https://obrazki.elektroda.pl/6869996000_... Przyjrzyj sie jak jest zbudowana podstawka dobrej jakosci. Jak teraz przygotujesz zworkę ktora bedzie miala proste i rowne "nozki" nie ma opcji zeby to było niestabilne, nawet po latach. Chyba ze Ampery tamtędy puścisz. Tylko czy nie prościej byloby np wlutowac zwore smd na pcb gdzieś w okolicy?
warto jeszcze pod układ dać podstawkę aby go nie przegrzać lutownicą. Dobry pomysł, w podstawce precyzyjnej warto jeszcze usunąć poprzez podgrzanie lutownicą nogę 6 podstawki.
Witaj Wlutuj to co zostało (całe nóżki) w podstawkę precyzyjną. Podpiłuj pilnikiem plastik wokół brakujących nóżek tak aby dało się podlutować. wstaw w piny podstawki obcięte końcówki rezystorów (są sztywne) i przylutuj do ATmegi. Utnij to co wystaje ponad układ. Sprawdzone nie raz - zawsze działało;)
Ja po prostu wrzucam goldpin'a na płytkę, a tam lutuję przyciętą listę z gniazdkami tulipanowymi (można też użyć rozciętych podstawek precyzyjnych :) ) . Przydają się one jak trzeba wsadzić rezystor, czy nogę jakiegoś elementu ,ale do łączenia ja ich specjalnie nie polecam, a też i są takie listwy trochę droższe od goldpinów :) Z tych tanich kabli sieciowych...
Witam poszukuje podstawki precyzyjnej zif tsop 48, ma może ktoś namiar na sklep lub hurtownie.
Dzięki za dość wyczerpującą i szczegółową informację. Tak właśnie myślę, że wlutuję podstawkę precyzyjną i będę sprawdzał co zagra lepiej w tym wzmacniaczu. Aktualnie mam na stanie NE5532 i LM833, więc te pójdą do porównania w pierwszej kolejności.
Zasilam z USB (laptop), spróbuje podłączyć te piny przez 10k do masy i dam znać. Dzięki za radę, okazała się celna dekoder przestał się resetować. Mam tylko mały problemik założyłem podstawkę precyzyjną i niepotrzebne ostatnie 3 piny uciąłem z tej podstawki :D ale to nic poradzę sobie z tym ważne że układ działa. Jeszcze raz dzięki
Ja używam do prototypowania specjalnych przejściówek so-dip albo podstawek precyzyjnych. Ale to tylko dla obudowy 8-pin. https://obrazki.elektroda.pl/4583986600_... https://obrazki.elektroda.pl/3396451700_...
Zgodze sie, ze tzw "zwykle" podstawki nadaja sie do ukladow eksperymetalnych, a nie produkcyjnych. Nie spotkalem sie z problemami gdzie zastosowano podstawki precyzyjne. Urzadzenia dzialaja bezawaryjnie ponad 20lat 24/h. Problemem moze byc cena podstawek precyzyjnych w produkcji. czesto podstawka taka kozsztuje wiecej niz uklad, ktory w niej umieszczamy.
Pozostałe scalaki będą lutowane w podstawkach, więc jedynie dolną warstwą można doprowadzać do nich ścieżki. Trzeba użyć podstawek precyzyjnych.
Kolejne pytanie - da się za jednym zamachem zmienić średnice wszystkich otworów w obrębie komponentu, w edytorze footprintów PCB lub bezpośrednio w PCB? Przykładowo chcę użyć biblioteki dla DIP40 a następnie zmienić wszystkie otwory z 0,8 mm na 1,016 mm (tak, by zasmiast cienkich nóżek obudowy DIP w to miejsca zamocować goldpiny)? Inne pytanie to, czy...
Zamiast użycia zwykłych podstawek proponowałbym użycie nieco droższych, ale dużo lepszych podstawek "precyzyjnych", te pierwsze używa się tam gdzie układy nie są zmieniane za często, np. w razie awarii układu scalonego w jakimś urządzeniu.
AVE... A nie lepiej umieścić podstawkę precyzyjną i wstawiać w nią zaprogramowany mikrokontroler? W razie problemów właściciel urządzenia sobie sam uC wymieni...
na podstawce precyzyjnej
U mnie podstawki są to pojedyncze piny wyciągnięte z podstawek precyzyjnych, uważam że świetnie nadają się do tego celu( w każdym razie do lamp z takimi nóżkami)
Kolejna rada jaką znalazłem w necie to używanie podstawek precyzyjnych, które podobno nie wyskakują. Akurat nie mam takich pod ręką ale w zeszłym tygodniu zamówiłem kilka to będę mógł sprawdzić.
otwór pod te pady do sprawdzania elementów SMD (między ZIF a przyciskiem) to bzdura kompletna Jeśli wykonał go Autor zdjęcia, to daję głowę, że nigdy nie zastanawiał się jak wyjmie element SMD z wnętrza obudowy, poza tym należy go paluchem docisnąć w odpowiednim położeniu na tych padach - przez otworek - awykonalne (pisałem zresztą o tym kilka stron...
Kwarc dostępny jest bez problemu:) Sorry za serie pytań, ale teraz już naprawdę ostatnie. Czy używałeś jakiegoś specjalnego lakieru do PCB? Jak zabezpieczyłeś piny z podstawek precyzyjnych przed polakierowaniem? I chyba wkradł się mały błąd, użyłeś atmegi32, a napisaleś w tytule że 16:)
Witam sprawdz podstawkę precyzyjna ZIF TSOP 48,lub adaptor w którego mocujesz LV.
Ja radzę sobie z płytkami dwustronnymi w prosty sposób. Siatkę otworów drukuję najpierw i nakłuwam. następnie wiercę otwory. Później przykładając papier sprawdzam prześwity. Co do braku metalizacji otworów to wystarczy użyć podstawek precyzyjnych. Bardzo łatwo lutuje się nóżki po obu stronach druku.
Ten układ ma obudowę SDIP 56 pinów zabudowany jest na podłużnej podstawce precyzyjnej.
Może podstawkę (precyzyjną) pod układ scalony dało by się dopasować. W razie potrzeby można ją rozciąć.
Szacunek że Ci się chciało. Samo wykonanie to już tragedia w trzech aktach: - brak podstawek precyzyjnych - elementy lutowane od spodu - fatalna jakość lutowania (za dużo kalafonii) Dużo lepszym pomysłem jest zrobienie programatora i adaptera do układów DIL. Przy przejściu na inny programator adapter zostaje.
Można wlutować podstawkę precyzyjna, a dokładnie jej elementy stykowe. Uzyskasz je poprzez rozebranie podstawki. Trochę to zwiększy odległość wyświetlacza od płytki. Można zastosować styki z precyzyjnej podstawki nisko-profilowej.
Ja też miałem podobny problem, okazało się że układ słabo siedział w podstawce (precyzyjna zamiast ZIF) przytrzymanie palcem pomogło.
Przepraszam, że nie napisałem co się dzieje, już nadrabiam! Zamówiłem zapas Diod BAV21, Zenerków 3V3, IRFP'a i L4981 oraz rezystorów. Zamiast L4981 wmontowałem na podstawce precyzyjnej, pozostałe elementy wymieniłem. Po uruchomieniu ustrojstwa chwilę posyczała przetwornica i wywaliło korki, a konkretnie różnicówkę. Bezpiecznik wewnątrz zasilacza (10A)...
Proponuję programator Willem, koszt wykonania do 100 PLN z podstawką precyzyjną. Można go wykonać samodzielnie, zestawy są dostępne za pośrednictwem internetu.
Tak programator JDM jest bardzo prosty, na schemacie są uwidocznione trzy układy PIC, czyli jak podpinać PIC o różnych ilościach wyprowadzeń i różnych typach. Można użyć trzech różnych podstawek precyzyjnych lub zbudować programator tylko dla danej serii układów. Program obsługujący jest polski i wywoływany z linii komend DOS, ale skoro współpracuje...
Witam fajny, przydatny i funkcjonalny projekt. ALE! Przyczepić się muszę do podstawek precyzyjnych!!! Po co one tu są? Łatwo się wyciąga scalak z takiej podstawki, co? Układy wkłada się i wyciąga dość często. Sam wyjąłem kiedyś parę razy i razem ze scalakiem wyszły piny podstawki ;). Myślę że te precyzyjne podstawki są lepsze. Na pewno najlepsza by...
Dostępność elementów jest duża. Prototyp wymaga ustawienia wzmocnienia i dobrania pojemności i rodzaju kondensatora wejściowego. Po przemyśleniu, gdybym to robił powoli i dokładnie, z nastawieniem na dobry efekt, prototyp wykonałbym na płytce umożliwiającej łatwą wymianę tych elementów regulacyjnych (być może też podstawkę precyzyjną pod scalak). Po...
Gniazdo kart juz bede miał ,podstawkę precyzyjna tez . Teraz pytanie, gdzie dostanę tą karte sandisk SDSM 32mb bo nie moge znależć. Następne pytanie a moze użyć innej karty z większą pojemnośćią.
Witam Zrobienie tego programatorka nie jest skomplikowane. Cena elementów nie powinna przekroczyć 12-15zł z odpowiednim wtykiem i kablem. -- pozdrawiam PS Warto zastosowac podstawkę precyzyjną (z okrągłymi otworami). Ponoć jest bardziej wytrzymała.
Doskonale wiecie, że ZIF40 można kupić za 20zł, a ceny ZIF32 zaczynają się od 50zł (ceny dotyczą najtańszego badziewia). Jak taką podstawkę skutecznie zastąpić? otóż chcę podzielić się z Wami moim pomysłem sprawdzonym w praktyce. Zamiast podstawki ZIF wlutowujemy podstawkę precyzyjną lub odcinek GoldPin z dziurkami. W taką podstawkę wciskamy drugą,...
Witam. Żadna z dostępnych not aplikacyjnych nie zawiera uwagi: "Nie stosować podstawek" lub "Tylko do lutowania". Uważam, że można zastosować podstawkę precyzyjną ze złoconymi stykami. Jak to będzie działać w praktyce? - nie wiem, nie sprawdzałem. Pzdr.
... płytkę mam z laminatu fenylo-papierowego, ... i została do podmiany, mam zwykła, dam precyzyjną Płytkę posusz z godzinę na gorącym kaloryferze, albo zrób nową :) To jest fatalny materiał. :) Ciekawe, ja mam podstawkę precyzyjną, a Bobo zwykłą.
Ja dodam: 1. Jaka ma być rola JP7? Podłączenie zewnętrznego źródła napięcia referencyjnego? Jeżeli tak to OK. 2. Do kwarcu proponowałbym dać podstawkę precyzyjną, by móc go wymieniać. EDIT: Ode mnie w prezencie 20 pkt, bo masz mało.
OPA2134 jest dobrym wzmacniaczem. Zrobiłem bufor z jego wykorzystaniem i uzyskałem czas narostu w okolicach tr=550ns dla f=10kHz U=2Vpp pasmo od około 10Hz do 120kHz (OPA w podstawce precyzyjnej). Tu jest płytka zrypana i jeszcze na dokładkę masa rozlana.
Tu macie trochę detali: http://sound.whsites.net/project113.htm a tu moje dawne wykonanie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1... Gra znakomicie, można zastosować podstawkę precyzyjną pod opamp i zmieniać model wzmacniacza. To pouczające doświadczenie. Po NE5532 polecam OP2604, LM833, OPA2134...
Dla podstawek, zwłaszcza precyzyjnych nie bedzie to miało znaczenia, a tańsze chyba dlatego, że UE nakłada mniejsze cło na produkty "ekologiczne"... ;)
Dokładnie to samo - inny producent, w twojej aplikacji zadziała, a skoro chcesz wymienić to chyba znakiem uszkodzenia starego, tak czy siak należy go wylutować, możesz kupić podstawkę precyzyjną za 1,5 zł i po sprawie... można będzie wymieniać na różne opcje producentów.
>>>Oczywiście że to nie wina softu odczytuje błędnie to i potem w ten >>>sam blędny sposób kość zostaje zapisana .........!!!! >>>-Sprawdzaj połączenia aż do skutku ,zwłaszcza tasiemkę łączącą >>>płytkę programatora z płytką adaptera .....,kondziołki na liniach D0->>>D7 33pf (nie wiem jakie masz w opisie). Tobie chodzi chyba o programator opisywany...
Projekt moim zdaniem udany, choć moim zdaniem mogłeś zrobić już wszystko w SMD. Co do uwag technicznych to skoro dawałeś enc w dipie, to mogłeś go włożyć w podstawkę precyzyjną. druga rzecz to to, że nie ma śrub w pobliżu gniazda, gdzie moim zdaniem być powinny, bo tak to jakby na to nie patrzeć ewentualne naprężenia będzie przenosić płytka.
Dzięki za odpowied, to chyba jednak będzie procek, bo wszystkie elementy sš zgodne z opisem i nowe (nie z odzysku), płytka też jest oryginalna (z AVT) a procek siedzi w podstawce "precyzyjnej" (ZIF jest droższy od całego programatora...). Jak tylko będę miał czas to kupię drugi i zobaczę...
Witam, mam garść uwago-pytań: - na schemacie AVcc nie jest połączone z Vcc (a powinno), - tranzystor przy buzzerze jest niepotrzebny. Poza tym obudowa jest całkiem ciekawa. Podoba mi się także patent z "klockiem" przytrzymującym przewody w podstawce. Nurtuje mnie, dlaczego koniecznie chciałeś podstawkę precyzyjną DIP40 (ja nie używam, pytam, jakie szczególnie...
Co do wykorzystywania Atmegi w wersji SMD jako układu testowego to popełniasz poważny błąd. Co się stanie jeżeli coś sknocisz przy programowaniu, a jak znam życie to masz to pewne jak w banku. Do testowania nadają się tylko układy w obudowie DIL, i to umieszczone w podstawce precyzyjnej. Wtedy masz możliwość odblokowania takiego układu w programatorze...
No, no, no, kolego mlassota , wyszło Ci to całkiem nieźle :). No i gratuluje cierpliwości, bo jak wspomniałeś bez problemów się nie obyło ;). :arrow: Matt_x89 Zanim jeszcze przyślesz fotki zapytam z ciekawości, czy aby na pewno zastosowałeś pod TDA5140A podstawkę precyzyjną? Z uwagi na brak metalizacji otworów taka podstawka jest wymagana i powinna...
ULN2803 musi być wlutowany albo w podstawce precyzyjnej bo takie "kuku" mogło się zrobić dlatego, że nie miał masy która to jest tam tylko jednym pinem. Widziałem kiepskie styki własnie tego pinu w tych najtańszych podstawkach. Powinieneś mieć diody Zenera zabezpieczające wejścia mikrokontrolera. Możliwe też, że to pracuje w maszynie gdzie na tych wejściach...
popatrz czasem na to co piszesz sorii - wiem, wczoraj miałem wielkiego zonka, to dlatego :). Już prostuję całą sprawę. Poprostu mam płytkę, na której zrobiłem programator stk200 i dałem dodatkową podstawkę precyzyjną 2x14 DIL połączoną równolegle do podstawki uC ATMEGA8, po to aby można było czasami szybko i sprawnie przetestować wgrany program; ot...
oooo stary dobry programator z PE :) :) Daj podstawkę precyzyjną pod procka...chyba, że dużo nie programujesz...ale i tak tworząc jakikolwiek program będziesz zmuszony do wieeeelu testów i reprogramowań. Podstawka zwykła szybko się zużyje. Poza tym, pomyśl nad wykorzystaniem procków AT89S52 nie są już dużo droższe (a może i tańsze) od nie produkowanych...
Zwykła przelotka może nie jest problemem-drut,kołek,tulejka itp.Dla mnie największym problemem były układy scalone.Ale to rozwiązałem w bardzo prosty sposób-"kołki" z podstawek DIL precyzyjnych wyjęte z plastyku.Wtedy bardzo prosto lutuje się po obu stronach PCB-mamy przelotkę i jednocześnie podstawkę chociaż bez plastyku.
miałem jedną nóżkę czarną i nie działa mi pralka, wiesza się, czasami nie może wystartować Jeśli umiesz w miarę dobrze lutować i dostać się do strony lutowania elementów przewlekanych zapewne lub być może nie będzie Ci ten układ scalony potrzebny 2QR2280Z :) Jednak należy wyeliminować sporo tak zwanych "zimnych lutów" jakie przy takiej przypadłości...
Ummm a o ISP kolega nie słyszał? :> A po drugie, jak już się upierać na programowanie na zewnątrz to nie łatwiej podstawkę precyzyjną i w nią uC i taki pakiecik do programatora... Koszt podstawki 1zł:> Po trzecie... Zrób krańcówki na przerwaniach... Po czwarte... powiem szczerze, że nie wiem po co to całe liczenie u Ciebie jest:> Dodano po 2 P.S. Te...
Witam W firmie, w której pracuję jest około 30 identycznych komputerów do specjalnego zastosowania. Wszystkie cierpią na te same dolegliwości, mianowicie bardzo szybko padają na płytach głównych kondensatory. W niektórych sztukach wymieniać trzeba co kilka lat, a w niektórych co kilka miesięcy. Zmiana zasilaczy niestety nie wpływa w żaden sposób na...
Mam F5D7234-4 v3 (oparty na Atheros W G4005G 1-LF-AK) i jest możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania pod warunkiem wymiany pamięci flash SPI na większą lub równą 4MB (np. W25X32/64 Winbonda). To tylko 8 wyprowadzeń - można się pokusić o podstawkę precyzyjną DIP8 (i odpowiednie płytki - adaptery SO8 - DIP8), w którą można wkładać zależnie od...
Z praktycznego punktu widzenia druty ze skrętki UTP nie nadają się do takich zastosowań. Pare razy zgięte pękają i awarie będą często występowały. Przecież tu się nic nie zgina, raz zrobione i zamknięte w pudełku. "Zarówno opamp jak i diody pracują w podstawkach jak będę miał chwilę chciałbym poeksperymentować z innymi egzemplarzami ." Z wypowiedzi...
Chcę kupić tę obudowę: https://www.elmag.net.pl/pl/obudowy-do-p... Niezbyt dobrze mi wychodzą prace typowo modelarskie więc chciałbym uzyskać kilka porad aby efekt był jak najlepszy jak na moje możliwości. Potrzebuję w tej obudowie wyciąć otwory na: - wyświetlacz 2004 - zif32 - przyciski / diody led...
OK Dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem. Temat zamknąłem (narazie) razem z zasilaczem w obudowie ;) Dręczył mnie ten temat mocno - kilka razy sprawdzałem wszystkie połączenia, zgodność ze schematem i.... wszystko ok. Nadal nie działa. OK, zacząłem podmieniać elementy, po wylutowaniu opampa, wlutowałem podstawkę precyzyjną i zacząłem eksperymentować...
Wiem, że trochę czasu już minęło od pytania i pewnie zakup już dawno nieaktualny, ale może przyda się to następnym. Otóż niedawno kupiłem wzmacniacz jak w temacie, było w nim trochę do roboty, wymieniłem główne kondensatory, jeden już był trochę spuchnięty, ale parametrowo nie było tragedii, założyłem Rubicony 10000uF 63v oraz mniejszych wymieniłem...
Czyli co, nie mogę jej wlutować? Widziałem w zasilaczu na UC3843 podstawkę (zwykła, nie precyzyjna) i działało. Mogę po włożeniu układu sprawdzić miernikiem czy jest styk. Pozdrawiam, A.
Pamięć 93C46 to nie I2C tylko Microwire (takie SPI). Bardzo popularna kiedyś w automotive (alarmy, licznik Golf3, radiocode). Zresztą ten PIC też bardzo popularny. Był nawet w kartach SECA do kodowanych telewizji SAT. Jest bardzo dużo narzędzi do tych układów. Jesli pamięć jest w obudowie DIL to radzę ją wylutować i odczytać po czym wstawić w podstawkę...
le w docelowym urządzeniu, które jest znacznie bardziej skomplikowane niż to testowe, też występowały zakłócenia i również wymiana scalaka pomogła. Lutowany czy w podstawce? Jak podstawce to jakiej? Precyzyjna czy zwykła?
Witam! :) Ostatnio odkurzyłem swoje zaplecze i znalazłem programator Willem p3b z podstawką precyzyjną ( szkoda że nie zif :( ) jak mogę zdiagnozować poprawna pracę przetwornicy które diody oprócz tej przy zasilaniu maja sygnalizowac i co ( czy to sa diody sygnalizacyjne Rx i Tx czy innych stanów)? Które mają sie palic po podłączeniu do portu LPT ?!...
A ja nie rozumiem Twojego znęcania się nad OPA2134. Do pewnych zastosowań jest na pewno znacznie lepszy od serii TL07x. Jeżeli chcesz usłyszeć różnicę, wykonaj najprostszy układ CMOY, tam jest jeden opamp w torze audio (do prób zastosuj dobrej jakości podstawkę precyzyjną). I włóż tam kolejno TL072, LM833, OPA2134, NE5532 i potem wyższe serie LME49xxx....
Poszukuję źródła pinów/kontaktów/styków podobnych do tych, które są stosowane w modułach Basic Stamp 1 (równoległe do PCB). Ewentualnie innego sposobu na uzyskanie pewnego kontaktu pomiędzy stykiem a podstawką "precyzyjną" SIL. Niestety komplementarna listwa kołkowa nie do końca gwarantuje pewny styk przy większych długościach listwy i odkształceniu...
http://obrazki.elektroda.pl/9508285700_1... Witam. Przedstawiam projekt mini modułu z wykorzystaniem mikrokontrolera MKL05Z32 (ARM Cortex M0+). Moduł ma wyprowadzone wszystkie dostępne w układzie interfejsy (SPI, UART, I2C, SWD) i parę innych. Można je oczywiście użyć jako standardowe IO. Jako złącz między modułami użyłem podstawek...
może to akurat ci się przyda ? Fajne. Ale niestety to tylko sam mechanizm obracający i brak końcówki nawijającej (bitu), która w tej technologii jest najważniejsza i najbardziej cenna: https://obrazki.elektroda.pl/9444319000_... Ale warto zachować czujność bo w używkach można rzeczywiście trafić na dobre okazje w tym tak specyficznym...
pod TDA dałem podstawkę precyzyjną. Błąd. Wyprowadzenia układu scalonego są wykorzystywane jednocześnie do odprowadzania ciepła z układu - powinny być więc lutowane bezpośrednio w płytkę (ścieżki powiększają powierzchnię tego radiatora). ale basu z tego nie ma- za mała moc W dużej mierze za brak basu odpowiada również sam głośnik...(poza za małą wartością...
Jeśli ta sygnatura to nie jest zmieniona pozornie (miewam takie problemy - błąd komunikacji - na AVRDragon i podstawce ZIF-40 wlutowanej bezpośrednio w PCB. Jest to spowodowane bardzo wąskimi ścieżkami doprowadzającymi - konstruktorzy z Atmela się nie popisali...), to avrdude ma opcję -F . Aby wyeliminować błędy odczytu, należy podpiąć 100nF na zasilaniu,...
... a co to jest na końcu drutów ? Pająk jakiś, czy chrabąszcz :) Mnie przystawka działała tylko z kompletnym FCLU ! Nie doczytałeś, pod zdjęciami piszę: Jak widać na foto, łaczę się przejściówką w postaci jeszcze jednej podstawki precyzyjnej. PICa mam na płytce FCLU w podstawce precyzyjnej, aby podłączyć się przystawką ESR wyjmuję go z tej podstawki...
Mam podobną przystawkę i okazuje się dosyć przydatna. Chociażby do testowania układów z recyklingu, albo do zajęć uczelnianych, kiedy koledzy z roku mają jakiś projekt do zrobienia a nie mają programatora. Jest jednak kilka rzeczy jakie wydają mi się nietrafione - scalaki DIL40 takie jak ATmega16 albo ATmega162 to gdzie tu można wsadzić? - kwarc powinien...
Witam. Bardzo fajny projekt. Jednak pod badany układ mogłeś zastosować precyzyjną podstawkę zamiast standardowej bo te szybko się wyświechtają. Jeszcze lepiej było by wlutować ZIF-a ale jak sądzę układ raczej będzie wykorzystywany sporadycznie. Gratuluję projektu.
Dla "kultury" pośredniej można by dać LED-y wlutowywane w kawałki płytki drukowanej (np. cięta uniwersalna) lub wtykane w ciętą podstawkę precyzyjną (po dwa styki). Da to możliwość wymiany uszkodzonej diody bez lutowania i ograniczy możliwość przegrzania diody przy lutowaniu. W oryginale płytki mają 12"x14" (30.48 cm x 35.56 cm) czyli prawie 11 dm²....
Właśnie wywaliłem tą podstawkę i dałem precyzyjną i jeszcze raz sprawdziłem przejście i jest OK. Ten program to ma być: Portb=&B00000000 ?
Pamięci FLASH z serii 28Fxxx czy 29Cxxx itp. są zawsze w obudowach DIL32 a pamięć 27C256 w DIL28. Bezpośrednio ich nie zamienisz. Ich wyprowadzenia (patrz noty katalogowe np: www.atmel.com www.winbond-usa.com ) prawie się pokrywają. Możesz zrobić przejściówkę z dwóch podstawek precyzyjnych: 28 pin i 32 pin. W podstawce 32 pin nogi 1 i 2 łączysz z nogą...
Ostatnio jeszcze metodą ekperymentalną udało mi sie poprawić wzmacniacz p.cz. dodając kondensator 47nF miedzy pin3 a mase ostatniego filtru 455kHz. Ale też zmieniłeś R169. U mnie ta modyfikacja nie zdała egzaminu. R169 pozostał bez zmian. Natomiast kondensator 47nF wlutowałem i już pozostał. Co do pozostałych modyfikacji, zrobiłem już wszystko. Różnice,...
Witam ... opis problemu w skrócie: działa, działa ... nie działa. Mam układ na płytce stykowej z ATmega16 i kwarcem 16MHz. Układ raz działa, a raz nie. Zapewne napiszecie, że ona czasem jednak nie stykają :) Układ ATmega16 mam wsadzony w podstawkę precyzyjną, która ciężko wchodzi w breadboard, ale łączy na 100%. Kwarc 16MHz oczywiście z kondensatorami...
A nie wystarczyłoby zastosować zwykłych podstawek od scalakow? Albo takie coś https://inelsc.pl/mobile/pl/p/Podstawka-...
Z mojej strony mogę polecić Elwika jedynie kwestia grotów skromna ale ... za to szybko można go wymienić podczas pracy trza tylko mieć pęsetę lub szczypczyki :D Wada to wbudowana podstawka w obudowę. Osobiście dodam że nie potrzeba wyświetlacza LED w 30 min można obcykać nastawy. Zakres nastaw jest nie precyzyjny trza sobie to rozpracować.
Po paru latach leżakowania przyszła pora na naprawę tego mirnika.Wymieniłem ukł. scalony ICL7106CPL na ICL7106CPLZ. Nowy układ jest na podstawce precyzyjnej i wszystko byłoby OK gdyby nie znak "minusa" pojawiający się i znikający na wyświetlaczu ( foto1). Z drugiej strony jest rezystorek obrotowy (foto2) ale nie wiem co on reguluje ..brak schematu....
Można zastosować podstawkę pod IC. Podstawki P (blaszkowa), PW (precyzyjna) te znam, a jaka to "IC" ? Mogę prosić o opis/foto/link :idea:[/quote] Pod IC- Integrat Circuit tzn. pod układ scalony a dokładnie obwód scalony -sktót po angielsku.
Siemka! Jeżeli chodzi o lutowanie, to jest możliwe uszkodzenie układu, ale to w przypadku gdy będziesz długo grzał. Jeżeli robiłeś to króciutko to nawet lutując lutownicą dużej mocy nie powinieneś uszkodzić układu. Najlepiej jest jednak wlutować w miejsce układu "podstawkę precyzyjną" zrobioną z takiej listwy co się łamie dla uzyskania odpowiedniej...
Wiesz ja nie widzę różnicy między podstawką zwykłą a precyzyjną bo od zawsze robiłem wszystko na precyzyjnej bo mówili że lepsza. Czego jak by się wkładało i wykładało ze zwykłej to się ma zepsuć? Pozdrowienia dla wszystkich.
Możesz użyć płytki uniwersalnej, to ułatwi montaż i ewentualne zmiany (wybieraj z tych powierconych to nie będziesz miał problemów z równym wierceniem dużej ilości otworów): http://www.cyfronika.com.pl/viark1.htm a pod sam procesor daj podstawkę, najlepiej precyzyjną, która się mniej zużywa przy wkładaniu i wyjmowaniu układu. Dodatkowo zastosowanie...
ZIF to jest taka uniwersalna gdzie wkładasz układ i jest taka mała rączka, którą go zatrzaskujesz. A na nóżkę układu zaciskają się dwie blaszki. Sama podstawka kosztuje koło 80,- zł. A DIP to jest zwykła - w programatorze można zastosować precyzyjną - ja taką mam, a jeżeli chce się dużo programować układ - np. jakieś uruchomienie, to żeby oszczędzać...
Konstruując programator lepiej uwzględnić wszystkie możliwości, żeby urządzenie było bardziej uniwersalne. Kolego dawid512, jeśli chcesz być taki precyzyjny, to autor nie pytał czy kwarc jest konieczny, ale czy jest potrzebny. Nie powiedział też, że będzie programował tylko nowe mikrokontrolery :)
I jeszce cos.Tam jest procesor ZILOGA na podstawce precyzyjnej.Po tylu latach wszelkie podstawki a precyzyjne jakos bardziej :) potrafia sprawiac niespodzianki.Nic nie szkodzilo by wydlubac procesor i powtornie go wcisnac.Jak juz to bedziesz mial na stole nie zaszkodzi przelutowac luty. Kolejny problem-to ma juz 11 lat i z tego co pamietam STEMRO w...
Witam! Ponieważ 1488/89 to wyjątkowo mało "burzoodporne" układy sugeruję ich wymianę,a przy okazji wstawienie precyzyjnych podstawek.Pozostaje jeszcze sprawa zdobycia kpl. tych układów scalonych.Były one bardzo popularne w staarym sprzecie PC zt/AT oraz rozmaitych terminalach i niektóre firmy posiadają je jeszcze w swoich sklepowych zapasach.Ponieważ...
Oryginalne podstawki do połączeń owijanych właściwie wyglądają identycznie jak te precyzyjne. A co do podstawek, one w rzeczywistości są przerobionymi precyzyjnymi, ponieważ te do owijania jakie miałem były 64 pinowe, więc musiałem podmienić piny. Co do klawiatury, te na przełącznikach zapewniają informację zwrotną i nie wymagają diod LED i dodatkowych...
Dzięki za odpowiedzi. Bateria już wylutowana, pisałem o tym w poście nr 9. Użyje octu, dzięki za informację - nie wiedziałem o tym. Jeszcze nie wlutowałem gniazda na klawiaturę, postaram się to zrobić w wolniejszej chwili w tym tygodniu. Kartę sieciową na port ISA posiadam. Kiedyś robili porządki w pracy i akurat wyrzucali kilka ciekawych przedmiotów...
http://obrazki.elektroda.pl/8456126600_1... Witam Dzisiaj chciałbym zaprezentować projekt zegara Nixie. Z braku czasu robiłem go kilka miesięcy (sporo przeleżał w szufladzie). Przy okazji konkursu świąteczno-sylwestrowego postanowiłem go skończyć i dołożyć odliczanie czasu w sylwestra. Założenia: -ma być dokładny -sterowany pilotem...
Witam! Postanowiłem zabrać się za naukę praktycznej elektroniki i po przeczytaniu kilku tematów zakupiłem ww. procesor, podstawkę precyzyjną, płytkę stykową, płytkę uniwersalną PDU-23, oporniki, kondensatory,mikroswitche oraz diody led. Jestem już posiadaczem programatora pod usb. Wymyślilem sobie coś takiego: Na płytce uniwersalnej mam jedynie sam...
koledzy jeszcze takie pytanie odnośnie programowania: czy taki programator wystarczy ? http://sklep.avt.pl/p/pl/49608/programat... jest on już kompletny żeby pod niego podpiąć uP? Tak, jest kompletny. Jeśli masz w komputerze złącze LPT to będziesz potrzebował jeszcze jakiejś płytki testowej (uniwersalnej) ze złączem ISP10 albo podwójnym...
Mam płytę z wlutowanym 486sx Na płycie same ISA. Założyłem kontroler FDD HDD COM LPT. Dysk i flop działa. Jak mogę podłączyć CD-ROM ? mając same ISA :( Istnieją jakieś kontrolery które to umożliwiają bo ten który włożyłem do tego się nie nadaje. Płyta obok procka ma precyzyjną podstawkę jak pod procek. Co to jest? Na coprocesor czy co ? Podstawka jest...
Witam, Tak, jestem już po testach EE892 w wersji do 5000 ppm, więc mogę napisać o nim parę słów. Co do parametrów mechanicznych, to nie jest on zbyt duży czy ciężki. Polecam wersję z wyprowadzeniami w postaci goldpinów, gdyż można wtedy wygodnie mocować moduł do PCB za pomocą szerokiej podstawki 28pin. Sam wykorzystałem podstawkę precyzyjną, taką jak...
http://obrazki.elektroda.pl/7102899100_1... http://obrazki.elektroda.pl/4177510600_1... Witam, chciałem przedstawić mój zestaw uruchomieniowy. Powodem jego powstania były jak dla mnie bardzo wysokie ceny zestawów uruchomieniowych oraz ograniczona funkcjonalność wszystkich zestawów, jakich widziałem lub brak podstawowych...
przemcio.18 - programator, którego schemat wyżej podałem, powinien nadać się do zaprogramowania Twojego PICa, musisz tylko dolutować sobie podstawkę DIL8, najlepiej precyzyjną, a jej wyprowadzenia połączyć z odpowiednimi wyprowadzeniami podstawki DIL18 - który pin połączyć z którym - jest podane pod schematem. Programator wymaga jednego zasilania min....
Witam, Po kilku dniach walki i prób udało mi się uzyskać optymalny efekt pod względem wizualnym, niestety sprawa kosztów lekko komplikuje sprawę, ale ponieważ nie znalazłem tutaj wiadomości w jaki sposób rozwiązać sprawę, która podjąłem na początku opiszę tutaj jak sobie poradziłem. Płytkę zasilacza - montowaną poziomo jak i płytkę z wyświetlaczem zamontowałem...
https://obrazki.elektroda.pl/4297588000_... Przedmiotem dzisiejszej prezentacji jest DAC do samodzielnego montażu z Aliexspress. Sercem tego zestawu jest układ DAC CIRRUS LOGIC CS4398 + odbiornik S/PDIF CIRRUS LOGIC CS8416. Do tego w zestawi mamy konwerter USB na S/PDIF na układzie CM102S. oraz 74HC157D i 74HC14D. Z układów liniowych...
Nareszcie mogę to wytłumaczyć bo mam chwilkę czasu i dobre czcionki :D 1) Ja jednak nie przestawiałem fuse bitów. Przemyślałem wszystko i jestem pewny, że jest dalej ustawione na wewnętrzne coś (chyba 1 MHz) 2) Atmega jest w podstawce zwykłej. Była w precyzyjnej ale jakoś nie mogłem jej wcisnąć do końca, a jak ją wyjmowałem, to prawie urwały się dwie...
Nie chodziło mi o to że ktoś to pilnikiem ręcznie napieprza. Wątpię też że takie ruchy po sferze, tak gęsto często były by robione jakimś robo-ramieniem bo musiałby być super precyzyjny a przez to drogi a przez to wąpię aby ktoś takowy zatrudniał dla produkcji czegoś co raczej masówką nie jest, bo wątpię aby brali tego jak świeże bułki.
podstawek atmel podstawek indukcyjny podstawek kubek
drugi pilot samochodu livebox router bezprzewodowo amplituner instrukcja
Schemat głośników Tracer Swing USB - analiza i naprawa O-ring na osi dolnego spryskiwacza zmywarki - czy jest potrzebny?