passat regulator ciśnienia paliwa

Znaleziono około 70 wyników dla: passat regulator ciśnienia paliwa
  • Passat B7 2011r - Problem z ciśnieniem paliwa rail

    Masz wiedzę czy nie było opiłków we wtryskiwaczach? Teraz ciśnienie paliwa za niskie... Pompą wtryskowa lub doprowadzenie paliwa. Może trzeba regulator ciśnienia zaadoptować.

    Samochody Początkujący   04 Kwi 2023 22:35 Odpowiedzi: 16    Wyświetleń: 7530
  • Jak sprawdzić i wybrać sondę lambda do VW Passat 2E?

    Uszkodzony może być regulator ciśnienia paliwa na listwie( częsta przyczyna) i zalewa go. Odłącz go i zobacz czy nie leci paliwo przez przewód podciśnieniowy Raczej nie do końca zgodziłbym sie z Tobą. Na listwie masz w granicach 2.5 - 3.0 bara ciśnienia paliwa to nawet przy małej "dziurce" silnik napewno byłby zalewany nawet przy rozruchu. :arrow:...

    Samochody Elektryka i elektronika   23 Lip 2006 22:22 Odpowiedzi: 20    Wyświetleń: 5366
  • Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie Sztucznej Inteligencji

    Czekaj (2min)...
  • Passat 2.0 GT 16V - brak paliwa z rozdzielacza, mechaniczny wtrysk

    Ostatnio zauważyłem że paliwo wychodzi tylko z wtrysku przyspieszającego rozruch.. Tą rurką paliwo leci jak włączę zapłon ale tymi co idą do pozostałych wtrysków słabo a czasem wcale. co może tak nawalać.. wymienię jeszcze ten regulator ciśnienia paliwa i zobaczę.. Oby pomogło :)

    Samochody Elektryka i elektronika   30 Mar 2009 18:01 Odpowiedzi: 21    Wyświetleń: 2936
  • REKLAMA
  • VW Passat 1.8 PF 1988 - Ciągłe podawanie paliwa przez wtryskiwacze, co sprawdzić?

    Jeśli jest benzyna w wężykach podciśnienia to regulator ciśnienia w listwie wtryskowej bezwzględnie do wymiany.

    Samochody Początkujący   07 Paź 2012 16:46 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 4423
  • REKLAMA
  • Passat B3 1.8 PF - benzyna na przepustnicy przy zasilaniu gazem, zalewanie silnika

    Jeżeli jest emulator wtryskiwaczy to trzeba sprawdzić czy jego centralka jest zasilana w trakcie przełączenia na gaz. Jeżeli chodzi o regulator ciśnienia paliwa to zdejmij wężyk podciśnieniowy i sprawdź czy nie pluje paliwem - usterka regulatora. W tym modelu jest możliwość odłączenia wtryskiwaczy jednym przekażnikiem - sprawdź go.

    Samochody Elektryka i elektronika   06 Gru 2007 19:02 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 1535
  • Passat 91 2.0E. Czy regulator cisnienia a silnik krokowy to to samo?

    Czy regulator cisnienia a silnik krokowy to to samo?? jak nie to prosze o wytyczne gdzie moge znalesc regulator bo krokowy wiem gdzie jest.dzieki Regulator ciśnienia paliwa masz (patrząc od przodu samochodu) z lewej strony pod przepustnicą na zakończeniu listwy wtryskowej. Klasycznego silnika krokowego na przepustnicy w tym silniku nie ma . Jest natomiast...

    Samochody Elektryka i elektronika   12 Lut 2005 00:30 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 1514
  • VW Passat B7 2.0 TDI 140 KM - Błąd P1065, nierówna praca silnika, tryb awaryjny

    Koledzy mam problem w Passacie b7 2.0 TDI 140 km Mianowicie, od samego początku na VAGu było widać błąd P1065 - REGULATOR CIŚNIENIA PALIWA,RÓŻNICA REGULACJI. Auto od czasu do czasu na biegu jałowym delikatnie poszarpywało, praca silnika była nierówna. Padło na wymianę czujnika ciśnienia paliwa O3L 906051 oraz regulatora 057130764AB. Po wymianie auto...

    Samochody Elektryka i elektronika   15 Sty 2026 08:32 Odpowiedzi: 34    Wyświetleń: 32613
  • VW Passat B7 1,6 TDI: Szarpie na zimnym silniku - wtryski czy regulator ciśnienia paliwa?

    Witam Mam problem z passatem B7 1,6 TDI , przebieg 230 tys silnik szarpie/ przerywa na zimnym od razu po odpaleniu szczególnie gdy temp spada poniżej 5st C . Tak dzieje się zarówno na biegu jałowym jak i podczas jazdy przez pierwsze 5km. Jak silnik się zagrzeje jak ręką odjął... Jeden mechanik obstawia na wtryski, drugi że zacząłby od wymiany regulatora...

    Samochody Elektryka i elektronika   17 Kwi 2024 10:55 Odpowiedzi: 15    Wyświetleń: 9390
  • Ciężko odpala jak ciepły Vw Passat b3 1,8 benz.+lpg 107 km

    Dzięki za odpowiedzi ha ha ha,problem był taki że nawalił regulator ciśnienia paliwa i cały czas go zalewało pomóżcie lepiej innym tylko troche lepiej niż mnie pozdro

    Samochody Początkujący   26 Cze 2011 21:35 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 3220
  • REKLAMA
  • Auto zaraz po odpaleniu gaśnie - Passat B3 2.0 benzyna

    Jeśli jest silnik 2E to masz Digifanta, o ile nikt nic nie przerabiał - spore możliwości diagnozy jak na tamte lata i jakaś tam adaptacja. Czy auto kiedyś posiadało LPG? Te systemy są bardzo wrażliwe na wszelkie nieszczelności dolotu i podciśnień. Jedna z niewielu trudno diagnozowalnych rzeczy to nieszczelny wewnątrz regulator ciśnienia paliwa na listwie...

    Samochody Początkujący   29 Lut 2024 13:33 Odpowiedzi: 17    Wyświetleń: 5529
  • Passat B5 1.8awt: Nadmierne spalanie paliwa, błąd katalizatora, oscylująca sonda lambda

    Dzień dobry mam pytanie od nośnie powyszego tematy. Jeżdząc samochodem zauważyłem nadmierne spalanie paliwa,po podłoczeniu pod vcds korekta pokazała wartości przy przyspieszaniu 10%-19%na benzynie na LPG wskazuje 16%. Wyskakuje błąd o nie sprawnym katalizatorze wartosci i sonda oscyluje bliżej zeru.wymieniona została sonda lambda przed katalizatorem,wyczszczona...

    Samochody Elektryka i elektronika   03 Lis 2021 18:15 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 786
  • Passat 1.8 20V problemy z mocą!! muł i głośno chodzi silnik.

    rozrząd jest dobry bo niedawno wymieniałem jedynie na łańcuchu może klekotać. Doszedłem od czego jest taki zamulony, regulator ciśnienia paliwa niedziała i paliwo nie ma powrotu dlatego zalewa silnik i sie dławi. Oryginalny bosh kosztuje ok 250zł, przez to też siadła mi sonda ponieważ nie miała chłodzenia i się przegrzała. Napisze jeszcze dlaczego tak...

    Samochody Elektryka i elektronika   28 Lip 2006 12:57 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 8007
  • - Zbyt uboga mieszanka paliwa - Passat B5 FL 1.8T AWT

    17536 - „za ubogi”. – sprawdzić regulator ciśnienia paliwa i utrzymywane ciśnienie paliwa – sprawdzić pompę paliwa – sprawdzić zawory wtryskowe Grupa 115 MAF zadany i rzeczywisty w miarę zbieżny, zaczął bym od pompy paliwa

    Samochody Początkujący   11 Sie 2021 15:50 Odpowiedzi: 14    Wyświetleń: 9435
  • VW Passat 1,8 1999 - silnik nie wkręca się na obroty, błąd sondy lambda

    Obstawiam regulator ciśnienia paliwa, pompę paliwa lub filtr paliwa, czy ktoś może potwierdzić lub ewentualnie zasugerować coś innego? Potwierdzam. Błąd dotyczy zbyt ubogiej mieszanki?

    Samochody Elektryka i elektronika   11 Paź 2015 11:44 Odpowiedzi: 23    Wyświetleń: 3966
  • REKLAMA
  • Passat B3 1.8 '92 - brak paliwa na listwie wtryskowej, co sprawdzić?

    Nie przechodzi przez podciśnieniowy regulator ciśnienia paliwa. Oba ani kropli nie puszczają.

    Samochody Mechanika   23 Maj 2011 21:12 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 3130
  • Czy ktoś ma kody błyskowe do VW Passat 2.0 16V z 90 roku?

    VOLKSVAGEN / AUDI PRZEGLĄD USTEREK DIAGNOSTYCZNYCH (DTC) Przegląd usterek diagnostycznych (DTC) jest dostosowany do kodów VAG i SAE (OBD-II) Zasady włączania MIL A=MIL zaistniały pierwszy raz B=MIL zaistniały drugi raz C=Usterka związana z brakiem emisji – tylko lampka serwisowa D=Usterka braku emisji – brak lampki serwisowej DTC (VAG)DTC...

    Samochody Sprzęt Diagnostyczny   03 Paź 2011 15:16 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 31314
  • VW Passat 87 2.0 5-cyl. mechaniczny wtrysk – trudności z zimnym rozruchem silnika

    Nie ma takigo zaworu rozgrzewania silnika niestabilna praca na zimnym silnku: -uszkodzone wtryskiwacze -niskie ciś. sprężania -regulacja paliwa na ciepłym silniku -świece, przewody,kopułka,zapłon -nieszczelny przewód/łącznik gumowy przepływomierz-kolektor/ -nieszczelny kolektor ssący -rozdzielacz paliwa,filtr paliwa,pompa paliwa,regulator ciśnienia...

    Samochody Elektryka i elektronika   12 Lis 2005 19:33 Odpowiedzi: 21    Wyświetleń: 5911
  • VW Passat 1.8 G60 Problem, brak reakcji na pedał gazu.

    Czy Kolega na pewno wie,że ten silnik ma turbo doładowanie? Szukać w zasilaniu paliwem , jeszcze raz dobry pomiar ciśnienia paliwa i regulator ciśnienia. Wtryski nie przesączają?

    Samochody Elektryka i elektronika   13 Maj 2010 06:41 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 4133
  • Passat B3 2.0 2E 1991 - niestabilne obroty na benzynie i LPG, sonda lambda?

    przepustnica wyczyszczona, powietrze raczej wykluczam, uszczelnione a gdyby łapał lewe na gazie były by problemy, ciśnienie paliwa nie wiem nie sprawdzę w domowych warunkach, filtr paliwa nowy, czy może regulator ciśnienia kończy swój żywot?

    Samochody Elektryka i elektronika   05 Kwi 2011 18:41 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 6862
  • VW Passat B6 1,9 PD- Odpala i gaśnie

    Witam, mam problem z moim Passatem. Zaczęło się z rok temu gdy wsiadałem do auta po wyjściu do sklepu odpalam auto zapala i natychmiast gasło. Za którymś razem odpalił. Na wyświetlaczu błędu nie było. Pojechałem do mechanika podpiął komputer i wyszedł błąd czujnika położenia wałka. Wymieniłem skasował błąd. Jeździłem chwile i znowu nie mogłem odpalić....

    Samochody Początkujący   01 Wrz 2021 22:03 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 7680
  • WV passat b5 - Silnik przygasa w losowym momencie .

    Witam Oporności wtryskiwaczy zmierzone? Na każdym z wtryskiwaczy ma być między 12-15 Ohm. Wtryskiwacze są zasilane ze styku przekaźnika pompy paliwa a sterowanie odbywa się przez załączanie masy z ECU. Sprawdź również bezpiecznik F34 (15A) w skrzynce z bezpiecznikami po lewej stronie od kierownicy czy nie ma niepokojących wygrzań na stykach, nalotów...

    Samochody Początkujący   05 Maj 2020 16:00 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 1653
  • Passat B3 1.8 PF - wysokie spalanie i problemy z obrotami na zimnym silniku

    Tak, chodziło mi o tą uszczelkę. Najpierw spradź jeszcze napięcie zasilające i wyjściowe przepływomierza! Przepływka jest "czujnikiem" od którego zależy 90% sprawności tego silnika! Na prawdę ;) A ścieżki oporowe wycierają się niestety często. A co do samej wymiany oringów. Robiłem to dawno temu, ale myślę że pamiętam i uda mi się opisać po kolei: 1....

    Samochody Początkujący   29 Sty 2015 22:56 Odpowiedzi: 53    Wyświetleń: 28588
  • VW Passat '88 - szarpanie silnika do 2200 obr/min, KE-Jetronic, pompa paliwa

    Mam ten sam silnik (JN) i podobne kłopoty. Niestety nie usunąłem do końca usterki. Z obecnych doświadczeń proponuję sprawdzić regulator ciśnienia paliwa przy rodzielaczu. Przez pewien czas było dobrze po ustawieniu śruby regulacyjnej. Jak na razie jeszcze przy tym pracuję ale może ktoś miał podobne problemy i podzieli się swoimi doświadczeniami. Jeżeli...

    Samochody Elektryka i elektronika   07 Sty 2005 14:57 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 2703
  • błąd 282 - obroty falują - vw Passat b4 1995 - 1,8 benzyna

    Witam Obroty w moim samochodzie wariują. Po odpaleniu po prostu obroty skaczą w górę i w dół, dodatkowo mam instalacje gazową i sytuacja na lpg wygląda tak, że obroty się utrzymują na sprzęgle czy też na luzie 3k spadają nieco jak silnik ma obciążenie. Ciężko mi jak i mechanikom, u których byłem znaleźć przyczynę. Ostatnio postanowiłem podłączyć go...

    Samochody Elektryka i elektronika   13 Gru 2008 21:49 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 4488
  • 1.9 105KM BKC Pasat - za wysokie ciśnienie doładowania po regeneracji turbo

    Witam, mam problem z doładowaniem w moim pasacie. oddałem turbinę do regeneracji, po zamontowaniu , pojechałem do elektryka/ tunera by zrobił logi i okazało się ze turbo w pewnym momencie pompuje około 1,5 bar. Próbował skorygować to mapami i stwierdził ze nie moze zbic tego cisnienia, bo najprawdopodobniej jest zle wyregulowana geometria. Wrzucam logi...

    Samochody Początkujący   25 Mar 2019 13:34 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 2244
  • Passat b3 1,8 bg, trzeci regulator napięcia do wyrzucenia.

    Witam Serdecznie. Problem polega na tym, że już trzeci regulator napięcia wymieniam w moim Pasku w stosunkowo niedługim czasie. Mam alternator Boscha. Co może być przyczyna tego, ze tak szybko psuja się? Dodam jeszcze, że tak dzieje się jak jest mokro. Diody na pulpicie nie świecą. Dodatkowo po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyków, dotykając drzwi...

    Samochody Początkujący   19 Lut 2012 20:42 Odpowiedzi: 17    Wyświetleń: 2254
  • VW Passat - Błąd 17549, podtrzymywanie obrotów na biegu jałowym

    Witam co może być przyczyną wyskakującego błędu 17549 -Przepływomierz powietrza wymieniony - przepustnica wymieniona i wyczyszczona - wszystkie węże rury szczelne - uszczelki pod kolektorem wymienione - regulator ciśnienia paliwa wymieniony - A ostatnio komputer wymieniony Obiawy podtrzymywanie obrotów na biegu jałowym w czasie dojeżania do skrzyżowania...

    Samochody Początkujący   27 Kwi 2016 18:36 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 7716
  • Passat B3 1.8 benzyna - migająca kontrolka ciśnienia oleju podczas jazdy

    prosze o pomoc bo juz sam niewiem co mam sprawdziś zapala mi sie kontrolka podczas jazy jest to nie związane z niczym poprostu jak mu sie zachce to miga po zapaleniu silnika zgaśnie jest oki po chwili zaczyna znowu migać ale nie zawsze , moge pare dni jezdzić i jest oki a niekiedy przez cały dzień nie zgaśnie czujniki wymieniłem i nic nie pomaga instalacja...

    Samochody Elektryka i elektronika   24 Paź 2006 21:00 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 5230
  • passat komputer pokładowy, kontrolka wskaźnika paliwa

    Witam, jestem posiadaczką passata b5 99r 1.8t. Jakiś czas temu pojawił się problem z kontrolką która wskazywała na ile km mam paliwa. Wszystko było oki ale kilka dni temu znikneła mi z komputera, czy można ją jakoś przywrócić ?

    Samochody Początkujący   29 Paź 2014 13:09 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 1515
  • Passat B5 1.6 ALZ - Ciśnienie pompy paliwa podczas rozruchu i pracy silnika

    Witam Mam takie pytanie , jakie ciśnienie powinna zrobić sama pompa paliwa znajdująca się w zbiorniku. Specyfikacja podaje Ciśnienie systemu 4.0 bar, Ciśnienie regulacji z podciśnieniem 3.5 bar. Czyli gdybym wpiął miernik ciśnienia paliwa po między pompę a listwę takie ciśnienia powinienem uzyskać. Przy zapalaniu ok 4.0 bar bo podciśnienie jeszcze nie...

    Samochody Mechanika   27 Sty 2015 22:02 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 6870
  • Volkswagen Passat b6 2009: Błąd P3379, Zawór odcinający regulator ciśnienia gazu

    Witam, Mam problem z przełączeniem na gaz w Passacie b6 z 2009 r. Sprawdzałemw komputerze to pokazuje błąd P3379 Zawór odcinający regulator wysokiego ciśnienia gazu (przerwa). Niedawno wymieniłem parownik i dalej to samo.

    Samochody Instalacje Gazowe   24 Mar 2021 09:32 Odpowiedzi: 0    Wyświetleń: 366
  • VW Passat B4 2.0 GL 1994 - trudności z odpalaniem na ciepłym silniku

    Witam ponownie! Tak jak pisałem śmierdziało mi benzyną podczas rozruchu w samochodzie. Rozejrzałem się po silniku i co znalazłem...? Paliwo w przewodach podciśnieniowych i zalany przez paliwo filtr powietrza. A w miejscu gdzie jestfiltr powietrza od groma benzyny. W ciągu niecałych 2 tygodni straciłem blisko 20 litrów benzyny, którą z reguły wykorzystywałem...

    Samochody Elektryka i elektronika   01 Gru 2012 20:51 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 2982
  • Seat Leon 1.4 TSI caxc - Pompa wysokiego ciśnienia piszczy

    Witam! Tak jak w temacie Leon 2010r. silnik CAXC Wywala błąd P2293 - regulator ciśnienia paliwa (usterka mechaniczna). Po podpięciu pod kompa ciśnienie na biegu jałowym 130-140 bar. Po dodaniu gazu i przekroczeniu 1000 obrotów ciśnienie natychmiast spada poniżej 110 i pompa przestaje piszczeć. Wymieniłem już 2 pompy 2 nastawniki pompy(tulejka, szkalnak)...

    Samochody Mechanika   11 Kwi 2025 00:04 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 11820
  • Passat B3 1.8RP - po zapaleniu gaśnie - proszę o pomoc!

    No ładnie ,to już kilka przypadków i w każdym może być coś innego ,ciężko wam będzie wszystkim na raz pomóc . Pomiar ciśnienia paliwa ,należy wpiąć się w układ zasilania po przez trójnik ,bo wpinając sie tak jak to opisywano wyżej możecie uszkodzić pompkę paliwa a sprawdzicie tylko przy jakim ciśnieniu otwiera się zawór bezpieczeństwa , regulator ciśnienia...

    Samochody Elektryka i elektronika   08 Lis 2010 13:27 Odpowiedzi: 24    Wyświetleń: 8732
  • Regulatory grzania foteli Passat B5 - niskie napięcie 4V, co robić?

    Witam mam taki problem z grzaniem przednich siedzeń w passacie b5fl do regulatora grzania dochodzi 12 v i przy rozkręceniu na fula wychodzi na siedzenie tylko 4 wolty i oczywiście siedzenia nie grzeją czy może być przyczyną zepsute regulatory grzania ?

    Samochody Początkujący   25 Sie 2020 18:27 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 1338
  • Passat 2.0 16v 1994 ABF - trudności z odpalaniem na ciepłym silniku

    witam, usterka usunięta. Z racji tego, że źle odpalał zarówno na gazie jak i na benzynie myślałem, że jest to wina zapłonu. Wszystkie czujniki posprawdzane,kopułka,palec,przewody,świe... Pompa paliwa też w porządku. Cała inst gazowa ok. wag nic nie pokazywał.Podejrzewałem czujnik położenia wału - wyczytałem na forum, że lubi płatać figle ale jednak...

    Samochody Instalacje Gazowe   18 Maj 2009 15:13 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 2544
  • passat b4 2.0 16v ABF dziwna praca na obrotach (benzyna) na lpg ok.

    sprawdź czujnik temperatury płynu i powietrza - normy oporów na każdym forum VW, zapach benzyny sugerować może uwalony regulator ciśnienia paliwa w listwie wtryskowej - w podpiętym do niego węzyku podciśnieniowym nie może być benzyny, jeśli jest to regulator do wymiany ( na to stawiam w pierwszym rzędzie - a szarpanie na lpg bierze się wówczas stąd...

    Samochody Instalacje Gazowe   19 Paź 2011 07:18 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 5992
  • Vw passat b4 1.9 tdi 1Z 90 koni 94 rok wysokie obroty

    Podczas uruchamiania auta zaśmierdziało z pod maski okazało się że spalił się czarno żółty kabel od pompy od początku wtrysku i miał 1100 obrotów i stukot w silniku. Postanowiłem wymienić kabel i wyczyścić nastawnik, po czyszczeniu dalej 1100 tylko nie stukało obroty zostały więc udałem się do pompiarza który po podłączeniu auta do komputera powiedział...

    Samochody Początkujący   18 Kwi 2010 12:35 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 9082
  • Passat b5 1.9 TDI AFN - Długie kręcenie po nocy, cofanie paliwa?

    czy ten oto zawór odpowiadał by za to że cofa się paliwo? Nie. To jest regulator ciśnienia wewnętrznego w pompie wtryskowej.

    Samochody Mechanika   31 Paź 2014 20:15 Odpowiedzi: 71    Wyświetleń: 80898
  • KE-MOTRONIC w Passacie - nierówna praca silnika po minucie, jak zmierzyć ciśnienie?

    NA motronicu zjadłem już zęby. Jest kilka opcji, Sprawdzić wszystkie filtry, wbrew pozorom jest tam ich kilka W zbiorniku na pompce, pod autem na drugiej pompce oraz na rozdzielaczu paliwa po odkręceniu śruby od wężyka zasilającego, wszystkie te 3 można wymyć. Pozostaje do wymiany jeszcze filtr ten duży wymienialny. Ciśnienie jest tam ważne gdyż wtryskiwacze...

    Samochody Elektryka i elektronika   29 Paź 2009 14:28 Odpowiedzi: 14    Wyświetleń: 3504
  • Falujące wolne obroty w Passat 2.0 16V 9A - jak to naprawić?

    Może uszkodzony jest rozdzielacz lub regulator ciśnienia paliwa. Sprawdz ciśnienie na rurce doprowadzającej paliwo. Pozdrawiam

    Samochody Elektryka i elektronika   25 Cze 2006 22:01 Odpowiedzi: 15    Wyświetleń: 10945
  • Jak czytać mapy pamięci w WinOLS dla Passata AVB?

    Hehe :) przepraszam,myślałem,że może to skierowane do kogoś z poprzedniej strony wątku. Nie byłem pewny.Dziekuje za dostrzeżenie jakiegos niedomagania w logu. Czy to może wpływać na przyspieszenie auta i moc? Czego to może być błąd? Np "przycinajacego" się regulatora ciśnienia paliwa na pompie CR?

    Samochody Chiptuning   16 Sty 2021 00:30 Odpowiedzi: 5390    Wyświetleń: 1248755
  • VW Passat B6 CR 2010 - Check Engine, wymiana sondy lambda nie pomogła

    Witam wszystkich. Moim problemem okazał się regulator ciśnienia paliwa. Koszt naprawy wyszedł mnie 800 zł z robota . Zamykam

    Samochody Początkujący   29 Paź 2018 08:08 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 3381
  • VW Passat 9A 2.0 16v - brak zasilania pompki paliwa, działa tylko na gaz

    Witam, jeżeli dalej masz problem z odpaleniem to sprawdź czy rozdzielacz podaje paliwo na wszystkie wtryski, dodatkowo sprawdz regulator ciśnienia po lewej stronie rozdzielacza. Trzeba jeszcze odpowietrzyć układ, przerabiałem to na swoim pasku. pomogło.

    Samochody Elektryka i elektronika   04 Wrz 2008 06:38 Odpowiedzi: 22    Wyświetleń: 4794
  • VW Passat 2.0 TSI - Nierówna praca na biegu jałowym, problem z dolotem powietrza

    tak "biega napięcie" w czasie falowania nawet mruga oświetlenie wnętrza ale to raczej przez te szybko zmieniajace się obroty. Trochę to dziwne. Przecież jest jeszcze akumulator. Do jakiego napięcia są te spadki? Może jakieś masy? Zaznaczam że opcja z rurą odmy i zaślepionym kolektorem wciąż działa, wtedy jest ok. Osobiście obstawiam tak : - separator...

    Samochody Mechanika   08 Lut 2019 14:07 Odpowiedzi: 59    Wyświetleń: 55422
  • Passat B5 1.8T 1998r. gaśnie po odpaleniu, szarpie, błędy EVAP, N75, pompa paliwa

    Witam. Mam passata b5 1998r. 1.8T i problem. Mianowicie jak go odpale to po chwili zgaśnie. Nie ma wolnych obrotów. W czasie jazdy czasami szarpie i tylko jak zdejmę nogę z gazu to gaśnie. Zarówno na gazie jak i na benzynie. Przepustnica wymieniona - brak poprawy. W czasie jazdy czasami słychać jakby łapał lewe powietrze - podciśnienia sprawdzone. Co...

    Samochody Początkujący   17 Mar 2020 18:28 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 11478
  • VW Passat B5 1.6 AHL 1999 – ciężki rozruch i odcięcie zapłonu przy 5000 rpm

    Witam, mam pytanie do posiadaczy Passata, bo ja już rozkładam ręce. Mam problem z moim 1.6 AHL 1999 r. Auto ciężko odpala, nie ważne czy zimno, czy ciepło, czy gaz, czy benzyna. A drugi objaw to odcina zapłon przy 5000. Próbowałem wymienić świece, kable, cewkę, czujniki wału jak i korbowego i rozrządu, wtryski z regulatorem i listwą ciśnienia oraz pompę...

    Samochody Początkujący   15 Maj 2025 19:11 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 219
  • VW Passat B3 1992 silnk 1,8 - zalewa się paliwem

    sprawdz regulator ciśnienia paliwa. obok wtryskiwacza go znajdziesz możesz spokojnie odkręcić i sprawdzić jak wygląda membrana czy jest cała i czy sprężyna nie pękła

    Samochody Elektryka i elektronika   12 Mar 2009 04:29 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 11722
  • VW Passat B5 1.8 20V 98r. ADR - Trudności z odpalaniem na zimnym silniku, LPG

    Silnik na złom, ew. przynajmniej do gruntownego remontu - powypalane zawory, 9 barów to poniżej dopuszczalnej granicy, poniżej 10-11 atm już jest słabo. Chyba że ciśnienie sprężania było mierzone tak samo jak ciśnienie paliwa: Też wydaje mi się, że za duże ciśnienie paliwa. Wychodzi 7 bar przy każdym pomiarze. Tak wygląda listwa z regulatorem ciśnienia....

    Samochody Początkujący   24 Sie 2016 13:01 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 18183
  • Passat B3 2.0 2E '93 - spadające obroty na zimnym silniku, co sprawdzić?

    Sprawdź ciśnienie paliwa, przepustnice a przede wszystkim szczelność pod ciśnień i układ dolotowy od filtra powietrza do kolektora ssącego lubi też szwankować regulator wolnych obrotów.

    Samochody Początkujący   20 Lis 2013 22:42 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 1428
  • Passat B4-1.8+LPG- zimny pali na dotyk, ciepły ciężko

    Słabe połączenie z masą, regulator ciśnienia paliwa, czujnik położenia wału lub sterownik do sprawdzenia - było o tym na forum (poszukaj i to nawet w Pasku B4).

    Samochody Początkujący   16 Lip 2013 11:16 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 3633
  • VW Passat B3 1.9 TD 93r. Silnik zaczyna drgać i traci moc

    Sprawdzałeś działanie regulatora ciśnienia i ciśnienia paliwa? Wtryski? Gaźnik? Wymieniałeś w nim już coś? Podaj trochę więcej informacji. Wlepić bana za wypisywanie bzdur?

    Samochody Początkujący   14 Lis 2010 19:43 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 3528
  • Audi A6 C5 1.8T AWT - Ciśnienie pompy paliwa

    Witam Czy ktoś ma dane jakie powinno być ciśnienie paliwa dla silnika: 1.8T AWT montowanego w A6 C5 Problemem jest zapętlanie wtrysków Błąd składu mieszanki. Za ubogo Problem opisany w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3... Zmierzyłem wczoraj ciśnienie. Spada po wciśnięciu pedału gazu. Chcę wymienić wkład pompy paliwowej Czytałem,...

    Samochody Początkujący   11 Paź 2019 12:24 Odpowiedzi: 12    Wyświetleń: 5793
  • Passat B6 2.0TDI CR CBBB 448bar na czujniku listwy wtryskowej

    Witam, Temat znany na forum lecz został rozwiązany poprzez wymianę regulatora ciśnienia na listwie. W naszym przypadku mamy problem tego typu. Samochód Passat B6 2010r 2.0 TDI CR silnik CBBB 145KW Problem: Podczas jazdy (około 2km) od warsztatu samochód zgasł. Tester; TEXA miniNemo Opis naprawy: Po diagnostyce wykazuje błąd o niskim cisnieniu w listwie...

    Samochody Elektryka i elektronika   03 Lis 2024 17:42 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 2376
  • Vw passat 1,8 mam problem kiedy włacze na gazie pompe paliwa

    Membrana regulatora ciśnienia w zespole wtryskarki uległa zniszczeniu pękła,znajduje się pod metalowym, kwadratowym kapturem w kształcie kapelusza.Jeżeli to jednopunktowy wtrysk.Przy wielopunktowym wtrysku lejące wtryskiwacze dają taki efekt.

    Samochody Instalacje Gazowe   08 Gru 2010 11:09 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 1392
  • Passat B4 2.0 E 115KM - strzały w układzie powietrza po montażu LPG JUST

    Witam. Profilaktycznie posprawdzaj szczelność układu dolotowego (tzn. Przewody podciśnieniowe podłączone do kolektora. np.: przewód od serwa, regulatora ciśnienia paliwa itp.) przez nieszczelności w ukł dolotowym silnik zasysa tzw. "lewe" powietrze co może być przyczyna wystrzałów.

    Samochody Elektryka i elektronika   20 Kwi 2010 13:15 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 5989
  • VW Passat 1.9TDi AVF - Nie działające świece żarowe

    Kąt synchronizacji jest minus 1 max często minus 0.5. W układzie paliwowym była regenerowana pompka w baku bo nie dawała 0.5 bar ale po tym problem został taki sam. Podejrzenia na pompę tandem lub uszczelniacze pompo wtrysków z tym że uszczelniacze wymieniałem pół roku temu na boscha komplet. Popa tandemowa pompuje prawidłowo 5 bar na wolnych obrotach...

    Samochody Mechanika   14 Lip 2012 19:52 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 5864
  • Adaptacja wtrysku Poloneza do Trabanta 1300ccm – sterowanie, impulsy, parametry

    Ludzie, czytajcie co napisałem, patrzycie tylko na ostatnią linijkę i dajecie rady. Jeszcze raz: mam cały wtrysk (komp, wtryskiwacz z czujnikami, regulatorem ciśnienia benzyny, silnikiem krokowym, pompę paliwa itd). Wtrysk ma służyć do odpalania, krótkiej ewentualnej jazdy i regulacji wolnych obrotów. Nie chcę wtrysku od golfa, polo, passata, kadeta,...

    Samochody Elektryka i elektronika   20 Lis 2007 21:53 Odpowiedzi: 23    Wyświetleń: 4855
  • Usterki w silnikach HDi.

    Tekst ten znalazłem w necie i nie jestem jego autorem. Najczęstsze usterki dotyczą pracy silnika na pełnym obciążeniu Jest to oczywiste, ponieważ dla świadomego właściciela, silnik stanowi serce, kręgosłup i wszystko razem wzięte, a do niego poprzyczepiano jedynie jakieś blachy, siedzenia i jeszcze kierownicę. Jeżeli silnik zawodzi, to żeby nie wiem...

    Samochody Mechanika   10 Maj 2020 10:54 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 138808