czy może być zwykła? NIE! Elektrolit się nadaje? TAK! Jaki kondensator i pojemność? Minimum 470uF/35V Jaka? Impulsowa A np:SB340. Ps. Zanim podłączysz te LED_y sprawdź napięcie.
Kolego Hrabia322 , żadne kondensatory nie są potrzebne. Jak masz wszystkie bebechy tzn. to trafo i mostek prostowniczy najlepiej 25A na radiatorze to nic prostszego jak to scalić (to żadna filozofia nawet dla laika) i spróbować jak ładuje. To nic nie kosztuje i proszę wynikami podzielić się z niedowiarkami na tym forum. Ja za wynik jestem pewny, bo...
Schemat takiej przetwornicy będzie analogiczny jak prostej transformatorowej przetwornicy przeciwsobnej (bez żadnych zabezpieczeń) do zastosowań car-audio. Przekładnia transformatora wyniesie 2:1 i nie potrzeba dawać na wyjściu prostownika - halogen może być zasilany napięciem niewyprostowanym, tak jak z transformatorów elektronicznych. A tak przy okazji...
A LED przewodzi w dwie strony czy w jedną? Oczywiście że jest prostownik. Co wprowadził halogen? Jakiś element normalnego obciążenia liniowego który pozwolił na normalne oscylacje.
Witam,czy jest możliwość wykonania prostownika do akumulatorów samochodowych z zasilacza do halogenów 200VA? wiem że na pewno trzeba dorobić mostek i kondensator do podbicia napięcia,ale nie wiem co dalej??
Witam. Zastanawiam się, dlaczego przeróżnego rodzaju zasilacze, układy świetlówek kompaktowych mają za prostownikiem kondensator lub więcej elektrolityczny, a takie transformatory elektroniczne do halogenów ich nie mają? Jak już to jest tam MKT (lub podobny) rzędu 100-220nF. Halogeny nie gasną przy przechodzeniu napięcia przez zero, bo ich rozżarzone...
Proponuję szeregowo z amperomierzem wstawić jakąś zarówkę (np halogen 12v-60 wat)unikniesz uszkodzenia bezpiecznika mostka ewentualnie trafa.
W prostownikach do akumulatorów samochodowych BT137 pracowały całkiem dobrze po stronie wtórnej. Chyba nie będzie problemu przy sterowaniu halogenem.
witam w planach było rozwinięcie czekałem tylko jak moderator zareaguje na moją samowolke ja korzystam z wzoru na średnice drutu 0,7√I z tym że zależy do jakiego zastosowania transformator jeśli zastosowanie o poborze ciągłym prądu (prostownik zasilanie halogenów)to daje margines bezpieczeństwa jeśli zastosowanie o impulsowym np wzmacniacz mocy...
Witam. Ja z takim pytaniem, czy jest możliwośc zrobienia z zasilacza elektronicznego do halogenów prostownika samochodowego? Wiem, że trzeba by dołożyc mostek, ale chyba musiały by byc diody shodkiego. Ale czy podniesienie napięcia jest prostą sprawą? Z góry dziękuje za pomoc.
Tak, szeregowo z baterią. Taką samą rolę pełni proponowana wcześniej żarówka. Możesz nawet użyć jakiegoś klasycznego halogena na 230V. Idea jest taka sama, wtrącona w obwód rezystancja ogranicza prąd.
sadze, ze ten zasilacz ci tego nie pociagnie. do wzmacniacza samochodowego musi byc duzy transformator, ktory podola duzym obciazeniom. albo podlacz go pod prostownik samochodowy.
Podejdzie Ci taka fotokomórka już za kilkanaście zł na wiadomym portalu aukcyjnym. Możesz nią zasilać oświetlenie LEDowe ale dla taśm LED (bo pewnie o to Ci chodzi) musisz mieć zasilacz i tu masz rożne oferty zależnie od wymaganej mocy niemniej możesz się wyrobić w kilkunastu/dwudziestukilku zł. Obok fotokomórki lub miejsca połączeń oświetlenia zagospodaruj...
Niestety, tak jak pisze jag61 - w tym przypadku zasilacz, który posiadasz jest zbyt słaby. Najtaniej będzie kupić transformator elektroniczny do halogenów lub prostownik akumulatorowy.. oczywiście na moc większą niż tego kompresora.
Żeby pominąć prostownik selenowy spróbuj zasilić halogen prądem zmiennym i wtedy pomierz prąd jeśli będzie ok.5A to transformator jest dobry a jak mniejszy 2A to zły.
Skoro halogen, to jest znaczy, że jest zasilany prądem stałym - zatem ten "transformator" musi być zaopatrzony za uzwojeniem wtórnym w prostownik - np. mostek Graetza. Co Ty wypisujesz? Halogen to żarówka i nie ma znaczenia, czy zasilana jest napięciem stałym bądź przemiennym. Do autora: gdzie zdjęcie obiecane 07.06?
Wiem, że można. Ten prostownik robię dla kogoś kto o sprawach elektrycznych ma jeszcze mniejsze pojęcie niż ja więc musi to być sprzęt prosty i naprawdę trudny do zajechania - takie były te z szeregowym halogenem po wtórnej stronie. Zwarcie zniosło no i przede wszystkim jak klijent wspomagał rozruch prostownikiem. Nie mam pod ręką starych halogenów...
W miarę zwiększenia napięcia akumulatora prąd ładowania będzie zmniejszał się ,a aby go zwiększyć pod koniec procesu ładowania, istnieje jeden sposób-zwiększenie napięcia. No właśnie eksperymentowałem trochę z tym podniesieniem prądu ładowania przez zwiększenie napięcia na wejściu do prostownika. Transformatorem do halogenów podniosłem napięcie do...
A czy transformator halogenów 12v 200w nadawał by sie na budowę prostownika?
Lustro ma zamontowany transformator elektroniczny (czy raczej przetwornicę) jak na zdjęciu Tenże zasilacz do halogenów daje na wyjściu, jak widać na opisie, 11,6V AC. Jeśli dołożysz do tego prostownik, to napięcie jeszcze spadnie, prawdopodobnie poniżej 11V. Do zasilania LED potrzeba zasilacz (driver) prądu stałego.
Tańsze transformatory to transformatory toroidalne do halogenów 11,5 V obecnie wywalane i zamieniane na transformatory elektroniczne lub wymieniane całe oświetlenie na LED. Trzeba sobie dowinąć trochę uzwojenia wtórnego.
Zasil kontaktron przez prostownik, wg. poniższego schematu:
Zobacz jeszcze trafi toroidalne do halogenów. Powinno być ok. Wynalazków z UPS unikaj.
Niepotrzebnie upadł. Do tego zasilacza daj mostek za kilka złotych i LED-y powinny zdawać egzamin. Byle tylko nie taki zwykły mostek. Muszą być diody szybkie bo to jest zwyczajny zasilacz impulsowy typu półmostek. Najlepiej byłoby dać diody schottki wymontowane z jakiegoś zasilacza ATX czy co tam jest pod ręką. No i cewką oraz kondensatorami po stronie...
W elektronicznych transformatorach do halogenów nie stosuje się prostowników na wyjściu ani kondensatorów filtrujących po stronie pierwotnej. Dlatego przebieg na wyjściu ma kształt zbliżony do prostokąta o częstotliwości kilkadziesiąt kHz, ale o obwiedni dwupołókowo wyprostowanego napięcia sieci.
Prąd znamionowy takiego silnika to kilka amperów. Dzielnik odpada jako że w suszarce ten silnik jest włączony szeregowo z grzałką ca 1kW. Spróbuj silnik z prostownikiem podłączyć do transformatora od halogenów 12V.
Pali się 50 A prostownik, dlaczego? Układ to zasilacz 12 V do halogenów 80 W, mostek prostowniczy, przetwornica 200 W podwyższająca napięcie, dalej przetwornica 160 W regulacja prądowa i napięciowa, mostek pomimo radiatora nie wytrzymuje, grzeje się, spaliły się już dwa mostki, jaka przyczyna? Dzięki za podpowiedzi AI: Jaki jest dokładny model mostka...
Prąd znamionowy 40A... Ciężko znaleźć aplikację. Na prostownik nieco za niskie napięcie, do zasilania halogenów też nie bardzo bo wielkie ciężkie i nieporęczne.
Zapomniałem dodać że potrzebuję około 200VA mocy na uzwojeniu wtórnym Kol co chcesz z tego zrobić. Jesli prostownik to szukaj trafo z halogenów 12V , jeśli chcesz tylko nazwajać dla włąsnej przyjemności to nazwajaj wg zasad przynajmniej.
Z halogenem też niezły pomysł jeżeli weźmiesz pod uwagę, czyli odpowiednio go regulując, pojawienie się światła po otwarciu drzwi garażu. Jeżeli chodzi o zasilanie koguta, jak go nazwałeś, to typowe syrenki lub sygnalizatory alarmowe zasilane są 12V więc musisz zamiast żarówki halogenu podłączyć zasilacz 12V i do zasilacza dopiero syrenę. Jako zasilacz...
Niestety się nie da to jest tylko do zasilania żarówek (halogenów). Gdyby to był transformator o takiej mocy to ta śrubka była by malutka na zdjęciu.
Nie 50hz tylko 50 Hz i nie 50 tylko 100Hz, w środku znajduje się prostownik, może element odpowiedzialny za stabilizacje uległ uszkodzeniu ( kondensator ).
Witam, tak ja pisalem wczesniej w oryginalny odlbysnik wstawilem halogen 24V 150W, o jasnosci 6000 lumenow i barwie 3700k, koszt halogenu 14zł do tego zwykly prostownik na 24V, a oto efekt wyswietlanego obrazu w oswietlonym pomieszczeniu, odleglosc od sciany jakies 4 metry. http://obrazki.elektroda.pl/7548837500_1... Zdjecie robione...
Jaki masz transformator do halogenów? Jeśli jest tzw elektroniczny to ma on na wyjściu napięcie przemienne wysokiej częstotliwości rzędu kilkudziesięciu kiloherców i wtedy w prostowniku muszą być diody szybkie. Najprościej dać nowy zasilacz 12V do LEDÓW.
Jednak połączyć równolegle bez prostowania? Możesz spróbować i zobaczyć jak się będzie zachowywał transformator na biegu jałowym (czy się będzie grzał) i pod obciążeniem... Jeśli się będzie grzał to bez prostowników się nie obejdzie...
Diody najlepiej w mostku posprawdzać przy pomocy żarówki i akumulutora (prostownika) dla diod mocy halogen H4, a dla małych diod o ile występują żarówkę z 10W. Zwarcia stojana do masy na warsztatach sprawdzaliśmy przy użyciu napięcia 230V z trafo separacyjnego. Podobnie z wirnikiem. Testy multimetrem są czasami niemiarodajne.
Mam lampę na podobnych układach .Jakie masz napięcie na przekaźniku?U mnie za prostownikiem jest 17V.Na płytce z czujnikami jest 5V bo jest tam stabilizator. 17 V chyba jest to za mało na przekaźnik 24V bo działa tylko jak go puknę :).Nie wiem teraz czy padło cos w układzie obniżania napięcia z 230V, czy może przekaźnik jest juz zajechany i nie daje...
Panowie znalazłem taki schemacik z EP nie jestem elektronikiem , ale podstawy znam (mam nadzieje). Niestety sam nie potrafię dobrać elementów potrzebnych do prostownika o parametrach od 3-10A max.14,4V (w wersji z dołączanymi lub wymiennymi rezystorami) oraz nie wiem jaki zastosować transformator , a mam do dyspozycji toroida (od halogenów) 11,5V 250VA...
Pytanie może proste tylko że nie mogę znaleść na nie odpowiedzi: Czy żarówka halogenowa 12V może pracować zarówno przy prądzie przemiennym jak i stałym? A co ze zwykłą żarówką 12V np. samochodową? Czy można ją zasilić z transformatorka dzwonkowego bez prostownika? I co z tego wynika.
Witam. Musisz liczyć przynajmiej 2 razy większy zasilacz niż moc wyjściowa (a najlepiej większy bo samochodówki są bardzo prądożerne). Jeśli chcesz używać go do stereo powinno być min. 400W. Jeśli mono w mostku to min. 800W. Transformator najlepiej toroidalny od halogenów (są takie z zabezpieczeniem termicznym- bardzo przydatna sprawa), dołożyć prostownik...
Ode mnie wielki plus za funkcjonalność i jednoczesną prostotę schematu. Mój nieśmiertelny prostownik, z wykorzystaniem transformatora do halogenu 20/50W oraz mostka, z wtyczką do zapalniczki - nie musi mieć żadnych zabezpieczeń; nawet po tygodniu ładowania jest 15 V (z groszem) na akumulatorze :) Jednak w Twoim układzie, przy zastosowaniu zasilania...
Witam. Mam pytanie, czym to zasiliłeś? Jakiś zasilacz, prostownik? Bo planuję zrobić coś podobnego, zamiast halogenu 500W. Początkowo myślałem o kilku, zwykłych żarówkach LED, z gwintem E27, ale nie wierze , żeby to miało taką samą wydajność jak halogen.
Może jest tam zamontowany tzw. transformator elektroniczny do zasilania halogenów, stąd dziwne wyniki, jeśli jest taki to szybki prostownik na diodach schotky i może będzie 12V DC, ale to już trochę bardziej skomplikowane i potrzeba trochę wiedzy elektronicznej.
Kolego, jeśli masz 12VAC to po wyprostowaniu otrzymujesz 12*(sqrt(2)), czyli ok. 17VDC. Ciekawe jakim cudem, co tak "podbija" napięcie? Po dopięciu kondensatora za prostownikiem, zgoda. Pozdrówka
Przyczyną może być wzrost napięcia w tej gałęzi zasilania, w momencie wyłączania się lodówki. Można to sprawdzić, odłączając z tego obwodu inne urządzenie, ale tylko jeśli jest w innym pomieszczeniu, lub jeśli wyłącza się samoczynnie, tak jak lodówka, ponieważ czujnik zaczyna ponownie reagować, po kilkunastu - kilkudziesięciu sekundach od zaniku ruchu....
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz... Jeżeli przy toroidzie ściemniacz zadziała to błyski zanikną. Jak ściemniacz nie zadziała to wyłącznik powinien błysk wyłączyć gdy Ci nie zależy na ściemniaczu... Zawsze możesz też po próbach jakie proponowałem wrócić do jednego halogena z LED a halogena pomyśl jak schować do kanału aby tam sobie świecił a muzom...
To trafo nie będzie wstanie naładować akumulatora do pełna. Czy sprawdzałeś, czy tylko stwierdzasz teoretycznie? Użyłem transformatora toroidalnego 100W 11V 9A( z przeznaczeniem do halogenów) i po prostowniku dostaję na kondensatorze ponad 15V. Nie pamiętam, czy pierwotne w tym transformatorze jest na 230V, czy może jeszcze na 220 ale nie zmienia to...
Witam, Sam transformator nie wystarczy, musisz to jeszcze wyprostować i dołożyć kondensatory filtrujące bo wzm. samochodowy jest przystosowany do zasilania z super-stałego żródła jakim jest akumulator. Jak piszesz birze 50A czyli z 600W + jakiś zapas żeby efektywność nie spadała przy większej głośności.... Na moje to jakieś 150-200 zeta minimum (transformator...
Ja użyłbym trafo toroidalne o napięciu 11.5V ( takie od halogenów). Do tego odpowiedni mostek prostowniczy i jakieś proste zabezpieczenie przeciwzwarciowe na przekaźniku i mamy prostownik.
1. W transformatorze toroidalnym napięcie 12V AC jest podane dla znamionowego prądu obciążenia. (przynajmniej porządny producent powinien się do tego stosować) Te 12V AC jest różnicą między SEM uzwojenia wtórnego i spadku napięcia na rezystancjach uzwojeń. Gdy przeciążymy transformator, to większy prąd wywoła większy spadek napięcia i napięcie wyjściowe...
No fakt jakiś prostownik by się przydał. Niech kolega jakiś mostek prostowniczy dorzuci taki z 2A.
Toroid 11,5V 100VA (do halogenów) nadaje się do prymitywnego prostownika do akumulatorów, bez regulacji. Nic tu nie trzeba dowijać ani łączyć szeregowo, napięcie 11,5V jest odpowiednie, chociaż zależy to od napięcia w sieci. To w zasadzie jedyne proste rozwiązanie, jeśli nie planujesz regulacji tyrystorowej po stronie wtórnej. Tu można próbować regulacji...
No ok, ale taką rezystancję trudno zmierzyć, tym bardziej że będzie się zmieniać pod wpływem prądu. Czego użyć? W innym poście ktoś sugerował użycie taśmy z testera akumulatorów. Jakieś pomysły na coś bardziej dostępnego? Czy drut stalowy między mostkami a szyną zbiorczą załatwi sprawę? Ewentualnie bezpieczniki o których wspomniałem- dwie pieczenie...
Dlatego też ja do ładowania używam zasilacza stabilizowanego 14,4V z ograniczeniem prądu. Trafo, mostek , kondensator. I przetwornica z gadżetów elektrody. Sprawuje się idealnie. Trafo od halogenów 150W
Gdy do wtórnego podłączyłem 12V z transformatora do halogenów, ma wtórnym miałem: między białym i czarnym 225V, białym i żółtym 240V, białym i niebieskim 285 V, inne kombinacje dawały małe napięcia, np żółty i niebieski 33V. Z tego co piszesz masz wykonane odczepy na uzwojeniu pierwotnym - zapewne w celu regulacji wartości napięcia wyjściowego trafa...
Niedrogim i bardzo wydajnym bedzie wentylator od chłodnicy od jakiegoś małego auta zamontowany w kanale fi 315- 400mm z rury spiro ( szukać na złomie lub jako odpad z montażu wentylacji przemysłowej) lub zrobiony z blachy we włąsnym zakresie. Do tego zawór klapowy na wylocie ze ściany. Potrzebny będzie do tego prosty zasilacz z transformatora, prostownika...
Halogenów nie mam nawet gdzie zamontować, bardziej pasowało by mi właśnie na mocny prostownik lub zasilacz, lecz nie wiem czy napięcie nie jest zbyt małe.
Tego typu lampki "halogen LED" są zwykle uniwersalne. Maja w sobie prostownik i przetwornicę na MC34063. Działają poprawnie w zakresie 7-17V. Sprawdź dokładnie jaka jest ta, która chcesz kupić. Zamieść zdjęcie na forum.
Ten zasilacz nie nadaje się do zasilania LED-ów. To zasilacz impulsowy bez prostownika na wyjściu. LED-y dostały już nieźle po tyłku podłączone do tego źródła zasilania. Trzeba wymienić zasilacz na właściwy. Ta odpowiedź jest prawidłowa. Instrukcja jasno wskazuje że przedmiotowy zasilacz nadaje się jedynie do żarówek halogenowych, a nie LED. Tak jak...
Mam taką instalację . Niebieskie to przewód 5x2,5 gniazda siłowe 16A zabezpieczenie S25B Żółte instalacja gniazdek 3x2,5 zabezpieczenie S25B Doprowadzenie z licznika 20metrów 5x6mm2 Jest jeszcze 8 świetłowek ale to pominąłem. Normalnie wszystko działa chodzi spawarka, prostowniki rozruchowe, ale bezpieczników nie wybija Ale mam też halogeny 2x500W na...
Witam mam takie dwa pytania. 1) Czy mogę podłączyć UPS-a smart-ups 420 firma APC do agregatu prądotwórczego MARCH POWER 1200W typ SG05GS01 w taki sposób 230V z agregatu do upsa i dodatkowo ponieważ posiada dodatkowo agregat 12V 8,5A do akumulatora w upsie tak żeby lepiej wyrównywał napięcie podczas pracy agregatu i żeby nie rozładowywało akumulatora...
Witam . Odp na 1 pytanie . Ten transformator nie posiada prostownika, na wyjściu jest napięcie przemienne. Do zasilania halogenów wystarczy, ale do taśmy LED to trzeba prąd wyprostować przynajmniej na 1 diodzie + kondensator filtrujący . Odp na 2 pytanie. Transformator pobierze Ci taką moc jaką będzie brać taśma z LED-ami (około 10W) + straty na samym...
A może upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zastosować sterowany prostownik tyrystorowy?? http://www.ibiblio.org/obp/electricCircu...
Chciałbym dodać, iż zasilacze do halogenów dają napięcie przemienne. Dlatego w wersji docelowej, trzeba zastosować prostownik, ale to dodatkowe straty, lub co drugą gałąź włączyć odwrotnie.
Raczej nie sadzę, aby AT(X) był w stanie "nakarmić radio 220V" :D. Przekładnia transformatora w zasilaczu, to około 1:10, ale nie neguje, że po zwarciu jednego z tranzystorów sterujących może się pojawić skok napięcia. Jaki: tego nie wiedzą najstarsi górale :D. Z racji z tego, że udzielam się jako lokalny serwis na mojej wiosce, leży u mnie mały stosik...
Z tego co pamiętam to za mostkiem było 16V chyba, więc ok. Zastanawiałem się tylko czy oby napewno już stałe tzn. czy zwykły prostownik nadąża je prostować bo zapewnę 50Hz tam niema.
Dzię ki za odpowiedź Dodano po 2 A czy trnaformator od halogenów by się do tego nadał Tylko trzeba było by mu zrobić coś aby dawał napięcie stałe a nie zmienne (pracuje on 20-50 W 5A
Obecnie normą jest ,iż transformatory elektroniczne pracują już od obciążenia 2-3W. Mianowicie dla stabilności pracy mają na wyjściu zainstalowane obciążenie wstępne zezwalające na stabilny start przetwornicy. Innym faktem przemawiającym za nie stosowaniem zasilaczy elektronicznych do zasilania "halogenów LED" jest ich konstrukcja. Większość producentów...
No dobra a co z wyjsciem + i -, gdzie niebieski a gdzie brazowy Przy halogenach jest to bez znaczenia, jak już kolega wyżej napisał, ale jak będziesz kiedyś zmieniał na LED to już ma znaczenie. Także w większości przypadków nie ma znaczenia ( reflektorki LED w sobie mają prostownik), ale ważniejszy tu będzie odpowiedni zasilacz do LED, a nie halogenów....
W diodowej jest przetwornica, w której jest i tak prostownik na wejściu. Można napisać że to urządzenie UC = AC lub DC
Witam Mam toroida 230/11V 8,33A, jest to trafo kupione w hipermarkecie z przeznaczeniem do zasilania halogenów. Zrobiłem z niego prostownik do lądowania akumulatorów samochodowych, jednak nie doładowuje do końca bo napięcie na wyjściu jest za małe. Jak przewinąć trafo na większe napięcie (myślę że ok 14,4 V do ładowania wystarczy) na zewnątrz mam uzwojenie...
czy ten sposób będzie prawidłowy tj. z magneta --> włącznik --> żarówka --> masa traktorka? Może nawet bez wyłącznika - być może światła powinny świecić zawsze w czasie pracy silnika bo dają odpowiednie obciążenie magneta. Nie wiadomo czy ich brak nie spowoduje zbyt wysokiego napięcie DC. Z drugiej strony jak się spali żarówka to też by napięcie rosło...
Prostownik sąsiada może mieć miękkie trafo, pomiar bez obciążenia nic nie powie, kto wie czy tam jeszcze jakiegoś kondensatora nie ma i pokazało wartość szczytową. Transformator od halogenów powinien być ok, skoro do tej pory pracował z prądem 11A (4x35W). Kompresor pobiera 14A przy maksymalnym roboczym ciśnieniu, więc nie ma co sobie rwać włosów. Tylko...
Twoja przetwornica/zasilacz prawdopodobnie wymaga wstępnego obciążenia (ok 0,14 A) które daje ten duży rezystor. Bez niego, zasilacz może nie wystartować. Stabilność napięcia wyjściowego, zapewniona jest (też prawdopodobnie) sprzężeniem zwrotnym (Zener - transoptor) wewnątrz przetwornicy. Dioda Schottky'ego grzeje się prawdopodobnie z powodu upływności...
Jak dla mnie, a coś tam przepraktykowałem w temacie to brniesz w coś z czego nie będziesz zadowolony. Moja rada - kombinuj z przetwornicą. A teraz kilka faktów na ostudzenie zapału do pracy: -Twoje założenia są dobre dla małego prostownika do ładowania akumulatora, jak chcesz potestować to weź trafo od halogenów takie z 400 do 600VA 12V do tego prostownik...
Też tak próbowałem ale nie chciał nawet ruszyć. Działa z prostownikiem synchronicznym na mosfecie ale wymaga dodatkowego uzwojenia wtórnego. Odradzam stosowania lampek φ 50 mm o mocach powyżej 5W bo nie wytrzymują temperaturowo. 4W LED dają wystarczajaco dużo swiatła bo ok. 300lm. Dla porównania halogen 50W 450lm a 20W 200lm.
Dylemat pojawia się w chwili gdy nie mam czym właściwie zasilić układ, który wymaga transformatora 17VAC i około 20A (340W!). Chciałbym zbudować własny prostownik, ale koszt transformatora to około 200zł Kup transformator do halogenów. Dokup jeszcze kawałek drutu nawojowego i dowiń parę zwojów i będzie OK. ładowarki można kupić za kwoty zaczynające...
Ale będzie - przynajmniej większości z tych co testowałem. Większe napięcie wymusi większy prąd w uzwojeniach przetwornicy, moc wzmacniacza wzrośnie, pytanie tylko czy klucze w przetworce wytrzymają? Napięcie w układzie będzie 15,5V to granica bezpieczeństwa, a co z przepięciami w sieci??? Trzeba by kilka zwojów odwinąć. Nie jest to przypadkiem trafo...
Panowie, przecież trzeba drutów dowinąć i najlepiej dać żarówkę /6V,10-30W/ w szereg, będzie stabilizować prąd.Można próbować halogen 12V,50W.
Lampy LED, które mają w środku swoje przetwornice nie zawsze się lubią z elektronicznymi transformatorami, natomiast ładnie pracują zasilane ze zwykłego drucianego transformatora. Przykład: 4 lampki 3,5 W GU5.3 czyli w sumie 14 W zasilane z zasilacza elektronicznego 12 V, 20 W dla LED migały z częstotliwością ok. 1/sek, ruszyły dopiero z zasilacza 12...
A ja się przyznam, że gdzieś z 10 lat temu do halogenów dałem zwykły trafo od starego prostownika. Tylko odwinąłem parę zwojów, bo obciążam go 4 lampami po 50W i nawet przy takim prądzie, napięcie było jednak trochę za duże. I nie żałuję! Jak dotychczas wymieniłem tylko 1 lampę i 1 oprawkę, bo przegrzały się styki. Reszta działa bez zarzutu. Obwód załączany...
Bez problemu. J.S. Dzięki wielkie :) to wyszedłem z opału :) jak w elektroniach pytałem to albo nie mieli albo po 150zł :) albo jakiś prostownik samochodowy po 130 mi chcieli wcisnąć a tutaj znalazłem właśnie zasilacz do halogenów:)
opornik, prostownik,i dwa kondensatory I właśnie to działa ze ściemniaczami i jest bardziej trwałe (o ile producent użyje akceptowalnych części)
Przy regulacji po stronie pierwotnej - jeżeli elementem kluczujacym jest triak lub tyrystor w przekątnej mostka - nie występuje składowa stała (skąd by się miała brać? Triak załącza się w każdej połówce okresu!), natomiast obciążenie strony wtórnej impulsami prądowymi nie jest tak zabójcze dla transformatorów, dzięki czemu na świecie pracują miliardy...
Wbrew nazwie to nie jest transformator, tylko przetwornica, daje zmienne napiecie na wyjściu o dużej częstotliwości, ma wymagane minimalne obciążenie 20W i jest przystosowana do obciażeń rezystancyjnych, podłączenie prostownika i kondensatora na wyjściu zaburza pracę takiej przetwornicy, niektórzy piszą że im sie udało zasilić z tego LEDy ale nie jest...
No i to jest pierwszy problem, trafa do halogenów mają na wyjściu napięcie zmienne o wysokiej częstotliwości. Żeby to wyprostować powinniście zastosować diody schottkiego. Zrobienie zasilacza na UC3842 to dobry pomysł. Ten układ to bardzo wdzięczna przetwornica. Ale to dyskusja na innym temacie forum.
jak są na 34V to musisz znaleźć zasilacz na 34V, proste :) można go skombinować na wiele sposobów, np. podłączyć w szeregu 2 transformatorki od halogenów 12V przemienny i z prostownikiem masz jakieś 30V-32V stałego, więc będzie idealnie :) układy ULN2803 i reszta nie wytwarzaja wyższego napiecia - mogą tylko sterować pod takimi napięciami ale muszą...
Transformatory z mikrofalówki zaczynają się nasycać (a więc i grzać) dla 170-190V na pierwotnym. Jako materiał na prostownik, czyli jak rozumiem, urządzenie do ładowania akumulatora, zbytnio się taki transformator nie nadaje. Można kombinować bardzo dużo ale taniej kupić transformator od halogenów używany, który może pracować w sposób ciągły. Zasilacz...
stary temat, ale pozwolę sobie odpisać i rozwiać wątpliwości Obwód ściemniany led pracuje osobno na 12V z PWM. Obwód nieściemniany mieszanki led+halogeny także 'nadal' działa ale bez żadnych prostowników. Próby zastosowania mostka z diod (nawet tych na wyższą częstotliwość) i kondensatora powodowało w ciągu minuty olbrzymie wydzielanie ciepła... i smrodu...
Spalił mi się zasilacz muszę go zmienić ale nie wiem jaki wybrać, z tego co widzę na alledrogo są takie jak mój jakieś Chińskie badziewne a wolałbym coś markowego, zasilacz jest od "naświetlacza" halogenu LED zewnętrzny. I czy da się sprawdzić jakoś czy np dioda nie jest spalona bo nie chcę się ładować w koszty jak może być uszkodzona dioda, czy wystartuje...
Kolego z Twoim stażem na elektrodzie i pytasz się co daje transformator a co daje zasilacz LED ? Po prostu wstyd. Transformator obniża napięcie sieciowe nie zmieniając jego częstotliwości czyli na wyjściu masz AC (zasilacze elektroniczne do halogenów posiadają na wyjściu także napięcie przemienne), zasilacz LED podsiada jeszcze prostownik i na wyjściu...
Może kup na Allegro jakiś mały zasilacz impulsowy do halogenów na 12V? Wystarczy go otworzyć, odwinąć odpowiednią ilość zwojów z transformatora i dorzucić prostownik+kondensatory. Problem jest taki że nie wiem czy przy obciążeniu jedynie 2W będzie się on wzbudzał...
Mnie wystarczyła żarówka taki mały halogen 15W robi za opornik tylko że jest wpięty równolegle z pierwotnym uzwojeniem transformatora
Witam A możesz narysować??Wiem o prostowniku kondach ale nie chciało mi się rysować.A tak jak ja mam nie da rady??Bo mam trafo 12v do halogenów 300 wat troida i chciałem je użyć. Pozdrawiam
Witam, Sytuacja wygląda następująco, Auto garażowane wyciągnąłem akumulator by go podładować bo trochę auto stało. Ładując akumulator odkręciłem korki i postawiłem na niewielkim podeście, nie pytajcie jak ale podest się przewrócił a z akumulatora wylał się elektrolit. Akumulator 2-letni sprawny. Po poradzie sprzedawcy zlałem stary i uzupełniłem na nowo...
Dodatkowo okazuje się ze podliczników na każdy garaż nie ma. .. I wszyscy rozliczani są po równo z udziału. Pozdrawiam Michał Zabezipeczenie C6 jest celowo zamontowane aby w garażach nie robić warsztatów. Gniazdo jest do podłączenia prostownika czy ręcznej lampy przy zmianie koła , a nie halogenów po 1000W. Niby dlaczego pozostali właściciele mają...
Podłączałem te żarówki szeregowo. hmm... w połączeniu akumulatorów szeregowo sumuje się napięcie a równolegle pojemność. ciekawe jak bym je podłączył równolegle A jeśli podłączając do prostownika szeregowo dwa akumulatory po 160Ah, 6v. Które nie są mocno rozładowane, i nie da się nastawić prądu ładowania "1/20" pojemności czyli 8A Tylko maksymalnie...
Kol. krzesin, pewnie przeczytałeś zalecenie sprzedawcy żarówek LED: "Zasilacze elektroniczne AC o zbyt dużej mocy (np 100W mogą nie pracować prawidłowo przy zbyt małym poborze prądu przez żarówki. Żarówka współpracuje natomiast z zasilaczami toroidalnymi / zwojowymi na 12V AC." Zasilacze elektroniczne pracują na częstotliwościach kilkadziesiąt kiloherców,...
Do czego on w ogóle służy? Do obniżania napięcia sieciowego i zasilania różnych urządzeń. Sądząc po napięciu (24 V) może to być trafo od oświetlenia halogenowego. Jak go podłączyć? Ustal, które uzwojenie to pierwotne a które to wtórne np. omomierzem. Uzwojenie o wyższym oporze to będzie uzwojenie pierwotne - podłączasz je do 230 V. Co mogę zrobić z...
Dzień dobry, pacjent MAN TGA 26.430 z 2005 roku. Samochód stał około miesiąca, po tym czasie po przekręceniu kluczyka zero reakcji, nawet tacho ciemne. Podłączyliśmy prostownik, po paru minutach zaczęły świecić same z siebie migacze (światłem ciągłym) I halogeny. Po przekręceniu kluczyka miga N i nie da się nic zrobić. Błąd na desce to: TCU Diagnose...
prostownik transformator halogenów prostownik trafo halogenów zabezpieczenie halogenów
polskie znaki telefonie router dialogu zmiana formatu obrazu
ms3663s pb818 manta ms3663s pb818 manta
FC5220 nie zapala gazu dla CWU, brak błędu – czujnik przepływu, zawór trójdrogowy, Buderus Mercedes-Benz W251 R-Klasa – brak reakcji na pedał gazu, czujnik APP, przepustnica, diagnostyka Xentry