Rezystory zabezpieczają linie wew. od wyładowania burza np. palą się i je wymieniasz no chyba ze zapierdzieli tak ze centrala w ogóle nie wstanie :-) . Należy przyznać, że zabezpieczenia w Slicanach są (niestety) skuteczne, przez co serwis wiele nie zarobi. Potwierdzam .
Pokazuje jakiś błąd? Zobacz temat: :arrow: [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/t... Zmierz napięcia przy stabilizatorze 5V (ma być ok. 7V i 5V). Sprawdź przekaźnik obok "piszczka".
Takie cuś jak na załączonym obrazku, ale rezystorek? raczej rezystor i to spory :D U góry wystają dwa zwarte druty (sprężyste), na jednym zrobione jest oczko, w które wpuszczony jest drugi drut, wnętrze oczka wypełnione jest niskotopliwym stopem (prawdopodobnie zwykła cyna, albo jakiś stop bizmutu). Jeżeli rezystor się przegrzeje, stop we wnętrzu oczka...
Raczej rezystorów się nie zabezpiecza. On sam czesto stanowi coś w rodzaju bezpiecznika. Przepala się i tyle.
Od 10 do 100Ω. Moc 2 lub 3 waty. Ja osobiście montuje 22Ω. Jeśli spalił się ów rezystor to i LNK jest do wymiany oraz kondensator na oko, bo nie widzę 10µF/400V. Ten rezystor działa jako bezpiecznik - zabezpiecza układ zasilania.
Tak rozgałęźnik dowolny z możliwością przeniesienia napięcia, ale nie musi być "SAT" czyli do 2400MHz. Jedna uwaga, niewykorzystane wyjścia zabezpieczamy rezystorem zakończeniowym 75Ω. Instalacja to nie durszlak, nie musi "przeciekać" :D
Otrzymałem wiadomość od znajowego że wartość tego rezystora to 1 Ohm, czyli trafiłeś w dziesiątkę. Moc oczywiście conajmniej 5 Wat gdyż się grzeje co sam mogłes stwierdzić na obudowie przekaźnika. Rzeczywiście brak tego rezystora może skutkować takimi cyklami podładowania a gdy on jest to napięcie na akumulatora jest podtrzymywane a prąd ograniczony...
tak z ciekawosci sprawdzilem nie podlaczony akumulator ma 12.63v, wiec niema sensu instalowac stabilizatora? Jak alternator dziala to jest ~14,4v, wiec ostatcznie, dac stabilizator czy same rezystory zabezpiecza przed spaleniem ledow?
Myślę że zabierasz się do tego problemu nie od głowy. Jeśli nie masz schematów płytek to po co w nie zaglądasz na początek. Zacznij od ustalenia uszkodzonego toru(wzbudzenie lub twornik)dokładnie w takiej kolejności ponieważ jeżeli układ nie wykrywa prądu wzbudzenia to się po prostu nie załączy(grozi rozbiegnięciem się silnika a jest to bardzo niebezpieczne).Nie...
A mnie ciekawi jak dioda D1 kompensuje Ube2? Co do rezystora to nie zabezpiecza on T1 w przypadku zwarcia złącza Uce2. I separuje emiter T2 od pojemności C1. Ja bym dał max 1K. Bo wtedy spadek napięcia będzie znikomy.
Czyli ten rezystor zabezpiecza jedynie linię D0 przed zwarciem bezpośrednim do masy w przypadku zwarcia przełącznika? W trakcie gdy gra sprawdza obecność urządzenia przełącznik pozostaje rozwarty, myślałem że z jakiegoś powodu połącznie między D0 i ACK musi mieć jakąś konkretną wartość rezystancji...
Szukaj uszkodzenia od zasilania sieci, rezystor zabezpieczający, bezpieczniki, słabe luty, filtr indukcyjny/trafo, prostownik, no i sam kondensator na 450V.
Rezystor działa jako bezpiecznik i zabezpiecza układ zasilacza. To napisz do końca żeby go również wymienił (TNY264), bo mu nie wystarczy kasy na te rezystory.
Zrób najlepiej coś takiego. Kondensator zaoszczędzi Ci grzania się rezystora. Rezystor w szeregu zabezpiecza cały układ przed ewentualnym przebiciem kondensatora. Mostek zbiera obie połówki sinusoidy. Kondensator oddaje energię (nie jest konieczny) gdy napięcie wynosi 0. Uwaga! cały układ jest pod napięciem sieci! Zatem ostrożnie.
Bo np. transformatory wyjściowe (głośnikowe) nie można połączyć bez obciążenia, bo może być przebicie między uzwojeniami. W tym celu podłącza się rezystor, który zabezpiecza transformator w przypadku niepodłączenia głośników. Dlatego zadałem takie pytanie.
Sprawdź rezystory - są 2, sprawdź diody bo są dwie... i dopiero sprawdź układ 75176... jeżeli uwalony to najlepiej wlutuj podstawkę. problem przyszłościowo z głowy. ale wątpię w ten układ prędzej mogły diody i rezystory się popalić jak ten układ - zabezpieczają go.
sprawdź czy te spalone rezystory idą do triaków jak tak to je wymień bo na 80% są spalone a rezystory zabezpieczały resztę elektroniki
R206 to rezystor zabezpieczający o wartości 0. Q32 to ACS108-6S.
Ten rezystor szerogowo lączony z diodą zabezpiecza ją przed przeciążeniem i ewentualnym spaleniem. Napiecie zasilania rozkłada się na trzy spadki napiecia na 1)Tranzystorze2)Dioda3)Rezystor. On ogranicza prąd i przejmuje dodatkowo spadek napiecia. To ważna rzecz. Pozdrawiam.
Wygląda na rezystor zabezpieczający. Nie psują się one bez powodu. Popatrz po ścieżkach czy za nim nic nie wygląda na uszkodzone.
na początek włącz mu wyjscie przez rezystor. albo poczytaj na temat zabezpieczania wejść mikrokontrolerów. jesli nie masz jeszcze takiego czujnika a chcesz kupić to rozejrzyj się za jakimś z wyjściem bezpotencjałowym.(z wbudowanym przekaźnikiem)
Przydało by się sprawdzić od czego i dokąd prowadzą ścieżki tego elementu, jakie napięcie do niego dochodzi i jaka rezystancja po drugiej stronie. może okazać się że to stary typ bezpiecznika. Może zabezpieczać sterowanie
Bo są różne moce, raczej powinno być ile WAT niż napięcia. Jakiej mocy wstawiłeś? Wymieniając żarówki w radiach samochodowych po pierwsze zwraca się uwagę na napięcie pracy. W starszych Alpinach do podświetlenia wyświetlacza stosowano żarówki 9V/85 mA (wg SM). Klawisze podświetlały żarówki 6V łączone szeregowo po dwie. W każdym z obwodów był dodatkowo...
Z tego co piszesz wynika, że monitory nie są Twoją mocną stroną. "Napięcie blokuje" przepalony rezystor zabezpieczają 2.7Ω :|
sprawdź rezystor zabezpieczający na zasilaniu ramki (moze zmieniać wartość)
To jest rezystor bezpiecznikiowy, pełni rolę bezpiecznika. Weź żarówkę 100w podłącz szeregowo z zasilaczem, zamiast rezystor wstaw zwore i podłącz do zasilania. Podejrzewam że padł Ci tranzystor kluczujacy i możliwe że elementy w okół niego, dla tego przepalił Ci się rezystor zabezpieczający.
Do emitera tranzystora BC640 napięcie +12V doprowadzone jest przez rezystor zabezpieczający o małej wartości (np. 4R7). Sprawdź czy nie uległ on przepaleniu (przegrzaniu).
Wymień ten podniesiony kondensator, jak nadal będzie się zabezpieczała przetwornica wymień ją. Sprawdź ten rezystor 1kΩ.
Jest to rezystor zabezpieczający, stąd jego mała wartość. Rezystory w obudowie SMD są tanie, ale nie wiem, czy sprzedadzą Tobie 1 sztukę (spróbuj).
J198 1Ω rezystor zabezpieczający, prawdopodobnie masz zwarcie, szukaj w gałęzi odchylania poziomego (wylutuj i sprawdż Q501), po wylucie tego rezystora sprawdż napięcie pod żarówką.
A ja zawsze myslałem że jak damy rezystor ograniczający prąd to zabezpieczamy LED'a ;) Do dokumentacji zajrzę ;) W sumie na LED'ach mocy nic nie robiłem ;) stąd moją wiedze z LED;ów zwykłych przeniosłem wprost na LEDy mocy :) Zresztą nawet w linku z pierwszego posta schemat jest prosty jak budowa cepa i nie ma tam źródła prądowego.
Witam. Zwarta D558 uszkodziła rezystor zabezpieczający R559, jeżeli po jego wymianie ponownie się przepali, wymień LA7845N.
Zapewne masz tam jeszcze bezpiecznik lub rezystor zabezpieczający po drodze od wymienionych elektrolitów do trafa. Może być zalany masą (słabo widoczny).
Sprawdź czy na gnięździe od pada masz napięcie +5V. na płytce przy gniazdach jest rezystor zabezpieczający bodajże 0,47 oma sprawdź czy nie ma przerwy.
Gdyby nie były potrzebne, to by ich nie było... Te rezystory zabezpieczają przed przypadkowym załączeniem klucza w przypadku przerwy w obwodzie baza - wyjście MCU. Dodano po 9 Po namyśle: ;) Właściwie przy pewnym połączeniu z wyściem MCU, te rezystory można pominąć . W układzie z driverami ULN, były konieczne ze względu na wyjście OC tych układów. Dodano...
I przez ten rezystor do atmegi podłączonej przez programator do komputera tak? To "oczywista oczywistość". Amplitudę musisz ustawić dość wysoką bliską Vcc*2. Rezystor zabezpiecza wejście CPU. Jak będzie problem z amplitudą sygnału, to daj szeregowo kondensator, rezystory ustalające 1/2 Vcc, za tym rezystor 1..10k do Xtal.
Jakie zadanie ma ta opornica? Włącza pierwszy bieg gdy się rozgrzeje do 90 stopni? A ten rezystor zabezpiecza układ przed przegrzaniem? Dodano po 15 I jest du..... Nie działa ;D przy włączonej klimatyzacji mam zimna chłodnice klimy brak czynnika czy to ma wpływ na pracę wentylatora? Wciąż wentylator nie działa. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł przekaźniki...
Rezystory (R5-R10) zabezpieczają diody przed spaleniem Ograniczają prąd LED do wartości katalogowej Kondensatory C3 i C1 po załączeniu SW1 ładują się i rozładowują zależnie od mocy impulsu Kondensator filtrują napięcie zasilania, kondensator 100nF filtruje dla wyższych częstotliwości nazywa się ich odsprzęgającymi, R1 polaryzuje mikrofon typu elektetowy,...
Zrozumiałeś dobrze. Sprawdzałeś też prawidłowo. Te rezystory zabezpieczają wzmacniacz przed wzbudzeniem w momencie kiedy wejścia wiszą w powietrzu. Poza tym nie ma siły, albo coś masz źle, a to tylko Ty możesz sprawdzić, albo jak powiedział już Majsterxxl kostka do wymiany.
Cewka na wyjsciu wzmacniacza zabezpiecza glosnik(nie wzmacniacz) przed impulsami sygnalu (o stromym zboczach) ktory by mogl zaszkodzic glosnikowi.A rezystor polaczony szeregowo z kondensatorem na wyjsciu wzmacniacza zabezpiecza wlasnie wzmacniacz przed wzbudzaniem sie na wielkich czestotliwosciach,kompensujac indukcyjny charakter obciazenia(glosnikow).
A napięcia masz na pionie skoro kondensator w zasilaniu uszkodzony? Pewno jakiś rezystor zabezpieczający był po drodze. Może fonię obsługuje to samo napięcie?
Tłumik z rezystorów zabezpiecza ale w niewielkim stopniu. Żaróweczka ma małą bezwładność i jej opór rośnie znacznie w krótkim czasie - rośnie wydzielana na niej moc co chroni głośnik przed spaleniem. Do tego głośniczka nadaje się 24v 10w etc.
Na tej nóżce płynie stały, mały prąd, który trzeba skasować. Dając niską wartość rezystora pomiędzy bazą a emiterem już zabezpieczasz przed niepotrzebnym wysterowaniem tranzystora ale zabierasz mu normalny prąd bazy - dlatego trzeba go trochę poprawić.
Przy sugestiach kris8888 dołożę sprawdzenie kondensatora sprzęgającego z poprzednim stopniem - anoda EF22,jego upływność powoduje nadmierne wysterowanie EBL21 napięciem dodatnim co przyczynia się do wzrostu prądu anodowego i siatki ekranującej i rozgrzewania w/w rezystora (zabezpiecza lampę przed unicestwieniem) ,bardzo częsty przypadek w bardzo wiekowych...
Witam. Przy transformatorze przetwornicy jest rezystor zabezpieczający wzmacniacz fonii oznaczony jako 3325. Powinien mieć rezystancje 3,3[Ω]. Zmierz napięcie na kondensatorze elektrolitycznym 2512.
Wymieniłem TDA6107Q i rezystor zabezpieczający 100k ... Rezystor zabezpieczający jest zwykle rzędu kilku Ω (do 10Ω). a 100k (czyli 100kΩ) to 10 000 x większy. Coś mi tu nie gra. Dalej: ... odpowiednie wyregulowanie trafopowielcza i obraz jest ok:... by jeszcze w tym samym poście dalej: ... Nie da sie oglądać z ledwością coś widać - To...
Najprościej tak: http://obrazki.elektroda.pl/4868001500_1... W innym przypadku trzeba przeliczyć cały układ. Dodaj jeszcze jakiś rezystor zabezpieczający przy minimalnej głośności.
To nie tylko to: https://elektroniksc.com.pl/stabilizator... Musisz jeszcze wymienić rezystor zabezpieczający oznaczony R119 i mieć nadzieję, że moduł ożyje. Rób to ostrożnie bo łatwo uszkodzić moduł przy wymianie nie posiadając wprawy.
1. Zasadniczo wpływ jest mały, większy potencjometr rzędu megaomów może jednak mieć problemy jeśli wartość zbliży się do impedancji wejściowej adc. 2. Rezystor zabezpiecza płytkę/procek przed zwarciem jeśli potencjometr jest w skrajnej pozycji a pin procesora byłby zwarty do przeciwnego napięcia. 3. Kondensator "filtruje zakłócenia"
Witam. Odczytujesz go dobrze, ale nie przesadzajmy - jest to rezystor zabezpieczający i jeżeli dasz tam rezystor (powiedzmy) od 0,18 do 0,28 Ω to będzie dobrze. Ważniejszą sprawą jest to, że prawdopodobnie jest to tylko skutek uszkodzenia ładowarki i należy szukać przyczyny spalenia tego elementu przed jego zamontowaniem.
Na początek -to : kontrolka kontrolce nierówna. Jak kontrolka jest na led z rezystorami szeregowymi to zabezpieczanie nie jest potrzebne.
rezystor ten zabezpiecza ostatni wzmacniacz operacyjny przed zwarciem nie powinien wpływac na pracę układu
Oczywiście zależność nie jest liniowa co do kontroli prądu to zeżnie od potrzeb niezbędna nie jest rezystor zabezpiecza przed przekroczeniem 20 mA. Do pomiaru zawsze można użyć multimetru lub tez wyskalować ta zmienna na panelu operatorskim. Na pewno zadaje się tym prąd a nie napięcie i w zastosowaniu "technicznym"sprawdza się bardzo dobrze a dokładność...
Tam jest moduł EDW500 i nie powinien stanowić problemu z naprawą. Oczywiście, jak zwykle elementy wymienione w ciemno bez pomiarów. Rezystor, LNKxxx - pytanie czy aby Driver nie jest podróbką, może mieć wadę. W module sterującym spalony rezystor zabezpieczający R45 - chyba 22ohm Tam montowane są rezystory z przedziału od 22Ω do 47Ω. Trzeba wziąć miernik...
Słuchawki niskooporowe mają małą moc maksymalną rzędu 0,1-0,5W, więc bezpośrednie podłączenie ich do wzmacniacza może spowodować ich spalenie. Należy więc zastosować rezystor zabezpieczający słuchawki, rezystor ten zabezpiecza też wzmacniacz przed spaleniem w przypadku zwarcia wyjścia słuchawkowego.
Czy na pewno? Sprawdzałeś je na płytce czy po wylutowaniu? Pisałeś, że coś strzelało więc warto po tym kątem przejrzeć całość. Sprawdź czy R4 (wygląda na rezystor zabezpieczający prostownik przed udarem) nie ma przerwy.
Witam. Czy sprawdzałeś zasilanie B+/ najczęściej uszkodza się jeszcze FET w zasilaniu B+/ i czy masz impulsy na bazie 2sc, często w tym przypadku w zasilaniu B+ jest jeszcze rezystor zabezpieczający, może być uszkodzony.
47om to zdecydowanie za duzo, typowo stosuje sie 1-10om jako rezystor zabezpieczajacy i wtedy jest to specjalny niepalny rezystor pelniacy role bezpiecznika termicznego. W przypadku spalenia tranzystorow mocy rezystor zabezpiecza przez dalszym spaleniem tranzystorow sterujacych. Sporo wzmacniaczy wogule nie posiada tych rezystorow . Te rezystory jeszcze...
"Zabiło" rezystor zabezpieczający przed prostownikiem. Przyczyn wiele - najczęściej sam TNY. Robiło się trochę tych modułów swego czasu jak były drogie. Tu nie ma co się zastanawiać i szukać przyczyny, tylko montować drugi, używany i sprawny i prać dalej. Filtr p. zakłóceniowy nie uszkadza tego modułu.
tu wygląda zupełnie inaczej w tym momencie widzę czarny zielony złoty brązowy co daje 0,5Ω i wygląda na rezystor zabezpieczający (tak jak by bezpiecznik) zastanawiałem się nad zielonym trochę przypalony(widać trochę niebieskiego) ale wtedy wynik wychodzi bez sensu Dodano po 4 zresztą wielkość rezystora sugeruje że pełni rolę zabezpieczenia
Czy zasilacz ma 5 V? Czy nie podłączyłeś plusa z zasilacza do taśmy oraz ESP jednocześnie? Schemat wygląda prosto do taśmy idzie plus i minus z zasilacza, od taśmy idzie minus z zasilacza oraz kabel sygnałowy do ESP. Minus(masa) ma być wspólna czyli połączona zasilacz, taśma, ESP. Plus zasilacza tylko do taśmy, bo zasilasz ESP z USB. Gdybyś chciał wszystko...
czyli tak: transformator ok 400W i chcialbym wiedziec jaki potrzeba bezpiecznik termiczny do niego
Ten element zaznaczony na niebiesko to rozumiem zwykły przekaźnik samochodowy a ten na żółto to co to za element? Jeżeli Kolega o takie rzeczy pyta, to "ciężko będzie", ale zaproponuję poniższy układzik bardzo łatwy do zmontowania nawet na grubszym kartonie, ale najlepiej na płytce uniwersalnej i połączenia porobić drucikami: https://obrazki.elektroda.pl/5967867700_...
O.K. To doczytałem... Poza tymi dwoma paskami nie da się nic odczytać... Muszę coś dobrać. Jaki byłby dobry? Jakiś typowy? Do gniazda można podłączyć max. 16A, 3680W. Pytanie - czy ten rezystor/bezpiecznik zabezpiecza elektronikę na płytce czy wyjście 230V?
Ten rezystor jest i bywa bardzo potrzebny. On zabezpiecza przed przypadkowym resetowaniem. Zawsze warto go dać - właśnie 10K do VCC. A jeśli chodzi o programowanie - to skąd przyszedł ci pomysł, że on może przeszkadzać? to nie ma żadnego związku - spójrz zresztą w noty ATmela odnośnie zalecanego układu RESET. Rezystor zawsze tam jest.
W rajdówkach gdy stosuje się awaryjne wyłączniki prądu to podczas użycia tego wyłącznika załączane jest sztuczne obciążenie w postaci rezystora kilkuomowego, które zabezpiecza alternator przed spaleniem podczas użycia wyłącznika w czasie jazdy, gdy alternator jest napędzany siłą bezwładności samochodu.
Witam. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2... Najrozsądniej było by zakupić nowy moduł sterujący. Przy opcji zakupu używanego od razu wymienić układ przetwornicy i rezystor zabezpieczający by mieć pewność, że sterownik nie uszkodzi się następnego dnia. Części zakupić w sklepie elektronicznym i lepiej unikać takowych z Alledrogo.
Tam na pewno padł TNY ale to są diagnozy laików - wymienią tylko to co widać że się uszkodziło. Warystor zabezpiecza i przyśpiesza przepalenie rezystora
Witam. Odchylanie pionowe nie jest zasilane napięciem 150V tylko ok. 25÷27V z powielacza. Sprawdź obecność tego napięcia i wymień wszystkie elektrolity w aplikacji scalaka pionu (który prawdopodobnie jest uszkodzony). Zwróć uwagę na rezystor zabezpieczający w zasilaniu pionu (przeważnie ma przerwę).
Witam. Nie kopmy się na początek. Pyta kolega o całkowite zamknięcie wentylatora i pisze że niby bzdury Włączony obieg wewnętrzny zamyka całkiem dolot z zewnątrz i otwiera wlot z wewnątrz. A pozycja "0" zamyka oba. Nie wierzycie to poszukajcie wątków tu na elce o problemach z Volvo i wybranymi BMW. Tam napędy kierownic szaleją. A i pseudo mechanicy...
Świeżość :) A z tym resetem to ludzie cudują z tymi zabezpieczeniami, moje cudo jedno pracowało w szafie ze stycznikami które załączały całkiem spore moce i nic się nie działo... (reset na stałe do plusa lub przez mały 1k rezystor).
Witam ponownie Czy nikt nie może pomóc przez rozkręcenie 4 śrubek i zmierzenia rezystorka opisanego jako F na płytce z włącznikiem sieciowym? Bardzo mi na tym zależy a wiem że niejeden elektronik ma taką rozlutownicę i mógłby pomóc
Rezystor zabezpiecza pokrywę grzałki przed możliwą korozją. Podczas normalnej pracy, występujący prąd anodowy ma kierunek przepływu prądu od anody magnezowej do emaliowanego zbiornika, a rezystor wymusza drogę prądu od anody do pokrywy, a skutkiem uszkodzenia rezystora będzie szybsze zużycie anody magnezowej, co wiąże się również z przyspieszoną korozją...
Co i tak tylko udowadnia iż nie są to rezystory zabezpieczające . A mogą się uszkodzić nie tylko od nadmiernego prądu. Więc co te rezystory zabezpieczają ? Nic bo nie są od tego, to rezystory pomiarowe i od reszty logiki sterowania zależy reakcja.
R825 jest przy przetwornicy przy nodze 6 przetwornicy. Ja sprawdzałem całą stronę pierwotną i q802 nie jest zwarty tylko te 2 elementy się nie zgadzały ze schematem r817 jest pusty ale nie do końca wiem dlaczego r825 jest w moim tv inny niż na schemacie.Być może dla każdego tv z tym chassi nie które elementy były inne.
Z tego co wiem rezystor ten zabezpiecza pokrywę grzałki przed korozją. Powoduje, że prąd anodowy - chroniący zbiornik przed korozją płynie od anody magnezowej do emaliowanego zbiornika. Gdyby rezystora nie było to prąd płynąłby od anody do pokrywki powodując szybsze zuzycie anody i korozję cynkowanej pokrywy grzałki.
witam jeśli nie masz napięcia na 8 nóżce to sprawdzaj po druku aż dojdziesz do diody nie tej koło układu tylko koło trafa WN a po diodzie jest rezystor zabezpieczający 10om i on idzie do transformatora WN skąd podawane jest napięcie i on jest spalony.pozdrawiam
Teoretycznie, gdyby to były wzmacniacze lub kineskop, to klient powinien coś zauważyć, ale może ma akurat takiego farta, że sprzęt mu pada jak robi herbatę w czasie reklam. Trafo jak najbardziej. I trafo, i kineskop to nie jest mocna strona tych TV. Jaki rezystor tam wkładasz? Powinien być 1Ω/0,5W. Może dajesz 0,25 /0,125/ sugerując się wielkością?
Cześć. Raczej nie powinno się wstawiać innych. Taki rezystor coś zabezpiecza i jego przepalanie świadczy jak napisał Kolega bzikk o uszkodzeniu w układzie. Pozdrawiam.
Typowy układ załączania przekaźnika. Zastosowanie układu Darlingtona jest tutaj pewnym przerostem techniki nad zdrowym rozsądkiem, gdyż przekaźniki na te napięcia pobierają w granicach kilkuset mA i w zupełności wystarcza jeden tranzystor. Rezystor R1 zabezpiecza tranzystor sterowany przed przekroczeniem maksymalnego prądu bazy, który dla większości...
A jakie parametry ma ten panel? Chyba nie taki duży pobór prądu jeżeli rezystor bazy Q1 ma... 4,7k? W zasadzie mógłbyś go nie zabezpieczać. W razie uszkodzenia Q1 u zwarcia poprzez R_D1 popłynie nieszkodliwy prąd dla procesora, trochę ponad 1mA jeśli ten zasilany jest z +5V.
Ja mam taki 'warsztatowy' tv, z którego wyprowadziłem - ekranowanym przewodem - sygnał sterujący H (z bazy klucza). W badanym tv odłączam bazę i podaję na nią sygnał z 'warsztatowca'; ewent. podaję też zasilanie linii 'z boku' (przez rezystor zabezpieczający). Często to pomaga - zwłaszcza w takich tv, które mają 'tysiąc' zabezpieczeń. Pozdrawiam.
Zdaje się że wyszło Ci że do pomiaru musisz wylutować diody bo albo jedna ma zwarcia albo w układzie jest rezystor który zabezpiecza aby zasilacz był obciążony nawet przy wyjętej wtyczce.
(...) - R4 jest zbędny. Rezystor R4 zabezpiecza tranzystor(ogranicza prąd) przed zwarciem słuchawek czy też głośniczka. A czy jest zbędny? Kwestia dyskusyjna. :wink:
Dziękuję za utwierdzenie mnie w temacie poszukiwań bezpiecznika, a nie po prostu zwarcia całości. Natknąłem się na ten temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto... I jest tam taki schemat: https://static.elektroda.pl/attach/schem... Patrząc na zdjęcie opornika 100 Ohm (z internetu) jest szansa, że to może być...
Sprawdź w pierwszej kolejności R64 powinien mieć 10Ω, cewki L4 i L5 i ewentualnie L7. Cewki czy nie są spalone sprawdzasz multimetrem, jeśli nie są osmalone i mają oporność zbliżoną do zera to są sprawne. Na kolektorze Q12 (2sc2078) powinno być ok. 13 V, podaczas nadawania nieco spadnie. Na bazie drivera ( można za niego podstawić BD135 ) masz...
W ANUBIS A - 3470 (4R7).
już sobie poradziłem padł termistor który zabezpieczał rezystory przed przegrzaniem
Ja kupowałem ten KIT od Lewadowskich i działa bez zarzutu. Miałem podobny przypadek i był jeszcze uszkodzony rezystor zabezpieczający podający 200V na płytkę kineskopu, TDA6103 też. Sprawdził bym również czy przetwornica działa prawidłowo bo u mnie była na HISie i uszkodziła mi ponownie te elementy. Jeśli nie jest zamiast niej wstawiony KIT na tda4605...
Jest jeszcze uszkodzony rezystor zabezpieczający, poza tym wszystkie elementy sprawne.
Myślę, że FR to od ang. "fuse resistor" czyli rezystor bezpiecznikowy/zabezpieczający. GM
Problem jest taki, że chce aby rezystory pomiarowe się automatycznie przełączały (bez mojej pomocy) w zależności od prądu płynącego. To przełączasz przekaźnikami albo MOSFETami* na podstawie wyników z ADC, dodatkowo wejście zabezpieczasz diodami , aby na zakresie 50uA nagły wzrost prądu nie spowodował uszkodzenia rezystora czy wejścia ADC *albo przekaźnikami...
Spać nie możesz?! ;) Bezpiecznik zawsze warto dać - 20mA/diodę x10 diód=200mA równolegle przy zasilaniu 3V - bezpiecznik 0.25A bezzwłoczny. Po drugie zasilanie 30V masz stabilizowane? Jeśli nie to może występować większe niż 30V i dopiero pod pewnym obciążeniem osiąga takie parametry. Możesz podłączyć opór zastępczy (rezystancja diód) i zmierzyć napięcie...
Ależ ,ależ mostki nie muszą być na tak duży prąd. Nie wiem czy coś słyszałeś o tzw. rezystorach uderzeniowych.Znakomicie zabezpieczają przed spaleniem diód mostka.
Niewskazane jest bezpośrednie podłączenie portu Arduino do bramki MOSFET'a - uszkodzenie tranzystora (zwarcie kanału z bramką) grozi zniszczeniem mikrokontrolera. Jeśli nie ma wymagań czasowych, szeregowo z portu 1kΩ a bramka do źródła przez 10kΩ. Pracuję z najróżniejszymi mosfetami w szerokim zakresie prądowym już wiele lat i osobiście nie...
Dzielnik zasilany regulatorem DC-DC RT8097AHGB z napiecia 5V. (Patrz zalacznik) Jak regulator padnie, to możliwe jest napiecie 5V i wtedy trace te mase o ile nie ulegnie zniszczeniu rezystor. Chcesz zabezpieczać rezystor - do tego stosuje się bezpieczniki. Po co stosować scalaki które uważasz za awaryjne. Jesteś niekonsekwentny w projektowaniu. Przesada...
mniejszy rezystor znaczy wiekszy "inrush current" kondensatora elektrolitycznego To jeszcze Kolego policz ten "inrush current" dla kondensatora 4,7µF lub 10µF. Rezystor ma zabezpieczać całość układu przed spaleniem w przypadku zwarcia w LNK304. Jeśli zajrzysz do noty katalogowej LNK304 to tam w proponowanych aplikacjach rezystor na wejściu...
Tak macie panowie rację. Przetwornica to 7 nóżek układu TNY287DG, najciekawsze że układ ten nie jest uszkodzony, ani mostek i rezystor zabezpieczający. Problem pewnie leży gdzie indziej.
Pokaż zdjęcie tego sterowniczka. Te bezpieczniki termiczne pewnie zabezpieczają rezystory, więc i one mogły polecieć, przy czym one palą się po uszkodzeniu tyrystorów :D
Ok, to wiele wyjaśnia. Zaraz będę zalewał żywicą moją drabinkę rezystorów do zabezpieczania kaskady. Gdzie lepiej uziemić - przed rezystorem, czy za? Skłaniam się ku opcji A (mniejsza rezystancja względem ziemi), nie chcę by łuk mi strzelał w obudowę zamiast w elektrodę omijając rezystor, ale nie wiem czy dobrze myślę. Rezystor ma 250k, nie 1k, nie...
rezystor zabezpieczać tranzystor zabezpieczać akumulator zabezpieczać silnik
alternator trafic pompa pęknięty pomiar rezystancja uziemić odgromowy
pralka whirlpool mokre pranie whirlpool przetwornica
Lokalizacja immobilizera w Peugeot 307 SW Głośnik 16cm w telewizorze Rubin bez magnesu