jest to 48mikro Ohm Jeżeli już to 000,0487Ω = 48,7mΩ = 48700µΩ. (48700 mikroOhm po Twojemu).
Czy ktoś może wytłumaczyć mi ideę rezystora pomiarowego? Idea wykorzystuje prawo Ohma. Rezystor pomiarowy służy do pomiaru napięcia jakie się na nim odłoży przy przepływie prądu o określonym natężeniu. Jedno z zastosowań - amperomierz z bocznikiem . Miernik mimo iż wskazuje natężenie prądu, faktycznie mierzy spadek napięcia na boczniku.
PR701 to rezystor pomiarowy.
Wartość rezystora pomiarowego to kompromis pomiędzy dokładnością (której sprzyja jak największa jego wartość), i kosztami. To dlatego, że im większa jego wartość, tym więcej ciepła, droższy rezystor - a powinien być stabilny temperaturowo, najlepiej w wersji czterokońcówkowej, odpowiedniej mocy - a kupno takiego to koszty, kłopot też z dostępnością....
Bez tego rezystora (R5) masz zakres pomiarowy 999mV, musisz dobrać taki bocznik aby dla prądu 500mA spadek napięcia na nim wynosił 500mV i to napięcie mierzysz modułem AVT 2270.
Ten opornik wygląda mi na 50W ale konieczny będzie radiator. Weź pod uwagę że zwykła lutownica do drobnicy ma około 40-50W.
Jest to wzmacniacz różnicowy, jak będzie wyższe napięcie na wejściu + to będziesz miał na wyjściu dodatnie. Podłącz odwrotnie i po sprawie.
Daj rezystory pomiaru prądu na masie zasilania TB pin 3 i 9. Napięcie z rezystora na komparator i potem na sterowanie.
Jest to właśnie źródło prądowe. U5A wzmacnia napięcie z rezystora pomiarowego R GOLD, U5B porównuje to napięcie z zadanym z dzielnika i tak steruje mosfetem, aby spadek napięcia na rezystorze pomiarowym był stały.
Brakujące elementy to rezystory pomiarowe o wartości 0.005Ω oraz tolerancji 1%.
Ale przy samym rezystorze pomiarowym 0.1 ohma regulacja też zaczyna się od 0. W twojej wyobraźni. Rezystor B-E 470Ω.
Witam Tu jest schemat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...
Prawdopodobnie rezystor pomiarowy 10mΩ. W czym to występuje?
Rezystor pomiarowy powinien być w ujemnym sprzężeniu zwrotnym wzmacniacza operacyjnego.
Prosty sposób na obniżenie prądu ładowania w oryginalnej ładowarce: 1. Lokalizujesz rezystor pomiarowy. 2. Odczytujesz jego wartość. 3. Zamiast niego lutujesz dwa takie w szeregu. Prąd ładowania powinien spaść o 1/2.
ile watów "uniesie" ten przerywacz, przy ciągłej pracy 88W. W środku jest przekaźnik o obciążalności styków 10A, czyli powinien wytrzymać 120W, pytanie czy rezystor pomiarowy nie będzie się grzał zbyt mocno
Z ich pomiarem może być problem, ponieważ mi one wyglądają na tzw. rezystory pomiarowe o wartości 50mΩ (SMD 2512 ?)
Wszystko mierzone bez baterii i bez chargera 19 - 11,7 Ohm 20 - 11,7 Ohm 21 - 92 kOhm i rośnie na PL8901 nadal 1,7 Ohm.
Jak przetwornica 5VALW ? działa ? ( jest 3VALW ?) Jaki opór na rezystorze pomiarowym w linii 19V ?
Jeśli minimalny pobór prądu to 10mA to jak rozumieć sformułowanie "układ przestaje pobierać energię" ? Chcesz wykryć kiedy jest pobierane te 10 mA ? Możesz pozbyć się składowej stałej stosując kondensator czyli różniczkując sygnał sygnał z rezystora pomiarowego. Umownie napięcie dodatnie będzie gdy prąd będzie większy od średniego i ujemne gdy prąd...
Rezystor pomiarowy dla przekładnika prądowego za mostkiem prostowniczym. Dlaczego? Przekładnik prądowy jest źródłem prądowym i Vf na diodach ni wprowadza błędu pomiarowego, gorzej już gdy mostek jest za rezystorem, wtedy błąd pomiarowy jest spory i nieliniowy.
Sprawdź rezystancję głównej gałęzi. Pomiar względem masy na dowolnej nóżce rezystora pomiarowego widocznego na drugim zdjęciu.
"Nie pójdzie, bo wstawiłem diody D1 i D2." 0.2V- schottky. 0.2x50=10V. "Mi chodziło o szpilki podczas przełączania. Podanie stanu wysokiego na tranzystor spowoduje przepływ prądu przez pojemność bramka-źródło i rezystor pomiarowy. Co zwiększy spadek napięcia na rezystorze pomiarowym." No to niech ma stan wysoki na początek. Potem w programie dostanie...
Wartość rezystora (i mocy) zależy w jakim miejscu układu zasilacza ten rezystor się znajduje; jako rezystory wyrównawcze, jako rezystor pomiarowy prądu Pokaż schemat lepiej
W tym mierniku nie ma zabezpieczenia na zakresie 10A. Uszkodzenie wskazuje na przepalona ścieżkę łącząca rezystor pomiarowy, Taki długi rezystor wygląda jak mostek z grubego drutu. Sprawdż okolice łączące rezystor z gniazdami pomiarowymi oraz otwory metalizowane.
Tak sie podlacza mase zeby spadek napiecia na rezystozre pomiarowym nie "zabieral" napiecia wyjsciowego. W tym ukladzie zawsze na wyjsciu bedzie 5V bez wzgledu na to ile napiecia bedzie na rezystorze pomiarowym. Taki uklad ma ta wade ze masy wejsciowa i wyjsciowa sa rozdzielone. Mozna zastosowac rezystor pomiarowy w plusie zasilania wtedy masy beda...
Obwód wyjściowy TB6612FNG wygląda tak. https://obrazki.elektroda.pl/6699026500_... Rezystory pomiarowe R1 i R2 wpiąłeś w złe miejsce. Powinny być wpięte między PGND1(2) a masę GND. Poza tym na rezystorze 0.1 oma przy prądzie 1A (nie wiem jaki prąd pobierają te silniczki i założyłem te 1A) odłoży się zaledwie 0.1V i nie wiem czy skutecznie...
Tam listwy są połączone równolegle i musi być ich tyle ile było oryginalnie w matrycy, jeśli podłączyłeś mniej to sterownik wymusił na nich prąd jak dla wszystkich i się usmażyły. Zmieniając rezystory pomiarowe można zmienić prąd diod.
Czy rezystor pomiarowy w kluczu nie zwiększył wartości?Poszukałbym jeszcze w tym obszarze...
W nocie są podane wzory. RL to rezystancja obciążenia, RP to rezystor pomiarowy (tylko w przypadku źródła prądowego).
To rozbierz swój przerywacz i zmien rezystor pomiarowy. Zobacz jaki scalak steruje przerywaczem w srodku.
Źle jest schemat narysowany - dren do masy, rezystor pomiarowy do źródła, baza do źródła, kolektor gdzie jest a emiter do drugiego końca rezystora pomiarowego i dalej na obciążenie. Jest jednak pewna warta uwagi rzecz - jeśli prąd będzie powoli narastał zabezpieczenie zadziała. Jednak jeśli prąd wzrośnie natychmiast (np zwarcie) to jest niezła szansa,...
Pod spodem na zdjęciu masz TL2843B i z niego z pinu nr 6 jest bodajże sterowanie na ten tranzystor. I to by się mogło zgadzać, bo (S-Source) tranzystora nie ma do masy bezpośrednio, tylko przez rezystor pomiarowy R100. Natomiast 3 pin układu przez rezystor 1k (102) robi Isense.
No nie widać tam rezystora pomiarowego a wielkość na taki wskazuje, wstaw tam 0.1R/3W i zobacz co się zmieni.
Witam Można to zrobić albo na zasadzie miernika cęgowego albo przy pomocy rezystora pomiarowego. W domowych warunkach zdecydowanie prościej i taniej zastsować rezystor pomiarowy, na którym dokonywany będzie spadek napięcia. Do realizacji tego zadania potrzebne będą dwa wzmacniacze operacyjne (lub jeden podwójny). Na pierwszym z nich należałoby zrealizować...
Zaczałbym od sprawdzenia PQ311, 312 i 313; do tego rezystancję pomiędzy rezystorami pomiarowymi a samymi pinami układu chargera. Z tego co opisujesz to laptop prawdopodobnie wykrywa przeciążenie kiedy próbuje ładować baterię z tym że wykrycie przeciążenia po stronie baterii powinno odłączyć tylko baterię a nie cały laptop.
Na górnych kluczach napięcie jest poprawne - 19V. Rezystor pomiarowy również ma 19. - to dlaczego na tym miałoby być 19V? Sprawdź przetwornicę 3/5V i LDO.
Czyli uszkodzony jest pierwszy MOSFET ( ten duży ) B04N03. Sprawdź jeszcze oporność na tym rezystorze pomiarowym względem masy. Podaj wynik w Ohm . Miernik ustawiasz na pomiar rezystancji jedna sonda na mase ( np obudowa portu USB a druga do tego rezystora) . https://obrazki.elektroda.pl/6917845000_...
Wymień układ i na wszelki wypadek tranzystor. Sprawdź dokładnie rezystory zwłaszcza rezystor pomiarowy - bardzo niska wartość rezystancji. Pomierz diody. Nic więcej nie potrzeba do działania główne zasilanie dochodzi z dużych kondensatorów.
Ze schematem chyba coś nie tak. Grzałka ma być zasilona przez potencjometr R5? Rezystor pomiarowy raczej powinien być między minusem a tranzystorem.
Rezystor pomiarowy to ten duży, oznaczony R020 - przy kluczu. Sprawdź napięcie na obu jego nóżkach i na ścieżce - np. na zworze PJP8003.
A czy kolega tak robil? Dodano po 1 U mnie jest narmalnie 1/2 dc Dodano po 3 A moze kolega ma jakiegos skalara a nie wektorowca falownik
Będziesz się bawił w kalibrację pojedynczych sztuk, chyba tak bo przy okazji skoryguję niedokładności rezystora pomiarowego, niedokładności wzmocnienia i ofsetu wzmacniaczy.
wystarczy zafałszować pomiar prądu stringów LED, aby przetwornica przy niższym prądzie "myślała", że jest już odpowiedni. No właśnie. Zazwyczaj wystarcza zmiana (zwiększenie) wartości rezystora pomiarowego w przetwornicy zasilającej podświetlenie. Łatwo go znaleźć, bo z reguły ma wartość poniżej 1 Ohm.
Witam Napięcie V4 jest za wysokie (12V), i nasyca wzmacniacz przy 1kOhm. Trzeba zasilić wzmacniacz wyższym napięciem, lub rezystor pomiarowy (bocznik), przenieść w obwód masy (GND).
Układ pomiarowy należy zasilić z własnego źródła zasilania. Ogniwa baterii będą rozładowywane jedynie przez rezystory pomiarowe 1MΩ( w zaprezentowanym układzie !). Użyć wzmacniacza OP200 lub podobnie dobrego :). To tyle. Pozdrawiam.
Kolego masz zwarcie w głównej linii zasilania. Zmierz rezystancję do masy na wszystkich cewkach. Przeprowadź próbę zwarciową na rezystorze pomiarowym za PQ203 (chyba PR201 nie widać dokładnie na twoim zdjęciu) Na początek napięcie 1V prąd według uznania.
Wychodzi na to, że te dwie baterie mają inne rezystory pomiarowe, dlatego po wgraniu obcego wsadu tak długo się ładuje. Zamieść tu swój oryginalny wsad, a ktoś go Tobie zresetuje.
Problem jest taki, że chce aby rezystory pomiarowe się automatycznie przełączały (bez mojej pomocy) w zależności od prądu płynącego. To przełączasz przekaźnikami albo MOSFETami* na podstawie wyników z ADC, dodatkowo wejście zabezpieczasz diodami , aby na zakresie 50uA nagły wzrost prądu nie spowodował uszkodzenia rezystora czy wejścia ADC *albo przekaźnikami...
Witam Widzę że problem to będziesz miał z czym innym niż myślisz, ale po kolei. Impedancja wzmacniacza jest na tyle duża, że jej wpływ jest pomijalnie mały przy rezystorze pomiarowym który zastosowałeś. Uzyskanie wzmocnienia dokładnie 10 wymaga zastosowania precyzyjnych rezystorów w sprzężeniu, tego nie ma w sklepie za rogiem. LM358 nie jest wzmacniaczem...
To nie jest rezystor bezpiecznikowy, w tym układzie pełni on rolę rezystora pomiarowego. To, że w wielu układach zasilających rezystor o tak małej wartości pełni rolę bezpiecznika nie oznacza, że tak jest tutaj. A rezystor 0,1Ω można uzyskać łącząc równolegle kilka rezystorów o większej oporności, np. 5x 0,51Ω.
Ja robiłem przetwornicę 12/30kilka V 3A do LEDów 20W (pracowały impulsowo, wypełnienie tak z 5% (stroboskop)) na UC3843. Żadna filozofia. Klasyczna przetwornica podwyższająca na tym scalaku. Plus małe modyfikacje na sprzężeniu zwrotnym. Na Feedback było podawane napięcie z rezystora pomiarowego zamiast z dzielnika napięcia wyjściowego. Dodatkowo ten...
Cześć, zmierz rezystancję pomiędzy rezystorem pomiarowym zaznaczonym na 1 zdjęciu i wszystkimi cewkami. https://obrazki.elektroda.pl/5977527400_... Najprawdopdobniej będzie zwarcie względem cewek obok karty graficznej, a to będzie oznaczać że uszkodzony jest jeden z mosfetów zaznaczonych na 2 zdjęciu. Jeśli tak, zdejmuj kolejno i ponawiaj...
Dioda zenera 5.1V pobiera pewien prąd który może zniekształcać pomiar. Większość mikroprocesorów ma wbudowane diody zabezpieczajace porty pomiędzy pin/port a + zasilania więc nie ma ryzyka uszkodzenia procesora z powodu uszkodzenia "dolnego" rezystora pomiarowego. Ważne, aby "górny" rezystor w dzielniku miał odpowiednio dużą wartość, ok 100k będzie...
Możesz tu zastosować np. NE5532.
Witam! Mam jedno pytanie co do tego miernika, czemu pomiar prądu musi się odbywać na ujemnej gałęzi? Mam zasilacz J-31, a tam rezystor pomiarowy jest na dodatniej gałęzi i chciałbym się tam podpiąć ponieważ nie chcę mieć następnych strat na rezystorze pomiarowym.
Zmień podział w dzielniku pętli ujemnego sprzężenia zwrotnego oraz dwukrotnie zwiększ rezystor pomiarowy prądu. R12 zmniejsz do 15kΩ oraz R7 daj 1Ω lub dwa szeregowe 0,47Ω, jak wolisz.
No w sumie jest to możliwe do zrobienia. A czy nie mógłbym oprócz połączonych drenów, połączyć też ich źródła tak żebym użył tylko 1 rezystora pomiarowego? A jak wtedy ustabilizujesz prąd w 2 tranzystorach? Żeby było 3A w jednym i 3A w drugim? Zamiast 1A w jednym i 5A w drugim? Bp układ z jednym rezystorem pomiarowym ustabilizuje tylko jeden wspólny...
Witam. Jaki to jest rodzaj obudowy rezystora pomiarowego? Chciałbym zakupić taki sam. Rezystancja 47mOhm. Oraz czy wartość rezystora SMD 0805 o oznaczeniu moim zdaniem 2000 czyli 200ohm jest poprawna? Gdyż jest trochę upalony :) https://obrazki.elektroda.pl/5917671400_... https://obrazki.elektroda.pl/3914903700_...
Jest w uP 2,56V. Kwestia jeszcze szybkości reakcji na przeciążenie i inne zmiany, trzeba będzie sygnał trochę wygładzić, przez co opóźni się pomiar o 10ms. Potrzebny będzie LM358 lub LM324, rezystor pomiarowy i trochę innych rezystorów i kondensatorów. Dziś wieczorem spróbuję narysować schemat. Pamiętaj o zakłóceniach jakie wytworzą silniki.
Jako rezystor pomiarowy dałeś jakiś zwykły drutowy 5W? Jak tak, to nie można cuda dostać. Na stronie Elfy możesz zobaczyć dokładne rezystory specjalnie do pomiarów i czegoś podobnego u nas poszukać. W razie czego można skompensować wzmocnienie wzmacniacza sterującego MOSFETem.
W moim układzie tranzystor mocy odwala brudną robotą a za pilnowanie określonej wartości prądu są odpowiedzialne rezystor pomiarowy i tranzystor małej mocy, które na bieżąco wpływają na tranzystor mocy. Możesz też wziąć LM350+1 rezystor i masz z głowy źródło prądowe. Ograniczeniem będzie prąd do 3A i max moc strat ale układ już sam o siebie zadba. Wygląda...
I tutaj jest problem 32 MΩ, w tym powinien znajdować się rezystor pomiarowy. Może być zimny lut na konektorze, poruszaj nim podczas pomiaru, ten który wskazałem. Pomiar cęgami teraz nic nie da, musisz sprawdzić to połączenie. Możesz ostatecznie uruchomić sprężarkę bez tego rozruchu, tylko ciśnienia wysokie i niskie muszą być wyrównane. I uruchamiasz...
Działa jak przekładnik 1:2500. Na wyjściu jest prąd i aby uzyskać napięcie potrzebny jest rezystor. Wewnętrzna rezystancja 19Ω trochę przeszkadza i trzeba uważać na zastosowany rezystor pomiarowy, spadek napięcia na obu nie może zbliżyć się do napięcia zasilania.
Kolego zwarcie na głównej lini czyli na twoim rezystorze pomiarowym jest bardzo łatwe do sprawdzenia. Po pierwsze podaj jaka jest na nim oporność względem masy czyli czarna bagieta na pole masowe gdzieś przy jakiej śrubie a czerwona na rezystor pomiarowy. Potem tak samo zmierz oporności na innych cewkach czyli względem masy i jak na którejś będzie taka...
Chyba już rozumiem. Na Rezystorze pomiarowym mam maksymalny spadek powiedzmy te 5V, a całe pozostałe napięcie odkłada się na odbiorniku (taki dzielnik napięcia). Dokładnie tak, tylko nie zapominaj o macy jaka się wydziela na rezystorze.
Akurat nie prawda, bo ten wzmacniacz ma anodowe na podwajaczu napięcia i te napięcie bez obciążenia jest jak najbardziej poprawne. Musisz sobie kolego ustawić prąd spoczynkowy. Napięcie na siatce pierwszej względem masy powinno być ujemne i mieć według mnie więcej niż 34V, ale to trzeba prąd spoczynkowy pomierzyć. Dla EL34 powinien on wynosić jakieś...
musi być 0,33ohm jest to rezystor pomiarowy
Wymień te rezystory pomiarowe może pomoże
Kolega Urgon dobrze napisał - na rezystorze pomiarowym wydzieli się max 1,25W przy napięciu wyjściowym 20V i prądzie 5A. Więc rezystor 3W to chyba z zapasem będzie? Tez myślałem żeby obrócić wzmacniacz operacyjny do góry nad rezystor pomiarowy, ale tam są tranzystory mocy i ścieżki prądowe od głównego elektrolitu. Nie wiem czy to dobry pomysł, żeby...
Wszystkie rezystory pomiarowe mają 1,4
Witam. Jest to typowa linia parametryczna stosowana w systemach alarmowych. Skoro przekaźnik rozwiera w przypadku alarmu, to należy zastosować tranzystor NPN i sterować obwodem bazy. Prąd kolektora będzie powodował zwiększenie spadku napięcia na rezystorze pomiarowym. Pzdr.
pl.farnell.com numer artykułu : 1339338 BOCZNIK, 20A Współczynnik natężenia prądu:20A Dokładność:± 0,25%
Raczej trzeba by mierzyć prąd płynący przez silnik, np. na rezystorze włączonym pomiędzy "spód" mostka H i masę. Napięcie z rezystora pomiarowego po przefiltrowaniu filtrem RC podajemy na jedno z wejść komparatora a na drugie wartość progową Up=Imax*Rpom.
OP07 kupiłem za 1.99 zł z wyprzedaży. Zabezpieczenie podejrzysz w schemacie zestawu J-297. Próby możesz robić na jakimś tanim wzmacniaczu. Jeśli miernik będzie zasilany bateryjnie, to możliwość uszkodzenia wzmacniacza pojawi się gdy do jego wejścia zostanie przyłożone zbyt duże napięcie, czyli gdy rezystor pomiarowy ulegnie przerwaniu.
:) MCP ma wbudowany wzmacniacz z regulowanym wzmocnieniem oraz ma wejścia różnicowe, komunikacja I2C. Co do wzmacniaczy to można sobie posymulować w programie LTspice mniejsze ryzyko, że coś nie będzie działać. Dodano po 6 Zabezpieczenie termiczne, wentylatory jak i miernik to w sumie jeden mikrokontroler mógłby robić. Dodano po 3 Co do rezystora pomiarowego...
Musiałbyś zadbać o to aby nowy dzielnik był również dzielnikiem skompensowanym, zrób próbę, połącz rezystory i kondensator kompensujący równolegle i porównaj jak przenosi twoja sonda i fabryczna przy napięciach prostokątnych dopuszczalnych dla tej drugiej. ale w specyfikacji sond napisano tak samo "max. 300VRMS" W specyfikacji podano wykres "voltage...
zgadzam się z przedmówcą, ale zapakuj wszystkie trzy! rezystory pomiarowe (są równolegle do tda6111, 100kohm/0,5W) wszystkie żeby mieć pewnośc że ma być dobrze, jak nie będzie to pożegnanie z kinolkiem, wiem "porsche" ale troche ich spisałem już na straty z powodu kinolków (nawet kinolki Toshiba), powodzenia, pozdrawiam
Poza diodami i L298 proponuje dokładnie przyjrzeć się L297 szczególnie układ regulacji prądu oraz generator , zamiast silnika np. żarówki odpowiednio obniżyć napięcie zasilania i dokładnie sprawdzić czy regulacja prądu działa poprawnie oraz czy sterownik prawidłowo reaguje na sygnały Enable , Step , Dir . Sprawdź dokładnie rezystory pomiarowe przy L298...
Ciekawy pomysł na urządzenie do badania akumulatorów. Dodałbym regulowane skokowo obciążenie prądowe (można wykorzystać typowy układ [url=https://www.elektroda.pl/rtvforum/t... obciążenia rezystor pomiarowy + wzmacniacz operacyjny + napięcie odniesienia). Można dodać osobne przewody prądowe i osobne do pomiaru napięcia, wtedy...
Bocznik pomiarowy z definicji ma być stabilny, nie zmieniać swojej wartości pod wpływem temperatury, mocy i w czasie. A rezystor zwykły (w tym ceramiczny) taki nie jest. Dodatkowo taki bocznik powinien mieć rozdzielone końcówki na prądowe, oraz napięciowe. Te ostatnie są podłączone wewnątrz rezystora tak, aby mierzyć spadek napięcia na samym rezystorze...
Witam Jeszcze jedno pytanko. Czy można zastosować elementy SMD? W zwykłej obudowie będą scalaki, tranzystory i diody kondensatory elektrolityczne. Chodzi mi o te elementy naokoło TL494. Rezystory pomiarowe muszą być bezindukcyjne, więc można je zrobić tanim kosztem z rezystorów SMD lecz nalutowanie 100szt. jest trochę męczące. Ale spróbuj kupić 10mΩ...
nie wiem jaki prąd pobiera Twój silnik , być może wystarczy układ L293D lub L298 w obu przypadkach są to dwa mostki H , z dodatkowym sygnałem Enable , L298 ma możliwość pomiaru prądu ale nie musisz tego wykorzystywać , poza rezystorami pomiarowymi i diodami zabezpieczającymi dla L298 nie ma żadnych dodatkowych elementów zewnętrznych
Czerwone rezystor, prawdopodobnie 2,5 mΩ - pomiarowy, precyzyjny Niebieskie rezystor 0 Ω - użyty jako zworka
Koledze Sebaele22 jeszcze mało na ten temat? http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic13...
Układ wygląda ok, całe działanie polega na tym, że spadek napięcia na rezystorze pomiarowym powinien się pokrywać z napięciem wzorcowym więc generalnie relacja jest prosta Iwy=U(D1)/R1. Z tej strony zasilania lepiej użyć np TL082 niż LM324 - kwestia zakresu napięć wejściowych. Zasilanie nie musi by symetryczne. Sprawdzić... jakie obliczenia?
Jeśli pobierasz punkty od tych, którzy mają Tobie pomóc, to życzę powodzenia. Przyczyną może być nadal uszkodzenie na płycie głównej (np. rezystor pomiarowy prądu ładowania) lub w baterii (np. wpisana zła wartość prądu ładowania we wsadzie). Aby się upewnić musiałbyś zrobić interfejs I2C i odczytać parametry baterii w SBW.
Zdjęcia dużo mi nie mówią bo są zbyt kiepskie ale jeśli założyć że przetwornica po stronie wtórnej nie jest uszkodzona to spróbuj zacząć od wyjścia. Powinny gdzieś być rezystory pomiarowe które są w szeregu z wyjściem na akumulator, jeśli taki rezystor się uszkodzi może mieć zbyt dużą oporność, na takim rezystorze odkłada się niewielkie napięcie i tym...
Założenie radiatora nie zaszkodzi a pomóc może i jest wskazane. Ale jak będzie zwarcie w obwodzie to i tak nie pomoże. Co do innych elementów. Jeśli w obwodzie prądowym nie ma jakichś elementów na przykład rezystora pomiarowego do pomiaru prądu to nic się nie stanie, Oczywiście jeśli jest zbyt mały bezpiecznik to może zadziałać. Ale zdalnie bez znajomości...
tak, dałem na rezystor pomiarowy
witam Montuje multimetr wg ponizszego linku: http://elfly.pl/multimetr/multimetr_DIP.... ""rozdzielczość pomiaru prądu można obliczyć korzystając ze wzoru: rozdzielczość[mA] = 1/(R[om]*3.2) gdzie R-rezystor pomiarowy Należy pamiętać, że napięcie na rezystorze pomiarowym nie może przekroczyć wartości 2.4V, więc R[om] musi być mniejsze niż 2.4/Imax[A]...
Taki układ to inaczej buck converter, czyli przetwornica obniżająca napięcie. Twój układ nigdy nie zadziała. 0. Tranzystor ze wzbogacanym kanałem N, do pracy potrzebuje napięcia na bramce wyższego niż na źródle. Tutaj w zamyśle to może zadziałać dla napięć wyjściowych do kilku V. 1. Rezystor pomiarowy przypiąłeś do masy, więc napięcie na wyjściu tego...
nalutowałem więcej cyny na styki Na jakie styki? Zmierz tranzystory w półmostkach pod kątem zwarcia. Jeśli napięcie baterii poszło na bramki tranzystorów to w przypadku tanich sterowników ogólnie jest po sterowniku. Dodano po 2 BTW kolejne mądrości z YT, kocham to Ja też. Przecież Ci ludzie nie mają pojęcia co robią i jeszcze kręcą jakieś durne poradniki...
No to zaczynaj mierzyć. Zaraz za gniazdem masz rezystor pomiarowy głównej linii, mierz rezystancję do masy. Z drugiej strony płyty dwa mosfety wejściowe, możesz zmierzyć spadek napięcia na nich. Później wszystkie cewki, rezystancja do masy. Ósma noga układu SPI, czyli kości BIOS, również widoczna. Podejrzewam, że wszystko wyżej będzie ok, a problemem...
Chodzi o to że daje maksymalną moc? Bo jak tak to może rezystory pomiarowe ale gdyby to były one to by ciągle świeciło
Według mnie niewskazane jest to osobne prowadzenie masy z transoptora do kondensatora C5. Ta masa raczej powinna prowadzić bezpośrednio do nóżki 5 układu scalonego. Po za tym układ nie ma wejścia różnicowego pomiaru prądu, więc należałoby chyba masę UC3842 podłączyć blisko rezystora pomiarowego (R11, R12). Po za tym jak dla mnie to ładnie wygląda.
Możesz spróbować zrobić rezystor pomiarowy jak Ci się nie uda załatwić miernika cęgowego.
Bezpiecznik, lub rezystor pomiarowy.
Już mi dwa razy wcieło wiadomość. Napisz epo krótce: To chyba jest odpowiednik MC34063 a ten mozna kupić prawie wszędzie za około 2zł. Sprawdzę to dokładniej ale z tego co pamiętam to rezystor pomiarowy (current mode) i wejścia zasilania są chyba w tych samych miejscach. Sprawdź to sam z notą katalogową tego co podałem. A swoja drogą co się stało? Odwrotnie...
Witam. Sprawdź,proszę,czy obwód pomiarowy zakresu 20A nie ma przerwy. Włącz funkcję ciągłości obwodu, przewód pomiarowy przełóż z gniazda COM do gniazda 20A i zewrzyj sondy. Jeżeli zapiszczy to obwód jest sprawny. Sprawdź również R41 /ten obok rezystora pomiarowego zakresu 20A/. Jeżeli w obwodzie będzie przerwa, sprawdź dokładnie połączenia w okolicy...
wskaźniki pomiarowe pomiarowe narzędzia pomiarowe check pomiarowe
wiena mostek router talktalk piasta łożyska
Jak skasować awarię w centrali Satel CA-10? Błąd E62 w ciągniku New Holland 8360 - przyczyny i diagnostyka