silnik nagrzewnica passat

Znaleziono około 164 wyników dla: silnik nagrzewnica passat
  • VW Passat B5 1.9 TDI 2005 - bardzo słabo leci ciepłe powietrze z nagrzewnicy

    Jak to jest 2005r to raczej silnik na pompowtryskach a tutaj nigdy nie spotkałem się z metalowym wirnikiem. Gdyby się rozleciał to by się to auto gotowało w czasie jazdy. Patrząc po zdjęciu to po króćcu widać że zbyt czysto tam nie jest. Moim zdaniem nagrzewnica do wymiany. Jeżeli przez nagrzewnicę nie ma poprawnego przepływu to węże mogą nie mieć temperatury...

    Samochody Klimatyzacje Ogrzewanie   19 Gru 2022 15:47 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 5667
  • VW Passat B6 1.9 TDI - częste uzupełnianie płynu chłodniczego, brak widocznych wycieków

    napewno jest gdzieś niewielki wyciek na rozgrzanym pewnie nie zobaczysz bo zdąży wyparować więc kiedy jest zimny odkręć korek i zakręć go spowrotem (chodzi o to żeby po nagrzaniu wzrosło ciśnienie w układzie - warunek to sprawny korek) . Potem zapal silnik i podgrzej go do 60-70st. jeśli gdzieś na wężach puszcza po kilku minutach powinno się zrobić...

    Samochody Początkujący   05 Wrz 2023 12:55 Odpowiedzi: 21    Wyświetleń: 29135
  • Nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj pytanie Sztucznej Inteligencji

    Czekaj (2min)...
  • VW Passat B4 1.9 TDI 1Z 1995r. - Wysoka temperatura (110° C) słabe ogrzewanie

    z opisanych przez Ciebie objawów; za taki stan rzeczy najprawdopodobniej odpowiadać będą dwa elementy... a dokładniej mówiąc uszkodzenie jednej z Nich... - termostat ( o nim już wspominałeś ) - pompa wodna a może być również niedrożna sama chłodnica jak i Jej przewody... żadnej z tych usterek Nie należy lekceważyć , bo jeśli kilka razy (a wystarczy...

    Samochody Mechanika   28 Mar 2018 21:56 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 4749
  • REKLAMA
  • Passat B6 2005 2.0 TDI - niestabilne ogrzewanie po wymianie termostatu i głowicy

    Nagrzewnica czysta? Silniczki nagrzewnicy działają w pełnym zakresie? Temperaturę silnik utrzymuje?

    Samochody Klimatyzacje Ogrzewanie   11 Kwi 2025 22:28 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 216
  • Passat 1.9 TDI - dlaczego po wymianie termostatów silnik się nie dogrzewa?

    Dlatego pisałem o wężu do chłodnicy. A nagrzewnica zasilana grawitacyjnie? Tam dali silnik "S" z Andrychowa? Warto przemyśleć pewne wpisy.

    Samochody Początkujący   30 Lis 2024 09:02 Odpowiedzi: 49    Wyświetleń: 2820
  • Passat B5FL - brak ogrzewania mimo ciepłych węży i full poziomu płynu chłodniczego

    Passat B5FL nie działa ogrzewanie. Mam ustawiony klimatronic na HI. Nie działa mi ogrzewanie. Leci zazwyczaj zimne powietrze niezależnie ile stopni ustawie na klimatronic. Jeśli ustawię na 0 to wtedy leci jeszcze zimniejsze powietrze czyli normalne. Nie wiem czy jest to nagrzewnica czy coś innego. Uruchamiam auto, auto nabiera temperaturę do 90 stopni...

    Samochody Klimatyzacje Ogrzewanie   30 Gru 2024 22:02 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 555
  • Passat B5 1.9TDI 90KM: Zimny płyn w zbiorniku wyrównawczym i dolny wąż po wymianie termostatu

    Odpowietrzanie przy otwartej nagrzewnicy . Jesli masz taki ubytek plynu powinien jego skutek byc widoczny albo chlodnica , nagrzewnica . Warsztat sprawdzic szczelnosc ukladu chlodzacego testerem . Silnik nie zostal przegrzany? W tym przypadku nie polecam uszczelniaczy . Polecam tutaj z obrazkami https://forum.vw-passat.pl/topic/6456-og...

    Samochody Początkujący   27 Sty 2021 09:27 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 11016
  • REKLAMA
  • Passat B6 BMP 2.0 TDI - brak ciepła, wymiana części bez skutku

    Cześć. Temat wałkowany już wiele razy, ale rozkładam ręce - może ktoś pomoże ? Pacjent VW Passat B6 Variant 2007r silnik BMP 2.0 TDI DSG (jeżeli to komuś ma coś dać w tym przypadku). Klimatronik dwustrefowy. Brak ogrzewania w aucie - leci ledwo letnie powietrze (według wskazań czujników 4 stopnie C ) Co działo się kolejno: 1. Komputer wskazywał błąd,...

    Samochody Klimatyzacje Ogrzewanie   15 Lut 2023 22:14 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 21513
  • Lokalizacja przewodów do nagrzewnicy w Passat B5 1.8T AWT - gdzie szukać?

    Czy silnik nagrzewa się prawidłowo do 90 stopni? Wskazówka na zegarach tyle pokazuje? I kolejne pytanie to czy nagrzewnica nie jest zabita.

    Samochody Klimatyzacje Ogrzewanie   01 Lis 2019 19:35 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 8565
  • REKLAMA
  • Volkswagen Passat B3 - Nagrzewnica dmucha tylko zimne powietrze

    Dzien dobry Passat b3 1992 rok 1,8 8V silnik ABS W aucie dmucha tylko zimne powietrze. Uszczelka pod głowicą nowa. Węże dochodzące do nagrzewnicy gorące. Odłączyłem węże od nagrzewnicy i przepuściłem przez nią wodę - żadnych blokad i oporów czyli drożna. Linki działają bo ustaliłem gdzie która prowadzi i każda reaguje. Obstawiam że w środku jest jakaś...

    Samochody Początkujący   23 Wrz 2012 07:04 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 5187
  • PASSAT B5 2000: Jak podłączyć wentylator klimy z różnymi opornikami?

    witam włąsnie przekładam passata i mam problem z wentylatorem klimy a mianowicie mam passata z 2000 r jeszcze przed liftem i kupiłem przekładke do niego z 1998 roki i jest jedna mała róznica w nagrzewnicach w angielskiej klimie jest opornik silnika wentylatora osobno nie zintegrowany jak w tej przekładce jest razem z wentylatorem i nieweim jak teraz...

    Samochody Mechanika   16 Lut 2008 03:18 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 10222
  • Brak ciepłego nawiewu w Passat B5 1.9TDI 1997 bez Climatronic - co sprawdzić?

    Mam diesla wiec reduktorlpg odpada. Reakcji nie ma, a napewno nie wyczowalna reka, dzisiaj caly dzien jezdzilem z nawiewem na cieplo i bylo ciagle zimne, to zamykalem obieg zeby z auta bralo to ciut ciut cieplejsze. Weze zle podlaczone, hmm mysle ze skoro oba sa cieple to chyba dziala ok bo idzie w to i spowrotem, ktory przewod jest od "wejscia"? To...

    Samochody Klimatyzacje Ogrzewanie   25 Sie 2014 08:54 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 10647
  • passat 1.8 125km automat - auto po rozgrzaniu faluje na wolnych obrotach czasami

    pali na dotyk gdy sie rozgrzeje faluje na obrotach czasami gasnie..a w autonacie to jest problem...wymieniona cewka zaplonowa ..swiece i kable co mu moze dolegac?

    Samochody Mechanika   28 Mar 2019 19:48 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 426
  • silnik nie chce zapalać . VW passat , b5fl 2000,2,5 v6 automat

    Wiec od początku po trasie ok 320 km auto zostało na ok 1godz zaparkowane ,po tym czasie chcąc wrócić do domu pasek nie chciał odpalić . Przy próbie odpalenia silnik zaskakiwał na ok. 1 sek. do 1000obr i gasł. Po kilku próbach nie chciał wcale zapalić .Po odłączeniu akumulatora zaskoczył przy wciśniętym pedale gazu na ok 4000 obr/min odrazu po puszczeniu...

    Samochody Początkujący   13 Maj 2016 18:22 Odpowiedzi: 5    Wyświetleń: 714
  • Volkswagen Passat 2.0 16V '95 - szarpanie przy 3000 obr./min i falowanie na biegu jałowym

    Drodzy użytkownicy posiadam auto jak powyżej i mam z nim problem chodzi na benzynie i na gazie i takie same objawy przy 3000 obrotów zaczyna szarpać, a na wolnych obrotach faluje nie utrzymuje równych obrotów wymieniłem świce przewody cewkę kopułkę i palec rozdzielacza prosze pomóżcie Krzysztof-borowski(at)o2.pl pozdrwiam dziekuję

    Samochody Elektryka i elektronika   16 Mar 2006 15:00 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 1266
  • PASSAT 1,6 TD (SB 80KM) - PRZEKAŹNIKI i problem z odpalaniem

    Problem z odpalaniem na rozgrzanym silniku. Trochę poczytałem i sądzę, że jest to spowodowane pompą wtryskową (tzn na zimnym pali od razu, na rozgrzanym nie chce, trzeba odczekać - więc utwierdzam się że wina leży po stronie pompy wtryskowej). Moje pytanie jest takie ponieważ czasami zdarza się, że silnik się uruchamia i po 2 sek gaśnie. Uruchamia się...

    Samochody Mechanika   11 Lis 2010 17:02 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 2867
  • Passat B5 2.0 8v benzyna - nierozwiązany problem z lejącymi wtryskami

    Witam wszystkich. Posiadam passata b5 2.0 8v benzyna. Problem jest następujący auto podczas przyspieszania szarpało silnikiem . Pewnego dnia na zimnym silniku nie chciał odpalic. Po wielu próbach odpalił, ale tylko na dwa gary i mocno kopcił, było czuć benzyną. Okazało się że leją wtryski na 2 i 3 cylindrze. Zaprowadziłem do serwisu VW, a w serwisie...

    Początkujący Naprawy   15 Lis 2018 20:32 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 759
  • Passat B3 1.8 1991/1995 - Szarpanie i gaśnięcie silnika podczas jazdy

    Witam mam problem z tym autkiem wcześniej pisałem post o kodach ale doszłem do wnoisku zę pojade z nim do autoryzowanego serwisu do gdyni więc około 45 km i mam taki problem że autko zapala normalnie ale podczas jazdy jedzie tak jak by brakło mu benzyny szarpie nim silnik gaśnie czasami, ale można go odpalić lecz zdarza sie ze jak zgasnie to na dobre...

    Samochody Elektryka i elektronika   22 Wrz 2013 20:55 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 3948
  • passat 90' benz.1,8 potrzebny mądry mechanik z W-wy

    passat 90' potrzebuję adres lub telefon dobrego mechanika,z Warszawy który zna się na passatach mam problem z autem jak jest niska temperatura to żle pali i nie trzyma obrotów nawet gdy jest rozgrzany to ma ochotę gasnąć kogoś kto się zna sondach lambda czujnikach temp. silniczkach polożenia przepustnicy proszę o kontakt sojkakrzysztof(at)o2.pl lub...

    Samochody Elektryka i elektronika   16 Cze 2005 21:48 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 1770
  • Passat B5 1.8 20V - Cichy klekot silnika po naprawie głowicy i wymianie napinacza

    Witam . Mam mały problem , mianowicie silnik po poskładaniu cicho mi klekocze. Przed rozbiórka nie bylo tego slychac . Bylo to tak ze silnik stracił kompresję na 3 cylindrze, wymontowalem glowice okazaly sie powypalane gniazda . Glowica zostala naprawiona i zamontowana . Po poskladaniu rozrzadu do kupy i odpaleniu silnik chodzil rowniutko az po ok 30...

    Samochody Mechanika   26 Gru 2014 10:11 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 1866
  • Passat 2.0 16V - gaśnie przy 80°C, problem z rozruchem na ciepłym silniku

    Witam. Mam ogromny problem. Zimne auto odpala na dotyk lecz po krótkim rozgrzaniu zaczyna lekko wachlować obrotami. W miare rozgrzewania wachania nasilają się po czym przy 80 stopniach auto zgaśnie. Przy próbie uruchomienia auto zachowuje się jakby miało słaby akumulator ale nawet po wymianie go na inny mocniejszy problem nie ustępuje. Dopiero po ostygnięciu...

    Samochody Początkujący   29 Mar 2009 22:40 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 1427
  • VW Passat 89 1.8 GT - problem z obrotami na zimnym silniku, gdzie wtyczka diagnostyczna?

    mam paska wielopunkt 1.8 gt nr.silnika PF i mam z nim problem na benzynie gdy jest zimny,5 sekund chodzi ładnie a potem obroty spadają i strasznie silnikiem trzepie tak jakby chodził na 2,3 gary. pojechałbym na diagnostyka ale nie wiem gdzie jest wtyczka do kompa. mam digafata II.autko ma gaz i nowy przekaźnik odłanczający wtryski,nie ma chyba emulatora...

    Samochody Elektryka i elektronika   01 Cze 2010 19:54 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 1717
  • brak mocy mulowaty brak przyspieszenia vw passat b4 2,0 benz

    Witam wszystkich posiadam samochod vw passat b4 2.0 benzyna 115 koni moc ma jakby mial 50 koni przyspiesza jak 1.4 benzyna strzela przez tlumik (kicha) pomocy bo juz sil nie mam wymienilem nastepujace zeczy: filtr paliwa filtr powietrza czujnik temperatury swiece przeplywomiez wszystkie wezyki brak jakiegokolwiek lewego powietrza kopulka ,palec hamulce...

    Samochody Początkujący   15 Lip 2009 22:04 Odpowiedzi: 16    Wyświetleń: 12203
  • Passat 1.8 Adr 98 - Nagły klekot silnika jak w dieslu

    Witam mam nie typowy problem .dziś po raz drugi w moim aucie doszło do sytuacji klekotu silnika.wyjezdzałem z podwurka i dojeżdżają do skrzyżowania ściskam sprzęgło i hamulec I nagle obroty spadły ,silnik zaczął strasznie klepać jakby chodził na dwa gary i do tego walił tłokami o zawory.ODrazu go zgasiłem i od razu odpaliłem i wszystko git.Co może być...

    Samochody Mechanika   01 Lis 2018 14:44 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 777
  • Passat B5 1.8 20v ADR - Silnik gaśnie jak zimny, po rozg. przerywa przy zmianie

    Witam! Mam problem z Passatem b5 benzyna gaz. Niedawno mialem usuwane immo i teraz na komputerze po podpieciu do vaga pokazuje mi cos takiego. Address 01 ----------------------------------------... Controller: 8D0 907 558 F Component: 1,8L R4/5V MOTR HS D03 Coding: 04001 Shop #: WSC 05319 1 Fault Found: 16989 - Internal Control Module: ROM...

    Samochody Elektryka i elektronika   01 Maj 2016 09:29 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 2148
  • Passat,2.3v5,AGZ - Szarpanie i rosnace obroty po wcisnieciu sprzegla

    Witam. Mam następujące błędy 00668,00561,00525,17924. Objawy to szarpanie podczas jazdy zarówno zimny jak i ciepły silnik. Podnoszące się obroty przy zmianie biegów, przy dojeżdzaniu do świateł obroty stoją na 1400obr. jak auto zatrzymam to obroty opadają do 900obr. Po dłuższym postoju obr opadają do biegu jałowego. Nie wiem juz od czego zacząć:/

    Samochody Początkujący   01 Lut 2013 18:56 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 4680
  • Rozrusznik w Passacie B3. Słychać dziwny odgłos.

    Witam - od pownego czasu mam dziwny problem z rozrusznikiem jak auto zapali po cofnięciu kluczyka słychać jeszcze dziwny odgłos z rozrusznika coś w rodzaju zgrzytu, nie dzieje się tak za każdym razem ale jednak w większości przypadków. Co może być przyczyną, brać sie od razu za demontaż rozrusznika czy może jest to wina kostki w stacyjce i np. zbyt...

    Samochody Elektryka i elektronika   31 Maj 2006 13:35 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 2187
  • Passat B5 1.8T - Nie pali na zimnym silniku, przerywa 3 gar, brak błędów na VAG

    Witam, Mam problem z moim paskiem mianowicie nie pali mi jeden gar ale co ciekawsze tylko na zimnym silniku, Gdy osiągnie 90 to nagle zaczyna działać. Przerywa 3 gar opisany na pokrywie, wykluczam świece i cewki bo już je sprawdziłem. Zastanawiam się czy to wina bezpośrednio wtrysku a może coś ze sterowaniem? ktoś tak miał i się wypowie? ( na vagu brak...

    Samochody Początkujący   22 Cze 2017 11:17 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 2817
  • VW Passat 1,8 CL : zła praca silnika krótko po rozruchu

    Mam mały (?!) problem: od kilku dni zauważyłem że po odpaleniu samochodu rano przez jakiś czas tak jakby nie palił na któryś cylinder? Po przejechaniu krótkiego dystansu problem znika. Co to może być?[/b]

    Samochody Elektryka i elektronika   02 Sty 2006 14:14 Odpowiedzi: 19    Wyświetleń: 5740
  • cześć nam pewien problem z silniczkiem krokowym w vw passaci

    Cześć mam vw passata b3 i mam pewien problem i nie wiem czy to tak ma być czy nie poprostu jak dodam gazu rozłącza mi silniczek krokowy poprostu nie działa i nie reaguje na nic jak go rozłącze od prądu zaczyna dopiero działac ale jak wyłącze zapłon to nic nie daje i nie działa poradzićie cos

    Samochody Elektryka i elektronika   15 Lut 2009 16:52 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 1363
  • Passat 1999 AJM.Silne szarpanie i trzęsienie samochodem.

    Tak jak w temacie. Posiadam Passata XI 1999r. silnik AJM 115KM PD. Problem polega na ty, że gdy silnik jest zagrzany do temperatury pracy, czyli 90st, to zaczynają się kłopoty typu trzęsienie całym samochodem podczas przyspieszania na 3, 4 i 5 biegu. Trzęsie tak, że trudno jest jechać.Na wolnych obrotach momentami delikatne falowanie obrotami od 780...

    Samochody Mechanika   27 Lut 2012 08:56 Odpowiedzi: 17    Wyświetleń: 18702
  • VW Passat 1991 - Przegrzewanie opornicy nawiewu i rozładowanie akumulatora

    Rocznik 1991. Miałem przepalone styki na regulatorze prędkosci wentylatora. Kupiłem nową konsolę i po założeniu okazało sie że strasznie grzeje się jeden z przewodów, dodatkowo rozładował się akumulator. Rozebrałem część deski i dostałem się do opornicy ,stasznie się grzeje już po kilku sekundach pracy wirnika. Czy ktoś mi pomorze bo jestem laikiem...

    Samochody Elektryka i elektronika   26 Wrz 2003 21:12 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 3565
  • reduktor LPG równolegle i szeregowo do nagrzewnicy - passat

    Witam po długiej przerwie ale przed zimą. chcę wszystkim podziękować za pomoc. Wymieniłem własnie termostat i temperatura silnika skoczyła o około 20stopni i tym samym nagrzewnica również daje straszne ciepło. Sam silnik rozgrzewa się bardzo szybko a temp oleju to 84...90 st Reduktor LPG pracuje w tym podłączeniu bardzo dobrze. Pozdrawiam Sebastian

    Samochody Elektryka i elektronika   12 Lis 2006 22:32 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 13405
  • Passat B5 FL 2.0TDI - Bulgocze w nagrzewnicy / auto kopci na biało

    Witam serdecznie jest to mój pierwszy post na tym forum i proszę Was o poradę. Kupiłem używanego passata B5 FL z 2005 2.0 tdi 136km. Zrobiłem nim niewiele km ale zauważyłem, że kopci mi na biało, może lekko szaro (mam go lekko przyciemnionego i ciężko w lusterku jednoznacznie stwierdzić kolor spalin) Nie ma tego aż tak wiele, no ale mnie to już niepokoi....

    Samochody Początkujący   09 Cze 2016 21:14 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 2880
  • Passat 2003 Tdi - czujnik temperatury silnika i otoczenia + ciśnienia oleju

    Witam Panowie. Passat 2003 rok 1.9tdi. Wymieniona została nagrzewnica parę dni temu, teraz nie wiem czy to było czy nie, ale mam kilka problemów z nim mam nadzieję,że ktoś mnie naprowadzi. Błąd czujnika temperatury silnika ( na zegarach wskazówka się nie podnosi ) kod błędu 01039 - temp cieczy - nie jest aktualnie badana podmiana czujnika nic nie dała....

    Samochody Początkujący   15 Lip 2016 09:36 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 1878
  • B5 AFN Passat ciekawe kto coś w temacie temperatura silnika?ciekawostka:)

    wiesz nie moje konie jak to mówią,ale jeśli na dworze jest temperatura rzędu 3 stopni to pęd powietrza wywołany przez wentylatory a masz ich chyba dwa schładzała do tej temperatury chłodnice i to powietrze schlładza rownież silnik po zewnętrznej,cześć ciepła zabiera również nagrzewnica ,a to że tak schładza to świadczy o tym że masz jeszcze dobrą czystą...

    Samochody Mechanika   06 Sty 2012 22:13 Odpowiedzi: 22    Wyświetleń: 5746
  • Brak ogrzewania i ciśnienia płynu w Passat 1.9 TDI AFN - co sprawdzić?

    Witam, mam ogromny problem z moim passkiem. Ale do rzeczy climatronic nie grzeje jak powinien probówałem juz wszystkiego, a gdy wyczerpaly sie opcje zwracam sie o pomoc. Termostat wymieniony na wahler nic to nie dalo. Drugi i trzeci wahler i dalej to samo. Autko ładnie rozgrzewa sie do 90 C i wskazowka ani drgnie. Pompa wody wymieniona na taka z mosiężymi...

    Samochody Początkujący   26 Sty 2015 17:49 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 4953
  • Ubywający płyn chłodniczy,VW Passat B5 1,9 TDI 110KM 1997r.

    Witam, Problem z autem wymienionym w temacie polega na tym, że mniej wiecej co 4, 5 dni zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego opróżnia się praktycznie do zera, zacząłem więc sprawdzać wszystko co mogło być powodem, na początku pomyślałem o uszczelce pod głowicą lecz na korku od oleju nie ma żadnego maślanego nalotu, stan oleju na bagnecie nie zwiekszył...

    Samochody Początkujący   25 Lut 2017 07:56 Odpowiedzi: 29    Wyświetleń: 76681
  • Passat b5 97r ciągle pożera płyn z układu chłodniczego...

    Zwracam się ponownie z pytaniem do znawców Nie zaliczam się do znawców, ale staram sie logicznie i krytycznie myśleć. ... zaproponował połączenie przewodów do nagrzewnicy na sztywno ponieważ pod dywanikami z przodu miałem mokro Nie bardzo wiem jaki cel w tym przypadku miało zastąpienie połączenia elastycznego (przypuszczam - węże gumowe) połączeniem...

    Samochody Początkujący   26 Wrz 2011 09:26 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 6205
  • Passat B6 2.0 TDI PD 140 KM - Rozładowuje akumulator

    Sprawdź sobie nagrzewnice elektryczna, jak masz. W komorze silnika przy skrzynce bezpieczników, bezpiecznik 100 amper.(niebieski) odkręć przewód. Przynajmniej u mnie tak jest. Też miałem ten problem i okazała się nagrzewnica.

    Samochody Elektryka i elektronika   21 Sty 2018 12:13 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 15018
  • VW Sharan 2.0 ATM 2001r - Czujnik temperatury cieczy chłodzenia silnika

    Przy króćcu głowica - nagrzewnica https://allegro.pl/krociec-wody-vw-caddy...

    Samochody Początkujący   22 Paź 2018 14:50 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 1953
  • VW, Passat, B5(3BG) 2.0 20V ALT - Zimna nagrzewnica.

    jeżeli masz zbiorniczek to nalewasz do wskaźnika grzejesz auto do 100 wtedy otwiera się termostat czekasz aż ostygnie następnie dolewasz jeżeli potrzeba oczywiście na zimnym silniku, obadaj tak z 2-3 razy i powinno być gites...

    Samochody Klimatyzacje Ogrzewanie   02 Lut 2014 17:55 Odpowiedzi: 42    Wyświetleń: 35295
  • Volkswagen Passat B5 1.9 TDI - Wysoki pobór prądu 80A po uruchomieniu silnika, co sprawdzić?

    W Passatach B5 w TDI występuje czasem nagrzewnica pozystorowa, ma podobno 1000 W, i wygląda na podzieloną na trzy sekcje. Pełna moc tej nagrzewnicy da 83 A prądu. Sprawdzono w jakiś sposób, czy to nie jest kwestia nieprawidłowego, lub nawet prawidłowego załączania się tej nagrzewnicy?

    Samochody Początkujący   01 Sty 2025 21:11 Odpowiedzi: 125    Wyświetleń: 6537
  • Passat B5 1.9 TDI AWX - silnik nie osiąga 90°C, co sprawdzić?

    Wisko załap nitką, niech stoi, zobacz, czy nie studzi przez nagrzewnicę, jeśli to wykluczysz, masz do wymiany termostat, niestety, nowy a uszkodzony. Inny scenariusz raczej nie możliwy.

    Samochody Mechanika   04 Paź 2012 07:52 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 26214
  • Ogrzewanie w Passacie a brak pompy klimatyzacji - wpływ na działanie?

    Czy to B5 przed liftem czy jaki pasek. Sprawdź węże idące do nagrzewnicy wychodzą z silnika idą do góry do nagrzewnicy, obydwa powinny być mniej więcej równo gorące, jeśli jeden jest gorący a drugi zimny to masz zapchną nagrzewnice. Jeśli nagrzewnica jest dobra to może klapka mieszacza ciepło/zimno jest zawieszona. Zdemontowana klima nie ma wpływu na...

    Samochody Początkujący   03 Paź 2009 20:45 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 5708
  • VW Passat B8 1.4TSI 150KM silnik CZEA - ubywa płynu do chłodnicy

    A gdzie jest nagrzewnica?

    Samochody Początkujący   28 Gru 2020 12:31 Odpowiedzi: 7    Wyświetleń: 2946
  • Brak ogrzewania VW Jetta , nowa nagrzewnica i dalej leci ledwo ciepłe

    Klapa nie jest urwana bo wyjąłem nagrzewnicę i widać jak chodzi ta klapa między chłodnicami Powinno być podobnie do tego https://forum.vw-passat.pl/topic/33430-k...

    Samochody Początkujący   14 Gru 2023 17:58 Odpowiedzi: 36    Wyświetleń: 5370
  • wskaźnik temperatury czy termostat w passacie 93r.

    Witam. Termostat nie ma bezpośredniego związku z ogrzewaniem w aucie, to znaczy nagrzewnica "chodzi" zrówno na małym jak i na dużym obiegu. Oczywiście przy niższej temperaturze płynu ogrzewanie jest mniej wydajne ale w Passacie jest tak dobre ogrzewanie że nawet przy niedogrzanym silniku z nadmuchu wieje gorące powietrze.

    Samochody Elektryka i elektronika   23 Lis 2004 21:20 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 4686
  • VW Passat B5 AJM - Przelewający się płyn chłodzenia pod deską rozdzielczą

    A odpowietrzyłeś nagrzewnice książkowo.Przecież tam jest odpowietrzenie na podszybiu ,poza tym one często się zapychają w tym modelu.Po co od razu rozbierać silnik.Żeby nie być gołosłownym tam jest taka dziurka w przewodzie gumowym jak ściągniesz opaskę i odsuniesz trochę przewód to powietrze przez tą dziurkę wyleci .Po co ściągasz całe przewody.Jak...

    Samochody Początkujący   31 Sty 2024 21:10 Odpowiedzi: 9    Wyświetleń: 16413
  • Passat B5 1.9 TDI 1998 – nawiew dmucha zimne mimo ustawienia ogrzewania na 28°C

    Może być zanieczyszczona nagrzewnica ,klapa zimne/ciepłe (sterowanie)lub jej silnik.Z tego co wiem zaworka w nagrzewnicy nie ma.

    Samochody Początkujący   07 Cze 2012 21:15 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 2066
  • Passat 1.8 benz+gaz - brak ogrzewania mimo wymiany nagrzewnicy i termostatu

    jeśli jest dużo syfu w ukł chłodzenia to nowa nagrzewnica będzie się zamulać polecam płukanie silnika wodą z węża i nagrzewnicy w tym przypadku też

    Samochody Początkujący   02 Lis 2012 16:53 Odpowiedzi: 17    Wyświetleń: 6148
  • Volkswagen Passat B6 1.9 TDI - zimne powietrze z nawiewu przy 90°C silnika

    VCDS-em można sprawdzić czy silniczki ustawiające klapy regulacji temperatury od strony kierowcy i pasażera działają i czy osiągają swoje położenia krańcowe. Ale znając ten model jest zatkana nagrzewnica i bez rozebrania całego środka samochodu i jej wymiany się nie obejdzie

    Samochody Mechanika   23 Gru 2024 21:45 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 840
  • Volkswagen\passat b6\1.9 tdi - Problrm z ogrzewaniem

    To teraz porządnie rozgrzej silnik, potem sprawdź węże od nagrzewnicy. Może ukręcił się wiatrak od pompy wody może termostat a może nagrzewnica się zapchała.

    Samochody Mechanika   08 Kwi 2013 12:28 Odpowiedzi: 18    Wyświetleń: 51588
  • Passat B5 1.9 TDI AWX 130km: Ubytek płynu chłodniczego na zimnym silniku bez wycieku

    To gdzie ta woda szła od nagrzewnicy?

    Samochody Mechanika   03 Gru 2023 17:17 Odpowiedzi: 17    Wyświetleń: 2433
  • VW Passat B5 AFN - Zimne powietrze z nawiewów mimo wymiany termostatu

    Miałem podobne przypadki w Audi A3 i Passat B3. W obu przypadkach była zatkana nagrzewnica. Trzeba wystudzić silnik i kontrolować temperaturę obu węży przy nagrzewnicy przez cały proces grzania silnika do 90 stopni. Sprawdzane węże przy nagrzewnicy już na zagrzanym silniku, jest metodą nieskuteczną, ponieważ wąż powrotny może nagrzewać się od bloku...

    Samochody Mechanika   22 Wrz 2019 13:21 Odpowiedzi: 11    Wyświetleń: 6396
  • Passat - różnica temperatur przewodów do nagrzewnicy, jak oczyścić?

    Moze wiecej danych: - jaki silnik -rok produkcji.

    Samochody Początkujący   05 Paź 2009 12:34 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 2488
  • Passat B4 1.9 TDI - słabe ogrzewanie mimo wymiany nagrzewnicy i termostatu

    no pomysł jak najbardziej w porządku. a czy jest jakiś domowy sposób na sprawdzenie temperatury silnika ??

    Samochody Początkujący   29 Sty 2014 08:17 Odpowiedzi: 22    Wyświetleń: 16140
  • Passat B5 2003 - Czy Webasto można załączać przez Climatronic?

    Przecinasz wąż idący z silnika do nagrzewnicy. Wyjście pieca wpinasz do końca idącego do nagrzewnicy, a wejście pieca do końca idącego do silnika.

    Samochody Początkujący   09 Mar 2012 00:19 Odpowiedzi: 37    Wyświetleń: 32125
  • VW Passat B4 1.8 benzyna+gaz - niska temperatura silnika, słabe ogrzewanie

    Skoro osiąga 90 stopni, to wymiana termostatu jest zbędna. Albo zamulona nagrzewnica, albo uszkodzona klapa sterująca dyfuzora.

    Samochody Początkujący   19 Sty 2013 21:13 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 7509
  • Passat 98 1.6 gaz - wolne nagrzewanie i niska temperatura ogrzewania

    A może po prostu termostat jest uszkodzony i nie zamyka przepływu płynu chłodniczego i co za tym idzie nie będzie się nagrzewał silnik oraz nagrzewnica. Pamiętajmy że mamy zimę.

    Samochody Elektryka i elektronika   15 Lut 2006 19:02 Odpowiedzi: 10    Wyświetleń: 2422
  • VW Passat 1.8 '91 - Wartości rezystorów dmuchawy nagrzewnicy, brak 1 i 2 bieg

    Szukam pomocy jak naprawić rezystor szeregowy silnika dmuchawy nagrzewnicy w samochodzie passat 1.8 benz. 91rok. Może ktoś wie jakie powinny być wartości rezystorów zakresu 1,2, na trójce dmucha i na czwórce też. a jedynka i dwójka cisza. Podczas mrozów nie da się jeździć.

    Samochody Elektryka i elektronika   17 Sty 2008 17:02 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 2022
  • VW Passat B5FL 1.6 ALZ - Czy uszkodzona uszczelka głowicy? Ubytek płynu, przelewanie

    Nagrzewnica została odpowietrzona ale bez skutku, odsunąłem węże wchodzące do silnika od niej, niestety w tym aucie do nagrzewnicy nie da się dostać bez rozebrania deski.

    Samochody Mechanika   21 Maj 2019 22:08 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 4818
  • Passat B5 1.9 TDI 115 KM - brak ogrzewania, świeci ABS, ASR, STOP

    Robo mylisz się. Albo nie spotkałeś się z tym. Zagotować TDI PD zimą? Pompa mieli przez silnik ale nie ma siły dmuchnąć przez nagrzewnicę.

    Samochody Mechanika   06 Lut 2014 23:32 Odpowiedzi: 6    Wyświetleń: 7548
  • VW Passat B5 - przepuszcza płyn chłodniczy w pobliżu trójnika za blokiem silnika

    Witam. Proszę o pomoc, niedawno wymieniłem uszczelkę pod głowicą, w samochodzie VW Passat B5 1.6 AHL. Samochód pracuje równo, lecz co trzeci dzień zauważam ubytki płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym. Dodam, że wymieniłem króciec za blokiem silnika na nowy. Zauważyłem, że przy przegazowaniu silnika na większe obroty, przy dociskaniu węża głównego...

    Samochody Początkujący   13 Lut 2023 16:56 Odpowiedzi: 1    Wyświetleń: 558
  • Ubytek płynu chłodzącego w Passat TDI bez wycieków przy ostrzejszej jeździe

    trzeba poszukać nalotu w kolorze płynu chłodzącego na całym układzie chłodzenia .wyciek może być wszędzie na chłodnicy na wężach wody (przeważnie tych z tyłu silnika idących do nagrzewnicy)

    Samochody Początkujący   29 Lip 2009 11:13 Odpowiedzi: 13    Wyświetleń: 20830
  • Jak wymienić nagrzewnicę w Passacie 2.0 1991? Schemat i sterowanie wentylatora

    Witam! Posiadam passata 91 silnik 2.0 automat. Nagrzewnica grzeje ale musi być dziurawa bo mam ciągle mocno zaparowane szyby i ubytki w płynie. Na szybach osadza się płyn chłodniczy i to mocno przeszkadza. Szukam jakiegoś schematu poglądowego jak dostać się do tej nagrzewnicy. Wiem że jest sporo rozkręcania pulpitu ale wole zrobić to sam bo u mechaników...

    Samochody Elektryka i elektronika   07 Sie 2006 14:23 Odpowiedzi: 4    Wyświetleń: 1764
  • Volkswagen Passat B5 FL 1.9 TDI 101 KM 2001 – brak ogrzewania, zimny nawiew mimo 90°C

    Dobry wieczór Przychodzę do was z tematem ogrzewania w Volkswagenie Passat B5 FL 101 KM, 1.9 TDI, 2001 r. Mianowicie już od dłuższego czasu miałem problem z grzaniem, teraz już padło do reszty - nie grzeje i dmucha zimnym powietrzem, mimo iż auto nagrzane do 90°C. Auto nigdy się nie przegrzewało ani nie było problemu z niedogrzaniem silnika. Z rzeczy,...

    Samochody Klimatyzacje Ogrzewanie   02 Gru 2025 18:04 Odpowiedzi: 3    Wyświetleń: 282
  • Passat 3BG AVF 2003 r. pytanie o układ chłodzenia.

    Nie wiem co jest ale nie mam ciepłego nawiewu. Może nagrzewnica jest walnięta nie grzeje. Jak jadę powoli tak 80 km/h to temp. jest ok ,a jak jadę szybciej to od razu wzrasta. O co tu chodzi?????????????? Dodano po 56 Czy nagrzewnica ma coś wspólnego z przegrzewaniem się silnika ? Dodano po 8 Czy nagrzewnica ma coś wspólnego z przegrzewaniem się silnika...

    Samochody Mechanika   15 Paź 2010 19:38 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 4170
  • Chłodzenie passat. Co się zepsuło? Silnik gorący, chłodnica zimna.

    Pasek raczej sie nie slizga bo bys słyszał to. Do jakiej temperatury dochodzi ???? i sprawdz czy nie masz zapowietrzonego układu chłodzenia na co by wsakzywac mogło brak ciebłego nadmuchu (brak plynu chłodzacego w nagrzewnicy )

    Samochody Elektryka i elektronika   25 Mar 2005 08:44 Odpowiedzi: 8    Wyświetleń: 21517
  • Jak odpowietrzyć układ chłodzenia w VW Passacie B5 1.9TDI?

    Witam. W passacie układ przy silniku sam się odpowietrzy zwłaszcza przy jeździe po dołkach ;) Co do nagrzewnicy to powinna się sama odpowietrzyć lecz jeśli tak się nie stanie to trzeba poluzować węże przy nagrzewnicy do momentu aż zacznie lecieć sam płyn bez powietrza.

    Samochody Początkujący   16 Lut 2019 10:49 Odpowiedzi: 2    Wyświetleń: 14643