Jeżeli rozpinana była winda z mechanizmem to trzeba zgrać działanie windy z mechanizmem, ja to robię zawsze boczną zębatką w windzie. Działanie mechanizmu sprawdzam kręcąc osią silnika i szczególnie sprawdzam działanie przełączenia napędu z napędu windy na napęd mechanizmu.
Witam czy ktoś posiada instrukcje ustawienia mechanizmu w magnetowidzie Philips 23DV1/02 mechanizm jest źle ustawiony może jakaś instrukcja serwisowa lub dobre rady mile widziane prosze o pomoc pozdrawiam
Witam Poszukuję instrukcji ustawienia mechanizmu w magnetowidzie Philips VR 256. Mechanizm jest źle ustawiony może jakaś instrukcja serwisowa lub dobre rady mile widziane. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Więża PHILIPS 50/22 3 płytowa jak wyregulować mechanizm może ktoś wie gdzie znależć serwisówkę
Witam .Trafiła do mnie wieża z rozsypanym mechanizmem. Bardzo proszę o wskazowki jak to poskładać .Pozdrawiam.
https://obrazki.elektroda.pl/7122304200_... kupię taki mechanizm do kina domowego Philips Kupię
Jak wejść wtryb serwisowy md 1.1?
Witam. Mam wieżę i 2 głośniki Phillips mz-9 (zestaw). Czasami płyty same się przestawiają i nie działa ich otwieranie. W skrócie przycisk otwierania kasety na płyty nie działa w ogóle, a jak wyciągnę ... Bezpośrednia odpowiedź Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest mechaniczny problem loadera CD: rozciągnięty/ślizgający się pasek(i) napędu tacki/karuzeli...
Po co sprawdzasz coś na co nie masz wpływu i co nie ma wpływu na odtwarzanie? Każde ustawienie wpływa na parametry odczytu, nie wszystkie zmiany da się zaobserwować w sygnale RF, ale w poziomie Jittera widać każdą najdrobniejszą zmianę jakiegokolwiek ustawienia Jeśli laser świeci i nie jest brudny, soczewka nie zmętniała i nic się nie urwało ani silnik...
Witam, Zębatka wymieniona , ale mechanizm źle pracuje.Jak na zdjęciach , podejrzewam ,że jakimś cudem się przestawił . Na jednym ze zdjęć widać , wg. źle ustawienie znaczników po załadunku kasety.
Część magnetowidów ma funkcję autopowrotu kasety która może być wykorzystana np. w przypadku omyłkowego wysunięcia kasety - czegoś takiego to ja nie słyszałem.... Za "sprawdzenie" obecności kasety w mechanizmie odpowiedzialna jest dioda podczerwieni która jest po środku. Na bokach mechanizmu windy są odbiorniki podczerwieni. Kaseta wjeżdżając do mechanizmu...
Witam jest mi potrzebne rozrysowanie ustawienie mechanizmu chodzi mi dokładnie o znaki na zębatce rolki dociskowej taśmę
Dobrze słyszałeś, z tym że chodzi o ustawienie mechanizmu na tzw. znacznikach. Spróbuj znaleźć na zębatkach mechanizmu takowe, ustawić je a następnie wsunąć tackę. Ewentualnie poszukaj schematu ustawienia znaczników.
Witam. Może ktoś posiada rysunek mechanizmu w/w magnetowidu. Chodzi mi o prawidłowe ustawienie tych wszystkich kółek względem siebie.
Specjalne podziękowania dla kolegi --> oldboy , dzięki jego rysunkom złożeniowym ustawienie tej mechaniki to czysta poezja!!! za pierwszym razem , bez żadnych problemów i niespodzianek - po prostu po złożeniu i ustawieniu pozycji kasety w windzie mechanizm pracuje jak nowy ... Uszkodzona jak już wcześniej pisałem była tylko zębatka 48 podajęca napęd...
Usterka z brakiem wizji w magnetowidzie PHILIPS VR 457 okazała się być chyba z przyczyny brudnej głowicy. Głowicę wyczyściłem i nagle magnetowid zaczął działać...ale magnetowid ten ma również taką przypadłość psucia się mechanizmu wciągania i wysuwania kasety. W skład tego mechanizmu wchodzi taka przekładnia stożkowa, która współpracuje ze ślimakową....
Próbowałem ułożenie przekładni sprawdzić z instrukcją serwisową. Tam jest ustawienie w pozycji "threaded out". Jaka to jest pozycja i jak ją osiągnąć (ręcznie czy automatycznie)? Zamieściłem zdjęcia mojego mechanizmu w pozycji "eject" czyli kaseta wyciągnięta i fragment serwisówki. http://obrazki.elektroda.pl/4657952000_1... http://obrazki.elektroda.pl/1657742500_1...
Witam.Poszukuję serwisówki do magnetowidu philips 845 w celu ustawienia mechanizmu na znakach,ostatnio kaseta musiała spowodowac przestawienie.Proszę o pomoc. P.S: Szukałem na elektrodzie ale nie mogłem znaleść.
Pod spodem mechanizmu masz blachę zasłaniającą wirnik drumu, na nim dwa otwoty: okrągły i owalny. Ustaw drum tak aby w owalnym otworze pokazał się okrągły otwór wirnika. ( na wirniku też jest okrągła blacha z jednym otworem). Jak zgrasz te otwoty to zablokuj drum w tej pozycji ( ja blokuję krótką śróbką o odpowiedniej grubości). Teraz odwróć magnetowid,...
Zapamiętał usterkę, po naprawie trzeba ręcznie ustawić mechanizm i powinno być ok. Pozdrawiam.
Obejrzyj wszystkie plastyki, kółeczka czy maja ząbki, często pękaja i sprawdz poprawne ustawienie mechanizmu.
Witam.Czy ten szkic i na nim zebatki sa jak w Twoim nieustawionym mechanizmie?Zapomnialem naniesc Twoje znaki zrobione flamastrem.Sa trzy kola zebate dwa sie kreca w lewo, jedno w prawo.
proponuje ,aby nie ustawiać go na znaki tylko załatwić drugi działający i wtedy go ustawić-sam mechanizm jest dość trudny-czasochłonny do ustawienia-dla nowicjusza!!
Zrobiłem go, ustawiłem zębatki. Bardzo pracochłonne.
Zasilacz produkuje poprawne napięcia zmierz zgodnie z SM mechanizm jest poprawnie ustawiony marchewka nie jest pęknięcia sprawdź
Mechanika powinna ustawiać się sztywno bez zasilania i odbijać kasetę. Masz przestawiony mechanizm - najważniejsze w nim jest ułożenie listwy zębatej tak, aby przestawiała przewijanie na wyrzucanie kasety. Ja zwykle biorę drugi sprawny mechanizm i ustawiam na wzór. Czasem jest skrzywiony plastik i samo ustawienie nie pomaga.
Witam kolege to nie jest błąd to jest informacja że jest ustawiony na euro-złącze!!!:)jest puta pamiec tzn brak wpisanych programów tv pozdro
Witam Można poprosić o zdjęcia mechanizmu kieszeni?? Pozdrawiam, Karol
Witam , na prośbę wykonałem kilka fotek mechanizmu w trybie Eject , nie wiem czy sie komuś to przyda, jak tak to moderator umieści gdzie trzeba a jak nie to zainteresowani niech ściągną i skasować . pozdr
Ustawienia mechanizmu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...
Potrzebuję właśnie serwisówki do tego magnetowidu muszę poprostu przysiąść i ustawić mechanizm.
Witam. Dosyć dobre zdjęcia mechaniki do VCR PHILIPS (i inne) znajdziesz tam: http://rotor.friko.pl/katalogi/philips/n... Twój mechanizm PHILIPSA ma cechy na prawie każdej zębatce, przypatrz się uważnie delikatnie pokręć silniczkiem loading-motor a dojdziesz co i gdzie jest przestawione. Na początek odepnij czerwoną zawleczkę z boku windy kasety...
Sprawdzałeś opasanie taśmy,ustawienie mechaniki ? Może przyczyna tkwi w mechanizmie ?
Panowie, Ja równiez mam problem ze złożeniem kieszeni mechanizmu w MC 50/22. Nie mam pojęcia jak ustawic tacki w trybach, żeby sie odpowiednio wysuwały tacki i szuflada. tryby sprawne - był pękniety pasek silniczka od wysuwania tacek. Prosze o pomoc, albo schemat jak ustawic te tacki.
jeszcze jedna informacja - mechanizm zasadą działania i wyglądem przypomina mechanizm montowany w wieżach M-25 GRUNDIG-a i PHILIPS-a. ( 7- płyt )
Po dotknięciu palcem głowicy słychać stuknięcie na obydwu kanałach. po dociśnięciu delikatnie mechanizmu głowicy z boku w trakcie odtwarzania dźwięk w drugim kanale się pojawił ale cichy i w dalszym ciągu pełen szumów. Mnie to wygląda na źle ustawioną głowicę (lub złe prowadzenie taśmy) , ale bez sprzętu w rękach mogę się mylić.
To jest mechanika stosowana w PANASONIC-ach typu NV-G... czyli troszkę starsza od popularnego NV-J35 ale można korzystać z jej ustawień. Opis (GGII) jest w dziale SCHEMATY VCR w temacie MECHANIZMY.
"Czasami bez zająknięcia" to raczej wiązka lasera poprawna. Przy wiekowym odtwarzaczu sprawdziłbym i wymienił gumowe resorki zawieszenia mechanizmu lasera.
Może źle ustawiony mechanizm.To jest na jedną czy 3 płytki?
Szukam opisu jak ustawić przełącznik funkcji. Mechanizm ten występuje w: SHARP: - VC6V3 - starsza wersja - VC671 - VC208 - VC-B311 PHILIPS: - VR6443 - VR6441 - VR6943 - VR6543
Sprawdż ustawienie zębatek windy względem pozycji znzczników ustawienia mechy.
Sadze ze kieszen chodzi prawidlowo . Proba przesuniecia azeby bardziej dociskala konczy się chaosem pracy kieszeni . Niestety ale kieszeń nie chodzi prawidłowo. Jest źle ustawiona względem podstawy mechanizmu. Trzeba ją zdjąć i ustawić na wyzerowanym mechaniźmie. Pozdrawiam.
według mnie zle ustawione punkty zerowe mechanizmu ustaw "0" przy wjechanej kasecie
Filmy wideo które Zamieściłeś są bardzo słabej jakości ale co nieco widać. Proponuję przy wyłączonym radiomagnetofonie ustawić koło od podnoszenia sanek w pozycji "STOP". Jak zdejmiesz ten plastik trzymający koła zębate zobaczysz opisy ze znacznikami na tym kole w jakiej pozycji jest realizowana dana funkcja. Tak przynajmniej jest to w Grundigu z tym...
Dzięki. już sobie poradziłem. W tym mechanizmie są 3 czujniki krańcowe. Od wysuwu tacki, od położenia karuzeli (wykrywa dysk 1) -> te znalazłem od razu. Jest też czujnik od karetki z laserem -> o nim nie wiedziałem. Ten mały skubaniec jakimś trafem zawiesił się w pozycji zwartej i zakłócał pracę całego mechanizmu. Potem ustawienie samej karuzeli to...
Panowie wielki dzieki za pomoc ale niestety jak by ktos mial schemat porawnie ustawionego mechanizmu bylbym bardzo wdzieczny. Ten mechanizm chyba jest najgorszy jaki mialem w reku oprocz mechanizmu "charlie" philipsa.
Magnetowid przez ten czas byl odstawiony, bo juz nie mialem sily na niego. Rolka napewno dobra. Hamulec oczyszczony, jego regulacja niestety nie pomoga. Glowica audio oraz reszta mechanizmu wg SE DS na 100% ustawiona - pod oscyloskop.
Witam. Trafił mi się Philips D8614, miało działać radio ale przyszedł martwy. Przypomniałem sobie młode lata (obecnie elektronikę domową traktuje jako hobby) i po bojach uruchomiłem tego boomboxa. Teraz czas przyszedł na mechanizm. zębatki już zakupiłem ale pozostaje rozmiar pasków napędowych (są 2 szt) które też chcę wymienić bo nie wiem w jakim są...
Prawdopodobnie masz źle ustawiony mechanizm .nie mogę dokładnie zidentyfikować tego wideo ale chyba ma mechanizm karuzela miałem kilka razy w nim przestawioną zębatkę w windzie kasety.
Tu jest opis mechanizmu HSD: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...
ja zawsze dół mechanizmu ustawiam w pozycji pley a windę pozycji włożona kaseta następnie spinam dół z górą i cofam mechanizm ręcznie i sprawdzam czy dobrze działa czasami potrzebna korekta 1 zęba w windzie załatwia sprawę
Jeśli chodzi o mechanizm,to tacki są ponumerowane.Nie powinienes mieć z tym problemu,ja tez niestety w ciemno to naprawiałem
Tu jest opis mechanizmu a w tym ustawienia: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtop...
Mechanizm 3DTC. Opis ze zdjęciami: http://monitor.net.ru/forum/philips-mc-9... Na stronie trzeba się zarejestrować.
ustawienie mechanizmu ustawienie mechanizmu panasonik ustawienie mechanizmu wycieraczek
soundbar zrobić samemu joystick programowanie sprawdzi regulator miernikiem
samsung le37c630 termowentylator farelka
Matsui DA-1 – zmiana języka menu i obsługa polskich stacji DAB+ Toyota RAV4 – alarm nie działa, brak uzbrajania, diagnostyka, typowe usterki