Sprawdz napiecie DC na CP19. Od tego się zaczyna. (zielone kropki) Zielone kropki, Kolego, to zasilanie prostownika prądem zmiennym. Masz wyraźnie nadrukowane. Na początku do sprawdzenia rezystor 47Ω i termistor w żółtej obudowie.
W tym prostowniku prąd ładowania jest wypadkową napięcia biegu jałowego transformatora, stopnia naładowania akumulatora i spadków napięć na układzie diodowym. Jak chcesz wiedzieć do jakiego napięcia będzie dążył na akumulatorze to pod wyjście podłącz kondensator nie mniejszy niż 100uF/50V i zmierz napięcie na zakresach 12/24V. po podłączeniu pod Aku...
Nie. Na stałym miernik mierzy napięcia i prądy dodatnie i ujemne. Na zakr. zmiennym dochodzi prostownik. Zepsujesz miernik przeckraczając zakresy pomiarowe.
A w którym skuterze masz instalację 24V? Ładujesz zwykłym prostownikiem 12V (ale napięcie ładowania ma wyższe, zależnie od typu prostownika). Ładujemy prądem stałym, nie zmiennym. Zmniejszamy prąd ładowania do około 0.1C (dla skuterowego akumulatora to około 0,5A) przez około 10 godzin. Istnieje też ładowanie szybkie prądem 0.3C przez 3 godziny.
Daj na wyjściu kondensator elektrolityczny 10µF/400V i będziesz miał napięcie stałe, teraz to masz na wyjściu pulsacje a nie napięcie zmienne.
Co do zasilania diód z 12V ja używam rezystora 560k i chyba wszystkie moje LEDy świecą nawet jaśniej niż przy połączeniu 3V. Według mnie nie warto żałować i należy dawać zawsze trochę większy opornik. Różnica w jasności jest prawie niezauważalna, a czas pracy rośnie o... tysiące (!) godzin. Jeszcze odnośnie zasilania prądem zmiennym 50Hz. Słyszałem,...
Kolego, mógłbyś się trochę przyłożyć i poszukać w sieci, schematów nie brakuje. Następnym razem nie będę Ci podawał na tacy. http://obrazki.elektroda.net/73_11781974... Po lewej podłączasz napięcie zmienne, z prawej masz napięcie stałe. Diody mogą być dowolne prostownicze np. 1N4007, kondensator nie mniejszy niż 470uF (zależy od poboru prądu. Pamiętaj,...
W zasadzie dobrze rozumiesz. Na początku do prostownika będzie płynął prąd zmienny Nie tylko na początku, ale i w całym późniejszym okresie pracy. No i dochodzi jeszcze kwestia tego, skąd w ogóle bierze się prąd na stojanie, gdy wirnik nie ma żadnego napięcia. Jeśli się nie mylę, tu występuje coś takiego, jak magnetyzm szczątkowy.
Mam dużo prostszy już układ dostosowania napięć i prądów do UC. Mosfetami można cały czas sterować razem, ponieważ gdy jeden działa jako kluczujący w przetwornicy to drugi tylko zmniejsza rezystancję przewodzenia diody. A więc od nowa. Wzmacniacz różnicowy U1B ma zadanie zmniejszyć amplitudę napięcia wejściowego i przesunięcie na poziom GND. Dalej jest...
Dodaj moc wszystkich żarówek w obwodzie oraz jakieś 20 W na zapas i wyjdzie Ci moc jaką powinien dawać trzansformator. Na każdej żarówce podawana jest moc np 12V 21W. Trafo może mieć na wyjściu 2x12V. Początek 1 uzwojenia - odczep w środku 12 V początek 1 uzwojenia koniec 2 uzwojenia 24 V. Takie toroidajne trafa dostępne są w handlu. Jeśli to tylko...
Sprawdź napięcie przed prostownikiem
Wrzuć na Allegro tester-amperomierz-woltomierz-watomierz-... Zamontuj przed prostownikiem na zmiennym prądzie. Woltomierz będzie wskazywał błędnie bo przed układem regulacji.
W środku raczej nie prostownik. Samochody elektryczne oprócz tesli są ładowane prądem zmiennym, a prostowniki są wbudowane w aucie.
... połączyć każdy motek jako diodę (zaciski + i - mostka) i z tego złożyć układ greatza.. Tego rozwiązania nie polecam, gdyż w tym przypadku w prostowniku będzie się wydzielała 2X większa moc. :!: Łącząc 4 mostki równolegle należało by w szereg z każdym z nich dać jakis mały opór aby prądy były mniej więcej jednakowe.
To jakim cudem chcesz zmierzyć prąd w obwodzie wyjściowym skoro przyrząd może poprawnie dokonać pomiaru prądu przemiennego, a spawarka ma źródło oparte o transformator+prostownik diodowo-tyrystorowy?? Przecież w obwodzie wyjściowym płynie prąd stały.... Ze składową zmienną ma się rozumieć i stąd jakieś dziwne odczyty na cęgach udało się Koledze uzyskać.
Z transformatora masz prąd zmienny AC a prostownik dwupołówkowy jest tak zbudowany, że przewodzi "połowa" diod. Jeżeli wymienisz wszystkie na R to odwrócisz tylko biegunowość na wyjściu, prostować będzie tak samo jak przed wymianą. Pamiętaj o prawidłowym podłączeniu amperomierza jeżeli jest wbudowany w prostownik.
Ten prostownik dawał prąd zmienny, No to się dowiedziałem, a w latach np 60,70 takim czymś ładowano, albo doładowywano akumulatory. A według powszechnej wiedzy akumulatory ładuje się prądem stałym.
Coś jest nie tak jeżeli zmienne napięcie transformatora wynosi ponad 11V, jałowe napięcie na kondensatorze za prostownikiem powinno być większe niż otrzymane 8V. Jest to zasilacz niestabilizowany i pewne nie symetrie na pewno będą obecne. Zmierz napięcia zmienne przed prostownikami, na wtórnym transformatora. Można zmierzyć również prąd wpływający do...
Prosta sprawa. Musisz tylko zrobić prostownik aktywny o adekwatnej wydajności.
Owszem, prostują, ale nie jest to prąd stały (niema kondensatora wygładzającego. To prąd zmienny (nie przemienny). Przeanalizuj działanie prostownika mostkowego i zobacz ile razy na sekundę przebieg ma wartość 0.
Możesz. Kierunek tylko polaryzacją - ale prąd podpinaj do kabli czerwonego i czarnego. Biały to krańcówka. PS. Pisząc zasilacz masz chyba ma myśli samo trafo ale ono daje prąd zmienny. Do odpalenia siłownika trzeba dołożyć prostownik - albo podpiąć jakies inne źródło prądu stałego - np akumulator samochodowy.
Kontrolna to taka gdzie jest mierzony przepływ prądu przez płomień? Dobrze myślę? I o ile pamiętam płomień zachowuje się jak prostownik, a pomiar dokonywany jest zmiennym. Prądy są znikome (duży opór) ale mierzalne. Przy czym chciałem się dopytać czemu nie wolno czyścić? Jest tam pokrycie jakąś specjalną cienką warstwą żeby efekt był lepszy? Czy też...
Po prostu transformator od strony zasilana prostownika prąd zmienny około 16V. +/- oczywiście prąd stały na wyjściu dantom. Przepraszam ale piszę z komórki.
1. To zależy od konstrukcji lampy. Ale na pewno ta lampa nie uruchomii się przy napięciu 12V. A skoro jest na niej napisane 230V zmiennego, to takie napięcie trzeba jej podać. 2. Prostownik nie zmieni prądu stałego na zmienny. Potrzebna jest przetwornica. 3.Nie 4. To znaczy, że w ciągu każdej sekundy bieguny prądu zmieniają się 50 razy. Sądzę, że te...
Ogólnie robi się to: rezystor/bocznik np. 1ohm (dokładny) w szereg i mierzy się napięcie na tym rezystorze np. 0.5V -> 0.5A prądu. W przy prądzie zmiennym trzeba oczywiście dodać prostownik, ale to szeregowo z woltomierzem. Przy podłączeniu do przetwornika a/c należy zamiast bocznika dać przekładnik prądowy(coś w rodzaju transformatorka - uzw. pierwotne...
Żeby pominąć prostownik selenowy spróbuj zasilić halogen prądem zmiennym i wtedy pomierz prąd jeśli będzie ok.5A to transformator jest dobry a jak mniejszy 2A to zły.
A gdybyś chciał sprawdzić na prądzie zmiennym z twojego transformatora, to według schematu Aksakala zwarty przycisk =żarówka świeci, rozwarty= gaśnie.
Witam. Temat czysto teoretyczny o wzmacniaczu magnetycznym. Mam prostownik 24VDC do ładowania akumulatora wózka widłowego. I chciałbym połączyć to z wzmacniaczem magnetycznym. Tak aby sterować transformatorem prostownika, albo sterować po stronie wtórnej transformatora. Jaka opcja lepsza, i czy w ogóle ma to rację bytu? Jak to się zachowa całkowicie...
Słyszałem różne opinie na ten temat. Niektórzy twierdzą, że dodatni przebieg prostokątny jest prądem przemiennym. Ale definicja prądu przemiennego nie jest istotna dla tego pytania. Porównuję sinusoidę prądu przemiennego z dodatnim przebiegiem prostokątnym. Nie będę nazywał tego prądem zmiennym, jeśli wolisz.
Bardzo proszę oto dodatkowe foto. Przy pomiarze multimetrem na zakresie dla prądu stałego wskazanie napięcia 0-3 V bez względu na zakres na prostowniku. Przy pomiarze przy prądzie zmiennym na multimetrze wartości ok 13,7-14,5 V przy zakresie 12V na prostowniku oraz ok 26 V przy zakresie 24 V.
Tak- regulacja na prądzie zmiennym jest prosta a prostownik zmieni na stały. Kondensator jest na zmniejszenie pulsacji.
a czy to normalne że z prostownika wychodzi prąd zmienny ? czy to nie zabije akumulatora ? no i czy bezpieczne w końcu 30v już czuć .
Ja z początku myslalem, że ten prostownik wysyła prąd zmienny. Po podlączeniu zwykłego zasilacza 12V nawet nie ruszy.
Słuchaj już widzę że źle mierzysz. Mierzysz napięcie bezpośrednio z trafo więc tam masz prąd zmienny a nie stały. Przełącz miernik na prąd zmienny i będziesz miał poprawny pomiar. Potem mierzysz napięcie za prostownikiem (4 diody widoczne na zdjęciu) i masz wartość napięcia stałego.
Prąd zmienny (w czasie) nie musi być prądem przemiennym. Jest tak w sytuacji gdy prąd jest kierunkowy ale sobie zmienia wartość 50 razy na sekundę - np. w układzie z prostownikiem jednopołówkowym lub dwupołówkowym.
Radzę sprawdzić czy napięcie zasilania to 12V prądu stałego ,czy zmiennego? Miałem kilka zestawów Creative i niektóre posiadały prostowniki wewnątrz i zasilane były prądem zmiennym.
W motocyklu masz stratny regulator napięcia, to nie jest prostownik, instalacja świateł jest zasilana prądem zmiennym
Czyli wyszło Ci że nie można mocy czynnej (przy prądzie zmiennym i prostownikach) zbyt dokładnie zmierzyć amperomierzem i woltomierzem. Teraz będziesz wiedział na przyszłość i bardzo dobrze. Następnie namów pracodawcę na analizator sieci, będziesz miał fajną zabawkę :)
Kolega ma 4 diody czy tylko 2? Mierzone miernikiem ustawionym na prąd stały czy zmienny?
Witam! Do czego ma służyć ten prostownik z regulacją prądu? Czy 24V to napięcie stałe, czy zmienne? Jaki zakres regulacji? Czy regulacja musi być na tyrystorze?
A bym powiedział że alternator daje prąd jednokierunkowy. tyz pikne i prawdziwe stwierdzenie jeżeli definiujesz alternator jako zespół prądnicy i prostowników.
JEŚLI chcesz spawać prądem stałym czyli na diodach musi byc zastosowany duzy dławik gdyż prostownik jest jednofazowy inaczej będzie gorzej spawała niz pradem zmiennym napiecie max. daj 60 /65 volt i mozesz schodzic do 50 volt ponizej beda problemy z zapaleniem łuku
Schemat masz? Jeśli nie do tego, o do jakiegoś pokrewnego chińczyka. Światła pewnie masz tak rozwiązane, że przednie (możliwe, że postojowe też) lecą na zmiennym, a tył na stałym przez prostownik. Szukaj problemów z regulatorem, okablowaniem. Cewkami zasilającymi.
Czeka Cię trochę roboty: trzeba rozkręcić podstawkę, na którą odkładasz mysz dla ładowania i zajrzeć, co tam jest. W podstawce powinien być układ, który dla akumulatorków w myszy zapewnia napięcie 2,82V ... 2,85V z ograniczeniem prądowym na ok. 100mA. W podstawce jest gniazdo, do którego trzeba włożyć wtyczkę z zasilacza. Jeżeli prostownika nie ma w...
Masz do czynienia z hamulcem na prąd stały a ta zielona kostka to prostownik . Zasilasz kostkę napięciem zmiennym 380V ( dwa skrajne podłączenia) . Teraz w zależności od typu pracy robisz to zgodnie ze schematem. Jeśli silnik ma pracować cały czas to podłączasz zgodnie ze lewym schematem . Jeśli by miał często się wyłączać i praca hamulca musiała by...
....Wyczytałem że najlepiej jest ładować akumulatory prądem zmiennym .... To prawda!!!! Ale zmienny to nie to samo co przemienny!!!!!! Po podłączeniu akumulatora prostownik ładuje dużym prądem i z czasem prąd maleje aż osiągnięte zostanie górne napięcie świadczące o naładowaniu aku. czyli ok. 15-16V. Zależy od typu aku., temperatury. Kondensator zostaw....
Witam! Urządzenia, które "zaczynają się" prostownikiem po stronie sieci, mogą być zasilane zarówno pradem zmiennym, jak i stałym. Zasilacze komputerowe - jako, że są impulsowe - właśnie mają taki układ. Monitory najczęściej też mają zasilacz impulsowy, który przetwarza wyprostowane napięcie sieciowe. Problemem może być to, że napięcie sieciowe zmienne...
Napięcie po wyprostowaniu osiąga wartość 1,41 napięcia zmiennego. Dlatego kolega Zygaqra otrzymał napięcie w granicach 16V. Do budowy prostownika wymagane jest napięcie zmienne ok. 15V.
włączając multimetr na pomiar napięcia prądu stałego pokazuje ok. 6,2V. Miernik pokazuje wartość średnią. prostownik jest pewnie jednopołówkowy. z ciekawości zmierzyłem przełączając na prąd zmienny i tu mnie zdziwiło.. jak z prostownika może wyjść prąd zmienny ?? bo pokazuje mi 14V... Multimetr cyfrowy? Nie ma się co dziwić. Większość pokaże podwojoną...
No nic dziwnego że bez lampy masz wysokie napięcie, bo spadek na rezystorze zależy od pradu płynącego przez niego. Wiec jak ma on nastąpić, skoro żaden prad nie płynie? A lampa tak wogóle się żarzy? Może podłączyłeś źle żarzenie - pomyliłeś końcówki lampy? Na jakiej to jest lampie? Chcąc uprościć układ mozesz podłaczyć żarzenie wprost do uzwojenia wtórnego...
Dlaczego w tym skuterze prądnica nie może całego prądu dawać przez prostownik na akumulator, Może i tak się robi stosując odpowiedni regulator. Na światła mijania/drogowe idzie prąd zmienny, czy stały? W Twoim przypadku przemienny z cewek ,,oświetleniowych" magneta. W którym miejscu powinna być zainstalowana? Taki prostownik + regulator to zwykła rzecz....
Te dwa niebieskie z transformatora idą na prostownik zabudowany na płytce. Jeżeli chcesz go zasilac z akumulatora lub baterii,to podłącz zasilanie do kondensatora za prostownikiem.
Z tego co rozumiem prostownik "sprostuje" prąd zmienny na prąd stały, lecz aby zasilać jonolot trzeba zwiększyć jeszcze ilość Kv Czyli jak podłączę ten powielacz to na wyjściu będę miał 30Kv prądu stałego?? Pozdrawiam
Zasilacz powinien dostarczać napięć zmiennych o wartości 2x18,3V przy prądzie 600mA (ok. 2x20V bez obciążenia). Napięcia te dostarczane są przewodem trzyżyłowym. Mikser ma wbudowany prostownik i stabilizatory napięcia +/-15V oraz zasilanie fhantom +48V.
Chcialbym podlaczyc zarowke samochodowa 12V 50W pod transformator 12V jakos ok 60W, z tym ze mam na wyjsciu prad zmienny. Jak zrobic prad prosty i czy wtrzyma obciazenie 50W taki prostownik?
Trochę mi się zeszło z pomiarami ale niestety są sprawy pilne i pilniejsze, zrobiłem jeszcze taki pomiar : tzn, przed diodami na prądzie zmiennym jest 14.3V a za jest 12.9V , trochę mało mi się wydaje , pomiar robiony bez obciążenia
Prostownik służy do tego, aby LED była na napięcie zmienne i stałe, i nie jest to związane z prądem. Nie, 12 V to zawsze napięcie stałe; źle nazwałem prostownik mostkowy.
Witam, Niestety prostownik musi być za transformatorem... a jesli chodzi o to czy lepiej spawają, to zależy o co pytasz. Spawarka sama nie spawa... są elektrody, które powinny być podpiete do danego bieguna i taka spawarka jest bardziej wszechstronna... tyle, że prąd stały to nie zawsze oznacza w tym przypadku tylko wyprostowany przez diody. Musi być...
Czy rdzeń masz z likwidacji na PG? Obecnie na PG na spawalnictwie jest do kupienia u laboranta płaskownik nawojowy w cenie złomu pochodzący z prostownika spawalniczego bester 1000A, tylko się pośpiesz, bo zezłomują. Tu nie ma co liczyc, tylko brać co jest, w sklepie taki drut jest pakowany w takich ilościach, że nie kupisz. Rdzeń z w/w zarówno z transduktora...
żarówka jest 12Volt prąd ZMIENNY jak chcesz wstawić diody LED musisz ten prąd wyprostować nawet na zwykłym prostowniku jednopołówkowym
Kondensator nie podnosi napięcia tylko wygładza jego przebieg... te 40V zawsze tam było w szczycie "sinusoidy". Prostownik pełnookresowy "zamienia" prąd zmienny w jednokierunkowy pulsujący, a nie w stały. Stabilizator z takim przebiegiem w ogóle nie może działać.
Tu na tym portalu elektody, jak już tutaj trafiłeś, znajdziesz proste schematy prostowników ze stabilizacją. Bo z tego uzwojenia, które ma słuzyć do ładowania akumulatora, wychodzi prąd zmienny 12 V ??? Taki układ z mostkiem i stabilizatorem podepniesz i po zawodach, będziesz miał ładowanko.
ak z tymi zamianami faz? Ma to jakieś znaczenie dla sprzętu komputerowego? Bo coś o tym ten chłopak z filmu mówi. Od 7 min. https://www.youtube.com/watch?v=0flC-yba... Niczego mądrego nie mówi. Owszem są urządzenia typu sterowniki gdzie na listwie wejściowej są wyszczególnione L oraz N ale nigdy tego typu urządzenia ( mające wyszczególnione podłączenie...
mam mostek prostowniczy. romoo po co mi triak?? przecież to jet element do sterowania prądem zmiennym. A ja chce regulować prąd nie zmieniając napiecia.
1,25A to prąd jaki można z niego pobrać - ale zmienny - np. żarówką 24V. Jeśli chcesz go użyć do zasilania zasilacza DC, to prąd jaki możesz pobrać z tego zasilacza DC zależy od rodzaju prostownika - np. przy mostkowym prostowniku i filtrze pojemnościowym (układ zwykle stosowany) nie można pobierać prądu większego niż 0,8ADC.
Prądnica prąd stały-alternator prąd zmienny+prostownik (czy to wystarczy?).
mam takie zapytanie jak sterować wytwarzanym prądem w takiej prądnicy z wirnika są trzy wyjścia do jednego podłączę plus do drugiego minus z prostownika natomiast trzeci pozostaje wolny czy to ma wpływ na pracę prądnicy rozmieszczenie cewek na takim wirniku jest co 120 stopni czyli pracują dwie cewki trzecia nie czy tak jest i jak to zrobić by się sama...
Układ zasilany prądem zmiennym bez zadnego prostownika z sieci lub z transformatora. Lampa pracuje przy dodatniej połówce na anodzie, a przy ujemnej sama się blokuje. Oczywiście mamy tu chamską modulację więc do audio to się na pewno nie nadaje :D . Pozdr.
Wiem , że dla duodiody lapowej jest to Uwy=Uwe*√2 . A nie wiem jak jest dla diody półprzewdnikowej. Dokładnie tak samo. U√2 to wzór na napięcie szczytowe prądu sinusoidalnego, niezależnie w jaki sposób go wyprostujesz (nie uwzględniając spadku napięcia na elemencie prostującym) zawsze szczyt sinusoidy będzie wynosił U√2 prąd będzie...
Czujnik oraz palnik mające wspólne uziemienie stanowią elektrody czujnikowe, na które podawany jest sygnał AC (prądu zmiennego) Pręt czujnika płomienia i palnik są elektrodami, do których jest przyłożony prąd zmienny. Płomień działa jak prostownik sygnału, który następnie (jako DC) jest przekazywany do systemu nadzoru płomienia Rys. poglądowy:
wiesz co? Jak widzę te 4A na mierniku to trochę mnie zastanawia dlaczego ten amperomierz jeszcze się nie spalił. przy trochę rozłądowanym akumulatorze ~70Ah to prąd n apoczątku spokojnie koło 10A popłynie. No chyba, że jednopołówkowe prostowanie i ten tyrystor tak bardzo ograniczają prąd.
Do sprawdzenia spadku napięcia na oporniku wystarczy komparator - tu pewnie są potrzebne dwa (albo podwójny LM393; można użyć i poczwórnego LM339, żeby było ciekawiej, jest tańszy, a pozwoli zrobić cztery progi, więc pokaże prąd z większą rozdzielczością). Dla LM393/LM339 opornik powinien być na minusie zasilania. Typowy błąd (napięcie niezrównoważenia...
Regulator napięcia jest a gdzie jest prostownik? Z cewki prąd zmienny musi być wyprostowany w tym przypadku jedną diod jednopołówkowo i sprawność tego prostownika wynosi około 30%. Nie wiemy czy, w obudowie regulatora napięcia, jest zabudowana dioda prostownicza.
Prostownik który prostuje zmienny prąd z 2 żółtych przewodów na 1 zielony prąd stały do ładowania akumulatorów.
Myślałem, że podłącze na chwilę zasilacz od laptopa i napięcie się zwiększy, ale skoro odpada to tego nie przeskoczę. To też dobra metoda, ale wymaga żarówki w szereg. jdubowski: co oznacza ładowanie z innego akumulatora przez żarówkę? Podłączyć akumulator kabelkami do żarówki i podłączoną żarówką znowu do innego akumulatora? (-) akumulatora łączysz...
dlaczego diody są połączone zaporowo Diody są podłączone do transformatora, który daje "prąd" zmienny, a nie stały i nie można mówić, że diody są podłączone "zaporowo".
Chodzi mi oczywiście o ten element pod prostownikiem. Dodam że układ zasilać ma silnik 3f Na logikę - falownik, przetwarzający prąd stały na prąd trójfazowy o zmiennej częstotliwości.
Transformator działa tylko na prądzie zmiennym, więc te seleny prostują prąd na wyjściu traforka. Warto naprawić ten prostownik bo chociaż jest stary do długo będzie pracował.
Po podłączeniu i pomiarze na tych lutach nic nie pokazuje Woltomierz był ustawiony na zakresie AC (prąd zmienny)?
Prawdopodobnie na transformatorze jest zamontowany bezpiecznik termiczny, który się przepalił. Gdyby jednak transformator rzeczywiście był bardziej uszkodzony (spalone uzwojenie) to musisz podstawić inny o tej samej wielkości. Z tego co wiem jest tam płynna regulacja prądu ładowania na triaku. Zatem możesz podstawić transformator toroidalny tej samej...
ajajaj , niekt nie wspomniał że akumlatorki ładuje się raczej prądem zmiennym ( nie mylic z przemiennym - w gniazdku). jakim zmiennym ? to, że ze zwykłego prostownika wychodzą tetnienia sieci nie oznacza że jest to prąd zmienny, ale stały i nie ważne z czego będziesz ładował swoje ogniwa, równie dobrze możesz je naładować z prostownika jak i baterii...
Twój filtr będzie "ciął" 20Hz, a nie 200Hz. Jeśli dasz 1uF i 1k (wartości łatwe do znalezienia) to masz 160Hz. Filtr MUSI być w tej części, gdzie jest prąd zmienny, a więc przed prostownikiem. Equalizera nie robi się na wskażnikach LM3915, bo przecież położenie potencjometru widzisz, a wynik słyszysz, chyba że robisz analizator widma? Ale analizator...
Witam Na prąd stały, żaden problem. Na prąd zmienny nie można stosować prostownika diodowego, bo przy 100mV jeszcze nie przewodzą. Niestety, wykonanie miernika na prąd zmienny podwaja cenę.
Nie do końca wiadomo jaki to dokładnie silnik i jak wpłynie na niego prąd bezpośrednio z prostownika, dlatego pozbycie się składowej zmiennej kondensatorem byłoby wskazane, a jeśli chodzi o zmianę napięcia to nie sprzeczam się, macie racje ;]
Może uszkodzony jest prostownik i/lub (jeśli tam jest) regulator napięcia. Sprawdź napięcie ładowania, czy daje prąd stały, czy zmienny. Prostownik też miernikiem sprawdzisz.
Nawet prostownik, którym ładuje dzisiaj, pokazuje, że aku był naładowany w 40%. Chodzi mi o ten prąd zmienny, gdy silnik jest uruchomiony. Czy tak powinno być, czy jednak powinien być DC. Czas chyba zamknąć tę żenadę.
No 2 kable. Zwykłe dynamo ma jeden zacisk od dołu i drugi na uchwycie do ramy. I jeden z nich to masa i, obojętnie który, mogę sobie wybrać? W prądzie zmiennym nie ma żadnej masy. Wszystko masz na schemiacie, jako uziemienie zaznaczono jeden odczep dynama. Jako prostownik masz 2 diody prostowniczne 1n4001, możesz zastosować dowolne odpowiadające parametrami...
Witam - UPS pracuje inaczej jak prostownik , źródłem energii są akumulatory ( naładowane ) W trakcie zaniku napięcia lub spadku napięcia automatyka UPS-a uruchamia przetwornicę która prąd stały zamienia na prąd zmienny i transformuje go do wartości 230 V . uzwojenie z grubego drutu jest tu akurat uzwojeniem pierwotnym ,natomiast uzwojenie te z odczepem...
...przy tak powolnym spadku tego prądu, obawiam się, że do tej pory może być to szkodliwe dla akumulatora. Dlaczeo miałoby być szkodliwe skoro Gdy przetwornica przechodzi w tryb CV, czerwony kolor diody, zmienia się w zielony. Od tego momentu, napięcie jest nie zmienne 14.2-14.3V, Czy coś takiego jest do wykonania? Chcesz zbudować nowy prostownik z...
witam ja też myślałem o czymś takim tylko bardziej rozbudowanym. ty pewnie chcesz z jednego miejsca sterować kilkoma urzadzeniami? ja myślałem zrobić kilka bloków jeden zasilający (trafo z kilkoma róznymi napięciami), drugi to sam mostek prostowniczy na duży prąd i napiecie , trzeci to kilka stycznikówa czwarty to zabezpieczenia i to różne. w takim...
Witam Prostownik HERTZ 20A Problem wystąpił po próbie odpalania auta z prostownika Czy to może być spalony transformator ? Pomierzyłem multimetrem kabelki zaznaczone strzałkami na rysunkach Plik prostownik 1.jpg prąd 230V - jak kręcę potencjometrem to prąd zmienny się zmienia od 180 do 230 +/- Plik prostownik 2.jpg - brak prądu zmiennego Plik prostownik...
Zainteresuj sie układem LM3914, tu jego dane: http://www.national.com/mpf/LM/LM3914.ht... Na Elektrodzie znajdziesz mnóstwo układów z zastosowaniem tego scalaka! Urządzenie do demonstracji przewodności musi mieć celę pomiarową zasilaną prądem zmiennym, bo przy prądzie stałym jest elektroliza, która fałszuje wyniki. Tak więc: napięcie zmienne - z generatorka...
Witam. Mam pytanie, czy są jakieś diody LED lub tym podobne pod prąd przemienny (AC) z transformatora? Napięcie mogę uzyskać 12V lub niższe. Nie chce robić żadnych prostowników na zasilanie stałe. POZDRAWIAM
Hmm pocżątkowo myślałem nad zastosowaniem LED-ów lecz nie nie wiem jakie dobrać no i trzeba tez dorobić prostownik bo dynamo daje prąd zmienny.
- Wstępowanie prądu przemiennego na wyjściu układu Oznaczało by to uszkodzenie diody D4, tam może być prąd o zmiennej wartości ale polaryzacja nie może się zmieniać. Przydały by się pomiary oscyloskopem - sterownie tyrystorami i prąd na boczniku 13.
Czołem. A tak BTW to co powodowało, że te mostki tak leciały? One się starzeją, i to bez względu na to czy są używane, czy nie. W nieużywanych rośnie prąd wsteczny, ale można prostownik uformować - łącząc go pod napięcie w kierunku zaporowym (lub zmienne) i stopniowo zwiększając napięcie, pilnując przy tym, by się nie przegrzał. W czasie pracy rośnie...
aby zmierzyć prąd zmienny to chyba raczej przekładnik i oczywiście prostownik TRU RMS przed amperomierzem(oczywiście trzeba to wywzorcować aby prawidłowo mierzyć). Pozdrawiam.
To nie 5 ma oznaczenie 200mA tylko 5 i 6 razem maja oznaczenie 24Vac 200mA - i służą do zasilania fotek i innych małych peryferiów (np dodatkowego radia) prądem zmiennym. Elmes zasila fotki 24V DC (czyli stałym)- nie szkodzi, co najwyżej, jesli fotki dostosowane do zasilania AC nie zadziałają (np w prymitywniejszych okazach, gdzie za prostownik robi...
Moim zdaniem to jeszcze trochę za niskie napięcie do tych elektrod. otulina jest <twarda> metal się wytapia głębiej i łuk gaśnie. Po okruszeniu otuliny gdy metal się zbliży do materiału spawanego znowu spawa do póki nie wtopi się głębiej itd. Poza tym, tak w ogóle to przy spawaniu prądem stałym napięcie powinno być wyższe niż przy zmiennym.
Ależ oczywiście, że to pomyłka, na zdjęciu grubość przewodu z izolacją, wczoraj leciało tym 2500W prądu stałego. Nie znam wszystkich właściwości tego prądu, bo informacji brak i trzeba samemu się uczyć. Wiem, że grzałka chodzi i zasilacze ledowe też go akceptują. https://obrazki.elektroda.pl/7204048400_... Prąd tętniący – prąd elektryczny...
układ prądem zmiennym spawanie prądem zmiennym sterowanie prądem zmiennym
transformator inwerter sprawdzić gwarancja tabliczka znamionowy astra czyszczenie przepustnicy
pilot uniwersalny samokopiujący pilot uniwersalny samokopiujący
Wieża audio nie włącza się - możliwe przyczyny i rozwiązania Jak uruchomić skrypt BAT bez widocznego okna?