Matko boska na tym to za Chiny ludowe na 200 W nie wyjedziesz! W mostku układ osiąga maksymalnie 50W mocy sinus (100W muzycznej). I ja nie mam pojęcia jak ten układ można podłączyć pod więcej niż ±18V (36V). Powyżej tego napięcia układ pada (zzawsze lub pochodzi może 2 sekundy) A do basu on się nie specjalnie nadaje, ja ten układ używam w moim...
Są jeszcze tam: 5układy scalon wielkości tda2030a do wspomagania stk!
przedewszystkim posprawdzaj diody prostownicze i kondensatory a najlepiej wszystkie elementy pomocnicze. Jeżeli był to tda 2030 to max napięcie pojedyńcze 36V a tda2030a - 44V wieć nie powinno sie tak spalić szybko(nawet wogóle). Radiator jest chociaż na tym scalaku dość duży? Dodano po 4 Jeżeli spalony był układ i mostek to ktośładnie to potraktował:D...
Problem rozwiazany. Wymieniona koncowka mocy TDA2030a i wszystko dziala. Dziekuje za pomoc.
Jak w temacie, znalazłem ostatnio aplikacje, która na na dwóch kostkach 2030 wyciąga przy 4 ohmach 200W przy THD<0.05% !! 8O :D I na dodatek jest zasilana pojedynczym U=44Vmax !! W załączniku przesyłam schemat, napiszcie co o tym sądzicie i czy warto zaprzątać sobie głowę, dodam, ze na razie mojego suba na 2xAlphard SW 1203Z zasilają dwie kostki...
czy wytrzyma on impedancje głosnika 2 Ω we wzmacniaczu samochodowym przy układzie mostkowym?? prosze o pilną odpowiedż :D
Witam. Chodzi mi o taki wzmacniacz: http://www.nikomp.com.pl/zestawyN/N-078.... Chciałbym sie czegoś bliżej o nim dowiedzieć. Spora moc, nie potrzebuje przetwornicy i dlatego wydaje mi się żę dziwnie tanio (37zł). Czy to jest wzmacniacz godny polecenia? Chcę nim zasilić subwoofer samochodowy i szukam wzmacniacza ok 50W i właśnie znalazłem coś takiego....
W moim 6-kanałowym wzmacniaczu no name coś nie dobrego się narobiło. Słuchałem muzyki aż tu w jednej chwili przestał grać subwoofer i słychać tylko buczenie. Sub jest zasilany TDA 2030A. Jest możliwość że coś przeciążyłem bo niedawno podmieniłem orginalny 30W sub na moje DIY na STX 22-120-4-SS. Prosze HELP