Gwiazda podczas rozruchu, praca trójkąt po przełączeniu (docelowa).
Witam ! Twój silnik jest silnikiem trój fazowym z możliwością łączenia w trójkąt, lub w gwiazdę, ale nie wolno go łącząc w trójkąt podłączać do naszej, Polskiej sieci elektrycznej, ponieważ mamy tu sieć 3x400V, w innym rejonie świata gdzie sieć trójfazowa ma 3x230V tam go można przełączyć w gwiazdę i zasilić. Ten silnik możesz przełączyć w trójkąt i...
Witam Sprawdź stycznik od trójkąta, czy przewodzą wszystkie styki siłowe, któryś ze styków może mieć przerwę, czy przewody do silnika były odłączane, jeśli tak to może się pomyliłeś i silnik po przełączeniu w trójkąt zaczyna wirować w przeciwną stronę. Całość prawdopodobnie się wyłącza z powodu zadziałania zabezpieczenia nad prądowego.
Przełączenie gwiazda - trójkąt służy do ograniczenia prądu rozruchu. Praca przy połączeniu w gwiazdę powoduje że silnik ma mniejszy moment.
Wywal ten przełącznik, na płytce silnika zmostkuj U2,V2,W2 do gwiazdy i tak zostaw, bo w trójkącie spalisz silnik.
Panowie. Witam ponownie. I mam pytanie. co się stanie jak silnik będzie startował w trójkącie a na przełączniku będzie gwiazda i przełączymy przełącznikiem z gwiazdy na trójkąt a na silniku będzie gwiazda? Bo ja już całkiem zielony jestem. Na silniku mam podłączone: U=U2 V=V2 W=W2 X=V1 Y=U1 Z=W1 a w tym poście jest: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic59...
dwa pozostałe to wyprowadzenia czujnika temperatury. Patrząc po rezystancji I1,2 - 1,9 ohm To chyba termika - zabezpieczenia termicznego silnika (at)djarcik Z tabliczki znamionowej wynika że regulacja obrotów następuje poprzez przełączenie Gwiazda/Trójkąt. Przy połączeniu w gwiazdę ma 1000 RPM, a przy trójkącie 1350 RPM
Czyli zmienić przekładnie? Sprężarka zalana nowym olejem mineralnym - silnikowym. Będzie ciężko ze zmianą przełożenia, w silniku wałek dosyć nietypowy a na sprężarce stożek, czy przełączenie silnika gwiazda-trójkąt ma wpływ na obroty?
Przełączenie gwiazda trójkąt to zmiana napięcia zasilania silnika tylko i wyłącznie. Jeżeli masz przetwornice zasilaną z 3f to silnik musi być skonfigurowany w gwiazdę. Konfiguracja gwiazda/trójkąt nie ma żadnego wpływu na wolne obroty. Na tabliczce znamionowej silnika masz wszystkie parametry. Na pewno musisz ograniczyć moc silnika w twojej przetwornicy...
Mierząc uzwojenia do obudowy na 2 i 3 fazie mam zwarcie z obudową, Odłącz kable od silnika i powtórz pomiar - jeśli wyjdzie to samo to był sobie silnik. Przy okazji obwąchaj silnik czy przypadkiem nie czuć spalonej farby. Ale z tego co pamiętam że szkoły to w trybie pracy w trójkącie to normalne Obawiam się że Cię pamięć zawiodła.
Jeżeli 500V w gwiazdę to 288V w trójkąt. Dla zachowania stałegu U/f wychodzi 70Hz. Przy 50Hz będziesz miał swoje 2.8kW, przy 70Hz teoretycznie do 3.9kW.
Bardzo mi zależy na zdobyciu wiedzy o tym czy ten silnik będzie tolerował przełączenie gwiazda/trójkąt (wyprowadzone sześć przewodów nie zawsze o tym świadczy) oraz ilość obrotów. Pod pokrywką jest schemat więc toleruje . Kolega ładnie pokazał wiele wymiarów ale brakuje dwóch wysokości od łap do środka wałka i najważniejszy średnica wałka .
Sprawdzone - silnik 7,kW Po rozpędzeniu silnika na gwiazda - przełączenie na trójkąt, rozłącza bezpiecznik Fael B20
Opis instalacji wskazuje na to iż niewłaściwie zostało dobrane zabezpieczenie Turządzenia.ego typu orginalne urządzenie posiada fabrycznie zabudowany silnik 11KW z rozruchem gwiazda -trójkąt.Prąd pracy silnika to około 22A na fazę. Po zabezpieczeniu 35A z bezpiecznikami spaleniowymi powinno być zamontowane zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe 32A z charakterystyką...
czyli chyba moze pracować w tych dwóch trybach pracy ale może np pracować przy napięciu 230/400V czyli u nasz tylko gwiazda nie wiadomo co masz za silnik. Zmierz uzwojenia czy są równe omomierzem , na pewno masz 3 fazy po przełączeniu na trójkąt na silniku?
Jak obliczyć czas, po którym powinno się przełączyć zasilanie silnika 3-fazowego z gwiazdy na trójkąt, jeżeli wiem jaką ma moc i że to jest np. rozruch lekki. Znane są również parametru silnika U, I, n, itd.
Silnik miał problem z pracą w trójkąt, wyglądało na brak fazy. Nie przypaliło uzwojeń? Dodano po 2 Zresztą w czasach gdy trzy solidne styczniki plus jakas logika kosztują podobnie co falownik to już chyba nie opłaca się budować rozruchu gwiazda/trójkąt. Pomijam że falownik daje sporo większe możliwości sterowania
Przy połączeniu w "gwiazdę" na uzwojeniach pojawia się napięcie 230V, gdy nastąpi przełączenie w "trójkąt" na uzwojeniach pojawi się napięcie 400V. Powyższe dotyczy silników trójfazowych zasilanych z sieci 400V.
A co zrobić jak mamy taki silnik i ma średnio ciężki rozruch ? Są sprzęgła mechaniczne lub hydrauliczne co powodują lżejszy rozruch . I jak kolega pisał poeksperymentować z czasem przełączenia G/T .
Niby tak niby nie, bo ciągle mam niepewność z tym momentem napędowym po przełączeniu na trójkąt.
1.Silnik klatkowy może pracować w układzie trójkąt tylko na pełnych obrotach (jako synchroniczny), czyli musi być uruchomiony w układzie gwiazda i po osiągnięciu pełnej szybkości obrotowej przełączony w trójkąt. Oznaczenie trójkąt na silniku wskazuje jedynie że w układzie trójkąta też może pracować. 2. Bezpiecznik 16A do silnika 11 kW jest stanowczo...
To przedtem wyłącznik trójkąt/gwiazda służył tylko jako zwykły wyłącznik a trochę jako atrapa - na trzech wyprowadzeniach uzwojeń silnika nie można zrobić przełączenia trójkąt/gwiazda (zobacz link z opisem problemu w moim pierwszym poście).
druga sprawa że przy połączeniu w gwiazdę silnik jest bardziej wrażliwy na wyższe harmoniczne (ale nie chce skłamać). Przełączenia gwiazda-trójkąt dokonuje sie za pomocą odpowiedniego przełącznika. Połączenie bezpośrednie oznacza - że podłączasz zaciski silnika bezpośrednio do systemu elektroenergetycznego (bez rozrusznika, falowników, niczego). Tak...
Witam, krótko opiszę mój problem. Posiadam silnik 4.5 kW napędzający maszynę, posiada on przełącznik gwiazda trójkąt, kiedy przełączę go na gwiazdę silnik buczy i po kilku sekundach zadziała bezpiecznik a kiedy szybko przełączę na trójkąt to silnik pracuje. Czy przełącznik jest uszkodzony?
Jeśli silnik połączony jest w gwiazdę to na każdym z trzech uzwojeń silnika występuje napięcie 230V a gdy w trójkąt to 400V, dlatego prąd w gwieździe jest mniejszy. Jeśli nie przełączysz po rozruchu z gwiazdy na trójkąt to będziesz zasilał silnik napięciem obniżonym. W takim układzie przy niewielkim obciążeniu mechanicznym silnik będzie pracował normalnie...
Mam silnik elektryczny z hamulcem, chcę go przełączyć w trójkąt Ten silnik nie może pracować połączony w trójkąt przy napięciu sieciowym 3x400 V. Tylko i wyłącznie gwiazda. O ile wiem, to falownik nie zmniejsza napięcia.
Chodzi o prawidłowy pomiar obciążenia silnika z rozruchem gwiazda/trójkąt.Czy mierząc prąd za stycznikiem trójkąta i mnożąc go przez 1,73 uzyskam prąd obciążenia silnika na danej fazie?Pomiar wykonuje oczywiście po przełączeniu w trójkąt.
Prawdopodobnie będziesz musiał przełączyć silnik z trójkąta w gwiazdę... Chyba się Koledze gwiazda z trójkątem wymieszała. Żeby poszerzyć zakres pracy trzeba zejść z gwiazdy na trójkąt.
Wszystko działało ciągle na nim. Tylko chcę mieć na stałe zamontowane. Nie wiem, jak podłączyć z silnika na wyłącznik?
A przełączenie : gwiazda/trójkąt ?
Ale przy uruchamianiu układem gwiazda trójkąt mogę uruchomić go gwiazdą podając mu 400V a następnie przełączyć go do pracy ciągłej w trójkąt.
Z Twojego chaotycznego opisu (brak jakiegokolwiek rysunku) wynika, że po przełączeniu silnika z połączenia gwiazda w połączenie trójkąt silnik zmienia obroty?! Jeśli tak jest to nic dziwnego, że zabezpieczenia nie wytrzymują.
Cześć.Na stycznikach możesz mieć przełączenie trójkąt/gwiazda tylko jeszcze potrzebna czasówka.A jeśli silnik posiadał dwa rodzaje obrotów to musiał mieć podwójne uzwojenie.
A jak przełączysz w trójkąt czyli 2 pozycja to co się dzieje z silnikiem.
Na falowniku ustaw tylko częstotliwość 50Hz i zabezpieczenie silnika. Liczba obrotów jaką wpiszesz nie ma żadnego znaczenia. Rezystor hamujący również jest zbędny Dodano po 8 Jeśli silnika nie da się przełączyć w trójkąt Układ gwiazda 3x400V nie będzie poprawnie współpracował z falownikiem jednofazowym.
To jest poprawne, ale zmiana bedzie polegać tylko na tym, że to nie ty będziesz dokonywał przełączenia gwiazda - trójkąt, a przekaźnik czasowy. Nie ma to wpływu na moc silnika.
Trzeba próbować z czasami, u mnie 11kW chodzi na 32C i nie ma problemu, nawet w zimie gdy ma bardzo ciężko wystartować nie wyrzuca zabezpieczenia. https://www.youtube.com/watch?v=1V1PXNbk... mimo niepełnych obrotów w gwieździe układ przełączył na trójkąt i silnik poszedł :D
czyli tego silnika w naszej sieci nie da się uruchomić w trójkącie Tak sprzedawcy u nas w kraju opisuja dane dla silnika z takim oznaczeniem AGM3EL 132 M 4 u Ciebie jest AGM 132 M4. Szukałem na stronie producenta i brak istotnych informacji, ale w dokumentacji nie ma wzmianki o przełączeniu pracy trójkąt/gwiazda. Tylko o pracy w trójkącie.
Zobacz tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic86... Przekaźnik czasowy powinien tylko przełączyć styczniki po ustawionym czasie.
Witam poszukuje układu którym mógłbym sterować silnik w układzie gwiazda trójkąt z samoczynnym przełączenie przy wykorzystaniu przekaźnika czasowego i najważniejsza sprawa to układ musi być skonstruowany na dwóch stycznikach[/table]
Jeżeli przy starcie w trójkącie czasami nie chce ruszyć to nie spodziewaj się że ruszy na gwieździe, przy której będzie miał trzykrotnie mniejszy moment rozruchowy. Rozruch gwiazda trójkąt wprowadza się gdy prądy rozruchowe są za duże i powodują zadziałanie zabezpieczeń zwarciowych, bądź przysiady napięcia niekorzystne dla pozostałych odbiorników.
[quote="arur"]Ale co daje nam podlaczenie w trojka albo gwiazde albo trojkat gwiazda? quote] Daje zmianę mocy, np silnik trójfazowy przy przełączeniu z gwiazdy na trójkąt jego moc wzrasta trzykrotnie.
witam, mam pytanie, jak to jest z silnikiem który jest połączony w gwiazdę trójkąt ?? czy po przełączenie z gwiazdy na trójkąt prąd nadal jest w połączniu gwiazda ?? czy tylko w trójkącie ??
Jeżeli obciążeniem silnika jest np:wentylator lub turbina stosuje się przy rozruchu przełącznik gwiazda-trójkąt. Zabezpiecza to sam silnik jak i sieć zasilającą.Oczywiście pozostałe elementy ochrony są zastosowane. Co Ty wypisujesz ? I co, ten silnik chcesz przełączyć z gwiazdy na trójkąt. Ludzie, nauczcie się czytać tabliczkę znamionową silnika. Jeżeli...
Zasilanie silników – problem przełączenia gwiazda – trójkąt Problem : Kiedy mogę podłączyć przełącznik gwiazda - trójkąt? Silnik, jako maszyna elektryczna zdolna do przekształcania energii elektrycznej na energię mechaniczną, wymaga odpowiedniego zasilania. Tabliczka znamionowa powinna opisywać wszystkie potrzebne informacje, jednak jak...
Nie istnieje taka możliwość, żeby silnik kręcił się na gwieździe w jedną stronę, a po przełączeniu w trójkąt - w drugą. Chyba, że ktoś tak postanowi umyślnie. Wyjaśnienie: w klasycznym układzie gwiazda to podanie faz na jedną stronę uzwojeń i zwarcie do kupy drugiej strony. Trójkąt uzyskujemy rozłączając te zwarte drugie strony i podając na nie 3 fazy,...
Cęgami zmierz prąd: jak osiągnie nominalny na Y (na tabliczce znamionowej silnika ) wtedy można przełączyć na D , czas przełączenia: zacznij od tych 75ms jak by było za mało to dołóż. Ja najczęściej ustawiam 40/50 ms ale to w sterownikach kompresorów.
Przełącznik gwiazda - trójkąt stosuje się w celu łagodnego rozruchu silnika. Załączenie silnika bezpośrednio spowoduje z pewnością wyzwolenie zabezpieczeń nadmiarowo prądowych. Jeżeli sterować ma wyłącznik ciśnieniowy (presostat) należy wykonać automatyczny rozruch gwiazda-trójkąt z zwłoką przełączenia (czasówka). Dobrym rozwiązanie byłoby zastosowanie...
Faktycznie, muszę to sprawdzić. Zastanawiam się czy jeśli silnik startuje jako gwiazda a po przełączeniu w trójkąt maszyna wyłącza się to może to świadczyć o tym, że silnik jest uszkodzony czy raczej jest to niemożliwe ? Może jeszcze jakieś sugestie co mógłbym sprawdzić ?
Oczywiście , że nie musi być z "najwyższej półki" , można cewkę stycznika dla układu "trójkąt" zasilić poprzez styk pomocniczy ( NC = normalnie zamknięty) stycznika "gwiazdy" a wtedy uniknie się załączenia obu gdyby stycznik się skleił lub układ czasowy źle zadziałał. Czas można ustalić na kilka sekund a potem zmniejszać go "na słuch" , ponieważ słychać...
Obroty nie zmieniają się, jeżeli przełącznik "gwiazda -trókąt" służy do rozruchu silników większej mocy. Istnieją jednak silniki dwubiegowe w których zmiana obrotów następuje na skutek przełączenia uzwojenia w układzie "trójkąt - podwójna gwiazda"
Przy silniku jest taka szafa sterująca z przełącznikiem czasowym, mam też ręczny przełącznik który podłączyliśmy dla testu i efekt jest identyczny- pod obciążeniem wywala korki przy przełączeniu z G w T.
Jeśli silnik ma 6 wyprowadzeń, to przy połączeniu go w trójkąt moc będzie większa o pierwiastek z 3, ale prąd pobierany z sieci będzie dużo większy niż w "gwieździe". Dlatego min. stosuje się przełączniki gwiazda/ trójkąt w celu zmniejszenia prądu rozruchowego, a przełączenie go w trójkąt uratuje mu "życie". Przy połączeniu w trójkąt i rozruchu bezpośrednim,...
A może dałoby się zastosować sprzęgło, żeby silnik ruszał bez obciążenia, a potem włączałoby się sprzęgło? Kolejność startu byłaby taka: start w gwieździe, przełączenie na trójkąt, włączenie obciążenia przez sprzęgło.
Wydawało mi się, że one raczej potrzebują dużego momentu rozruchowego, Nie wymagają jeśli jest zastosowany odprężnik między pompą i zbiornikiem. To w takim razie odprężnik powinien gwarantować, że się nie zamknie, dopóki silnik nie przełączy się na trójkąt.
Nie wiem czy już sobie kolega poradził, ale uwaga poniżej jest jak najbardziej na miejscu: A jaki jest cel przełączenia z trójkąta w gwiazdę??? Przy wyłączaniu silnika powinno się go wyłączać jak najszybciej przełączając na 0. Skoro silnik startuje bez obciążenia, to po co w ogóle ten przełącznik? Silnik przystosowany jest do pracy w trójkącie. Jeżeli...
Błędnie podłączony wyłącznik. Wiem, czepiam się, ale do przełączania gwiazda-trójkąt stosuje się przełączniki. :) Myślę, że nie jestem jedynym. Bądźmy precyzyjni :) pozdrawiam
Jeżeli na tabliczce znamionowej (może być pod pokrywą tabliczki zaciskowej) sa znaki połączenia w gwiazdę i trójkąt to można zastosować przełącznik 0/gwiazda/trójkąt by po wstępnym rozruchu na gwieździe można przełączyć na trójkąt. Należy być tylko absolutnie pewnym ze silnik jest do tego przeznaczony. Najczęściej przełączenie z gwiazdy na trójkąt powoduje...
Ja bym brał z silnikiem 3 fazowym i możliwością przełączenia uzwojeń gwiazda/trójkąt. Będzie łatwiej z ewentualną odsprzedażą. Do tego falownik 1 faz na 3 faz ale wziąłbym 3kW, będzie miał lżej i dłużej posłuży.
Zawsze można przydławić dolot pompy. W przeciwnym przypadku to jedynie zmiana obrotów silnika za pomocą falownika, przełączanie gwiazda/trójkąt nic w tym przypadku nie da.
Witam... Posiadam silnik 5,5KW, kupiłem do niego wyłącznik jak w temacie, nie ma do niego schematu, styki są oznaczone od 1 do 12, maska jest również bardzo słabo rozrysowana... Chodzi na gwieździe a po przełączeniu na trójkąt staje... Jeśli ktoś miał podobny problem, proszę o pomoc
Witam 6 końcówek wychodzi Ci z silnika zapewne ale jeśli chcesz zwiększyć z 1500 na 3000 to trzeba dokonać przeróbki w silniku tak jak to opisałem wyżej jak będziesz miał problem to dorzuce rysunek... Na tych końcówkach co teraz masz możesz tylko dokonać przełączenia gwiazda/ trójkąt ale jeśli znamionowym parametrem jest trójkąt bo jeśli jest gwiazda...
No właśnie nie ma tabliczki znamieniowej... ktoś urwał i przepadła. Wymieniłem termik i niby wszystko gra... ale tylko w układzie gwiazdy... po przełączeniu na trójkąt wybija bezpieczniki. Pytanie teraz czy może ten silnik chodzić w układzie gwiazdy przez dłuższy czas? i dlaczego wybija?
montowany kondensator rozruchowy. , kondensator pracy, dla ścisłości, oraz dochodzi przełączenie silnika z gwiazdy na trójkąt. Ale jest przy nim kondensator, lecz niestety wszystko, co było na nim, zostało starte. Bo już ktoś przerobił ten silnik na jednofazowy. 6uF lub 8uF na 400V powinien wystarczyć przy tej mocy silnika. Coś w tym rodzaju. A dlatego...
1 raz widzę coś takiego bo zawsze było 6 styków. Po prostu- do tej pory widziałeś silniki, które mogłeś zewnętrznie przełączyć w gwiazdę/ trójkąt, a Ten silnik ma już uzwojenia połączone wewnętrznie . Jak widać z tabliczki znamionowej- jest już fabrycznie spięty w gwiazdę . jeśli pomogłem- zawsze możesz kliknąć-> Pomógł pozdrówka- Maciek
Tak tyle samo. Na tabliczce znamionowej silnika są wszystkie dane silnika. W układach z pompami i wentylatorami stosuje się przełączenie gwiazda trójkąt dla łagodnego rozruchu, ale przy mocach powyżej 5,5 kW mniej cierpi sieć
Nie ma właśnie na nim tabliczki, ale jest na maszynie (jest to kompresor) i jest tam 40kw. Silnik był przewijany i pan który go przewijał mówił że może być podłączony gwiazda trójkąt.
Prawdopodobnie po przełączeniu w trójkąt zmieniasz mu kierunek obrotów. Sprawdź podłączenie w trójkąt czy nie trzeba zmienić faz.
Jest uruchamiany przez samoczynne przełączenie gwiazda/trójkąt (styczniki,czasówka itd) Po załączeniu zasilania silnik jest w gwiazdę ruszy delikatnie i wyrzuca zabezpieczanie.
Witam Jeżeli falownik zasilany jest z 230V wtedy silnik (400 gwiazda, 230 trójkąt) musi być przełączony w trójkąt . oj nie musi, chba że lenze jest taki toporny że silnik "musi"
Biorąc pod uwagę zdarzenia z którymi się spotkałem, to jest możliwe, że przełącznik w pozycji "trójkąt" ma coś ze stykami i podaje tylko dwie fazy. Tu czas wyłączenia jest trochę dłuższy. Drugi możliwy przypadek zauważył kolega pm.001 Może silnik lub przełącznik był odpinany i jakiś artysta podłączył tak, że silnik po przełączeniu na trójkąt dostaje...
No tak ale fabrycznie jest przystosowany do rozruchu gwiazda/trójkąt z silnika wychodzą dwa przewody po 4 żyły. Napisałeś, że ma 6 żył + uziemienie, czyli ma 3 uzwojenia i w przypadku pracy w trójkącie każde uzwojenie musi wytrzymać w tym przypadku napięcie, może i tak jest. Tylko z reguły przy silnikach przystosowanych do rozruchu gwiazda/trójkąt...
Z tego co opisałeś wywnioskowałem: 1. przypuszczalnie silnik za małą moc ma; 2. jak kol. powyżej napisał - brak jednej fazy; 3. zbyt wczesne przełączenie gwiazda/trójkąt. Ewentualnie źle dobrane zabezpieczenie termiczne.
Co nie zmienia faktu że LAD pozostaje standardem i jeszcze długo nim zostanie więc brak wsparcia jest sporym minusem. Co do niskiego progu wejścia dla FBD - dość kontrowersyjne stwierdzenie. Zarówno LAD jak i FBD wymagają pewnych podstaw. Dla LAD jest to znajomość schematu elektrycznego (styki NO NC Cewka itp) Dla FBD jest to znajomość schematu i elementów...
Tak jest 6, tylko słyszałem też, że istniały silniki 3-fazowe łączone w gwiazdę, które posiadały dwa biegi, stąd moja niepewność. A jaki problem sprawdzić? Włączasz na poz. 1, a jak przestanie zwiększać obroty dajesz na 2. Jak nie zmieni obrotów po przełączeniu to gwiazda-trójkąt, a jak mocno zmieni to 2 biegowy. Oczywiście śrutownik nieobciążony.
Nie wiem czy mi tak wolno ale zacytuję kolegę z innego wątku: U mnie wan cały czas chodzi na zabezpieczeniach C20A i ani razu nie wywaliło, silnik założyłem 7,5kW i ma rozruch gwiazda trójkąt. Zostawiłem orginalne koło pasowe, silnik w gwieździe wydaje mi się nie osiąga pełnych obrotów, ale za to przy przełączeniu w trójkąt nie ma takiego ogromnego...
Dzień dobry, Mam problem z piłą mechaniczną Pedrazzoli super brown special . Uszkodzona została skrzynka z wyprowadzeniami silnika.Piła miała 2 prędkości obrotowe. Wyprowadzenia silnika maja oznaczenie U-V-W X-Y-Z .Brak tabliczki znamionowej. Podpinając silnik przez nowy stycznik krzywkowy trójkąt , gwiazda zgodnie ze schematami dostępnymi w internecie...
Przełącznik gwiazda trójkąt można podłączyć za stycznikiem, tyle że trzeba pamiętać o przełączeniu po uruchomieniu na trójkąt no i przełączeniu na gwiazdę przy kolejnym rozruchu. Pozycja zerowa nie będzie raczej używana... Termik typu PKZM 0 zadziała również przy zaniku fazy więc nie trzeba dodatkowych pieniędzy wydawać...
Silnik po przełączeniu zacznie kręcić się w drugą stronę.
Jeszcze jedno przy rozruchu trójkąt gwiazda obroty silnika w lewo włączam gwiazdę za chwilę daje na trójkąt i wszystko działa ale potrzebuje obroty prawe gdy zmienię 2 fazy na włączniku lub na zasilaniu włącza się w prawo na gwiazda a przy przełączeniu w trójkąt wyzwala zabezpieczenie 2 x B16 czy jest możliwe że silnik jest tylko przystosowany do obrotów...
Witam, Potrzebuję zwiększyć moc umowną z zakładem energetycznym bo zabezpieczenie na liczniku jest za słabe do silnika, który posiadam (silnik trójfazowy gwiazda-trójkąt) – ten silnik w momencie przełączenia na trójkąt potrzebuje do 25 A, więc zabezpieczenie na liczniku musi być przynajmniej tej wartości, a zabezpieczenie przed licznikiem musi...
Niekoniecznie taki silnik można uruchamiać przy pomocy przełącznika trójkąt/gwiazda. Wtedy silnik załącza się w gwieździe, żeby ograniczyć prąd rozruchu, a potem przełącza w trójkąt dla uzyskania mocy znamionowej. Z silnikiem 230/400 nie można tak zrobić, bo nie można go przełączyć w trójkąt.
Witam Określ czy to ma być przejście stałomocowe czy stałomomentowe. To co opisałeś to raczej przełączenia gwiazda/trójkąt. Opisz co ten silnik ma napędzać, czy jego prędkość na drugim biegu ma wzrosnąć, podaj dane z tabliczki znamionowej (czy ten silnik jest dwubiegowy). Czym więcej info tym lepiej. Pozdrawiam
Domyślam się, że ten nowy wyłącznik chcesz zastosować w silniku ze zdjęcia. Będzie problem, a w zasadzie jest to niemożliwe. Uzwojenia silnika są skojarzone w gwiazdę, a więc cewki są na 230 V. Po przełączeniu uzwojeń w trójkąt, na cewki podasz 400 V i w ten sposób spalisz silnik. Zanim cokolwiek zrobisz dodaj zdjęcie tabliczki znamionowej silnika.
Pomierz omomierzem. Masz wyprowadzone wszystkie końce trzech uzwojeń trzeba tylko sprawdzić, gdzie są te uzwojenia tzn. na których dwóch śrubach będzie omomierz pokazywał oporność w omach (nie kilo-, ani mega- tylko w omach). Powinieneś mieć trzy pary o bardzo zbliżonej oporności. Jeśli to ustalisz to trzeba je tylko podłączyć w gwiazdę (na rozruch)...
Witam, zakładamy, że mamy silnik trójfazowy indukcyjny klatkowy o prądzie nominalnym w trójkącie (na tabliczce silnika) 100A przy 380V. Silnik jest uruchamiany przełacznikiem gwiazda/trójkąt. Pytania: - jaki będzie prąd przy pracy w gwieździe? Pracy, tzn. nie rozruchowy, tylko zmierzony po ustabilizowaniu się odbrotów po uruchomieniu w położenie przełącznikiem...
No jak to jak obniżyłem napięcie? Przecież układ ma rozruch Gwiazda - trójkąt. Stąd to obniżone napięcie mi się wzięło. Co do gwiazdy to silnik na niej się nie zatrzymuje, wywala bezpieczniki tylko na przełączeniu na trójkąt...
Takie silniki pracują w połączeniu trójkąt lub gwiazda nie wiem jaki ty posiadasz, do dwóch końcówek cewek masz podłączony kondensator.Musisz zrobić przełącznik który by przełączał uzwojenia szybsze obroty i wolniejsze.Tylko jeśli to ma pracować w gwinciarce to musi być przełącznik obroty prawo stop lewo robi się to przez przełączenie przewodów kondensatora.Możesz...
Tylko zapomnieliście napisać, że silnik ma być na 230V. Jeżeli silnik jest na 400V połączony w gwiazdę to trzeba go przełączyć w trójkąt. Jak nie ma wyprowadzonych początków uzwojeń to nie da się go przełączyć z gwiazdy w trójkąt - czyli silnik nie nadaje się do pracy na 230V. Pozostaje falownik. Witam posiadam silnik 3 fazowy 1.1 KW (gwiazda) 1450...
witam mam pytanie posiadam silnik 3 fazowy 7 kw podłączony gwiazda trójkąt po przełączeniu na 2 bieg wywala korki .wymieniłem włącznik na nowy i dalej wywala , zastanawiam się czy silnik nie dostał strzała proszę o jakąś wskazówkę
Witam, mam silnik 3 fazowy 22kw. Na tabliczce znamionowej jest smbol 290 / 500 V. I tutajrodzi sie proble, przyjechali fachowy, podłączyli go pod włącznik gwiazda- trójkąt, jednak po przełączeniu z gwiazdy na trójkąt wywala bezpiecznik. Fachowiec stwierdził, że silnik wewnątrz jest połączony w gwiazdę i nie będzie pracował w trójkącie. Jak miernikiem...
Tylko na zwykłej zdarzało się, że wybijało bezpieczniki, wypaliło, gdyż zrobiło zwarcie przy przełączaniu styczników. Problem ustąpił po zamontowaniu PCG-417. Może jak będzie jeszcze blokada elektryczna, to będzie dobrze. PCG-417 ma inną charakterystykę, robi zwłokę między przełączeniem styczników. Poczytaj o tych przekaźnikach gwiazda-trójkąt.
Tak na chłopski rozum po jakim czasie najlepiej przełączyć z gwiazdy na trójkąt po jakim czasie, żeby w 100% wykorzystać to w sposób bezpieczny dla silnika? Po takim czasie po którym obroty silnika przestaną się zwiększać.
Pol-dźwig z Leszna korzysta z Hydronica, spróbuj tam. Jakie masz do tego sterowanie? I jaki czas przełączenia gwiazda-trójkąt? O ile jest. Osobiście dałbym go przewinąć do jakiegoś sprawdzonego warsztatu, zamiast kupować nowy. Spotkałem się już z tym ze silnik od licencji 12kW był przewinięty owszem , ale zbyt cienkim drutem i po godzinie jazdy z tyrystorowym...
dodatkowo trojkat gwiazda. silnik ma startowac na trojkacie, a jak juz nabierze predkosci uklad ma byc przelanczany recznie na gwiazde. Jesteś pewny, że nie na odwrót? Zazwyczaj startuje się na gwieździe żeby zmniejszyć udar prądowy przy rozruchu a potem przełącza się na trójkąt żeby uzyskać moc znamionową. Chyba, że chodzi o przyspieszenie rozruchu...
Hmm, ten układ to chyba co innego niż myślisz. Po pierwsze, silnik nie jest połączony tak jak myślisz Podłączony od razu w gwiazda/trójkąt. tylko ma wyprowadzone wszystkie zacisku uzwojeń i na ich bazie możesz go połączyć w gwiazdę lub trójkąt. https://pl.wikipedia.org/wiki/Prze%C5%82... Gdyby był wewnętrznie połączony...
A co by było gdyby silnik nie miał opcji włączenia w trójkąt? Są silniki 220(trójkąt)/380(gwiazda), może taki masz właśnie silnik, testowałeś go dłużej w połączeniu w trójkąt? Sprawdź cęgowym co się dzieje z prądem po przełączeniu w trójkąt, jeżeli prąd wzrośnie powyżej tych powiedzmy 15A (o ile to jest 7,5kW), to znaczy, że nie da się go podłączyć...
Przy "szybkim" przełączeniu na trójkąt zabezpieczenia nie wyzwala. Jeśli kolega jest absolutnie pewien tego, że tak jest (cokolwiek znaczy "szybkie przełączenie") to z punktu widzenia układu faktycznie może tylko dochodzić do klejenia się zestyków przełącznika spowodowanego płynącym prądem w połączeniu Y. Zjawisko to może się nasilać wraz z czasem...
Ale bez obciążenia na wale przełączenie trójkąt->gwiazda odbywa się z mniejszym poborem prądu niż start w trójkącie, więc raczej nie tędy droga. Wygląda na to, że coś jest mocno pomieszane w okablowaniu.
Jeśli przejście z gwiazdy na trójkąt daje duże uderzenie prądu, to może być zbyt krótki czas w gwieździe. Jeśli po zwiększeniu czasu rozruchu silnik w gwieździe już bardziej się nie rozpędza, a przełączenie w trójkąt nadal jest z dużym prądem, to może być za słaby silnik do tego wentylatora. Oczywiście początkowy prąd w trójkącie musi być trochę większy,...
przełączyć gwiazda trójkąt przełączyć trójkąt gwiazda silnik gwiazda gwiazda trójkąt
sterownik drukarka epson alternator trafic blokada mastercook
tablica kierunkowa układ rozruchowy spawarki
Leader LE32HDS675 Firmware Versions 358M2C3 & 358M3C2 Ford S-Max traci moc, gaśnie i nie odpala - przyczyny i diagnostyka