2 problemów nie rozwiążesz "sposobami amatorskimi": - prąd komutatora 10x większy - zmiana komutatora i szczotek, - wyważenie. ... zastosowanie przetwornicy 12V DC / 230V AC ... - lub 12DC / 230V DC. Silnik komutatorowy jest "uniwesalny", pracuje zarówno na AC, jak i DC.
Najpierw czytaj [url=https://www.google.com/search?q=zmi... potem pytaj. Wrzuc jakieś fotki silnika.
opisałeś klasyczny problem z uszkodzonym silnikiem wiem że to dziwne co mówię ale te silniki tak zakłócają pracę programatora (wtedy gdy ma się zmienić prędkość silnika na szybszą) przygasają diody i cykl zaczyna się na nowo i tak w kółko....albo pozostaje wyczyszczenie komutatora osełką lub zmiana silnika na nowy lub przewinięcie wirnika ze zmianą...
Prawdopodobnie młynek uległ uszkodzeniu. Jeżeli jesteś w stanie ruszyć samą ośką silnika młynka, (Oś znajduje się pod ochronnym kapturkiem w pojemniku na kawę) to może się wzbudzi (Zmiana położenia komutatora) Ale jak by nie patrzeć, młynek do wymiany.
Niestety silniki szczotkowe generują dużo śmieci w eterze i dodanie tych dławików i kondensatorów niewiele da. Prędzej spróbuj za ekranować (folią aluminiową owiń silniki) szczególnie koło szczotek i komutatora. Najlepszym wyjściem zmiana silnika na bez szczotkowe.
Zamienić miejscami przewody podłączeniowe szczotek. Tak zrobiłlem w wiertarce celmy jest teraz lewo prawo tylko praca silnika przy tej zmianie nie jest całkowicie sprawna ale uzywam tego dorywcze jako wykretarki. ppodczas pracy w lewo słychać podpolanie szczotek na komutatorze.
Weż jakiś regulator napięcia zmiennego na triaku (przyjmuje 220V~), może być ściemniacz świateł. Stojan łączysz w szereg z komutatorem(szczotki). Zmiana obrotów przez zamianę wyprowadzeń stojana.
Uzwojenie wzbudzające i uzwojenie twornika przez komutator i szczotki łączone są szeregowo. Cały obwód magnetyczny stojana i wirnika wykonany jest z blach prądnicowych izolowanych między sobą ze względu na występujące przy prądzie przemiennym prądy wirowe i zjawisko histerezy magnetycznej. Prąd przepływający wytwarza, strumień magnetyczny, zmiana znaku...
Witam. Jest to silnik szeregowy. Należy zmienić kierunek prądu w wirniku. Zamień miejscami przewody doprowadzające szczotek. Przed tym zabiegiem sprawdź, czy szczotki są w osi komutatora. Pzdr.
Przeróbka zębatki jest możliwa ale nie opłacalna. Taka usługa sporo kosztuje. A co do wirnika to da sie zrobić. Oddaj wirnik do przewinięcia i zmiany komutatora i będzie grało. Przewinięcie 100zł +komutator ale nie wiem ile za niego liczą.
Czy znalazł by się ktoś kto będzie mi w stanie powiedzieć czy taki układ ma szansę działać ? Całkowicie pominąłeś fakt, że konstrukcja wentylatorów stosowanych w PC, jest klasycznym przykładem "mechatroniki" , a integralną częścią tych napędów, jest komutator elektroniczny. Poniżej, jedno z wielu rozwiązań: http://obrazki.elektroda.pl/1397440600_1...
Tak jest to możliwe. Początek uzwojenia stojana łączy się np z prawą szczotką a koniec z lewą - jeden kierunek. Jeśli zamienisz i początek uzw. będzie łączył się z lewą szczotką a koniec z prawą to zmienisz kierunek wirowania. Może trochę iskrzyć bo szczotki wytarte są przy jednym kierunku.
Zmiana wirnika na nowy, czy na stary "pożyczony" z innego niedziałającego urządzenia? W nowym nie ma zadziorów, bicia itp.
Zasilanie wchodzi przez kondesator filtrujący do cewek stojana na krzyż, z cewek stojana do komutatora (wzajemne przełożenie koncówek stojana , zmiana kierunku wirowania). Nie powinno bać tam żadnego mostka prostowniczego. Silnik powinien pobierać na luzie około 0,5 do 1A prądu.
To jest selsyn. Mikromaszyna służąca do przekazu ustawienia kątowego wału, np masztu, osi, steru, lotki czy innego obrotowego elementu. Były produkowane w dwóch wersjach: zasilane ze 50/60 Hz lub 400 Hz. http://pl.wikipedia.org/wiki/Selsyn Napięcia zasilania były bardzo różne , najczęściej 110V, ale spotykało się selsyny 24 czy 48V. Podłączenie: biały/żołty...
Wszystkie regulatory będą pasować. Szczotek nie zmienia się w oryginalnym Boschu. Najlepiej zrobić już całość z nowym regulatorem are0008, łożyska 6303 i 6003, komutator asl9008 i ewentualnie koło afp0010.
Jeśli iskrzenie jest tak duże że kita ciągnie się prawie do drugiej szczotki to masz przerwę na uzwojeniu, zerwany jeden drut lub puściło połączenie na komutatorze. Jeżeli dalej będziesz używał szlifierkę to będzie zmiana koloru dwóch lamelek na wirniku. Druga możliwość zwarcie cewek na stojanie.
Taka wymiana jest nie do wykonania .Podaj typ wiertarki lub poszukaj wirnika na ALLEGRO.
Jeżeli szczotki są prostopadle do komutatora ,to zmiana kieruku obrotów nie powinna mieć znaczenia,natomiast gdy są pod pewnym kątem to na pewno masz rację.
Ale to za mało trochę chłodzi od strony komutatora. Otwory wylotowe przeważnie przysłonięte przez płytę mocującą silnik. Co innego bezszczotkowy silnik praktycznie się nie przegrzewają, przy właściwym doborze koła zębatego atakującego.
Powodwm jest zmiana oporności na młynku. Przeczyściłem komutator młynka, spradziłem szczotki - bez efektu. Postąpiłem jak tu - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic29... Wymiana opornika bezwzgłednie pomogła. Godzina pracy i koszt 5 PLN.
Tylko sinliki DC z magnesami stałymi zmieniaja kierunek obrotów po zmianie biegunowości zasilania. Aby zmienić kierunek obrotow silnika prądu stałego, który posiada uzwojenie stojana należy zamienić końce albo uzwojenia stojana albo podłączenie komutatora.
Wirnik nowy, cewki mają identyczną rezystancję, zmiana kierunku obrotów wiertła jest dokonywana przez zmianę obrotów wirnika.
...do konstrukcji czegoś innego -na przykład mogły by sterować silnikiem wentylatora Większość wentylatorów posiada silniki klatkowe, których prędkość reguluje się zmianą częstotliwości. Regulacja obrotów wartością prądu jest możliwa w silnikach z komutatorem.
Ale taż dają duży prąd rozruchu. Stąd te wyzwalanie bezpiecznika. Oczyść silnik, sprawdź szczotki i komutator. łożyska tez wymień...
Jeżeli dobrze rozumuję to przesunięcie podłączeń na komutatorze w prawo ta jak na drugim schemacie zwiększy prędkość obrotową wirnika, natomiast w lewo powinno je zmniejszyć. Oczywiście tylko do pewnej granicy jest możliwe przesunięcie tych podłączeń, aby nie zrównoważyć sił przyciągania i odpychania wirnik-stojan. Teraz mi zaświtało zmiana kierunku...
Gerri podał racjonalną odpowiedź. Biegunowość każdego silnika prądu stałego ze wzbudzeniem od magnesów trwałych można dowolnie zmieniać, jedyny warunek to taka konstrukcja węzła szczotkowego gdzie oś symetrii szczotek i średnica komutatora tworzą jedną niezałamaną linię.
Motoreduktory BAUSER- typ NDK, to obcowzbudne maszyny prądu sałego, stosowane np. w napędach pras drukarskich. Określenie w temacie "silnik jednofazowy komutatorowy", w odniesieniu do komutatorowej maszyny prądu stałego, jest niepoprawne i wymaga sprostowania. Silniki komutatorowe prądu stałego (zas. DC), różnią się od silników komutatorowych uniwersalnych...
Bardzo ogólnie przyjmuje się, że jeśli szczotki ułożone są pod kątem prostym do komutatora, to taki silnik może pracować w obu kierunkach. W twoim przypadku jak widzę na zdjęciu tak nie jest. Co do stosowania tego układu ,to nie eksperymentowałem z nim ,wiec nie wypowiem się.
A w jaki sposób wpływa na pracę takiego silnika kąt szczotek komutatora? Zmiana kąta ustawienia szczotek komutatora w silniku prądu stałego (DC) ma istotny wpływ na jego pracę, wpływając na moment obrotowy, prędkość obrotową i iskrzenie na komutatorze. 1. Wpływ na moment obrotowy: * Kąt neutralny: Gdy szczotki są ustawione w tzw. kącie neutralnym,...
Dziękuję za tak wyczerpujący instruktaż! Jutro sie za to zabieram! Edit: Wyczyściłem, co prawda pumeksem, ale nie jak Kolega Marcin kazał, a na rozebranym silniku - do „złota doczyściłem”. Powiem Wam prawdę - dwa prania wykonała. W czasie drugiego prania zacząłem „bawić się” zmianą obrotów wirowania (wszedłem z 500 na 900)…...
Wyczyszczone, bez sukcesu:( bez zmian :( Komutator wszakże byl bardzo brudny (czarny i zielony nalot), wiec nadzieja byla...
A dokładniej ? Ale co powoduje to falowanie, przełączanie napięć komutatora ?
Jakiej pompki ? Kolejna radosna twórczość na Elektrodzie. Samochodowa pompa paliwa ma silnik DC PRACUJACY i zanurzony w paliwie - paliwo jest czynnikiem chłodzącym, smarującym i gaszącym iskrzenie komutatora. I to ma w wodzie pracować ?
Pomyśl, jest to silnik szeregowy, kondensator włączony jest równolegle do zasilania. Szeregowy, czyli uzwojenie stojana włączone jest w szereg z komutatorem, a właściwie szczotkami. Zmiana obrotów to zmiana końcówek między stojanem a szczotkami. Jak byś to widział? Dostałeś marchewę! :D Ps. Zastanów się zanim odpowiesz, żeby nie spadł na Ciebie kij...
Witam, mam problem z odkurzaczem. Opiszę całą sytuację. (nie wiem jaki dokładnie to model odkurzacza) Odkurzacz pewnego dnia przestał działać, gdy rozebrałem silnik okazało się, że skończyły się szczotki. Wymieniłem szczotki i odkurzacz chodził normalnie jakieś 30 sekund. Później odkurzacz zaczął dziwnie chodzić. Dostałem się do silnika odkurzacza i...
według mnie wyłącznik może być uszkodzony, albo szczotki krótkie i nie dotykają do komutatora, bo jak dobrze pamiętam to tam zmiana obrotów polega na przesunięciu szczotek o odpowiedni kąt.
zmieniają się obroty raz jest szybciej, częściej jednak magnetofon zwalnia a po dłuższej chwili gra poprawnie. Potencjometr stabilizacji obrotów w regulatorze tychże. Druga możliwość to zabrudzone (pokryte śniedzią) styki komutatora silnika.
Witam Według mnie : Silnik komutatorowy 3-fazowy o zmiennych prędkościach obrotowych (stator "stojan" układ gwiazdy 380V )- to na stale się podaje (roto "wirnik" napięcie na szczotki ) zmiana napięcia powoduje zmianę prędkości i mocy Silnik jest z 1972 roku wydaje mi się ze w późniejszych latach zmieniono jego konstrukcje na pierścieniowy
Nie zrobiłeś zdjęcia komutatora na płytce PCB. Kak nie znajdziesz schematu to będziesz musiał to zrobić w bardziej wymyślny sposób. W mierniku zmiana zakresów działa na zasadzie przełączania kolejnych podzakresów do zwykle jednej wspólnej szyny danego zakresu czyli powinieneś mieć przynajmniej trzy długie ścieżki i sporo krótkich, które są z nią podłączane....
Kit AVT1007 na układzie U2008 służy do regulacji mocy pobieranej przez odbiornik podłączony do sieci 230V. Kiedy próbujemy nim regulować prędkość obrotową silnika komutatorowego napotykamy problem niestabilności prędkości obrotowej przy zmianach obciążenia silnika. Jeśli mamy silnik, np. popularny "pralkowiec", to posiada on prądnicę tachometryczną,...
No to nim rozwalisz musisz znależć wyprowadzenia z wirnika do komutatora mogą być 2 lub 3 zależy od ilości żłobków i wycinków komutatora, pomyłka o jeden ujdzie ale o 3 to wyrażna zmiana obrotów i mocy.
Zamieniłem końce uzwojeń wirnika i silnik kręci się w drugą stronę. Szczerze mówiąc, nie przyglądałem się czy silnik iskrzy czy nie, ale po podłączeniu regulatora KDSF35 można regulować obroty praktycznie od zera do maksymalnych. (Silnik pochodzi ze starego odkurzacza Zelmer). Czy w tych silnikach, zmiana kierunku wirowania nie wpłynie niekorzystnie...
Panie magir ja niejeden wirnik przezwoiłem i praktykuję ten zawód od 1969 roku.Wytłumaczyłem pytającemu najprościej ,a Pan Twierdzi iż nie możliwe jest przezwajanie ,obecnie jest to nieekonomiczne ale gdy maszyna jest "okazem"to przezwaja się chyba że jest zniszczony komutator i niema czym go zastąpić?
Sprawdź szczotki czy dobrze przylegaja do komutatora oraz wszelkiego rodzaju połączenia elektryczne lutowane (,,zimne luty").
Witam silnik jest zrobiony z polskiej prądnicy foto podłączony tak: -2 zaciski stojana do napięcia stałego z mostka prostowniczego (uzwojenia połączone szeregowo) -2 zaciski szczotek do regulatora napięcia (zamiana +z - zmiana obrotów) Szczotki długie wyglądają dobrze komutator czysty . Po chwilowej pracy bez obciążenia nagrzewa sie silnik.
Kolego, na tym dysku transili nie ma. Jak nazwać brak umiejętności rozpoznawania podstawowych elementów elektronicznych jakim są kondensatory? W takim przypadku trudno mówić o jakimkolwiek poziomie na Forum czy choćby o ewentualnej udanej operacji z tym dyskiem. Z dyskami już tak jest, że w razie wątpliwości najpierw trzeba pytać potem działać. Jeżeli...
Witam, nie wiem czy to dobry pomysł, komutator i szczotki będą obciążone dużo większym prądem niż ten na jaki były zaprojektowane. Praktycznie 9 razy większy prąd. Zmiana materiału, z którego wykonane są szczotki będzie zgubne dla komutatora. Kolego niutat dzięki za podpowiedź, masz rację raczej nikt nie produkuje silników z takim zapasem dla komutatora.
Witam, Mam problem z moją szlifierką kątową co prawda szlifierka nie jest jakaś markowa raczej chińczyk (niestety nie mam na niej oznaczeń) zaczęła mi dziwnie pracować nagle. Dokładniej, przy cięciu nagle mi zwolniły obroty i zaczęła wydawać z siebie dźwięk, nie wiem jak go określić w każdym bądź razie zamiast dźwięku normalnej pracy zaczęła wydawać...
Renowator pracuje jakby wolniej z chyba lekkim buczeniem i grzeje się bardzo szybko. Regulacja obrotów nic nie zmiania. Polaczenia z komutatorem (co jest ponoc czesta przyczyna w tym modelu) posprawdzalem sa ok. Co może być przyczyną? https://obrazki.elektroda.pl/8831121000_... https://obrazki.elektroda.pl/9815626900_...
Stracisz silnik. Dawniejsze wersje wiertarek miały płynną regulacje obrotów i przełącznik prawo-lewo.Tylko że to lewo miało dużo mniejsze max. obroty ( przełącznik miał mechaniczna blokadę ) .Inaczej spaliłby się . W nowszych wersjach masz zmianę biegunowości i szczotki są mechanicznie przestawiane względem cewek stojana i komutatorem. Bez takich zmian...
Witam Rozumiem, że cały czas byłem wprowadzany w błąd: Przejście na silnik komutatorowy jest możliwe ale należy wykonać zmiany zgodnie z układem aplikacyjnym TDA1085. Kup sobie jakikolwiek regulator od pralki, na przykład Polar. RMA130, RMA131 na pewno mają ten układ - używane kosztują grosze, trzeba lekko przerobić (zmiana charakterystyki na układzie...
Jeśli jechałeś pod górę i silnik zadymił to znaczy że został przeciążony. To silnik szczotkowy i niestety szczotki i komutator to najsłabszy punkt. Zmiana kabli na grubsze spowoduje że silnik będzie dymił jeszcze bardziej. Znajomy ma lekko używany 1020 BLDC 2000W 48V 4300obr/min ze sterownikiem i manetką na sprzedaż. Przy tej samej mocy co twój ten...
Kolejny post z automatu. Jeśli mam być szczery - to od fachowca bym oczekiwał przynajmniej tego, żeby coś z tego terminala jednak uzyskać. Cokolwiek. nie wspominając, że w niektórych sytuacjach można ustalić, ze to winna jest głowica, nie wspominajac o dziesiatkach innych przypadkow, gdy z glowica to nie ma nic wspolnego. Widzę, że niektórzy są zainteresowani...
silnik komutatorowy z magnesami stałymi (tak jak w zabawkowym autku) - na stałym prądzie się kręci, na przemiennym będzie stał (drgał). Zmiana kierunku obrotów jest możliwa po zmianie polaryzacji napięcia. silnik komutatorowy szeregowy (taki jak w wiertarce) - uzwojenia są połączone szeregowo więc silnik kręci się w określoną stronę. Na prądzie stałym...
W elektronarzędziach stosuje się szeregowe połączenie wszystkich uzwojeń. Wartości tych uzwojeń dobiera się tak aby były zachowane odpowiednie parametry pracy. Zmiana tych parametrów na przykład poprzez zwarcie jednej z cewek powoduje wzrost prądu płynącego w obwodzie. Co prowadzi do iskrzenia, a w skrajnych przypadkach wręcz do palenia szczotek. Nie...
Stare odkurzacze rzeczywiście dmuchały z tyłu, mam jeszcze kilka takich typów, co do silnika możesz go zabudować i wykorzystać powietrze chłodzące turbinki do dmuchania. Innyą możliwością jest zmiana kierunku obrotów silnika elektrycznego, ale nie ma pewności że silnik będzie dobrze dmuchał, przy tym będzie mocniej iskrzył a turbinki mogą się odkręcać,...
silnik znalazłem w Noth'cie za 400 zł - więc bez sensu, mam jeszcze dobrego tokarza - może mi przetoczyć komutator za parę złotych, tylko że blaszki komutatora mają na środku zaledwie połowę nominalnej grubości
Witam Skubik, pewnie musi jak nie chce się namęczyć. Według Twojej koncepcji wypadałoby zrobić generator (1) układ bramkujący (2) liczniki z zatrzaskiem ( 3,4,5 ) dekodery do cyferek ( 6,7,8 ). To tak z grubsza licząc 8 układów bez zasilacza który i tak do procesora będziemy potrzebowali. Do Mikrokontrolera potrzebujemy dla równoważnego układu 3 tranzystory...
Witam, mam pytanie dotyczące hamowania silnika komutatorowego. W maszynie którą posiadam zamontowany jest silnik komutatorowy żywcem wyjęty ze szlifierki kątowej (1200 W). Urządzenie - gietarka działa w ten sposób że silnik napędowy przed osiągnięciem przez wał odpowiedniej pozycji - zwalnia. W obwodzie silnika znajduje się rezystor 1kOm. Hamowanie...
Trochę wahałem się przed zamieszczeniem, ale inny wątek mnie do tego natchnął : . Otóż jak dokładnie przebiega komutacja prądu w uzwojeniach wirnika za pośrendictwem szczotek. Troche przeczytałem na sieci, ale jak dla mnie jest ma w wielu przypadkach "bełkot" paratechniczny . Z tego co wyczytałem jak rozumiem zmiana kierunku prądu w n uzwojeniach stykających...
Witam Wiertarka firmy WMW HBM32/2R Silnik szeregowy komutatorowy ,uszkodzeniu uległa płytka regulacji obrotów za pomocą triaka TC106-10 , po wymianie na nową płytkę regulacji U2008 i BTA41 okazuje się że silnik obraca się w lewą stronę zmiana podłączenia szczotek lub uzwojeń stojana powoduje zmianę obrotów ale iskrzenie na komutatorze jest niedopuszczalne...
Kolega podłączy stojan silnika BLDC pod prąd stały i napisze nam z jaką prędkością silnik zaczął się kręcić. To zwykła demagogia. Przecież napisałem: Taki silnik nie ruszy bez dopasowanego do niego układu zasilania. Wielkością napięcia można sterować klasyczny silnik komutatorowy a nie BLDC. To weź sobie wentylatorek komputerowy i zasilaj go różnymi...
Pytanie nie jest takie banalne na jakie, na pierwszy rzut oka wygląda. Mam zastrzeżenia tylko (ew.) do określenia "oporność". Oporność jest zawsze taka sama czy silnik stoi czy się kręci i decyduje ona o maksymalnym prądzie rozruchowym. Po rozruchu o prądzie płynącym przez silnik decyduje jego IMPEDANCJA. Składa się na nią rezystanncja (oporność) uzwojenia...
Tak, oczywiście że na samym wtyku do silnika :) i tylko 12V podane było na chwilę na pin OUT1 i OUT2. Będę tam później jeszcze i sprawdzę jaka oporność jest pomiędzy GND i OUT-ami. Spróbuję też dostać się do silnika i przekręcić wał obserwując czy jest ta cykliczna zmiana. Tego PWR wogóle nie dotykałem, tez sprawdzę jakie jest tan napięcie, GND ze...
Różnych typów silników jest wiele. Klasyczny silnik DC ma stojan z magnesów stałych i wirnik z komutatorem; albo także stojan z elektromagnesem. Silnik asynchroniczny AC ma stojan z cewkami i wirnik klatkowy (zwarte uzwojenie tworzące "klatkę"). Silnik synchroniczny AC ma wirnik z magnesem stałym i stojan z cewkami - i ten silnik dziś często ma nazwę...
W takim silniku komutatorowym żeby zmienić kierunek obrotów, trzeba zmienić kierunek przepływu prądu w stojanie, albo w wirniku (ale nie jednocześnie bo nic to nie da).
Silnik ten jest komutatorowy a zmiana prędkości jest realizowana przez zmianę podłączenia uzwojeń na stojanie, kondensator ten jest jako element przeciwzakłóceniowy. Sprawdź czy w trakcie pracy silnika znacząco iskrzą szczotki na komutatorze bardzo możliwe że jest zwarcie na wirniku.
Witam, posiadam MZ ETZ 150 już od 3 miesięcy. Został w niej zmieniony regulator napięcia, komutator, szczotki. Po zmianie komutatora ładowanie zaczęło chodzić i mam problem z pobudzeniem lecz robię to za pomocą kabelka do + przy akumulatorze. Chodzi o to, że wcześniejszy posiadacz zmieniał akumulator na nowy, dal mi kwit i wszystko. Mam pytanie czy...
1) Skutki włączenia Straty w żelazie zależą od kwadratu częstotliwości. Jeżeli silnik / trafo włączysz do sieci o wyższej częstotliwości - będzie nieciekawie. Spadnie sprawność, urządzenia będą się przegrzewały. Przy obniżonej częstotliwości - będą pracować. W przypadku silnika stosuje się przy obniżonej częstotliwości sterowanie w trybie U/f (U/f =...
Dla silnika 800W opór 57 Ohm podejrzliwie duży! Czy on ma 800W to ja w stu procentach pewny nie jestem. Na silniku nie ma żadnej tabkiczki znamionowej ani żadnej informacji o tym silniku. Taką moc mi podał sprzedawca. Dodano po 19 Sprawdź, czy w przestrzeniach między polami komutatora nie ma brudu Nie widziałem tam żadnego brudu, wszystkie szczeliny...
Witam. Kracy wszystko lub prawie wszystko da radę zrobić. W silnikach komutatorowych (elektronarzędzia) są dwa sposoby, a o te ci chyba chodzi. 1. Jeżeli pozwala na to konstrukcja (mocowanie szczotkotrzymacza) przekręcając szczotkotrzymaczem względem stojana obroty będą maleć lub rosnąć zależnie od kierunku , w którym obracasz. 2. Metoda bardziej inwazyjna...
Były dwie odmiany, stara i nowa - różniły się łożyskami od strony komutatora, oraz izolacją - w nowych ośka była klejona z dwu elementów, tzw. ślimak był odizolowany od reszty żelastwa wirnika. Wirniki nie zamienne pomiędzy sobą. Dodatkowo stojany różniły się w zależności od wersji wiertarki, były ze zwykłym przyciskiem, z płynną regulacją obrotów i...
Witam, Pralka jak w temacie, silnik raz działa raz nie, czasami działa normalnie, ale słychać nierównomierną pracę. Objaw bardzo zbliżony do kończących się albo zawieszających się szczotek, wszystkie gałęzie sprawdzone, zarówno po stronie wysokiego jak i niskiego napięcia. Podejrzenie uszkodzenia procesora lub błędu w oprogramowaniu, procesor wygrzany...
Na silniku jest napisane 220V, 180Watt, 0,9 A & 100000 obrotów. Prąd trójfazowy Tylko 2 kable To nie jest silnik trójfazowy, ale jednofazowy i przypuszczalnie podobnie jak polski Tur 2 jest komutatorowy. Normalnie się tego nie robiło, ale widziałem w szkole zasłony napędzane silnikiem Tur 2 i w tym układzie pracował w obu kierunkach. Jak ma komutator...
hmmmm nie jestem elektronikiem i dlatego pytam bez podtekstów ja jak musialem cos takiego zrobić musiałem wyprowadzic dodatkowy kabel ze szczotki i dopiero tak chcial działac lewo prawo zmiana biegunów nic nie dawala czy ten schemat wyeliminuje koniczność rozbierania silnika ? Nie. Nie znam wszystkich silników od wycieraczek, te które widziałem były...
... o tyle zupełnie nie rozumiem po co zmienia się jego polaryzacje. Wydaje mi się, że ma to jakieś znaczenie podczas transformacji w transformatorze ale gdyby któryś z kolegów mógłby mi to rozjaśnić byłbym wdzięczny. Ps. Tak, użyłem funkcji szukaj :) Cel jest w zasadzie jeden. Zmiana polaryzacji pozwala na wykorzystanie zjawiska indukcji do przetwarzania...
Stojan to jest to srebrne z biala nalepka na obrazku w czym siedzi wirnik. Stojan ma magnes staly dlatego jest wazne jak jest zalozony - obrocenie o 180 stopni spowoduje zmiane kierunku obrotow silnika. Sa tam srubki, bedziesz potrzebowal srubowkreta TORX - nie pamietam rozmiaru. Wystarczy odkrecic cztery srubki i obrocic stojan. UWAGA!!! Nie sciagaj...
Witam ostatnio zakupiłem do autka na akumulator dwa nowe silniki 12 v 30000RPM bo stare były już za słabe 12v 10000RPM ale po zmianie silników silniki nie dają rady podjechać nawet na trawie a są niby szybsze. A o zależności momentu obrotowego od nominalnej prędkosci obrotowej silnika el. to Kolega slyszał ? Bo ja z kolei po raz pierwszy słyszę, ze...
Witam. Narzędzie jak w tytule, niestety nie znam jego historii, po naciśnięciu przycisku bardzo lekko, obraca się ale już nieco mocniejsze powoduje zacięcie się silnika i powstanie dymu. Po rozebraniu okazało się że jedna ze szczotek wypadła, udało się ją ponownie zamontować ale zachowanie silnika jest identyczne, pomiary DC wykazały że na końcówkach...
A to nie jest tak, że zmiana napięcia w uzwojeniu pierwotnym generuje zmianę strumienia w rdzeniu a to jest warunek konieczy indukowania się SEM w uzwojeniu wtórnym? Oczywiście, że przy napięciu przemiennym zakres zmian jest 2x większy, ale przy napięciu pulsującym te zmiany również występują. Popraw mnie jeśli się mylę. Jeśli chodzi o zastosowanie...
Kolega okzo jeśli mogę prosić czysto teoretycznie jaka by istniała procedura naprawy takiego uszkodzenia ,oczywiście zdaje sobie sprawę że wykonać musiał by taką procedurę ktoś o odpowiednich kwalifikacjach . Tu kolega znajdzie opis mniej więcej procedury w przypadkach uszkodzenia komutatora i głowic => http://yura.projektas.lt/KALB/pol/info/Z...
Madrik ma racje także dlatego, że nowoczesne odkurzacze mają silniki przystosowane do jednego kierunku obrotów - kąt natarcia szczotek - przy zmianie kierunku szczotki mogą bardzo iskrzyć doprowadzając do wypalenia przez przegrzanie komutatora, one rozpędzają się do 15-20 tyś obr/min, starsze miały mniej wyżyłowane silniki (RH 5500, czy jeszcze starsze)...
Tacho sprawdziłem, komutator jest wyczyszczony, szczotki dałem nowe. Sygnał z tacho idzie tylko do sterownika silnika. Jest to sterowany zasilacz na tyrystorach do którego z regulatora przychodzi sygnał +/- 10V. Zmiana kierunku następuje gdy zmieni się znak napięcia sterującego.
Witam Mam następujący problem w zielonej wiertarce Bosch PSB-1000RPE. Objawy są następujące: - przy ustawieniu przełącznika na wkręcanie włącznik działa, obroty rosną im bardziej go wcisnę, ale po maksymalnym naciśnięciu włącznika obroty spadają do początkowych, czyli wolnych, w tym ustawieniu działa pokrętło prędkości obrotowej, do momentu maksymalnego...
To może powinien mieć dysze powietrzne robiące nadmuch pod ciśnieniem na komutator co jakiś przedział czasowy. Pracuje on 3 zmiany czy okresowo?
Witam. Podany powyżej schemat jest dobry, ale dla silnika DC z magnesami wzbudzenia w stojanie. ArturZy . darob - jaki masz silnik? Otóż sprawa jest prosta dla silników z magnesem trwałym w stojanie, bo tam wystarczy zamienić biegunowość jak pisali przedmówcy. Jeżeli silnik ma uzwojenia w stojanie to zmiana biegunowości napięcia może sie okazać nie...
Dla bardzo wielu specjalistów coraz częściej pytania odzyskiwania danych przeważają nad pytaniami naprawy dysku. Związane to, przede wszystkim, z tym, że komputerowy przemysł rozwija się olbrzymim tempie, i dla tego, by utrzymać się na rynku, wielu producentom komputerowego «złomu» wypada wypuszczać do sprzedaży «świeże» modele...
po 1 sprawdził bym czy są zakłócenia na innym rodzaju silnika bo silniki z kompa często są zrobione na wirującym magnesie a wirujący magnes powoduje powstawanie zmiennego pola magnetycznego i zmiana obrotów nic nie da bo zmieni się tylko częstotliwość zakłóceń założył bym do próby silnik z ze stojącym magnesem i komutatorem bo ten typ łatwiej odkłócić
Witam Możesz to zrobić poprzez zmianę połączeń stojana, ale wówczas komutator może iskrzyć.
Witaj . Po pierwsze Jungheinrich nie produkuje sterowników tylko kupuje je od Philipsa ( bynajmniej modele z serii MP ). Te sterowniki jest naprawdę ciężko zamordować , ja bym zaczął od sprawdzenia silnika jazdy - często zostają zalane olejem z przekładni który wymieszany z pyłem z szczotek węglowych powoduje zwarcie w komutatorze i sterownik daje błąd...
Witam! Masz rację, prąd w danej części uzwojenia wirnika zmienia kierunek, ale w konstrukcji silników dąży się do tego, aby te zmiany odbywały się niemal jednocześnie ze zmianami kierunku napięcia na wycinkach komutatora pod szczotkami, bo w przeciwnym wypadku występuje iskrzenie. Tak więc jedyną częścią obwodu silnika, dla której można by się pokusić...
Witam. Choć temat był już poruszany, chcę do niego wrócić gdyż tak naprawdę nie doszukałem się tam fachowych porad odnośnie przezwajania wirników. Oczekuje jednak konkretnych wypowiedzi osób, które zajmowały, lub zajmują się praktycznie przezwajaniem wirników silników szeregowych, stosowanych w elektronarzędziach i np. urządzeniach AGD. Ja wiem, że...
Nie wiem, czy odpowiednio załapałem twój problem. Ale jeśli myślisz o urządzeniu napędzanym silnikiem indukcyjnym, jednofazowym ( nawet i komutatorowym) o mocy rzędu kilkuset Watt to możesz z powodzeniem zastosować regulator handlowo zwany fazowym lub obrotów. Kolego! Na znanym portalu pod hasłem regulator prądu lub obrotów silnika widać nie mało. Pytanie...
Na rynku można dostać wyłączniki ze zmianą kierunku i regulacją obrotów. Ważny jest prąd takiego regulatora-dla 800W powinien wytrzymać 5A. Ja taki założyłem kilka lat temu-działa do teraz, brak tylko stabilizacji obrotów. W mojej wiertarce CSB 800-2RE (zielona) wpasował się idealnie. Skorzystam z okazji - w moim egzemplarzu b.szybko zużyło się łożysko...
Witam. Nie ma wirników nawijanych inaczej do lewych a inaczej do prawych obrotów (kto to wymyślił?). Nawijane są tak samo. Inny wirnik może być jedynie w innym modelu silnika (np nowe wykonanie, nowa seria...). Kierunek obrotów ustawia się jedynie sposobem połączeń (wirnik-stojan). Jeśli wiertarka po zmianie obrotów iskrzy mocniej, znaczy to, że ma...
Troszkę za mało danych o tym silniku .Żeby uzyskać zmianę kierunku obrotów musi nastąpić zmiana podłączenia kolejności wyprowadzeń , oczywiście w zależności od silnika uzwojenia stojana z wirnikiem łączone są szeregowo ( najczęściej ) lub równolegle ( rzadkie przypadki ). Jeśli drut w uzwojeniach stojana jest grubszy od drutu na wirniku to raczej jest...
Wobec braku odpowiedzi założyłem szczotki "na oko",mam nadzieję że dobrze.Poskładałem dziada,no cóż,dalej zakłóca,faktycznie spod szczotek iskrzy,szczególnie spod jednej.Nie jest to jednak opisywane iskrzenie okalające komutator.Komutator wyczyściłem,niestety szczotek nie da się dotrzeć w tym odkurzaczu.Szczotkotrzymacze w całości obudowują szczotki...
"W maszynach elektrycznych komutację stosuje się w celu wymuszania przepływu prądu w odpowiednich częściach uzwojenia. Komutacja realizowana jest za pomocą komutatora. Polega ona na zmianie (przełączaniu) drogi lub kierunku przepływu prądu elektrycznego."
Cześć.Nie napisałeś jaki to silnik trzy fazowy jedno fazowy indykcyjny czy jedno fazowy komutatorowy.Do komutatorowego regulację łatwo można zrobić na układzie U2008B do pozostałych to trzeba falownik.
przetoczyć komutator komutator lamel wyrównać komutator
sharp rozjaśniać kostki brukowej samsung email
trzeszczy głośnik programowanie ekspresów saeco
Kod błędu 13588835 w Audi - diagnostyka i rozwiązania Jak zdjąć blokadę prędkości w hulajnodze Xiaomi Electric Scooter 4