Obawiam się, że odzyskanie danych tylko przez odczyt bezpośrednio z kości pamięci. Samego pena prawdopodobnie da się naprawić softem do tego kontrolera, ale dane przepadną.
A jaki byłbym problem gdyby motka była zabezpieczona ??? Przecież ETL wszystko ładnie czyta - łącznie z 9S12. Tylko że ETL to już nie ta półka co XProgi itp.
Teraz pozostaje rozwiązać problem z odczytem danych. Niestety ta kość nie oferuje takiej usługi. Zapisane wartości musisz sobie sam zapamiętać i po ponownym zasilaniu ponownie "wgrać". A wartości domyślne po włączeniu zasilania to pewnie wszystko na zero (nie mylić z liczbami w rejestrach).
W datasheet jest zapisana przykładowa procedura zapisu i odczytu pamięci EEPROM. O ile nie zaznaczyłeś odpowiedniego bitu w fusebits to pamięć EEPROM jest standardowo kasowana przy programowaniu kości.
Kontroler nic nie da - było o tym wiele razy na forum. Pozostaje jedynie odczyt danych z kości pamięci.
W tym wypadku najprawdopodobniej pozostaje odczyt danych z kości pamięci.
https://obrazki.elektroda.pl/1183463700_... Wygląda na to, że jedynie w celu odzyskania danych pozostaje odczyt bezpośredni (próba?) z kości NAND w specjalistycznej firmie DR. Sam pendrive może da się teraz przywrócić "do żywych", ale te dane z niego już bezpowrotnie będą utracone . :idea:
Pozostaje odczyt z kości pamięci.
Jest szansa na odzyskanie danych - bezpośredni odczyt z kości pamięci i złożenie danych w czytelna postać.
Przelutowanie chipa to koszt około 30-150 zł. Moim zdaniem 30zł to górna granica. Potrafią tego dokonać zakłady specjalizujące się np. w reballing'u. Średnio rozgarnięty elektronik hobbysta zrobi to bez problemu. jeżeli poleciał dymek ja bym raczej nie zawracał sobie już głowy ty pendrivem. Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że układ został uszkodzony....
Serwisant stwierdził zgon dysku, udało się odczytać tylko część danych przez bezpośredni odczyt z kości, niestety nieistotnych dla klienta.
Obawiam się że w tym wypadku pozostaje odczyt danych bezpośrednio z kości pamięci. Prawdopodobnie padł kontroler w penie.
Pojemność 0MB wskazuje na problem z kontrolerem. Bezpieczne odzyskanie danych wymaga odczytu kości nand i zdekodowania odczytanych danych.
W twoim przypadku wszystko wskazuje na uszkodzenie kontrolera. Odzysk danych możliwy poprzez odczyt z kości pamięci i zdekodowanie danych.
Pokazuje pojemność 0 GB, więc żadne narzędzie dyskowe nie będzie widziało danych. Pozostaje odczyt bezpośrednio z kości pamięci i poskładanie danych.
Potwierdzam, jedynie odczyt bezpośredni z kości NAND być może umożliwi odzyskanie danych z tego nośnika.
Tam chyba siedzi 5P08 czyli 95080. Możliwe. Czym odczytać zawartość? A to Google wyłączyli? Wysil się troche. Spytaj kolegę to popularna kość.
Usterka wskazuje na uszkodznie kontrolera. W tym wypadku aby odzyskać dane pozostaje odczyt z kości pamięci i zdekodowanie danych.
Jest mała szansa że w przypadku odczytu danych bezpośrednio z kości pamięci uda się je odzyskać. Mała, bo jeśli kontroler w wyniku błedu oprogramowania wyzerował kości to to się nie uda. Jeśli tylko widoczne zera powstały w wyniku wadliwie działającego oprogramowania pendrive to nadzieja jest. Miałem sporo takich przypadków.
Odzyskanie danych w takiej sytuacji to raczej tylko odczyt bezpośrednio z kości pamięci i późniejsza obróbka danych do czytelnej postaci.
(at)dean999 Na Twoje pytanie można odpowiedzieć tylko teoretycznie. Pendrive wytrzyma maksymalnie tyle ile producent przewidział cykli odczytów / zapisów dla danych kości pamięci (z marginesem błędów, który z praktyki szacuję na ~5%)
Potrzebuje takiego z możliwością odczytu danych. Podłączany do kompa w obojętnu sposób(com, lpt, usb :wink: ) Nie potrzebuje obsługo innych kości. Czy ktoś ma schemacik takiego urządzonka??
To się niech kolega zdecyduje, wgranie firmware wyklucza odzysk danych i vice versa o ile urządzenie sypie błędami I/O przy próbie odczytu.
Tego typu programy naprawiają pendrive, ale bezpowrotnie kasują dane. Pozostaje odczyt bezpośrednio z kości pamięci i poskładanie danych odczytywalnej postaci.
1. Nie. Po pierwsze nie odczytasz poprawnie tych flashy "jakimś interfejsem/programatorem". Po drugie dane na takiej kostce są zmiksowane przez kontroler. Kości to TSOP48. 2. Nie. Konstrolery Sandforce szyfrują dane sprzętowo. Raczej takiego kontrolera nie kupisz, demontaż też nic nie da - o tym dalej. 3. Nie. 4. Możesz spróbować, ale na 99% nie pomoże....
Wygląda na awarię kontrolera. Odzysk danych możliwy najprawdopodobniej tylko przez odczyt bezpośrednio z kości pamięci. Z tym że tutaj pomocy musisz szukać u specjalisty.
Po pierwsze wybierz z urządzeń fizycznych a nie dysków logicznych. Po drugie, jeśli będzie ten sam błąd to tym programem nic nie zdziałasz i raczej żadnym innym. Odczyt danych zapewne jedynie z kości pamięci bezpośrednio.
Tak, bo wykrywa on kontrolery penów "A-Data". Pozostaje rozbiórka i odczyt co pisze na kościach. Może tam być np. UT165 (co do narzędzi dla tych kontrolerów czytaj moje ostatnie posty)? EDIT: Jeśli odzysk danych jest nie potrzebny to sprawdź jeszcze A-DATA USB Flash Disk Format Tool 3.0.1.7.
Czy pendrive wykazuje jakąś pojemność? Jeśli nie będzie możliwości odczytu poprzez złącze USB, pozostaje odczyt bezpośrednio z kości pamięci.
Tak, wszystko się zgadza. Jeśli łączyłbyś potem np. 2 kości to wtedy w jednej dajesz oba piny do masy, a w drugiej jeden do VCC i masz 2 pamięci pod 2 różnymi adresami. Można w ten sposób połączyć do 4 pamięci typu at24c04
Mogły powstać zimne luty na PCB pendrive. Rozbierz go, sprawdź czy nie ma zaśniedzeń. Przemyj izopropanolem/spirytusem. Jeśli nie pomoże to popraw luty - będzie potrzebna stacja na gorące powietrze, uważaj żeby nie przegrzać (uszkodzić) kości pamięci. Jeśli to nie pomoże, to zostaje odzysk danych metodą odczytu bezpośrednio z kości pamięci.
Wszystkie naprawy programowe tylko usuną z niego dane. Do odczytu bezpośrednio z kości pamięci, rekonstrukcji systemu plików. Ale to już nie w domu.
Moduł pamięci nie wygląda na uszkodzony. W takim wypadku odzysk danych raczej na pewno będzie możliwy. Chipset pamięci jest cały, można go zatem wylutować i odczytać zawartość w programatorze. Otrzymany plik obrazu potraktować programem do odzyskiwania danych. Ale mogą się pojawić problemy wynikłe z kodowania danych. Lepiej poszukać identycznego modelu...
Witam. Niedawno przed formatowaniem dysku postanowiłem najważniejsze pliki zgrać na pendriva. Po formatowaniu dysku pendrive pochodził kilka dni i padł. Nie było nic przy nim majstrowane, ani przy komputerze. Pendrive po podłączeniu do komputera się grzeje, ale poza tym nic - żaden komputer go nie wykrywa. Próbowałem wymienić kwarc, ale nie dało to...
W porządku, w takim razie zainwestuję w taki :) Tak jak kolega wyżej, dokładnie o takim programatorze myślę - CH341A. Dziękuję za pomoc, myślę, że temat mogę zostawić jeszcze na jakiś czas w razie problemów z wrzucaniem wsadu? EDIT Tak jak przewidywałem, potrzebowałbym pomocy odnośnie programowania układu. Za pierwszym podejściem wlutowalem układ w...
Dziękuję za rzeczową odpowiedź HD-VIDEO. Postaram się pobrać zawartość 2 kości i zobaczymy.
Czyli to "SSS" (typ kontrolera) -> dla potwierdzenia sprawdź to w ChipEasy lub ChipGenius. Odzysk danych ( być może ) możliwy w specjalistycznej firmie DR -> odczyt bezpośredni z kości.
Część danych jest na nalepkach od spodu, odczyt kości też mam, tylko nie wiem na ile jest on zdatny do użytku. Możecie podpowiedzieć gdzie ew. w tym odczycie szukać brakujących danych?
Chip F/W: ISP NONE MPTOOL Ver.: 0.00.00 Uszkodzone firmware i do tego jeszcze to: Physical Disk Capacity: 0 Bytes Windows Disk Capacity: 0 Bytes Pozostaje odczyt bezpośredni z kości pamięci.:cry:
1. Tak, pamięc zostanie przeformatowana. 2. W większości przypadków nie. Związane jest to z tym że nawet gdy uda Ci się znaleźć identyczny pendrive, to może on posiadać inny firmware w kontrolerze. Przelutowanie grozi wyzerowaniem kości. Jedyną bezpieczną metodą na odzysk jest odczyt kości i deszyfracja danych.
Po kosztach nie da się tego zrobić. Również samemu nic nie zdziałasz. Trzeba specjalistyczny sprzęt do odczytu kości pamięci i wiedza na temat deszyfracji danych (usunięcie miksów, ustawienia asemblera itp).
Czyli najgorzej, spodziewam się tego już po zachowaniu tego nośnika po uruchomieniu FDIE . :| Zależy Ci na danych, to pozostaje odczyt bezpośredni z kości NAND w specjalistycznej firmie DR, o ile się tego podejmą przy takich objawach i bez szczegółów o rodzaju zastosowanej pamięci. Ile "GB" miał ten nośnik?
Poczytałem trochę jak działa TRIM i wygląda na to że dane poszły... już w trakcie szybkiego formatowania. TRIM zeruje dane w całych blokach w trakcie kasowania plików. Wyłączenie TRIM już nie mogło niczego zmienić. Bolesna nauczka na przyszłość... Czy ktoś z doświadczeniem w odzyskiwaniu danych może potwierdzić lub dać promyk nadziei, że TRIM bezpowrotnie...
Cześć, Czy wie ktoś może gdzie można znaleść jakiś wmiarę dobry i niezbyt skąplikowany program do edycji plików binarnych. Mam w domu urządzenie w którym całe menu wyświetlane jest w języku niemieckim a ja chciałbym to przerobić na polski. Wie ktoś czy może da się to w jakiś prosty sposób zrobić? (Dla informacji powiem że jest to zapisane na kości 27c256...
https://obrazki.elektroda.pl/9328747600_... Co ważne, pendrive czy dane z niego :?: Jeśli dane z niego istotne, to tylko pozostaje próba odczytu bezpośredniego z kości NAND w specjalistycznej firmie DR.
Obawiam się że programowo się do danych nie dojdzie na tej karcie. Pozostaje odczyt bezpośrednio z kości pamięci. Ale tutaj nie ma możliwości wkonania tego domowym sposobem.
Czy jesteśw stanie wykonać obraz pendrive programem DMDE? Jeśli nie, padł prawdopodobnie kontroler. Pozostaje odczyt bezpośrednio z kości pamięci i potem zdekodowanie danych. Ale tego sam nie wykonasz niestety. To nie jest podróbka, robiłem takiego pendrive ostatnio. Dokładnie takie same parametry miał.
W celu odzyskania danych z tego nośnika pozostaje odczyt bezpośredni z kości NAND w specjalistycznej firmie DR. Dla potwierdzenia moich przypuszczeń co do kontrolera to sprawdź przez szkło powiększające czy na nim jest napis: SC708ANHL
A jak znalazłbym pendriva z tą samą kością pamięci nand z tymi oznaczeniami to by się dało przelutować pamięć z tabletu na płytkę pendriva i ją odczytać w bezpieczny sposób czy też nie?
Co do AlcorMP to bylem pewien, że stało się coś ze sterownikiem kontrolera i myślałem, że ten program służy do jego ponownej instalacji. Tak, tylko nie będzie już co odzyskiwać jak pamięć zostanie wyzerowana przez uaktualnienie F/W. Jak widać (ocena info) żadnymi programami nie odzyskasz tych danych, pozostaje próba odczytu bezpośredniego z kości pamięci....
Nie mogę sobie poradzić z winbond 25q64 + ch341a. Odczytuje zawartość bez problemu (kilka kolejnych odczytów zapisanych jest zgodna binarnie). Przy zapisie zawsze jest niezgodność danych w kości z buforem. Testowałem na dwóch kompach (W7.1 i W10) z wersjami CH341 Programmer 1.3/1.18/1.17/1.13. Zawsze ten sam problem. Kasowanie kości (co w końcu jest...
Witam. Mam programator EZP2010 To powinno ci pójść w miarę łatwo. :) Masz płytkę ze sterownikami i programem do obsługi programatora? Jeśli tak, to zainstaluj sterowniki programatora i skopiuj sobie program na komputer. Główne pytanie to skąd pobrać odpowiedni wsad Poszukaj na Forum w oparciu o dokładny model laptopa i oznaczenie kodowe płyty głównej...
Co do prędkości to jest tylko to jedno ograniczenie: 100KHz czasami dohodzi ograniczenie prędkości do najwolniejszej kości z interfejsem I2C podpiętym do szyny, co jeszcze może ograniczać prędkość... hyba nic więcej, teraz wszystkie kości EEPROM Atmela mają szybki i wydajny interfejs
Najbardziej efektywnie jest użyć jednej kości SDRAM podłączonej do MCU zawierającego zintegrowany kontroler pamięci SDRAM. Weź pod uwagę, że potrzebujesz 12 bitów adresu wiersza i 10 bitów adresu kolumny. Atmega jest 8-bitowa, więc adres wiersza wystawiasz w 2 operacjach (8+4, 6+6, 4+8, czy jak tam chcesz), a to trwa. Zapisanie pierwszego rejestru adresowego...
ssamburski wrote: Robie mały projekcik w ktorym pamiec jak w temcie chce wykozystywc do przechowywnai 1kB danych i mam problem Myślę, że każdy miałby problem z upchnięciem tego kilobajta danych w pamięci 24C02 o pojemności 256 bajtów :wink:
Kolega michal_aniol słusznie zwrócił tu uwagę na to jakie efekty przyniesie takie postępowanie, bo taka procedura nie pozwolili Ci na odzyskanie danych, czego mogłeś nie wiedzieć. Jeśli zależy Ci na danych to pozostaje tylko i wyłącznie odczyt bezpośredni z kości pamięci.
Witam Zrobiłem jeden z najprostszych układów. Jest to odwzorowany najzwyklejszy eprom podłączony do gniazda EXPANSION PORT w C64. Niestety z niewiadomych powodów zamiast odczytywać zawartość kości ciągle jest tylko FF. Wszystkie linie adresowe są podłączone przelotowo, linie danych uaktywniane przez bufor trójstanowy przy próbie odczytu przez komputer...
https://obrazki.elektroda.pl/7714542700_... Dyski SSD są jedną z najważniejszych innowacji ostatnich kilkunastu lat. Dzięki nim korzystanie z laptopa lub komputera stacjonarnego stało się przyjemniejsze ze względu na krótszy czas reakcji systemu lub aplikacji na wydawane im polecenia. Nawet kilkunastoletni "staruszek" zyskuje dzięki...
z czego ten błąd wynika? może pen jest walnięty? Wygląda to na uszkodzenie elektroniki pendrive. Jesli nie masz gwarancji/bardziej Ci zalezy na danych niż na uratowaniu pendrive rozbierz go i popraw luty. Jeśli to nie pomoże, pozostaje odczyt bezpośrednio z kości pamięci.
Czyli to jest zwykly buffor? Program ktory stworzylem i jest w postaci *.hex ladowany jest tylko do uP a po odpaleniu programu dopiero dane urzyte laduja cie do SRAMU? Co to znaczy bufor? Kolega pisał o buforowaniu danych, a nie o wciąganiu programu do tej pamięci. Pamięć zewnętrzna w procesorach ATMEGA jest wyłącznie pamięcią danych i jest przedłużeniem...
Cześć Tak jak w temacie, mam problem z zaprogramowaniem pamięci am29f010b w obudowie plcc32. Gdy chce coś zapisać na kości to program willem eprom 0.97ja wyrzuca "error at 0x000000 chip=0xFF buffer=0x55". Przy próbie odczytu ID wyświetla się okienko w którym powinny być dane na temat kości, ale żadnych danych nie ma. Ze schematu wywnioskowałem, że na...
Odczyt z kości polega na wylutowaniu modułu pamięci, odczytaniu go, następnie dane trzeba odpowiednio "zdeszyfrować" i poukładać bloki danych we własciwej kolejności. Odczytane dane z pamięci tworzą takie cyfrowe puzzle które trzeba poukładać.
Też mam programator-samoróbkę, nie jest to willem, ale też nie czyta normalnie pamęci z tej rodziny. Nie jest to wina podstawki przynajmniej u mnie. Dużo ludzi mi pomagało, sporo godzin nad tym prześlęczałem i nic. Co do innych kości sprawuje się dobrze.
...temat załatwiony :) Zczytałem kości, dane poskładane "do kupy", dane odzyskane. michal_aniol - masz rację, nie warto ryzykować, większym ryzykiem było podstawienie sterownika, choć go miałem niż odczyt. Po wszystkim wrzuciłem kości spowrotem do Pendrive i podmieniłem sterownik. Dane nie znikły, były dalej dostępne :) ...tylko dobrałem się do nich...
Przypuszczam, że to uszkodził się kontroler. Czy dane da się odzyskać z odczytu bezpośredniego z "kości" to już tylko specjaliści w tej dziedzinie Ci powiedzą -> dodaj zdjęcia elektroniki lub odczytaj napisy.
Witam mam problem z moim playerem. jest to mp3 firmy Technika model MP-006 o pojemnosci 2GB wiecej nie znam danych. :( nie włacza sie. przy podączeniu do USB wykrywa go ale jest ciagle zabezpieczony przed odczytem i zapisem :( przy probie odczytu firmwaru pokazuje cos takiego. http://obrazki.elektroda.net/29_11680904... moze mi ktos pomoc ???...
Pierwsza myśl jaka mi się nasunęła to inżynieria wsteczna. Do linków nie zaglądałem. Choć to co wymieniłem potrzebowałoby chociaż namiastki kodu. A zapewne proc w jednym i w drugim jest zabezpieczony przed odczytem. Możliwe że pomógłby analizator stanów logicznych, ale strumień danych może być szyfrowany, co utrudnia rozszyfrowanie. Chyba że kod wykonywalny...
Już to przerabiałem, tzn. ilość pamięci przy odłączonym dysku, bez zmian. Utraty danych się nie boję, bo na dysku nic oprócz programów testowych nie ma. Ten dysk działa, transfer jest ok., zobacz screeny w poście #11. Jutro sprawdzę Everestem.
Czy ten zły odczyt może wynikać z faktu, że oprogramowanie (Ezp2023+) nie obsługuje tej kości (albo ja nie mogę znaleźć (do odczytu użyłem 93LC86_8)? Tak. Odczyt 9386 (litery LC to oznaczenie wersji - w ramach nauki odsyłam do not katalogowych różnych producentów tej pamięci - zobaczy Pan ciekawostki) da plik o takiej wielkości. Dodatkowo przy czytaniu...
Masz 2 kości Ramu jedną wyjmij i sprawdź, potem drugą. Atrybut ID 05 ( 05 ) Reallocated Sectors Count Ilość relokowanych sektorów. Kiedy dysk napotyka błąd odczytu/zapisu/weryfikacji, oznacza ten sektor jako relokowany i przenosi dane do specjalnego zarezerwowanego obszaru (obszaru rezerwowego). Proces ten jest również określany mianem remapowania a...
kopiuję po rozebraniu go na kości jest napisane hynix i numery KOR HY27US08281A Patrząc na data sheet HY27US08281A - http://docs-europe.electrocomponents.com... ta kość nie ma pojemności 16GB i przy kopiowaniu dane są ciągle nadpisywane więc nie można ich odtworzyć. Co to za pendrive?
Witam serdecznie. Chciałem zaprogramować kość biosu w laptopie Dell E6520 lecz mój programator "EZP2010" pokazuje mi za każdym razem "detect chip error" tak jakby nie widział kości. Model układu to "45PE16V6". Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi czy uda mi się w ogóle odczytać ten układ czy tym programatorem jest to nie możliwe? EDIT Już wiem że...
Projekt ciekawy, ale w moim mniemaniu będzie się nadawał tylko do kopiowania flashy z jednej kości na drugą (po opracowaniu algorytmu korekcji błędów), przy stosunkowo małych kościach, bo prędkość nie jest zbyt duża. W przypadku chęci odzyskiwania danych jest to wyważanie otwartych drzwi, bo rozwiązania są gotowe (oczywiście kosztują, ale niestety jest...
Lepsza płyta: https://www.morele.net/plyta-glowna-asro... Ma lepszą sekcję zasilania, chip audio czy radiator na dysk M.2. Dysk z DRAMem: https://www.morele.net/dysk-ssd-kioxia-e... Alternatywnie: https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-xp...
- czy przy podstawowym korzystaniu, typu - czas uruchomienia windows, czas uruchomienia aplikacji, bedzie odczuwalna różnica pomiędzy wymienionymi procesorami? Nie wiele, lub wcale. Czas uruchamiania Windows jest ograniczony prędkością odczytu danych z dysku twardego, do tego należy wziąć pod uwagę kości pamięci RAM, ich częstotliwość pracy i czasy...
Przecieram oczy ze zdumienia. W 2012 roku ktoś mówi o użyciu, w nowo projektowanym układzie, pamięci UV-EPROM 2764 czy 27128. EPROMY są różnych rodzajów. Są też kasowane elektrycznie i jeżeli pamięć ma być programowana osobno to można zrobić osobny dla niej programator lub zawrzeć go jakoś w układzie docelowym(...) No właśnie. Przecież powszechnie dostępne...
Zależy na danych i zwierasz nóżki? Chyba te dane jednak są nieistotne... Jesli naprawa PCB nie przyniosła rezutatu, pozostaje odczyt modułu pamięci i zdekodowanie danych. Moja rada: jak dane ważne to nie ma co kombinować, bo jak wyzerujesz kość to już ich nie przywrócisz.
Nie, to co tutaj zalączyłeś to nie jest poprawny odczyt z tej kostki. Widać tutaj śmieci i teraz tak, ten programator jest do kitu, lub ta kość jest uszkodzona.
Do tego celu niezastąpiona jest rozdętka od bulgotnicy, najlepiej taka z dużym grzdylem ;) A tak na serio - obejrzałem wszystkie czujniki jakie na chwilę obecną mam - a mam ich trochę - z Omrona, Sicka, Selsa, IFMa, Sensoparta i Siemensa i na każdym była data produkcji - w formacie IEC lub rok-tydzień, lub numer serii. Nawet jeżeli jakiś producent umieszcza...
Witam. Temat jest tego typu, że chcę odczytać zawartość kości nand z uszkodzonego tableta lenovo, który uległ poważnemu zalaniu. Kość, którą chcę odczytać to KMQ820013M. Jest ona zainstalowana w tablecie lenovo TB3-850M. Zastanawiam się nad kupnem identycznego sprawnego tableta i przełożenia kości nand, ale nie wiem jak na to zareaguje soft. Kość nie...
Zapytaj producenta, masz przecież wsparcie techniczne. Napisałem nie wiem czy odpiszą teraz w Chinach mają 7 dniowe święto narodowe więc trzeba czekać. Od niedawna mam ten programator i tak się zastanawiam czy znając ogólną konfigurację pamięci SPI NAND XT26G11CWSIGA czy dało by radę dodać samemu taki układ ?. Na stronie producenta jak na złość nie...
Posiedziałem ostro nad tym Wilemem i okazało się, że sczytywanie i programowanie pamięci 93C66 odbywa się bezbłędnie i normalnie wyłącznie w trybie 8-mio bitowym. Przełączenie programatora w tryb 16bitowy na nowej kości daje odczyty danych: FF 7F FF 7F... nie daje się wykonać w tym trybie ani kasowania ani też programowania (tzn. coś tam programuje,...
No to czy nie. Wydaje ci się dziwne ze dysk nie daje się sformatować. Proponuję format niskiego poziomu z nadpisaniem ewentualnych uszkodzonych bad sektorów. Możesz na początek srawdzic narzędziem Chkdsk. W Windows. Na pewno jest problem zapisu odczytu i przetwarzania danych. Więc hdd/ssd ram Ram testowałeś .- czy sprawdzałeś na pojedynczych kościach?...
Zerowa pojemność. Aby odzyskać dane potrzebny odczyt bezpośrednio z kości pamięci.
Faktem jest, że nośniki SSD prędzej, czy później wyprą zwykłe dyski twarde, bo są, krótko mówiąc, lepsze od HDD. Już teraz nośników SSD jest coraz więcej, a ceny powoli spadają. Tylko teraz SSD są jeszcze za drogie, żeby w nie zainwestować chcąc mieć dużą pojemność. Ale również nie można wykluczyć, że elektronika w SSD może się tak samo uszkodzić, jak...
Podaj nieco informacji na temat tego dysku. Przede wszystkim jaki tam siedzi kontroler. Możesz zamieścić zdjęcia. Opcje są w zasadzie dwie: 1. O ile bedzie to możliwe to naprawa dysku. Skąd wiesz że padło zasilanie? 2. Wylut kości pamięci, odczyt na specjalistycznym programatorze, nastepnie poskładanie danych w całość. Bez znajomości tematu odradzam...
1. Będzie Ci dość trudno znaleźć taki sam kontroler. 2. Moze się okazać, że kontroler inaczej miksuje dane (inny firmware) 3. Podczas przelutowania mozesz uszkodzić kontroler/pamięci 4. Niezgodność kontrolera może wyzerować pamięci W tym wypadku najlepszy jest odczyt z kości pamięci i ich zdekodowanie. Szanse powodzenia bliskie 100% i nie ryzykujesz...
odczytam Ci jego zawartość sprzętem dedykowanym do eMMC To by było super, ale biorąc pod uwagę dwie możliwości - uszkodzenie komórek pamięci lub uszkodzenie danych zawartych w tej kości to czy taki plik się potem przyda? Bo jeśli uszkodzona to odczyta się z błędami albo nie w pełni a jeśli dane są uszkodzone to też nie da się użyć tego pliku do wgrania...
Na szybkiego znaleźć takiego samego pena i podmienić kości Jest to ryzykowne dla danych, a przecież na nich najbardziej zależy Klientowi. Wystarczy niezgodność oprogramowania kontrolera lub coś innego i kość może zostać wyzerowana - wtedy nie będzie w ogóle możliwości odzyskania danych. Najbezpieczniejszy jest odczyt modułu pamięci i poskładanie danych...
Chodzi o to że większy dysk ma więcej kości/komórek pamięci, dane są na nich zapisywane równomierniej, a odczyt następuje z większej ilości komórek jednocześnie. Do tego w większym dysku zapis takiej samej ilości danych oznacza że każda komórka była nadpisana mniej razy. To tylko teoretycznie bo jest więcej zmiennych- sama jakość kości pamięci, kontroler,...
W sieci znalazłem jakieś porady na taką dolegliwość, ale wiążą się one z formatem... a mi zależy na dostaniu się do plików znajdujących się na penie, ale nie wiem czy tak się da, stąd moja prośba o pomoc i porady. (jeśli okażę się to niemożliwe to wtedy dopiero awaryjnie zabawa w odzysk danych po formacie) Skąd wy bierzecie takie pomysły? Programowa...
Temat nie dotyczy tej kwestii w przypadku SSD defragmentacja w żaden sposób nie pomaga, a wręcz szkodzi wyczerpując pulę cykli zapisu/odczytu (w nośnikach SSD zaimplementowane są już fabrycznie algorytmy rozpraszania danych, aby jak najbardziej równomiernie rozłożyć je na poszczególne bloki/kości).
Wystarczy mi kilka parametrów do odczytania z dysku, jego czas pracy, SMART, w SSD ile wgrano danych. Same podstawy. Które tak naprawdę mają się nijak do stanu dysku SSD - SMART może być ok, mały przebieg, a kontroler uszkodzony, czy przykładowo kości się degradują i to wyjdzie np przy testach zapisu czy też odczytu.
Siema, Mam w domu 2 kości SRAM 62256BS i 6 (ale jedna chyba niesprawna) kości EEPROM 93C46. Miałem kiedyś coś tym reperować, ale moje plany spełzły na niczym. Przedwczoraj je wygrzebałem z szafy i wpadłem na pomysł zlutowania kompa :D Pomyślałem, aby dokupić do tego proca Z80 (albo najlepiej kilka proców :D - jestem przyzwyczajony do wielordzeniowych...
http://obrazki.elektroda.net/44_12749499... Witam serdecznie! Projekt ten jest moim pierwszym projektem który był tworzony nie tylko z chęci nauczenia się czegoś, czy wykorzystania jakichś elementów, lecz ze względów czysto praktycznych i użytkowych. Cele: Ograniczenie ilości pinów wykorzystywanych przez wyświetlacz graficzny LCD Opis układu:...
To źle "wiesz" - timmingi pamieci to nie sa zadne czasy podawania informacji do procesora. Te parametry to takty zegara potrzebne do kolejnych etapow odczytu danych z pamieci RAM. Tak w ogole moze idz do wrozki - ona bedzie wiedziec ile i co podkreciles, ze az "nie przechodzi testow".
Odzysiwanie danych z SSD jest znacznie trudniejsze od metod stosowanych dla HDD. System kontoli liczby cykli zapisu rozrzuca dane po fizycznych kościach. Dane nie są tak zapistywane jak w benchamarkowych testach, wynika to z poszatkowania ciągłości pamięci kombinacjami kasowanie/zapis sektorów kości FLASH. Kontroler by się nie zgubić, starając się równomiernie...
Przecież stoi tam jak byk że trzeba wsadzić do niej kości pamięci, a wyciągnąć oryginalne nieprogramowalne czyli jedyne co wykorzystujesz to obudowę i płytkę drukowaną ze starego karta.
Czy istnieje możliwość otworzenia tego pendrive, ewentualnie odzyskania danych na nim zapisanych?? w sumie będzie na nim ok 3GB danych przeważnie .doc, .pdf, .jpg. Otwarcie i odczyt bezpośrednio z kości pamięci (tu raczej tego nie zrobisz w w domu bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy) to ostateczność jak inne metody zawiodą. Może na początek podaj co...
a pod co ten pakiet? Pod linuxa. Są tam drivery do I2C i SMBus dla linuxa 2.4 (więc w zasadzie całego kernela nie ma co ściągać). Oprócz sterowników jądra są różne programy, które z nich korzystają, np. programator 24CXX, dekoder danych w eepromach na kościach DIMM, sensors - program do odczytu temperatury i obrotów wiatraków...
odczyt danych kości pamięci odczyt danych kości pamięci samsung odczyt kości pamięć
czujnik odciąć paliwo onkyo podłączyć bluetooth zestaw naprawczy pompa
piekarnik kernau piekarnik kernau
Opel Corsa C D E – nie działa wentylator dmuchawy na wszystkich biegach, brak nawiewu, diagnostyka Napięcia na pinach gniazda przyczepy 7-pin i 13-pin – ISO 1724, ISO 11446, stały plus, wyłączony samochód