odchylenia - np. -30%,+50%. Pojemność i ESR zależą od uformowania kondensatora - w tym od napięcia, którego użyto do formowania - im większe napięcie, tym mniejsza pojemność i większa ESR. Być może w sprzęcie kondensator pracował przy napięciu znacznie...
Wstaw kondensator w szereg z głośnikiem jak radził kolega. Możesz odłączyć głośnik, sprawdzić, które wyjście ma wyższy potencjał i tam podłączyć + kondensatora. Można to zrobić od strony o niższym napięciu lutując minus kondensatora do wyjścia o niższym napięciu. Drugie wyprowadzenie kondensatora do głośnika i głośnik do drugiego wyjścia wzmacniacza.
C2 idzie przez R6, który zmniejszy mu napiecie. Więc max bedize 40-45V czyli optimum dla tego kondensatora, Na C4 napięcia sa duzo niższe niz na zasilaniu. Po za tym podałeś kondensatory, które są miedzy + a GND, a u Ciebie napięcie odkłada się z (-)
Witam Odnawiając wątek - czy problem został rozwiązany poprzez wymianę kondensatora?
Nie podajesz jaki dekoder, nie podajesz nic takiego, co mogłoby pomóc stwierdzić jaki poziom napięcia jest obwodzie, w którym pracuje kondensator. Generalna zasada - nie wolno stosować zamiennych kondensatorów na niższe napięcie niż oryginał, więc odpowiedź prosta, nie możesz w miejsce kondensatora 16V wstawić kondensator na 10V. Ten kondensator prawdopodobnie...
Oczywiście, że pojemność zależy od prądu rozladowania, ale nie aż tak jak to opisywałeś w poście nr 6. Im prąd rozladowania większy, tym pojemność mniejsza, i - co znamienne - im większy prąd, tym mniejsze napięcie końca rozladowania. Tak więc, rozładowując akumulator dużym prądem można "wyssać" go bardziej - do niższego napięcia, a i tak pojemność...
Istotna może być również trwałość, Twój miał 10 000h dla napięcia 450V i dobrze by było żeby nowy miał tyle samo. Celowo napisałem kondensator pracy, ponieważ kondensatory sprzedawane tylko jako rozruchowe mają czasem tą trwałość mniejszą, albo taką samą ale dla niższego napięcia.
Ciekawi mnie czy zasilanie kondensatorów napięciem niższym niż niż nominalne powoduje ich wklęśnięcie, skoro wyższym powoduje puchnięcie. :)
Sam napisałeś w pierwszym poście, że na ten kondensator podawane jest napięcie 12V. To dlaczego montujesz kondensatory na niższe napięcie?
Witajcie. Piszę z prośbą, może coś podpowiecie, męczę się z MXS 5. Po włączeniu do zasilania poszczy i wszystkie diody migają. Nieraz uda się, że zaskoczy normalnie, ale nie ładuje, jak podłączę aku, znowu migają. Mam na kondensatorach niskie napięcie 2,5 V, nieraz 7,2 V. Wymieniłem już masę elementów i stoję nadal w martwym punkcie. Napięcie na Vcc...
Wyjmij może lampy (a przynajmniej PY81/88) i włącz na miejsce elektrolitów - jakikolwiek kondensator foliowy o pojemności ok. 1µF i na napięcie minimum 400V. Jeżeli dioda jest istotnie sprawna - powinno wystąpić na kondensatorze napięcie około 350V. Dużo niższe napięcie będzie świadczyło o przebijaniu się diody przy napięciu większym niż występujące...
Pomyśl - dlaczego są dwa kondensator 560uF/200V a nie jeden na 450V? Czy napięcie 110V wybrane przełącznikiem jest niższe od 200V a napięcie 230V niższe od napięcia 450V? Jak należy połączyć owe 2 kondensatory, aby dla przełącznika w pozycji 230V (i takiego napięcia podanego na zasilacz) nie wybuchły? Równolegle czy szeregowo?
Jeśli łącznik elektryczny jest podświetlany, to podświetlenie wymaga minimalnego prądu. Nie rozżarzy on żarówki, ale może wystarczyć do świecenia ledówki (lampy LED). Rozwiązania - równolegle do ledówki podłączyć wspomniany kondensator. Ma on za zadanie przewodzić prąd płynący przez podświetlenie łącznika. Napięcie na kondensatorze musi przy tym być...
Zacznij od sprawdzenia napięcia na kondensatorach elektrolitycznych wysokonapięciowych po stronie pierwotnej przetwornicy, ewentualnie podmień, ten trzeci na niskie napięcie też. Sprawdz też te dwa kondensatory po stronie wtórnej. Powinno pomóc. Oczywiście o sprawdzeniu zimnych lutów nie muszę przypominać.
Przecież we wszystkich modelach jest wszędzie napisane że podświetlenie ma się włączyć przy odpiętej płycie głównej. Jak się nie włącza to albo masz uszkodzony blok zeasilacza ew uszkodzony inverter. Od 3 lat odbiornik na rynku inverter wymieniałem raz. Schematu zasilacza brak. Przy odpiętej płycie zasilacz pracuje z pełną mocą więc przy sprawnym PFC...
Silniki krokowe mają to do siebie, że ze wzrostem częstotliwości sterowania (obroty, PWM mikrokroków) maleje ich prąd (impedancja), a w związku z tym moment obrotowy. Dlatego w napędach stosuje się możliwie najwyższe napięcie zasilania, dbając o zachowanie właściwego prądu cewek. Dla DRV8825 maksymalne napięcie zasilania to 47V, pod warunkiem, że nie...
Witam, jeżeli nie zapala się dioda POWER na froncie monitora to obstawiam uszkodzony zasilacz a dokładnie zużyte kondensatory niskiego napięcia wyjściowego np. 5V/12V i to uniemożliwia start przetwornicy. Chociaż uszkodzony inwerter lub świetlówka również go unieruchomi. Umieść zdjęcie zasilacza.
Gdy chwilę na plusie i minusie przytrzymam miernik to kondensator chyba się ładuje i zwarcie znika. Bo jak mierzysz rezystancję na zaciskach rozładowanego kondensatora, to napięcie probiercze spada i miernik wskazuje niską rezystancję/zwarcie do chwili, aż się kondensator podładuje. V.
Uszkodzenia typowe dla przekroczenia dopuszczalnego napięcia. Tym bardziej nie powinieneś dawać kondensatorów na niższe napięcie!
Jest bardzo niebezpieczne! Taki kondensator po prostu wybuchnie Jako laik zajmij się na początek jakimiś prostymi układami zasilanymi z niskiego napięcia.
Zostaw diody w spokoju! Na wyjściu bez podłączonego akumulatora masz napięcie impulsowe 100Hz i woltomierz pokazuje zaniżone napięcie. Do zacisków podłącz kondensator 47-100uF x 25-50V i dostaniesz możliwość zmierzyć napięcie DC.Bateria po podłączeniu do zacisków właśnie i pełni rolę kondensatora.
Ad 1 koledzy pomylili się, te uzwojenia możesz połączyć szeregowo wtedy będzie 16V ale wydajność prądowa taka jak pojedynczego uzwojenia czyli 0,35A lub połączyć równolegle wtedy owszem będzie 0,7A ale tylko 8V. Ad2 istotne jest to pierwsze napięcie ( 600V ) i prąd przewodzenia 1A pozostałe dane w tym zastosowaniu są mało istotne. Ad3 30V owszem ale...
. Dodam, że kilka kondensatorów jest wybrzuszonych Jak sądzisz, to jest ich uroda? :D
Który kondensator wymieniłeś po stronie niskiego napięcia? Wrzuć zdjęcia płytki.
Te 250V odnosiło się do proponowanych przez sprzedawców z linków . Dużo ich kondensatorów jest na napięcie 63V a nawet niższe i te absolutnie nie wchodzą w grę.
Kondensator zostawiłem. Zabawka prawdę pokazuje. Sprawdzałem na nowych kondensatorach. Ale zauważyłem że prawdę pokazuje w kondensatorach na niskie napięcia. Przy kondensatorach na napięcie 250 lub 400 volt już pokazuje głupoty nawet na nowych.
Trzeba zrozumieć, że za diodami prostownika, gdy nic nie jest podłączone, tylko miernik, nie występuje napięcie stałe, tylko jednokierunkowe, bardzo mocno pulsujące. Stąd małe wskazania miernika, bo wskazuje on wartość średnią. Aby uzyskać bardziej miarodajny pomiar trzeba za diodami podłączyć kondensator filtrujący (dowolny elektrolityczny). Akumulator...
Wystarczy zmierzyć napięcie na wyprowadzeniach byłych kondensatorów. Prawdopodobnie będą to niskie napięcia, zwłaszcza przy przetwornicy dla ram'ów. Prawdopodobnie wystarczy wszędzie 1000uF na 6.3V jak ten jeden ze zdjęcia. Jak nie dysponujesz miernikiem to dla bezpieczeństwa możesz zastosować 1000uF/16V - większych napięć niż 12V i tak na płycie nie...
Odłącz dysk i napęd i sprawdź czy odpala. Jeżeli tak to podłącz sam dysk. Przede wszystkim masz źle ustawione zworki z dysku i napędzie. To może być uszkodzony dysk, taśma, błędne ustawienie zworek, kurz, kondensatory, niskie napięcie na baterii CMOS. Podaj markę i model zasilacza.
sprawdź kondensatory wyjściowe
Kondensator jest w porządku,sprawdziłem jeszcze raz z płytką kineskopu jak zdejme z szyjki kineskopu to napięci jest,także wygląda mi to na kineskop
Zawsze napięcie na kondensatorze może być niższe niż maksymalne, nie ma problemu żeby użyć tego który masz.
Witam, czego dotyczy twoje pytanie? Ten drugi ma większą wytrzymałość napięciową, więc ma to znaczenie jeśli pracujesz w okolicach tego napięcia. Jeżeli kondensatory są podobne/takie same, a napięcie pracy sporo niższe niż te 200V to nie będzie miedzy nimi różnicy, może po za gabarytami. Różnica między tymi kondensatorami to warstwa dielektryka. Pozdrawiam
Na kondensatorze jest za niskie napięcie ok 325V DC, R5 sprawdź
Wymiana kondensatorów po stronie niskiego napięcia i obu tranzystorów MOSFET HY1906
Po wymianie napięcia wyjściowe ok. 1V,3V,7V ..... - czy prawidłowo wstawiłeś kondensatory- polaryzacja? Nie zrobiłeś zwarcia ścieżki podczas wymiany kondensatorów?
Pytania nie są całkiem głupie, bo lepiej zapytać niż dać byleco i potem żałować. Trafo wystarczy 150VA, mostek 10A np BR1010 a do filtrowania dwa kondensatory 4700uF/63V(50V) chyba że użyjesz trafa na niższe napięcie to kondensatory 4700uF/40V. Po wyprostowaniu takie mniejwięcej będzie napięcie. Bez obciążenia pewnie przekroczy 40V, ale tym się nie...
Zbyt niskie napięcie. Będzie strzelał max na 25 cm. To są słabe efekty. Do dalszego wystrzału potrzeba większego napięcia. Te niskonapięciowe w budowie niczym nie różnią się od wysokonapięciowych. Przy niskim napięciu możesz zastosować kondensatory na niższe napięcie. I jeszcze jedno: 3000uF to trochę za mało.
Przełączniki nie luty poprawiłem, które elektrolity od niskich czy wysokich napięć. Dodano po 28 Napięcia na kondensatorach niskiego napięcia są ok. Dziwne rzeczy dzieją się na dwóch kondensatorach wysokiego napięcia. Po pierwsze jest tam za niskie napięcie 111V i 220V wg. schematu powinno być 120 i 240. Kiedy dotykam miernikiem kondensatora obraz wariuje...
Tak. Napięcie na kondensatorze to maksymalne napięcie przy którym może on pracować. Nie można dać kondensatora na niższe napięcie, niż napięcie wyjściowe wzmacniacza.
Na stronie co podesłałeś widzę, jedynie kondensatory o najniższym napięciu 70V, chyba nie bardzo mogę żonglować napięciem? Na innej znalazłem coś takiego, chyba będzie pasowało? https://obrazki.elektroda.pl/7185409600_... Ważna jest pojemność kondensatora. Dopuszczalne napięcie dla kondensatora może być wyższe (nigdy niższe), tylko...
Konsatory o niższym napięciu dadzą efekty pirotechniczne. Prawdopodobnie eksplodują, może tylko się wyleją paskudząs całą płytkę elektrolitem. W każdym razie nie wolno wkładać kondensatorów o niższym napięciu.
Rozumiem bez efektu? Nadal na tym kondensatorze masz niskie napięcie? Jeżeli tak, to podaj mi nazwę scalaka obok transformatora.
Dałeś kondensator na niższe napięcie. Może wybuchnąć!
Ale dlaczego pojemności są takie niskie? Podróby?
Miałem problem z tą centralką. alarm włanczał się bez powodu... uszkodzony był zasilacz, a mianowicie wyschły kondensatory i zasilacz dawał zbyt niskie napięcie ... Może u Ciebie też jest ta sama przyczyna ...
Może uszkodzony mostek trójfazowy i na kondensatorach za niskie napięcie.
ewentualne uwagi do dalszej naprawy - znalazłem jeszcze tylko ścieżkę spalona, mam nadzieje że po wymianie diody, lnk i naprawie ścieżki sprzęt ożyje Lepiej sprawdź ... czy na kondensatorach po stronie niskiego napięcia nie ma kuku (zwarcia).
Kilka kondensatorów ceramicznych równolegle (jak najkrótsze nóżki) + na chwilę do dostrojenia trymer (najlepiej powietrzny), po zestrojeniu zastąpić odcinkiem przewodu koncentrycznego (dla izolatora z pełnego PE - C rzędu 100pF/m dla 50ohm i rzędu 68pF/m dla 75ohm) lub dobranym dodatkowym kondensatorem stałym Kondensatory na niskie napięcia (<100V)...
Przede wszystkim nie mogą być na niższe napięcie. Możesz wrzucić 3300uF lub 4700uF na napięcie nie niższe niż 40V. Zakładam że są to kondensatory filtrujące w zasilaczu więc większa pojemność nie powinna zaszkodzić.
Witam Mam zamiar zrobić miernik na ICL7135 (może nawet trochę więcej sztuk), ale jest problem ze zdobyciem dobrego kondensatora 470n na niższe napięcie (chodzi o wymiary). Czy ktoś z Was może zna sklep z takimi kondensatorami.
Jakie masz napięcie na kondensatorze elektrolitycznym wskazanym strzałką nr 2?
Witam. Nie istnieje wartość domyślna. Jeśli układ zasilasz napięciem do 12V, to stosujesz kondensatory na 16V. Przy wyższym napięciu zasilania odpowiednio na 25V, 35V, 40V, 63V, 100V itd. Powiem inaczej. Kupując kondensatory kieruję się ........ wymiarami zewnętrznymi. Jeśli 100µF/50V ma tę samą średnicę co 100µF/ 25V , to biorę te na 50.Żywotność...
Witam, wszystkie kity które wymieniłeś to jazda obowiązkowa w tego typu i tej mocy konstrukcji. No właśnie, tylko czy taka moc jest niezbędna do domowych zastosowań ? W/g mnie nie. I tu otwiera się możliwość pewnych oszczędności. Końcówka np. 200W to tańsze trafo o niższej mocy i tańsze kondensatory na niższe napięcie pracy. Niby od przybytku głowa...
Ten tranzystor, o którym pisałem kilka postów wyżej, okazał się wkrętem na jakiejś dziwnej podkładce :oops: :D Zasadniczo mogę Koledze doradzić to samo co Mod. Grzegorz Markowski - miernik w dłoń i na początek pomierzyć napięcia na wyprowadzeniach tranzystorów. Patrząc na schemat, ogólnie mogę dać Koledze kilka wskazówek co do interpretacji wyników...
niski napiąć kondensator kondensator niski napiąć sieciowy przetwornica napiąć niski napiąć
stycznika hager numer karty sieciowej górnoprzepustowy filtr
diora bluetooth zmywarka amica pompa myjąca
Jak wykonać hard reset w dekoderze AX 4KBox HD51? Podłączenie zmieniarki Sony do radia samochodowego